WAT ER OP HET SCHERM KOMT J voor Suikeroom W edstrijdzeilers ontvingen uitnodiging de 32ste Sneek-Week z tv are Interessante documentaire over geneeskundige risico's RONO T.v.-programma in ’t kort SNEEKER NIEUWSBLAD Benoemd Slotermeer- Oorlogsklucht Xl: - Examen kleuterleidster Operazanger Hermann Prey Lucht- cn zeepostverkeer met Midden-Oosten nagenoeg weer normaal Sfeervolle speelfilm Geslaagde 7e wandeltocht Geslaagd Jan van der Wey eerste bij speedbootraces in Veessen Herv. Vrouwenvereniging ging een dagje uit De herv. vrouwenvereniging U.T.S. Leeuwarden Een uur Shaffy Chantant Nederlands Ballet TWEEDE BLAD MAANDAG 26 JUNI 1967 Dinsdag 23 juni 1942. Athletiek Donderdag 29 juni, Ned. 1: 20.45 uur: Eugen Cicero speelt. De Roemeense Zeilen mej. M. Andringa te Osingahuizen. te van Feuilleton door Tom Lodev. k 14. be- ’67 laat beelden zien van manifesta ties uit het Holland Festival. WOENSDAG, Nederland 1. Na de minimolen, het journaal en de recla- Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Coronation Street; 20.55 Ach ter het nieuws; 21.20 Het Neder lands ballet; 22.10 Ster; 22.15 Jour naal. Han Heersma veegde het water, dat opgespat was toen ze met haar jol een scherpe bocht om het kleine eilandje nam, uit haar gezicht. Ze genoot van deze vrije dag op het water. Geen ben- GROEPS- EN TEAMWEDSTRIJDEN In van Geslaagd voor het eindexamen afd. Bouwkunde: H. de Jong, IJlst; F. J. Kuipers, J. Doevendans en D. Tj. Hen- driksma, Sneek; afd. Werktuigbouw kunde: G. Adema, A. A. v. d. Meer en J. J. H. Simon, Sneek; H. B. Steensma, en G. Plantinga, IJlst; P. G. de Cock, Abbega; afd. Elektrotechniek: S. Fijl- stra, IJlst. Waarin een kraamverzorgster op zoek komt bij twee ouwe vrijgezellen personen zijn een jonge vrouw en haar geliefde, die dreigen ten onder te gaan in de ellende en leegheid van de gro te stad. Ze zien geen kans een bestaan als individu op te bouwen, omdat ze wel mee moeten doen aan de mode van borreltjes drinken en liefde ple gen. De beide'hoofdpersonen zien uit eindelijk maar een oplossing: ze ont vluchten de stad en zoeken hun heil in een klein dorpje op het platteland, waar ze zichzelf kunnen zijn. Een bij zonder simpel gegeven, dat met veel gevoel voor sfeer op het celluloid is gebracht. Met ingang van he.den is lucht- en zeepostverkeer weer mogelijk met al de bestemmingen in het Nabije Oos ten, waarmede de verbindingen se dert 5 juni j.l. verbroken of gestag neerd zijn geweest. Ook de afwikkeling van telefoon-, telegraaf- en telexverkeer verloopt na genoeg weer normaal. Met enige ver- IJLST. Benoemd tot conrector aan het Drachtster Lyceum onze oud stad genoot, de heer H. J. Speerstra. pianist Cicero aan de piano. bekende manier: Voyage to the bottom of the sea en tien minuten actualitei ten in TROS kompas. Wat de Seaview betreft: enkele monsters plankton aan boord groeien plotseling uit tot ge weldige slierten, die wanden verbrij zelen en de levens van iedereen aan boord bedreigen. Admiraal Nelson en kapitein Crane staan ook nog voor een ander raadsel: wie van de drie passa giers aan boord van de Seaview is een spion. Na het laatste nieuws gaan KRO en RKK nog verder met, een kerkelijke uitzending en wel Tien vra gen over Geloven. Geloven in de twin tigste eeuw is het thema van dit pro gramma, gemaakt naar aanleiding van de proclamatie van paus Paulus VI, waarin de periode van 29 juni 1967 tot 29 