Peter Eijer en Gerhard de Jong kregen diploma met onderscheiding Guur slot van seriewedstrijden Kon. Zeilvereniging „Sneek” Sneker A-team overtuigend kampioen W Y M BRITS ER A DEEL IJLST van en Officieel Orgaan Inbraken in drie Sneker kantoren de gemeenten SNEEK, ■x» Midgetgolf Maandag 12 juni 1967 Ds. .<5 Ds. Meijeringh naar Sint Pancras Hef Sneekar Nieuwsblad is een P. Hcnstra overleden Van der Meulen nieuwe predikant in Sneek A. J. Osinga te Bolsward overleden Sneker gaat in hoger beroep Jelle Koelma (Appelscha) beste speler van toernooi gecombineerde urtqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 122e jaargang ur. 47 Ds. Rienstra naar Ruurlo M Dansen ten bate van Israël SNEEKER NIEUWSBLAD (Zie verder pagina 2) tijk beiden een 8. Peter had voor de nieuwe gemeente zal worden beves- Versctiijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 ture, die was ontstaan door het trek van ds. Clements. Een overzicht van de baan, waar za terdag om de noordelijke titel voor teams is gestreden. Links op de voor grond staat de Appelscha A-speler P. PERSOONLIJKE PRESTATIES klein geldsbedrag vermist. Vermoedelijk hebben de eerst een bezoek gebracht kantoor van Wierda de een kreeg. Sjoerd Jaasma, zocht evenals in de eerste wedstrijd, wegens averij vroegtijdig de wal op. Ook Onno Zweep kreeg averij in de tweede wed strijd. De dagprijs kwam alzo in han den van Hans Niemendal. Gerhard de Jong (links) en Peter Eijer kregen een fraai diploma van het Gerrit Jan Thiemefonds, alsmede een medaille. Staande de heren J. C. Flach (links) en A. Flach. pusklasse maakten wederom één start en moesten vijfmaal de grote baan varen. G. J. THIEME Het Gerrit Jan Thiemefonds is ge noemd naar de typograaf van die naam, die in het begin van deze eeuw leefde. Hij stichtte in 1918 het fonds, dat met f 600.- begon. Uit het fonds, dat thans wordt gevoed door bijdragen In deze grote baan was ter hoogte van het Kolmeersgat, boei nr. 7 gelegd, dei de deelnemers stuurboord moesten ronden, alvorens de doorgaande lijn te passeren. Velen hadden deze boei, die in een kruisrak lag, op de baante- kening niet opgemerkt, en vergaten hem prompt. Alleen in de Regenboog- klasse kwam een protest binnen, nota bene tegen titelkandidaat Joh. Alber- da, die hierdoor wel uitgeschakeld zal worden. Alle overigen die deze fout bij een concurrent opmerkten, moes ten eerst aan de wal zekerheid krij gen, doch hun protesten konden niet in behandeling worden genomen, aange zien ze niet tijdig de protestvlag had den gezet. Ook meenden enkelen, waar de bpei in het gezichtsveld lag van de starttoren, dat het wedstrijd- comité deze mensen wel zou diskwali ficeren. In tegenstelling tot twee we ken geleden, toen Sustring in de Pam- pusklasse iets dergelijks overkwam, deed het comité dit thans niet. in deze wedstrijd voor A. Hoekstra uit Jutrijp. De dagprijs was dus voor H. Minks uit Leeuwarden. Het protest in de Valkenklasse te gen H. G. de Boer, wegens een loef- partij werd gewonnen door Jan Hoe- ben. De Boer startte dus met 703 pun ten minder. Het zou hem overigens niet gebaat hebben, want de „Willy” van Hoeben was ongenaakbaar. Hij was beide keren eerste en onbetwist winnaar van de dagprijs. Het goede starten van Hoeben viel deze middag op. Een goede start is van uitermate groot belang. In de eerste wedstrijd werd Hotze G. de Boer 2e en F. Waan- ders 3e. Alle acht schepen verschenen in deze wedstrijd aan de start, maar dit aantal was in de tweede wedstrijd gehalveerd. De laatste wedstrijd gaf een verschil in aankomst van plm. 5 minuten tussen de nummers 3 en 4. In de Pampusklasse was de strijd bij