G. Bakker in Usbrechtum gepromoveerd op proefschrift over Duitse politiek Wie werden Sneker in april 1967? de Koningsruil Kappie I Tamme Velstra uitblinker op eerste klas partij te Dongjum miiib Wij ontvingen J. HOSPES te Offingawier ADVERTENTIES Mevr. B. Adema-de Witte ADVERTENTIES Beslissingswedstrijd Black Boys 4-Renado 4 eindigde onbeslist Opbrengst kollekte Twee jongens samen op het inbrekerspad „Nannewijd" zeilde op de Goingarijpster poel De auto in de gezins- begroting □ffingawier gaarne aan genomen door onze agent voor dit blad worden in Bevestiging en intrede kandidaat S. Ypma Personeelsver. Tromp N.V. maakte eerste reis Werknemer bij Lankhorst bekneld in machine EERSTE OMLOOP EINDSTRIJD ZONDER SPANNING nings naar de haven. Deze had intussen vernomen, dat Kappie zich op de vors telijke pleziervaart voorbereiddde. „Nu die kapitein geen vijf miljoen francijnen kan betalen, denkt hij er op deze manier zeker gemakkelijk onder uit te kunnen komen prevelde de functionaris met dunne lippen. „Wat vlaggetjes en tapijten en klaar is kees! Maar zo gemakkelijk gaat het niet! Wat zou er van Zijne Majesteits veilig heid worden? „Het land vlagt, de vij and wacht,” zei generaal Franc-Tireur! Het is het protocol, waar het op aan komt dat beschermt de koning te gen alle ongepaste vrijpostigheden De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen twee jongens, de 12-ja- rige H.J.d.V. en de 13-jarige J.V., bei den hier ter stede. Zij hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeoor loofde bezoeken gebracht aan slagerij T. Smit aan de Suupmarkt, aan het zwembad en aan de manege. bal- Een voor het Sneeker Nieuwsblad worden in SCHARNEGOUTUM gaarne aangenomen door onze agente 7. Kappie begreep, dat êr snel gehan deld moest worden wilden hij en zijn mannen niet hun schip en hun vrijheid verliezen. Voor hij echter een koning kon gaan vervoeren, moest hij eerst zijn lading inktvis kwijt. Gelukkig slaagde hij daar vrij snel in. Hij keer de opgewekt uit Niez terug, met een aantal vaklieden, die de Kraak zouden ombouwen tot plezierjacht van Koning Libertien III. De hele middag weer galmde nu het dek van het vrolijk ge hamer en gespijker. De buitenkant van het schip won zienderogen aan schoon heid. Maar ook het inwendige veran- Wat de insiders verwachtten kwam uit. Het trio De Groot kon het bij lan ge na niet bolwerken en kreeg alleen in de beginfase een bordje aan de hang. Met zijn zevende buitenslag zette Pier de Groot op 51 en 60 een punt achter dit treffen. Uitslag: 1. Johan van Seijst, Tamme Velstra (koning) en Johan Westra. 2. Pier de Groot, Jaap Visser en Gerrit van der Heide. 3. Hotse Schuil, Klaas van Wie ren en Johan Halbesma. De jongens, van wie eerstgenoemde wel vaker met de politie in aanraking is geweest, wendden voor dat ze gin gen slapen, maar om een uur of elf stonden ze weer op voor het maken van een strooptocht door de stad. Bij slagerij Smit waar men verbouwings werkzaamheden uitvoert, gingen ze via een steeg naar binnen. Uit de kassa werd wat geld ontvreemd. Er was ech ter niet veel in kas, zodat ze naar het zwembad togen. Daar werd wat wissel geld en een horloge weggenomen. In de manege vonden ze ook wat wisselgeld en namen ze limonade. In totaal be droeg de buit ruim f 100. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, zijn de knaapjes aan hun ouders terug, gegeven. derde. Het laadruim werd met behulp van houten schotten herschapen in een „Koninklijke suite” met salon, rookka mer en slaapvertrek. „Dit hoeft ja niks onder te doen voor het koninklijke jacht,” dacht Kappie, die glunderend de ronde deed. „Mijn ouwe Kraak heeft zelfs heel wat ste viger botten! Welke behoorlijke schuit zinkt nu al bij de eerste lichte opdof fer? Nee, de koning zal het bij ons aan boord bést naar de zin hebben...” Teneinde dit laatste te gaan beoordelen haastte zich onderwijl Baron de Fri- candelle, de hofmaarschalk des Ko- „Ik vind het allemaal wat overdre ven,” ze; de Meester. „Zo’n koning is toch eigenlijk ook maar een gewoon mens?” Niettemin zat hij wat later vol ijver de ritssluiting van zijn overal op te poetsen Intussen stapte juist de hofmaar schalk aan dek en bezag nauwlettend de aangebrachte verfraaiingen. „Wat vindt u ervan?” zo begroette Kappie hem. „We hebben alle zeilen bijgezet om te maken, dat de koning zich thuis zal voelen!” In IJlst is gekollekteerd voor het Rode Kruis. Opbrengst f 107,De collecte voor de geheelonthouding le verde een bedrag op van f 90, nemen en tenslotte verscheen het gou den rijtuig van Koning Libertien III. Na een lang ceremonieel onder aan de loopplank, waarbij telkens na iedere handdruk het gehele volkslied ge speeld werd, betrad de koning met zijn hofmaarschalk het dek van de Kraak. Kappie trad op hem toe. „Deze kant uit, majesteit,” zei hij, „ik zal u naar het laadruim ik bedoel de konink lijke suite brengen.” De partij van de dag speelden de parturen Schuil en Okkinga. Gerrit Okkiniga trok zich van de reputatie van zijn tegenstanders weinig aan en dank zij de steun van zijn perkspelers namen ze een 42 voorsprong. Hotse trok de partijen bij tot 4 om 4. Opnieuw na men Okkinga c.s. een half spel voor sprong, doordat Halbesma op 64 on voldoende retourneerde. Deze speler herstelde even later zijn fout door op 64 de bal uitstekend voor de kaats te houden. Vijf eersten gelijk. De strijd was geheel open. Maar toen sloegen de beide Harlingers met de Marssumer resoluut toe. Op 55 en 62 stelde Halbesma de zege en de derde prijs veilig door de kaats te passeren. In een eentonige wedstrijd wonnen Pier de Groot c.s. van Volbeda, Tuinman en Kooistra, die met een eerst genoegen moesten nemen. Evenals zaterdag in Franeker voch ten ook nu weer de formaties Rienk de Groot en Van Seijst om de hegemo nie. Het was duidelijk dat de winnaar van dit treffen favoriet was voor de eindzege. Tot drie eersten gelijk ver liep de partij zonder noemenswaardige dingen. Een energiek aanpakkende Velstra gaf zijn partuur op 64 op nieuw de leiding 43. Het was duide- De Zeilvereniging „Nannewijd” trof het gisteren bijzonder met haar jaar lijkse zeilwedstrijd op de Goingaryp- ster Poel. De temperatuur was einde lijk eens zomers, terwijl ook de wind de deelnemers niet in de steek liet. Bij de start stond er zelfs een dikke bries uit het zuiden, die echter later veranderlijk werd en sterk afflauwde. De uitslag was: Valken (4 deelne mers): 1. J. Hoeben, Leeuwarden; 2. G. Hiemstra, Grouw; 16 m2 klasse A: (17) 1. H. Wester, Heerenveen; 2. H. A. Minks, Leeuwarden; 3. T. de Haan, Sneek; 4. T. Visser, Leeuwarden; 5. H. Olde Agterhuis, Heerenveen; 6. J. W. Jansen, Terhorne; Vrijheidsklasse A (8): 1. O. A. Zweep; 2. H. Amsterdam; 3. Th. Zijlstra, allen te Sneek; 16 m2 klasse B (8): 1. T. Atsma, Oppenhui zen; 2. H. Veenstra, Grouw; 3. E. Rei- dinga, Akkrum; Topklasse (3): 1. A. J. Veen, Leeuwarden; 2. Duisterhout, Heerenveen; Vrijheid B (6): 1. Gebr. Hoekstra, Leeuwarden; 2. P. de Groot, Drachten; Flitsen (9): 1. P. J. Ubbink, Sneek: 2. J. Goesten, Sneek; 3. L. Kei- kes, Sneek; 4. W. Stegenga, Joure; Schakels (2): 1. P. J. de Jong, Sneek. Drs. G. Bakker in Usbrechtum mag zich sinds vrijdag dr. Bakker noemen. Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht vond toen nl. de promotie plaats op het proefschrift „Duitse geopolitiek 19191945, een imperialistische ideo logie”. Dr. Bakker, wetenschappelijk medewerker voor het streekonderzoek in Zuidwest-Friesland, had hiermee voor een belangwekkend proefschrift gezorgd. Dr. Geert Bakker werd geboren op 9 januari 1927 te Echten. Hij bezocht de rijks-hbs te Heerenveen. In 1948 deed hij eindexamen. Het jaar daarop begon hij de studie voor de akte ge schiedenis M.O., waarvoor hij in 1952 slaagde. In januari 1953 werd hij leraar bij het gemeentelijk vhmo te Enschede en in september 1956 aanvaardde hij de functie van leraar aan het Baarns ly ceum. In september 1957 begon hij met de academische studie in de geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in juni 1961 slaagde voor het doctoraal examen. Sinds januari van dit jaar is hij aan de Fryske Akademy verbonden als wetenschappelijk mede werker voor het streekonderzoek in Zuidwest-Friesland. In zijn proefschrift toont de jonge doctor aan hoe in Duitsland tussen 1919 en 1945 geopolitiek werd bedre ven als wetenschap. Maar het is ei genlijk een pseudo-wetenschap, een soort politieke geografie, een poging een wetenschappelijke basis te geven aan het streven naar territoriale ex pansie. Dr. Bakker noemt het een im perialistische ideologie. Het proef schrift geeft een belangrijk overzicht van de ontwikkeling van het politieke denken in het Duitsland van de vorige eeuw en levert een bijdrage tot de ken nis van de ideologie van de Nazi’s. De aktieve kaatsvereniging „Moed en Volharding” te Dongjum trof het zondag wel bijzonder. Het fraaie weer lokte vele toeschouwers naar het onder de rook van Franeker gelegen dorpje en globaal mogen we zeggen dat ze getuige zijn geweest van een aantrek kelijke eerste klas wedstrijd. Dat de sege evenals de vorige dag opnieuw bij de sterke formatie Van Seijst, Vel stra en Westra terecht zou komen ver wonderde niemand. Een in uitstekende vorm verkerende Velstra verdedigde met veel elan zijn vorig jaar gewonnen koningstrofee. 8. In het vooronder scharrelde de Maat zenuwachtig in zijn scheepskist. „Een k-koning aan b-boord!” stotter de hij. „Ik moet z-zorgen, d-dat ik goed voor de dag kom. Waar is aha” Opgelucht dook hij het matrozenkos tuum van zijn grootvader op, dat hij steeds als aandenken bij zich had. Steunend wurmde hij zich in het pak. „Glimpiepers, Ome Tjeerd dat is een mooi lefpak, zeg!” riep Okki be wonderend. „Ik heb jammer genoeg al leen maar een feestmuts De zaterdagavond in Joure gespeelde beslissingswedstrijd tussen Black Boys 4 en Renado om het kampioenschap in de derde klas C FVB is geëindigd in een 11 gelijk spel. Na 2 x 7% min. verlenging (dit was niet juist want men had 4 x 714 min. moeten spelen) kwam in deze stand geen wijziging, zo dat een tweede wedstrijd moet uitma ken wie kampioen wordt. Waarschijn lijk wordt deze ontmoeting a.s. zater dag gespeeld. Is dan geen beslissing verkregen, dan beslist het doelgemid- delde. Eén van zijn stellingen luidt: „Grote Pier was al voor de plundering en ver branding van zijn boerderij door de Zwarte Hoop in 1515 financieel aan la ger wal geraakt.” Een andere stelling, die op Friesland betrekking heeft: „De verdeling van Friesland volgens de Lex Frisionum heeft in oorsprong te ma ken met een verovering van de gebie den ten westen van het Vlie en ten oosten van de Lauwers vanuit Midden- Friesland, na de Volksverhuizing”. 