WAT ER OP HET SCHERM KOMT Sneek naar de Koningsruil Kappie en „moederschip’" K 111 2d O De meiden, van Genet, brengt toe schouwer in verwarring (donderdag Ned. 1) Lv,-programma in ’t kort Belangrijke damwed- strijden in Sneek w RONO 5e Mariniersmars en Avondje lachen Je blijft lachen Folklore uit België De meiden sZILVEREN Burgerlijke stand JUBILEUM zalencentrum Burgerlijke Stand Documentaire over radio-activiteit Bezinning temidden van 't kermisgewoel Ingrid Bergman in „„Strombol” Fries KNVB-elftal tegen Leeuwarden Addie de Jong speelt in derde zomcravondconcert in Grote Kerk Geslaagd Streven, naar betere band tussen Hollandse en Friese zeilers I i TWEEDE BLAD MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 BOTEN AAN BOORD kommin- Nijverdal o.l.v. Albert Donderdag 10 augustus, 21.35 Ned. 1: De Meiden. Solange (Hans Culeman) helpt Claire (Henk, van Ulsen) bij het kappen van het haar. van Vrijdag 7 augustus 1942. ZWEMMEN 5.00 dat w Donderdag 10 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-20.00 Grunneger oetzenden. DONDERDAG. Nederland 1. Om te beginnen de hele reeks donderdagse programma’s zoals de Verrekijker, het De belangrijkste uitzending van de week is Genet’s De meiden, een van de toneelsuccessen van het laatste sei zoen. Voor de rest zijn het meest weer buitenlandse produkties. Een paar in teressante documentaires, over Tas- manië, radio-activiteit, een spoorlijn in Afrika; twee (oude) speelfilms. Elk jaar staat er een groepje dames en heren op de kermis met een stand, waar men lektuur kan kopen „voor hoofd en hart”. Vorig jaar ging de op brengst van de verkoop naar het werk op de woonwagenkampen. Het is een dapper groepje, dat de mensen temidden van het kermisge- woel oproept tot bezinning. Doch niet namens een bepaalde kerk. Want het is een interkerkelijk werkgroepje, dat dan ook graag wil, dat een ieder even binnenwipt en belangstelling toont. Overleden: Tjitte Visser, 79 jaar van Woudsend, geh. met Corneliske Osinga; Klaas Jellèma, 80 jaar van Gauw, geh. met Grietje Schotanus; Jentje Dijkstra 54 jaar van Scharnegoutum, geh. met Antje Langeraap. het technisch onverantwoord is di'.-i?" .i. - aar om zou de koning dat ook eiou? „Ik wilde alleen maar leren hoe je...” wilde hij zeggen, doch een hevig scheu rend geluid, dat gepaard ging met een luid gebonk, overstemde zijn uitleg. De Kraak schudde en trilde als een koortsig paard en ging over tot een soort hoekige bokkesprongen. leder- WYMBRITSERADEEL, van 29 juli t.e.m. 4 augustus. Geboren: Evert, zv Anne C. B. Terp- stra en Afke Jansen te Gaastmeer; Hendrikje, dv Roelof Bangma en Eliza beth de Jager te Uitwellingerga; Pe- tronella Dorothea, dv Jitte E. Flapper en Tietje Jellesma te Heeg; Sjoerd Tamme, zv- Poppe Miedema-en Eliza beth G. de Vines' te Tdzegai Gehuwd: Anne Dotinga, 27 jaar te Gauw en Dirkje Hoekstra, 24 jaar te Sneek. Het is niet de eerste keer, dat de „Aegir” een dergelijke trip naar Sneek maakt. Drie jaar geleden werd de eer ste tocht gehouden. Vorig jaar kon de vereniging geen boot ter beschikking krijgen, zodat toen het feest niet kon doorgaan. Dank zij de heer Junius, Aegir-lid, die gratis de „Nelly J.” be schikbaar stelde, kon dit jaar weer op de gewenste wijze de Sneekweek wor den bezocht. Sinds vrijdagmorgen ligt in de Oud vaart bij het Burgemeester De Hoop- park het grote kantine- motorschip „Nelly J.” uit Rotterdam. Aan boord be vinden zich ruim veertig zeilliefhebbers. Allen zijn lid van de watersport vereniging „Aegir” uit die stad. Ze zijn naar Sneek gevaren om de Sneek week mee te maken. Voor sommigen betekent dat zeilen in de wedstrijden: de anderen vormen een soort verzorgingsequipe. Op deze manier hoopt de Rotterdamse watersportvereniging haar leden nader in contact te brengen met Friesland en in het bijzonder met de Sneekweek. den. Iedere dag vaart het „moeder schip” naar het Sneekermeer, waar dan de zeilers met boot worden .ge lost”. Na afloop van de wedstrijden wordt alles weer asm boord gehesen. De heer De Koning vertelde ons, dat de „Nelly J.” donderdagmorgen om half negen uit Rotterdam was ver trokken. Verschillende ouders hadden spontaan levensmiddelen beschikbaar gesteld, terwijl bovendien sommigen van hen meegingen als verzorger, ’s Middags' om vier uur was men in Amsterdam. Van daaruit werd direkt doorgevaren naar Lemmer. Vrijdag morgen om tien uur meerde het „moe derschip” in Sneek af. Aanstaande vrijdag vertrekt het ge zelschap weer naar Rotterdam om daar het komende weekeinde deel te ne men aan zeilwedstrijden te Nieuwkoop. Het liefst met veel prijzen en in de zelfde prima stemming. Nederland 2. Ook hier amusement en men mag dus alweer niet roemen over de coördinatie. Wie lachen wil kan op beide netten terecht, maar wie de ernst des levens wil zien, is alleen maar aangewezen op de vijf minuut jes met ds. Langstraat in zijn avond- overdenking. En die is dan nog tus sen twee lachtertjes ingeknepen. Maar goed, in het NCRV-programma eerst de quiz Eén Horizontaal, waaraan weer alle kijkers met een telefoon mogen meedoen. Daarna een kluchtige afleve ring van het Politiemuseum, gebaseerd op de archieven van de Berlijnse po litie. Hoofdpersoon in de kist is een meneer, die niet al te best met zijn financiën overweg kan. Hij laat zich in een boekenkist pakken, die hij dan per luchtpost doet verzenden naar het verre Australië. Na de meditatie een Tsjechisch tele visiespel, getiteld Pondspondsgewijs. Het is gebaseerd op een verhaal van de Ierse auteur Sean O’Casey, wiens werken ook al verschillende malen door de Nederlandse televisie werden uitgezonden. Twee vrienden proberen door allerlei manipulaties'de girodienst een pondje lichter te maken, maar ze ontdekken alras, dat een misdaad ple gen niet ieders werk is. Nederland 2. De hoofdfilm van de NTS mag alleen bekeken worden door mensen, die de leeftijd van achttien jaar hebfcen bereikt en dus is ër een voorprogramma Van' een uur nódig. Een kort muziekfilmpje met o.m. Na na Mouskouri en Gitte en een docu mentaire van de Duitse televisie over „de ijzeren slang”, waarmee dan be doeld is de spoorlijn, die de Afrikaan se staten Kenia, Tanzania en Oeganda verbindt. Een levensader in een stukje van de wereld, dat zich ogenschijnlijk snel ontwikkelt, maar waar toch aller lei door-en-door Afrikaanse invloeden merkbaar zijn. Ook enkele beelden van de omringende landen en de vol keren, die daar wonen. Stromboli is het geruchtmakende filmwerk, waarmee de door velen aan beden Italiaanse regisseur Roberto Rossellini in 1950 Ingrid Bergman naar Europa haalde. De film trok ook in ons land vele bezoekers, die zich voor al de beelden van de vulkaanuitbars ting op het eiland zullen herinneren. Ingrid Bergman speelt de rol van de jonge statenloze vrouw, die om uit een ontheemdenkamp te kunnen komen trouwt met een eenvoudige visserman uit Italië. Niet alleen de armoede, maar ook de voortdurende dreiging van de vulkaan maakt haar geestelijk kapot en ze besluit dan ook, zo spoedig mogelijk