de start ’’olkomen open. Velstra, Don ker en De Jong, met resp. 1503, 1424 en 1424 punten, hadden de beste pa pieren, met onderling weinig verschil. Toen de wedstrijd begon bleek echter, dat T. Velstra niet was verschenen. Er startten 7 schepen, waarbij na de eerste route bleek, dat de 79 van Piet de Jong een protestvlag in het want had. Bij de doorgaande lijn verliet Donker de baan. Het bleek dat dit pro test tegen de 138 van Hessel Donker was gericht, aangezien deze een boei geraakt had. Donker erkende dit en zocht d'' wal op. Piet de Jong lag ste vig op kop, gevolgd door de 122 van Piet Bonnema, de 74 gestuurd door Klaas Jissink en de 308 van J. Scheper uit Heerenveen. In deze volgorde kwam geen verandering meer, waar door Piet de Jong de dagprijs en de titel won. VAKKENNIS EN ARBEIDSVREUGDE Hij noemde Peter een serieuze wer ker, die in zijn vak opgaat, terwijl Ger hard eveneens goede resultaten be haalt aan de drukpers. Nu ze deze successen hebben behaald is het te ho pen, dat ze het hier niet bij laten, maar zich blijven inzetten. Niet alleen voor de onderneming, maar indirect tot heil van de maatschappij, aldus de heer Flach. Hij wees er op, dat een onderneming ook een sociale funktie heeft, nl. „de medeburgers van dienst te zijn doe- een goed en bloeiend be drijf gaande te houden en zo mogelijk uit te breiden”. De werknemers dra gen daarin ook verantwoordelijkheid. Hij hoopte, dat door het vefmeerderen van de vakkennis ook de arbeidsvreug de zal toenemen. De heer Schuit merkte op, dat er ge lukkig bij de ondernemers iets is ver anderd t.a.v. de vakopleiding. Vroeger was men nog wel eens bang, dat men er werkkrachten door zou verliezen. De beste persoonlijke prestatie werd geleverd door de Appelscha A-speler Jelle Koelma, die in totaal het res pectabele aantal van 99 punten scoor de. Dat is slechts drie punten minder dan het aantal waarmee C. Brug mans uit Arnhem vorige week natio naal kampioen werd. Koelma maakte zijn beste beurt in de tweede ronde met slechts 30 punten. In de andere partijen kwam hij tot resp. 34 en 35 punten. Onze stadgenoot Pieter Band- stra werd tweede met 104 punten (35-33-36). Van de dames toonde mevr. J. Russchen-Baving uit Sneek zich de sterkste met 128 punten (48-33-47). Jongste deelnemer was de 13-jarige Joukje van Gosliga uit Medemblik. In het gebouwtje bij de midgetgolf- baan werden na afloop de prijzen na mens de NeMiBo uitgereikt door de heer I. C. Geuze. De heer J. Russchen bood namens de SMC aan de deelne- In de 16m2-klasse ging de strijd tus sen Henny Minks en Tom de Haan. Zij lagen beiden ver voor op de rest. In de eerste wedstrijd was Tom de Haan met zijn „Iris” goede winnaar. Minks werd 2e en Adri Graatsma op bescheiden afstand 3e, met daarachter E. W. de Boer uit Hommerts. In de tweede wedstrijd startten de vier schepen bijna gelijktijdig. Graat sma kennelijk alleen maar voor de startpunten, want hij voer daarop naar een andere richting. Na vier minuten startte mej. Anneke Visser nog. Toen één baan was gezeild, kon niet gezegd worden wie de leiding had, want De Haan en Minks gingen boord aan boord door de doorgaande lijn. Ware het de finish geweest, dan zou niet ge zegd kunnen worden wie had gewon nen. In het volgende kruisrak slaagde Minks er echter in een voorsprong te nemen en als eerste te finishen. Een boeiende strijd! De derde plaats was mende verenigingen een herinnerings- speldje aan. De bond kan terugzien op een zeer geslaagde competitie. De uitslagen zijn: 1. Sneek A 665 pnt; 2. Appelscha A 693 pnt; 3. Ap pelscha B 753 pnt; 4. Sneek B 771 pnt; 5. Medemblik 939 pnt. Het niet spelende