Wat de raad in voorm te behandelen krijgt richtte voor ZWEMTOCHTEN IN SNEEKERMEER WERDEN GROOT SUCCES Regenboogzeilers vierden 50-jarig bestaan van hun klasse met wedstrijden op De Kaag Johan Westra kaatskoning op Rengersdag bijna en van ,/t Was angstig", zeggen ze in Oudega (W.) Felle brand in voormalige zuivelfabriek miljoen schade aan IJLST WYMBRITSERADEEL Overzicht van in de gemeente te stichten scholen Meer dan 600 deelnemers aan Sneekweek Officieel Orgaan Boeren rond Sneek krijgen schadevergoeding Vijf inbraken in een nacht de gemeenten SNEEK, Maandag 24 juli 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Vrouw gewond, auto totaal vernield bij botsing onder Rauwerd Voortzetting jubileumviering op 12 Hef Sneeker Ni«uwsWa<l k Mn Jongste wedstrijdzwemstcr over 1500 m. was 11 jaar 11 nieuwe scholen maar wanneer? Lv.m. aanleg gasbuis - - en 13 aug. in Sneek ueumlwenk urtqave «m NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Z3— Buit ca. 6(10 122e jaargang nr. o 9 f IkK SNEEKER NIEUWSBLAD GELD VERBRAND aanwezig, POEDERLOKAAL BEHOUDEN Kolthof, De'Jong en Johan Halbesma moesten na een fraaie strijd voor Pier Burgemeester Van Hout van Wym- britseradeel kwam kijken, terwijl ook de directie van de fabriek in Osinga- huizen spoedig aanwezig was. De man twee op Versctujnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bjj kontrak! handelsad verten ties Lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per post f6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad mes enkele minuten eerder dan de he ren. Toch was de eerst aankomende een heer. Dit was de 18-jarige Dreves Schuurman uit Heerenveen. Hij had 31 minuten en 35 seconden werk ge had. Vol trots mocht hij later een fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door Caravellis. in ontvangst nemen. Van de dames was Hennie van Oest, 19 jaar, uit Leeuwarden eerste met een tijd van 35 30 Tweede werd Hyke Prakken met 36.10, derde Riekje Wierd- sma met 36.15. Tweede bij de heren werd C. Hout man uit Utrecht met 32.15 en derde onze stadgenoot Arend Hagens met 36 45 Zij mochten eveneens fraaie prij zen in ontvangst nemen. Hier wordt, om in zeiltermen te spre ken, de. verste boei gerond door twee jeugdige zwemmers. 4. Pier de Groot, Sikke Sikkema en Tamme van der Berg. 2. Gerrit Okkinga, Jaap Visser en Piet Ysbrandi. 3. Jan Meijer, Sjoerd Heeringa en Flip Soolsma. ,.7 - I Bij garage Pfeifer aan de Valkstraat werd f 400 gestolen. Hier werd een ruit vernield. Ook bij brandstoffen handel N.V. Ligthart aan de Bolswar- derweg maakten zij een ruitje kapot. Daar werd echter niets vermist. Bij drie andere zaken wist men naar bin nen te komen door gebruik te maken van openstaande of niet goed sluiten de ramen. Bij de veehouder K. Beetsma, De Domp, werd een bedrag vermist van ongeveer f 200. Bij wasserij Gezusters Sinnema aan de Regenboogstraat moes ten de inbrekers genoegen nemen met slechts een gulden of acht, terwijl zij niets vonden bij garage Rinnert de Jager aan de Lemmerweg. In ’t poederlokaal lagen zakken met melk- en weipoeder opgeslagen. Hier was enige waterschade. De oude fa briek geldt als een uitstekende, uiter mate droge opslagplaats. Er was in het kaaspakhuis veel houtwerk, dat goed wilde branden. Een man of acht vinden hier hun dagelijks werk. De voormalige directeurswoning, thans be woond door de familie Wijnja, kon eveneens worden gespaard voor het vuur. Het pakhuis en de inboedel wa ren verzekerd. Langdurige regenval en een niet malse onweersbui veroorzaakten ruim een uur vertraging op de Rengersdag. Dat de eindzege tenslotte bij het trio Henk Volbeda, Klaas van Wieren en Johan Westra terecht zou komen had den maar weinig kaatskenners ver wacht. Toch waren