Wat de raad te behandelen krijgt Jongens- en meisjesstad nog op losse schroeven Van Seyst, Velstra en Westra wonnen Jan Bogstra-partij Prachtig geslaagde seriewedstrijd van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” I voor Koninklijke onderscheidinr» Grietje de Boer IJLST WYMBRITSERADEEL van mej. I en Bouw autoboxen aan Lemmerweg en in de Noorderhoek 5000,- subsidie voor Ulster kerkorgel Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, iillR I DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Burgerwoonhuis Sneek bod werd niet verhoogd Geslaagd trouwe huishoudelijke dienst 40 jaar mei RHBS en KMS v. M. Sneek Auto tegen boom onder Rauwerd Fraaie race van Alberda bij de regenbogen Te weinig mensen voor hoofd leiding Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde urtgave wen NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en -•• ■Hf SNEEKER NIEUWSBLAD TWEEDE OMLOOP conclusie gekomen, dat de gevraagde moeilijkheden gevonden dient te wor mededewerking dient te worden ver leend. Verscmjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur fl A de Boer Telefoon 4091 AANBESTEDING VERBETERING GEMEENTEWONINGEN SUBSIDIEVERZOEK INTERKERKELIJKE STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK ONBEWOONBAARVERKLARING VAN DRIE WONINGEN Het bestuur van de Stichting Rooms katholieke scholen te Sneek heeft ver zocht medewerking te verlenen voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen voor het onderwijs in handen arbeid aan de Sint Bonifaciusschool (school voor gewoon lager onderwijs). Het schoolbestuur heeft als toelichting medegedeeld dat het vak handenarbeid spoedig zal worden ingevoerd, omdat de school, voorheen uitsluitend meisjes school, thans wat personeels- en leer lingenbezetting betreft, een gemengde is. Na toetsing van de aanvrage aan de in de Lager Onderwijswet 1920 neer gelegde normen zijn b. en w. tot de VERHOGING WERKKAPITAAL STICHTING VOLKSCREDIET Tussen de gemeente en de Stichting Volkscrediet te Leeuwarden bestaat een overeenkomst betreffende de verstrek king van consumptief krediet aan Sne- ker ingezetenen. De gemeente heeft zich verplicht, ongeacht het bedrag van de uitstaande kredieten, een bedrag per inwoner als werkkapitaal beschikbaar te stellen, gelijk aan het door de ge meente Leeeuwarden per inwoner als vast werkkapitaal verstrekte bedrag. Het door de gemeente gefourneerde kapitaal bedroeg aanvankelijk een be- de commissieleden tenminste één week in de „stad” moeten zijn. Naast me vrouw Hoffman zijn er thans twee personen, die zich „heel misschien” be schikbaar kunnen stellen. Maar daar naast moet het aantal leiders (sters) uitgebreid worden. De organisatoren zijn dienaangaande echter optimistisch. In de vergadering werden tevens de overige moeilijkheden en problemen besproken. Zo wacht men nog op be richt van Den Haag over het beschik baar stellen van de legertenten. Aan de bedrijven zullen weer brieven wor den geschreven, waarin hetzij finan ciële, hetzij materiële hulp wordt ge vraagd. Bij de coöp. boerenleenbank wordt evenals vorig jaar een reke ning geopend. In afwachting van het beschikbaar komen van hoofdleiding zijn reeds drie trainingsavonden ge pland voor de leiding., Ondertussen het zoeken naar de hoofdleiding inten sief door. Zij, die zich beschikbaar willen stellen (van 10-22 juli) kunnen zich vervoegen bij mevr. Hoffmann- De Jong, Nijlanderhemstraat 7 of de heer H. W. Fijlstra, Grootzand 49. VERKOOP GROND AAN PROVINCIE