950 wandelaars van start 19e Waterpoortmars KLEIKIVIILEl1SIE Beeld van de toekomst Kappie de Koningsruil en Franeker zegevierde ook in de tweede afdelingswedstrijd in Oud mee en /ong liep K. J. de Vries won Lankhorst-beker Zomeravondvoetbal begint vanavond Kaatsen ZAKENNIEUWS Rauwerd kreeg moderne Burgerlijke StarH Schaatsenrijders tussen de wielen Mooi weer en veel deelne mers aan Elfmerentocht De op Hemelvaartsdag door M.A.C, „J. C. Visser” georganiseerde Elfme rentocht is dank zij het mooie weer en de grote deelname volledig ge slaagd. In totaal hebben 515 bromfiet sers, motor- en scooterberijders en automobilisten aan de tocht deelgeno men. Hiervan reden 390 in de toer tocht en 125 in wedstrijd. RONO zelfbedieningszaak Sneek komt gaandeweg in vorm 1966 bevredigend jaar voor Coöp. Centrale Raiffeisen bank - Fabra, 11 en Folsgare, Sneek. Aanvang wedstrijden t.e.m. 25 mei 19.30 uur; na 25 mei 19.00 en 20.00 uur. In de eerste omloop ondervond Sneek (Piet Schuil, Gerrit de Jong en Piet Ysbrandi) weinig tegenstand van Mak- kum. In het perk en aan de opslag werden weinig fouten gemaakt. In de tweede omloop ontmoetten ze het ster ke LKC uit Leeuwarden. Het eerste bordje kwam voor Sneek aan de hang, toen Gerrit de kaats passeerde. Na een eerst gelijk sloeg Pander een hoge op- slagbal van Schuil kwaad uit 21. Hierna bouwde Sneek regelmatig een voorsprong op, die niet meer in ge vaar kwam. Het einde kwam op 52 en 62 met een misser van Rienk de Groot. Ook de derde omloop kwam Sneek zonder kleerscheuren door, alhoewel zijn tegenstander Pingjum ernstig ge dupeerd was doordat Wijnalda een hersenschudding had opgelopen en niet meer kon spelen. Zijn maten weerden zich moedig en boden Sneek meer te genstand dan men voor mogelijk had gehouden. Op 52 en 66 haalde Piet Schuil met een zitbal de twee ontbre kende punten binnen. Woensdag 10 mei 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45- 19.00 Dier en plant in Rono-land 19.00-10.00 Studentenorkest „Bragi” o.l.v. dr. Bertus van Lier. Program ma: Van Lier - Suite op melodieën uit: „Haerlems oudt liedtboeck”. Donderdag 11 mei 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45- 20.00 Grunneger oetzenden St. Johannesga, 353 strafpnt. Auto’s: strafpnt.; strafpnt.; strafpnt.; strafpnt.; strafpnt. De uitslagen luiden: Bromfietsen: 1. J. Slump, Echtener- brug, 155 straf punten; 2. S. Rodenburg, Parrega, 287 strafpunten. Motoren: 1. J. J. Breeband, Wierin- gerwerf, 189 strafpnt.; 2. E. Schotanus, 1. E. Brunia, Èxmorra, 10 2. L. Konstabel, Joure, 54 3. K. de Boer, Wolvega, 87 4. E. Tasma, Joure, 101 5. D. Schrichte, Sneek, 104 Dinsdag 9 mei 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-19.00 Landbouwjournaal 19.00-19.15 Literair kwartier. Drs. G. A. G. Meerburg bespreekt: Leo Popma „In weak reservaet”, gedichten. Uitgave: Laverman NV, Drachten. 19.15-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Pieter van der Veen fortelt oer de aventüren fan Min ne de Boarre. In forhael fan Riek Hummel. „Froulju foar ’t front”. Gearstal ling: Mefrou J. Faber-Welling. Meiwurkster: Akke Radsma. