naar 7entoonstelling.vierdejaars verrast door kwaliteit Geheugenverlies POIESZ 1 kilo gesneden rode of savoie kool voor 9 cent Oprechte wens: dat kerken elkaar toegroeien” 99 ct van Bij simulanten Bij ouden van dagen Wij ontvingen DUS ALLEEN DINSDAG 8 AUG. 3 pond Ie soort chiquita BANANEN 5 pond APPELS 4 pond APPELS (Stark Early s) 99 Yellow's 150 gram BOTERHAMWORST 150 gram FIJNE SNIJ WORST Dat samen, 3 ons, voor Alleen bij ons Alleen bij ons 4 pakjes prima 4 blikjes MARGARINE 99 LEVERPASTEI 99 Bij 5 gulden aan boodschappen 1 KIST AARDAPPELEN 5,50 SUPERMARKT HOOG GEPREZEN LAAG GEPRIJSD P.S. woensdag, Hardzeildag, gesloten Bij geestelijk gestoorden WERELDREIS YN ’E GAESTMAR WIE ’T TWA DAGEN FEEST ADVERTENTIES ombineren Onbekende maakt jongen 100 afhandig Auto ging uit file, motorrijder gewond nam Festival der schimmen 99 Hoog sloeg de branding Reportage skütsjesilen in 4 Dit land boven het IJ 25 kilo puikbeste Borgers, afgehaald! Eigen weg van Speurder op bed succes te Oppenhuizen De wonderschelp Olidin voor dit blad worden in OPPENHUIZEN gaarne aangenomen door onze agente Mevr. Douma-Zijlstra Vliegerwedstrijd in IJsbrechtum werd groot personeelsorgaan Bruynzeel Ds. Spier nam afscheid op 65ste verjaardag Boor t enorme succes van vorige week nogmaals Een dag 99 ge- ’e ONDERDUIKERS MASSAAL OUDERDOM BIGAMIE TWEE LEVENS huwelijksvoltrekking af... Een geheel ander soort van geheu genverlies dan de spectaculaire hier boven beschreven geestelijke afwijkin gen is de geheugenzwakte, die bij de meeste bejaarden optreedt. In dat geval bestaan er organische ouderdomsafwijkingen in de hersenen, die voor de verschijnselen verantwoor delijk zijn. Het is in de werkelijkheid ook voor gekomen, dat mensen hun geheugen kwijt raakten na het beleven van de een of andere emotie en dan gingen onderduiken in een andere omgeving. Merkwaardigerwijs blijkt daarbij vaak, dat het nieuwgekozen milieu veel een voudiger is dan het oorspronkelijke. Cowboys op Amerikaanse boerderij en, die opvielen door bijzonder keu rige manieren en een zeer verzorgde uitspraak van het Engels, zijn moge lijk dergelijke psychisch gestoorde on derduikers geweest. Zulke dingen konden zich vanzelf sprekend alleen in vroeger jaren af spelen. Er was toen meer geheimzin nigheid en romantiek mogelijk dan in onze tijd van perfecte organisatie en uitvoerige registratie. Men kan niet op tegen de, talrijke spanningen en emoties, waaraan een ieder in de moderne tijd bij voortdu ring is blootgesteld. Wie dat niet goed kan verwerken, gaat er vaak toe nei gen de niet steeds aangename werke lijkheid te ontvluchten door het „ver geten” van allerlei emotionerende be levenissen. te Bekend is bijvoorbeeld de merk waardige geschiedenis van een heer uit Australië, die zonder naspeurbare reden op een goede dag van huis ver trok en een complete reis om de we reld ondernam. Naar buiten toe maak te hij een volkomen normale indruk, maar hij verrichtte al zijn handelingen automatisch en hij had er zelf geen Hetgeheugenverlies bij ouden van dagen uit zich voornamelijk in een onvermogen tot inprenten. De oudjes kunnen zich soms niet herinneren wat ze een kwartier geleden hebben ge geten. Hun geest kan geen nieuwe in drukken meer opnemen, hetgeen ech ter vroeger is ingeprent kan nog uit stekend en zonder mankeren naar vo ren worden gebracht. Met „vroeger” hebben die bejaarden helemaal geen moeite: zij weten nog alle namen van hun jeugdkameraadjes, zij weten ook de naam van hun onder wijzer op de lagere school te noemen. Tot slot nog een woord over het slechte geheugen, waaraan heden ten dage zeer vele, overigens gezonde men sen lijden. Op de doktersspreekuren komt deze klacht dikwijls naar voren. Bij dezelfde uitgeverij (West-Fries- land) verscheen