Bankdirecteur Ament mocht Subs,,lic tcrug vele handen drukken School- en volksfeesten in Bozum Pasja ging alleen per bus naar Den Oever Water-Poorters boekten veel successen in streekwedstrijden in Tjerkgaast Team- en groepswedstrijden Sneek-Week IJLST W YMBRITS ER A DEEL AGENDA J van Familie Dijkstra zat twee dagen in angst en Woonschepen Zwette verhuizen naar Woudvaart Afschaffing huurprijsbeheersing in 345 gemeenten Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 31 juli 1967 ORDFHOUTS NIEUWSBLAD Dillebrug wordt vaste brug Renoemd A. Visser kreeg erekruis Trein brief met kaatsverslagen zoek Jan Heeres uit Bolsward overleden Twee mannen haalden jongetje uit het Mater Jongetje gewond op zebrapad Ondanks fraaie weer veel minder deelnemers Sneker politieman zag verdwenen auto in Terborne 580sle Staatsloterij Igestuurd Het Sneeker Nieuwsblad is een Gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 122e jaargang nr. 61 SNEEKER NIEUWSBLAD te HUURBESCHERMING over. Rotaryclub, doopsgezinde Versciujnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Gistermiddag raakte het vierjarig jongetje J. de Vries uit Sneek licht gewond toen hij op de voetgangers- oversteekplaats op het Hoogend werd gegrepen door een auto. De bestuurder, H.M. uit Harderwijk, kon het kind niet zo gauw ontwijken. Het knaapje kwam er tamelijk goed af. Hij brak een paar tanden en kreeg een lichte hersen schudding. Een jongetje, de achtjarige W.N., was vorige week donderdagmiddag aan het spelen bij de Lemmerbrug. Op een gegeven ogenblik raakte hij in het wa ter. Twee mannen, de 26-jarige H Sluis en N. Rijpkema, beiden uit U- trecht, bedachten zich niet, sprongen te water en brachten de jongen weer op het droge. Aangezien de treinbrief van onze kaatsmedewerker bij de Spoorwegen is zoek geraakt kunnen wij tot onze spijt in dit nummer geen verslagen van de in het afgelopen weekend gehouden kaatswedstrijden geven. Zo mogelijk worden ze in het volgend nummer ge plaatst. De uitslagen luiden: Arum: 1. Joh. van Seyst, Tamme Velstra (koning), Joh. Westra; 2. Hotse Öchuil, Klaas van Wieren, Johan Halbesma; 3. Rienk de Groot, Gerrit de Jong, Dirk Talsma. Warga: 1. Gerrit Okkinga, Sikke Sik- kema, Klaas Kuperus; 2. Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa, Piet Ysbrandi; 3. Jan Tamminga, Jos van Wieren, Piet de Groot. 30 september 1967 geldende huurprijs van kracht. Alleen de Water Poorters waren za terdag nog vrij sterk vertegenwoor digd op de streekwedstrijden van de „Streek Zuidwest’’, die in Tjerkgaast werden gehouden. Want ondanks het fraaie zomerweer en andere gunstige omstandigheden was het aantal deel nemers sterk geslonken, vergeleken bij vorige jaren. De meeste prijzen gingen naar de Sneker ruiters en amazones. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko per post f6,— per half )aar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. verdiend. De voorzitter dankte ieder voor zijn aandeel om het feeest t" doen slagen en wenste allen een tot ziens in 1968. Maar men moet dan ook financieel goed uit de hoek komen, aldus de heer Bakker. Het feest met zon, zweet en gezellig heid was weer voorbij. De taxi van garage Nieuwenhuis, die vorige week op een nacht verdween, is weer terecht dankzij de oplettend heid van een politieman met verlof. Deze Sneker agent ging zijn verlofdag in Terhorne doorbrengen. Tot