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs- gjirrichheden, nijs en kommen- taer. SNEEK, van 29 april t.e.m. 5 mei. Geboren: Trijntje, dv Folkert Faber eq Henderika Jantina Niemeijer; Her manns Johannes, zv Johannes Lamber- tus Jozef Borg en Regina Margaretha Kranendonk; Ike Floriske, dv Rintje Freerk de Boer en Japke Hiemstra, van Workum; Saskia Paola, dv Jan Wier sma er Anna IJbema, van Dedgum; Willem Alexander, zv Jan Wiersma en Anna IJbema, van Dedgum; Albertje, dv Gosse Boersma en Tjitsche van den Berg, van Joure; Jelly, dv Anne Ger- cama en Antje Hospes; Jan, zv Minne Auke Elzinga en Trijntje Dijkstra; Paula Hijlkje, dv Wiebren de Boer en Hijlkje Paulusma, van Follega; Jelmer Ido, zv Jan Jelmers Haanstra en Rin- dertje de Vries; Wietske, dv Jacobus Lodewijk en Jeltje Bosma, van Joure; Aletta, dv Bertus Hoekstra en Klaaske van der Kooi; Henderina Wilhelmina, dv Klaas Osinga en Willemke Bosch- ma, van Folsgare; Catharina Johanna, dv Jacobus Nicolaas Roosenstein en Anna Mulder. Ondertrouwd: Klaas Heinrich Klos, 28 jaar en Saakje Hovenga, 22 jaar; Ronald de Koning, 25 jaar en Rinske Louise Petronella de Moor, 20 jaar; Ate Gerrit Draaisma, 22 jaar en Geer tje Vlasman, 21 jaar; Pieter van der Werf, 31 jaar en Annie Marie Meijer, 21 jaar; Catrinus de Haan, 19 jaar en Annie Kouwenhoven, 17 jaar. Gehuwd: Petrus Johannes Leo Jas pers, 22 jaar en Jantje van der Woude, 20 jaar; Johannes van der Veen, 28 jaar en Antje Calf, 22 jaar; Jan Wiebe Mulder, 26 jaar en Nellie Anna Hoek stra, 25 jaar; David Willem Boot, 24 jaar en Feikje Regina Visser, 23 jaar. Overleden: Klaaske Westerhof, 80 jaar wv Joost Dijkstra, van Woudsend; Waltraud Rasche, 19 jaar, van Mün ster (Duitsland); Jeltje Koopmans, 65 jaar ev Foppe Dotinga, van Gauw; Ale van der Werf, 56 jaar ev Bottje Woud- stra; Sjoerdtje de Jong, 58 jaar wv Folkert Ypma; Froukje Pelle, 93 jaar, wv Meindert van den Akker, van Workum; Jan Mulder, 80 jaar, ev Sjoukje Baaijma, van Uitwellingerga; Jan Westra, 92 jaar wv Akke Hiem stra; Klaas Visser, 80 jaar wv Klaas ke Dijkstra, van Lemmer; Sebastianus Maurits Zeinstra, 47 jaar ev Martha Catharina Monkel, van Burgwerd; Tjibbe de Jong, 66 jaar ev Trijntje Zwarts, van Jubbega-Schurega; Pieter Teijema, 70 jaar ev Hijlkje Siesling; Trijntje van der Veen, 71 jaar ev Ja cob van der Laan, van Makkum; Her manns Johannes Mannesse, 67 jaar. Vorige week ontving de heer G. Minkema, als Philips-dealer voor Sneek en omstreken een kleurentelevi- sie-ontvangtoestel. Hij heeft hiermee de primeur voor Sneek. Hoewel deze toestellen nog niet voor de verkoop zijn vrijgegeven, is het mogelijk met dit demonstratietoestel thans in Sneek met kleuren-t.v. kennis te maken. broedende blik door het venster daarbij viel zijn oog op de goede sleep boot Kraak, die juist naar de haven van Niez af boog. „Zie je, dat is de vrijheid! riep de vorst afgunstig. „Niets dan de zon en de zee en het schip, waarop je staat! Dat is wat anders dan dit akelige muffe paleis!” Het gelaat van de hofmaarschalk klaarde op. „O, maar als het Zijne Majesteit be haagt een tochtje op zee te maken, kan dat natuurlijk gearrangeerd worden’*, sprak hij voorkomend Zijn gelaat drukte zoveel afschuw uit, dat de koning stilhield om het van nabij op te nemen. Baron Fricandelle maakte een stijve buiging. „Als uwe majesteit mij toestaat vervolgde hij. „In het protocol wordt de positie van de koning duidelijk weergegeven Een dreunende vuist slag op tafel deed hem verschrikt op houden. „Altijd weer dat ellendige protocol van jou!” schreeuwde de vorst woe dend. „Een verzameling gevangenis voorschriften U het!” Hij wierp een Bij de start heerste grote drukte om een stempel te bemachtigen op de deel nemerskaart. Werkspoor Sneek 661 p„ 5. HWU 3 Heerenveen 659 p., 6 HZD Sneek 618 