WAT ER OP HET SCHERM KOMT S Zaterdag de schijnwerper op de provo's BLOEMEN BESTELLEN 1RANDSMA BELLEN RONO h.brenninkmeijer zn.n.v. 0PREI5 T.v.-programma in ’t kort ^°P MODEL WONINGEN brXIjlN DE STADSFENNE OOSTERDIJK 7 - 9 krediet tot f 10.000 Geslaagd Veemarkt Sneek e Borgstellingsf ondsen verstrekken middenstanders Jane Powell in bean Martin-show Officieel erkend Top-Form adviseur Mini-boekje Fryske Akadeniy Charles Aznavour zingt 1 1 f s Traditionele kaatspartij van Friezen in Amerika De crisisjaren Operette Der Zigeunerbaron Misdaadfilm Italiaanse lachfilm Hwat komt der moarn yn Fryske Ütstjüring? Proces tegen Karl May Pothoed en panama In deze modelwoningen vindt U de bekende TOP-FORM MEUBELEN in moderne en klassieke stijL Ga ook eens een kijkje nemen. Vrije bezichtiging dinsdag- en donderdagavonden van 7.00 - 9.00 uur, zaterdagsmiddags van 2.30 - 6.00 uur en volgens afspraak, aan de zaak. gehouden te I ter voorkoming van rnuggebeten. seert voor de KRO een AANVOER 3097 STUKS Telefoon 3133. die Hannema 41 j. met Maria Piso 34 j. Zondag 11 juni penhuizen en Sibbeltje Zijlstra 22 j. te Sneek. Gosse van Asma 57 j. van Sneek brengt ter kennis van dat hunne kantoren gedurende de ZATERDAG Nederland 1. Een Maandag 12 juni: Ned. 1: 18.45 De Minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Kenmerk; 19.30 Paulus van Tarsus; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Lege handen; 20.50 Pick-up; 21.25 Nu? en dan! 22.30 Journaal. Ned. 2: 20.00 Journaal; 20.05 Dok ter Kildare; 20.30 Vrijspraak voor Old Shatterhand; 21.35 Wereldbe- volkingsvraagstuk; 22.00 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20 05 Tik tak tor; 20.35 Dieven heb ben het ook moeilijk; 22.20 Ster; 22.25 Journaal; 22.40 Teleac. Zondag 11 juni, 20.30 uur. Ned 1: Der Zigeuner- baron. Een scène uit de operette met op de voorgrond Rudolf Schock en Benno Kusche Na de Ken- CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) Aan de Vakschool voor detailhandel te Leeuwarden slaagde voor het eind examen onze stadgenoot de heer M. Brandsma. s s s o *1 *1 s s s *1 i SNEEK, van 2—8 Juni. Geboren: Jan zv Hendrik Blauw en Akke de Haan. Durk zv Lolle 3ootsma en Femke Rollema. Sijtze '.v Hijlke van <jer Meulen en Mintje Koehoorn. Maike dv Leendert Boot en Maike Bakker. Cornells zv Doe de Kooij en Akke van Wieren. Zaterdag 10 juni 18.30-13.45 RONO-dagboek 18.45-20.00 Drènse uutzendink. De nijste ütjefte fan de Fryske Aka- demy is neffens de moade fan dit stuit in mini-boekje; de list fan publikaes- jes fan de Akademy. Men kin der yn neigean hwat de Fryske Akademy fan 1938 oant maert 1967 ta publisearre hat; dat wiene doe krekt 300 boeken. Dizze katalogus wurdt forgees ta- stjürd oan eltsenien dy’t der bilang by hat. As der lêzers binne dy’t der forlet fan hawwe: in brievekaertsje nei it Het worden wel weer vier dagen met variatie. Wat nu eigenlijk de provo beweging is kan men zaterdag zien in een documentaire van Leo Kool. Zon dag komen de operetteliefhebbers aan hun trekken met de Zigeunerbaron. De Vara brengt een nieuwe quiz, de NCRV een grammofoonplatenrubriek je. MAANDAG. Nederland 1. kerkelijke actualiteitenrubriek merk de vierde aflevering van de se rie Paulus van Tarsus. In deze afle- ring de arrestatie van de Nazareners door koning Herodus. Na het journaal vervolgt de NCRV met een documentaire van Mirjam Gerzon over de crisis in de dertiger jaren. De'laatste maanden is Neder land opnieuw geconfronteerd met een recessie. Het begrip werkloosheid blijkt eigenlijk maar bitter weinig veranderd te zijn, zelfs al