Sneekermeer aan kan weer met ere naam Fraai Bonifatiushuis biedt 113 bejaarden rustige levensavond F. Tromp, voorzitter stichtingsbestuur krees pauselijke onderscheiding Bloemenverkoop t.b.v. orgelfonds in IJlst dragen Paviljoen zijn en IJLST W Y M BRITS ER A DE EL van Jongeman gedood op Bolswarderweg Ernstige autobotsing in Hommerts Nieuwe auto-snelweg tussen Sneek en Joure Opbrengst actie „Eten voor India” Jongeman verdronken in Heegermeer Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 122e jaargang nr. 39 Dinsdag 16 mei 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD de lucht de hand beter dan tien in Boot Staveren-Enkl1!'’"’' vaart w eer Geen provinciale subsidie voor Advendo? „Ere zij God” houdt concert in Hommerts Jo Diederen leidt Frysk Orkest voor RONO Opbrengst 350.- Gewonden en flinke schade iki Sneekar Nieuwsblad is een oecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Eén vogel in I SNEEKER NIEUWSBLAD RUSTIGE OUDE DAG SINDS 1925 'T NIEUWE HUIS AANGEPASTE BEJAARDENZORG hullen van een tekening van het voor aanzicht van het gebouw. Vrijdagavond a.s. (19 mei) wordt er door „Ere zij God” een concert gege ven in Hommerts. Op het erf van vee houder O. Hofman zullen ongeveer 85 man van de korpsen Wirdum, Oosthem en Hommerts-Jutrijp gezamenlijk een programma verzorgen. Het korps zal het zeker op prijs stellen, dat de in woners van Jutrijp-Hommerts in grote getale komen om te luisteren. Advertentieprijs: 15 cent per tnm. Bij kontrak! handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs i 4,— per half iaar. Franko per post f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Men kan sinds vorige week weer va rende van Friesland naar Noord-Hol- land via de bootdienst Staveren-Enk- huizen. Driemaal per dag vaart de sa lonboot J. D. H. Koppe in beide rich tingen. Er worden deze zomer weer meer toeristen verwacht dan in de voorgaande zomers. De belangstelling neemt nl. toe. Zo maakten in 1965 ruim 31.000 mensen gebruik van deze boot en verleden jaar ruim 41.000. Rijksweg 43 wordt in de toekomst een weg voor langzaam verkeer. Ten zuiden van de tegenwoordige weg komt dan een geheel nieuwe vierbaans snel- verkeersweg met gescheiden rijbanen. Deze plannen zijn uit de doeken ge daan door ir. B. van Berghem, plaats vervangend h.i.d. van de Cultuurtech nische Dienst in Friesland, op een fo rumavond in Joure over de ruilver kaveling Akmarijp. Waarschijnlijk, zo schrijft de Leeuwarder Courant, zullen de dubbele rijbanen worden aangelegd tussen de rotonde (in aanleg) bij Joure en de toekomstige rondweg om Sneek. Het plan heeft nog niet de officiële goedkeuring van de minister. Het zal dan ook nog wel even duren voordat het zover is. Maar bij de ruilverkave- lingsplannen wordt er rekening mee ge houden. loze rustend veehouder zijn betoog. De totale opbrengst van de bloemen was die avond: f 350, De mogelijkheden voor jonge Neder landse solisten om zich met een orkest te laten horen zijn al niet overstelpend groot, nog moeilijker is het voor jonge dirigenten om te tonen wat ze kunnen met een orkest. Het is daarom bijzon der plezierig, dat het Frysk Orkest vrij geregeld de enthousiaste en begaafde dirigent Jo Diederen, hoboïst in dat orkest, een plaats geeft in de concert series. De RONO maakte reeds verscheide ne, zeer goed geslaagde opnamen onder zijn leiding. Op zondag 21 mei kunt u vanaf 19.00 uur luisteren naar de ver tolking, die het Frysk Orkest o.l.v. Jo Diederen gaf van de 4e symfonie van Tsjaikofsky. Hij ging vervolgens in op de geschie denis van het oude huis, dat in 1925 in gebruik werd genomen. Het was zo niet het eerste, dan toch wel een der eerste bejaardentehuizen in Friesland. In die tijd was er moed voor nodig om een dergelijk tehuis te beginnen. In de dertiger jaren