ze deze middag veruit de sterksten. Naast het trio Volbeda klasseerden Gerrit Okkinga, Jaap Visser en Piet Ysbrandi zich voor de eindstrijd. Af gaande op de verrichtingen in de voor gaande omlopen, sloegen velen de kan sen van het trio Okkinga hoger aan. Maar men hr.d geen rekening gehou den met Klaas van Wieren en Johan Westra. Zij waren het die het zware werk verrichtten en op de kriitieke standen het hoofd koel hielden. Met aktraktief en technisch hoogstaand spel namen ze een 30 voorsprong. Wel trachtten Okkinga c.s. de bakens te verzetten, doch dat bracht niet het verwachte sukses. Op 53 en 62 blokkeerde dc later terecht tot koning van de partij uitgeroepen Johan Wes tra de bal voor de kaats en was zijn partuur van de eindzege verzekerd. EERSTE OMLOOP de Groot, Sikke Sikkema en Tamme v. d. Berg het hoofd buigen op 54 en 66, toen een steeds beter in vorm ko mende Van der Berg een prachtige bovenslag plaatste. Jan Tamminga, Gerrit Halbesma en Klaas Kuperus verkochten tegen de latere winnaars hun huid zo duur mogelijk. Klaas nam met sukses de eerste opslag over van Henk Volbeda en velde met een retourslag tot in het perk op 54 en 66 het vonnis voor de formatie Tam minga. Gerrit Okkinga, Jaap Visser en Piet Ysbrandi kaatsten tegen Hein Zijlstra, Evert Heeg en Piet de Groot een titanenstrijd. In de beginfase blonk vooral Okkinga aan de opslag uit en daardoor verkreeg zijn trio een 31 voorsprong. Maar de formatie Zijlstra liet het er niet bij zitten en bracht op 32 en 46 met een beste zitbal van Hein Zijlstra de stand op drie eersten gelijk. Het werd 44 en 66, maar toen had Piet de Groot geen afdoend antwoord op de snelle bal van Okkin ga.. De twee ontbrekende punten kwamen op 54 aan de telegraaf, doordat Piet de Groot in gebreke bleef de kaats te passeren. Johan van Seijst, Jaap Mulder en Robert van Wieren speelden geen ge lukkige wedstrijd tegen Jan Meijer, Sjoerd Heeringa en Flip Soolsma. Toch viel de beslissing pas met alle hout aan de telegraaf. Jaap Mulder sloeg toen kwaad uit. Door de ontploffing van de gasfles sen was er al gauw veel belangstelling. (Men gebruikte het gas om er de pa- rafine voor de kazen mee te verwar men). De rook was dik en zwart. Om een uur of zes was de brand gelokali seerd. Om het vuur beter te kunnen bestrijden werden de muren omgetrok ken. De muren van de benedenverdie ping bleven grotendeels overeind. Het poederlokaal. dat tegen het kaas pakhuis aan ligt, kon behouden blij ven. Dat kwam ook doordat de wind westelijk was. Gelukkig waaide het niet hard, zodat de huizen aan de over kant van de weg weinig gevaar lie pen. Er stond nog een rij bomen tus- De bijna 200 ton Goudse en Leidse kazen wilden wel branden. Dat kwam door het hoge vet- en eiwitgehalte en de parafine. De rookontwikkeling was verschrikkelijk. „We konden op het terrein niets onderscheiden”, vertelde ons de heer Kaspersma vrijdagmiddag. Binnen de hekken stonden enkele auto’s. Op één na werden ze spoedig naar een veiliger plaats gebracht. Maar de Citroen van de heer A. Veenstra, directeur van het bedrijf in Oosterlit- tens (dat evenals de Lankhorst-melk- produktenfabrieken in Osingahuizen tot het concern behoort) stond onge veer 20 meter van het pakhuis. De wagen werd geheel zwartgeblakerd. Niemand durfde hem er, met het oog op ontploffingsgevaar, aanvankelijk wegrijden. Toen het vuur wat minder werd, lukte het toch. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Donderdagavond om 11 uur had de heer G. Jansen, die toezicht op het gebouw hield, er nog een kijkje genomen. Alles was toen in orde. De mensen in het dorp denken aan kort sluiting. Maar het is de vraag of men dit ooit nog kan nagaan. Het vuur is ontstaan op de eerste verdieping van het gedeelte, dat als kaaspakhuis werd gebruikt. Enkele jaren geleden werd in de uit 1889 daterende zuivelfabriek de produktie stopgezet. De Koninklijke Maatschappij van Kaas- en Roomboter fabrieken gebruikte het pand sindsdien als opslagplaats. Om goed half vijf kreeg de brand weer van Heeg de melding. Men was spoedig ter plaatse en onder leiding van brandmeester M. Kaspersma werd uiteraard samen met de „water- ploeg” uit Oudega de bestrijding van de brand ter hand genomen. Weldra bleek dit een schier onmogelijke opga ve, zodat de assistentie van de Sneker brandweer werd ingeroepen. VEEL ROOK De voor het eerst sinds lange jaren I ter op eigen gelegenheid naar het door de Sneker zwem- en poloclubeiland gekomen. .Neptunus” georganiseerde zwemwed-1 Burgemeester Rasterhoff, die deraat minder dan 148 Jaren geleden had men al eens een dergelijke zwemtocht in het Sneeker- meer gehouden, maar niettemin gold het evenement van donderdag als een zeer bijzondere gebeurtenis. Het late tijdstip en de minder gemakkelijke Een prot. chr. kleuterschool in de Noorderhoek (besluit 29 juni 1964), waarvoor een terrein aan de Harmen Sytstrastraat is gereserveerd. Na de urgentieverklaring kan het schetsplan worden ingediend. Dat is tenslotte eveneens het geval met een tweede prot. chr. kleuter school in de Noorderhoek, waarvoor een terrein aan de Jancko Douwama- straat is gereserveerd. MEUBILAIR VOOR KLEUTERSCHOOL B. en w. adviseren de raad mede werking te verlenen aan de Ver. voor Christelijk Schoolonderwijs, die een aanvrage heeft ingediend om toeken ning van een vergoeding ingevolge art. 62 van de Kleuteronderwijswet voor de kosten van het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de Prinses Beatrix-kleuterschool. De kleuterschool is gevestigd in een aantal lokalen van de Jan van Nassau- school. Het meubilair van de kleuter school verkeert in slechte staat, zodat het moet worden vervangen. Ook stellen b. en w. voor een twee tal ingezetenen in de gemeente pre- Het totale aantal deelnemers aan de Sneekweek zal, naar men ver wacht, ongeveer gelijk zijn aan dat van vorig jaar. Toen waren er 673, nu zijn er al meer dan 600 opgaven binnen bij het Sneekweek-comité. Maar men kan zich nog opgeven voor deelname tot en met woens dag. Dat betekent, dat donderdag pas definitief bekend is hoeveel er zullen zeilen. Donderdagavond zul len de aantallen in de verschillende klassen door het comité bekend worden gemaakt. In de vergadering van de Sneker gemeenteraad, die morgenavond wordt gehouden, komt o.m. een nota van b. en w. over de scholenbouw in de ge meente aan de orde. Er is een duide lijk overzicht samengesteld van de 11 te stichten scholen, Waarvoor ’n raads besluit reeds is genomen. In de raadsvergadering van 31 janu ari j.l. stelde het raadslid J. Nienhuis een vraag over de situatie van de scholenbouw. Deze nota is het ant woord van b. en w. Zij merken nog op, dat in de bestemmingsplannen „Stadsfenne”, „de Domp” en „Noord- oosthoek” rekening is of zal worden gehouden met de mogelijkheid van schoolstichting. De 11 scholen zijn als volgt verdeeld: Openbaar onderwijs. Op 30 augustus 1966 besloot de raad tot de stichting van een school voor g.l.o. in de Noord- oosthoek. Een urgentieverklaring daar voor is inmiddels ontvangen, het de finitieve plan wordt uitgewerkt. De fi nancieringsmiddelen zijn gedeeltelijk aanwezig, terwijl aan de Goeman Bor- gesiuslaan een terrein voor de bouw is aangewezen. Voor een zesde school voor g.l.o., waartoe de raad op 31 januari j.l. be sloot, is nog geen urgentieverklaring afgegeven. Als deze er is kan pas een schetsplan worden opgemaakt. Finan cieringsmiddelen zijn niet aanwezig, evenmin is er een terrein. Wel is een