kennen we het stem pelen niet me,er. Mirjam Gerzon be kijkt de trieste dertiger jaren met het oog van iemand, die de situatie van 1967 kent. Vervolgens voor ’t eerst Pick Up, ’n speels programma, dat draait om een pick up, platen en artiesten van vroé- In Paterson, in de Amerikaanse staat New Yersey, is woensdag 30 mei jl. de traditionele kaatspartij gehouden van Friese emigranten. Deze partij, die voor de 74ste maal wer* gehouden, is goed'geslaagd. De eerste prijs werd gewonnen door het partuur Gerrit Jan Dijkstra (Sex- bierum), Johannes Dijkstra (Leeu warden) en Pieter Meijer (Dronrijp). In de finale versloegen zij het trio Keimpe de Groot, Johannes van der Veen (beiden Arum) en Ynze Anema (Kimswerd). De uitslag was 5-0 en 6-2. De derde prijs was voor het par tuur Gerrit Dijkstra (Sexbierum), Reinder de Jong (Sneek) en Walter Klijnstra (Achlum). Na afloop sprak voorzitter G. T. Dijk stra een woord van dank aan de orga nisatoren. Hij richtte zich in het bij zonder tot het echtpaar Van der Veen uit Arum en Pieter Klijnstra uit Ach lum, die momenteel met vakantie in de VS zijn. Pieter Dreijer reikte de prijzen uit, waarna nog geruime tijd gezellig werd gedanst. Vrijdag 9 juni 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje Johan van der Zee. Foar de bern: Mefrou Klaasje Gerlsma fortelt in forhael „As beammen op reis wolle”, fan me frou Jan* Visser-Bakker. „Mikrocartoons”, in program fan lichte platen, presintearre en yl- lustrearre troch Cor Hoekstra. Produksje en regy: Piter Dirk de Jong. „Libje mei lüden”, in program oer minsken dy’t yn har libben in soad mei lüden dogge. Tusken de bidriuwen troch reportaezjes en muzyk. 'CO Ill Nederland 2. De NCRV brengt een korte documentaire over hout. Dat de positie van de Nederlandse bosbou wers bijzonder precair is hebben we onlangs kunnen horen toen zij con- gresseerden. Zonder hout zou de we reld niet kunnen, dat blijkt ook uit dit filmpje. In de voortreffelijke Duitse misdaad serie Das Kriminalmuseum erzahlt past het olgende programma-onder- deel: het Etiket. Een ingewikkeld ver haal. Een paar bontdieven lopen bijna tegen de lamp. Ze worden bang en pro beren te voorkomen, dat de politie hen op het spoor komt. Als ze proberen hun heler te waarschuwen, blijkt deze echter te zijn vermoord. Ze gaan nu, net als uiteraard de politie, op zoek naar de moordenaar en het ligt voor de hand, dat hun paden elkaar krui sen. Voor de muziekliefhebbers weer een van de filmpjes, die de Engelse com merciële televisie maakte toen tijdens het Edinburghfestival enkele beroem de Russische musici optraden. Van avond speelt de cellist Mstislav Ros- tropovits; een suite van Bach. De avond wordt afgesloten met de rubriek Druk-werk, waarin mr. Kist van het oecumenisch vormingscentrum Oud Poelgeest en prof. Van Zuthem van de VU in Amsterdam spreken over hun meningen en misverstanden over ge loof, kerk en christenen. In ons land bestaan thans 35 borg- stellingsfondsen. Zij kunnen twee soor ten krediet verstrekken, nl. het bijzon der bedrijfskrediet en het borgstel- lingskrediet, tot een maximum van f 10.000.