Schoorl kreeg het hoogst aantal punten van de wedstrijd, in dit geval 939, plus 324 strafpunten. In to taal dus 1263 punten. Eindstand: 1 en noordelijk kampi oen Sneek A met 2892 pnt; 2. Appel scha A 2960 pnt; 3. Appelscha B 3126 pnt; 4. Sneek B 3387 pnt; 5. Medem blik 3675 pnt; 6. Schoorl 4267 pnt. Pers, klassement heren: 1. J. Koelma Appelscha 99 pnt; 2. P. Bandstra, Sneek 104 pnt; dames 1. mevr. J. Rus schen-Baving, Sneek 128 pnt; 2. mevr. R. Popkema-van der Duin, Appelscha 129 pnt. score van 206 punten. Appelscha kwam niet verder dan 237, een ver schil dus van 31 punten in het voor deel van Sneek A. De vorige ploegen konden deze pres taties bij lange na niet benaderen. De Appelschaster B-ploeg kwam tot een totaal van 753 (263-254-236), Sneek B 771 (259-246-266) en Medemblik 939 (301-313,325). Het was een hele eer voor Peter Eijer en Gerhard de Jong, toen zij vrij dagmorgen behalve hun diploma ook nog een onderscheiding, nl. de Gerrit Jan Thiemeprijs, mochten ontvangen. Peter, die slaagde voor het vakexamen fotolithografie, kreeg een zilveren medaille. Dat betekent, dat hij in deze vakgroep de beste is van ons land. Gerhard had ook goede prestaties gele verd en kreeg daarvoor de bronzen medaille. Hij slaagde voor offsetdrukker. Behalve de beide Snekers ontvingen in het hele land nog een viertal jongelui een medaille. Gemiddeld worden nl. er elk jaar 5 prijzen beschikbaar ge steld, waaronder één zilveren. Natuurlijk was ook de directie van Offsctdruk- kerij N.V. Flach, waar beiden werken, bijzonder ingenomen met dit fraaie succes. in hoger beroep. Hij heeft dit beroep aangetekend in overleg met zijn raads man mr. Cornells uit Sneek. In de nacht van vrijdag op De Schakels waren zowaar met 4 schepen aan de start. De vierde deel nemers was de 934 van J. A. Kunnen uit Óffingawier („de Potten”). Hij stelde dadelijk zijn kandidatuur door beide wedstrijden eerste te worden en zo de dagprijs te winnen. Eindtitelkan- didaat Peter de Jong had in de twee de wedstrijd met schootbreuk te kam pen en werd 3e, na 2e te zijn geweest in de eerste wedstrijd. Sjoerd Boot- sma werd resp. 3 en 2. In de laatste wedstrijd kwam zelfs nog een vijfde Schakel ten tonele, de 696, doch deze finishte niet. In de Vrijheidsklasse, had Leen van der Meer met aan de fok Simon Olij in de eerste wedstrijd de beste start, doch kennelijk was het weer te zwaar voor hem om deze plaats te handha ven. Onno Zweep nam al spoedig de leiding en finishte later met grote voorsprong. Harry Amsterdam in de „Pytheas” van Dietje Bron werd twee de, terwijl Hans Niemendal, de 1385 van Leen v. d. Meer nog passeerde. Enno van der Zee kon met kunst en vliegwerk de wal halen, toen hij zijn roer verspeelde en met peddel als hulproer de wal opzocht. Het span nende finishduel tussen Niemendal en Amsterdam werd wreed verstoord, toen een groot vrachtschip door de wedstrijd voer. Gelukkig zagen ze hem beide en hadden dezelfde handicap. In de tweede wedstrijd kwamen Sjoerd Jaasma en Harry Amsterdam te laat aan de start, terwijl de laatste even eens nog moeilijkheden met de genua I Vannacht is in het Sint Bonifacius- huis alhier plotseling op 77-jarige leeftijd overleden de heer Piet Hen- stra, die vroeger met zijn broerM. Henstra op Leeuwenburg een winkel en grossierderij in kruidenierswaren en comestibles dreef onder de naam firma H. Westerhof. Op maatschap pelijk terrein heeft de heer P. Hen stra verschillende funkties vervuld. Zo is hij jarenlang in onze stad consul ge weest van de ANWB en vele jaren penningmeester van VVV. Bij zijn af scheid als bestuurslid werd hij tot ere lid van deze vereniging