Wat de raad te behandelen krijgt Peckham Manor School won eerste prijs met vorig jaar in Sneek gemaakte film Waferpoori - krabbels It AQENDA IJLST WYMBRITSERADEEL van ?i f- en Sparwinkelier ontketent „broodrel Nieuw watersportbedrijf aan de Oudvaart Burgemeester verricht opening Aanschaffing van 40 laadkisten en een hydraulische kraan voor de gemeentereiniging Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Donderdag 22 juni 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD f Ti Afscheid aan Magister Alvinus Gymnasium Flinke schade bij botsing op Lemmerweg Botsing op rijksweg 43 door foutief inhalen Foor vrij .achter vrij Auto bij Loënga over de kop BENOEMINGEN EN EERVOL ONTSLAG 122e jaargang nr. 50 Veel gelukwensen voor beppe Pruiksma Personeelsreizen Pier de Boer Stichting Snitser Frysk Toaniel nei Diever Hef Snaekar Nieuwsblad is een aecombtneerde uiiqave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Vijf Sneker meisjes naar prijsuitreiking in Londen w SNEEKER NIEUWSBLAD FILM OOK IN SNEEK? tot deze aanschaffing stadhuis, Lemmerwegwijk-west. Zet melkdistributie moeilijkheden op- *.T De watersporters laten nog even Opvallend is, dat in beide havens Sneker Midgetgolfclub mogen niet mnnrlnn'' meedoen. leuke Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs heeft aan Ingekomen is een schrijven van de heer S. D. Griffioen, alhier, met het verzoek hem ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Lemmerwegschool (o.l.s. voor gewoon lager onderwijs). Aanstaande maandag nemen tijdens een receptie in restaurant „Onder de Linden” twee leraren van het Magister Alvinus Gymnasium afscheid. Het zijn de heren dr. J. P. Otto en ir. A. P. W. Müncn, die gedurende een lange reeks van jaren les hebben gegeven aan de ze school. De heer Otto sedert 1938 als leraar biologie en de heer Münch van 1939 af als leraar in de natuur- en scheikunde. Het zal ongetwijfeld van 4.306.00 uur een drukke receptie worden, want vele leerlingen en oud-leerlingen zul len hun vroegere leraren de hand wil len drukken. Ver schijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs t 4,— per half iaar. Franko per oost f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Aan de orde komt teven de benoe ming van een tweetal bestuursleden van de Stichting Jachthaven en Kam peerterrein ”De Domp”, ter voorzie ning in de vakatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren E. Metz en Tj. Lichthart. Door burge meester en wethouders worden aan bevolen: in de vakature Metz: 1. E. Metz, Hoogend 4; 2. G. de Jong, Schaepmanstraat 17; in de vakature Lichthart: 1. Tj. Lichthart, Dr. Kuy- perlaan 31; 2. L. Terpstra, Pampuska- de 5. Zondagavond omstreeks 12 uur na derde op de weg Leeuwarden-Sneek uit oostelijke richting een personenau to met grote snelheid. Ter hoogte van Loënga raakte de bestuurder, de 20- jarige G. A. V. uit Schraard, de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. Op het fietspad naast de weg kwam de auto weer op zijn wielen terecht. De schade, alleen materieel, was groot. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur ont stond op de Lemmerweg, ter hoogte van het Sneek-terrein, een autobot- sing, die gelukkig alleen flinke blik schade tot gevolg had. Uit de richting Hommerts naderde een bestelauto, die werd bestuurd In het pand Oudvaart 3, waarin voorheen een garage van de heer E. J. Wierda, komt een watersportbedrijf. Burgemeester Rasterhoff zal Water poort NV, zoals het bedrijf komt te heten, op zaterdag 1 juli officieel ope nen. Vijf jaar lang heeft de toekomstige direkteur, de heer J. Zijlstra uit Den Dolder (van