zijn ver bazing ontdekte hij daar op de cam ping de verdwenen Chevrolet. De wa gen was onbeheerd. Wie hem er heen heeft gereden is nog niet bekend. Prijzen van f 5 zijn gevallen op de nummers eindigende op 6; f 50 eindi gende op 641; f 100 eindigende op 267; f 200 eindigende op 871; f 400 eindi gende op 937; f 1000 eindigende op 6718; f 2000 is gevallen op de num mers 038221; 051666*; 069032; 029697; 051219; f 5000 op het nummer 034689. De prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer 085663. Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. de heer en mevrouw Dijkstra, die zon dag net terugkwamen van vakantie, duizenden angsten uit. Heel Sneek werd afgezocht, zonder resultaat. De heer Dijkstra besloot toen maar adver tenties te plaatsen in verschillende kranten. Dit had tot resultaat, dat maandagavond een meisje uit de Fre- derik Hendrikstraat, wier ouders met de bewuste bus naar Den Oever waren gereisd, aanbelde en de familie het H. Prop, B. Tans. Reserve: F. v. d. Berg. Holland: P. Reeser, B. Mees, Ph. J. Schuddenboom, A. G. W. Vrydal, W. v. d. Lingen. Reserve: mej. L. Woudt. Friesland: A. Stam, mej. G. de Jong, B. Nieuwenhuis, Joh. Bouwman, A. R. Reynders. Reserve: mej. E. Swidder. Deze groepswedstrijden worden maandag 7 en dinsdag 8 augustus ge houden. Finnjollen. Groningen: G. L. Woort- man, Groningen; J. Elzer, Haren; M. Keuning, Haren; L. P. H. Marcus, Oos- terhogebrug; T. de Jong, Hoogezand. Overijssel: R. Hubrechts, Almelo; J. W. Ballon, Steenwijk; H. A. G. Sleu- ter, Zwollerkerspel; B. H. Wiegers, Hengelo; H. J. Geveke, Kampen. Friesland: G. P. van Wieren, Nijhui- zum; J. Faber, Leeuwarden; J. B. Gros, Leeuwarden; P. J. Dijkstra, Workum; H. Zetzema, Grouw. Deze groepswedstrijden worden eveneens maandag en dinsdag verzeild. Dan de temawedstrijden in de Vrij- heidsklasse, die woensdag en donder dag worden gehouden. De teams zien er als volgt uit Holland: A. Heubers, Landsmeer; Gebr. Slijper, Haarlem; C. de Haas jr., Breukejen; Jac. Aarts, Leidschendam; J. J. Zifters, Warmond. Friesland: O. A. Zweep, H. Mein- dersma, Th. W. Zijlstra, J. P. Eringa, R. S. Alberda. Reserve: H. Niemendal. Tenslotte worden op dinsdag, woensdag en donderdag de teamwed strijden in de Regenboogklasse Hol land-Friesland gehouden: Holland: H. C. de Goederen, B. v. Wijk, ir. G. A. Bakker, K. Tol en J. Hofland. Friesland: Jh. Alberda, M. Oppen huizen, J. de Wilde, H. Röfekamp en H. de Vries. Het totaal aantal inschrijvingen is, zoals wij donderdag reeds meldden, 757. Nadien zijn er in de verschillende klassen nog een paar veranderingen gekomen in het aantal. Het aantal in de 22 m2-klasse is 14, in de Pampus- klasse 13, in de 16 m2-klasse 104, bij de Olympiajollen 10, bij de OK-jollen 57 en in de Flitsklasse 59. De aantal len in de andere klassen zijn dezelfde als die wij donderdag publiceerden. Verschillende bewoners van de Woudvaartskade zijn niet gelukkig met deze oplossing. Zij klagen er over, dat het uitzicht nu door de woonarken wordt belemmerd. Bovendien had een groot aantal personen een motorbootje of roeibootje aan de kade liggen. Deze moeten door de komst van de arken worden verwijderd. Van gemeentezijde heeft men ge ruime tijd naar een oplossing gezocht. Er bleef tenslotte geen andere over dan de schepen naar de Woudvaart te brengen. „Er is anders beslist geen plaats,” zo vertelde