heeft men dan ook tal van moeilijkheden gehad. Met de ex ploitatie en, wat in deze tijd gek klinkt, met de bezetting. Toen kampte men met onderbezetting, nu zijn er meer aanvragen dan er plaats is. Maar na 1940 ging het beter. In 1959 was zelfs de gehele schuld afgelost en begon men plannen te maken voor ver betering en vernieuwing van het oude gebouw. Diverse mogelijkheden zijn onderzocht, maar de eerste ontwerpen bevredigden niet. In 1961 werd, na uit gebreid overleg en besprekingen met de directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Friesland, besloten tot een algehele vernieuwing. Men kwam tot de conclusie, dat van het ou de gebouw weinig meer was te maken, zodat het als een verlossend woord klonk: ,,De bijl er in”. Hoewel men de ze maatregel niet graag nam, kan men achteraf toch zeggen, dat het een wijs besluit is geweest. loofde, dat het Paviljoen weer in de folders vermeld zou worden. Burgemeester Rasterhoff van Sneek sloot zich bij de vorige sprekers aan en vond, dat men dit eigenlijk al veel eerder had moeten doen. Hij hoopte, dat de afschrijving er gauw uit is, zo dat alles spoedig weer tot ontwikkeling gebracht kan worden. Het restaurant is in het vroegere ho- telgedeelte van het oude Paviljoen. Dit achterstuk was nog vrij gaaf. Daar door bestond de mogelijkheid, na een grondige sloping van de vroegere ka- mergedeelten, een magnifiek interieur te scheppen. Beneden zijn de wanden betimmerd met lichtgekleurde hout- platen, terwijl enige in oude stijl ge houden steunplaren zoirgen voor een gezellige ruimte, met veel uitzicht. Aan de oostzijde is een aardig terras aan gelegd. Boven bevindt zich een bar, naar een ontwerp van de heer Eddy van der Lei zelf. Bekleding met na- tuurhoutenplanken, met scheepstoebe- horen zorgen ook hier voor een stem mig geheel. Van hieruit heeft men een magnifiek uitzicht over het Sneeker meer. Met zekerheid kan worden aan genomen, dat hiervan veel gebruik zal worden gemaakt. Hoewel nog niet al les gereed is, met name de steiger, die plm. 50 meter lang wordt, kan deze oplossing als zeer geslaagd worden ge noemd. De betimmering is uitgevoerd door de firma gebrs. Andringa, het schilderwerk door de firma Kooistra en Co., de elektrische installatie door firma Hiemstra (S. Jorna), de stoffe ring door firma Metz, terwijl de firma Van der Weij het loodgieterswerk ver richtte. Een drietal gewonden, twee volko men vernielde en één erstig bescha digde auto waren het gevolg van een botsing tussen drie auto’s in Hom merts gistermiddag omstreeks 1 uur. Het ongeluk gebeurde tussen Hom merts en Jelteslootbrug. Het was zeer druk op de rijksweg, zodat de auto’s in beide richtingen zowat voortdurend in file moesten rijden. Op een gegeven ogenblik botste een Volkswagen, be stuurd door K. de H. uit IJlst tegen de auto, die voor hem reed. Dit was een Ford Taunus, bestuurd door mej. J. H. uit Klaaswaal. Door de schok van de botsing schoot deze wagen uit de file, kwam op de linker weghelft en raakte een Daf uit tegenovergestelde richting, bestuurd door G. G. uit Groningen. De heer De H. kreeg verwondingen aan zijn gezicht. Van de inzittenden van de Taunus werd niemand gewond. Mej. H. had nl. vier passagiers. De heer G. kwam er minder goed af, hij kreeg een ribfractuur. Zijn vrouw liep een lichte hersenschudding, een schou- derbladfractuur en oogverwindingen op. De beide andere inzittenden van de Daf kwamen er goed af. Zowel de Daf als de Taunus werden volkomen ver nield, de VW werd ernstig beschadigd. Samen met zusters en personeel wo nen er thans ruim 130 mensen in het huis, dat zo gebouwd is, dat er steeds een ruime lichttoetreding is gewaar borgd. Men is n.l. uitgegaan van een eenzijdige bebouwing van de gangen. Alle woonelementen zijn op de gebrui kelijke wijze