juni 1968 zal worden uitgeroepen tot jaar van het geloof. Pater Truy- man heeft een interview met de Fran se theoloog Jean Marie Paupert. Donderdag 29 juni, Ned. 1: 18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 De verrekijker; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Men sen in de sport; 19.53 Toeristische tips; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier; 20.45 De pianist Eugen Cicero; 21.15 Shaffy Chantant; 22.15 De Grand Canyon; 22.55 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Dwars door operaland; 21.05 Legényes; 21.10 Voyage to the bot tom of the sea; 22.00 Kompas; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Tien vra gen over geloven. Er wordt in de volgende klassen gezeild: Regenboogklasse, 30 m2-klas- se, 22 m2-klasse, Pampusklasse, Val kenklasse A en B, Flying Dutchman- klasse. Topklasse, 16 m2-klasse A en B, Vrijheidsklasse A en B, Olympia- jollenklasse, Finnjollenklasse, Scha kelklasse A en B, Spankerklasse, Fly ing Juniorklasse A en B, Soloklasse, O.K.-jollenklasse, Sternklasse A en B, Vaurienklasse, Larkenklasse, Jeugd- klasse (Pluis), Flitsklasse A en B, In- vitatieklasse ”409”. Laatstgenoemde is een Franse klas se, die in ons land vrijwel nog onbe kend is en daarom in de Sneek-Week op eigen verzoek meezeilt. Het is een Hoewel het tv-programma voor de komende dagen weinig hoogtepunten telt, is de KRO-documentaire over de wet zware geneeskundige risico's de moeite van het kijken waard. De film liefhebbers kunnen op het tweede net kijken naar een Joegoslavische speel film, terwijl woensdagavond de oor logsklucht De Dubbelganger veel kij kers aan het lachen zal brengen. Het was zaterdagmiddag tijdens de derde seriewedstrijd van de ZV Sneek’ prachtig zomerweer, maar voor een mooie wedstrijd was de wind veel te onregelmatig, waardoor het geluk een te groote rol speelde. Met uitzondering van de Regenboog klasse. waarin Kuipers ontbrak, wa ren alle klassen compleet. De Olym- piajollen startten echter niet, zulks in verband met de voor deze klasse in Paterswolde te houden kampioenswed strijden, waarin Dirk Bakker uitkomt. De puntenstand in de verschillende klassen is na de derde wedstrijd: Re genboogklasse: 1. K. Vrolijk, 24 pnt.; 2. H. Hendriks 22 pnt.; 3. D. Oppenhui zen 18.1 pnt.; Pampusklasse: 1. R. Reitsma 26.2 pnt.; 2. P. de Jong 23 pnt.; 3. E. Toonstra 23 pnt.; 16 m2-klasse: I. J. Alberda 43.1 pnt.; 2. H. v. d. Veen 41.1 pnt.; 3. H. S. Groenhout 40.1 pnt.; Valkklasse: 1. H. F. Zuiderbaan 18.3 pnt.; 2. mej. C. van Gooi 13 pnt.; 3. Aan de chr. kweekschool voor kleu terleidsters te Leeuwarden slaagden voor de akte van bekwaamheid als kleuterleidster de dames J. Feenstra, Loënga; A. Hoekstra, Nijland; J. v. d. Kolk, Nijland; G. v. d. Werf, Wouds- end; S. Cnossen, Hommerts; G. Dijk stra, Goënga; G. Terpstra, Gauw; G. Boomsma en T. Hiemstra beiden Sneek Vrijdagavond hield Olympus haar athletiekvijfkamp voor leden. De on derdelen voor deze vijfkamp waren kogelstoten, hoogspringen, versprin gen, 80 m. (Juniores t.m. 16 jaar), 100 M. (seniores boven 16 jr.) en 800 M meeste punten in de Seniores-afdee- ling werden behaald door J .Sustring, n.l. 20, 2e werd Feike de Boer met 12 pnt. en 3 en 4 F. Feikema en J. Kroon, beiden met 8 pnt. Bij de juniores was Johnny v. d. Horst over al de nummers veruit de meerdere met 25 pnt. Daar Johnny pas 14 jaar is kan Olympus nog veel van hem verwachten. 