FRIESLAND In het Geref. Verpleeghuis te Sneek slaagden voor het diploma ziekenver- bejaardenwoningen leverde echter een I D. v. d. Ploeg (met lof), A. Postma, J. batig slot van f 909,32 op. 1 Postma, A. v. d. Zijl. B. en w. stellen de raad voor te be sluiten tot de bouw van 131 autoboxen. Ze zullen in serie worden gebouwd: 15 aan de oostzijde van de Lemmerweg, verdeeld in vijf groepjes van elk drie, en 116 in de stadsuitbreiding Noorder hoek II. Advertentieprijs: 15 cent pei mm. Bij kontrakt handelsad vertenties Lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per oost f6,— per halt jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Tom de Haan werd tweede, doch nam vanaf de start in de volgende wed strijd de leiding om die niet weer af te staan. Minks werd nu tweede en de constant in de schaduw van het voor- hoedegevecht zeilende Adri Graatsma, beide keren derde. 1. Th. .de Haan 1983 p. (dagprijs); 2. H. Minks 1983 p; 3. A. Graatsma 1330 p, 4 en 5. F. Atsma, Oppenhuizen en E. W. de Boer, Hom- merts, beide 983 p. In de Pampusklasse had Piet de Jong in d.e 79 pech, toen hij de gehele wed strijd vooraan liggend, in de laatste route Dick de Haan moest laten voor gaan. Deze was al opgeklommen naar dé tweede plaats en had blijkbaar zijn kans afgewacht. Hessel Donker, die een prima start had. zeilde constant als derde. De „Koufurd” van A. M. Sus- tring uit Leeuwarden werd door het wedstrijdcomité uitgesloten, doordat hij de doorgaande lijn niet gepasseerd was in een van de eerste routes. In de voorste gelederen streed eveneens mee de 22, vroeger van H. Bakker, thans gestuurd door T Veldstra. 1. D. de Haan 1101 p (dagprijs); 2. P. de Jong 800 p; 3. H. Donker 624 p; 4. P. Bon- nema 499 p. Toen in de Regenboogklasse Joh. Al- berda pas na 3 minuten terugkeerde AANVRAAG VER. VOOR CHR. SCHOOLONDERWIJS TE SNEEK Het bestuur van de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs te Sneek heeft een aanvraag ingediend om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van verduiste ringsgordijnen voor het lokaal, dat voordien als filmlokaal in gebruik was. Door het aanbrengen van lichtkokers ter verbetering van de toetreding van het daglicht in de school, kan dit lo kaal niet meer worden verduisterd. B. en w. adviseren de gevraagde mede werking te verlenen. B. en w. stellen de raad voor aan de provincie Friesland ten behoeve van de bouw van transformatorstations te verkopen vier perceeltjes grond, t.w. een perceel van plm. 45 m2, gelegen nabij de Potterzijlstraat en drie per celen, elk van 15 m2, nabij de Fur- merusstraat, tegen een prijs van f 1, per perceel. Tevens stellen zij de raad voor de woningen le Frittemahovenstraat 14, Geeuwkade 25 en 2e Oosterkade 38, die in een zodanige slechte toestand verkeren, dat zij naar hun oordeel niet meer in bewoonbare staat kunnen worden gebracht, onbewoonbaar te verklaren. Van deze woningen wordt die aan de Geeuwkade nog bewoond. De ontworpen boxen hebben bin nenwerks een grootte van 5.72 x 2.79 m. Ze worden voorzien van een kantel- deur, een lichtpunt en een randgeaarde contactdoos. De totale stichtingskosten worden per box geraamd op f 4260, waardoor de huurprijs f 27,50 per maand moet bedragen. Deze huurprijs achten b. en w. redelijk, gelet op de huurprijzen die momenteel in de ge meente worden bedongen. Uit ’n inge steld onderzoek naar de mogelijkheid om de autoboxen ook van ’n aansluiting op de waterleiding te voorzien, is geble ken dat de daaraan