9. Om tien uur de volgende ochtend kondigde een luid tromgeroffel de komst van de koning aan. De militaire kapel was versterkt met twee plaatse lijke harmoniekorpsen van Niez: „Kunst boven Kracht” en „Zonder Op houden” en dit geheel marcheerde aan het hoofd van de stoet de kade op. Daarop volgde een groot aantal rijtui gen met hoogwaardigheidsbekleders, die dienden om afscheid van hem te Onze oud stadgenoot kandidaat S. Ypma uit Groningen zal zondagmiddag 4 juni a.s. om half twee, na vooraf ’s morgens om half tien te zijn bevest'gd door zijn zwager, ds. B. W. Okma uit Laren in Gelderland, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Rijperkerk. Zondag 11 juni a.s. ’s morgens om half tien zal hij tevens intrede doen bij de hervormde gemeen te van Giekerk, Oenkerk en Wijns, waar hij t.b.v. de rechtzinnige modali teit bijstand in het pastoraat zal ver lenen. Sake Ypma werd op 8 oktober 1929 te Sneek geboren. Hij bezocht eerst de rijks h.b.s. in zijn, geboortestad en stu deerde vervolgens ongeveer acht jaar scheikunde aan de rijks universiteit te Groningen, waar hij in september 1956 zijn doctoraal examen in de wiskunde en natuurwetenschappen aflegde. Daarna studeerde hij nog theologie, eveneens aan de rijks universiteit te Groningen, waar hij in april 1963 zijn kandidaatsexamen theologie en ruim drie en een half jaar later ook zijn kerkelijk examen aflegde. De heer Ypma, die op grond van te Groningen verrichte kerkelijke arbeid was vrij gesteld om vier maanden stage te lopen werd op 6 februari van dit jaar na een te Groningen gehouden collequim toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Maar de hofmaarschalk interrum peerde hem: „Men spreekt niet tegen Zijne Majesteit, voor het Zijne Majes teit behaagt om het gesprek te ope nen. Hebt gij de voorschriften niet ge leerd?” „Wat een gezever eh uitstekend”, zei Kappie. „Dan wenst Zijne Majesteit nu over te gaan tot het inspecteren van de be manning,” zei de hofmaarschalk koel tjes. Meijer, Mulder en Piet de Groot na men tegen Volbeda, Tuinman en Kooi stra wel een 31 voorsprong, maar verder kwamen zij niet. Toen begon de onderwijzer uit Irnsum te veel aan de opslag te „knoffelen”. Het werd 3 eersten gelijk op 32 en 6—6, toen Meijer buitensloeg. Ook de resterende eersten kwamen alle op zes gelijk aan de hang. Dat uiteindelijk de combinatie Volbeda won was voor een groot ge deelte te danken aan de enorme werk kracht van de Baander Piet Tuinman, die zelfs de voorbest opslag van de dit seizoen teleurstellende Henk Volbeda overnam. Op 5—3 en 66 miste Meijer voor de laatste maal het perk. Koopal, Heeg en Sip v. d. Wal kre gen slechts een half spel van Pier de Groot, Jaap Visser en Gerrit v. d. Hei de. Een debuterende formatie Kolthof, Soolsma en Ferwerda ondervond aan den lijve, dat het eerste klas peil aar dig hoog ligt. Op 52 en 66 velde Okkinga hun vonnis met een sublieme zitbal. Alleen in de beginfase kwamen Tamminga, Jos van Wieren en Gerrit Langerak tegen Schuil, K. van Wieren en Joh. Halbesma in het stuk voor. Na drie eersten gelijk bleek duidelijk dat hun kruit verschoten was en Johan Halbesma stelde op 53 en 60 de tweede omloop veilig door op royale wijze de kaats te passeren. Johan van Seijst, Tamme Velstra en Johan Westra waren belust om zich op de formatie Daan Scheepstra, Sikke Sikkema en Klaas Kuperus, die hun vorige week in St. Anna een pijnlijke nederlaag had