p. 20 km, groepen: 1. B.B. Heerenveen 745 p., 2. HWU 1 Heerenveen 736 p., 3. Julianaschool 5 Sneek 693 p. 25 km. Aan deze afstand namen al leen individuele wandelaars deel. Voor de senioren- en juniorengroe- pen waren twee wisselprijzen voor het hoogste aantal punten van het geheel beschikbaar gesteld. Beide wisselprij zen gingen naar de wandelvereniging „Berend Botje” te Zuidlaren. De Sne ker Wandel Unie kan dankzij diverse instanties en personen op een geslaag de 19e Waterpoortmars terugzien. Van de veertig deelnemende partu ren aan de traditionele afdelingswed- strijd zondag in Weidum legde ook nu weer het homogene partuur uit de oude academiestad beslag op de eerste prijs. Dat ging overigens niet zonder slag of stoot en hun zege in de eind strijd tegen het gerenommeerde trio van de Eendracht uit Harlingen hing lange tijd aan een zijden draadje. In een bijzonder hoog tempo nam Franeker een fikse voorsprong, die zelfs op een gegeven moment (de stand was toen 40 en 60) de vorm dreig de aan te nemen van een debacle. Doch zover liet de grote kaatskoning Hotse Schuil het niet komen. Samen met zijn partuurgenoten Gerrit van der Heide en Johan Halbesma zette hij een suk- sesvolle achtervolging in, die tenslotte resulteerde in de stand twee spel ge lijk. De strijd was weer geheel open en het zag er toen naar uit dat de routine van de havenstadbewoners de doorslag zou geven. Wel kwam Harlin gen op een 54 achterstand, doch toen Hotse op 54 en 66 een mees terlijke zitbal plaatste, kwamen de par tijen voor de laatste maal naast elkaar. Piet de Groot die tot dat moment een onbelangrijke rol had gespeeld, groei de in deze kritieke fase naar een grote vorm en op 42 rondde hij dit bijzon der hoogstaande duel af met twee bo venslagen. Johan van Seijst, die ook deze middag de opslag weer trefzeker verzorgde, droeg veel bij tot de over winning. DE PRESTATIES VAN SNEEK Zaterdag organiseerde de Sneker Wandel Unie voor de 19e maal de tradi tionele Waterpoortmars. De mars stond onder auspiciën van de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond. Ondanks het miezerige weer is hij zeer ge slaagd. Er verschenen 950 wandelaars aan de start. Onder hen was de jeugd rijk vertegenwoordigd. Er waren 35 groepen, die overal vandaan kwamen, zo als uit Zuidlaren, Driesum, Murmerwoude enz. Ook waren de Sneker lagere scholen goed vertegenwoordigd. Vele groepen waren in prachtige gekleurde uniformen gehuld. Dat was vooral bij de start vanuit café De Beurs op de Veemarkt een prachtig gezicht. De mars telde geen uitvallers. Het Nederlandsche Roode Kruis, afd. Sneek, verleende in de personen van Van der Zee en Brouwer weer geheel belangeloos zijn zeer gewaardeerde medewerking. De afstanden waren 25, 20, 15, 10 en 5 km. Daarvan trokken de noteerden o.a. wandelaars uit Zaan dam, Stadskanaal enz. Er waren twee deelnemers van 3 jaar, onder wie J. v. d. Ley van de Paralelweg. De jongste deelneemster was de 4-jarige Tj. de Vries. Beid» kregen zij een kleine at tentie aangeboden. De medewerkers aan het startbureau hadden de handen vol om de wande laars, die niet hadden voor-ingeschre- ven alsnog een startkaart te verstrek ken. Men was dan ook opgelucht, dat de laatste wandelaars waren vertrok ken. Als juryvoorzitter fungeerde de heer B. Wolters uit Zuidlaren, gesteund door andere officials van de NCWB uit Dokkum. De jury had een drukke taak om in een middag alle groepen drie maal te jureren. Bijna