verbonden kosten zodanig zijn, dat het b. en w. in ver band met de daaruit voortvloeiende hogere huurprijs niet verantwoord voorkomt hiertoe over te gaan. Voor de verbetering van 15 gemeen- tewoningen aan de 2e Steenklipstraat hebben b. en w. voor het bouwkundig gedeelte onderhands prijsopgaaf ge vraagd aan een tweetal Sneker bedrij- van. Laagste inschrijfster was de firma H. F. Ringnalda, die de bouwkundige werkzaamheden aan de woningen, als mede de bouw van de schuurtjes, wil uitvoeren voor f 47.813,Dit is bene den de kostenraming. Het college stelt voor de werkzaamheden ondershands op te dragen aan genoemde firma. AANVRAAG STICHTING ROOMS KATHOLIEKE SCHOLEN TE SNEEK De eerste omloop kon het publiek amper boeien. Het spel was niet van best gehalte en spanning was er hele maal niet. Het trio Tamminga had wei nig moeite met Monsma c.s., die zonder de eer te redden de kleedkamer kon den opzoeken. Scheepstra, Sikkema en Kuperus dolven tegen Volbeda, Tuin man en Kooistra ’n smadelijke neder laag en Verdwenen op 51 en 62 van het toneel. Bij Okkinga, Dijkstra en Ysbrandi zat het over alle linies vast. De latere premiewinnaars R. de Groot c.s. hoefden geen enkel bordje af te staan. Pier de Groot, Jaap Visser en Gerrit v. d. Heide ontvingen evenmin tegenstand van J. Meijer, J. Mulder en P. de Groot. Met sterk spel stelden Van Seijst, Velstra en Westra in de eerste omloop tegen Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa en Robert van Wie ren direkt hun kandidatuur voor de eindzege. Een uitblinkende Velstra ontving van zijn maten veel steun en op 52 en 64 werd de overwinning een feit. De laatste partij bleek een formaliteit te zijn. Het partuur Schuil, Klaas van Wieren en Johan Halbesma behoefde slechts op halve kracht te draaien om met een schone lei van Koopal, Heeg en S. v. d. Wal te win nen. Op het gezellige sportterrein „De Bleek" te Franeker werd zaterdag bij stralende zon de „Jan Bogstra partij’’ gespeeld. De publieke belangstelling was vrij redelijk, zodat men een mooie kaatsmiddag mocht verwachten. He laas is deze verwachting niet geheel uitgekomen. Behalve in de eindstrijd ontbrak het geheel aan spanning. In de eerste omloop bijvoorbeeld kwam slechts één van de verliezende partu ren tot drie eersten. Alle andere duels eindigden op 60 of 61. Op grond van deze bepaling is het door de gemeente beschikbaar gestelde kapitaal verschillende keren verhoogd. Laatstelijk is dit gebeurd bij besluit van 30 augustus 1966. Het bedrag werd toen op maximaal f 175.000,gebracht. Van het bestuur van de „Stichting Volkscrediet” te Leeuwarden is thans een schrijven ontvangen met de mede deling dat per 30 april j.l. het uit staande krediet, wat de gemeente Sneek betreft, f 190.002,75 bedroeg, hetgeen rond f 24.500,meer is dan op 31 juli 1966. Deze vermeerdering is een ge volg van de normale uitzetting van de kredietverlening aan inwoners der ge meente. In de hierboven reeds genoem de brief is het verzoek gedaan het werkkapitaal aan te vullen tot een be drag van f 200.000, Gezien de verplichtingen, voortvloei ende uit de door de gemeente met de „Stichting Volscrediet” te Leeuwarden gesloten overeenkomst, stellen b. en w. voor aan het verzoek te voldoen. Vanmorgen heeft burgemeester Van Hout van Wijmbritseradeel in Schar- negoutum de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, op de borst gespeld van mej. Grietje de Boer. Veertig jaar lang is drag van f 10.000,en is later ver hoogd, eerst tot f 20.000,en nadien tot het maximum van 20.000 x f 1,875 f 37.500,—. In genoemde overeenkomst is voorts ten aanzien van de grootte van het werkkapitaal bepaald dat, indien het totaal-bedrag aan uitstaande kredieten het door de gemeente gestorte werk- j V T V.