2e werd H. Len- ters met 13 pnt., 3 en 4 werden Jopie Smit en Anne Schurer. Vrijdag 26 juni. vische speelfilm met Dusan Matic. Het der Elsken als onderwerp namen de 5 op Zandvoort. Het van de snel- Nederland 2. Het KRO-programma van ruim een uur, wordt gevuld met een Duitse produktie. Reeds geruime tijd zenden de Duitsers een Opern- querschnitt uit, een programma, waar in bekende operasterren over hun car rière vertellen en passant collega’s ontvangen om hun woorden met mu zikale voorbeelden te illustreren. In deze aflevering is het Hermann Prey, die als gastheer optreedt in operaland. De nog geen veertigjarige Hermann Prey staat te boek als een van de meest suksesvolle Duitse opera- en liedjeszangers. Hij zingt in dit pro gramma fragmenten uit Carmen, Figa ro en la Bohème en krijgt daarbij as sistentie van Jaenette Pilou, Elisabeth Steiner, Robert Thomas, Dorothea Chryst en Cesare Curzi. De regie van deze Bavaria produktie is in handen van Heinz Liegendahl. De TROS doet het hierna op de oude Met ingang van he.den is lucht- i In de 16 m2-klasse worden groeps wedstrijden gehouden op 6 en 7 au gustus tussen groepen uit Holland, Overijssel, Groningen, Gelderland en Friesland In de Regenboogklasse wordt de Holland-Friesland teamwed strijden gehouden op 8, 9 en 10 augus tus. In andere klassen zullen op 8, 9 en 10 augustus alleen dan groeps- of teamwedstrijden worden gehouden, wanneer de betreffende klasse-organi- saties hiervoor een verzoek doen. Ver der is voor leden van de SZC nog een onderlinge wedstrijd in de gemengde klasse op zaterdag 5 augustus gepland. In alle klassen zullen hoofdprijzen worden verzeild. Bovendien wordt in de Regenboogklasse als extra hoofd prijs voor de best geplaatste Friese Regenboogzeiler een wandbord en als bemanningsprijs twee wandborden be schikbaar gesteld door de Ned. Vere niging van Regenboogzeilers. Op zondag en woensdag wordt zo wel aan de stuurman als aan ieder be manningslid van een prijswinnend jacht dezelfde prijs toegekend. Deze prjjs staat in het teken van het jubi leum van de Regenbogen. DINSDAG, Nederland 1: Na een kort natuurfilmpje uit Spanje volgt ’n aflevering van Batman. De Katvrouw is de titel van dit avontuur, waarin een paar gouden beelden van katten worden gestolen uit een museum. Bat man zal het zaakje wel even opknap pen, maar zijn tegenstanders blijken reusachtig gevaarlijk te zijn. Het lijkt er zelfs even op, dat Robin het loodje gaat leggen. Na het journaal volgt eerst een uit gebreide documentaire van Jan Huys- kens, Ad Zonneveld en Piet Franse over de wet zware geneeskundige ri sico’s. De ondertitel van het program ma is Solidariteit met ernstig gedu peerde Nederlanders. De geschiedenis is bekend: minister Veldkamp heeft ter afronding van het sociale verzeke ringswezen in ons land juist voordat hij zijn ministerschap neerlegde nog het wetsontwerp ZGR ingediend. De bedoeling was, om alle Nederlanders te verzekeren tegen langdurige verple ging, hetgeen een risico meebrengt, dat door niemand is te dragen. Het was de bedoeling, dat deze wet op 1 januari a.s. zou ingaan, maar deze datum is inmiddels al met een half jaar ver schoven. Bovendien staat het reeds vast, dat er aan de wet zal worden ge dokterd, omdat het assurantiewezen in opstand is gekomen tegen het ver zekeren van ziekenhuisverpleging van de eerste dag af. Hoe de kansen nu staan, wat