toegebracht te revanche ren. Het is er dan ook van gekomen. Een „poerbeste” Van Seijst torpedeer de vele malen het perk Sikkema-Ku- perus en hun zege is dan ook geen enkel moment in gevaar geweest. Een flitsende opslagbal van Johan van Seijst op 52 en 62 voltrok het von nis. Een fraaie partij de laatste van de eerste omloop kaatsten Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Dirk Talsma tegen Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa en Robert van Wieren. Lange tijd zag het er naar uit dat de formatie Zijlstra aan het langste eind zou trekken. Na een snelle start hadden ze een 31 voorsprong genomen en toen zij ook nog op deze stand met 62 voorkwa men zag het er bedenkelijk uit voor de suksesvolle formatie van vorig sei zoen. Doch de bordjes kunnen snel worden verhangen. Dat zagen de vele toeschouwers ook nu weer. Het werd in het beslissende eerst 66 en op deze stand miste Hein Zijlstra de „krite”. TWEEDE OMLOOP Leeuwarderweg 62 van Zwolle, Tessel- schadestraat 8; Hendrik M. van Beek, hotelier, Stationsstraat 62 van Raams- donk, Omschoorweg 5; Margaretha Leijendekker e.v. Boonstra, zonder Morrahemstraat 160 van Spannum, Tsjerkebuorren 23; Hij Ik je Tilkema w.v. Heerma, zonder, Troelstrakade 22 van Dokkum, Aalsumerpoort A 201; xLieuwe Bil, vertegenwoordiger, Suf fridusstraat 77 van Dokkum, A. J. v. d. Poortstraat 5; xFonger Wiersma, sto- ker-voorman grasdrogerij, Scherwol- de.rhemstraat 76 van Goënga, nr. 35; xDurk Kuipers, administrateur, Schar- nestraat 3a van Drachten, Kortebaan 19; Taco Nota, timmerman, Marnezijl- straat 21 van Terschelling, Molenstraat 5. x zijn gezinnen. Baron de Fricandelle maakte een geringschattend gebaar. „Die versier sels zijn slechts uiterlijkheden”, sprak hij op droge toon. „En Zijne Majesteit mag zie' bij u niet thuis voelen, wat denkt ge wel? Men kan zich tegen over hem niet dezelfde vrijheden ver oorloven als tegenover gewone schep selen. Kortom: het komt aan op het Protocol! Kijk, ik heb alle bepalingen netjes voor u opgeschreven Dit zeggend, overhandigde hij Kappie een twintigtal dichtbeschreven vellen. sneller doet kloppen. Na de ontscheping in Arnhem kreeg men de gelegenheid om te winkelen. Na een voortreffelijk diner in hotel De Kroon bracht de directie de vereniging hulde voor de wijze, waarop de reis was geregeld en overhandigde de voor zitter een enveloppe met inhoud. Hier na werd via Apeldoorn en Zwolle de terugreis aanvaard. In de Tropenfauna te Oranjewoud was nog even een rust pauze. Hier kon men nog dansen en aan de polonaise meedoen. Om plm. 11 uur kwam het gezelschap moe, maar zeer voldaan in Sneek aan, een mooie dag was weer voorbij. De auto kan veel bijdragen tot de le vensvreugde van het gezin. Maar, zij kan ook een bron zijn van grote misè re. We denken daarbij niet zozeer aan ongelukken met trieste afloop, die zijn er helaas ook en die willen we zeker niet licht tellen. De misère die we hier bedoelen, is de financiële narigheid. Van de verkeersongelukken weten we, dat vele daarvan hadden kunnen wor den voorkomen. Van de financiële mi sère geldt hetzelfde. Het komt nog al te vaak voor, dat het gezin onder een schuldenlast gebukt gaat ,lang nadat de auto moest worden opgedoekt of aan de over het hoofd geziene gebre ken is bezweken. Het Gezins-Begrotings-Instituut, op gericht en in stand gehouden door de bondsspaarbanken, heeft een boekje samengesteld onder de titel „De auto in de gezinsbegroting”. „Een auto ko pen”, aldus dit boekje, „is voor de meesten het volgen