urgentieverklaring ont vangen voor een kleuterschool in de Lemmer weg wijk, waartoe de raad reeds in 1964 (25 mei) besloot. Het de finitieve plan is door de inspectrice van het kleuteronderwijs goedgekeurd. Aan het Kaatsland is een terrein aan gewezen, maar er zijn geen financie ringsmiddelen. Ook voor de tweede kleuterschool in de Noorderhoek, waartoe op 31 januari j.l. werd besloten, is een ur gentieverklaring ontvangen. Het dc- Een aantal boeren in de omgeving van Sneek krijgt een flinke schade vergoeding voor het land dat vorig jaar te lijden had van de aanleg van de hoofdgasleiding dwars door de pro vincie. Zoals wij destijds berichtten, wer den sommige stukken land over een breedte van een paar honderd meter ernstig beschadigd door het zware ma terieel van de internationale aanne- mingsmaatschappij STZ, die met de aanleg van de buis was belast. Als ge volg van de vele regen dreigden bull dozers, draglines enz. zelfs weg te zakken in het drassige weiland, waar een brede geul in moest worden ge graven. Over een lengte van 96 km zal de Gasunie ongeveer f 75.000 aan schade vergoedingen uitbetalen. Grote bedra gen, soms van f 25.000 of meer, worden uitgekeerd aan boeren in de omge ving van Nijland, Tjalhuizum en in de Lege Geaën. finitieve plant is ter goedkeuring aan de inspectrice voorgelegd. Financie ringsmiddelen zijn niet aanwezig, maar wel een terrein, dat in de Noorderhoek II is gereserveerd. Bijzonder onderwijs. Met de bouw van een prot. chr. school voor lager onderwijs aan de Frieswijkstraat, waar toe op 6 juli 1964 werd besloten, is reeds begonnen. Het terrein is overge dragen; met de financieringsmiddelen zit het wel goed. Voor de prot. chr. school voor lager onderwijs aan de Jancko Douwama- straat (besluit 21 juli 1966) is een ter rein overgedragen, de bouw van de school is al aanbesteed, terwijl finan cieringsmiddelen gedeeltelijk aanwe zig zijn. Nog geen urgentieverklaring is er afgegeven voor de volgende scholen en ook zijn er geen financieringsmidde len aanwezig. Het zijn: Een prot. chr. school in de Lemmer- wegwijk-west (besluit 21 juli 1966), waarvoor een terrein in het bestem mingsplan „Tinga” zal worden gere serveerd. Hiervoor kan pas een schets plan worden ingediend na urgentie verklaring. Hetzelfde geldt voor de r.k. school voor g.l.o., die waarschijnlijk in de Noorderhoek II zal verrijzen. Daar zal dan een terrein worden gereserveerd. Een prot. chr. school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, thans gehuisvest in de voormalige Wil lem Lodewijkschool. Hiertoe werd reeds op 24 november 1964 besloten. het woord, o.m. de burgemeester van Warmond en mr. E. R. Zweep namens de Noord Nederlandse Watersport Bond. Zondagmorgen vond eerst een wed strijd plaats van elf oud-kampioenen, waarbij om de schepen werd geloot. Bouw van Wijk werd eerste met de re genboog van zijn vader vóór ir. Bak ker met de Algri van Joh. Alberda. De derde en de vierde plaats waren resp voor C. J. de Jong uit Brussel (voor heen Joure) met de regenboog van De Wilde en Hofland in het schip van Gebuis. De bemanningswedstrijd leverde een overwinning op voor de Rotterdammer W. Beerman in het schip van De Goe deren, vóór W. de Visser uit Sneek in de Flamingo van H. de Vriees. Onze stadgenoot A. Oppenhuizen was vijfde Het slot van het eerste deel van de feestviering, het tweede deel vindt op 12 en 13 augustus a.s. op het Snee- kermeer plaats, was ’n open jubileum- wedstrijd in twee klassen. In groep I had Joh. Alberda gedurende één route een voorsprong. Hij moest deze echter prijs geven aan Bouw van Wijk, die als eerste finishte. Alberda werd tweede, Joh. de Wilde derde, Cor van Stave ren vierde en C. J. van der Velde vijfde. De Snekers De Vries en Röfe- kamp staakten de strijd wegens averij. In groep II zegevierde onze stadge noot M. Cnossen vóór F. Noordihoek uit Bodegraven. De derde plaats was A. Schepers uit Warmond. Alle deelne mers kregen een herinneringsplaquette. Tussen Rauwerd en de Sneker hoek op de Leeuwarderstraatweg kwamen donderdagavond twee auto’s met el kaar in botsing. De bestuurster van de ene, mevr. J. Rusticus-Faber, liep een hersenschudding op, terwijl haar auto totaal vernield werd. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw Rusticus linksaf wilde slaan bij haar woning. Zij ging daarbij rechts van de weg op de vluchtstrook wachten tot het verkeer op de weg oversteken mo gelijk zou maken. Als gevolg van de laagstaande zon heeft zij toen een auto uit tegemoetkomende richting, be stuurd door de heer G. Scholte uit Sneek, niet gezien. Bij de botsing, die volgde, wérd ook deze gewond aan zijn gezicht. v-.;- ’****W^ bereikbaarheid van het Kolmeersland in aanmerking genomen, waren er dan ook nogal wat belangstellenden. Zij vuurden vanaf de wal de zwemmers aan. Het bestuur van „Neptunus”, dat voor een uitstekende organisatie had gezorgd, had alle omstandigheden mee. Het was schitterend weer, al werd het later op de avond wat kouder. Maar ja, wat wil je. Het water was niet in het minst koud, want de zon had er immers al dagenlang op gebrand. Om half zeven zou worden gestart, maar het werd iets later. Met de „Toerist III” zouden nog enkele zwem mers arriveren. De meesten waren ech- In de nacht van donderdag op vrij dag brachten onbekenden op vijf plaat sen in onze stad een ongewenst be zoek. In totaal namen zij daarbij on geveer f 600 mee, terwijl ze enkele kapotte ruitjes achterlieten. De politie stelt een onderzoek in. 1B I Burgemeester Rasterhoff, die was prestatietochten werden don-1 vergezeld van wethouder Visser, loste zwemlustigen ver- de wethouders van Wymbritseradeel, schenen aan de start. Na afloop werd geen enkele uitvaller gemeld. Ter gelegenheid van het feit dat een halve eeuw geleden de eerste regen boog op de werf van Gerard de Vries Lentsch te Amsterdam werd gebouwd, werden het afgelopen weekend op De Kaag jubileumwedstrijden in deze klasse gehouden, die dankzij de mede werking van Aeolus in alle opzichten slaagden. Een enkel regenbuitje kon dc pret niet bederven. Het weekend zette in met een lange afstandstocht over 15 km., waaraan door 28 regenbogen werd deelgenomen. Alles was geoorloofd, zoals roeien, ped delen, bomen, etc., maar de wind was zo krachtig dat van deze hulpmiddelen weinig gebruik werd gemaakt. De uit slag was: 1. Hofland, 2. Van Staveren, 3. Bakker, 4. Van Wijk, 5. Kist, allen Holland. De Friezen zaten in de mid- mmoot en vielen dus buiten de prij zen. ’s Middags werd een wedstrijd ge houden van oud-regenboogzeilers. De ze interessante strijd die 23 deelne mers telde, leverde de volgende uitslag op: 1. J. Loopuyt, Wassenaar met het schip van B. van Wijk; 2. C. Vial, Rot terdam met het schip van Hofland; 3. mej. Jansen, Den Haag met de re genboog van Van der Velde; 4. J. H. C. Sieverts, Santpoort met de Coppelstock van M. Cnossen; 4. W. B. Schepers, Leidsendam met het schip van Van Wijk sr. ’s Avonds werd in de Kaag-sociëteit een diner gehouden, waar 166 gasten aanzaten. Vele sprekers voerden hier TWEEDE OMLOOP Pier de Groot, Sikke Sikkema en Tamme v. d. Berg kregen tegen Vol beda, Klaas .van Wieren en Johan Wes tra geen kans hun spel te ontplooien. Op 53 plaatste Westra tot tweemaal toe een bovenslag en Klaas eenmaal, wat dus 53 en 60 betekende. Met de kleine kaats had dit sterke perk daarop geen moeite. Gerrit Okkinga, Jaap Visser en Piet Ysbrandi gunden Jan Meijer, Sjoerd Heeringa en Flip Soolsma slechts één eerst. Uitslag: 1. Henk Volbeda, Klaas van Wieren en Johan Westra. april stelde de raad hier reeds een krediet voor beschikbaar. Thans blijkt, dat dit iets te weinig was, zodat de raad gevraagd wordt er nog eens f 4.619,50 bij te doen. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij de ontwerpregeling tot wij ziging van de gemeentegrens wordt toegezonden, met het verzoek om bin nen twee maanden de gevoelens hier over kenbaar te maken. B. en w. stel len de raad voor om dit schrijven met bijbehorende stukken eerst in hun handen te stellen om advies. De inwoners van Oudega (W.) werden vrijdagmorgen om ongeveer half vijf opgeschrikt door enkele hevige knallen. Meteen ging de kreet „brand! brand!” door het dorp. Want vlak voor een drietal butagas- flessen in de voormalige zuivelfabriek door de hitte ontploften, was de brand reeds ontdekt door melkcontroleur Sjoerd Reinstra. Ook Hendrik Verbeek, die om 5 uur op het werk zou zijn, ontdekte rook aan de overkant van de weg. Maar voordat Reinstra gelegenheid had gehad om alarm te slaan, had wijkverpleegster zuster Van Bruggen reeds de brandweer gewaarschuwd. Deze kon niet verhinderen dat het kaaspakhuis een uurtje later was veranderd in een smeulende puinhoop. De schade is enorm, naar schatting een miljoen gulden. sen. Daarvan werden de bladeren ge blakerd. De vlammen waren tot in Sneek te zien, volgens sommigen, ,,’t Was angstig”, zeggen ze in Oudega mies te verlenen op grond van de „Pre mieregeling woningverbetering en -splitsing 1953” ten behoeve van de verbetering van de accommodatie van de aan hen in eigendom behorende woningen. Dan is er een voorstel i.v.m. de ver betering van het complex van 34 z.g. eigen woningen van de gemeente. In nen van de rijkspolitie waren de hele dag bij het brandende gebouw. Tot zaterdagmorgen is de brandweer door gegaan met blussen. Het kaaspakhuis is geheel verwoest, terwijl er behalve de kaas ook een machine voor het plas tificeren verloren ging en naar men ons vertelde een bedrag van ongeveer f 300,Dit was geld, waarmee de kaas werd betaald, die door oud-personeels- leden kon worden gekocht. ;unus” georganiseerde zwemwed- derciagavond een groot succes. Niet voor elke groep het startschot. De bei de heren Gerbrandy en Miedema, ga ven door hun aanwezigheid blijk van de belangstelling van Wymbritseradeels gemeentebestuur voor dit sportgebeu ren. Het bestuur van „Neptunus” stel de deze belangstelling van de over heid zeer op prijs. Voor een ordelijk verloop zorgde ook de rijkspolitie te water, terwijl de zee verkenners uit Sneek in roeiboten voortdurend paraat waren voor het ge val één der zwemmers het op moest geven. De baan, waarbinnen de zwem mers moesten blijven, was afgezet met oranje boeien, de verste lag 500 m van de startlijn. Halverwege gaf een gele boei het punt aan, dat 250 m van de start af lag. Er waren drie mogelijkheden: 500 m prestatietocht, 1000 m prestatietocht en 1500 m wedstrijdtocht. De 44 voor het merendeel jeugdige zwemmers en zwemsters, die 500 m zwommen, moes ten naar de gele boei en terug. Allen volbrachten deze tocht. Voor de 1000 m (een keer naar de verste oranje boei en terug) waren 69 liefhebbers. Hier evenmin uitvallers. Tenslotte waren er voor de wedstrijd (eerst naar de verste oranje en terug en dan naar de gele boei en terug) 28 heren en 7 dames. De oudste deelne mer was hier de 54-jarige heer B. J Fikkers uit Deinum, vroeger te Sneek De jongste dame was de 11-jarige Dim- fie van Meern uit Sneek. Zij kregen beiden, behalve het herinneringsvaan- tje, dat allen kregen, nog een bijzon dere herinnering. Hoewel men bij Neptunus niet tegen gemengd zwemmen is, startten de da- -■

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1