-. De oprichting van deze fondsen da teert uit de dertiger jaren. Het werk gebied van een fonds valt in het al gemeen samen met het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Middenstanders kunnen er terecht voor krediet, hulp, bemiddeling en voorlichting. De fondsen verlenen bo vendien medewerking bij de uitvoe ring "an de werkzaamheden van de Stichting Ontwikkeling en Sanering voor het Midden- en Kleinbedrijf en ze zijn '■■etrokken bij de rapportering en advisering als er financiële hulp wordt gevraagd ingevolge de rijks groepsregeling „Zelfstandigen”. ger, heden en morgen. Kitty Knappert borduurt voort op het sukses van ’t blijft Hollands. Dick Paschier en Re gina Clauwaert presenteren samen de artiesten van vroeger en nu. De oud gedienden zijn tante Leen en Johny Jordaan, de nieuwelingen Janny Eg gers, Ellis de Waal en Mieke Horst. Tot slot van de avond een nieuwe aflevering van de Franse sociaal-docu. mentaires Ecole des parents (school voor ouders). Het gaat hier, zoals be kend, om opvoedingsproblemen. In dit geval trekt een vader zijn zoontje voor boven het dochtertje, dat daardoor, zoals het modewoord zegt, gefrustreerd raakt. Zo’n zich achteruit gezet voe len kan ernstige schade doen aan de geestelijke ontwikkeling van een kind. Ouders en jongeren zullen in de stu dio weer discussiëren over dit en soortgelijke vraagstukken van opvoe ding. Nederland 2. De VARA presenteert de nieuwe quiz van Thom Kelling, Tik-tak-tok. Twee kandidaten - iede re kijker kan zich hiervoor aanmelden - krijgen elk een bord voor zich, dat bestaat uit drie rijen van drie vak ken. Achter elk vak zit een vraag. Dan volgt een speelfilm, nl. de Ita liaanse rolprent I soliti ignoti ofwel in het Nederlands Dieven hebben het ook moeilijk. Het is een vrolijke film, die sterk herinnert aan Du Rififi. En kele zware jongens, die in de gevange nis een kraak beramen, die hen zo veel moet opbrengen, dat ze voortaan rustig kunnen leven zonder financië le problemen. Het is in deze Italiaan se film duidelijk een klucht, of zo men wil een parodie op de echte Rififi. In ieder geval kan men smakelijk lachen. In de hoofdrollen o.m. de vermaarde Vittorio Gassman en de onlangs over leden komiek Toto. Na het laatste nieuws de veertiende les uit de Teleac- cursus over automatisering. BBC-filmpje, gemaakt in de Londen- se dierentuin, dat allerlei vreemde op namen van dieren laat zien. De titel maakt veel duidelijk: Beestje kijken. Voor de jongelui een showtje van Rob Touber, ondanks zijn benoeming bij Televizier toch altijd nog aktièf als regisseur. De ster van de show is Eu rovisiesongfestival-winnares Sandie Shaw, het kattige meiske, dat in En geland al heel lang bekend was, voor dat ze naar Wenen werd gestuurd. Na tuurlijk zingt ze haar Puppet on a string. Er zullen daarnaast nog wel enkele liedjes al kunnen. Het dans- trio Tomorrows People is ook van de partij. Uit Engeland komen voorts Twice as much, twee jongens, die met hun Sittin’ on a fence plotseling door braken raar de top en nu in Engeland en ver daarbuiten vaste gasten van de hitparade dreigen te zullen wor den. Na het journaal gaat Leo Kool de schijnwerper richten op de provo-be- weging in Amsterdam. Het lieverdje, de provoboot, de geschiedenis van de ze merkwaardige, veelomstreden groep en de toekomst, nu de voormannen opnieuw de individuele aktie hebben gepredikt en de Kongsi hebben opge heven. Leo Kool wil nu eens echt pro beren te laten zien, wat een provo is. De grote kleine zanger Charles Az navour trad op in Tilburg en daar werden de opnamen gemaakt, die van avond worden uitgezonden. Bekende en onbekende nummers, waaronder Et pourtant en Les enfants de la guer re. The untouchables ontbreken op vrijwel geen enkele VPRO-avond en dus zijn ze er ook nu weer bij. Eliot Ness krijgt de strijd aan te binden tegen een van de gevaarlijkste „gangs”, waar hij ooit tegenover heeft gestaan. De aflevering van vanavond speelt voor een gedeelte in de Amerikaanse filmwereld van de dertiger jaren. Het sluitstuk van de