* w—uw -o - - - - ,_i het stichtingsbestuur aan- uitkomsten van de exploitatie in 1965. vulling van het werkkapitaal tot een Het college meent dat een oplossing om opnieuw te starten, omdat hij in eerste instantie het terugroepen niet vernam, dacht iedereen aan de wal dat hij een verloren wedstrijd voer. Al- berda dacht er zelf echter anders over en in zijn prachtig opgeknapte „Algri” kreeg hij al gauw aansluiting door al zeilende door het veld te „ploegen”. Na enkele ronden wist hij zelfs de 14 van Puck de Vries van de eerste plagts te verdringen. Een knap staaltje! Ove rigens bekwam dit De Vries slecht, want hij zakte daarna helemaal weg. In deze klasse, met 10 inschrijvingen, ontstond trouwens veel verandering na iedere route. Zo zakte de 43 van Röfe- kamp af, en kwamen de 73 en de 45 van resp. mr. A. v. d. Werf en M. Op penhuizen naar voren. De 68 van A. v. d. Zee gaf weer eens op. 1. J. Al- berda 1101 p (dagprijs); 2. mr. A. v. d. Werf 800 p; 3. M. Oppenhuizen 621 p; 4. M. Cnossen 499 p. De dagprijzen bestonden uit badla kens. Op zaterdagmiddag 3 juni a.s. worden deze wedstrijden voortgezet, terwijl de afgelaste wedstrijd van vo rige week plaatsvindt op zaterdag 10 juni. Onder Rauwerd. op de Hogedijk bij de boerderij van T. van Zwol botste gisteren een auto met vier jongelui uit Harlingen tegen een boom. Eén inzit tende moest door dokter Hermanides uit Irnsum worden behandeld, de an deren kwamen er vrij goed af. De auto werd totaal vernield. De vier jongelui waren met de vrij nieuwe Opel Kadett, die ze hadden ge huurd, op weg naar Grouw om daar te zeilen. Waarschijnlijk hebben zij op de zeer bochtige weg te snel gereden. den in de sfeer van de Algemene bij standswet. Dan bestaat ook de zeker heid dat de op die wijze verleende fi nanciële steun in de vaststelling van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds wordt betrokken. Het stelt daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Geslaagd voor het eindexamen hbs B: L. S. Breuker, A. J. van Dalen, J. C. Kooy, J. R. Landman, J. R. Pheifer, J. Zwier, allen uit Sneek; J. de Vries, Bakhuizen; P. de Boer, J. D. Visser, Bolsward; xG. Hoekstra, Oosterwie- rum; R. J. v. d. Wal, Oppenhuizen, J. Rinsma, Poppingawier; E. H. Veldman, Sloten; T. Beetstra, J. C. de Vries, Workum; D. Oranje, IJsbrechtum. x zijn meisjes. Woensdagavond vond de finale ver koping plaats van de burgerwoning c.a. aan de Oppenhuizerweg, nrs. 88 en 90, samen 385 m2 groot. Dit gebeur de door notaris P. Feddema te Sneek in restaurant Van der Wal, Het bod f 9.689,werd niet verhoogd. Kopers werden, voor nader te noemen lastge ver, de heren H. Schrale te IJsbrech tum, D. v. d. Meulen, J. Hoekstra en U. A. Faber te Sneek. Nog steeds kan niet met zekerheid worden gezegd of de jongens en meis jesstad deze zomer doorgang zal vin den. Het grote probleem vormt de lei ding en met name de hoofdleiding. Op het ogenblik is alleen mevrouw Hoff- mann-De Jong als hoofdleidster be schikbaar. Samen met de heer H. VV. Fijlstra vormt zij de commissie van voorbereiding. Wanneer die er niet in slaagt meer personen te vinden voor de hoofdleiding, kan dit traditionele evenement niet doorgaan. Deze weinig optimistische medede lingen werden