benoemd. Voorts was hij van 1934 tot 1964 be stuurslid van de Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging. Ds. J. D. B. v. d. Meulen te Ommen heeft het beroep naar Sneek, van de Gereformeerde Kerk, aangenomen. Het is nog niet bekend wanneer hij in zijn tigd. Met de komst van ds. Van der Meulen is weer voorzien in de vaca- ver- In het grafische bedrijf onderscheidt men drie soorten druktechnieken: hoogdruk, diepdruk en vlakdruk. In elke groep worden jaarlijks een stuk of vijf prijzen beschikbaaar gesteld door de Stichting Vakopleiding Gra fische Bedrijven te Amsterdam, in de wandeling "entrale opleiding genoemd. Namens deze centrale opleiding was de heer H. J. Schuit gekomen om de diploma’s en onderscheidingen uit te reiken. In de sector lithografie (vlakdruk) waar Leiden dus examen in hebben ge daan, waren ongeveer 180 kandidaten voor het eindexamen. Hieruit zijn ten slotte 5 voor een onderscheiding voor gedragen, onder wie de beide Sne kers. Voor drukkerij Flach was het al een jaar of tien geleden, dat een per soneelslid een dergelijke onderschei ding werd uitgereikt. De 21-jarige Peter en de één jaar jongere Gerhard hadden voor prak- In de Gemengde klasse, kwam al leen de Top van A. Schurer aan de start. Hij behoefde slechts strijd te voeren tegen de weerselementen, want tegenstanders waren er niet. Wel deed Alb. Poiesz in zijn Akkrumer jol po gingen te starten in de eerste wed strijd, doch nadat hij tweemaal een vergeefse poging had gedaan door de wind te komen, dreef hij uit de start lijn terug naar lager wal voor de to ren. Zijn bemanning stapte pardoes van boord, zette de boot af en Poiesz kon alleen de (hoger) wal op zoeken. De dagprijs dus voor A. Schu rer. dader(s) aan het aan de Prins Hendrikkade. Via een raam werd in gebroken. Hier werd echter niets ver mist. Ook drukkerij De Motor aan de Gedempte Pol kreeg bezoek. Hier werd evenmin iets vermist. Alle drie bedrijven grenzen aa de achterkant aan elkaar. De inbreker(s) zijn ver moedelijk over enkele daken geklom men. De politie stelt een onderzoek in. Een vrij krachtige en koude noordelijke wind zorgde voor een guur be sluit van de seriewedstrijden van de Koninklijke Zeilvereniging „Sneek”. Toch was de deelname iets groter dan vorige week. Er waren twee banen uitgelegd, 'i.l. voor de kleine klassen een driehoeksbaan vóór het starteiland, en voor de grote klassen een baan, waarvan het kruisrak vanuit de Gossepa- len tot ver in het Meer voerde, nabij de pier van Terhorne. Deze banen moesten resp. driemaal en tweemaal worden gezeild. De Regenboog- en Pam- Te Bolsward is gisteravond op 82- jarige leeftijd overleden de heer Anne Joukes Osinga, boekhandelaar-uitge- ver aldaar en grondlegger van de fir ma A. J. Osinga, uitgeefster van het Bolswards Nieuwsblad. De heer A. J. Osinga, die de nestor was onder de Friese nieuwsbladuitgevers en daar naast in Friesland grote bekendheid genoot als uitgever van Friese boeken, begon zijn loopbaan als drukker-uit- gever in de Kruizebroederstraat te Sneek in het pand, waarin nu Schoe nenmagazijn Muller is gevestigd. Hij nam daar een drukkerij over van de heer Wiarda. Later verhuisde hij naar de Oosterdijk, waar hij zijn bedrijf voortzette in het pand, waarin nu Chocolaterie M. van der Meer is ge vestigd. Vandaar vertrok de heer Osin ga naar Bolsward, waar zijn zaak een grote vlucht nam. Tijdens zijn werk zaam leven bekleedde de heer Osinga ook tal van funkties in het maatschap pelijk leven, waaruit hij zich vanwege zijn hoge ouderdom de laatste jaren geleidelijk terugtrok. De Sneker A. T. B. die door de rechtbank te Leeuwarden werd ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf vanwege zijn aandeel in o.a. de gro te kraken in Grouw en Tolbert gaat De Flitsklasse kwam in de eerste wedstrijd met 11 schepen aan de start. Piet Ubbink, die dit jaar in een glan zende vorm is, had de beste start en nam zo de leiding, om die niet weer af te staan. Louwtje Keikes kwam spoedig in tweede positie en samen liepen ze ver uit. De kop van het vol gende peloton werd aangevoerd door „Snabbeltje” van Adriaan Slob, ge volgd door Piet Douma met zijn „Wan derer”, in welke volgorde ze ook fi nishten. In de tweede wedstrijd gin gen acht scheepjes van start. Nu kwam Adriaan Slob het beste weg, terwijl de „Goofy” van Louwtje wat bleef han gen en onder de zeilen van de rest kwam. Toch leverde Louwtje nog een prima prestatie door Piet Ubbink, die wederom de leiding had genomen, in de tweede route te passeren. Wel kwam de „Kwik” van Piet in het laatste rak nog ofczetten, doch door hem taktisch onder de zeilen te hou den, wist Louwtje te winnen en op de dagprijs beslag te leggen. De derde plaats was voor de „Rakkert” van mej. N. Bron, terwijl Jaap en Kees Hiemstra in hun „Jokeltje” 4e wer den. Erik van Delden in de O.K.-klasse stak in een goede vorm. Na vorige week geslaagd te zijn voor zijn on derwijzersakte had hij er kennelijk weer zin in. Hij werd in beide wed strijden goede eerste en winnaar van de dagprijs. Pabruwee was beide ke ren tweede en bedreigde in de tweede wedstrijd Van Delden nog, toen deze omsloeg in het planérak. Doch de eerder genomen grote voorsprong in dat rak kwam hem goed van pas. In deze klasse hoort omslaan er trou wens bij, want ook Jan de Bruin in strijd gewikkeld met Pabruwee, bracht in de eerste wedstrijd ook bijna een bezoek aan Neptunes. Slechter verging het Bertus Poiesz die in de „Zeun” van Maarten Tromp diens honneurs in de tweede wedstrijd waarnam. Voor het eerst in een O.K., kwam hij vele malen met het koude water in aan raking, doch zeilde sportief de wed strijd uit. Jan de Bruin eiste met zijn „Rekel” beide keren de 3e plaats op. In de nacht van vrijdag op zater dag hebben onbekenden in drie kan toren in onze stad ingebroken. Bij NV Brenninkmeijer Zn. (HBZ) aan Oosterdijk werd zaterdagmorgen Op de baan bij de nieuwe jachthaven zijn zaterdagmiddag de slotpartij- en gespeeld in de strijd om het noordelijk kampioenschap midgetgolf voor teams. Als overtuigend winnaar kwam uit de bus het A-team van de Sne ker Midgetgolf Club, die naaste rivaal Appelscha-A met 68 punten ver schil de baas bleef. Het B-team van Appelscha eindigde op de derde plaats en Sneek-B werd vierde. De beide Noordhollandse clubs Medemblik en Schoorl, laatstgenoemde was wegens interne moeilijkheden niet van de partij, eindigden respektievelijk op de vijfde en zesde plaats. Het kampioensteam bestond uit Pie ter Bandstra, Ruurd Douma, Rinnert Lubbert Russchen Pieter Wiersma. Zij scoorden in de- laatste wedstrijd totaal 665 pun- kwa- men daardoor in totaal op 2892 pun- li--i_._ een fraa| sukses voor de slechts één jaar oude SMC. In het vroege najaar komen de als eerste drie geëindigde ploegen uit op het nationaal kampioenschap voor teams. In welke plaats dit zal worden gehouden is nog niet bekend. Iedere midgetgolf wedstrijd bestaat uit drie ronden. In elke ronde moeten achttien banen met verschillende .hin dernissen” worden bespeeld. Iedere slag telt voor één punt. Raakt de bal buiten de baan, dan krijgt de bewuste speler er een straf punt bij. Het team, dat in totaal het kleinst aantal slagen nodig heeft is winnaar. ACHTERSTAND VOOR SNEEK Bij de aanvang stonden onze stad genoten 40 punten voor