van de hand van Catalijn Claes: „Hoog sloeg de bran ding”. Prijs f 8.50. De zee geeft, de zee neemt Dat is de aloude grondgedachte van de ro man, waarmee deze jonge schrijfster debuteert. Het met grote sociale be wogenheid geschreven verhaal gaat over de strijd tussen twee vissersfami- lies, de een rijk, de ander arm, die el kaar niet begrijpen en een conflict uit lokken, dat tragische gevolgen heeft. Wouter Lastman verleidt Zwaantje, dochter van zijn vaders knecht Pieter Post. Zwaantje sterft en haar vader wordt een verbitterd man. Wouter wordt een eenzaam mens, die begrepen heeft welk een leed hij heeft veroor zaakt. Als Hessel Post op zee het leven verliest legt zijn vader het hoofd in de schoot en verzoent zich met de familie Lastman. van loren ging. Al bevatten die verhalen schijnlijkheden, toch komen er ook in „geheugenverlies” voor. Twa dagen is der feest fierd yn Gaestmar, mei it moaiste waer, dat men bitinke kin. pende beweging in zijn doeken en plastieken, en licht dat ook weer ge dragen en stil kan zijn, als in de klei ne droge-naald-ets in de voorzaal. Frits Drent vormt met hem een sterk contrast, misschien te beschei den en wat angstig klein, lijkt mij, wat hij van het geheimzinnige en stille wil weergeven. Het stille grijze land kan ook heel ruim en groot zijn Maar zijn ingehouden kleur treft en belooft inte ressant werk. Jaap Wanders, de jongste, laat heel eerlijk helder werk zien, met een ab soluut persoonlijke stijl, terwijl Mieke Hoogkamp ook weer diezelfde brede rijpe toets laat zien in haar zelfportret en tekeningen. Zodat ik mij afvraag: ligt dit aan de school of aan deze generatie, die niet begint mét makkelijke effekten, truc jes en foefjes, maar volgehouden stu dies laat zien, als basis voor eigen ex perimenten. Dan meen ik, mag ik Sneek en deze vier jonge exposanten van harte ge lukwensen met deze tentoonstelling. M. J. v. E. Maria Penkala is een veelzijdig au teur. Zij leeft en werkt in Amsterdam en houdt van deze stad, omdat zich hier de paden van de „grote wereld” kruisen. Als journaliste kwam zij vele jaren lang in aanraking met tal van prominente figuren, zowel in ons land als in het buitenland. Uit overpeinzingen over haar merk waardige dagelijkse ontmoetingen in vele Europese steden groeiden tenslotte de figuranten van haar niet alledaagse, boeiende en gedurfde fantasmagorie „Festival der schimmen”, dat werd uit gegeven door uitgevers-maatschappij „West-Friesland” te Hoorn. Het boek kost f 7,50. Maria laat in haar roman een web spinnen door het Harrison-concern, een geheimzinnige onderneming met mrs. Harrison aan het hoofd. Zij heeft steeds de hand in het spel van heb zucht, hartstochten en volmaakte mis daad. Hierbij is geen sprake van organi sche defecten, zoals bij de kindse oude mensen. Bij de moderne geheugenver- slapping, die welhaast een massaal verschijnsel is geworden, schiet uitslui tend de reproduktie van de opgedane indrukken te kort: de inprenting ech ter is ongestoord. Die geheugenstoornissen bij gezonde mensen hebben te maken met het al gemeen heersende gevoel van onbeha gen en van innerlijke onzekerheid, waaraan een groot deel van het mens dom lijdende is. Het gaat in de eredienst niet om za ken van mensen, maar om de bood schap. Kerk zijn is leven van Jezus’ getuigenis en bidden om zijn komst. De inhoud van het boek Openbaringen bevat profetische vergezichten. Dat is wat anders dan voorspellingen. Wie Christus als zijn Heiland belijdt, ver langt naar zijn wederkomst. De Heer zegt het zelf: Wie naar Mij dorst mag komen. Een aantal genodigden woonde deze afscheidsdienst bij. Onder hen waren ook de pastoor van Sneek en voorgan gers en vertegenwoordigers van protestantse kerken. Het gemeentebe stuur van Sneek was vertegenwoordigd