voorzien van een voor- ruimte, waarin zijn ondergebracht de kasten, de toilet- en wastafel (met warm en koud water). Het gebouw is voorzien van een geheel automatische centrale verwarming, die met aard gas wordt gestookt. Bovendien bevat het twee personenliften en één spij- zenlift. Voor de godsdienstoefeningen is een zeer mooie kapel ingericht, die ruimte biedt aan ongeveer 100 personen. De totale capaciteit van het tehuis is thans: 1-persoons kamerelementen 75 stuks, 2-persoons kamerelementen 15 stuks, ziekenbedden 5 stuks. Het ge bouw biedt huisvesting aan 16 religieu zen en eventueel 4 personen inwonend personeel. In 1962 werd het laatste plan goed gekeurd. Op 13 februari 1963 werd de Ook in Sneek, Wymbritseradeel en IJlst hebben de mensen zaterdag geld kunnen geven ten bate van de hongerenden in India. In de ge meentehuizen en verschillende ker ken stonden voor dit doel collecte bussen opgesteld. Tussen elf en één uur werden zij die thuis waren ge bleven door de televisie opgewekt hier hun geld naar toe te brengen. In Sneek werd in totaal f 14.927,05 bijeengebracht. In Wijmbritseradeel is een voor lopig resultaat bekend van f 9.629,30 Van enkele dorpen is nog geen op gave binnengekomen, terwijl men in andere plaatsen nog collectes zal houden. In IJlst werd in totaal f 1.085,30 bijeengebracht: de bus in het ge meentehuis bevatte f 534,25, die in de gereformeerde kerk f 468,en die i i de doopsgezinde kerk f 83,05. Landelijk heeft de actie ongeveer 5 miljoen gulden opgebracht. Dat geld hebben de mensen in India be slist wel nodig. Dagelijks komen er velen om van de honger. Het is de plicht van het rijke Europa om zo veel mogelijk te helpen. Daarom kan men alsnog geld geven. Er is daarvoor een gironummer: 100200 - Actie Eten voor India. eerste paal geslagen. Maar in 1965, na dat het eerste gedeelte reeds was be trokken, ging de aannemer failliet en werd de bouw zeer vertraagd. Geluk kig wist men in het laatst van datzelfde jaar een nieuwe aannemer te vinden, nl. de fa. Jorritsma te Bolsward. In januari kon men weer mensen opne men en op 1 maart van dit jaar was het hele huis bezet. Er heerst hier een goede geest, aldus de heer Tromp. Die wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door het optreden van de directrice, zuster Wil- liana, en haar staf. De heer Tromp besloot zijn toespraak met de hoop, dat de bejaarden zich hier echt thuis zullen voelen. Burgemeester Rasterhoff onthult een tekening van het nieuwe Bonifatius huis. Daarmee was deze prachtige aan winst voor de Waterpoortstad voor ge opend verklaard. Bisschop Nierman, die éerder tijdens een plechtige eucharistieviering huis en kapel had ingezegend, vertelde, dat hij het oude huis beter had gekend dan dit nieuwe. Ook de bewoners en de zusters had hij leren kennen. Hij vond dat het een verstandig besluit van het bestuur was geweest om tot nieuw bouw over te gaan. Dat de kerken het bejaardenwerk hebben aangepakt vond hij verheugend. Hij vergeleek dit met Italië, waar de bejaarden een ereplaats hebben in de gezinnen. Maar hier ligt het even anders. Hier moeten ze een rustige oude dag hebben. Dat vraagt aangepaste zorg. Het bestuur heeft dat ingezien en daarom heeft het recht op onze dankbaarheid, aldus de bisschop. Namens het kerkbestuur van de r.k. parochie Sneek sprak de heer P. de Vries. Hij vertelde dat het kerkbestuur ook blij is met het resultaat. Ir. Visser uit Zwolle, directeur van de Volks huisvesting en bouwnijverheid, sprak bewonderend over het bestuur, dat be sloot een hecht gebouw af te breken en te vervangen door een nieuw. De heer D. van der Werf voerde namens de Vereniging voor Katholieke Be jaarden het woord. Daarna sprak zus ter Johanna, de provinciaal overste van de zusters van de Sociëteit van Alhoewel er