avond is de uit zending Randfiguren van Ernst van Altena. Henny Orri, Julien Schoen- aerts, Carol van Herwijnen en de com bo van Henk van Dijk belichten de figuur van de Duitse dichter Christian Morgenstern, wiens bijna surrealis tische werkjes in het vermaarde ca baret van voor de eerste wereldoor log in Berlijn zeer populair waren. Van Altena vertaalde er enkele van en zorgde ook voor de (echt wel no dige) toelichting. Dieuwke Bakker 25 j. Fokke Vee- C_L'L_ nerna 28 j. met Timmeltje Weijma brs. Mispelblom Beijer. Nationale 17 melk- en kalfkoeien f 925, f 1000, f 1125; 55 slachtkoeien f 3,20, f 3,60, f 3,70, f 4,20 gesl. gew; 35 pinken f 775, f 875, f 975; 1 graskalf; 400 nuchtere kalveren f 60, f 85, f 95, f 170; 33 bokken en geiten; 706 schapen f 80, f 135, f 2,75, f 2,95 gesl. gew; 1720 lammeren f 70, f 110, f 5,45, f 5,60 gesl. gew; 80 slachtvarkens f 1,90 f 1,96 levend gew; 40 zouters f 2,10 f 2,15 levend gew; 10 biggen f 65, f 72. STEMMING: gebruiksvee: prijshou dend; slachtvee: prijzen niet hoger; pinken: voor slacht en leven onver anderd; nuchtere kalveren: enigszins iagere notering; weideschapen: prijs houdend; slachtschapen: onveranderd; weidelammeren: prijshoudend; slacht lammeren: neiging naar een hogere notering; varkensmarkt: staande prij zen, extra vette lager in prijs; kleine biggen: geen stemming. 18.30-19.00 Sport. 19.00-20.00 Het Frysk Orkest o.l.v. Al fred Salten geeft een concert, mmv Gerard van der Weerd, klarinet: 1. C. 'i. von Weber - Concert voor klarinet en orkest; Solist: Gerard van der Weerd; 2, Schumann - Symfonie nr. 3 in Es. Maandag 12 juni 18.30-19.00 Rono-dagboek. 19.00-19.50 Recital door Frits van Ba- kergem, fluit en Dick de Jong, pia no. Sonaten van Hasse, Handel en Blavet. Na de sport is het de KRO, die de rest van de avond vult. Onder muzi kale leiding van Robert Stolz werd een televhieregistratie gemaakt van de opvoering van Der Zigeunerbaron, een van de bekendste operettes van Johann Strauss. Er zijn beroemde so listen: Rudolf Schock, Eberhard Wachter, Erzebet Hazy en Karl Schmidt Walter bijvoorbeeld. De ui terst romantische operette speelt zich af rond de zoon van een verbannen baron, Sandor Barihkay, die naar zijn ouderlijk slot terugkeert. Maar dat vindt hij „bezet” door een rijke var- kensfokker, die hem zijn dochter aan biedt, omdat hij belust is op de schat die de vader van Sandor ergens begra ven moet hebben. Sandor krijgt de dochter niet - die wil alleen een man van adel maar vindt de schat wel. Hij heeft dan inmiddels al een andere geliefde, nl. de beeldschone zigeunerin Saffy, die hem tot zigeunerbaron bombadeert. Voor de operettevrienden een avondje om van te smullen. De Fryske ütstjüring fan moarn bi- gjint om kertier foar sawnen mei tips foar mirisken dy’t der it wykein of lan ger op üt wolle. Dan it berneprogram: Klaesje Gerlsma lést in mearke foar fan Jant Visser-Bakker: „As beam men op reis wolle”. „Microcartoons’ ’sa hyt it folgjende ünderdiel. It is in nij program mei platen, ütsocht troch Pieter Dirk de Jong, wylst Cor Hoekstra (CORK) foar de tekst en presintaesje soarget. Dat nl hy ymprovisearjendewei dwaen. It oankundige ünderdiel „Libje mei Lüden” forfait, dêrfoar yn’t plak komt in reportaezje oer it forfier fan en nei de Waedeilannen Skylge en Flylan. Fierder reportaezjes, forsoarge troch Heinze Bakker. bij zondere uitzending in het middagpro gramma van de VPRO: een kinderope- ra onder de titel Van den Vos Rey- naerde, uitgevoerd door leerlingen van de Amsterdamse Montessorischool, die een halve eeuw bestaat. Het