Laat Israël niet de steek in HELPT ISRAEL IJLST WYMBRITSERA DEEL Waterpoort - krabbelt van en 7 Bedreigde volk heeft recht op onze steun Volk in nood s I lx Wethouder Baaijens opende tentoonstelling „Europese Gemeenschap Vijf, vier en tweemaal twee jaar voor Sneker inbrekers Fusie tussen Actiecomité en Ver. Sneker Zakenlieden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 122e jaargang no. 46 Donderdag 8 juni 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD CONTACTEN MET NEDERLAND van de binnenstad, die de bescntKK.ing nebben over een piaiaan, een mooie daktuin aanleggen. Op de foto ziet u daar een voor beeld van. Vier jaar geleden maakte de heer F. J. Ris een daktuin boven het atelier van zijn fotozaak aan de Oosterdijk. Over een totale oppervlakte van ruim 50 m2 werden tegels neergelegd. Door deze „platjes" op de vier hoeken met cement vast te maken blijft er steeds een ruimte tussen tegel en dak. De tegels zijn po reus, zodat er nooit water „in de tuin" staat. Er zit natuurlijk veel werk in zo’n tuin. Er gaat geen dag voorbij, of de heer Ris is bezig onkruid te wieden, nieuwe bloemen te planten, de zaak schoon te houden, enz. Maar het is een lust bij zonnig weer daar te zitten. Nu gebeurt het niet zo vaak, dat we zonnig weer heb ben, maar als het maar eventjes kan, zit de hele familie buiten koffie of thee te drinken. Gezellig temidden van rozen, seringen, rodondendrons, viooltjes, coniferen en klimop. En bij avond is het nóg gezelliger, wanneer een spotlight de bloemen beschijnt. Opcii-Dcur-commissie houdt zangdienst in de open lucht Roode Kruis vraagt donors c aterpoort partij op zaterdag 17 juni H«t Sneekir Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Met wat fantasie en wat doe-het-zelf-aanleg kunnen bewoners s s SNEEKER NIEUWSBLAD Het actie-comité had besloten een uur lang skütsje- heid van de opening van zijn nieuwe een paar honderd kinderen kennis vleiend voor ene Johnson. Instem- ren. Vexscnjjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 VOORTDURENDE DREIGING Wij kunnen er tastbaar aan meewer ken, dat het leed van Israël verlicht wordt. Ons geldelijk offer brengt tot uitdrukking, dat wij ons nu meer dan ooit met Israël verbonden voelen. Niet met woorden, maar met daden kunnen wij meewerken aan vrede, aan sjaloom voor Israël. aterbedrijf Joh. Miedema N.V., in dienst trad. De Leeuwarder rechtbank veroor deelde gisteren de vier Snekers A.T.B. (bijna 31), R.R. (36), G.V. (31) en M.A.E. (28), tegen wie veertien dagen geleden resp. zes, vijf en tweemaal twee-en-een-half jaar gevangenisstraf was geëist. B., de hoofddader werd veroordeeld tot 5 jaar, R. tot 4 jaar en de beide an deren tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Nu het volk van Israël in zijn nationale voortbestaan deze week dode lijk bedreigd werd door een collectieve aanval van de omringende Ara bische landen, gaat door geheel Nederland een golf van meeleven en sympathie voor Israël. De uitspraken van de Arabische leiders, die tot haat en oorlog aanzetten, wekten reeds lang de verontwaardiging op van velen in Nederland. De Open-Deur-groep zet niet alleen de deur (van de kerk) wijd open voor iedereen, maar treedt ook zelf naar buiten. Zoals heel vroeger de hagepreken in de open lucht werden gehouden, zo zal er zondagavond a.s. op het sportterrein aan de Leeu- warderweg een dienst in de open lucht plaatsvinden. Het thema is (zeer in overeenstemming met het karakter van deze dienst): vrijheid. In afwijking van de gewoonte om éénmaal per maand in een kerkgebouw een Open-Deur-dienst te houden, orga niseert de plaatselijke Open-Deur- commissie a.s. zondag om 8 uur ’s avonds als afsluiting van dit sei zoen voor de vakantietijd een bijzon