wordt gesproken van een tijdelijke restauratie, er is thans in ieder geval iets. „Eén vogel in de hand is beter, dan tien in de lucht. In het verleden waren er te veel vogels in de lucht. De nood is nu een deugd geworden!” Vervol gens dankte hij de initiatiefnemers voor hun ondernemingslust, om temid den van het geraas van de draglines in de ruilverkaveling, dit te scheppen. Na gëconstateerd te hebben, dat de mobi liteit van de bevolking is toegenomen en dat de nieuwe weg naar het Pavil joen daaraan tegemoet komt, verklaar de de burgemeester het Paviljoen voor geopend, met de goede raad „Maak er iets goeds van”. De heer G. van de Pijpekamp sprak namens VVV, als vroegere eigenares van dit hotel-restaurant. Hij blikte te rug naar het jaar 1928, toen een klein paviljoentje gesticht werd, aanvanke lijk voor de verkoop van snoep, met gelegenheid voor gebruik van toiletten. Hoewel er in het begin geen weg en steiger was, is de uitbreiding ondanks veel kosten doorgegaan. Na de tweede wereldoorlog werd het verkocht en moest VVV aanzien, dat de aftakeling langzaam doorzette, omdat geen men sen gevonden konden worden, die al les in de oude glorie wilden brengen. De heer Van de Pijpekamp was ge lukkig, dat er thans mensen zijn, die de moed hadden aan te pakken. Hij be- Donderdagavond trokken de Ulster CJV-ers onder het toeziend oog van mevr. Osinga-v. d. Velde, door straten en stegen, over paden en pleinen, ge wapend met een lege handkar. Het doel was om speciaal gekweekte en beschik baar gestelde bloemen van allerlei ras en soort bij verschillende inwoners weg te halen. De bloemen werden verzameld in de konsistorie van de hervormde kerk. Vrijdagavond zouden ze aan de man en de vrouw gebracht worden. Dit is een waar succes geworden. Een hon derdtal exemplaren, met zorg gekweekt en gerangschikt, alle voorzien van een kaartje met een zacht of pittig prijsje, lieten niet na op de bezoekers (-sters) hun invloed uit te oefenen. Nauwelijks was de verkoop begon nen of men zag reeds dames en heren in IJlst met bloemen sjouwen. Erg jammer, dat het licht uitviel. Dit kwam de afloop van de verkoop niet ten goe de. Een kleine kern echter wist het zó ver te brengen, dat op een enkel bloe metje na alles z’n bestemming kreeg. Deze bloemen staan nog in de konsis torie en zijn alsnog voor ieder te koop. Kerkvoogd Jansma sprak aan het slot, in het zeer schemerdonker, een hartelijk dankwoord aan het adres van mevr. Osinga en aan alle CJV-ers voor hun medewerking voor de restauratie van het orgel. Hij prees de goodwill, die er in IJlst en daarbuiten is voor het tot stand brengen van dit project dat veel geld kost. Het college van kerk voogden en notabelen had veel spon taneïteit ondervonden bij het organise ren van de bazar voor dit zelfde doel. Met name noemde hij nog de Ulsters en Sneker zakenlieden, die zich toen hebben doen kennen als royale en gul le mensen. Het college blijft daar dankbaar voor, zo besloot deze ruste- Burgemeester Rasterhoff bood na mens het gemeentebestuur van Sneek zijn gelukwensen aan. Hij was in ge zelschap vr- de wethouders Baarda en Bergsma, de gemeentesecretaris Koster en hoofdinspecteur van de gemeente politie Kooistra. Er is in het maatschappelijk leven veel veranderd, aldus de burgemeester Als men het oude huis zag, dan kreeg men een gevoel van bewondering en waardering voor het initiatief om hier de verzorging van ouden van dagen ter hand te nemen. Dat was pioniersarbeid. Nu, 40 jaar later, zijn de eisen volle dig anders. Er is meer belangstelling voor de bejaardenzorg en de plaats van de bejaarde in de maatschappij is an ders. Daardoor is de opleiding van het personeel ook beter aangepast. Ten slotte is de bevolking ook anders. In Sneek leven ongeveer 700 men sen in bejaardentehuizen. Daarnaast