afkomst een Fries), met het idee rondgelopen. Hij koos ten slotte Sneek en kocht aan de Oudvaart het oude pand van de heer Wierda. In korte tijd is de zaak opgeknapt, ook het woonhuis, waarin het gezin Zijlstra zijn intrek zal nemen. Hoewel de ver bouwing nog lang niet voltooid is, hoopt de heer Zijlstra vóór 1 juli met het meest-nodige klaar te zijn. Het doel van de NV is de recreatie te bevorderen in de meest ruime zin. Gestart wordt met de verhuur van elf schepen, t.w. vier 16 m2-ers, vijf ka- juitjachten en twee motorboten. Daar naast kunnen op een werf schepen worden opgeknapt, is er straks win- terberging en wordt bemiddeling ver leend bij aan- en verkoop van boten. Sparwinkelier Balt aan de Fries wijkstraat heeft de prijzen van vele broodsoorten aanfcieniijk verlaagd. Dit was mogelijk doordat de heer Balt sinds kort het brood van een fabriek in Drachten betrekt. Deze fabrikant laat de prijzen geheel vrij. Van de zij de van de bakkers en andere winke liers in Sneek is nog niet gereageerd. Een gesneden witbrood kostte voor heen 78 een'; de prijs is thans 69 cent. Ongesneden witbrood werd een dub beltje in prijs verlaagd en kost thans 59 cent. Hetzelfde geldt voor suiker brood. dat nu 69 cent kost. Hoewel de heer Balt verwacht, dat er binnenkort meer winkeliers in Sneek hun brood prijzen zullen verlagen, is hij niet van plan verder naar beneden te gaan. Vanmorgen vond op rijksweg 43 tusen Sneek en Bolsward ter hoogte van het monument een botsing plaats tussen een bestelauto en een personen auto. Alleen de bestuurder van de be stelauto, W. S. uit Dedgum, liep lichte verwondingen op. De materiële schade was groot. Beide wagens reden in de richting Sneek achter een grote vrachtwagen. De heer S. G. L. uit Bolsward, de be stuurder van de personenauto, reed achter de bestelauto. Zowel voor als achter was de weg vrij en L. zou de bestelauto en vrachtwagen passeren. Op het moment dat hij naast de bestel auto was, haalde deze plotseling naar links uit om eveneens in te halen. Hij botste tegen de personenauto, sloeg over de kop en belandde tenslotte in de naast de weg gelegen sloot. De ver wondingen van de bestuurder waren van lichte aard. De personenauto werd zwaar beschadigd. Het is nog niet zeker of de film, getiteld „Walk on the water if you can”, binnenkort in Sneek kan worden vertoond. Maar de heren Greijdanus en De Vries zullen daarover in Londen besprekingen voeren. Nadat ’s middags om 3 uur de vertoning van de be kroonde films begint, is er na afloop een officiële receptie. Hierna volgt nog een feestje waarop een typisch Engelse ”high-thee” zal worden gere serveerd. Maandag wordt het gezel schap in Sneek terug verwacht. Het verhaal van de film is een idee van een Griekse leerling van de school. Het handelt over het maken van een film, dus in feite is het een film van een film. De opnamen werden ge- Zaterdag 24 juni. 7e Slotermeerwan- deltocht SWU afstand 45 km. Start half elf vanaf Aere Perennius, Kleinzand 10. Zaterdag 24 juni. Dansen in Ons Ge bouw. „Vin Cardinale en the Queens” en „The Frogs ltd.”