A msterdam Oorlog om Israel vanmorgen begonnen IJLST Twee dubieuze strafschoppen velden Sneek in Amsterdam Wind maakte rare capriolen tijdens tweede seriewedstrijd KZVS IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDAJ van Fijn, met vakantie en 1 Tweemaal begin van brand Van der Heem sluit bedrijf op 14 juli Hulp in Nood koos nieuwe bestuursleden Ulsters kunnen zich nu reeds verzekeren van toegangskaarten voor festiviteiten in 1968 Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 122e jaargang Maandag 5 juni 1967 DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD Bevorderd tot arts Geslaagd Nieuwe arbiters bij de FVB Ruim duizend gulden Snekers in fokadviescie welterhounen I Eerste prijs voor „Looft den Heere”, Heeg Benoemd Brandweer hoefde nauwelijks dienst te doen 1268 1968 JAAR STAD 11O. 45 Chr. Lagere Landbouwschool Deken Vredendaal gaat Sneek verlaten Hef Sneekar Nieuwsblad is een Sneker schrijft proefschrift over stralingschemie stabij- en Geslaagd Politiekaatsers woensdag weer in aktie aecombtneerde uHaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en uitgegeven aan hulp in 1966 Brom Fietser gewond door dat chauffeur geen vrije doorgang verleende SNEEKER NIEUWSBLAD HANDMELKEN Dinsdag 6 juni Verkoping Welfare goe deren in gebouw Kerksteeg (Nauwe Noorderhorne). ’s Middags van 2 5.30 uur. Zaterdag 10 juni Seriewedstrijden Kon. Zeilvereniging Sneek voor leden en jeugdleden voor alle klassen. Aan vang ’s middags 2 uur. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaatsexa men Theologie, de heer W. B. Obbink van Amsterdam, vroeger te Sneek. De Ned. Ver. voor Stabij- en Wetter - hounen heeft een fokadviescommissie ingesteld. Voor de stabijhounen is één van de aangewezenen onze stadgenote mevr. A. H. Otto-v. d. Hamme, keur meesteres. Ook de keurmeester A. Aur kema, eveneens uit Sneek, is lid van de commissie. Tot onderwijzeres aan de christelijke school te Makkum werd benoemd mej. Ineke Klazinga te Sneek. V ersetiti nt MAAN DA GS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs t 4, per half jaar. Franko per post f6,per halt jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Aan de Chr. Lagere Landbouwschool te Sneek slaagden voor het diploma hand- en machinaal melken de onder staande leerlingen; Onze stadgenoot de heer Andries Hummel heeft een proefschrift ge schreven over stralingschemie. Op vrij dag 16 juni zal hij op dit proefschrift, getiteld „Ionization of liquids by high- energy radiation”, promoveren tot doc tor in de natuurkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zijn pro motor is prof. dr. Joh. Blok. De heer Hummel ging voor zijn stu die o.a. naar Amerika. In New York verrichtte hij onderzoekingen onder leiding van een Amerikaanse professor op het terrein van de stralingschemie. up nei Liei&pciu uc ui uinucicciv cx - I moedelijk heeft De J. hem niet zien I aankomen, want hij verleende de man I geen vrije doorgang. Bij de botsing werd Van der M. gewond. Hij werd op doktersadvies naar het ziekenhuis gebracht. De beide voertuigen werden beschadigd. Zaterdagmorgen omstreeks negen uur zijn 36 bewoners van Cruycebroeders- hof samen met direkteur Zijlstra en echtgenote, wethouder Baarda en. en kele verpleegsters naar Oisterwijk ver trokken voor een vakantie van een week. Vanuit het natuurvriendenhuis voor deze doeleinden. Men mag zoveel zegels kopen als men wil. De prijs is een kwartje. Ook de winkeliers zullen deze zegels aanschaffen en waarschijn lijk verbinden aan hun verkoopacties. De financiële commissie .meent, dat de