zijn er fal van activiteiten op dit ter rein. Bejaarde-woningen, patiowonin- gen, plannen voor een verzorgingsflat. Er zijn twee bejaardentehuizen in voor bereiding. Wat dat zal worden is nog niet helemaal zeker. Maar er komt iets uit de bus, dat is wel zeker. Het percentage mensen, die ouder 'zijn dan 65 jaar, ligt in Sneek hoger dan het landelijke gemiddelde. In 1962 was het 11,7%, in 1964 10,9% en in 1966 10,7%. Het percentage vrouwen is gemiddeld 2% hoger dan dat van de mannen, waaruit men de conclusie kan trekken, dat vrouwen langer leven. Dit nieuwe tehuis is een gelukwens waard, aldus de burgemeester. Hij wees er op, dat het pad van het bestuur niet over rozen is gegaan. Niets werd hun bespaard. Kapitaalsschaarste, ren testijging, hogere bouwkosten. Thans zijn de moeilijkheden achter de rug en wacht het bestuur een nieuwe taak: de exploitatie en de zorg, in samenwer king met de directie, voor een goede sfeer. Want het gaat tenslotte niet om het gebouw, maar om het doel: de mensen een vreugdevol bestaan te ver schaffen in een omgeving die passend is en aan de eisen des tijds voldoet. Het gaat om hulp aan mensen die deze nodig hebben in hun laatste levensja ren. Mét de wens dat dit doel bereikt mag worden verklaarde de burgemees ter het gebouw voor geopend. De ope ningshandeling bestond uit het ont- Wanneer Provinciale Staten het voor stel van Gedeputeerde Staten aanne men krijgt het tamboer-, trompetter en jachthoornkorps „Advendo” geen subsidie. Advendo heeft een verzoek ingediend om subsidie voor een deel van de kosten van de nieuwe gala- uniformen, die f 20.000 hebben gekost. Zelfs droeg men f 5800 bij, de rest moet van anderen komen, gedeeltelijk in de vorm van subside. Gedeputeerde Staten stellen echter voor om afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat de provincie hier geen taak zou heb ben. Zondagavond omstreeks kwart over elf is op de Bolswarderweg bij de Hospitalerbrug een dodelijk verkeers ongeval gebeurd. De 22-jarige Alex R. Dijkstra uit Sneek raakte met zijn scooter in botsing met een volkswagen busje. Hij werd daarbij zo ernstig ge wond, dat hij later in het ziekenhuis is overleden. Het slachtoffer is onge huwd. De man reed in de richting Bols ward. Het VW-busje, dat werd be stuurd door E.H.R.L., eveneens uit Sneek, kwam uit tegenovergestelde richting. De bestuurder wilde linksaf de Hospitalerbrug oprijden. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt. De 21-jarige Meije Wink uit Oudega (H.O.) is gistermiddag in het Heeger meer verdronken. Hij was met zijn verloofde aan het zeilen toen de boot, waarin ze probeerden het meer over te steken, omsloeg. Beiden probeerden zwemmend de wal te bereiken. Dat lukte het meisje, de 20-jarige Klaske Wierda, eveneens uit Oudega, maar haar verloofde heeft het niet gehaald. Het ongeluk gebeurde om een uur of drie. De jongelui waren met hun boot aan de andere kant van het meer bij de Inthiemasloot toen er een on weersbui dreigde. Zij probeerden toen voor de bui in de thuishaven te Elahui- zen te komen. Beiden konden goed zwemmen. Vanmorgen was het lichaam nog niet gevonden. Onder grote belangstelling heeft burgemeester Rasterhoff donderdag morgen het nieuwe Bonifatiushuis aan de Jachthavenstraat officieel geopend, nadat de bisschop van Groningen, mgr. P. A. Nierman, het eer der op deze stralende morgen had ingezegend. Een hoogtepunt tijdens de feestelijke bijeenkomst in de bloemenrijke recreatiezaal was het mo ment dat de bisschop bekendmaakte, dat de paus de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer F. Tromp, had benoemd tot ridder in de orde van Gregorius de Grote. Dit uit waardering voor de grote verdiensten van de heer Tromp voor de totstandkoming van dit fraaie bejaarden tehuis, dat thans 113 