de wenselijkheden en mo gelijkheden zijn, hoe het kostenvraag- stuk ligt, kortom alle aspekten van de ze wet worden in dit programma be licht. De avond wordt voortgezet met een aflevering van de Wrekers. Zeer merkwaardige zaken in dit verhaal. John Steed en Emma Peel gaan op onderzoek uit en ontdekken dat er een bende achter zit. De ontmaskering kost hen heel wat inspanning. Vervol gens Ad Langebent en Frits van der Poel met hun rubriek Vanavond in Nieuwspoort. De epiloog wordt ver zorgd door mgr. Bluyssen, de bisschop van Den Bosch. Nederland 2. In het NTS-program- ma eerst de gebruikelijke Première, waarin Charles Boost en Ben Klokman aandacht besteden aan dankbaar onderwerp, nieuwe films, zoals van da Swieps, de nieuwe film van mej. G. Kaan 9 pnt. Zaterdag j.l. hield de Sneker Wandel Uune voor de zevende maal de beken de Slotermeerwandeltocht over een af stand van ruim 45 km. De mars trof het uitstekend met het weer. Ruim 20 wandelaars durfden het aan om de 45 km te lopen. Het aantal deelnemers aan deze tocht is wel eens groter ge weest. Blijkbaar houdt men er niet meer van om een flinke afstand te lo pen. De kortere tochten zijn tegen woordig meer in trek. De Sneker Wan del Unie is een van de weinige clubs, die voor de liefhebbers nog lange af- standswandeltochten organiseert. Aan de mars nam ook een groep van zes man deel van Werkspoor uit Sneek, onder wie twee dames. Zij vol brachten allen de tocht De oudste deelnemer was weer onze stadgenoot de 68-jarige P. Kluitenberg en de jongste de 14-jarige P. de Jong uit de Zeilstraat. Ook hij liep de 45 km weer vlot uit. In Langweer en Balk werd gerust. Hier kon men tevens zijn voeten laten behandelen, waarvan echter niet zo veel gebruik van werd gemaakt als anders. De meeste wan delaars arriveerden tussen half zeven en zeven uur aan de finish, zodat er goede tijden zijn gemaakt. Het tempo van 7 km per uur mocht gedurende de tocht niet worden overschreden, daar het bondsregelment dit niet toestaat. Onderweg waren verschillende con troles. De met zorg gekozen route werd dit jaar voor het eerst op ver zoek van vele wandelaars in omge keerde richting gelopen. Zij liep van Sneek, langs de oude trambaan, rich ting Joure, met pont over naar Lang weer, Noed, Legemeer, Spannenburg, Tjerkgaast, Sloten, Wijckel, Balk, Ype- colsga, Woudsend, Hommerts-Jutrijp; Sneek. De finish was weer bij Aere Peren- nius waar in een gezellige bijeenkomst de prijzen werden uitgereikt. Deze be stonden uit fraaie erelinten. De Sne ker Wandel Unie kan ondanks de ge ringe deelname op een geslaagde wan deltocht terugzien. avond een Amerikaanse documentaire. Onderwerp is de Grand Canyon, een van de grootste natuurwonderen van de wereld. In avonturenverhalen komt de Grand Canyon als een verschrikke lijk wreed landschap naar voren, waar pioniers en ontdekkingsreizigers het leven lieten. De moderne techniek heeft zelfs dit woeste landschap ge temd. In de Coloradorivier is het ge weld van de waterstromen getemd door een machtige dam en verder.... door de lucht kan men zelfs het meest onherbergzame gebied vrij comfortabel verkennen. Aan de RK HBS „Sint Martinus te Bolsward slaagde voor het diploma A was terechtgekomen dan alleen omdat hij ongetwijfeld vroeger, héél vroeger zélf baby was geweest, en dus over deze zaken kon oordelen. Hij was een man, die doodviel op een cent, met voorbeeldige nauwkeurigheid