dere dienst in de opzn lucht op het gemeentelijk sportpark aan de Leeu- warderweg. Voorzover bekend is dit de eerste maal, dat de Open-Deur-groep een dergelijke dienst in de open lucht be legt. De ilaatselijke Open-Deur-pre- dikant dr. K. M. Witteveen zal het onderwerp „Vrijheid” behandelen. Hij leidt ook de dienst. Het ligt !n de bedoeling om veel te zingen. De commissie heeft zich voor de bege’eiding van de zang verzekerd van de medewerking van het chr. mu- ziekcoros „Harmonie”. De ervaring heeft geleerd, dat vele Snekers van de gelegenheid gebruik maken om met Kerstmis en Pasen bij rust- en ziekenhuizen in massaal koor mee te zingen. Hun wordt nu een unie ke gelegenheid geboden om dit eens in de zomertijd mee te maken. Alleen bij zeer slechte weersomstan digheden wordt deze dienst gehouden in de IclVhuskerk. se volk werd met de algehele onder gang bedreigd. Met des te meer vreugde zagen we het herrijzen van dit volk tot een eigen staat. In 1948 geschiedde de on afhankelijkheidsverklaring van Isra ël, dat officieel werd erkend door de Verenigde Naties. Vanaf die tijd kon Israël aanspraak maken op dezelfde rechten als iedere andere staat. Het Joodse volk nam zijn rechtmatige plaats in onder de volken en had ein delijk een eigen vaderland gekregen. Na eeuwen van verstrooiing kreeg het een land, waar het thuis kon zijn, en wel dat land, dat reeds in het verre verleden het land der vaderen was. Nog steeds maken „duistere elemen ten” het zwembad en z’n omgeving onveilig. Er wordt soms geld ver mist uit kledingstukken, een andere keer is er een fiets verdwenen, die dan later in de struiken van het park wordt teruggevonden. Het pu bliek wordt verzocht goed op te letten. Personen die eventueel bloed zouden willen geven voor Israël, kunnen zich opgeven bij de receptie van het Sint Antoniusziekenhuis (ingang dokters huis) telefoon 2841 en bij G. E. Wieg- man-Haytink, Schoolstraat 48, secre taresse van het Roode Kruis, tel 3919, waarna naderhand zo nodig een op roep volgt. Donors wordt verzocht zich niet te melden. In deze noodsituatie heeft Israël recht op onze steun. Wij herinneren ons nog hoe in de oorlog ook in Sneek velen zich hebben ingezet voor het lot van onze Joodse medeburgers, zodat althans enkelen van hen gered kon den worden. Zo wordt nu opnieuw ’n beroep gedaan op de gemeenschap van Sneek. Reeds vanaf het begin onderhield Nederland veelvuldige contacten met de nieuwe staat Israël. In de loop van de jaren vonden er vele uitwisselingen plaats, met name op cultureel gebied. Vele Nederlandse jongeren werkten voor kortere of langere tijd mee aan het in cultuur brengen van het land, vooral in de Kibboetsiem. Zo waren er vele tekenen van vriendschap, men zou daar talrijke voorbeelden van kunnen geven. Hannes Boogaard uit de Haarlemmermeer, die 300 joodse kinderen redde en die werd uitgeno digd een boom te planten in de „Laan der Rechtvaardigen” te Jeruzalem, was een van de velen, die zijn Joodse vrienden in Israël bezocht. Heel be kend is ook. dat op de vierdaagse in Nijmegen elk jaar de fiere groep uit Israël de meeste bijval wint. Het is niet overdreven te zeggen, dat er een ware band van vriendschap groeide tussen de beide volken. Het bestaan van de jonge staat Is raël werd echter voortdurend be dreigd. In 1956 deed Egypte een aanval op Israël om „de joden in de zee te drijven”. Tekenend was, dat verschil lende Egyptische officieren tijdens de ze veldtocht „Mein Kampf” van Hit ler bij zich droegen. In vijf dagen tijd verdreef Israël de Egyptische troepen van het Sinaï- schiereiland. Opnieuw werd Israël ech ter met vernietiging bedreigd. De si tuatie lijkt op die van David en Goli ath: het kleine Israël tegenover een overmacht van Arabische