. Aan vang ’s avonds 8 uur. Zondag 25 juni. Oecumenische jeugd- samenkomst in de Geref. Noorder- kerk (Bolwerk). Overdenking door kapelaan R. J. A. van Eyden over „Wat is erger dan honger?” Aan vang ’s avonds 7.30 uur. Dinsdag 27 juni. Vergadering van de raad der gemeente Sneek. Dinsdag 27 juni. Midget Golfwedstrijd speciaal voor Snekers op de baan bij Jachthaven „De Domp”. Aanvang ’s De raad der gemeente Sneek komt dinsdag 27 juni in vergadering bijeen. Behalve de reeds gepubliceerde voor stellen komt o.m. een voorstel van burgemeester en wethouders in behan deling om ten behoeve van de gemeen- tereiniging voor de afvoer van huis vuil over te gaan tot de aanschaffing van 40 laadkisten en een hydrauli sche kraan. In hun voorstel zeggen b. en w. dat het afgeven van huisvuil in kleine hoe- In zijn schrijven van 14 november 1966 verzoekt de secretaris van de Sneker Bakkers Patroonsvereniging de raad ten aanzien van de levering van bakkerswaren aan het gemeente lijk bejaardencentrum „Nij Nazareth” en het gemeentelijk verzorgingshuis „Cruycebroedershof” een verplicht rouleersysteem ten behoeve van alle in Sneek gevestigde bakkers voor te schrijven. Met betrekking tot het bovenstaande delen b. en w. aan de raad mede, dat zowel bij het gemeentelijk bejaarden- centrum „Nij Nazareth” als bij het ge meentelijk verzorgingshuis „Cruyce broedershof” een systeem van wisse ling wordt toegepast, waarin voor de levering van brood, etc. in principe alle Sneker bakkers in aanmerking komen. Aangezien echter naar het oor deel van de leiding van de verzor gingshuizen niet van elke bakker het iidveiii. ividdi ue iiaveimieesteis Appeldoorn en Douma verwachten prijs is een gratis speelseizoen voor dat over enkele weken de grote twee personen (een goede trai- J stroom zal losbreken. ning!) en verder zijn er nog di- s Opvallend is, dat in beide havens Yer®e anAer.e Prii?en- Leden van de een vaste klant uit Duitsland ligt. Zij blijven hier de gehele zomer en worden zo langzamerhand tot de vaste inventaris gerekend. S Bij het nieuwe Zuidersportpark wordt hard gewerkt aan de aanleg van twee tennisvelden. Inmiddels ,is een der velden ge- reed (de lijnen zijn zoals op de foto is te zien reeds aange- H bracht), terwijl het andere veld ook al een eind op weg is. Thans is men bezig een laag fijne gravel aan te brengen. Een sekuur werkje. Ter voorkoming van vernieling zijn de hekken reeds om de velden geplaatst. Bij de aanleg van twee westelijker ge- legen velden eveneens in het nieuwe sportpark hebben vorig jaar nogal wat jongeren de banen gebruikt als racecircuit. Al met al wordt het daar aan de Woudvaart een heel complex van tennisvelden. De tennisspelers en speelsters kunnen derhalve over enige tijd flink aan hun trekken komen. de raad het verzoek gericht om op grond van artikel 80, 4e lid, van de Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen aan de eigendomsover dracht aan de vereniging van een ter rein aan de Jancko Douwamastraat, alhier, waarop een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs zal worden gebouwd. Bij besluit van de raad van 21 juli 1966, no. 7, werd aan de genoemde vereniging, o.m. medewerking ver leend voor het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs in de uitbreiding Noorderhoek-Noordoost- hoek. Ingevolge het bepaalde in ar tikel 80, 4e lid van de Lager-onder wijswet 1920, verschaft de gemeente, indien mogelijk, de voor een met toe passing van artikel 72 dier wet te stichten school de grond en draagt de ze in eigendom over aan de betreffen de vereniging of instelling. Voor de bouw van de nieuwe school is een terrein ter grootte van 3060 m2 gereserveerd dat deel uitmaakt van de strook bouwterrein, gelegen tussen de Jancko Douwamastraat en het volkstuinencomplex. brood van dezelfde kwaliteit is en ook overigens de belanghebbende bakkers niet steeds aan de eisen welke door de directrice van het bejaardencen trum, c.q. de directeur van het verzor gingshuis, worden gesteld voldoen, worden momenteel niet alle bakkers meer in het rouleersysteem betrokken. Met de commissies van bijstand voor deze rusthuizen zijn b. en w. van mening, dat, nu er in