de boe ken bijhield en het oog hield op mo gelijke subsidies, maar die het altijd weer jammer vond als hij het ont- vangene moest uitgeven, hoewel er van hemzelf geen cent bij was. Han Heersma voelde op dit ogenblik het boosaardig verlangen, de heer Hendrik Jan Verhagen hier in de boot te hebben en te zorgen, dat een flinke boeggolf pal in zijn schoot terecht kwam. Ze zou wel eens willen zien, hoe die ouwe sok dan uit de plooi kwam. Maar die gedachten vervaagden weer en in haar kwam een onweer staanbare behoefte aan koffie. Die kreeg ze genoeg, elke dag, overal, en meermalen had ze een smoes bij de hand om te weigeren, want ze wist gauw genoeg waar men koffie zette en waar slootwater. Maar nu was het een uur of elf en ze had „nat noch droog” gehad. Ze dubde een ogenblik of ze naar „De Meermin” zou gaan, het zeilerscafeetje waarvan de witte gevel zich heel erg ver weg tegen de horizon aftekende, maar ze wist dich ter bij ook nog een adres.... „Daar hebben we de zuster”, zei Sjoerd tot Simon Kolberg, glurend van onder de boot die hij aan ’t opkaïe- fateren was. „Nou kunnen we er wel mee uitscheiden”. „De zuster?” vroeg Simon, „ben je ziek of zo?” „Dit is een kraamverpleegster”, leg de Sjoerd effen uit. „Ze komt niet ambtshalve”. „Goed dat je het zegt”, grinnikte Simon. „Wat komt ze dan doen?” Zo best ging het niet met de zaak. De plannen van zijn zoon eisten veel geld en het was de vraag of dat er uitkwam. Een versterking van het kapitaal, met de kans dat hij daar later een groot deel van zou erven, zou hem niet on welkom geweest zijn, en dat voor uitzicht had hem ook vooral doen be sluiten oom Simon de gastvrijheid van zijn huis aan te bieden. Hij vond dat Jannie het wel wat eleganter had kunnen opknappen, maar kon zich haar verontwaardiging best indenken. En intussen zat het onderwerp van dit familieberaad in heerlijke onwe tendheid van al wat er over hem ge sproken werd, in het keetje op de scheepswerf van Sjoerd aan zijn pijp te sabbelen en bekeek, met aandacht de tekening van het nieuwe type dat volgens Sjoerd, een omwenteling in de zeilsport kon teweegbrengen. En hij vond het leven best. HOOFDSTUK VIII I soort Flying Junior, met in het zeil ”409”. Verder is inschrijving mogelijk voor Olympiajoliën, zij het alleen uit het noorden. Voor de laatste maal staat dit jaar de Larkenklasse op het programma. Vorig jaar was er te wei- i nig deelname voor deze klas en waar- heidsduivels zal hen ongetwijfeld voi-schijnlijk zal het dit jaar niet anders zijn. Tijdens de internationale speedboot races te Veessen won onze stadgenoot Jan G. v. d. Weij de grote prijs van Veessen. Oosthem maakte een reisje met een ZWH bus. Het was ’s morgens mooi weer, zodat men vol goede moed ver trok. Langs binnenwegen over Wei- dum en Marssum ging het naar Leeu warden waar „Onder de Luifel” de koffie werd gebruikt. Van hier reed de bus naar Noord Bergum, waar het nieuwe pompstation van de 1WGL werd bezichtigd. Dit pompstation heeft een zeer moderne technische installa tie, die slechts door vijftien man be diend behoeft te worden. In Midwolde werd de historische kerk bezichtigd met haar vele oudheden. Dit was zeer interessant. Verder ging het naar Leek, waar een bezoek werd gebracht aan het rijtuigmuseum en de schelpengrot en vervolgens naar Groningen waar de dames zich enige tijd konden ver pozen. Langs het vliegveld werd de tocht voortgezet