van een liefde op het eerste gezicht”. Het boekje is be doeld om simpel te helpen als men gaat „auto kopen”. Dat is spannend, enerverend, men gaat er in op. Een au to kopen is evenwel geen kunst, een auto te houden zoveel te meer. De invloed van de auto op de ge zinsbegroting wordt nagegaan. Een be groting voor een nieuwe en voor een gebruikte auto wordt onder de loep genomen. Foto’s verlevendigen de in houd. Het boekje is voor 75 cent ver krijgbaar aan de loketten van de Bondsspaarbanken. DERDE OMLOOP Wat niemand had verwacht geschied- Zaterdag hield de personeelsvereni ging „De Lorenzen” v. d. Groothandel Tromp N.V. haar eerste personeelsreis. De reis werd met twee bussen van de firma Sijpersma gemaakt. Om plm. 8 uur ging het door de N.O.P. en via Kampen op Ede aan, waar de Ossenstal de eerste pleisterplaats was. Na de verfrissing reden de bussen naar het Nationale park „De Hoge Veluwe”, waar o.m. het St. Hubertusslot werd bezichtigd. Hierna reed het gezelschap via Oosterbeek naar de Westerbou- wing. Na de inwendige mens te heb ben versterkt en een luchtreis per stoeltjeslift werd de autoscooter be stormd. Daarna werd een Rijnvaart gemaakt. Door het mooie weer was dit een prachtige tocht, vooral ook door de vele zeilbootjes die met de lonfok voorop voorbij voeren, schouwspel, dat het Friese hart altijd de daarna. De sterke formatie Schuil moest voor het jeudige elan van de dit seizoen sterk startende combinatie Pier de Groot, Jaap Visser en Gerrit van der Heide het hoofd buigen. Ongetwij feld zal de blessure van Schuil, die hij vorige week in St. Anna bij een auto-ongeluk opliep, van invloed zijn geweest. Dat neemt niet weg dat de zege van het partuur de Groot in alle opzichten verdiend was. Hotse droeg de opslag over aan Klaas van Wieren en op 54 en 64 miste deze het perk. xHerman A. Vis, tandarts, Looxma- gracht 11 van Groningen, Nw Eb- bingestraat 52; Mahmut Basaran, fabr. arb., Willem Frederikstraat 10 van Jou re, Kon. Wilhelminalaan nw; Feikje Dijkstra w.v. Breimer, zonder, Frane- kerkade 2 van Oosterzee, Buren 4; Sjierk Wouters, zonder, Kruizebroeder- straat 36 van Assen, Dennenweg 9B; Jan G. Westhof, kleermaker, Singel 55 van Franeker, Academiestraat 10; Jan Tromp, zonder, Kloosterdwarsstraat 57 van Lemmer, Parkstraat 87; xAte Har- sta, grondwerker, 2e Steenklipstraat 29 van Wolsum, nr 48; Tjitske de Leeuw e.v. Zeilstra, zonder, Scherhemstraat 38 van Terhorne, Buorren 38; Bauke A. Zeilstra, monteur, Scherhemstraat 38 van Akkrum, Sinnbuorren 37; xWillem Schingenga, leraar, Suffridusstraat 51 van Oosthem, nr. 67d; Sjieuke Veld kamp, zonder, Kruizebroederstraat 36 van Woudsend, nr 192; Louise Verma ning e.v. Kalsbeek, zonder Oud Kerk hof 23 van Lemmer, Prinsessekade la; Pieter van der Meulen, bankwerker, Berkenlaan 18 van Marrum, Oudhuis- terwegje 15; Hendrika L. A. Rientjes, huishoudster, Dr. Boumaweg 3 van En schede, Brandemaatweg 10; Aafke Blaauw e.v. Dijkstra, zonder, Martini- plein 2 van Jubbega-Schurega, P. W. Jansensweg 55; xHiltje Blaauw w.v. van der Sloep, zonder, Martiniplein 2 van Jubbega-Schurega, P. W. Jans- sensweg 55; Gerrentje Kloosterman e.v. van der Meulen, verpleegster, Berken laan 18 van Marrum, Langebuorren 4; Tines van der Veen, onderwijzer, Rij- perahemstraat 42 van Haskerhorne, Jousterweg 12; Elisabeth F. G. Faber, zonder, Rijperahemstraat 48 van Joure, Uilke Boonstralaan 25; Douwe Plantin- ga, horlogemaker, Martiniplein 2 van Jubbega-Schurega, Schoolweg 4; xJan Bons, zonder, a.b. Ie Oosterkade van Oppenhuizen, aan boord; Sjirk Hoek stra, landarbeider, Potterzijlstraat 26 van Hommerts 42; xHielke van Win den, terreinwaohter, Hein Doekesstraat 34 van Groningen, Oppenheimstraat 74; xHoite Hiemstra, zonder, Looxmastr. 