ons burgemeester Rasterhoff. Hij verklaarde verder, dat niemand aanspraak kan maken op een bepaalde ligplaats, zodat de politie juist heeft gehandeld door de motor boten naar de andere oever van de Woudvaart te verplaatsen. Aan de chr. kleuterschool „De Bouwdeuze” te Oosterwolde (Fr.) is benoemd tot kleuterleidster mej. G. Dijkstra te Goënga. Woensdag 31 augustus. Alg. Ledenver gadering Openbare Bibliotheek Sneek, 8 uur ’s avonds in de biblio theek, Marktstraat 19. Van 1 oktober a.s. af zullen de wet telijke huurprijsvoorschriften niet meer van toepassing zijn in een groot aan tal gemeenten in de drie noordelijke en de drie zuidelijke provincies. Op dezelfde datum zullen in die gemeen ten andere wettelijke voorschriften voor de huurbescherming in werking treden. In Friesland gelden deze voorschrif ten voor alle gemeenten, met uitzonde ring van Leeuwarden en Harlingen. De afschaffing van de huurprijsbe heersing betekent o.m., dat de vast stelling van de huurprijs van gebouwd goed dus ook van woningen uit sluitend een zaak wordt van de ver huurder en de huurder. Met deze maatregel wordt een begin gemaakt met de liberalisatie op het stuk van huur en verhuur van ge bouwd onroerend goed. De liberalisa tie houdt in, dat verhuurder en huur der vrijelijk de voorwaarden voor een huurovereenkomst dus ook de huur prijs kunnen bepalen. Zij opent de mogelijkheid bestaande huurovereen komsten te wijzigen. Zonder nieuwe overeenkomst blijft de bestaande huurovereenkomst en daarmede de op prijs partuur A. Lanting; 2e prijs par tuur St. Koopmans 3e prijs partuur K. Bruinsma. De le-prijswinnaar kreeg tevens de beker voor de meeste bo venslagen. Hierna werden kinderspelen gehou den voor alle leeftijden. Er werd fel gelopen, geklommen en gesprongen om de begeerde prijzen te bemachtigen. De eerste avond trad een kabaret- gezelschap uit Holwerd op, dat het pu bliek vermaakte met schetsen en zang nummers. De schetsen waren zelf ge maakt en de zangnummers eveneens. Al met al een fleurig en klankrijk ge heel, vol jong geluk. De laatsfp dag (alweer met stralende zon) begon om half tien met een woordpuzzle door het dorp. Door een van de commissieleden werd een Fries gezegde in stukken geknipt en op verschillende plaatsen in het dorp be vestigd. Er bleek echter een fout te zitten in één van de woorden, zodat er maar twee goede oplossingen uit de bus kwamen: mevr. Lanting en mevr. Pluigers. Na de warme hap kon ieder boven de 16 jaar deelnemen aan het pet- ballen. Veel gezweet en geren, maar er bleven toch weer winnaars Eerste prijs mevr. Stenekes. Voor de stoelendans bleek het wei land bijna te klein, zoveel deelnemers en deelneemsters waren er. Het touw trekken was barbaars om te doen, maar mooi om te zien voor het publiek. Volgens de voorzitter waren er in Bo- zum erg veel sterke mannen en vrou wen. ’s Avonds was de feestelijke prijsuit- deling en hierna tracteerde het gezel schap „Aldtsjerk” op een toneelstuk „Brike setter fan Wopke Flapper”. Dit gezelschap speelde voortreffelijk en het applaus was na afloop dan ook dik Afgelopen zaterdag overleed op 77- jarige leeftijd de heer Jan Heeres uit Bolsward. In deze stad en wijde omge ving genoot hij veel bekendheid als „de koopman”. Meer dan 50 jaar was hij de stuwende kracht voor de N.V. Van der Plaats. In 1913 nam de toen 24-jarige Jan Heeres, die in Exmorra is geboren, dit bedrijf over. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau en ereburger van de stad Bolsward. kema (WP) met Kondor 109 p.; 2 mej. Joh. de Mars (WP) met Daan 105 p.; 3. mej. F. Sierdsma (G) met Silvia IOOV2 p. Dressuur L I: 1 Tj. Ydema (WP) met Rosita (104% p.; 2 mej. J. Dijkstra (WP) met Quick 103 p.; 3 mej. M. Bos (WP) met Sjaantje 102% p. Dressuur L II: 1 E. Koopmans (G) met Pelikaan 100% p.; 2 mej. J. Dijk stra (WP) met Wiedewind 99% p.; 3 mej. M. Bos (WP) met Pascal 98% p. Dressuur M/Z: 1 KL Koopmans (G) met Telstar 103 p.; 2 A. K. Sijbrandij (WP) met Optimiist 99% p.; 3 mej. H. Hiemstra (WP) met Pedro 96% p. Dressuur acht- en viertallen: alleen van de Water-Poorters, 8-tal 95% p. 4-tal 102 p. Caprilly: 1 mej. N. Aukema (WP) met Kondor. B-springen: 1 S. Bosma (TdM) met Felix 27 p.; 2 mej. Bea Dijkstra (WP) met Wiedewind 26 p.; 3 A. R. Sybrandy (WP) met Orola 23 p.; 4 R. de Boer (WP) met Regina 22 p. L-springen: 1 H. Hofmeester (WP) met Rex 26 p.; 2 E. Koopmans (G) met Pelikaan 23 p.; 3 mej. J. Coers (WP) en A. K. Sijbrandy (WP) ex aequo met resp. Pascal en Optimist, beide 21 p. Het hoofdbestuur van de Nederland se Vereniging voor Slechthorenden heeft onze stadgenoot de heer A. S. Visser het erekruis van verdiensté toegekend. Dit op grond van zijn bui tengewone verdiensten voor slechtho renden in Sneek en omgeving. De heer Visser is de eerste Fries, die deze on derscheiding heeft ontvangen. De nieuwe bepalingen voor de huur bescherming houden o.m. in, dat de verhuurder ontruiming kan vorderen als overleg over een nieuwe huurprijs niet tot een positief resultaat leidt. Na een aanzegging tot ontruiming kan de huurder echter in ieder geval twee maanden blijven zitten. Hij kan binnen die termijn bij de kantonrech ter om uitstel van ontruiming ver zoeken. Bij inwilliging van dit ver zoek kan de kantonrechter de termijn van 2 maanden verlengen tot ten hoogste één jaar. Verzoekt de huurder vóór het verstrijken van deze termijn opnieuw om uitstel van ontruiming, dan kan de kantonrechter de termijn verlengen tot ten hoogste 2 jaar voor woningen en tot ten hoogste 3 jaar voor andere panden. De kantonrechter moet bij zijn be slissing nagaan of de belangen van de huurder bij ontruiming ernstiger wor den geschaad dan die van de verhuur der bij voortzetting van het gebruik door de huurder. Vooral de amazones van de Water Poorters toonden, dat zij uitstekend met hun rijdieren kunnen omgaan. Slechts bij het springen waren zij in de minderheid. Bij de dressuur versloegen zij hun mannelijke clubgenoten met stukken. Zij hebben dan ook zeker een complimentje verdiend. Gaasterland en Tusken de Marren waren elk met een vijftal ruiters en amazones vertegenwoordigd, maar zo wel de Doniaruiters als Makkum en Workum lieten het afweten. De algemene leiding was in goede handen bij de heer M. Schurer, voor zitter van de Streek. Als jury traden op de heren C. D. Faber, Langweer, S. B. Feenstra, Oosthem, en K. de Haan, Metslawier. De uitslag bij de dressuur was zeer bevredigend. Dressuur B I en B II: 1 mej. N. Au- van de Vereniging Het Fries Tehuis „Pro Senectute” (Nieuw Frittemahof) en commissaris van de Friese Uitvaart verzorging. Verder heeft hij voor de padvinderij het een en ander gedaan en tijdelijk zitting gehad in de lus- trumcommissie van de HBS. Tenslotte was hij bestuurslid van de