Ulsters op deze manier op een ef ficiënte wijze van entreekaarten wor den voorzien. Eén keer per maand zal een team van tien vrouwen onder aan voering van mevr. Spijksma (Uilen burg) de stad rondgaan en de mensen op de mogelijkheden wijzen. Als het dan eindelijk zo ver is, dat IJlst feest ‘gaat vieren kan men overal gratis toe gang hebben. Tot nog toe hebben honderddertig personeelsleden van de radiofabriek, waar in januari nog tweehonderdveer- tig mensen werk vonden, een andere werkkring gevonden. Verwacht wordt, dat voor half juli nog een fiks aantal employees zal afvloeien. Het wordt echter steeds moeilijker om de laatste mensen een passende werkkring te be zorgen. In de plannen om het fabrieksge bouw te bestemmen tot magazijn van de Philipsbedrijven is nog geen ver andering gekomen. Op zijn eigen verzoek heeft de bis- schop van het bisdom Groningen, mgr. P. A. Nierman, aan de deken van het dekenaat Sneek, C. J. Vredendaal, eer vol ontslag verleend. De 61-jarige deken, die tevens pas toor is van de parochie van de heilige Martinus in onze stad, heeft het ontslag gevraagd met het oog op z’n gezond heid. Deken Vredendaal werd op 2 sep tember 960 in Sneek geïnstalleerd als opvolger van deken J. van Galkom. Sinds 1947 was hij pastoor te Assen. In 1930 is hij tot priester gewijd. Zondag 25 juni neemt de deken af scheid van zijn parochie. Hij zal zich vestigen in Vleuten bij Utrecht. Ver wacht wordt, dat zijn opvolger op 13 juni wordt benoemd. Deze zal dan op vrijdag 30 juni worden geïnstalleerd. De foto werd zaterdagmorgen tijdens het „inschepen’’ genomen. Hoewel het nog tamelijk vroeg in de ochtend was, zat de stemming er al flink in. Dat is duidelijk van de gezichten af te le zen. Ook Gerben is zo te zien al in de juiste vakantie stemming. De thuisblij vers hebben beloofd te zullen duimen voor mooi weer.... Aanstaande woensdag wordt in het Sportpark de traditionele nationale kaatsparhj van politieagenten gehou den. Deze wedstrijd wordt evenals voorgaande jaren georganiseerd door de Sneker Politie Sport Vereniging. Ongeveer 35 kaatsers uit alle delen van ons land zullen aan de partij deelne men. ’s Morgens om 10 uur wordt de eerste bal opgeslagen. Nanne Wiersma. Hartwerd; Gerrit de Boer, Sneek; Sake Strikwerda, Ooster- end; Sijmen de Boer, Bolsward; Piet Kooistra, Nijland; Age v. d. Meer, Fols_ gare; Hessel Bruinsma, Abbega; Ar- Wiegersma, Oudega (W); Simon sma, Koufurderrige; Roelof Fal- i, S'ibrandaburen; Johannes Bu- Terzool; Wiebe de Jong, Goënga; Hofstee, Oppenhuizen; Geert Slob, e; Jan Wind, Haskerhorne; Jan >jes, Joure; Jan Sijbesma, Schar- lutum; Rients Huitema, Speers. „Morgenrood” aldaar worden enkele dagtrips gemaakt, zoals vandaag een reis door Zeeland. Morgen staat De Efteling in Kaats heuvel op het programma en woens dag gaat de grote familie een dagje naar België. Aanstaande zaterdag hoopt het gezelschap bruingebrand in Sneek terug te keren. Opnieuw werd er in IJlst een uitge- breide vergadering gehouden van de verschillende commissies, die belast zijn niet de voorbereidingen voor de jubi leumviering in 1968. Na de fabrieksvakantie, die van maandag 17 tot en met vrijdag 28 juli duurt, wordt de produktie bij Van der Heem niet hervat. Dus vrijdagavond 14 juli zal het bedrijf zijn poorten sluiten. Aldus een bericht in de Leeuwarder Courant. De Chr. zangvereniging „Looft den Heere” te Heeg, direkteur de heer H. van der Meer, behaalde op het priis- sjongen te Leeuwarden in de afdeling Uitmuntendheid met 344 punten een eerste prijs. heel wat voortkomen. De wereld houdt