het algemeen reeds een rouleersysteem wordt toege- o--- past, de leiding van de betreffende in- veelheden door middel van huisvuil- ste]üngen <je nodige vrijheid behoort emrP.ers’. bezwaren °Plevert voorover- hebben ten aanzien van de keuze van de leveranciers. Zij stellen dan ook voor de Sneker Bakkers Patroonvereniging te berich ten, dat voor de levering van bak kerswaren aan het bejaardencentrum ,Nij Nazareth” en het verzorgingshuis .Cruycebroedershof” niet zal worden overgegaan tot instelling van een ver plicht rouleersysteem ten behoeve van alle alhier gevestigde bakkers, maar dat de bakkers die alsnog voor leve ring aan meer genoemde instellingen in aanmerking willen komen zich tot de directrice, c.q. de directeur van de verzorgingshuizen, kunnen wenden. OVERDRACHT BOUWTERREIN Een paar maanden geleden heb- ben we in deze rubriek aandacht S geschonken aan twee geitjes, die verzorgd werden door leerlingen van de kleuterschool „De Rozen- knop” in het Sperkhem. Doordat de jj melkdistributie moeilijkheden op- leverde hebben een grootvader en een vader van een der leerlingen zich over de bokjes, die zo langza- merhand echt wel bokken kunnen worden genoemd, ontfermd. handwijzers is uitgegaan van s.m. de VVV. Aan de palen hangen gele schillende bedrijven en instellingen. Om deze reden en mede ter verkrij ging van een meer efficiënte bedrijfs voering bij de gemeente-reiniging, voor zover betreft de afvoer van per keer aangeboden grotere hoeveelhe den huisvuil, is onder ogen gezien op welke wijze hierin door het beschik baar stellen en gebruik maken van laadkisten kan worden voorzien. De laadkisten hebben een inhoud van 1,8 m3. Het vervoer van de laad kisten kan geschieden met een bij de gemeentereiniging in gebruik zijnde vrachtauto met een driezijdige kip- installatie. In verband met het grote gewicht van een geladen kist is voor het laden en lossen van de vrachtauto een hydraulische kraan nodig. Het ge meentelijk reinigingsbedrijf beschikt nog niet over een dergelijk werktuig, zodat tot aanschaffing daarvan moet worden overgegaan. Volgens een ont vangen prijsopgaaf zal daarmede een bedrag van f 14.635,- gemoeid zijn. De prijs van de thermisch verzinkte laadkisten bedraagt f 675,- per stuk, derhalve voor 40 exemplaren 40 x f 675,- - f 27.000,-. B. en w. stellen voor het voor be doelde aanschaffingen benodigde kre diet door wijziging van de begrotingen van het reinigingsbedrijf en het ge meentelijk leningfonds beschikbaar te stellen. Voor het gebruikmaken en het re gelmatig verwisselen der laadkisten zullen uiteraard op daarvoor door de gemeentereiniging gemaakte kosten afgestemde vergoedingen verschuldigd zjjn. Er zijn op dit ogenblik echter nog niet voldoende gegevens om daarvoor een tarief samen te stellen. Een zeer voorlopige becijfering leverde als re sultaat op dat de vergoeding voor het gebruikmaken van een laadkist onge veer op een bedrag van f 3,50 per week zal komen te liggen en de ver goeding voor het verwisselen daarvan op plm. f 8,50 per keer. Bij de beoordeling van deze voorlo pige bedragen dient echter naar het oordeel van b. en w. niet uit het oog te worden verloren, dat bij het gebruik maken van laadkisten de desbetreffen de percelen niet meer vallen onder de heffing van de voor het regelmatig verwisselen van huisvuilemmers ver schuldigde reinigingsbelasting. Onder mededeling dat de commissie voor de gemeentereiniging zich met dit voorstel kan verenigen, stellen b. en w. de raad voor over te gaan. LEVERING BAKKERSWAREN AAN RUSTHUIZEN jj Gemeentewerken is deze week be- zeiltocht over het meer maken. gonnen met de plaatsing