Burgemeester Van Hout opent nieuw sportgebouwtje in Oudega (W.) Ongerustheid in kleinere gemeenten over uitkeringen van ’t rijk Acht woningwetwoningen voor kleinere dorpen: Oudega, Oosthem, Folsgare mg 4 f van IJLST WYM BRITSER A DEEL en Cniycebroedershof week met vakantie AGENDA Dit jaar geen jongens- en meisjesstad Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 1 122e jaargang nr. 41 Maandag 22 mei 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en Jeugdwerk wordt vanavond geïnstalleerd Wytske Speekhout overleden '4 M. Grebe en Zn., Sneek. Beraad over bejaardenwoningen Bromfietsers gewond door dat autobestuurder geen voorrang verleende Ds. V au Dam beroepen in Amsterdam-West Gunning werk Dorp kan zich nu beter presenteren Raad voor Sport. Recreatie Woensdag 24 mei van 10 tot 4 uur ANWB mobiel kantoor op het Oud Kcr'-hef. Dr. A. j. Kingma overleden! 2-jarig jongetje verdronken in sloot bij spoorlijn Nog bijna f 1200 voor India in Oudega (W.) Sneeker N«ewwsW*d H gecombineerde intgeve ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Raadsvoorstellen Wymbritseradeel AT’ SNEEKER NIEUWSBLAD PARKEERPLAATS IDSEGA Meer dan eens is in de raad ter sprake gekomen het ontbreken van ’n Te Hilversum is vrijdag op 73-jarige leeftijd overleden onze vroegere stad genoot dr. A. J. Kingma, die van 1923 tot 1946 als chirurg verbonden was aan het Sint Antonius Ziekenhuis alhier. Vanavond om 8 uur zal in het stad huis de installatie plaatsvinden van de onlangs door de gemeenteraad be noemde Raad voor Sport, Recreatie en Jeugdwerk. Tevens zal in deze bijeen komst afscheid worden genomen van de leden van de commissie voor de lichamelijke opvoeding. .V Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half iaar. Franko per post f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur fiL A de Boer Telefoon 4091 Het gemeentebestuur van Tietjerk- steradeel heeft de aanleg van wegen en riolering in het uitbreidingsplan Oenkerk-Zuid (ten noorden van de Douwelaan) ter lengte van 375 meter voor f 114540,gegund aan de fa. P. De plannen voor deze woningen zijn reeds ingezonden en bijdragen uit ’s rijks kas zijn reeds aangevraagd, zo dat het b. en w. ongewenst voorkomt, mede in verband met de behoefte in deze dorpen, op deze beslissing terug te komen. In overleg met het bestuur van de Woningstichting en gelet op dc behoef te in de diverse dorpen, waarbij deze keer eens extra aandacht is besteed aan dc kleinere dorpen, werd tot de volgende verdeling gekomen, t.w.: Ou dega 2, Oosthem 4, Folsgare 2. De raad wordt voorgesteld hiervoor financiële medewerking te verlenen. Gistermiddag moest de bromfietser W.K. uit Bolsward met een hersen schudding naar het ziekenhuis in Sneek worden vervoerd, nadat hij was aange reden door een auto, waarvan de be stuurder geen voorrang verleende. Het gebeurde omstreeks kwart over vier op rijksweg 43 op het kruispunt met de weg Folsgare-Tjalhuizum. De auto, bestuurd door J.C. uit Oosterend, kwam uit de richting Folsgare en stak de rijksweg over. Uit de richting Sneek naderde de bromfiets. Mej. G.K. uit Sneek, die bij W.K. op de duo zat, kreeg verwondingen aan het rechter onderbeen. Zij werd door een wegen wacht naar huis gebracht. In 1&23 volgde hij alszodanig dr. Bouma op, die als chirurg veel baan brekend werk in Sneek en omgeving had verricht. Dr. Kingma toonde zich een waardig opvolger en genoot even als zijn voorganger een grote reputatie. Naast zijn veelomvattende taak als chirurg-gynaecoloog heeft de heer Kingma zich ook nog op ander terrein verdienstelijk gemaakt. Hij was o.m. eerst secretaris en later voorzitter van de afdeling Friesland’s Zuidwesthoek van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst en bestuurslid van de Kon. Zeilvereniging „Sneek”. In laatst genoemde vereniging volgde hij de heer Hibma op als voorzitter, welke funktie hij een aantal jaren heeft