de adem in, omdat de vrees voor een derde wereldoorlog niet geheel overdreven is. Het is te hopen, dat de Veiligheids raad, of wie dan ook, er in slaagt dc vechtende partijen tot een „staakt het vuren’Te bewegen. Er zal een compro mis moeten worden gevonden, omdat oorlog nu eenmaal geen oplossing kan brengen. De Sneker brandweer werd vorige week tweemaal gealarmeerd voor een begin van brand. In beide gevallen liep het met een sisser af. Er was zelfs geen schade. Vrijdagavond begon er in het pand van Erven Joh. W. Meijer aan het Leeuwenburg iets te smeulen toen men bezig was buizen voor de centrale ver warming aan elkaar te lassen. Er wor den nl. verbouwingswerkzaamheden uitgevoerd. Vermoedelijk is er toen ’n vonk terecht gekomen in de ruimte tussen plafond en zolder, die gevuld is met houtwol. De brandweer haalde de smeulende houtwol er uit en daar mee was het gevaar gewekèn. Overi gens vraagt men zich af hoe er een vonk op deze plaats kon komen, omdat er tussen plafond en buis zeker 20 cm ruimte was. Zaterdagavond ontstond weer eens een begin van brand in een onbewoond pand in de Frittemahovenbuurt. Nadat er door de brandweer een beetje water was gegeven was ook dit gauw geblust. Van schade kon hier evenmin worden gesproken. Waarschijnlijk hebben kin deren met vuur gespeeld. MACHINAAL MELKEN Jan Wind, Haskerhorne; Piet Hofstee, Oppenhuizen; Sake Strikwerda, Oos- terend; Age v. d. Meer, Folsgare; Hes sen Bruinsma, Abbega; Piet Kooistra, Nijland; Simon Piersma, Koufurderri ge; Gerrit de Boer, Sneek; Wiebe de Jong, Goënga; Nanne Wiersma, Hart werd; Arnold Wiegersma, Oudega (W); S'ime.i de Boer, Bolsward; Roelof Falkena, Sijbrandaburen; Johannes Buma, m?rzool; Jan Poepjes, Joure; Geert Slob, Joure; Jochem v. d. Pal, Leeuwarden. Te Heerenveen heeft vorige week de uitreiking plaats gehad van de diplo ma’s aan de geslaagden van de seheids- rechterscursus van de Friese Voetbal bond. In totaal kon aan 39 personen het diploma worden uitgereikt Van de groep Sneek slaagden O. v .d. Kamp te Oudega, S. Zijlstra te Sneek en R. Wes- terdijk te IJlst. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde cum laude voor het kan didaatsexamen sociologie de heer Jelle A. Visser te Osingahuizen bij Heeg. moet nl. alle wedstrijden aan de start verschijnen. Harry Amsterdam won de dagprijs met als goede 2e Sjoerd Jaas- ma. Hans Niemendal werd 3, terwijl Enno van der Zee wederom goed voor de dag kwam en 4 werd. De stand: 1. H. Amsterdam 2563 p; 2 O. A. Zweep 1809 p; 3 L. v. d. Meer 1563 p; 4. H. Niemendal 1433 p. Bij de Valken won Hotze G. de Boer onbedreigd, doch over het vorige weel: tegen hem ingediende protest is nog geen uitspraak. De dagprijs dus voor De Boer, terwijl Hoeben in zijn nieu we 621 tweede werd. Hiemstra uit Wartena werd derde. De stand: 1 J. Hoeben 2711 p; 2 H. G. de Boer 2410 p; 3 J. ~'zaanders 1331 p; 4 G. Hiemstra 1030 p. Dick de Haan die vorige week in de Pampusklasse zo uitstekend zeilde, kon er deze middag niet in komen. Hij dreef aanvankelijk te ver van de start lijn om op tijd te starten, en kon geen aansluiting vinden. Later gaf hij op, hetgeen hem 155 punten scheelt in de klassering. Hij zou nl. anders als 7e zijn gefinisht, welke plaats met 256 p zou zijn gehonoreerd, tegen nu 101 p. Win naar werd Tamme Veldstra in de 22, terwijl Hessel Donker tweede werd en Piet de Jong derde. Bonnema in de 122 werd vier. De dagprijs was derhal ve voor Veldstra, hetgeen hem leider van het klassement maakte met 1503 p; 2 en 3 H. Donker en P. de Jong ieder 1424 p; 4 D. de Haan 1202 p. De