landen. Het fanatisme is grenzenlcos. De Egypti sche leider verklaarde: „De Arabieren trekken te velde om in Palestina het Zionisme tot zijn laatste schaduw toe uit te roeien”. Voor de leden van de Kon. Zeil vereniging Sneek is er zondag een bijeenkomst in het recreatiecentrum „De Woudfennen” in Langweer. Ook hun gezin, de jeugdleden en be langstellenden worden verwacht. Het doel is: de band tussen de niet- wedstrijdzeilers te verstevigen. De deelnemers kunnen op eigen gele genheid naar Langweer gaan, maar op het laatste traject zullen de bo ten bepaalde instructies moeten op volgen. Wie dat het beste doet krijgt een prijs. I Snekers De samenwerking der volkeren in het belang van een vreedzame samen leving, waarvan wij na de tweede wereldoorlog zulke hoge verwachtingen hadden, heeft weer eens temeer ge faald. De mensheid blijkt opnieuw hardleers te zijn. Israël is thans het slachtoffer van agressie geworden. Het Joodse volk, waarbij West-Europa in diepe schuld staat, verkeert in nood, in grote nood. Er vloeit bloed en er val len doden. Naast dit menselijke leed is er andere nood. De economie van het land is of wordt ontwricht. Op elk gebied dreigen moeilijkheden te ont staan. Nederland is begaan met het lot van dit zo vervolgde volk, dat op energieke wijze nog bezig is een eigen natie op te bouwen. Dit medeleven is waardevol, maar het zal moeten worden omgezet in daden. Niet in die zin, dat wij de wa pens ter hand moeten nemen. Wel zul len wij moeten trachten de economi sche nood te lenigen. Dus: burgerlijke hulpverlening! Het beroep, dat dezer dagen op u zal worden gedaan, om de financiële mid delen voor deze hulpverlening door het Nederlandse volk bijeen te brengen, zal zeker niet tevergeefs klinken. Sneek, ik hen ervan overtuigd, zal ook deze keer, nu het om de nood van Israël gaat, zijn reputatie handhaven. Sneek, 7 juni 1967 L. Rasterhoff, burgemeester van Sneek. Er gaat praktisch geen dag voorbij of wc lezen of horen wel iets over de EEG, EGKS of Euratom. Deze organi saties zijn öpgericht als gevolg van de steeds sterkere drang naar de eenwor ding van Europa. Op velerlei gebied wordt door zes landen al geruime tijd samengewerkt en de resultaten zijn uitermate gunstig. Over de geschiedenis, de situatie op dit moment en de toe komst van de Europese Gemeenschap is thans een onderwijstentoonstelling ingericht in het Gerechtsgebouw aan de Marktstraat. Wethouder M. Baaijens verrichtte dinsdagmiddag de opening. 'De heer Baaijens toonde zich ver heugd over de aanwezigheid van deze tentoonstelling. „Hier krijgt de toe komst van Europa gestalte”, zo ver klaarde hij, „en we moeten met elkaar meebouwen aan die toekomst.” De tentoonstelling is bedoeld voor de hoogste klassen van het lager onderwijs en alle scholen voor het voortgezet onderwijs. Tot en met 23 juni zullen dagelijks onderwijzers of leraren met een klas de tentoonstelling bezoeken. Ieder facet van de Europese samen, werking wordt op de tentoonstelling apart behandeld, evenals de oorzaken en gevolgen van die samenwerking. Het doel is, dat de leerlingen hierdoor iets meer inzicht krijgen in de funkties en taken van b.v. de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (EGKS), Europese Economische Gemeenschap (EEG) en Euratom. Tijdens de opening gaf de heer Ammerlaan uit Den Haag, die verbonden is aan de Stichting On derwijstentoonstellingen, speciaal voor de leerkrachten uitleg van het ten toongestelde. Het volk der Joden, door de eeu wen heen vervolgd, nauwelijks het onmenselijke verdriet dat het in de jaren 1933-1945 moest dragen te bo ven, wordt thans weer beproefd. U heeft het deze week uitgebreid door krant, radio en televisie kunnen ver nemen welk een ramp Israël mili