ver vuld. Ooi: is hij vele jaren voorzitter geweest van de afdeling Sneek van het Ned. Roode Kruis. In de oorlogsjaren had hij in deze funktie veel bemoeienis met de transporten evacuees uit het zuiden van ons land. In 1946 vertrok dr. Kingma naar Hil versum, waar hij zijn praktijk tot 1957 voortzette. Overeenkomstig de wens van de overledene zal de crematie mor gen in alle stilte te Westerveld plaats vinden. Ds. J. van Dam, baptistenpredikant te Sneek, heeft een beroep gekregen naar de baptistengemeente in Amster dam-West. Hoewel de datum voor de jongens- cn meisjesstad voor komende zomer reeds is vastgesteld (van 10 tot 22 juli) is het nog helemaal niet zeker, dat dit vakantie-evenement voor de lagere schooljeugd zal worden gehouden. De organisatoren ondervinden namelijk moeilijkheden bij het zoeken naar men sen voor de hoofdleiding. Wanneer men geen hoofdleiders (-sters) kan vinden betekent dit, dat jongens- cn meisjes stad dit jaar van de baan is. Van de hoofdleiding van vorig jaar is alleen mevrouw Hoffmann-de Jong nog in Sneek. Zij zoekt nu naar per sonen, die enige ervaring met jeugd werk hebben en met haar straks de „grote kleine stad” belangeloos kun nen leiden. Tot nu toe heeft dat ech ter niets opgeleverd. Aanstaande don derdag, ’s avonds om 8 uur, wordt in de kleine raadzaal van het stadhuis een vergadering gehouden, waar even tuele belangstellenden van harte wel kom zijn. Voor de gewone hulp staan de zaken er gunstiger voor. Er zijn zelfs jonge ren. die reeds voor de derde keer vrij willig gaan helpen. Over het krijgen van de grote tenten van de vliegbasis in Leeuwarden verkeert men ook nog in het onzekere. DP jaar moesten de ten'en namelijk in Den Haag worden aangevraagd. Van daaruit heeft men nog geen bericht ontvangen. Overleg met Volkshuisvesting heeft plaats gehad over een grotere toewij zing, doch zonder succes. Het ligt in de bedoeling voor deze woningen het nieuwe plan van archi- tekt Kluiwstra te Heerenveen te ne men, in verband met het feit, dat de eerdergenoemde 12 woningen conform hetzelfde plan worden gebouwd. Dit is echter geen keuzeplan meer, zodat ver hoging van het contingent met 25% niet plaats zal vinden. Inmiddels is omgezien naar een an der keuzeplan. Het bestuur van de Wo ningstichting heeft in enkele gemeen ten in Friesland andere keuzeplannen bezien. Voorkeur ging hierbij uit naar de z.g. „Martini-woningen”. Dit is een ruime woning met 4 slaapkamers en 2 woonruimten beneden, waarvan het Z.g. woongedeelte groter is dan dat bij de „Kluiwstra-woningen”. Het ligt in de bedoeling voor de jaren 1968 en 1969 deze woningen te bouwen. Mocht de ervaring gunstig uitvallen dan is deze bouw voor daarop volgende jaren eveneens te overwegen. In een samenspreking met het be stuur van de Woningstichting is be sloten voor.de jaren 1968 en 1969 een z.g. bouwstroom toe te passen. Contact met architekt Martini uit Groningen is hierover opgenomen. Met het bestuur van de Woning stichting hebben b. en w. verder ge sproken over de bouw van bejaarden woningen. Het bestuur heeft zelf in enkele plaatsen in Friesland woningen bezichtigd. Over de noodzakelijkheid van de bouw van deze woningen in diverse dorpen van de gemeenten wa ren beide colleges het volkomen eens. Voor echter een beslissing kan worden genomen over het type woning, exploi tatie enz. is het nodig nadere infor maties te verzamelen. In enkele ge meenten van Friesland hebben b. en w. bij de instanties die deze woningen hebben gebouwd gegeven ingewonnen. De raad van Wymbritseradeel ver gadert donderdagavond. Bij de ingeko men stukken is onder meer een schrij ven van de Vereniging van Nederland se Gemeenten, dat een antwoord bevat op het Memorandum van de FNP in zake de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. De strekking van het Memorandum is, dat de kleinere gemeenten in verge lijking tot grotere relatief zóveel