alle groepen kwamen met een prijs thuis. Die waren beschikbaar ge kléid ffoór het Sneker zakenleven en Trainer KI. Visser van de Preamke- skouwers gaat Pinkstermaandag met ruim 50 van zijn pupillen deelnemen aan de rijwielelfstedentocht. Deze tocht die een bijzondere klank heeft bij de schaatsenrijders trekt dan ook vele deelnemers uit deze tak van sport. De tien dames allen bekend van de lange- baan gaan mee in toer en hopen op een vlot contact met Stien Kaiser om wat te horen van haar ervaringen bij de voorbereiding naar de top. O.a. de zusjes Falkena-Spoor, Doetje Schil- stra, Maaikè IJkema, Renske Zeinstra e.a. Verder komt zondagavond al een groep fietsende leden van de Deventer Ijsclub in IJlst aan. Deze zijn dan te gast bij de Preamkeskouwers en ook de volgende morgen vroeg te starten voor de fietsmarathon. En nu maar duimen voor wat gunstiger weer. Het ligt nl. in de bedoeling dit toe stel in de etalage te plaatsen en met de z.g. kleurenbeeldgenerator het test beeld op het scherm te brengen. Door middel van deze generator is het mo gelijk de kleuren, zoals die te zijner tijd bij de uitzendingen zullen worden ont vangen, thans te demonstreren. Hoewel het toestel, door de zeer in gewikkelde ontvanstapparatuur, iets forser is gebouwd dan de gewone zwart-wit-ontvanger, heeft het een zeer mooie uitvoering gekregen. Bo vendien is de beeldbuis van de kleu- renontvanger van zeer royale afme tingen, nl. 65 cm, wat een prachtig groot beeld geeft. Behalve kleurenont- vangst is het mogelijk met dit toestel een programma in zwart wit te ont vangen. Ook de bestaande antenne, mits goed geplaatst en van goede kwaliteit, waar door een voldoende sterk signaal wordt doorgegeven, kan voor de ontvangst van kleurentelevisie worden gebruikt. Bij de demonstratie, die ons werd gegeven door de heer R. Roorda, chef t.v.-afdeling van Radio Minkema, bleek dat men de gewenste kleuren zelf kan bijstellen, nadat het toestel bij afleve ring geheel door hem is afgesteld. De drie hoofdkleuren, rood, blauw en geel, vormen de basis voor het totale kleu renspectrum. Door middel van deze drie kleuren is het mogelijk het uit gezondene natuurgetrouw weer te ge ven. Na een periode van experimen tele uitzendingen in de komende herfst, start de Nederlandse kleurentelevisie per januari 1968 met 8 uren per week. Het is, volgens de heer Minkema, niet te vermijden, dat er de eerste tijd telefoontjes zullen komen met de vraag het toestel even te willen bijstellen. 2. Opgewonden ijsbeerde koning Li- bertien III door zijn troonzaal. „Nu, Fricandelle!” riep hij tot zijn hofmaarschalk. „Ben je het niet met me eens, dat een koning ook maar een mens is? Is het zo vreemd, dat mij soms de lust bekruipt ook eens naar inktvis te duiken, of een wandeling te maken in een los en fleurig hemd, zo als de toeristen hier?” „Maar Sire U bent immers de koning!’ antwoordde Baron de Frican delle ontdaan. „En het past de koning toch niet, om in een felkleurig katoe nen jak rond te flaneren!” De heer J. Riemersma te Rauwerd nam een jaar of zes geleden de be scheiden kruidenierswinkel van de heer Siksma (wegens gevorderde leef tijd van de laatste) over. Hij sloot zijn zaak aan bij de VéGé-inkoopcombina- tie en mede door het verdwijnen van de kruidenierszaak van de heer Heida nam de omzet gestadig toe. Behalve de bedrijfsruimte bleek ook de woon ruimte in dit groeiende bedrijf veel te klein. Vorig jaar ging de heer H. de Jong zijn