winnaar in de Gemengde Klasse was: A. Schurer met een ongeregis treerde Top. Het uitdelen van 2 strafschoppen tegen Sneek door de Brabantse scheids rechter J. Theys gaven gistermiddag op het stampvolle AFC veld in Amster dam aanleiding tot vele discussies. Met nog een half uur te spelen in deze spannende en enerverende strijd die bij vlagen uitstekend spel, veel span ning, maar in de beste verstandhouding werd gespeeld, kende arbiter Theys bij een 11 stand en toen Sneek fel in het offensief was binnen 10 minuten zowel tegen rechtsback Berend Kok als tegen stopper Dick Feenstra een pe nalty aan AFC toe waardoor dc Amsterdammers op fortuinlijke wijze op 31 kwamen. Sneek vocht moedig terug en wist door Anno Abma nog tot 32 te komen, maar verder kwamen de withemden niet. De 5000 toeschouwers kregen direkt in de beginfase een Sneek te zien dat evenals tegen Unitas direkt, haar vi sitekaartje afgaf. Snelle aanvallen bracht: n de AFC-defensie direkt al in grote moeilijkheden. De viermansvoor- hoede van de withëmden trok zich weinig aan van de versterkte AFC-de fensie, die moeilijk vat kon krijgen op de Sneek-voorhoede. Sneek wilde een doelpunt forceren, waardoor AFC zijn verdedigende tak- tiek zou moeten wijzigen en de Sneek- voorhoede niet meer tegen een ver sterkte defensie zou moeten optornen. Sneek was wel enige keren zeer ge vaarlijk, maar doelman Kuikens red de enige keren fraai. AFC luid aange- moedigd door het sportieve Amster damse publiek, kwam er gaandeweg beter in en Sneek bofte bepaald toen midvoor Slaap een voorzet van links buiten Kemna keihard tegen de lat kopte. Dit gaf de AFC-ers moed, ze gingen in het offensief en de Sneek-verdedi- ging kreeg druk werk. Moeilijk werd het bepaald niet voor het Sneker doel, waar doelman Feenstra rustig en be kwaam ingreep. De Sneek-voorhoede goed gesteund door Veluwenkamp en Van Ruiten probeerde steeds maar weer doelman Kuikens onder vuur te nemen maar de versterkte roodzwarte defensie gaf weinig kansen weg, al was Joop Abma heel dicht bij een treffer toen een voorzei van Herman Hofstra door Ger rit Abma voor de voeten van broer Joop werd gekopt die vrij voor Kui kens verscheen maar over schoot. Na rust direkt weer een verwoed aanvallend Sneek en in de eerste mi nuut scheen Sneek de score open te zullen breken, toen een pass van Her man Hofstra Gerrit Abma vrij voor Kuikens bracht maar de linksbuiten faalde. Vijf minuten later deed AFC het be ter. Kemna schoot onhoudbaar langs doelman Feenstra 1-0. Sneek wist van Vanmorgen is de oorlog om Israël begonnen. Van alle kanten vallen de Arabische troepen, gesteund door de staten van Noord-Afrika en de Sovjet unie (hoewel Rusland niet daadwerke lijk meedoet) de jonge Joodse staat aan. Dc Israëliërs hebben zich hier sinds het ontstaan van hun staat in 1948 op kunnen voorbereiden, want dit vormde een doorn in het oog van de Arabieren. Het conflict is nu uitgegroeid tot een complete, verschrikkelijke oorlog, waarvan het einde niet te voorspellen is, al komt de Veiligheidsraad dan ook vanmiddag in spoedbezitting bijeen. Onze sympathie gaat uit naar het door de eeuwen heen zo zwaar beproefde Joodse volk. Maar tegelijk houden we ons hart vast, want uit deze oorlog kan In de jl. donderdag gehouden jaar- vergadering van de vereniging „Hulp in Nood” werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedge- keurd. Het bleek dat in 1966 een be drag van f 1031,50 ls uitgegeven voor hulpverlening. De administrateur bracht verslag uit over de hulp, die was verleend. De commissie tot het nazien van de boeken stelde voor de penningmeester te de chargeren, waartoe onder dankzegging werd besloten. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat in plaats van de aftredende voorzitter de heer N. J. de Vries werd gekozen de heer Th. W. Zandstra. Ver der zal de funktie van de scheidende penningmeester de heer J. Keuning worden vervuld door de heer Af. Brou wer, terwijl in de plaats van de ver trekkende heer H. F. Ament tot sekre- taris werd gekozen de heer S. Jelger- sma. In de commissie van advies werden benoemd de heren N. J. de Vries, J. Keuning, A. Schurer, D. Velds, H. Vro lijk en de dames A. J. van Andringa- Luiking en M. Obbema-Veldman. De heer A. Schurer stelde zich opnieuw beschikbaar als administrateur. Zoals bekend wordt met ingang van 1967 geen contributie meer geheven. De vereniging hoopt de uitgaven te kunnen dekken met de rente van het aanwezige kapitaaltje, dat ontstaan is uit legaten en giften van stadgenoten en oud stadgenoten, die „Hulp in Nood” een goed hart toedragen. Het bestuur hoopt dat deze schenkingen zullen doorgaan. De nieuwe voorzitter bracht dank aan de aftredende bestuursleden, die deze funktie vele jaren hebben bekleed. De aftredende bestuursleden dankten op hun beurt voor de ondervonden me. dewerking. De penningmeester de heer J. Keuning die ruim 31 jaar bestuurs lid is geweest, memoreerde dat gedu rende die tijd bijna f 120.000,- was uit gegeven aan hulp. iedereen tot strafschop gepromoveerd. Tak voltrok het vonnis feilloos 2-1. Sneek ging niet bij de pakken neer zitten en pakte de zaken energiek aan. Een vrije trap van Herman Hofstra listig genomen, werd door Anno Ab ma tegen de lat gekogeld. Een verre knal van Van Ruiten dwong Kuikens tot een fraaie redding. Maar weer werd een AFC-uitval Sneek noodlot tig. Kemna liep stopper Jasper fors tegen de grond, de AFC-er kreeg toen een vrij veld voor zich, omspeelde doelman Feenstra, maar nu was Dick Feenstra ter assistentie aanwezig en zette Kemna fors van de bal hetgeen AFC weer een strafschop opleverde. Tak benutte opnièuw deze kans 3-1. Drie minuten later verkleinde Sneek door Anno Abma de achterstand tot 3-2, maar wat Sneek daarna ook pro beerde, zelfs linksback Ten Cate was ir de voorste gelederen te vinden, de AFC’ers gaven geen kansen meer weg. Hoop en teleurstelling wisselden elkaar zaterdag af bij de voortgezette se riewedstrijden van de KZVS. Tijdens het bijna windstille weer kon een plaat selijk vlaagje menigeen bij zijn concurrenten doen weglopen, om even later „voor dood” te blijven liggen, zich verbijtend om het vlaagje, dat net een ander te hulp kwam. De een zocht het onder de wal, de ander net weer niet, maar het gaf alle maal weinig in deze gelukszeilerij. Er waren dan ook veel wisselingen in de rangorde, en degeen die vlak voor de finish een goede positie had verwor ven, kon nog niet zeker zijn van een goede eindplaats. Slechts een enkeling kon zich regelmatig op kop handhaven, en dat zullen dan wel de „bekeken” zeilers zijn. Nee, het was echt wat men noemt „zenuwenweer”. Het wedstrijdcomité gelastte dan ook terecht na uren drij ven de tweede wedstrijd af. Echter, óh ironie, om plm. 4 uur kwam er wind, maar niet van lange duur overigens. Het kampioenschap van deze wedstrij den wordt uiteraard over één wedstrijd minder berekend. Als eersten startten op hun verzoek de Regenbogen. Zij konden zo nog ruimschoots feestvieren, ter gelegen heid van. het 12 ¥2-jarig huwelijk van Betty en Jacky de Wilde. De Wilde kon zich echter geen overwinningssur- prise bezorgen, alhoewel hij