avondprogramma begint met ’n Nederland 2. Weer een avontuur van dokter Kildare. Nog altijd moeilijkhe den met de kunstnier. Voor de zesde en voorlaatste keer, want dan is een Zaak van Leven en Dood afgelopen en verdwijnt Kildare voorgoed van de Nederlandse schermen. Hierna een Duits documentair spel onder de titel Vrijspraak voor Óld Shatterland. Helmuth Kotschenreuther reconstrueerde de rechtzaak, die de beroemde schrijver van Indianenver halen Karl May eens heeft aangespan nen tegen iemand, die hem had bele digd. Len collegaschrijver had name lijk in een open brief hem uitgemaakt voor een geboren misdadiger, wiens boeken bovendien een misdadige geest ademden. Karl May was inderdaad in zijn jeugd enkele malen met de politie in aanraking geweest. Maar het betrof hier onbetekenende misgrepen en het ging niet aan de door miljoenen aan beden grijze auteur (hij was bijna ze ventig jaar toen het proces werd ge voerd) hiervan te beschuldigen. Het werd een opzienbarend proces, dat de persoon van de schrijver uitvoerig be lichtte en dat juist daarom zo inte ressant is. Dan het vierde deel van de reeks documentaires over het wereldbevol- kingsvraagstuk, waarin deze keer de Ver. Staten onder de loep wordt ge nomen. Ook hier is het bevolkings vraagstuk niet zo simpel als het lijkt. Zo kampt Amerika met de problemen van een enorme geboorte-explosie na de tweede wereldoorlog, een probleem dat Nederland ook kent. Het even wicht in de bevolkingsopbouw is hier door verstoord. Andere vragen, die gesteld worden zijn bv.: kan dit tech nisch zo hoog ontwikkelde land op de duur de bevolkingstoename wel opvan gen in die zin, dat er werk en eten is voor iedereen? VRIJDAG Nederland 1. Het eerste uur is voor de TROS. Een aflevering van de serie 87the Precinct. Een dra matisch verhaal. Een politieman, die op het punt staat met pensioen te gaan, komt voor de moeilijkste beslis sing uit zijn carrière te staan. Zijn zoon doodt een andere politieman. Te recht of ten onrechte, zo’n feit dient gemeld te worden. Dat doet vader dan ook. De hoofdrol wordt gespeeld door Lee Tracy. Na het journaal en Televizier brengt de AVRO de Dean Martin-show en Voor de Vuist weg. Dean Martin wiens populariteit alleen nog- maar groeien de is ontvangt twee goede oude beken den uit de jaren kort na de tweede wereldoorlog, nl. de filmster Jane Po well - glamourgirl en heldin in vele romantische films en Louis Jordan, die als zanger en leider van de Tym pany Five een geweldige populariteit had bij de jeugd van toen. Nog meer gasten, nl. John Gary, acrobaten, een komisch du> en niet te vergeten Kroffts marionetten. Willem Duys heeft bij wijze van grote uitzondering zijn Voor de Vuist weg op gen. II Willem waar Nederland 2. Frans ’t Hoen regis seert voor de KRO een programma met liedjes uit de twintiger jaren, die worden gezongen door Henriette Klaus (met pothoed), begeleid door Johan Otten (met panama). Op het program ma staan o.m. Tonkinoise, Beautiful dreamer, de Kurt Weill schlager Su rabaya, Johnny en the Vamp. Hen riette Klaus is de echtgenote van fo tograaf Eddy Postuma de Boer. Ze is dertig, vrolijk en zingt bij Forum in Enschede. De documentaire Eten in overvloed vervalt en er komt een ander filmpje voor in de plaats. Het KRO-programma vervolgt met een aflevering van de serie Bonanza, zo langzamerhand één van de oudste van de Nederlandse tv. De familie Cartwright neemt het op voor een jon geman, die van moord wordt beschul digd. Die moord schijnt te zijn ge pleegd door zijn tweelingbroer, die hem voor de straf wil laten opdraaien. Mirror