tair en economisch dreigde te ver nietigen. Alle buurlanden namen de strijd op tegen dit land, dat hard bezig is zich te ontwikkelen, uit niets „iets” te worden. Duizenden en nog eens duizenden gezinnen on dergaan de angst van de agressie. Op alle mogelijke terreinen dreigt een tekort. En over dat alles heen dreig de de vernietiging van het Joodse volk in dat kleine en van de gehele wereld juist nu afhankelijke land aan de Middellandse en Rode zee. Temidden van de woestijnen, waar nog een enorme achterstand heerst. Dat volk, waarvan zovelen de on zen zijn geweest, dat volk waarvoor en waarnaast wij in de oorlog 1940- 1945 hebben gestreden dat volk vraagt niet om de steun van de naaste, maar heeft daar recht op. Morgen hoopt een actie—comité, dat geheel Sneek zich inzet voor de actie „Helpt Israël”, door een spon tane financiële bijdrage, bestemd voor de hulp aan de mens in Israël (levensmiddelen, bloedplasma, me dicamenten). Alle kerken in Sneek, de banken van Sneek, vele tiental len mensen uit alle groeperingen staan gereed om deze actie te voe ren met uw steun, door uw open hart, dat verdriet en kommer wil wegnemen van mensen, die zo on voorstelbaar veel reeds hebben moe ten bijdragen. U kunt uw bijdrage kwijt op de centrale post in het Gerechtsgebouw te Sneek, op alle banken, in alle kerken, in de grote bussen, die in de buitenwijken zijn geplaatst voor tal van levensmiddelenbedrijven. Morgen van 15 uur staat Sneek offerend, financieel meelevend in het teken van de actie „Helpt Is raël. Ook uw offer behoort daarbij... Israël rekent ook op u! De opbrengst van deze aktie wordt afgedragen aan de stich ting „Collectieve Isracl-Actie” te Amsterdam (giro 23434) en is uit sluitend bestemd voor leniging van de menselijke dus niet mili taire noden in Israël. De grote jaarlijkse Waterpoortpartij wordt dit jaar gehouden op zaterdag 17 juni a.s. in het Sportpark aan de Leeuwarderweg. Twaalf parturen in vrije samenstelling zullen er aan deel nemen. De wedstrijd begint ’s mid dags 1 uur. Mede doordat Sneek de laatste ja ren kan bogen op enkele eerste klas- sers als Gerrit de Jong, Gerrit Lange- rak en Piet Ysbrandi, maakt de kaats- sport in onze stad een periode van bloei door. Voor de aktieve kaatsver- eniging „Sneek” is het daarom te ho pen dat het weer zaterdag 17 juni mee werkt, opdat de toeschouwers volledig aan hun trekken kunnen komen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name Jubilea aan de orde van de dag. Morgen wordt er bij Amicitia weer een jubileum gevierd. Dan is het nl. precies 25 jaar geleden, dat de heer G. H Holstege bij de onderne ming, dat is het Bioscoop- en The- tniiiiirirriiininuiufrm/ttiitiitfriiiriuiintiuiitiititieinttuiniitti Veldman en P. S. Scheltema, had de boeken en bescheiden in goede orde bevonden. Voorzitter J. Suwijn van de Ver. van Sneker Zakenlieden gaf als blijk van waardering voor het werk, dat zij voor de vereniging hebben gedaan, de heren Jansen en Postma een long- drink-glas met opschrift. Penning meester D. van der Werf van het Ac tiecomité overhandigde de heer Bin- nema eenzelfde aandenken. Het eind van de vergadering kreeg onverwacht nog een feestelijk tintje. Als laatste „aktie" stelde het bestuur voor een bedrag van f 500 te schen ken t.b.v. het nieuwe zeil op de Sne ker Pan. Met groot enthousiasme werd dit voorstel aangenomen. De belang- Toen Egypte kort geleden Israëls toe gang naar de Rode Zee blokkeerde, was dit zonder enige twijfel een daad van flagrant onrecht. De opzet was een oorlog uit te lokken en dan Israël te vernietigen. Toen maandagmorgen in derdaad de oorlog uitbrak, schaarde de publieke opinie in Nederland zich spon taan aan de zijde van Israël. In Am sterdam werd een grootse