donderdagavond in het stadhuis gedaan tijdens een vergade ring van commissie, overheid, leiders en leidsters. De gemeente heeft de he ren F. Bijker en P. H. Werff aangewe zen om hulp te bieden. Van het colle ge burgemeester en wethouders was aanwezig wethouder J. R. Visser. De gemeente had de suggestie ge daan om de commissie uit te breiden. Maar zo stelde de kommissie, dan met geschikte personen. Bovendien werd als eis gesteld, dat De in Sneek gevestigde Interkerke- lijke Stichting voor Maatschappelijk werk in Sneek, IJlst en Wymbritsera- deel heeft'verzocht een extra subsidie beschikbaar te stellen voor de bejaar denzorg. De instelling ontvangt finan ciële steun van de gemeente op grond van de „Subsidieregeling gezinsverzor ging en gezinshulp 1958”. Deze subsi dieregeling maakt het mogeiijk ook ge zinsverzorging en gezinshulp aan be jaarden en chronische zieken te verle nen en daarvoor personeel voor enkele dagen of slechts enkele uren per week in dienst te nemen. Dit werk doet de onderhavige stichting reeds enkele ja- ren. Uit een onderzoek is b. en w. geble ken dat de noodzaak van het gevraagde verhoogd subsidie niet aanwezig is. De I huidige taak gaat de draagkracht van kapitaal overtreft op eerste aanschrij-1 de instelling niet te boven, gezien de ving van het stichtingsbestuur aan- uitkomsten van de exploitatie in 1965. vulling van het werkkapitaal tot een Het college meent dat een oplossing totaal-bedrag der uitstaande kredieten van de door de stichting geschetste moet plaats hebben. moeilijkheden gevonden dient te wor- Door de kerkvoogdij van de Ned.- Herv. Kerk te IJlst was bij het Anjer fonds een aanvraag ing^diend voor een tegemoetkoming in de hoge onkosten die de restauratie van het monumenta le kerkorgel met zich brengt. Deze week kreeg de sekretaris-kerkvoogd. de heer R. Schraa, bericht van het Prins Bernhardfonds te Amsterdam, dat besloten was aan deze orgelres tauratie een subsidie van f 5.000,— te schenken. De hervormde gemeente is hier bijzonder mee ingenomen! DERDE OMLOOP Door een staand nummer plaatste het trio Van Seijst zich als de eerste finalist. In de halve finale ontmoetten de parturen Rienk de Groot en Jan Tamminga elkaar. Een steeds naar een betere vorm groeiende combinatie Rienk de Groot had geen enkele moei te met de formatie Tamminga, Jos van Wieren en Gerrit Langerak. Met een huizenhoge opslagbal op 50 zorgde Rienk ervoor dat zijn partuur zich voor de eerste maal in dit seizoen had ge klasseerd voor de eindstrijd. Uitslag: 1. J. van Seijst, T. Velstra en J. Westra; 2. R. de Groot, G. de Jong en D. Talsma; 3. Tamminga, J. van Wieren en G. Langerak. zij trouwe hulp geweest in de huishou ding van de familie Spieringa. De on derscheiding werd haar uitgereikt juist op haar 69ste verjaardag. Op verzoek van de jubilaresse werd dit heugelijke feit in intieme kring gevierd. De finale vergoedde echter veel. Naast een dosis spanning kon het pu bliek ook genieten van goed spel. Dat uiteindelijk het trio Van Seijst, Vel stra en Westra aan het langste eind trok was niet zo Verwonderlijk. Wel konden we vaststellen dat de vorm van de andere finalist het sterke partuur Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Dirk Talsma groeiende is. Maar vanmiddag bleek de hegemonie van het trio Van Seijst nog onaantastbaar. Het perkduo VelstraWestra was „slagvast”, ge tuige de reeks herculesslagen die Tamme in de finale plaatste. Het trio Van Seijst opende bliksemsnel en nam een 30 