naar Paterswolde, i waar men bezoek bracht aan de speel tuin. De dames wisten zich goed te amuseren in de autoscooter. De terug weg ging over Assen naar Heeren- veen, waar in het nieuwe motel bij de rotonde nog even gepleisterd werd. Het weer werkte de hele dag mee, zo- -- - - dat het gezelschap in de beste stem- traging zal hier en daar nog rekening ming thuis kwam. gehouden moeten worden. me een aflevering van Vakantie in Lipiza. Julka doet opnieuw goed werk. Er zal een ringrijderij worden gehou den, maar oom Dimitri dreigt verstek te moeten laten gaan, omdat zijn beste paardrijder ziek is. Julka vindt ech ter een ander, die zijn plaats in wil nemen. In Openbaar Kunstbezit wordt ditmaal aandacht besteed aan de Dom in Utrecht, een van Nederlands oudste en fraaiste kerken. Nog een Expo uitzending voor het journaal van acht uur. Daarna de CHU in de zendtijd voor politieke partijen. Het eigenlijke avondprogramma wordt gevormd door de Dubbelganger, een oorlogsklucht van Engelse oor sprong. Het is een merkwaardige film, die zijn humor ontleent aan het alou de principe van de persoonsverwisse ling. Het is de bedoeling van de En gelse geheime dienst een spion per parachute naar Franrijk te sturen, die als opdracht krijgt, het geheim van de V-wapens te ontsluieren. Voor deze missie werd een van de beste spionnen uitgekozen. Om de vijand op een dwaalspoor te brengen zou tegelijker tijd een dubbelganger van de man in kwestie naar Afrika gaan om zich zo veel mogelijk in het openbaar te ver tonen. Uiteraard kreeg die dubbel ganger een geduchte opleiding, zodat hij zich met sukses voor de echte of ficier zou kunnen uitgeven. Helaas, op het laatste ogenblik wordt er een vergissing gemakt: de dubbelganger wordt boven Frankrijk gedropt en de echte officier naar Afrika gebracht. De eerste doet zijn werk voortreffelijk en wordt als held ingehaald... de twee de ziet nauwelijks kans zich uit te geven voor zichzelf. En dat terwijl de echte officier een tot in de perfektie opgeleide deskundige was en de na maak een schoonmaker van toiletten!! Deze malligheid zorgt voor anderhalf uur lachen, doordat er een aantal zeer knappe kluchtspelers aan mee werken, zoals bv. Cecil Parker, Leslie Philips en Brian Rix. Tot slot van de avond een uitzending gewijd aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zwolle. Door de grenswijzigingen in deze ge meente (Zwollerkerspel) werd gean nexeerd) werden nieuwe verkiezingen nodig. Dinsdag 27 juni 18.30- 18.45 RONO-Dagboek 18.45-19.00 Landbouwjournaal 19.00-19.15 Literair kwartier. C. F. de Vries bespreekt de roman „Het god geklaagde feest” van W. Brakman, uitgegeven bij Querido te Amster dam. 19.15-20:00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Johan van der Zee fortelt oer „Liuwehoun”, in for- hael fan H. M. Hoeve. Akademysk kertier, in program fan en oer de Fryske Akademy. Nijsco, in traktaesje fan nijsgjir- richheden, njjs en kommintaer. Woensdag 28 juni 18.30- 18.15 RONO-Dagboek 18.45-19.00 Dier en plant in Rono-land 19.00-20.00 De Aaltense orkestvereni ging o.l.v. Gerard Bannink. Donderdag 29 juni 18.30- 18 45 RONO-Dagboek. Vorige week heeft het Sneek-Week comité aan alle Nederlandse wedstrijd- zeilers de uitnodiging verzonden voor de 32ste Sneek-Week, die van zater dag 5 t.e.m. donderdag 10 augustus wordt gehouden. Vrijdag 4 augustus 's avonds om 8 uur vindt in het stadhuis de officiële