door burgemeester Rasterhoff en wet houder Baarda. Verder waren er af gevaardigden van vorige gemeenten van ds. Spier. Donderdag kon eindelijk, na 5 keer te zijn uitgesteld vanwege het weer, geen wind of regen, de vliegerwed strijd, die door het bestuur van de VVV te IJsbrechtum was georgani seerd, doorgang vinden. Het is voor het bestuur een groot succes geworden. Een dergelijke wed- Van de Bruynzeel-fabriek in Zaan dam ontvingen wij een exemplaar van het personeelsorgaan „Kontakt” van juli, waarin een uitvoerige reportage is opgenomen van het skütsjesilen. Speciaal het aandeel van de bekende „Bruynzeel Waterwacht” in de tot standkoming van de t.v.-reportage is onder de loupe genomen. Tien fraaie foto’s illustreren het verslag. Een groot en bijzonder fraai uitge voerd nieuw deel uit de AP-Jeugdserie bevat een bonte, afwisselende verza meling verhalen, lange en korte strips, knutseladviezen, raadsels, handleidin gen voor allerlei spelen en nog veel meer van wat kinderen vandaag boeit. Dit boek, met de vele prachtige in kleur geïllustreerde bladzijden en de buitengewoon gevarieerde opeenvol ging van allerhande leesgenrc-, werd samengesteld door de bekende journa list en criticus J. H. W. Veenstra. De wonderschelp van Olidin is ge noemd naar een der hoofdfiguren uit een stripverhaal, naar het avontuur lijke jongetje Olidin, dat dankzij een van een knappe romanschrijver. Er heeft wel degelijk iemand geleefd, die de auteur tot voorbeeld kan hebben genomen. Het betrof een man met een aristo cratisch uiterlijk, die in de dagelijkse omgang aller achting genoot, ’s Nachts trad hij evenwel op als misdadiger en in die gedaante beging hij de ene gru welijke moord na de andere De twee tegengestelde levenssferen waren bij deze wel heel vreemde, on getwijfeld geesteszieke persoonlijkheid, geheel gescheiden. Dat is voor een ge woon mens nauwelijks meer te begrij pen. besef van wat hij nu eigenlijk deed. Hij kwam terecht in Zürich (Zwit serland) en bracht daar een paar we ken door zonder het eigenaardige van zijn toestand te begrijpen. Totdat hij in de krant een bericht over zijn eigen verdwijning las! Op dat ogenblik keerde hij terug tot zijn gewone per soonlijkheid. Een herinnering aan de achter hem liggende maanden, waar in hij door vele landen had gezwor ven, das echter geheel afwezig. voorkamer liggen en zo komt het, dat hij al gauw in het huis tegenover hem vreemde zaken gaat bespeuren. Jeroen en Jessica van Berken helpen hem bij zijn onderzoekingen, nadat hij heeft gemerkt dat de heer Brodeloos, die zoveel partijen manderijntjes op sap inslaat, helemaal niet in zuidvruchten handelt. Rudolf en Jeroen besluiten dat het beter is eens een van die blik jes aan een nader onderzoek te onder werpen. Het verhaal wordt door Leibbrandt geestig naar een hoogtepunt geleid en hij weet de verrassende climax tot vlak voor het einde goed verborgen te houden. Het wordt door een van de jongens (Rudolf) verteld en wint daar door sterk aan authenticiteit. De jonge lezer voelt zich toegesproken als vriend en volledig evenwaardige ver staander. Hij doet méé aan de jacht op een zeer merkwaardige en geheimzin nige misdadiger. Speurder op bed, een spannend ver had! van Kees Leibbrandt. Het is het laatste werk van deze enige jaren geleden zo plotseling overleden schrij- ver-journalist. Hoofdfiguren erin zijn twee schooljongens, die op listige wijze een einde weten te maken aan de acti viteiten van een smokkelbende. Dit bijzonder romantische en avontuurlijke boek verscheen in de AP-Jeugdserie. Het verhaal begint met een val van Rudolf Blink tijdens de gymnastiekles. Hij moet met een hersenschudding naar bed. Van zijn vader mag hij in de Het eerste deel in de nieuwe Re- gio-reeks, een serie uitgaven