afdeling Sneek van het Ned. Roode Kruis. Voor al deze functies heeft hij bedankt. Het wordt nu een permanente vakantie op Vlieland. In overleg met de klasse-organisa- ties zijn hiervoor de volgende groe pen samengesteld: 16 m2-klasse. Groningen: G. Jong- sma, Oosterhogebrug; Joop Helder, Pa- terswolde; J. W. Alkema, Oosterhoge brug; A. J. Helder of Jaap Helder jr., Paterswolde. Overijssel: E. v. d. Weerd, Almelo; Z. de Leeuw, Genemuiden; J. H. F. Re- sink, Almelo; S. Siebrand, Kampen; J. D. Siebrand, IJsselmuiden. Reserve: R. J. Bergsma, Zwolle. Friesland: H. A. Minks, Leeuwarden; Th. de Haan, Sneek; T. Visser, Leeu warden; J. v. d. Goot, Leeuwarden; W. B. Kort, Kortezwaag. Reserve: H. Olde Agterhuis, Heerenveen. Deze groepswedstrijden worden zon dag 6 en maandag 7 augustus gehou den. Vaurienklasse. Groningen: G. J. En- gelmoer, mej. E. de Vries, S. Schrale, sofa. Bij het zien van zijn baas was hij'bijna door het dolle van vreugde. En nu zit hij dan weer thuis. Hij kijkt af en toe met verontschuldigende blikken naar z’n verzorgers, die echter al lang weer blij zijn, dat hun „troetel kind” weer ongeschonden terug is. Zij houden Pasja nu echter zo lang moge lijk binnen, want voor een tweede honde-avontuur voelen zij niets. De Fries Nationale Partij (FNP) is ontstemd over het feit dat het Fries paardenstamboek over 1966 niet meer dan 695 gulden subsidie heeft gekre gen.. De voorzitter van de FNP, vee houder Tjebbe de Jong te Mantgum, heeft bij de leden van zijn partij een inzameling gehouden en de 695 gulden zijn met een sarcastische brief terug gestuurd naar het ministerie van Landbouw en Visserij, aldus het Vrije Volk. De verontwaardiging is geïnspireerd op het uitblijven van antwoord op een in april van 1966 gedaan verzoek van de FPS om een subsidie van 20.000 gulden. De 695 gulden staan hier ei genlijk buiten, ze zijn de fokpremie, die het paardenstamboek ieder jaar krijgt. Enkele zinsneden uit de brief, die in FPS-kringen met welgevallen is ontvangen: „Wij hebben met buitengewone er kentelijkheid en waardering kennis genomen van dit royale gebaar de 695 gulden), dat de problemen, waarvoor het FPS zich ziet gesteld, als sneeuw voor de zon zal doen verdwijnen. Anderzijds vragen wij ons af, hoe of het wel verantwoord is om een der gelijk aanzienlijk bedrag aan ’n organi satie in Friesland te besteden en daar mee te onttrekken aan het algemene belang. Om deze redenen hebben wij ons gedrongen gevoeld uw departement schadeloos te stellen voor de al te vorstelijke geste aan de koninklijke vereniging het Fries paardenstamboek betoond.’’ Een schier eindeloze stroom vrien den en zakenrelaties kwam vrijdag middag de heer H. F. Ament de hand drukken op de afscheidsreceptie, die werd gegeven in café-restaurant Piso. Op ongedwongen wijze onderhielden de heer en mevrouw Amer.t zich met elk van de meer dan 200 bezoekers, die door hun aanwezigheid aantoonden, dat de scheidende bankdirecteur zich in een grote populariteit mag verheu gen. Want het is niet zomaar een afscheid „in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd”; binnen kort gaat de heer Ament, die in zijn Sneker periode een belangrijke plaats heeft ingenomen in het verenigings leven, de Waterpoortstad verlaten om zich te vestigen op Vlieland. Zijn af scheid van de Amro-bank wordt straks, half augustus ongeveer, gevolgd door een afscheid