min der uit het Gemeentefonds ontvangen, dat er sprake zou zijn van bevoorde ling van de grote stedelijke centra. In de brief aan Wymbritseradeel wordt op deze zaken uitvoerig inge gaan. Meegedeeld wordt, dat de raad voor de gemeentefinanciën momenteel onderzoekt of het systeem van verfij ningen en schaalbedragen moet worden herzien. De FNP had geconcludeerd, dat het Gemeentefonds in zijn huidige gedaan te moet worden opgeheven en dat de verdeling van de beschikbare midde len in het vervolg door het provinciaal bestuur dient te geschieden. Maar de Ver. van Ned. Gemeenten vindt, dat er dan niet langer sprake is van volkomen objectiviteit. Ongetwijfeld zijn er mo menteel gemeenten die in vergelijking met andere relatief te weinig ontvan gen, zo besluit de brief, doch dit ver schijnsel is „onlosmakelijk” van het systeem van normering van de uitke ringen. Bovendien is er geen enkele gemeente die de beschikking heeft over voldoende middelen. Het is bekend, dat er bij vele kleinere gemeenten onge rustheid bestaat over de hoogte van de uitkeringen uit het Gemeentefonds. SUBSIDIE VOOR DRUMBAND De „Subsidieregeling voor muziek korpsen en koren in Wymbritseradeel” stelt voor korpsen de basis-subsidie op f 450,bij concoursbezoek te verho gen met f 75,en met f 50.indien het korps een drumband in stand houdt Het bestuur van de Vereniging voor Chris! elijk Schoolonderwijs te Sneek heeft de bouw van een zesklassige la gere school gegund aan de aannemers- maatschappij „Friso” N.V. te Sneek. Op 85-jarige 'leeftijd is vrijdag in Cruycebroedershof, waar zij haar laat ste levensjaren sleet, overleden onze stadgenote mej. Wytske Speekhout, die van 1903 tot 1921 grote bekendheid genoot als Fries toneelspeelster. Met Jouke Ligthart vormde zij een uitste kend duo, dat zowel voordrachten als toneelstukken in ernst en luim op het programma had. Onder meer het in die jaren bekende toneelstuk „Hwat foarby giet” van Canne, waarin zij vijf rollen speelden. Het tweetal was eigenlijk de wegbereider van Barend en Martsje, Tetman en Jarich de Vries en zovele anderen. Aan hun glorietijd kwam in 1921 een einde door de tragische dood van Ligthart. Een dergelijke goede te genspeler heeft zij later niet meer ge vonden en met minder wou ze niet optreden. Wytske Speekhout werd op 20 maart 1882 geboren in Mantgum, waar haar vader tuinman, koster en koetsier van de burgemeester was. Op 26-jarige leef tijd kwam zij naar Sneek, waar zij kostuumnaaister en lerares werd. van tenminste 10 werkende leden. Deze regeling dient thans te worden aangevuld, nu in Blauwhuis, na de op heffing van het muziekkorps, een drum band is opgericht. Deze drumband telt bijna 30 leden en treedt geheel zelf standig naar buiten op bij allerlei ge legenheden. Ook wordt deelgenomen aan concoursen, uitgaande van de Frie se Bond. Kortom, de drumband in het dorp neemt nu de plaats in, die het muziekkorps daarvoor vervulde. Van het bestuur van de drumband is nu een verzoek ingekomen, om in het genot te worden gesteld van een vaste jaarlijkse subsidie, zoals ook de korpsen en koren deze ontvangen. Ten aanzien van deze subsidieaan vraag heeft de Kulturele Ried een ad vies uitgebracht, waaruit blijkt, dat men van oordeel is, dat de kosten van instandhouding voor een drumband lager liggen dan van een korps. Met name het instrumentarium en het re pertoire vraagt minder hoge uitgaven dan voor een volwaardig muziekkorps. Niettemin is er alle reden ook voor een dergelijke drumband een bijdrage toe te kennen op grond van de plaats, die dit ensemble in de dorpssamenle ving inneemt. Alles tegen elkaar afwegende menen b. en w., dat het billijk is, de basis subsidie van een zelfstandige drum band te stellen op 50% van het bedrag, dat voor een muziëkkkorps is vastge steld, derhalve 50% van f450,of f 225,Bij concoursbezoek wordt dit bedrag verhoogd met 50% van f75, of f 37,50. Aan