bejaarden herbergt. De bisschop overhandigde de ver sierselen, die bij de onderscheiding ho ren, aan de oudste dochter van de heer Tromp, die ze haar vader op de jas speldde. Het was een vreugdevol ogen blik voor de familie Tromp, die jaarna tal van gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Aan het begin van de bijeenkomst memoreerde de heer Tromp het vorig jaar overleden bestuurslid Menno Ringnalda, die 30 jaar zijn krachten aan het bestuur had gegeven. Hij was e- man voor wie niets te veel was, al dus de heer Tromp, daarom willen we hem vandaag gedenken. J.M.J. (Jezus. Maria, Jozef), uit Den Bosch. Zij wenste het bestuur geluk namens de overste-generaal van de zusters. Ook herinnerde zuster Johan na er aan, dat de zusters van deze so ciëteit al sinds 1881 goede relaties heb ben met Sneek. Later stichtten zij hier ook een bewaarschool. Al deze spre kers werden aangekondigd door de heer L. Witteveen, secretaris van het bestuur. Het laatste woord was aan de voor zitter. „Ik ben er een beetje beduusd van. Ik had dit niet verwacht en ik ben er zeer dankbaar voor. Maar ik be schouw het als een blijk van waarde ring niet alleen voor mij persoonlijk, maar voor het hele bestuur”, aldus de heer Tromp. Hij bedankte allen en ver gat ook niet de kok. Alle vrouwen van de bestuursleden kregen tenslotte een bloemetje aangeboden, als dank voor het feit, dat ze hun mannen zo vaak aan het Bonifatiushuis moesten afstaan. In deze bloemenhulde deelde ook moe der Tetra, die zich jaren voor het huis verdienstelijk heeft gemaakt. Aan de bouw hebben behalve de twee bouwaannemers meegewerkt’ I Feenstra Verwarmings Industrie N.V. te Heerenveen, voor de c.v. en warm water; "uyver Rpossen N.V. te Am sterdam, voor de elektrische installa ties; de firma Quatfass te Diemen voor de grootkeukeninrichting; Nira N.V. voor de oproepinstallatie; Starlift N.V. voor de liften; Ingenieursbureau Oran jewoud te Heerenveen voor de tuin aanleg; de firma Brenninkmeyer te Sneek voor de stoffering. Na vele jaren „steen des aanstoots” te zijn geweest kan het Paviljoen aan het Sneekermeer eindelijk zijn naam weer met ere dragen. Er heerste in het grote gezelschap genodigden dan ook een vreugdevolle stemming, toen vrij dagavond de officiële heropening plaatsvond. Velen lieten hun bewondering can de familie Van der Lei blijken over de plaatsgevonden metamorfose. Receptieleider Jongsma stelde, na het welkom aan de aanwezigen, dat de prestatie in de korte tijd voor Pink- steren, niet het werk is geweest van enkele mensen, maar het resultaat van goed teamwerk. Wel wilde hij in het bijzonder noemen de medewerking van de gemeente Wijmbritseradeel, de Grontmij., de Intercommunale Water leiding Gebied Leeuwarden en de fa. Andringa. Burgemeester Van Hout van Wijm britseradeel stelde het zeer op prijs dit etablissement te mogen openen, al vond hij dat het toch wel echt een Sneker aangelegenheid was. Er was hem gezegd, dat het niet zo heel of ficieel zou zijn, maar hij vond het toch gewichtig genoeg iets op papier te zet ten. Hij dankte de familie Van der Lei voor haar enthousiaste inzet en wenste hun geluk. „Het is veelal de gewoonte om in het verleden te kijken, het hoe en waarom te releveren en op te som men wat aan een feestelijke herope ning is voorafgegaan,” aldus de burge meester. „Insiders kunnen mij volgen, wanneer P' in dit geval het verleden Ir at rusten”. Hij vond, dat een derge lijke opsomming gelijk zou staan met het aanheffen van een klaagzang. Juist het verleden laat ons serieuze initia tieven zien, maar ook keiharde teleur stellingen. Nu is door deze realiteit de neergaande lijn omgebogen in een op gaande en zijn we het dieptepunt ge passeerd, vond burgemeester Van Hout.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1