van Sneek. De stroom bezoekers kon maar am per een plaatsje vinden, zoveel waren er. Onder hen waren verscheidene pro minenten. Sneek’s eerste burger, bur gemeester Rasterhoff, vertegenwoor digde het g°meentebestuur. Ook waren er heel wat directeuren van bedrijven uit Sneek en omgeving. Velen brachten een cadea mee. De zaal bood gauw een feestelijke aanblik door de talrijke bloemstukken en an dere cadeaus. Wij zagen o.m. een fraaie kaarsenstandaard. De heer Ament, die voor ieder een vriendelijk woord had, nam met ge noegen al die warme blijken van be langstelling in ontvangst. Ook zijn col lega, de heer J. Suwijn, die er nu al leen voor staat, had het druk met het schudden van vele handen. Onder de bezoekers was ook de heer F. Matak Fontein uit Joure, in vroeger jaren directeur van de Amsterdamse Bank. Hij was de eerste directeur, bij wie de heer Ament na de oorlog in dienst kwam. De heer Ament, die per 1 augustus met pensioen gaat, is in 1903 op Vlie land geboren. Later verhuisde het ge zin naar Sneek, waar zijn vader arts was. In 1923 studeerde hij economie in Rotterdam. Later werd hij directeur van de Indisch-Afrikaanse Compagnie te Amsterdam. Hij woonde toen in La ren (bij Hilversum). In 1946 keerde het gezin Ament te rug in Sneek. Sinds dat jaar is hij mede belast géwèest met de leiding van de Amsterdamse Bank. In 1965 ging deze bank samen met de Rotter damse Bank. De heer Ament is lange tijd be stuurslid geweest van de vereniging „Hulp in nood”, hij was lid van de kerkeraadslid van de gemeente, bestuurslid Met ingang van volgende week wordt de Dillebrug over de Zwette vervangen door een vaste brug. Dit heeft tot gevolg, dat de woonschepen in de Zwette straks niet meer kunnen worden vervaren. Een deel van de vloot moet verhuizen naar de Woud vaart Vorige week werden in Bozum drie dagen lang school- en volksfeesten gehouden. Het werd een knalfeest. De opening op dinsdagavond was direct al goed. Een gedeelte van het wereld bekende „Advendo” van Sneek gaf een uitstekende muzikale show op het sportveld, onder leiding van de heer Van der Werf. Een talrijk publiek ge noot van de beheerste muzikale figu ren. In hun nieuwe kostuums vormden de muzikanten een prachtige eenheid met de achtergrond en de frisse gras mat. Na een daverend applaus ver trokken de Snekers en werden de eer ste patats verorberd en werd de zweefmolen geprobeerd. Bij het donk er worden kon ieder in het café een dansje maken. De volgende morgen werd begonnen met een wedstrijd voor de jeugd door het dorp. Ieder kreeg een brief met speciale opdrachten. De ploeg van Steffen Koopmans won de eerste prijs. Hierna werd de traditionele kaats- partij gehouden. Deelname 14 partu ren. Ie prijs partuur K. Bakker, tevens koning; 2e prijs partuur A. Tolsma; 3e prijs partuur Jac. de Vries; 4e prijs partuur H. Hardenberg. De heer Jac. de Vries kreeg de be ker, die was aangeboden door de heer B. Douma, voor de meeste boven slagen. De wisselbeker moest hij ech ter afstaan aan K. Bakker. Deelname jongens 5 parturen. Ie Pasja, de negenjarige Schotse collie van de familie Dijkstra aan de Collignystraat, heeft zijn baas en bazinnen vorige week een paar zeer angstige dagen bezorgd. Want zonder de familie er van in kennis te stellen, verdween hij per NTM-bus over de Afsluitdijk. ïn Den Oever stapte hij uit, was daar de oorzaak van een botsing, liep