27 van Amsterdam, 2e Boerhaavestr. 741; Sjjke Smid 1.1. verpl., 2e Selfhelp- straat 25 van Appelscha, Beatrixoord 1; Trijntje Faber, 1.1. verpl., Wijde Noorderhorne 1 van Leeuwarden, Noordersingel 88; Johannes de Boer, zonder, Priorstraat 18 van Sint Nico- laasga, Sietze Hepkemalaan 4; Alber tina de Vrieze e.v. Breedveld, modinet- te, Zwaardstraat 21 van Nieuw-Bui- nen, Floralaan 51; Regina Reekers e.v. Cuperus, zonder, Looxmastraat 37 van Woudsend, nr. 266; Thea B. Harkema, kinderverzorgster, Frederik Hendrik straat 24 van Haren Gr., Rijksstraat- weg 63; xFranke de Jong, fraiser Suf fridusstraat 34 van Garijp, Greate Buorren 64; xAndreas Postma, verte genwoordiger, Pr. Julianapark 11 van Harlingen, Nic. Baurstraat 28; Wietske Brandinga, 1.1. verpl., Geeuwkade 61 van Meppel, Hoogeveenseweg 38; xAbe Brouwer, auteur, Vrijbuiterstr. 11 van Diever, Kloosterstraat 23; Gerrit Klein, fabr. arb., Nauwe Noorderhorne 9, van Wormer, Nieuweweg 43; xJacob Postmus, rijksambtenaar, Suffridusstr. 38 van Harlingen, E. Casimirstraat 21; Rinske Pootjes, hulp i.d. huish., Maria Louisestraat 29 van Hilversum, ’s-Gra- velandseweg 80a; xJan A. de Boer, zon der, Suffridusstraat 36 van Harlingen, Zuiderbolwerk 1; Hans de Ruiter, chauffeur, Winsemiusstraat 19 van Leeuwarden, Jaconijnerkerkhof 48a; Antoinette M. Ligthart, hulp i.d. huish., Kruizebroederstraat 36 van Staveren, Schans 52; Sijbrich E. Oosterhoff, zon der, Pr. Julianapark 14 van Ooster- wolde, Banterweg 18; Margaretha Rijp- kema, hulp i.d. huish., Larkstraat 11 van Groot-Brittannië; Gerrit van der Wal, zonder, Ubbo Emmiusstraat 27 van Paramaribo; xFilippus Kuipers, grondwerker, Gajus Nautastraat 25 van IJlst, Bernhardstraat 3; Marten T. An- nema, zeeman, Oud Kerkhof 15 van Zaandam, Halstraat 9; Sjirk Witter- mans, chauffeur, Morrahemstraat 62 van Jutrijp, nr. 54; xGeert D. Piersma, kantoorbediende, Scherwolderhemstr. 72 van Makkum, Lieuwkemastraat 41; Agatha E. Kingma, zonder, Napjusstr. 41 van Leeuwarden, Wytgaard, Buor ren 10; IJke Couperus, zonder, Bols- warderweg 16 van Oppenhuizen, nr. 67; Gerda van den Berg, hulp i.d. huis houding, Leeuwarderweg 47 van Fird- gum, Hearewei 2; Cornelis van der Leeden, adm. ambt, assembl. bedr., Vrijdagnacht vond bij Lankhorst Touwfabrieken N.V. een bedrijfsonge val plaats. De werknemer A. H. uit Wommels liep een gebroken pols, een gebroken rechter onderarm, een ge kneusde hand en een vleeswond aan de arm op toen hij met zijn hand onder een wals terecht kwam. De man werd naar het ziekenhuis gebracht om te worden behandeld. Voor de bediening van de machine wordt normaal gebruik gemaakt van een bordes. Als daar iemand op staat stopt de machine. Hier is deze veilig heidsmaatregel nagelaten, waardoor het ongeluk kon ontstaan. lijk dat beide parturen gebrand op de overwinning waren en de spanning bleef er dan ook tot het laatst in. Op de stand van 5 om 5 rekenden Van Seijst c.s. met hun opponenten af. Eerst zorgde Van Seijst met een zitbal voor 20 en nadat zowel Velstra als Westra elk een kaats voor hun rekening had den genomen en de stand op 60 had den gebracht was de beslissing prac tised gevallen. De latere koning van de partij hield op deze stand de bal voor de kaats en stelde daarmee de winst veilig.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6