van elf Hiervoor zijn ruim dertig boten no- VVV-richtingaanwijzers. Deze ko- dig, die allemaal in de ’Domp’ wor- men op verschillende drukke pun- den „geparkeerd”. ten in de stad. Het initiatief tot de- S ze handwijzers is uitgegaan van enkele horeca-bedrijven, i.s.m. de 171717 Ann rio noion honoon moio Vandaag start TGP weer met de bordjes, die dê richting’ wijzen inzamelaktie van oud papier. De naar hotels, café’s, restaurants, bars opbrengst hiervan wordt besteed s s en bezienswaardigheden in onze voor de aanschaf van nieuwe in- «t stad, zoals stadhuis, Waterpoort, strumenten voor het tamboerkorps. Fries Scheepvaart Museum. Boven- In de Noorderhoek wordt tevens s dien staat het kantoor van de VVV morgenmiddag begonnen met een aangegeven. Uiteraard zijn de rich- chocolade plus sleutelhanger-aktie. tingaanwijzers van groot belang De oud papier-aktie begint in de voor de toeristen. Wij menen ech- Lemmerwegwijk-west. Zet u vast ter, dat bij de aanwijzing enige dis- wat papier klaar? criminatie is toegepast. Sommige namen van hotels zijn aangegeven met een magere letter, andere door veel vettere. Hoe zit dat? s Langs de lijn bij het bedrijfs- voetbal kan men allerlei 1 aan- en opmerkingen horen. Dins- Volgende week dinsdag krijgt de dagavond maakte Hubert in zijn maakt in en rond het HBS-gebouw, op het terrein achter houthandel Ter Horst, bij de Waterpoort en in het ge bouw van dansschool Vergonet, dat toen juist grondig werd opgeknapt. Ook op de Afsluitdijk en in Enkhui- zen werden enkele ’’shots” genomen. Het geheel is een 16 mm-kleurproduk- tie geworden, waarvan de vertoning ongeveer een uur zal duren. Niet minder .dan 500 personen heb ben gisteren beppe Pruiksma in Wor- kum gelukgewenst met haar 106e ver jaardag. De op één na oudste inwoon ster van ons land kreeg onder meer bezoek van burgemeesters en oud- burgemeesters van IJlst (haar vroege re woonplaats) en Workum, verschil lende predikanten en vele ingezetenen van die plaatsen. Het Ulster muziek korps bracht haar een serenade. Hoe wel het een prachtig feest was, merkte beppe vanmorgen op: „Ik woe it hjoed net graech wer oer dwaen De jongere werknemers van de Pier de Boer Stichting maakten 12 juni j.l. hun jaarlijks uitstapje. Ditmaal ging de tocht per autobus door de bosrijke omgeving van Beetsterzwaag en Bak- keveen naar Norg, waar een bezoek werd gebracht aan Paviljoen de Vlucht heuvel. Van het verblijf in de speel tuin en in het vogelpark werd bijzon der genoten. Ook de in het restaurant opgediende koffiemaaltijd viel zeer in de smaak. De terugreis voerde naar Appelscha, waar men nog enige tijd in de bossen vertoefde. De overige werknemers met hun da mes maakten hun reis op vrijdag j.l. met een drietal autobussen. Deze tocht werd ook meegemaakt door wethouder J. R. Visser, voorzitter van de stich ting, met zijn echtgenote. De reis ging via de bossen van Frederiksoord en Diever naar de eerste pleisterplaats Hoogeveen, waar een kopje koffie werd gedronken en vervolgens via Ommen, Marienberg, Vasse naar Oot- marsum. Hier werd de oriënteringsta- fel op de Kuiperberg bezocht en in Hotel „Van der Maas” het diner ge bruikt. Na het vertrek uit Ootmarsum brachten de bassen het gezelschap door het mooie en afwisselende natuur schoon van Twente via Denekamp, Oldenzaal naar Hengelo, waar men ge legenheid kreeg om zich te verpozen in het ontspanningscentrum „De Waarbeek”. De terugreis voerde over de autoweg naar de Holterberg met zijn panoramische vergezichten over Salland en Twente en vervolgens via Hellendoorn naar Balkbrug, waar tijdens een laatste oponthoud de kof fiemaaltijd