toen de Afsluitdijk op, tot het Monument en werd tenslotte opgepikt door een vriendelijke Wegenwacht, die zich over Pasje ontfermde, omdat hij een paar grote ver keersopstoppingen veroorzaakte. Na twee dagen keerde Pasja ongedeerd terug in huize Dijkstra. Het begon allemaal vorige week zondagmorgen omstreeks half acht. De heer en mevrouw Dijkstra waren met vakantie. Dochter Lukie liet zoals gewoonlijk Pasja uit. De fraaie hond liep alleen buiten (ook gewoontegetrouw). Er scheen niets bui tengewoons aan de hand te zijn. Tot het moment, dat zich donkere wolken aan de hemel vormden. Er was onweer op komst. En als er iets is, waar hij een gloeiende hekel aan heeft, dan is dat wel onweer. Hij wist zo vlug niet wat hij moest doen. Bij de „kalkovens” echter zag hij de NTM-bus richting Alkmaar stoppen. Zonder een kaartje te nemen stapte gM Pasja naar binnen en strekte zich uit op het middenpad. NAAR DEN OEVER j De kennelijk haastige chauffeur had geen tijd om de ver stekeling „overboord” te zetten. Nadat de bus bij het station nog even was gestopt ging het richting Afsluitdijk. In Bols ward, waar de bus ook stopte, had men Pasje er ook kunnen uitzetten, maar het dier wilde daar beslist niets van weten, want het hemelwater viel op dat moment rijkelijk naar be neden. Dus blijven zitten. Somige passagiers hadden er zich al over verbaasd, dat de hond niet uit de bus werd verwijderd. Maar zowel chauffeur als hond trokken zich daar niets van aan. In Den Oever aan gekomen, gingen de deuren van de bus open en zonder iets te zeggen (zelfs niet een bedankje voor de chauffeur) stapte Pasja naar buiten. Het viel hem niet mee in Den Oever. Alles was zo vreemd om hem heen. Hij besnuffelde alle auto’s, maar die van zijn baas was er niet bij. Zonder uit te kijken stapte hij toen de weg maar over, waardoor een automobilist plotseling moest remmen. De hierachter rijdende wagen reageerde niet zo snel en knalde achter op stilstaande auto. Pasja trok zich er echter niets van aan en liep verder in de richting Afsluit dijk. Hij kwam tot het Monument. De zorgzame wegenwacht Van der Heide uit Creileroord (Wieringermeer) maakte toen een eind aan de wilde tippeltocht van Pasja. Het is zelfs aanneme lijk, dat de heer Van der Heide hiermee het leven redde van de collie, want de hond zorgde keer op keer voor verkeers opstoppingen door op de rijweg te lopen. LIEFDERIJK VERZORGD Pasja werd meegenomen naar de woonplaats van de wegen wachter en daar liefderijk verzorgd door mevrouw Van der Heide. Intussen echter (het was reeds in de namiddag) stonden relaas deed over de hondenreis. Terstond nam de heer Dijkstra de telefoon en belde de politiepost in Den Oever. Hier vertelde men hem, dat Pasja was ondergebracht bij de heer Van der Heide. Dinsdagmorgen kwam eindelijk het verlossende telefoontje van mevrouw Van der Heide. Samen met zijn dochter reed de heer Dijkstra naar Creileroord. Daar troffen ze een gezonde Pasja aan, lui liggend op de Evenals vorig jaar zullen in de Sneek-week weer team- en groepswed strijden worden gehouden. Deze keer in de 16 m2-klasse, Vaurienklasse, Vrij- heidsklasse en natuurlijk de traditio nele Holland-Frieslandwedstrijden in de Regenboogklasse. Het lag in de bedoeling ook in de Spankerklasse groepswedstrijden te houden, maar dit gaat niet door.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1