of a man is de pakkende titel die in het Nederlands heel simpel wordt vertaald als de Tweeling. Na dat de KRO-correspondent in Was hington wetenswaardigheden uit de VS heeft laten zien, volgt het laatste nieuws en een herhaling van de 34ste les Kernfysica van Teleac. Vrijdag 9 juni, Ned. 1: 18.45 De minimolen; 18.50 Nieuws; 18.56 Ster; 19.00 Laurel Hardy; 19.05 87th Precinct; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier; 20.45 Dean Martin-show; 21.35 Voor de vuist weg; 22.45 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Van Pothoed en panama; 20.25 21.00 Bonanza; 21.50 Onze man in Washington; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Teleac. Zaterdag 10 juni, Ned. 1: 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjour- naal; 15.57 Ster; 16.00 Van de vos Reynaerde; 17.25 Kabouter Kande laar; 18.45 De Minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Beestje kijken; 19.25 Sandie on a string; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Speciale berichtgeving; 20.45 Charles Aznavour; 21.30 On aantastbaar; 22.15 Randfiguren; 22.50 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Hout; 20.20 Het etiket; 21.30 Russische musici; 21.50 Druk-werk; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. Zondag 11 juni, Ned. 1: 11.00 Eucharistieviering; 16.00 Expo ’67; 16.15 Volksdansfeest; 16.40 De St. Bernhard-hond; 18.40 De uittocht van de Masai; 19.05 Woord voor woord; 19.10 Thierry la Fronde; 19.35 Sport; 20.25 Nieuws; 20.30 Der Zigeunerbaron; 22.25 Epiloog; 22.30 Journaal. Uit de Nieuwe Sneeker Courant van Woensdag 6 en Zaterdag 9 Juni 1917, vijftig jaar geleden. Getorpedeerd. De groote rader- booten Groningen en Holland van den veerdienst Enkhuizen-Stavoren, die verleden jaar naar Frankrijk zijn overgebracht en gebruikt wer den voor kolenvervoer, zijn naar men aan de N.R.Crt. meldt, onlangs in het Engelsch Kanaal getorpe deerd. HEEG. Zaterdagavond bleek het weer, hoe gevaarlijk de rechte hoek in den openbaren weg bij het win kelhuis van Albertsma is. Twee van weerskanten komende melkwagens kwamen in botsing. Persoonlijke on gelukken kwamen wonder boven wonder niet voor; slechts materieele schade was aangebracht. SNEEK. Dinsdag boden zich al hier bij de Waag ongeveer 150 maai ers en hooiers aan, meest afkomstig uit het oosten en zuidoosten onzer provincie. Er was over ’t geheel zeer weinig vraag, zoodat velen onver- richterzake moesten terugkeeren. Enkelen kregen een boer en bedon gen f 25 a f 30 boven den kost voor maaien en hooien beide. Maaiers alleen werden haast niet meer ge vraagd door het vele gebruik van maaimachines. SPANNENBURG. Het Stroomka naal nadert langzamerhand de vol tooiing het deel van de Koevorde tot hier is gereed en tot Spanneri- burg-Brekken voor de helft. Overal langs de kanten zijn palen geslagen, waartusschen rijshout wordt ge vlochten om later in de ruimte met den wal riet te planten, teneinde zoo het wegslaan van den wal te voorkomen. De brug is reeds eeni- gen tijd in gebruik; vanaf St. Nico- laasga rijdt men langs het logement over de brug en dan splitst de weg zich in de richting Tjerkgaast- Sneek. Vanhier is men in enkele minuten bij de machine en de zui ger; 't is interessant bij de werk- zaamheden een kijkje te nemen. 