opening plaats, deze bijeenkomst zal traditiegetrouw de nieuwe schipper in de Orde de Sneker Pan worden bekendgemaakt. DONDERDAG. Nederland 1. Voor acht uur achtereenvolgens de minimo len, het journaal, de reclame, de Ver rekijker, van Gewest tot Gewest, mensen in de sport en de toeristische tips van het ANVV. Na het journaal Televizier en vervolgens een half uur met de 27-jarige Roemeense pianist Eugen Cicero. Een merkwaardig man die Eugen, die eigenlijk Ciceu heet en die uit een bijzonder muzikale fa milie stamt. Op vierjarige leeftijd al kreeg hij pianoles van zijn moeder. Toen hij ouder werd ging hij naar het conservatorium en werd concertpia nist. Liefst viermaal achtereen werd hij uitgekozen als ’s lands meest be gaafde musicus. Zijn broer bracht hem in kontakt met de wereld van de jazz. We hebben hier met een uitzonderlijk begaafd musicus te doen. Een uur lang vervolgens met Shaf fy Chantant. In Orpheus in Apeldoorn maakte de AVRO opnamen van het programma, dat Ramses Shaffy en Liesbeth List het afgelopen seizoen onder deze naam brachten. Eerst de Tour de Chant van Liesbeth, daarna die van Ramses. Ze zongen in dat pro gramma o.m. nummers als Halleluja Amsterdam, ’t Is vijf uur, Marije, Het is stil in Amsterdam. Sammy, A taste of honey. Voorbij, Zonder liefde, Et la mer, kortom alle voltreffers, die dit duo in de laatste jaren plaatste. Bob Rooijens had de regie. Tot slot van de bromfietsgeknetter, geen stoplichten en verkeersborden, maar een blauwe he mel en bijkans heel de plas voor haar zelf, want op deze doordeweekse dag waren er maar weinig zeilers. Ergens aan de kant zat een hengelaar in zijn roeibootje, en in de verte pluimde de rookwolk van een zandzuiger. Als hoofd van een centrum voor kraamverpleging had ze haar handen meer dan vol, en tufte op haar brom mer door heel haar uitgebreide dis trict. Er was een vacature en de jonge meisjes die haar „ooievaar” nog moes ten halen kon je niet zonder toezicht laten. Ze had spreekuren in enkele wijkgebouwen voor de „nazorg” en was nooit zeker 'van haar tijd. Babies hielden zich niet aan dienstregelingen, die kwamen op de meest ongelegen ogenblikken. Soms waren er stille da gen, dan weer leek het of ze allemaal tegelijk kwamen en meermalen moest Zuster Heersma inspringen. Dan stonden soms verontruste va ders in het middernachtelijke uur aan haar bel te trekken, en moest ze uit een zenuwachtig verhaal concluderen, dat er voor het ontbijt nog wel niets aan de hand zou zijn.. Ze verlangde altijd weer naar het voorjaar; wanneer het klimaat maar even geschikt was, kroop ze in haar kleine jol en laveerde over het brede water van de plassen. Nergens kon ze zo heerlijk uitwaaien, alle muizenissen vergeten, zorgen aan de kant zetten, ergernissen uit haar denken wegban nen. Ja, want ook ergernissen waren er. En dat waren niet alleen de kraam vrouwen, die meenden dat de kraam verzorgster tegelijk werkster was. Niet alleen de gezinnen, waar de komst van een kleine slecht was voorbereid en slordigheid en gemakzucht hoogtij Dinsdag 27 juni. Ned. 1: 18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Vergeten aarde; 19.10 Batman; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Zware geneeskun dige risico’s; 21.05 De wrekers; 21.55 Vanavond in Nieuwspoort; 22.25 Epiloog; 22.30 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Première; 20.35 Holland Fes tival ’67; 