werd genuttigd. Mede dank zij het prachtige weer en Under lieding fan de regisseur Abe Brouwer hawwe de leden en noch hwat gasten - Tiisdeitojoun nei de primierre west fan „De Getemde Feeks” te Diever. It waer like earst net sa moai, mar hwat tichter by it „Shakespearre”-doarp hwat better it waer wurde. It hat in prachtjoun west - de mear dan tüzend taskógers haw we har de eagen ütsjoen op dit flotte blijspul, de sprookjesachtige biljoch- ting yn alle kleuren en de prachtige kostuums - en net forjitte, de hynders! Yn syn foarwurd fortelde de regis seur dr. Broekema dat alle kostuums troch de froulju üt Diever makke wie- ne, en dit wie binei net to leauwen, sa moai binne dy. It stik, ien fan de béste blijspullen fan de greate Ingelsman, waerd ge7 weldich spile en de spilers krigen hiel hwat iepen doekjes. It is dochs wol hwat bysünders dat in lyts doarp alle jierren, nou al foar de 22e kear san evenement bringe doar en kin. Foar us allegearre wie ’t en net al- linne foar üs - mar foar alle minsken in joun om net gau to forjitten - Der yn dat smüke iepenlofttheater sitte to meijen, sa’n iltfiering by to wenjen is in foarrjocht. Nei ’t üs trochdien is, wol Abe Brouwer foar Snits alle jierren op de primierrejoun sa’n tocht organisearje De Snekers kunnen dinsdagavond o a.s. hun krachten meten in een s opvallend "rastig in” dê“ béide‘jacht- midget Golfwedstrijd, die speciaal J havens. Maar de havenmeesters voor hen is georganiseerd. De eerste In de LSC’ey van deze maand la- zen we, dat dit toto-jaar zeer suk- sesvol voor deze vereniging is ge- weest. In totaal werd elf a twaalf duizend gulden aan prijzen uitge- keerd aan bij de club geregistreer- de deelnemers. waierspvneis xaien nog even S op zich wachten. Het is althans nog In het begin van juli vorig jaar maakte ’n groep scholieren van de Peck ham Manor School te Londen in onze stad filmopnamen. Dit gebeurde in samenwerking met een aantal meisjes van de MSM en HBS te Speek, waar mee zij in kontakt waren gekomen door hun ’’master” Paul England. De film werd gemaakt als inzending voor een schoolfilmfestival met deelname uit alle delen van Engeland. Deze week is de uitslag bekend gemaakt en samen met een andere school won de PMS de eerste prijs. Als dank hebben de Londense jon gens een uitnodiging naar de Sneker „filmsterren” gezonden om aanstaan de zaterdag in het National Film the atre in Londen de prijsuitreiking bij te wonen. Er konden echter slechts ze ven plaatsen worden gereserveerd. Die plaatsen zullen worden -bezet door vijf meisjes en-twee leraren, t.w. Sets- ke Beek; IJsbrechtum en Sonja de Vries en Anke Dalstra, Ellen v. d. Weerd en Siska Vierstra. Van de le raren gaan de heren H. A. Greijdanus en J. de Vries naar de Engelse hoofd stad. persma mogen beide tochten bijzon der geslaagd heten en kunnen de deel nemers terugzien op een gezellige dag, waaraan men de prettigste herinne ringen 1. 'waart. Woensdag 28 juni. Algemene Deelne- mersvergadering Onderlinge Brand waarborg Maatschappij „De Zuid westhoek” in Rest. Piso. Aanvang nam. 2 uur. seis wer yn ’e mande mei touringcar- bidriuw Sypersma. Lyk as dizze, ien fan de ploech. Noch ütfieringen op 24, 28 juni, 1 juli, 12, 17, 19 en 26 augustus. 5 ze wilde links afslaan, maar merkte daarbij te laat de uit tegenovergestelde richting komende bestelauto, bestuurd door de 23-jarige A. K., eveneens uit Sneek. 1» jachthaven een kleine invasie. Le- een goal. Waarop een toeschouwer s den van de Amerikaanse All Stu- opmerkte „die is niet voor de bak- K dent Band zullen dan namelijk een ker”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1