8 Juni. F eigenaar H. Kiestra alhier, is gisteravond door aardig eiwit, 25% geconcentreerd ZONDAG Nederland 1. Nadat in de ochtend een eucharistieviering is uit gezonden uit de kerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten in Haarlem, vraagt de NTS in de middag aandacht voor nieuws van de Expo in Montreal, een kort filmpje over de St. Bernardhon- den in Zwitserland en een Eurovisie- uitzending van een volksdansfestival in Londen. Moderne en folkloristische dansen o.m. door volksdansgroepen uit Israël, Spanje, Ierland, Schotland en Engeland. Het avondprogramma gaat zoals ie dere zondag al voor zevenen van start met een kerkeliike uitzending en wel de Uittocht uit de Masai. Een presby teriaanse dominee in Kenya probeert oude stamgewoonten te doorbreken. Na Woord voor Woord is het de beurt aan Thierry la Fronde, die deze keer een gevaarlijke exneditie onderneemt naar de vesting Mont Saint Michel voor de kust van Bretagne, in deze tijd een geliefd excursieoord voor toeris ten. ne Meijer 24 j. Sjouke Boersma 26 j. met Jantje Hoekstra 25 j. Lucas Hannema 41 j. met Maria Piso 34 j. Gerardus van Meegen 29 j. met Ge- zina Maria Magdalena Hofstede. Overleden: Geert Jacobs Swart 69 j. wedn. v. Jannigje Jans Mei- lema. Johannus Postma 51 j. wedn. v. Korneliske Cnossen. Sjoerd Dijk- stra 83 j. echtg. v. Trijntje van Ter- wisga. WYMBRITSERADEEL, van 1—8 J Juni. V Geboren: Pieter zv Taede Speer- stra en Ymkje Dijkstra te Jutrijp. Janke dv Jan de Boer en Grietje van der Horst te Woudsend. Trijntje dv Gerben Boschma en Tetje Lem- stra te Goënga. Fetze zv Romke Teppema en Gerbrig Schraa te Uit- wellingerga. Foppe zv Johannes de Jong en Jantje Ozinga te Nijland. Gehuwd: Douwe de Jong 29 j. te Woudsend en Trijntje Bergsma 24 j. te Heeg. Jan Wienia 24 j. te Op- penhuizen en Sibbeltje Zijlstra 22 j. te Sneek. Wijbe Zwaga 28 j. te Heeg en Antje Boekema 27 j. te Rauwerd. Overleden: Yb Dijkstra 76 j. echtg. v. Anna Catrina Visser te Gaast- meer. Cornells Groen 66 j. wedn. v. Willemke Schilstra te Goënga, overl. te Sneek. Gosse van Asma 57 j. echtg. v. Elisabeth Theresia Domi- nica Volmer te Heeg. ADVERTENTIëN Leger des Heils. Waterpoorts- gracht. De pionier van het Leger des Heils in deze plaats nu Stafkapitein F. Palstra zal hier Donderdag a.s. om 8 uur ’s avonds een belangrijke samenkomst leiden en tevens zijn ..Welkom” geven als leider der Noorder Divisie. Hoort hem. Toe- gang slechts 5 cent. Hondenbrood. De Burgemeester van Sneek brengt ter kennis van houders van honden, dat zij, die van de gelegenheid tot het koopen van Hondenbrood gebruik wenschen te maken, schriftelijk bij het Distri- butie-Bureau moeten opgeven voor hoeveel honden zij dat brood ver- J POPPINGAWIER. 8 Juni. De langen. Dit brood is door zijne sa- groote watermolen, eigenaar H. menstelling: 50% maïs, 25% plant- Kiestra alhier, is gisteravond door aardig eiwit, 25% geconcentreerd de bliksem getroffen en afgebrand, bloed en 1% beendermeel, uiterst Rt’RCFRi HKF geschikt voeder voor trekhonden, en BURGERLIJKE STAND kost per broocjje van i k.G. 20 cent. Per dag wordt hoogstens 1 K.G. per s hond verstrekt. Sneek, 5 Juni 1917. De Burgemeester van Sneek, P. J. de Hoop. s De ondergeteekenden berichten, dat hunne kantoren gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September des Zaterdags te 's na- middags 1 uur gesloten zullen zijn. Gehuwd: Lieuwe Boersma 26 j. en Ten Cate Fennema Alma’s Bank. Dieuwke Bakker 25 j. Fokke Vee- Geldersche Credietvereeniging. Ge- nema 28 i. met Timmeltje Weiima hr$. Mispelblom 'ReUor xr=+;r,r>oio 25 j. Homme Feenstra 24 j. met An- Bankvereeniging. cp de beeldband laten vastleg- Het moest wel, want ons aller vertrok naar Zuid-Afrika, hij de bruiloft van zijn broer wil bij wonen en bovendien een beetje vakantie gaat houden. X”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 3