bekende café in Rauwerd sluiten. Het pand werd aangekocht door de heer Riemersma. Het aannemersbe drijf Jac. Cuperus te Rauwerd heeft het een belangrijke metamorfose laten ondergaan. Daardoor is een grote win kelruimte beschikbaar gekomen. Woensdag kon de heer Riemersma zijn eerste klanten ontvangen in zijn nieu we zaak, die nu zelfbediening heeft gekregen. Het geheel ziet er ruim, fris en zeer modern uit. Het moet de eigenaar zo wel als de winkelende huisvrouwen van Rauwerd en omgeving grote vol doening schenken. Op de openingsdag kregen de kopers attracties en bloe men.. En klant merkte op: „Je hoeve der net foar nei de stêd”. Dat was een goed compliment voor deze fraaie aan winst voor dit dorp. i 10 en 15 km de meeste belangstelling. Ook de 5 km wordt bij de zeer jeug dige lopers steeds populairder. Iets geheel nieuws was de 20 km, waarop ook drie groepen verschenen. Deze af stand slokte nogal wat lopers op van hen die andere jaren op de 25 km lie pen. Hier waren dan ook verreweg de minste wandelaars; een verschijnsel op alle tochten. Misschien omdat de mo derne mens gemakzuchtiger wordt? Voor deze afstand werden ook geen groepen ingeschreven. Onder de wandelaars bevonden zich ook de heer Jongejans, lid yag het ere- comité van de Waterpoortmars! Hij legde ondanks z’n leeftijd nog vlot z’n industrie^ die ieder jaar hiervooi* ga- kilometertjes af. Ook bevönd zich on-* - der de deelnemers de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond, ds. J. J. Lamme uit Stadskanaal. Verder kon de organiserende vereni ging de heer E. de Vries begroeten. De heer De Vries is afdelingsvoorzitter van de afd. Noord- en Oost-Nederland van de NCWB. Hij liep mee als leider van de seniorengroep van de wandel vereniging „Berend Botje” uit Zuid laren. Onder de deelnemers bevond zich ook de heer R. Kuitenberg. Deze liep met z’n 68 jaren ook weer vlot de 25 kilometer-mars uit. De individuele wandelaars kwamen uit alle windstreken van ons land. We De personeelsvereniging van Lank- horst Touwfabrieken hield de afgelo pen weken haar onderlinge wedstrij den om het persoonlijk kampioenschap dammen in de kantine van de fabriek. De beker, die was aangeboden door de directie, werd nu voor de vierde maal gewonnen door K. J. de Vries. Zestien dammers deden hier aan mee verdeeld na loting in vier poules. De winnaars van deze poules speelden om de beker. Maar eer het zover was, moest er om gestreden worden en dat is dan ook weer gebeurd. In poule A won J. v. Oosten, na spannende strijd met Mol, die tweede werd. In poule B werd G. v. Oosten winnaar. Ook deze had een hele kluif aan Nijdam en V. d. Woude. In poule drie won K. J. de Vries. Tweede werd Raap. In poule 4 werd F. Driest winnaar, tweede werd J. v. d. Veen. Om de beker speelden eerst De Vries en G. v. Oosten. Deze partij werd gewonnen door De Vries, die ook J. v. Oosten en F. Driest uitschakelde. De andere wedstrijden hadden geen betekenis meer. Door dit fraaie resultaat van K. J. de Vries moet hij nog een keer de be ker winnen, dan mag hij hem voor goed in zijn prjjzenkast zetten. Tweede voorzitter B. Brouwer mocht de overige prijzen, die bestonden uit lauwertakken en medailles, aangebo den door de personeelsver., aan de vol gende winnaars uitreiken: 1. K. J. de Vries (beker); 2 Raap. Groep 2: 1. G. v. Oosten; 2. K. Nijdam. Groep 3: 1. J. v. Oosten; 2. Fr. Mol. Groep 4: 1. F. Driest; 2. J. v. d. Veen. Teneinde deze aanvragen het hoofd