26 man (aan) de sigaar Met tweetalig onderwijs haalt friesland achterstand weer in 1 Waterpoort- krabbelt IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van Paedagogysk Advysbureau doet heel wat werk de gemeenten SNEEK, gecombineerde urtqave vun NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Officieel Orgaan AGENDA J Onderwijsvernieuwing volgens oud principe Wie kreeg de langste askegel en wie was de langste-tijd-roker 122e jaargang nr. 40 Donderdag 18 mei 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Proces-verbaal testen Sneker we«rens diefstal Ds. Wassenaar. geboren in Ijlst, naar Hoornsterzwaag fewgac* gfi Sneekar Nieuwsblad is e«« Finale Friesland-cup 24 juni in Heerenveen het Sint Antoniusziekenhuis gisteren hypernerveus waren. Het gebeurt je per slot ook niet elke dag, dat je niemand min der dan Pipo de clown op bezoek krijgt. Gistermorgen om streeks half twaalf kwam de grote kindervriend aan bij het Doktershuis. Een groot aantal verpleegsters zong een welkomst lied. Pipo was vergezeld van een nieuw vriendje van Petra, namelijk Pim. De kinderafdeling op de derde etage, waar zo’n zestig patiënten zijn onder gebracht, was prachtig door de kin deren versierd. De hoofdzuster van de afdeling, zuster Jacinta, leidde Pipo en Pim langs de bedden. Pipo maakte praatjes, grap jes en deelde lollies en foto’s uit. En wat genoten de kinderen. Voor enige ogenblikken was de omgeving helemaal vergeten. Even waren zij in het Land van Pipo. Eventjes, want omstreeks twaalf uur verdween het gezelschap naar Bolsward, waar ’t nog een heel programma moest afwerken. Pipo was namelijk in Bolsward en Sneek ter gelegenheid van het verschijnen van het boekje „Pipo en de Wonderaarde”. Pipo overhandigde gisteren aan burgemeester Mulder van Bolsward het eerste exemplaar. Van der Plaats NV heeft de fotorechten van dit fraaie boekje gekocht. Vandaar. Spannende, maar sportieve strijd in Gouden Leeuw SNEEKER NIEUWSBLAD BEGELEIDING „Geacht School- lazen wij in het april- sterdag? De heer P. Yntema, de winnaar, is hier bezig een askegel op te bouwen van maar liefst 9,1 cm. Verschijnt MAANDAGS ïd DONDERDAGS kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POT 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Ds. G. Wassenaar te Hilversum heeft een toezegging van beroep aangenomen naar de hervormde gemeente van Hoornsterzwaag (Jubbega en Schure- ga) classis Heerenveen. Hij wordt in september officieel beroepen, zodat hij waarschijnlijk in de loop van oktober zijn intrede zal doen. Gijsbert Wassenaar werd op 9 sep tember 1915 in IJlst geboren uit een bakkersgezin. Hij bezocht het stedelijk gymnasium in Sneek en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. In 1940 deed hij kandidaatsexamen. Na hulpprediker te zijn geweest in St. Jo- hannesga/Delfstrahuizen, was hij ver volgens predikant in Middelbert (Gr.), Huizum (tegenwoordig Leeuwarden), IJmuiden, Harderwijk en Hilversum. te wijze doet, wordt de kans op on gelukken minder. Maar nu over naar onze goede Wa- De Noordoostpolder is 25 jaar droog. Dat (tweetalig) Friesland geen uni cum in de wereld is, weet men bij het Paedagogysk Advysbureau trouwens al heel lang. Men laat niet na, zijn licht op te steken in andere gebieden die wat dat betreft op een grote(re) erva ring kunnen bogen. Twee leden van de adviescommissie van het P.A.. de he ren J. Sinnema, hoofdinspekteur van het l.o. te Groningen, en K. Boelens, inspekteur van het l.o. te Drachten, zijn pas teruggekeerd van een studiereis, die ze maakten naar Wales, de (Engel se) streek waar men met het tweeta lig onderwijs verreweg de meeste praktijk heeft opgedaan. Friesland zal er ongetwijfeld nog het nodige van kunnen