waarin op plezierige wijze wordt gewezen op de vaak verborgen onbekende rijkdom en schoonheid in verschillende gewesten van ons land, heet „Dit land boven het IJ”. Het is eveneens uitgegeven bij „West-Friesland” en kost f 6,50. Op prettige wijze heeft de auteur J. J. Schilstra een keuze gedaan uit de grote rijkdom aan folkloristische, his torische en waterstaatkundige gege vens van „dit land”. Het is een boek voor iedereen, die belangstelling heeft voor de vele mooie stadjes en dorpen die daar te vinden zijn. Nu kan het nog: de verstedelijking van westelijk Nederland zal in de komende jaren ze ker ook nog grote stukken van Noord- Holland boven het IJ van gedaante doen veranderen. Bruggen en opgra vingen, schelpen en schelpenvisesers, wapens, klompen en schaatsen, oude plaatsnamen, speciale koel^soqrten en tientallen andere onderwerpen worden' in korte levendige hoofdstukken met vele illustraties in zwart-wit behan deld. wonderschelp de wonderlijkste avon turen beleeft. Olidin was een schep ping van de bekende kinderboeken schrijver W. Schippers. Maar Olidin is ook de naam geweest van een jeugd blad, van een veertiendaags clubblad, dat jaren lang bestemd was voor de leden van de Shell Junior Club, die van 1957 tot 1964 heeft bestaan. Met toestemming van de Shell heeft J. H. W. Veenstra uit de zeven jaargangen een boeket samengesteld van het leuk ste, het spannendste en het fleurigste wat er in Olidin is verschenen. strijd zal dan ook vast een volgend jaar weer op het programma staan. Er stond een 30-tal meisjes en jongens het tot een echt vliegerfestijn te ma- t.m. 16 jaar op de lijst. Van de zijde van het publiek liet men zich niet on betuigd. Zelfs voorbijrijdende toeris ten konden het niet laten te stoppen en het prachtige schouwspel gade te slaan. Er was door de meisjes en jongens (ook de ouders) niets nagelaten om ken. Daarin zijn zij volledig geslaagd. Er gingen, of men probeerde dat al thans, modellen van vogels of poppen de lucht in. Wat niet altijd lukte en tot gevolg had, dat werk van vaak hele avonden na één duik een puinhoop was. Er was een drietal prijzen be schikbaar gesteld. Voor de mooiste vlieger werd die gewonnen door Jaap Rijker, voor de vlieger die het hoogste stond door J. J. Schrale en voor de vlieger die het stilste stond door Hans Jillings. Het werd al met al een geslaagde avond, zowel voor de deelnemers als voor de toeschouwers. Gistermiddag om een uur of twee werd bij de benzinepomp van garage Pheifer, Leeuwarderweg, een jongen die als vakantiehulp de pomp bediende, door een onbekende jonge man een bedrag van f 100,afhandig gemaakt. De pompbediende, de 15-jarige v. d. Z„ had juist honderd gulden gewisseld aan een passerende automobilist. Het briefje lag nog op de kassa, toen de on bekende, een donkere ongeveer twin tigjarige man, binnenkwam. Hij ver telde, dat hij namens de Shell een huurbedrag van f 104,kwam innen. De jongen, die het niet helemaal ver trouwde, hield de man aan de praat en liet hem tenslotte een bon tekenen. Daarop verlieten beiden het kantoortje. De pompbediende ging de garage bin nen om zijn chef te waarschuwen. Toen hij omkeek was de onbekende verdwenen. Met het briefje van hon derd, dat hij vermoedelijk gauw heeft weggegrist. Gisteravond omstreeks 9 uur beurde er op de Leeuwarderweg tus sen Speers en Deersum een ongeluk, waarbij de 24-jarige motorrijder S.M. uit Marssum licht gewond raakte. Het ongeval ontstond doordat een Renault, bestuurd door de 31-jarige S.T. uit Sneek, uit de file ging op het ogenblik, dat uit tegemoetkomende richting de motorrijder naderde. Door de botsing, die volgde, sprong de lin ker voorband van de auto. Maar de bestuurder slaagde er in de wagen op de weg te houden. De motor kwam in de berm terecht en vloog in brand. Men wist het vuur gauw weer te do ven. M. werd door een automobilist naar het ziekenhuis gebracht. De in zittenden van de auto, behalve de be stuurder een echtpaar en twee kinde ren, kwamen met de schrik vrij. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Het is overigens ook lang niet zeld zaam, dat herinneringsverlies en be- wustzijnssplitsing slechts worden voor gewend en dan opzettelijk worden ge bezigd als middel om de gerechte straf voor begane misdaden te ontlopen. Het plegen van bigamie bijvoorbeeld wordt nogal eens verontschuldigd met een voorgewende geheugenstoornis. Wanneer men zich de eerste vrouw al met moeite zou kunnen herinneren, dan weet men toch niets meer van een Een van de mooie dingen tijdens mijn ambtsperiode is altijd geweest het contact en de omgang met de collega's van de andere kerken in Sneek. Toen we hier ruim 19 jaar geleden kwamen bestond dat nog niet. Er is echter veel veranderd in de loop der jaren. We hebben elkaar Ieren kennen en waarderen. Maar het allermooiste vond ik de gezamenlijke diensten op de feestdagen in de Martinikerk. Het is mijn oprechte wens, dat de kerken steeds meer naar elkaar toe zullen groeien. Opdat zij allen één zijn. Dit zei ds. J. M. Spier gistermiddag in zijn afscheidswoord aan de gere formeerde gemeente van Sneek. Zoals wij donderdag reeds schreven, gaat ds. Spier met emeritaat en zal hij zich binnenkort in Vancouver in Canada vestigen. De Zuiderkerk was nagenoeg vol en velen zijn ongetwijfeld onder de in druk gekomen toen aan het einde van de dienst gezamenlijk het „Dat ’s Heren zegen op U daal” werd gezongen. Ds. Spier merkte op. dat hij het steeds als een voorrecht heeft be schouwd predikant te zijn. Ik ben dankbaar aan de Heer, die ons bijna 20 jaar in Sneek heeft gespaard, zo vervolgde hij. Hij had er eerst wel wat tegenop gezien, maar al die jaren toch met blijdschap gewerkt en er dan ook nooit spijt van gehad. De contacten met de collega’s waren goed en ook die met de overheid. Elke zondag wordt er voor de overheid ge beden, ook voor de plaatselijke, aldus ds. Spier. Ook voor de jongeren had hij een woordje ten afscheid. Want al worstelt de hedendaagse jeugd met an dere vragen dan die van vroeger, toch is de prediking ook voor haar. Laat bij alle veranderingen van nu niet het woord van God, dat nimmer veran dert, los. Het was mij een vreugde in uw midden te zijn, vergeef mij waar ik tekort kwam, zo besloot hij zijn af scheidswoord. Ds. E. N. van Loo sprak de scheiden de predikant toe. Hij merkte op, dat men de indruk kreeg, dat het troosten ds. Spier het beste lag. U kwam met het Woord, aldus de spreker. Al leek u wel eens wat onbewogen, wie u ken de wist wel beter. Vandaag bent u overgegaan tot de staat der AOW-ers, maar wij wensen u nog verscheidene jaren, waarin u vast nog wel eens wat moogt doen voor het Koninkrijk Gods. Ds. Spier had zijn laatste preek ge baseerd op een tekst uit het boek Open baringen, het laatste bijbelboek. Open baring 22 16 en 17: „Ik, Jezus heb mijn engel gezonden, om uliedèn dit te betuigen voor de gemeenten. Ik ben de wortel en het geslacht van David, de blinkende morgenster. En de Geest en de bruid zeggen: Kom! En wie hoort, zegge: Kom! En wie dorst heeft kome, en wie wil, neme het water des levens om niet.” De le dei sette yn mei in optocht mei muzyk foarop. Dy krige gans bikyk, foaral fan ’e fakansjelju, dy ’t soks net wend binne. Om 10 üre berneboarterijen. Ek „frjemde bern” mochten meidwaen; fan 412 jier. By de beukers wie it echt boartsjen, maar by de greaten waerd der fül fochten om de earste priis. Foar elts spultsje wie handich- heit en gelok nedich, sadat de swak- sten it ek winne koene. Middels fuot- balje mei fopbril, ringfytse en