te bieden, kreeg de heer Roorda onlangs een speciale opleiding in Eindhoven voor een goede afstemming van een kleurentelevisieontvangtoestel. Hij werd tevens met verschillende tech nische zaken omtrent het inwendige van de ontvanger vertrouwd gemaakt. Mede door de zeer goede ontvangst op het gebied van kleuren, ziet de heer Minkema voor deze nieuwe vorm van kijkgenot een grote toekomst voor de kleuren-t.v. weggelegd. Het zomeravondvoetbal begint van avond op 2 of 3 velden van het Sport park aan de Leeuwarderweg. Men streeft er naar om ook de tweede wed strijd, die op dezelfde avond gespeeld wordt, op tijd te doen beginnen. Uit gestelde wedstrijden worden zo spoe dig mogelijk opnieuw vastgesteld. Af keuringen worden bekendgemaakt bij sigarenmagazijn Modderman. Poule indeling: Poule A: Hubert I, Woudsend, Lan- dustrie, Bakkers, Scheidsrechters. Poule B: Onderwijzers, Gemeente, Lankhorst I, K.N.M., P.T.T. Poule C: H.K.C., Menno, Erv. Feen- stra, Kwant, Lankhorst-Heeg, de Mo tor. Poule D: Hubert II, Nubrico, Flach, Zandstra Sport, Lankhorst II. Poule E: Hubert HI, S.V.S., Radio T.V., Hoogeveen, Rijpkema, Jul. v. d. Werf. Poule F: Werkspoor, N.S., Woudsend II, Avras. Programma maand mei: 8 Hubert 2-Nubrico; Rijpkema-Jul. v. d. Werf; Flach-Lankhorst 2; Hubert 1-Woudsend; Hubert 3-SVS.; HKC- de Motor. 9 Menno-Erven Feenstra; Kwant-de Motor; Landustrie-Bakkers; Onderwij- zers-Gemeente. Zandstra Sp.-Lankhorst 2; Erven Feenstra-Kwant; SVS-Rijpkema; Radio TV-Jul. v. d. Werf. 16 Erven Feenstra-de Motor; Jul. v. d. Werf-Radio T.V.; Lankhorst-KNM; Gemeente-PTT. 17 Nubrico-Lankhorst 2; Flach-Zand- stra Sp.; HKC-Lankhorst-Heeg; Woudsend-Scheidsrechters^ 18 Werkspoor-NS; SVS-Hoogeveen; KNM-Gemeente; Woudsend 2-Av- ras. 22 Hubert 2-Zandstra Sp.; Hubert 3- Rijpkema; HKC-Erven Feenstra; Hubert-Bakkers; Lankhorst-PTT; Menno-Lankhorst-Heeg. 23 Jul. v. d. Werf-SVS; Werkspoor- Fabra; Woudsend-Landustrie; On- derwijzers-KNM 24 NS-Avras; Fabra-Woudsend 2; Ra dio T.V.-Hoogeveen; Erv. Feenstra- Lankhorst-Heeg. 25 HKC-Kwant; Hubert 3-Jul. v. d. Werf; Bakkers-Scheidsrechters; Onderwijzers-PTT 29 Menno-de Motor; Hoogeveen-Rijp- kema; Erv. Feenstra-HKC; Wouds- end-Bakkers; Onderwijzers-Landu- strie; Nubrico-Flach. 30 Hubert 2-Lankhorst 2; Werkspoor - Woudsend 2; Hubert-Landustrie; Hubert 3-Radio T.V. 31 HKC-Menno; Hoogeveen-Jul. v. d. Werf; Lankhorst-Heeg-de Motor; Gemeente-Lankhorst. De partij van de dag kaatsten in de vierde omloop de parturen Sneek en Harlingen. Het eerste bordje kwam voor Sneek aan de hang, toen Piet Schuil een beste zitbal plaatste. Hal besma zorgde er op 10 en 66 door het passeren van de kaats voor dat de partijen naast elkaar kwamen. Een bui tenslag van Piet Schuil alweer op 66 gaf de havenstadbewoners een 21 voorsprong, die echter door een kwaadslag van v. d. Heide weer ver loren ging. Toch slaagde Sneek er niet in de leiding over te nemen. Een steeds beter in vorm komende Johan Halbesma plaatste op 66 een kost bare bovenslag waardoor hij Harlingen opnieuw een voorsprong gaf (32). Daarna kreeg elke partij om de beurt een half spel en op de kritieke stand 43 en 66 was het weer Halbesma die de punten binnenhaalde. Jammer genoeg faalde in deze periode Piet Schuil, zodat Piet Ysbrandi genood zaakt was de eerste opslag over te nemen. Hij deed dit uitstekend en leg de de basis voor het half spel dat op 64 een feit werd doordat Piet Schuil de bal voor de kaats blokkeerde. Maar