opsteken. Vrijdag 19 mei Uitvoering van „Die Jahreszeiten van Joseph Haydn door de Chr. Oratoriumvereniging Sneek in Amicitig. ’s Avonds 8 uur. Zaterdag 20 mei ’s avonds 8 uur Ami- citia Theater film: Dracula. Zaterdag 20 mei, 27 mei en 3 juni Seriewedstrijden Kon. Zeilvereni ging Sneek voor leden en jeugdle den voor alle klassen. Aanvang ’s middags 2 uur. Zaterdag 20 mei Bar-Dancing Terwis- ga, Joure: James Mean. Zondag 21 mei Blue Group 5. Dinsdag 23 mei ’s avonds 8 uur Alg. Ledenvergadering Het Groene Kruis in het wijkgebouw aan de Wester- singel. Zaterdag 27 mei Windhondenrennen en concours d’elegance op de renbaan te Emmeloord. Aanvang ’s middags 12.30 uur. Zaterdag 27 mei Dagboottocht Ned. Roode Kruis afd. Sneek e.o. voor chronische zieken en invaliden. Niet minder dan tachtig pupillen teams hebben dit jaar deelgenomen aan de door de voetbalvereniging Hee renveen georganiseerde strijd om de Friesland-cup. Op het ogenblik zijn nog vijf clubs in de strijd. Op zaterdag 24 juni a.s. wordt in het Sportpark te Heerenveen de finale gespeeld. Het entreegeld van een kwartje zal (na aftrek van de kosten) worden afgedra gen aan de Stichting Het Gehandicap- nei was geen wonaer, aai ae iciuaeieu uur, uc Een andere uitspraak, niet van Co- menius, maar van oud-hoofdinspekteur L. E. Kleiterp, is deze: „Het meest ge slaagde voorbeeld van praktische on-, derwijsvernieuwing in ons land sinds 1945 is het systeem van de tweetalige scholen in Friesland”. Onderwijsvernieuwing dus, met an dere woorden: Deskundigen op peda gogisch en didaktisch terrein achten het tweetalig systeem in Friesland de meest verantwoorde vorm van onder wijs. Verwacht wordt dan ook, dat het aantal tweetalige scholen (momenteel 1 op 4) in de naaste toekomst nog zal toenemen. Om die ontwikkeling zo positief mo gelijk te beïnvloeden heeft het Paeda gogysk Wurkforban zich onlangs schriftelijk gewend tot instanties die met het lager onderwijs in Friesland ten nauwste te maken hebben: de ge meentebesturen, de schoolbesturen, de oudercommissiesj de hoofden en per soneelsleden van de lagere scholen. In de desbetreffende circulaire wor den de feiten nog eens op een rijtje gezet: Voor het Fries sprekende kind, dat de leerplichtige leeftijd heeft bereikt, sluit het tweetalige systeem het beste aan bij de geestelijke ontwikkeling, die het tot dat moment heeft doorgemaakt. Opvoedkundig en onderwijskundig biedt het tweetalig systeem voor dit kind veel voordelen, met name wat het taalonderwijs betreft. Deskundigen op pedagogisch en didaktisch terrein achten het tweeta lige onderwijs in Friesland de meest verantwoorde vorm. Deze opvatting is gebaseerd op verrichte onderzoekin gen en opgedane ervaringen. INSPEKTEURS Moeilijkheden, die zich misschien in een bepaalde situatie kunnen voor doen, staan in geen enkele verhouding tot de voordelen, die het tweetalige systeem voor de geestelijke ontwikke ling van het kind meebrengt. Ten overvloede wellicht: de inspek- teurs van het lager onderwijs in Fries land staan zo wordt in de circulaire nog eens herhaald achter het sy steem en- verlenen de grootst moge lijke medewerking bij de invoering er van. Het Paedagogysk Advysbureau beschikt voorts over een bestuur van terzake deskundigen. De heer R. J. Sipkens, oud-inspekteur van het l.o. te Sneek, is voorzitter, wetenschappelijk adviseur is prof. dr. H. Nieuwenhuis, hoogleraar/direkteur van het Paeda- gogisch Instituut van de rijksuniversi teit te Groningen. Voorts maken er deel van uit de heren S. Akkerman, direkteur van de chr. kweekschool te Sneek; K. Boelens, inspekteur van het l.o. te Drachten; H. Folkersma, hoofd van een chr. school te Leeuwarden; H. Hellinga, burgemeester van