betoging ge houden, waaraan meer dan 10.000 men sen deelnamen en blijk gaven va.n hun solidariteit met Israël. „Laat Israël niet in de steek” luidden de leuzen, die in een twee kilometer lange stoet werden meegedragen. Zij vertolkten precies wat er algemeen leeft onder het Ne derlandse volk. NIET-MILITAIRE HULP In het militaire konflikt is Nederland tot nu toe officeel neutraal gebleven, met dien verstande, dat de regering zich duidelijk uitspreekt voor het voortbestaan van de staat Israël. Maar dit betekent natuurlijk niet, dat wij op het gebied van de niet-militaire hulp verlening neutraal kunnen blijven. In tegendeel, er zijn op landelijk, provin ciaal en plaatselijk niveau talrijke hulpakties in het leven geroepen. Er worden medicamenten en grote hoe veelheden bloedplasma beschikbaar gesteld. In alle delen van het land wordt geld ingezameld. Er is nu reeds een bedrag van meer dan tien miljoen gulden bijeen. Men toonde zich soms zeer vindingrijk om geld te vinden voor Israël. Het Actiecomité van de Sneker Mid denstand bestaat niet meer. Tijdens de dinsdagavond gehouden jaarvergade ring is met algemene stemmen de fusie met de Vereniging van Sneker Zaken lieden aangenomen. Dit houdt in, dat het Actie-comité onder de bestuurs- vleugels van d~ VSZ is gekomen. Wel zullen de activiteiten, zoals met Sint Nicolaas en met de kerstdagen ge woon doorgaan. Voorzitter W. Binnema gaf in zijn openingswoord een kort overzicht van het laatste verenigingsjaar. Hij deed de verheugende mededeling, dat het batig saldo f 2328,83 bedroeg. De kas- f stelling voor deze laatste vergadering commissie, bestaande uit de heren S. was gering. Bij het Stedelijk Muziekcorps „Sneek” heeft men uit de jeugd van de vereniging een boerenkapel ge vormd. Öok enkele oudere leden zullen het uniform zo nu en dan verwisselen voor de blauwe kiel. Het is de bedoeling, dat deze kapel speelt bij festiviteiten waar het hele korps minder goed kan optreden, zoals tijdens de Sneekweek. Het duurt niet zo vreselijk lang meer voor we weer kunnen genieten van S het skütsjesilen. Nadat de VARA had besloten een uur lang skütsje- silen via de t.v. uit te zenden, heeft nu ook de AVRO bij de VVV om inlichtingen gevraagd. Zal die om- S roep ook een uur voor haar reke- ning nemen? En als die andere zui- J len en zuiltjes ook nog eens een skütsje-uur voor hun rekening ne- men We zijn benieuwd. Hoewel we hem met meer op de t.v. zien, is Pipo de clown nog altijd springlevend. Gisteren was hij voor de tweede keer binnen korte tijd in onze stad. De heer H. van der Berg. eigenaar van de Centra-supermarkt aan het Kaatsland, had ter gelegen- heid van de opening van zijn nieuwe zaak een groot kinderfeest georga- niseerd. In zaal Hanenburg hebben een paar honderd kinderen kennis kunnen maken met de grappenma- ker, die veel cadeautjes uitreikte en met de kinderen op de foto kwam. Advendo maakte met het jeugd- korps het feest compleet. Op vele verkeersborden, lantaarn- palen en verkeerslichten in de bin- nenstad zijn deze week kleine gele plaatjes geplakt. De teksten, die hier op zijn gedrukt, zijn niet bepaald vleiend voor ene Johnson. Instem- s men met of afkeuren van de tek- sten moet ieder zelf maar uitmaken, maar dit lijkt ons niet de juiste ma- S nier van protesteren. Illegaal te werk gaan wekt meestal wrevel op. Bovendien wordt het in de stad zo- gezegd een bonte troep. Het uiter- lijk van ’t monument op de over- J kluizing bij de Oosterdijk illustreert s dat duidelijk. s Op de plaats waar vroeger de Eier- brug was zorgt iedere zaterdagmid- J dag een draaiorgel voor vrolijke muziek. Voortaan zal een ander or- gel dan de bekende „Barometer” zijn plaats op de overkluizing inne- men. Door de fa. Rinnert