toen was het met Sneek gebeurd en zonder een punt tegen viel op 54 en 60 de beslissing. Niettemin zal deze wedstrijd Sneek moed geven voor de bondswedstrijd op Pinkstermaan dag. Een opvallende prestatie leverde Marssum. Vooral de jeugdige achter- inse Breuker (die vorig jaar de Freule- partij won) is een speler met grote toekomst. De gebroeders Van Wieren zullen nog veel plezier aan hem bele ven. Uitslag: 1. Franeker (Van Seijst, Sikkema, De Groot); 2. Harlingen (Schuil, v. d. Heide, Halbesma); 3. Marssum (Jos van Wieren, Breuker Klaas van Wieren); 4. Sneek Piet Schuil, Gerrit de Jong, Piet Ysbrandi); 5. St. Anna (F. Soolsma, D. Groen, J. Soolsma). rant staan! Jammer dat de laatste groe pen door de regen nat en verkleumd binnen kwamen. De routes waren als volgt: 5 km: Sneek, Loënga, wandelpad langs Zwet- te, Sneek. 10 km: Sneek, Schoonoord, IJsbrechtum, Tjalhuizum, Tirns, IJs- brechtum, Sneek. 15 km: Sneek, IJlst, Oosthem, Folsgare, IJsbrechtum, Schoonoord, Sneek. 20 km: Sneek, IJlst, Oosthem, Folsgare, Tjalhuizum, Tirns (verplichte rust), Scharnegou- tum, Loënga, Sneek.25 km: Sneek, Jutrijp, Hommerts, Schating, Nijezijl, IJlst (verplichte rust), Oosthem, Fols gare, Tjalhuizum, IJsbrechtum, Schoon oord, Sneek. Na binnenkomst van de lopers maak te de voorzitter van de NCWB de volgende uitslag bekend: 5 km, scholen: 1. Looxmaschool 3, Sneek 233 p„ 2. Jan van Nassauschool 2, Sneek 232 p., 3. Jan van Nassau school 1, Sneek 225 p. 10 km, scholen: 1. Koningin Wilhel- minaschool 1 438 p., 2. Looxmaschool 2 Sneek 431 p., 3. Julianaschool 3 428 p., 4. Wilhelminaschool 2 424 p., 5. Chr. Internaat „Zwaluwnest” Sneek 420 p., 6. Julianaschool 4 Sneek 418 p., 7. Jan van Nassauschool 3 410 p., 8. Koningin Wilhelminaschool 3 Sneek 404 p., 9. Hervormde School Oppen huizen 383 p. 10 km, groepen: 1. Berend Botje, Zuidlaren 518 p, 2. VIOS Driesum 512 p., 3. Gymnastiekver. Stanfries IJlst 494 p., 4. Gymnastiekver. Oppenhui zen 493 p., 5. Sneker Wandel Unie 3 444 p. 15 km, scholen: 1. Chr. Ulo Murmer woude 799 p., 2. Chr. Ulo Murmer woude 2 768 p„ 3. OLS Wommels 681 p., 4. Looxmaschool 1 662 p., 5. Julia naschool 1 Sneek 644 p, 6. Jan van Nassauschool 4 Sneek 630 p., 7. Julia naschool 2 Sneek 625 p. 15 km, groepen: 1. Berend Botje 2 Zuidlaren 827 p., 2. VIOS 2 Driesum 821 p„ 3. Altijd Fit Dokkum 761 p., 4. Het jaar 1966 is voor de Centrale Bank en voor aangesloten Raiffeisen- banken een jaar van grote activiteit geweest. In alle sectoren van het be drijf werd voortgewerkt aan de mo dernisering en de ontwikkeling, zo le zen we in het jaarverslag. Het middelenbestand groeide 11%, iets minder dan de voorgaande jaren. Want van 1963 tot en met 1965 was de groei gemiddeld 13%. Het bedrag van de toevertrouwde middelen steeg met f 592 miljoen (f 610 miljoen in 1965). Als gevolg hiervan kwam het totaal van de toevertrouwde middelen op f 6.060 miljoen. Het aandeel van de or ganisatie in het totaal van de bij de spaarbanken en handelsbanken in Ne derland uitstaande bedrag aan spaar gelden beliep op het einde van het jaar 24,2% (in 1965 24,1%). De bedrijfsuitkomsten van de Cen trale Bank en de aangesloten banken zijn over het afgelopen boekjaar be vredigend geweest. De winst van de gezamenlijke aangesloten banken be droeg f 19,0 miljoen en die van de Cen trale Bank f 6,7 miljoen. Samen dus f 25,7 miljoen. (Vorig jaar f 21,1 mil joen). 2-fil

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 2