brom- fytse mei hindernissen. Jouns wie it hiele doarp ienriedich op it fjild om nei it toulüker to sjen. En hwat net ien tocht, de oudjes” fan 40 stiene steviger as de jeugd fan 20. Dernei stoeledahs mei sa’n 200 diel- nimmers, hwat in hiele opgave wie foar de lieding. Der kaem lykwols in winner üt ’e bus. De 2e deis earst wer optocht en doe om 10 üre küpkestekken, hwer ’t gans meters film en filmróltsjes by forsket- ten binne, sa’n moai gesicht wie it. Middeis hurdroeien. Soms sa hurd, dat de riemen brieken. Seis in frou fan 65 koe it net litte en woun it ek noch forskate kearen under daverj end ap plaus. De jeugd van 1216 jier levere in hiele prestaesje troch al fytsend troch in fytsban to krüpen. De joun waerd ta in ein brocht mei steltrinnen fossejacht en polonaise. De Gaestmar kin werom sjen op twa moaije dagen. Der binne sa’n soad priiswinners west, tofolle om op te neammen. Mar dochs hjir de le priiswinners fan ’e skoalbern: 5 en 4 jier: Hans Tysma; 6 jier: Joke Flapper; groep 1: Douwe Attema; groep 2: Ymie Ykema; groep 3. Cor Lemstra; groep 4: Jouke van Gosliga; groep 5: Joke Nauta; groep 6: Arjen Stolk; groep 7: Peter Flapper; groep 8: Ant van Berkum; groep 9: Piet Visser; groep 10 Douwe Cnossen. Toos Zuurveen schreef weer een meisjesboek, eigenlijk een roman voor de jonge vrouw. „Eigen weg” is de titel en het is uitgegeven bij „West- Friesland”. Prijs f 5,90. Voor Toos Eerewyn, begaafd en ar tistiek, maar niet rijk, zijn er af en toe nog strubbelingen met Richard, de trotse en ongenaakbare zoon des hui zes op het buitengoed „Leeuwenhof”. Deze is echter niet te trots om af en toe een poging te doen met haar te flirten. Zij is een goede vriendin ge worden van Herbert, de neef van de eigenaar van het buitengoed. Voor Toos komt de grote teleurstelling als Herbert min of meer verplicht wordt (om het geld) met rijk meisje in Schotland te trouwen. Toch komt ten slotte alles weer goed in deze prachtige roman voor oudere meisjes. Het laat zich horen, dat er bij der gelijke toestanden van zijn en niet- zijn behalve een medisch aspect ook een juridische kant kan bestaan. De beroemde „Jekyll-and-Hyde”-figuur ontsproot niet uitsluitend aan het brein Plotseling verlies van het geheugen is een geliefd onderwerp van sensatie verhalen en voor dito films. De held of heldin geraakt in de vreemdste situ aties door een totale opheffing van het herinneringsvermogen, die zich ver toont in aansluiting aan het doormaken van een ongeval of een heftige psychische schok. Meestentijds vindt de geschiedenis zijn ontknoping doordat het geheugen de patiënt op even dramatische manier terugkeert als het indertijd ver- als regel wel waet erg veel onwaar- werkelijkheid frapante gevallen van De tentoonstelling van Marieke Hoogkamp geb. 1946, Frits Drent (geb. 1945), Rein de Vries (geb. 1944) en Jaap Wanders (geb. 1947) in het stadhuis verrast in de eerste plaats door de kwaliteit. Ik wil niet weten hoeveel er in hun werk van hun leer meesters uit af te lezen is, want alle vier leerlingen van de Academie voor Beeldende Kunsten „Minerva”, Gro ningen laten werk zien, dat merk waardig volwassen aandoet ten opzich te van veel werk dat door hun oudere collega’s elders geëxposeerd wordt. Ze laten een eigen persoonlijke keu ze zien, misschien aanleunend tegen degene, die hen een werkmethode bij bracht, maar dan is het toch gelukt met dit „gereedschap” overtuigend werk te leveren, waarvan de ernst en overgave treft. Soms word je meege trokken in de roes van alles te kun nen aanpakken en gedurfd te kunnen uitwerken, zoals bij Rein de Vries, wiens werk ruig en fors is en grote kwaliteiten bezit. De kleuren zijn sterk en fibrerend, er is een ruimte schep-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 3