21.00 Beslissende jaren; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. Woensdag 28 juni, Ned. 1: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 De mini molen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Vakantie in Lipiza; 19.25 Openbaar kunstbezit; 19.40 Expo '67; 19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Politieke partijen; 20.30 De dubbelganger; 22.00 Journaal; 22.05 Verkiezingen in Zwolle. Ze dacht aan het bestuur. De da mes en de heren van het bestuur. De heren, die waren makkelijk. Te makkelijk. Als ze er zelf niet achter heen ging, gebeurde er niets. Wat had ze niet moeten sjouwen voor ze be hoorlijk huisvesting had. omdat het bestuur het bij vage toezeggingen liet. Er ging van deze mensen geen initia tief uit. De nazorgspreekuren, dat was helemaal haar eigen idee, maar het be stuur was alleen maar bang dat het teveel tijd zou kosten. Als er een va cature was, zoals nu weer, moest ze zelf maar speuren naar een nieuwe kracht, want als ze wachtte op het bestuur, wat die er volgend jaar nog niet. Dat bestuur zat heel deftig op de jaarvergadering, waar verder niemand kwam opdagen dan meneer Hazelnet, die haastig een verslagje voor het plaatselijk blad pende. De dames in het bestuur waren las tiger, want die hadden er natuurlijk verstand van. Zélf kinderen gehad... wat zou een kraamverpleegster hen nog kunnen vertellen! Ze waren erg blij met zuster Heersma, want het viel niet mee een geschikte leidster van het centrum te vinden, maar de zus ter moest wel weten dat het bestuur de dienst uitmaakte en zij niet. Me vrouw Hemelrijk gaf niet zoveel zorg; als die als bestuurslid maar de eer kreeg die haar (meende ze) toekwam, dan was die verder net zo gemakke lijk als de mannen. Maar mevrouw Kroonstuiver voelde ze, mocht haar niet, vond haar veel te zelfstandig en liet geen gelegenheid voorbijgaan om haar te betuttelen en op zuinigheid aan te dringen. Daarbij vond ze altijd een medestander in meneer Verhage, de penningmeester, een oude uitge droogde boekhouder waarvan niemand begreep hoe hy ooit in het bestuur gewijd aan ’t Nederlandse ballet. Een want er leeft een en ander in de wéreld de ballerina’s. Vooral komen ter Arnhem bijzonder gunstig werd ding cn verdere begeleiding van nieuw maar ook gedanst. - - Hoofdschotel van de avond is even-1 Bellevue de gebruikelijke rubriek Hee wel Beslissende Jaren, een Joegosla-Poppelepee, waarin Ed en Gerda van vische speelfilm met Dusan Matic. Hetder Elsxcn als on^** is een sfeervolle rolprent, die actuele Grand Prix Races problemen aan de orde stelt. Hoofd- wonderlijke wereldje van de snel- 'njg“deelname voor deze klas en waar- doende stof hebben geleverd voor een satirisch filmpje. Nederland 2. De VARA begint met een aflevering van de populaire En gelse serie Coronation Street. Er ge beurt weer heel wat in de straat. Zo krijgt Eba ontslag ais' concierge en doet Elsie al het mogelijke om haar nieuwe vriend kwijt te raken. Na Achter het Nieuws het maandelijkse rubriek kunstprogramma uit Bellevue. Dit keer waarin Charles Boost ucbicuvit aan de Verloedering zowel het i,van Eric Terpstra^ die tijdens het festival sprake de problemen rond de oplei- ven 1 v-- J j 3 1 ontvangen. Holland Festival Magazine talent. Er wordt niet alleen gepraat --maar ook gedanst. I In de pauze van deze uitzending Uit

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5