Leeuwar- deradeel; P. VZ. Pietersen, leraar pe- „Sinds 1955 is in Friesland wettelijk mogelijk wat ze overal elders ter we reld al sinds eeuwen hebben gedaan”. Dat zegt de heer G. H. Vledder, di rekteur van het Paedagogysk Advysbureau fan de Fryske Akademy te Leeu warden. Het is duidelijk waar die uitspraak op slaat: op het onderwijs in de moedertaal. De geleerde Comenius mag dan al rond 1867 gezegd hebben: „Alle onderwijs in moedertaal-onderwijs”, in de Friese situatie heeft het tot in de tweede helft van de twintigste eeuw moeten duren voordat die stelling ook hier in praktijk werd gebracht. Maar sinds, in 1955, de wet-Cals het mo gelijk maakte, dat Friesland tweetalige scholen kreeg is die achterstand-van- eeuwen toch vrij snel ingelopen. In nauwelijks tien jaar tijds namelijk scha kelden er in Friesland 84 lagere scholen over op het tweetalig systeem. Het Paedagogysk Advysbureau begeleidt deze vorm van onderwijsvernieuwing. dagogiek en onder-direkteur van de rijkskweekschool te Leeuwarden; J. Sinnema, hoofdinspekteur van het l.o. in de derde hoofdinspektie te Gronin gen, en drs. G. de Vries, direkteur van de chr. kweekschool te Dokkum. In theorie beperkt het werk van het Paedagogysk Advysbureau zich tot het verlenen van „gevraagde diensten” ten behoeve van de aangesloten scho len: 100 in totaal, waarvan 84 metter daad tweetalig. In feite doet ’t bureau veel méér. Het ontwikkelt in team verband nieuwe (taal)methodes, waar aan de mensen uit de praktijk (van de tweetalige scholen) al experimente rend hun volle medewerking verlenen. Momenteel is men, in groepsverband, druk bezig met het ontwerpen van een geheel nieuwe leesmethode die de eventuele opvolger zou kunnen zijn van de bekende en reeds ingeburgerde methode-Wytzes. Daarnaast wordt er gewerkt aan de voltooiing van de serie lesboekjes „Nederlands op Friese scholen” waarmee men tot en met de derde klas is gevorderd en waarvoor nu de boekjes voor de vierde, vijfde en zesde klas in bewerking zijn. Zoals wellicht bekend zal zijn is men er tot dusver in.geslaagd, onder leiding van het Paedagogysk Adysbureau te ko men tot een geheel „eigen” methode voor het Nederlands op de tweetalige scholen, aansluitend op de Friese „on derbouw” in de beide laagste klassen. De heer Vledder legt er ook hierbij de nadruk op dat al dit werk geschiedt in uitstekende verstandhouding tussen mensen zowel uit het openbaar als het protestants-christelijk en het r.k. lager onderwijs. Een andere, niet minder belangrijke taak van het P.A. is de begeleiding van de tweetalige scholen. Direkteur Vled der probeert ze in ieder geval elk jaar allemaal een bezoek te brengen en na tuurlijk maakt hij graag een „ekstra reis” als er in speciale gevallen proble men rijzen of moeilijkheden uit de weg moeten worden geruimd. Tenslotte is het P.A. er om ieder, die dat vraagt van voorlichting te dienen over het tweetalig onderwijs in Fries land eh de achtergronden daarvan. Er wordt daarvoor nooit tevergeefs een beroep gedaan op de heer Vledder, die direkteur is sinds september 1965, toen hij als zodanig de heer G. Sinnema (voorheen schoolhoofd te Opeinde) op volgde. En evenals zijn voorganger staat hij niet alleen belangstellenden uit eigen land of provincie te woord maar ook geïnteresseerden, veelal on derwijsmensen, uit andere tweetalige gebiedt zoals Noorwegen, Engeland (Wales!), de Nederlandse Antillen Het werk van het Paedagogysk Wurk forban (de begroting beloopt rond f 40.000) wordt vrijwel geheel door het rijk betaald. Met dien verstande, dat de aangesloten (100) scholen allemaal een tientje jaarlijks als donatie bijdra gen. Er ligt momenteel een aanvraag om verhoging van het subsidie bij het departement van Onderwijs en Weten schappen. Een