de raad wordt voorge steld de subsidie-regeling in deze zin aan te vullen. WAT VERDIENT EEN WETHOUDER? Bij de ingekomen stukken is verder een schrijven van Gedeputeerde Staten waarin de mening van de raad wordt gevraagd over het voornemen de jaar wedden van de wethouders per 1 jan uari 1967 voor Wymbritseradeel nader vast te stellen en f 5500,op f 5925, B. en w. stellen voor hiermee akkoord te gr'-i. Voorgesteld wordt om, gezien het belang dat de bij uitstek agrarische gemeente heeft bij het voortbestaan van het Friesche paard en het Stam boek, gedurende vijf jaar een subsidie te verlenen van f50,per jaar. De „Werkgroep Instandhouding Friese Woensdag 24 mei Terrein Sportpark laatste nederlaagwedstrijd ONS- Leeuwarden. Aanvang ’s avonds 7 uur. Donderdag 25 mei Vergadering van de raad der gemeente Wymbritseradeel in het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 27 mei Windhondenrennen en concours d’elegance op de renbaan te Emmeloord. Aanvang ’s middags 12.30 uur. Zaterdag 27 mei Dagboottocht Ned. Roode Kruis afd. Sneek e.o. voor chronische zieken en invaliden. Zaterdagen 27 mei en 3 juni Serie- wedstrijden Kon. Zeilvereniging Sneek voor leden en jeugdleden voor alle klassen. Aanvang ’s middags 2 uur. Dinsdag 30 mei Jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereniging in café rest. Piso. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 30 mei Eind-uitvoering leer lingen muziekschool „Sneek en Om streken in Amicitia Theater Sneek. Aan vang 19.30 uur. Burgemeester Van Hout krijgt de sleutel aangeboden van Pier Reijenga en Klaas de Groot, zodat hij het was. en kleedgebouwtje kan openen. petitie wilt spelen moet je zorgen dat de zaak in orde is. „Aldegea kin mei dit gebou münsterje”, aldus de burge meester. Hij herinnerde nog even aan de moei lijkheden sinds b. en w. in 1962 de eerste brief kregen met een verzoek om medewerking. Volgens het uitbrei dingsplan zal er in de toekomst nl. een straat over het oefenterrein lopen. Bo vendien had men te maken met de toe komstige rondweg. Maar, aldus de bur gemeester, nu is iedereen content met de getroffen regeling. Na zijn tevredenheid te hebben ge- uit over de successen van de voetbal club, wekte de burgemeester op om het mooi te houden. Ook merkte hij op dat men hier geen behoefte heeft aan sportverdwazing. Voorzitter C. Boer- sma bedankte het gemeentebestuur har- telijk voor alle medewerking. Namens de Friese Voetbalbond bood de heer F. de Boer zijn gelukwensen aan. Hij wees er op dat het er in Fries land in het algemeen niet zo best uit ziet met de accommodatie op de ter reinen. De heer W. Martens, voorzit ter van EMM, wees op de goede ver standhouding tussen beide verenigin gen. Ook sprak hij namens de Ver. voor Dorpsbelangen. Namens deze vereni ging bood hij shirts aan in de kleuren van de Friese vlag voor één elftal. De voorzitter van de voetbalvereni ging, Jan Boersma, sprak nog eens zijn blijdschap uit over dit nieuwe Sport gebouw. Hij dankte ook de trainer en de jeugdleider en sprak de hoop uit, dat hgt gebouwtje in goede staat zal blijven. Het werk werd uitgevoerd door fa. G. Draisma te Makkum, fa. P. Jager Zn. te Lemmer en voor een deel met eigen krachten (o.a. het schilder werk). Het geheel werd ontworpen door architectenbureau J. Grunstra te Bolsward. Paard” heeft nl. een verzoek inge diend om een jaarlijkse donatie. Omdat het naar hun mening niet op de taak van de gemeente kan worden gerekend om te zorgen voor de biblio theken van de bijzondere scholen en op het terrein van de Friese lektuur- voorziening verscheidene instanties werkzaam zijn, stellen b. en w. voor afwijzend te beschikken op een ver zoek van de „Kristlike Fryske Folks- bibleteek” om verandering te brengen in de wijze van subsidiëren. De ge meente handhaaft het destijds toege kende jaarlijkse subsidie van f50,—. B. en w. delen de raad tenslotte mee, dat drs. A. C. Reidt te Wassenaar be zwaar maakte namens de eigenaren te gen de aanslag wegenbelasting 1965 Aangezien adressant zijn bezwaren handhaaft, stellen b. en w. voor de in gediende bezwaren ongegrond te ver klaren. Belanghebbende kan dan des gewenst in hoger beroep komen bij het Gerechtshof te Leeuwarden. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf is het tweejarig zoontje Wiebe van de familie Van der Werf aan de Goeman Borgesiuslaan door verdrin king om het leven gekomen. Het jon getje was spelenderwijs in een sloot nabij de spoorlijn terecht gekomen. Om half twaalf miste men hem. Hij was toen al even weg. Met man en macht ging men aan het zoeken. De buren hielpen intensief mee. Na een kwartier werd het lichaam gevonden. De levensgeesten waren ech ter reeds geweken. Het gezin telt nog een jongetje van een jaar of vier. De buscollecten, die vorige week in de beide kerken in Oudega (W.) heb ben plaatsgevonden ten bate van de actie „Eten voor India” hebben in to taal opgebraeht f 1191,20. Het bestuur van de vereniging .Dorps belangen Scharnegoutum en Loënga" heeft verzocht om een bijdrage uit de gemeentekas in de kosten van een wachthokje voor buspassagiers te Scharnegoutum. De directie van de NTM te Heerenveen verklaarde zich reeds bereid 1/3 gedeelte van de kos ten bij te dragen. Dagelijks maken ongeveer 180 perso nen van deze bushalte gebruik, zodat de te plaatsen wachtgelegenheid be hoorlijk groot zal moeten zijn. De'kos ten zullen f 1680,bedragen. Naar aanleiding van dit verzoek me moreren b. en w., dat wel eerder in een soortgelijk geval een bijdrage uit de gemeentekas werd toegekend (rijks weg 43 onder Folsgare). Ook in dit geval zouden zij een bijdrage van 1/3 gedeelte van de kosten willen beplei ten. Overigens zullen ook voorzienin- ningen aan de openbare weg nodig zijn voor het in- en uitrijden van autobus sen. De kosten daarvan geraamd op f 1500,zullen voor rekening van de gemeente zijn. B. en w. stellen de raad voor in de kosten een bijdrage uit de gemeentekas te verlenen van 1/3 van f 1680,—, is f 560,—. Evenals vorig jaar gaan de gezonde bewoners van Cruycebroedershof deze i zomer met vakantie. Maar liefst een1 week lang gaan 37 ingezetenen plus personeel zich in het natuurvrienden huis „Morgenrood” te Oisterwijk in Noord-Brabant verpozen. Zaterdag 3 juni, ’s morgens om 9 uur vertrekt de grote familie en de zaterdag daarop hoopt men terug te keren. Er staan die week enkele prachtige trips op het programma. Met de bus van Sypersma wordt maandag 5 juni een reis door Zeeland gemaakt. De volgende dag gaan ze met z'n allen naar de Efteling in Kaatsheuvel en woensdag 7 juni reist het gezelschap naar België. Tijdens de reis zal o.a. een bezoek worden gebracht aan Ant werpen. De donderdag mag naar ei gen inzicht worden besteed en vrijdag 9 juni wordt ’s middags lichtstad Eind hoven bekeken. Alle deelnemers hebben het hele jaar voor deze bijzonder fijne vakan tie gespaard. Tot de vakantiegangers behoren natuurlijk ook Gerben en Ste ven. De oudste deelnemer is de heer Hendrik Tekelenburg, die 95 jaar is. Verder gaan mee direkteur Zijlstra, wethouder Baarda en drie personeels leden. Van Gedeputeerde Staten kreeg het gemeentebestuur bericht, dat bij tie verdeling van het woningcontingent voor 1967 aan Wymbritseradeel totaal 20 woningwetwoningen zijn toegewezen, üit een nader ontvangen medede ling bleek, dat het in het laatste kwartaal van 1966 toegewezen aanvullend contingent van 12 woningen in deze 20 woningen is begrepen. Laatstgenoem de 12 woningen zijn in overleg met het bestuur van de Woningstichting ver deeld over de dorpen Oppenhuizen (8) en Scharnegoutum (4). parkeergelegenheid nabij de begraaf plaats te Idsega. Ook het bestuur van de begrafenisvereniging „De laatste Eer” te Oudega (W.) c.a. vestigde in 1966 nog eens de aandacht op het on gerief in dit opzicht, omdat men