voorsprong. Door een misser van Van Seijst kwam het eerste bordje voor et partuur De Groot aan de hang. Tamme zag het gevaar in en haalde in het volgende eerst met twee bovenslagen een 40 voorsprong bin nen. Dit was uiteindelijk de grondslag voor de overwinning, al kwam het partuur De Groot nog wel terug. Het werd zelfs 54, alhoewel dit tegen de verhouding was. Op 54 en 6—6 rond de Johan van Seijst met een meester lijke zitbal het duel af. Het sterkste AANKOOP WONING 2e FRITTEMAHOVENSTRAAT 4 Aan de gemeente is te koop aangebo den de leegstaande woning 2e Fritte mahovenstraat 4. De eigendomsver- krijging van dit perceel is voor de ge meente van belang met het oog op de toekomstige sanering van dit stads gedeelte. Het perceel zal niet meer als woning worden verhuurd. Met de eige naar is overeenstemming bereikt over de verkoopprijs en b. en w. stellen voor tot aankoop te besluiten. NIJ NAZARETH Uit het voorstel om de rekening van het gemeentelijk bejaardencentrum „Nij Nazareth” over 1961 voorlopig vast te stellen, blijkt dat er in 1961 een nadelig saldo was van f 1632,53. De 20 bejaardenwoningen leverden een na delig saldo op van f 1479,53. Ook krijgt de raad een voorstel tot wijziging van de begroting van Nij Nazareth voor 1962. Hierbij wordt meegedeeld, dat er in 1962 een nadelig saldo was van --- - f 10.548,46. De exploitatie van de 201 zorgster de zusters H. Haga, T. Mossel, Postma, A. v. d. Zijl. Onder ideale omstandigheden hield de Koninklijke Zeilvereniging „Sneek" de eerste van haar serieipedstrijden 1967. Zonneschijn en een matige z.o.- wind gaf aan de 84 schepen alles wat voor een wedstrijd te wensen is. De Regenboog- en Pampusklasse moesten 5 maal de baan zeilen, terwijl de ove rige klassen twee starts maakten van 2 routes. Ondanks het milde weer waren er toch nog sensaties. Zo vielen de be manningen van Vrijheidszeiler Wim Loots en 16 m2 zeiler Tom Metz uit de trapéze in het water en sloeg, in het zicht van de starttoren. de O.K.-j^l van A. Bootsma driemaal om. Meije Oppenhuizen vergat eenmaal de pas- seerlijn en moest terug, hetgeen met de nodige moeilijke gijpmanoeuvres gepaard ging. De Gemengde klasse had 7 inschrij vingen. Na berekening van de handi cap op de aankomst kreeg A. Schurer met een ongereg. Top de dagprijs. De Flitsklasse telde 18 inschrijvingen en was de grootste klasse. De strijd ging voornamelijk tussen de 103 van L. Keikes en de 123 van Piet Ubbink, die beide keren in het voordeel van de 123 werd beslist. Piet Douma (3 en 5), Adriaan Slob (constant 4) en G. Potma in de Flits van Goesten (10 en 3) kon den nog het best bijblijven. Hiemstra met de 216 kwam eveneens goed mee. 1. Piet Ubbink 2712 p (dagprijs); 2. Louw Keikes 2110 p; 3. Piet Douma 1536 p' 4. Adriaan Slob 1508 p; 5. Jan Goesten 1235 p. De O.K.-klasse telde acht deelne mers, doch zij verschenen niet steeds allen aan de start. Erik van Delden met zijn tolboom-mast en G. Pabrü- wee maakten de dienst uit. Eerst won Van Delden en daarna Pabruwee met zeer grote voorsprong. Aangezien de beste laatste prestatie doorslaggevend is werd Pabruwee winnaar van de dagprijs met 1707 p; 2e E. van Delden 1707 p., 3e en 4e Maarten Tromp en Jan de Bruin, elk 929 p. Van de drie Schakels werd Peter de Jong met no. 629 beide keren met rui me voorsprong eerste. Hij vergaarde 1406 p. en won de dagprijs. Voor de Olympische puntentelling is een mi- nimumdeelname van 4 noodzakelijk, doch om deze klasse te stimuleren liet het comité de