lichtweer- specialist is. Toch werd hij nog 2e na Puck de Vries, die de dagprijs won. Joh. Alberda werd 3e en mr. A. v. d. Werf 5e. De stand: 1. Joh. Alberda 1725 p; 2 H. de Vries 1357 p; 3 mr. A. v. d. Werf 1299 p; 4 J. de Wilde 1202 punten. Van de 18 Flitsen verschenen er maar 8 aan de start. Deze jeugdige zeilers hebben zich blijkbaar nog niet gereali seerd dat ze uit sportief oogpunt wed strijden dienen mee te zeilen, waarvoor ze zich opgaven. Want door weg te blij ven kunnen zij het klassement danig beinvloeden. Wanneer een kanshebber bv. slecht zeilt met 18 deelnemers le vert dat minder punten op dan bij 8 deelnemers. Deze middag bevestigde Piet Ubbink zijn goede vorm weer. Hij won de dagprijs, alhoewel hij halver wege de route nog slecht lag. Loutje Keikes had blijkbaar de vlaagjes op de verkeerde plaatsen gezocht en werd 8e. Piet Douma was 2, Adriaan Slob en W. Stegenga resp. 3 en 4. De stand 1 Piet Ubbink 4068 p; 2 Piet Douma 2591 p; 3 Louw Keikes 2563 p; 4 Adri aan Slob 2387 p. De OK-klasse was met 8 deelnemers geheel kompleet. G. Pabbruwee won wederom, terwijl Maarten Tromp goe de 2e werd, en Jan de Bruin 3e. In de boot van Eric voer broer Daan van Delden. Hij werd 4e. Pabbruwee won dus de dagprijs en heeft thans 2711 p. 2 E. van Delden 2109 p; 3 M. Tromp 1632 p. In de 16 m2-klasse was Henny Minks uit Leeuwarden opnieuw heer en mees ter en won de dagprijs. Adri Graat- sma werd 2e, terwijl F. Atsma uit Op- penhuizén vóór Tom de Haan bleef en 3e werd. De stand: 1 H. Minks 3125 p; 2 Th. de Haan 2523 p; 3 A. Graatsma 2171 p; 4 F. Atsma 1648 p. De strijd in de 3 Schakels eindigde deze keer in het voordeel van F. v. d. Feer. Peter de Jong werd tweede, doch hij staat nog ruimschoots voor met 1808 P- De Vrijheidsklasse gaf weer een open strijd om het leiderschap in deze wed strijden. Onno Zweep zeilde nl. in Pa- terswolde en heeft nu reglementair geen kans meer op de le plaats. Men Bevorderd tot arts aan de Rijks Uni versiteit te Groningen de heer K. Koopmans te Loënga. geen ophouden en bleef het AFC-doel bestoken. Een corner van Joop Abma leverde tenslotte de gelijkmaker op. Gerrit Abma kopte de corner van Joop Abma langs Kuikens 1-1. AFC was duidelijk aangeslagen terwijl Sneek haar kans rook. Een zich fel verwerend AFC hield echter stand. Een uitval van AFC werd Sneek tenslotte noodlottig. Een sprint tussen Kok en Kemna waarbij beide spelers ten val kwamen werd door scheids rechter Theijs tot verwondering van De hoofdcommissie, de financiële commissie en de propagandacommissie kwamen bij elkaar. De financiële com missie is al zo ver gevorderd, dat zij nu op volle toeren begint te draaien. In het vorige „jubileumbericht” maak ten wij reeds melding van het te vor men garantiefonds. Tnans heeft deze commissie een zegeltjesactie op haar programma, staan. Men heeft aldus gedacht: als het zo ver is dat volgend jaar de feesten worden gehouden, zullen de Ulsters het gemakkelijk en plezierig vinden, dat ze dan ook de toegangskaarten voor de verschillende activiteiten en voorstellingen in hun bezit (en ook betaald) hebben. Om dit mogelijk te maken, zal ieder in de gelegenheid worden gesteld een zegeltje te kopen Zaterdag gebeurde er op rijksweg 43 onder IJsbrechtum een verkeers ongeval, waarbij de 45-jarige brom fietser H.v.d.M. uit Sneek werd ge wond. Het gebeurde toen de auto, bestuurd door J. de J. uit Heerenveen, rechtsaf wilde slaan in de richting IJsbrechtum. Uit tegenovergestelde richting naderde op het fietspad de bromfietser. Ver-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1