verhoging die het mo gelijk zal moeten maken, de staf van het P.A. de zozeer gewenste uitbrei- Vol goede moed werden de 26 siga ren na het startschot in de brand ge stoken. Enkele oude bekenden van de pijprookwedstrijd probeerden ook op dit nummer lauweren te oogsten, maar na ruim 28 minuten was één van hen reeds de sigaar. Het was de heer A. Dijkstra, die toen maar een verse pijp stopte. Pijprookkampioen S. Landman rookte uiterst voorzichtig. „Zachies-an, dan breekt het lijntje (in dit geval de askegel) niet”, zal hij gedacht hebben. Ook de pijptrekcrack uit Goënga, de heer B. R. de Jong, had na drie kwar tier een knots van een kegel opge- bouwc1 maar door een ongewenste trilling in zijn krachtige arm was hij kort daarna „het bokje”. Na een uur roken deelde de jury, be- staande uit de heren J. L. Meinsma (niet te verwarren met die anti-rook- dokter) en H. Dijkstra, mee, dat er achttien askegels op de kraakheldere vloer waren gevallen en dat er nog zestien meedongen naar de prijs voor de langste-tijd-roker. Tien minuten daarvoor was de op dat moment langste kegel gevallen. C. J. Romeijn presteerde het namelijk om 8,9 cm as ti bouwen. Even leek het er op, dat dit tevens de langste zou zijn, maar zijn buurman P. Yntema verloor vijf minuten later zijn askegel, die maar liefst 9,1 cm lang was. De ande- ren moesten zich ondanks moedig doorpuffen gewonnen geven en Ynte ma was dus zeker van de eerste prijs. Inmiddels ging de strijd tussen de tijdrokers in alle hevigheid door. Na 1 uur en 20 minuten hadden nog zeven rokers vuur in de sigaar. Der tien minuten later waren dat er nog drie. P. Elzinga werd na 93 minuten en 23 sekonden asgrijs, toen hij zijn si gaar uit zag gaan. De strijd ging nu nog tussen R. Cnossen en C. Wispel- weg. Zij legden elkaar het vuur na aan de lippen; geen van beiden gaf zich aanvankelijk gewonnen. Maar laatst genoemde kreeg er na 1 uur en 39.45 min. tabak van, en zo werd de heer R. Cnossen, die het vijftien seconden lan ger uithield (dus precies 100 minuten) winnaar. Uiteraard heerste er tijdens de wed strijd een jolige stemming. Verschil lende deelnemers wisten sterke staal tjes en/of mopjes over sigaren c.q. rookwedstrijden te vertellen. Een van de oudere deelnemers vertelde: „Weet u, dat een sigaar veel overeenkomst heeft met een mooie vrouw? Het mees te plezier beleef je er aan als je zorgt, dat ze niet uit gaan Een ander vertelde over een sigarenrookwedstrijd waarbij een der deelnemers de zaak trachtte te verlakken door een stevige naald in de lengte'van de sigaar te ste ken Maar dergelijke praktijken kwamen dinsdagavond niet voor. Er waren twee grote pechtvogels. G. Dijkstra had een pracht van een kegel opgebouwd (lengte 7,2 cm). Onze fo tograaf zag in hem reeds een kans hebber voor de eerste prijs. Hij richtte dan ook zorgvuldig de lens op de heer te Kind. ding te geven. Direkteur Vledder doet het werk namelijk nog altijd alléén, zij het dan dat de Fryske Akademy, waar hij gehuisvest is, voor de nodige administratieve hulpkrachten zorgt. Als men weet, dat de (eenmans-) bezetting even groot is als in de tijd toen het aantal aangesloten scholen nog slechts 33 bedroeg is het duide lijk dat uitbreiding niet alleen ge wenst, maar ook noodzakelijk is. Vandaar die aanvraag om een ver hoogde rijksbijdrage die het moge lijk moet maken, twee nieuwe krachten aan te trekken: een erva ren onderwijzeres voor de begelei ding van het tweetalig onderwijs speciaal in de aanvangsklassen en een wetenschappelijk medewerker voor de bestudering van de vormen van tweetalig onderwijs elders in de wereld en de verwerking van de daaruit verkregen gegevens voor de praktijk in Friesland, uiteraard. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) Lager. Abonnementsprijs t 4, per half laar. Franko per oost f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Zoals aan deze zaak meer dan één kant. Aan het bestuur om uit te maken Nadat sigarenmagazijn en pijpenhuis Henk Stuurop ruim twee maanden geleden een pijprookwedstrijd had georganiseerd, was dinsdagavond het „hol” van de „Gouden Leeuw” het toneel van een felle strijd tussen 26 siga renrokers. Zittend, hangend, ja bijna liggend in vele mogelijke en onmoge lijke houdingen trachtten de deelnemers een zo lang mogelijke askegel aan hun 11 cm lange Elizabeth Bas-sigaar te roken. En dat is geen gemakkelijke opgaaf. Viel de as er echter toch af, dan kon de pechvogel nog verder door roken, meedingend naar de prijs voor de langste-tijd-roker. Ook in dat geval zou de sterkste, dus hij die het best in conditie is en over onbrandbare vin gers beschikt, de prijs naar zich toe kunnen halen. Aangezien er flink wat van deze vurige, stoere en dappere kerels waren, werd het een enerverende strijd. Dijkstra, waarschuwde hem voor het felle blitzlicht en knipte. Maar Dijkstra schrok van de lichtflits, beefde even tjes, met alle nare gevolgen van dien. J. J. Keits was ook erg onfortuinlijk. Na ongeveer een uur zat hij met nog een flink eind sigaar in de mond in de wedstrijd. Maar er was kennelijk iets mis met de sigaar, want tot grote ont steltenis van de heer Keits begon plot seling het dekblad vlak bij het uitein de van de sigaar te smeulen. Het vuur was dus ongemerkt „binnendoor” ge kropen. De heer Stuurop reikte na afloop de prijzen uit met een toepasselijk woord je. Namens de deelnemers sprak de heer P. Elzinga een woord van dank (geheel op rijm) tot de heet Stuurop. Verder gaf goochelaar Jacques Bou langer ter verpozing enkele knappe staaltjes goochelkunst ten beste. In september organiseert Henk Stuurop wederom een wedstrijd en dan waar schijnlijk weer met de pijp. Hier dan nog de uitslag: Langste as kegel: 1. P. Yntema, Sneek, 9,1 cm; 2. C. J. Romeijn, Sneek, 8,9 cm; 3. S. Tal- sma, Goënga, 8,7 cm. Langste tijd: 1. R. Cnossen, Sneek, 100 min.; 2. C. Wispel weg, Goënga, 99.45 min; 3. P. Elzinga, Sneek, 93.23 min. Tegen de 18-jarige D. R. hier ter stede is proces-verbaal opgemaakt in verband met diefstal van navigatie- lichten en een verrekijker uit een vrachtschip. De jongeman wordt ervan verdacht vorige week aan boord van het schip van H. A., eveneens hier in de stad, te zijn geslopen en daarop de voorwerpen te hebben meegenomen. De actie „Eten voor India” heeft een J beschamend resultaat gehad. Doet het de mensen hier dan niets meer, I dat er ergens anders miljoenen van honger omkomen? Kan er dan wer- kelijk niet meer af dan een paar kwartjes? Denkt men daar het leven van de stervende kinderen mee te redden? Er zijn altijd argumenten I te bedenken om niet te geven. Maar in welke kronkelredeneringen men zich ook begeeft, men kan er niet onderuit: het is de plicht van het J rijke Westen om te helpen! Het lijkt een bodemloze put en de paar mil- J joen gulden uit ons land zijn een 1 druppel op een gloeiende plaat. Maar dat is geen reden om te stop- De Sneker Pan is een prachtig skütsje. Maar het onderhouden van zo’n schip kost dan ook een lieve duit. Door middel van acties pro beert men hiervoor geld bijeen te krijgen. Binnenkort wordt daarom weer een loterij gehouden. Nu we het toch over het verkeer wat het beste is. hebben, Veilig Verkeer brengt weer drie actiepunten van de kernthema- actie „Zwarte Zes” onder de aan dacht van de weggebruikers. Het betreft: inhalen, stoppen en te lang J zaam rijden. Als men dat op de juis- J xvxaax XIXX uvex xxacu <xxxx.