zon der gebruik te maken van particulier terrein daar niet kan parkeren of om keren. De z.g. Klokhuisweg behoort in ei gendom tóe aan de naastliggers. In deze situatie zouden b. en w. geen veran dering willen brengen. Zij hebben zich in verbinding gesteld met de heer J. Reyenga te Idsega no. 12 en deze is bereid mee te werken en een parkeer gelegenheid op zijn terrein toe te staan tegen een schadevergoeding van f 5Ö0,belastingvrij. Er kan naar de mening van b. en w. een parkeerge legenheid van phn. 50 x 10 meter wor den gemaakt. De kosten worden ge raamd op f 6600,De raad wordt voorgesteld medewerking te verlenen. ABRI IN SCHARNEGOUTUM Voor Oudega (W.) was het zaterdagmiddag feest. Eindelijk kon het nieuwe Sportgebouw bij het voetbalveld officieel worden geopend. Vorig jaar 1 ok tober had de voorzitter van de voetbalvereniging, Jan Boersma, de eerste steen al gelegd. Nadat burgemeester Van Hout met de wens „dat dit gebou troch de jierren in krêftige stimulans wéze mei foar de fierdere üntjowing fan it sportlibben yn Aldegea” het gebouwtje voor geopend had verklaard, kon men dit bezichtigen. Het resultaat mag gezien worden. Er staat dan ook voor een slordige f 40.000, waarvan de hechte dorpsgemeenschap zelf f 10 000 bijclkaar bracht. Men trof het met het weer, al stond er een flinke bries. Van verre was de vlag op de kerktoren reeds te zien en in het dorp waren ook heel wat vlag gen uitgestoken. De muziekvereniging EMM (Eendracht Maakt Macht) maak te vooraf een rondgang. Achter de mu ziek aan ging men het veld op. Op het veld stond een erehaag opgesteld van jeugdige voetballers. Het juniorenelftal van v.v. Oudega (W.), dat al viermaal achtereen kampioen is geweest. De voorzitter van de Sportvereniging, de heer C. Joh. Boersma. probeerde zich tegen de wind in verstaanbaar te ma ken. Hij sprak ’n woord van welkom en ’n woord van dank aan allen die de tot standkoming van dit „klaeihok” moge lijk hadden gemrakt. Aan burgemeester Van Hout, die vergezeld was van wethouder Miedema en directeur van gemeentewerken Van der Wal, werd de sleutel van de nieu we was- en kleedgelegenheid overhan digd door Pier Reijenga en Klaas de Groot. Om precies kwart over twee ging de deur open. Het gebouwtje, dat op een strook grond achter het voetbalveld, door de gemeente gekocht van mevr. Stegenga, ligt, bevat twee gelijke en gescheiden gedeelten, nl. een gedeelte voor de thuisclub en één voor de gasten. Elk gedeelte bevat een hal, een kleedkamer en een waslokaal met w.c. en twee douchecellen. Een gasgestookte warm- waterinstallatie (met thermostaat) maakt het mogelijk in P-a uur tijd over 120 1 heet water te beschikken. Er zijn twee wasbakken met maar liefst 12 kra nen in totaal. Verder is er een ka mertje (met eigen toilet) voor de scheidsrechter. Van het bedrag, dat door Oudega zelf werd opgebracht, is ongeveer f 5000 door middel van een lijstcollecte verzameld. In hotel De Boer hielden de geza menlijke sportbesturen na de opening een feestelijke receptie. Zij konden tal van gelukwensen, soms vergezeld van prachtige cadeaus in ontvangst nemen. Het was een ongedwongen samenzijn. Door oud-penningmeester R. Wasse naar (die later een toespraakje hield) werd, mede namens de heer P. Reijen ga, een clubvlag aangeboden aan de voetbalvereniging. In de kleuren wit en oranje. „Jimme wurde hartstikke be dankt”, antwoordde een blij verraste Jan Boersma. Burgemeester Van Hout sprak van een gewichtige dag voor Oudega. Een historische dag, Oudega''is een dorp dat leeft; daarom heeft het gemeente bestuur graag meegewerkt. Het dorp heeft zelf voor een goed geoutilleerd sportterrein gezorgd, dat daar prachtig ligt. Deze was- kleedgelegenheid kan men beschouwen als de „finishing touch”. Want de eisen, die aan de sportaccommodaties worden gesteld, worden steeds hoger. Als je in de com-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1