de Jager (de eigenaar) is nl. een Duits Limo- naire kermisorgel aangekocht, dat een beter klankvolume heeft. Het repertoire van het orgel, dat opgeknapt is door de heer K. Ru- ardi, bestaat uit ouderwetse en klassieke muziek en men zal het zaterdagmiddag op de vaste plaats bij het Grootzand kunnen beluiste- ren. Vorige week plaatsten we een foto s van het parkeerterrein aan het Zo- merrak, waar ook een lange aanleg- steiger is. Een lezer klaagde er over, dat deze steiger nogal veel door Snekers wordt gebruikt. Dat is vol- gens hem echter niet de bedoeling. De gastvrijheid gebiedt, dat wij de toeristen vóór laten gaan. Vooral in de maanden juli en augustus komen er veel watersporters van buiten de J stad. Van de Sneker bootbezitters wordt dus hetzelfde gebaar ver ’s wacht, dat de Ver. van Sneker Za- kenlieden van de Sneker autobezit- s, ters vraagt. Er gaat een golf van sympathie betuigingen en hulpacties voor het beproefde Israël door ons land. Meer dan ooit voelen we ons verbonden met dat moedige volk aan de Mid dellandse Zee. Andere plaatsen in ons land hebben soms zeer nauwe vriendschapsbanden aangeknoopt met een stad of dorp in Israël. We denken hier aan Drachten, Gorre- dijk en Heerenveen. Even goed als er tussen Sneek en het Belgische leper contacten bestaan, zou het misschien mogelijk zijn, dat onze stad zeer bijzondere relaties met een Israëlische stad ging aanknopen. Misschien bestaan die al tussen som- s mige Snekers en Israëliërs. Als dat zo is, kunnen ze mogelijk worden uitgebreid. Ook zou het gemeentebe- stuur eens kunnen informeren bij de Israëlische ambassade in Den Haag of er niet een stad is die voor der- gelijke contacten in aanmerking komt. Het zou dan tot uitwisselingen kunnen komen, terwijl de hulp van s de Snekers op een meer concreet doel wordt gericht, hetgeen voor ve- JJ len ongetwijfeld aantrekkelijk is. OOK IN SNEEK Ook in Sneek heeft zich nu een ak- tie-comité gevormd, dat zich belast met de organisatie van een financiële hulpverlening. Met enige nadruk wordt verklaard, dat deze hulp be doeld is voor de leniging van de eco nomische nood, die ten gevolge van de oorlog in Israël is ontstaan. Er is dus geen sprake van, dat een deel van de opbrengst besteed wordt voor militaire doeleinden. Manifestaties en betuigingen van sympathie zijn belangrijk als uitingen van morele bijstand. Maar, een finan ciële hulpverlening is naar de mening van het comité op het ogenblik het meest effectieve en het meest noodza kelijke, wat we doen kunnen. Het valt niet moeilijk in te zien, dat er een enorm bedrag aan geld nodig is. Als we vluchtig wat opnoemen, denken we aan geld voor medische benodigd heden in ziekenhuizen en hospitalen, voor de verzorging van vrouwen en kinderen, voor bijstand aan zwaar ge troffen families, voor herstel van de schade, die in de dorpen en kibboet siem is aangericht, voor de aankoop van voedsel, nu de oogst gedeeltelijk verloren gaat, voor de sanering van ontwrichte industrie. HET JOODSE VOLK Wij voelen ons medeverantwoorde lijk voor het lot van Israël. Er zijn immers vele redenen waarom wij ons verbonden voelen met het Joodse volk. Toen wij tijdens de laatste wereldoor log van nabij meemaakten, welk mens onterend leed aan de Joden werd aan gedaan, kwam ons volk in al zijn ge- ledingen spontaan tot protest in de fe- j bruari-staking van 1943. Eeuwenlang vormden de Joden een vernederde groep, die telkens weer vervolging had te verduren. Maar nooit was de ver volging zo gruwelijk, als die waarvan onze generatie getuige was. De namen Auschwitz, Treblinka, Bergen-Belsen zijn nooit meer uit te wissen. Het Jood- «4 s *1 «I *1 «K 1» *1 *1 w s s «I Af jam Ai

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1