„ xxxx wx xa «u jaax ux wg. J terpoortstad, waar op het ogenblik Natuurlijk moet dat gevierd wor- tal van verbeteringen worden aan- den. Morgen beginnen de festivitei- J gebracht ten behoeve van het ver- ten met een estafetteloop van Den keer. De invalswegen, die het meest Haag naar Emmeloord. De estafette- van het drukke verkeer hebben te lopers krijgen van minister Bakker lijden, rijksweg 43, Lemmerweg en een kopie van de Droogleggingswet Leeuwarderweg, zijn of worden ge- van 1918 en moeten die naar Em- asfalteerd. Tussen Sneek en de brug meloord brengen. Zij doen er twee over het Prinses Margrietkanaal dagen over, maar de tocht gaat dan wordt op het ogenblik het laatste ook door Noord-Holland en via de laagje asfalt op de rijksweg ge- Afsluitdijk. Daar wordt een krans r bracht. Op de Lemmerweg wordt gelegd bij het Lelymonument. Om J het verkeer nu geregeld door tijde- ongeveer één uur zaterdagmiddag J lijke verkeerslichten, omdat net komen de zestien lopers ook door over de brug een gedeelte opnieuw Sneek. wordt bestraat. Het knapt prachtig op. Tenslotte is men op de Leeu warderweg begonnen met de asfal- tering. Het verkeer te water hoeft zich straks ook niet meer te ergeren aan de slechte Rienck Bockemaka- de. Hier wordt een nieuwe kade muur aangelegd. De vakanties naderen met rasse schreden. Overal maakt men zich gereed om de moegewerkte mens dat te bieden waar hij het hele jaar naar uit ziet: recreatie. Toverwoord. De mens zal steeds minder behoe ven te werken (als gevolg van me- chanisatie en automatisering). Men pen met de hulp. Wanneer men misschien nog een paar tientjes over heeft, dan is hier wellicht ten overvloede nog eens het gi ronummer: 100200. Het was weer vreselijk druk op de terdag willen (voor zo ver ze die 4-44 J «-.v» ct n TD4 Izefnrrl n rïAn TJ i» 2 x 1_ 1—1— f’ 1— x CJ „k 1 a. xxxxkv VV. v>M-öx,xx, 1117g IIICL UCULJCli;, k_rcd.Cll L OvllUUl" zijn dan ook heel wat ongelukken bestuur, Leiding en Docenten, nu gebeurd. Behalve de velen die er eens geen witte huiswerkplan, maar met hun auto op uit trokken om een gezonde eis, waarvan het ten mogelijk was, waren er in onze pro- mag en kan laten wachten, deze y.4 a.a z-vx-f rJ a! nn r i'fl nve STll i3-X22J x _1 1— lll-l konden hun hart ophalen aan het kortingen in aanmerking genomen.” TT’-v.i «r- rx 1 nix z-1 c-znl-i AV> i vx 1 An fofAAI T-xX!_1 de fraaie oude steden. Toch rijst ,,Wij willen de vrije zaterdag” is vraag: ia het met het oog op de verpakt, lazen wij in het april- f grote drukte op de wegen nog wel nummer van Limiet, het schoolblad vnreovnrli d rlli" cHOrt SfJAT*» f-^Y") t.OPT'** zxLxxxxr-4-zxlï-11»- x «r «4. - - - V Qlll 1 X U VXlXXO VXPX X I lykxdXlll, ritten te houden op tweede Pink- met ZOveel dingen, zitten ook zal meer vrije tijd krijgen en de be hoefte aan recreatiemogelijkheden zal geweldig toenemen. Het is dan ook niet ‘zo vreemd, dat personeel en leerlingen van de mid delbare scholen graag de vrije za- gAXCL VVCXÖ YYUtx VAX M XV uv VULUcfg Will till ^VU wegen tijdens de Pinksterdagen. Er nog niet hebben). x. u—i „,„x gebeurd. Behalve de velen die er eens geen witte huiswerkplan, maar met hun auto op uit trokken om een gezonde eis, waarvan het ten elders te genieten wat thuis niet uitvoer brengen niet lang op zich mogelijk was, waren er in onze pro- piag en kan laten wachten, deze vincie nog de elfstedenrijders. Zij moderne tijd met de werktijdsver- 1 konden hun hart ophalen aan het kortingen in aanmerking genomen.” wijde Friese landschap in lentetooi Deze fraaie volzin, waarin de eis Q11 -Pt* 4 A» T’licf’ TTTfX 211 _1 22— - X J 2_ de vraag: is het met het oog op de verpakt, verstandig dit soort ster- en toer- Van het christelijk lyceum,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1