op Appel scha A. Wel een comfortabele voor sprong, maar zeker geen garantie voor de eindzege. In de eerste omloop scoorde Sneek A 233 punten tegen Appelscha A 235. De Stellingwervers namen echter in de tweede ronde de leiding van Sneek over door 221 pun ten te scoren tegen onze stadgenoten 226. Wilde Appelscha de zaak nog redden, dan moest het in de derde ronde 37 punten uitlopen op Sneek. Het liep geheel anders. Het Sneker team speelde in deze laatste omloop uitstekend en kwam tot een totaal- Popkema aan slag bij de „vulkaan”. theoretische vakken enkele tienen in de wacht gesleept. Uitstekende cijfer lijsten dus. In het kantoor van Flach waren Ook Gerhard’s verloofde en ouders, hun le raar van de school in Zwolle en en kele collega’s om getuige te zijn van de uitreiking. Na in ongedwongen sfeer een kopje koffie te hebben ge dronken, leidde de heer A. Flach de bijeenkomst in. Osinga, Jannes en en p-1— ze ten, tegen Appelscha-A 693 en ten. Dit kampioenschap is tot slot. Advertentieprijs; 15 cent per mm Bij kontrak! handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs t 4.— per half jaar Franko per post £6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad ‘V w Tot oefenmeester van de voetbalver eniging LSC is met ingang van 1 au gustus 1967 benoemd de heer P. de Groot te Bergum. De heer De Groot heeft zijn opleiding gehad bij het CIOS te Overveen en is in het bezit van het oefendiploma C van de KNVB. Hij was eerder trainer van FVC te Leeuwarden. Ds. Joh. Rienstra, oud-leerling van het stedelijk, thans Magister Alvinus- gymnasium alhier, gaat zijn stand plaats Ureterp verwisselen voor Ruur lo, waar hij een beroep van de her vormde gemeente heeft aangenomen. Johannes Rienstra werd in 1918 te Oosterend (Henn.) geboren. Hij stond achtereenvolgens in Slootdorp en Wor- kum als hulpprediker en als predikant in Veessen, Engelum, Beetsterzwaag- Beets-Olterterp en tenslotte Ureterp. Waarschijnlijk zal hij eind augustus intrede doen in Ruurlo. van de werkgevers, worden diegenen gehonoreerd met een prijs, die zich bijzonder voor het grafische werk heb ben ingezet. Het behalen van een dergelijk suk ses gaat niet vanzelf, aldus de heer Schuit. Hij wees er op, dat de oplei ding het bedrijf, maar ook de gemeen schap (rijkssubsidie) heel wat kost. Van de kandidaten wordt dan ook heel wat geëist. Natuurlijk moeten zij grote liefde en aanleg voor hun vak hebben, maar daarnaast is de invloed van de omgeving van belang. Voordat hij de diploma’s en medail les uitreikte wees de heer Schuit nog op de ontwikkelingen op dit terrein. Er is op het ogenblik researchwerk gaande en er is een plan ingediend bij het ministerie van Onderwijs voor 22 streekscholen in de grafische sector. De heer Flach bood de beide ge slaagden een elektrisch scheerappa- raat aan. Namens de leraren uit Zwol le feliciteerde ook de heer Jansen hen Ds. A. Meijeringh, die van 1955 tot 1959 predikant was van de hervormde gemeente van Woudsend (Ypecolsga, Smallebrugge en Indijk), zal zondag middag a.s. afscheid nemen van de hervormde gemeente van Schoone- beek. Veertien dagen later, n.l. op 2 juli, zal hij ’s middags om 2 uur, na vooraf ’s morgens om 10 uur te zijn bevestigd, intrede doen in de hervorm de gemeente van Sint Pancras in de classis Alkmaar. In hotel Friesland alhier werd vrij dagavond een dansavond gehouden on der auspiciën van Utile Dulci, de schoolclub van het Joh. Borgerman Lyceum. Een verhoging van de entree voor deze avond, waar gespeeld werd door de popgroep „Team”, leverde een bedrag van plm. f 340,op voor Is raël.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1