wedstrijd toch door gaan. De Vrijheidsklasse is in Sneek vrij groot, doch telde slechts 9 deelnemers, A en B zeilers doorelkaar. In de eerste wedstrijd startte Harry Amsterdam in de boot van Dietje Bron precies op tüd j en stond de eerste plaats niet meer af, ondanks verwoede pogingen van Onno Zweep in de laatste route. Zweep nam echter revanche in de tweede wed strijd en werd met grote voorsprong winnaar. Amsterdam werd toen 4e, ook al omdat hij bij het ingaan van de tweed" route bijna de passeerlijn ver gat en bij de start teruggeroepen werd. Leen van der Meer herstelde zich pri ma, werd 2e, na een met moeite ver worven 4e plaats in de eerste wedstrijd. Opmerkelijk goed konden de B-zeilers Enno van der Zee (5), Guus Braakman (3) en Wim Loots (3e in de laatste wedstrijd) meekomen. Sjoerd Jaasma viel wat tegen en kon de juiste trim niet vinden. 1 Onno Zweep 1809 p. (dagprijs); 2. Harry Amsterdam 1508 p.; 3. Leen van der Meer 1207 p.; 4. Hans Niemendal 855 p. Bij de Valken was J. Hoeben uit Leeuwarden in zijn nieuwe 621, de on gekroonde koning. Hotze G. de Boer werd tweemaal 2e, doch heeft nog een protest van Hoeben tegen zich lopen van de eerste wedstrijd. In deze klasse viel het verschil in afstand op tussen de aankomende jachten. 1. J. Hoeben 2008 p. (dagprijs); 2. H. G. de Boer 1406 p.; 3. J. Waanders 929 p; 4. J. J. v. d. Veen 753 p. De 16 m2 klasse was voor het eerst sedert jaren in deze wedstrijden weer eens goed bezet met 11 inschrijvingen. In de eerste wedstrijd stuurde Henny Minks zijn „Non Pareil” met grote voorsprong naar een overwinning. partuur van deze middag had verdiend gewonnen. SAAIE EERSTE OMLOOP In het treffen tussen de trio’s Pier de Groot en Rienk de Groot miste de Bergumer nogal eens aan de opslag, •terwijl het perk De Jong-Talsma nu van grote klasse was. Op 51 en 66 viel de beslissing in het voordeel van het partuur Rienk de Groot uit. In de Partij tussen de topparturen Schuil en Van Seijst ontstond bij de stand 11 een incident, dat dit treffen ontsierde. Een verschil van inzicht over het al of niet overlopen van tweede opslager Klaas van Wieren vormde de inleiding. Het bracht Schuil zodanig van streek, dat hij totaal uit zijn concentratie raakte. Op 53 en 64 miste de kaats- koning uit Harlingen voor de laatste maal het perk. „Ik kom hier vanmorgen niet alleen maar op verjaardagsvisite,” aldus bur gemeester Van Hout. „Er is meer voor nodig om mij uit een vergadering van b. en w. te halen”. „In de veertig jaar”, zo vervolgde hij, „dat u bij de familie Spieringa in dienst bent geweest, hebt u het spreekwoord „trouw moet blij ken” waar gemaakt. U bent altijd hulpvaardig, u hebt een opgeruimd ka rakter en dat heeft er toe geleid, dat u in Scharnegoutum een bekende plaats inneemt”, aldus de burgemeester. Hij speldde mej. De Boer vervolgens de bronzen medaille op en bood haar als eerste zijn gelukwensen aan met deze onderscheiding. Veertig jaar geleden kwam Grietje in het huis aan de IJsbrechtumerweg in dienst bij het gezin van de heer Spieringa, de vader van de heer Sj. Spieringa. Bij laatstgenoemde werkt zij thans. De afgelopen drie jaar ver zorgde zij Spieringa’s moeder, die bed legerig en blind was. Door haar blijde en opgeruimde verschijning heeft mej. De Boer in Scharnegoutum veel vrien den en kennissen. Velen van hen zul len in de loop van vandaag ongetwij feld huize Spieringa opzoeken om de jubilaresse te feliciteren. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1