de vlucht te nemen. Rossel lini en Bergman wisten het wat melo dramatische verhaal met veel gevoel in filmbeelden vast te leggen. DINSDAG. Nederland 1. Als start van het AVRO-programma een afle vering van de boeiende serie De On bekende Wereld, n.l. een korte Duitse documentaire over het bij Australië gelegen eiland Tasmanië. We weten ei genlijk maar weinig van het vijfde we relddeel, dat toch even welvarend of nog welvarender is dan het onze. Na een kort stukje AVRO’s Sportpa norama, gewijd aan de training voor de Europese kampioenschappen water skiën in Amsterdam, Hogans Helden. Kolonel Hogan houdt deze keer niet alleen de heren Klink en Schultz voor het lapje, maar ook nog een geheim zinnige kapitein, die met zijn vracht auto in het krijgsgevangenkamp be scherming zoekt tegen de geallieerde bommenwerpers. Na het journaal en AVRO’s Televi- zier een amusementsshow uit Mün chen, getiteld de Ray Anthony Show. Ray heeft eigenlijk zijn beste tijd ge had. Een jaar of zes geleden stond hij als trompettist aan de top van de Ame rikaanse lichte muziek. Voor deze show zette hij zijn big band op dood spoor om met een kleine combo te gaan werken. Muziek en show, zowel van dit sextet als van de vier char mante meiskes, die regisseur Reinhard Hauff erbij deed. Hoofdschotel van de avond, tevens sluitstuk, is: Twee aspecten van de ra diatie, een documentaire van de BBC. De bekende documentalist Max Mor gan-Witts behandelt hierin de verschil lende vraagstukken, waarvoor voor de aanwending van radio-activiteit de mens zich gesteld ziet. Sinds het echt paar Curie is de radio-activiteit in de medische wetenschap gebruikt, maar de wetenschappelijke Ontwikkeling is zo snel gegaan, dat velen zich afvragen, of alle aspecten van de nieuwe mid delen wel voldoende zijn bekeken. We krijgen vele voorbeelden te zien van de mogelijkheden van straling oftewel ra diatie. Met Frank Drost, Drost sr. en G. IJbe- ma (de laatste is plaatsvervanger van Auke Steensma) brengt de Sneeker Damclub zijn sterkste troeven in de strijd om het persoonlijk kampioen schap van Friesland, waarmee deze week een begin wordt gemaakt. Aan Sneek-zijn drie ronden toegewe'zèn, nï. de tweede ronde op zaterdag 12 augus tus- de achtste ronde op zdtcrdag 2 september en de slotronde op zaterdag 16 september. Deze wedstrijden wor den gehouden in zaal. Leeuwen en be ginnen ’s middags 2 uur. Tot de deelnemers behoort ook de jeugdige Leeuwarder Harm Wiersma, wien gezien zijn recente successen in belangrijke internationale- en natio nale toernooien een belangrijke rol in dit titelgevecht wordt toegedacht. Ove rigens verkeert hij in de ongunstige omstandigheid, dat zijn tegenstanders er een eer in zullen stellen tegen hem tot goede prestaties te komen. De slimme oude rot M. Bandstra leverde reeds het bewijs door in de eerste ronde tegen hem remise te spe len. Deze partij werd vooruit gespeeld, doordat Harm uitkomt in de landen- wedstrijd Rusland-Nederland. Aangezien ook een vijfde plaats recht geeft in een wedstrijd van hogere orde te worden betrokken, verwachten wij vooral rond de vierde en vijfde plaats een hevig gedrang. Voor de Snekers deelnemers, die in de eerste ronde krijgen te maken met resp. M. Osinga (Dokkum), Pander (Drachten) en P. Bergsma (Roorda- huizum), liggen er stellig wel kansen. I Aangezien de damliefhebbers in Sneek I en omgeving verzekerd kunnen zijn van spannende en leerzame partijen, zal het stellig tijdens de in Sneek te spelen ronden niet aan belangstelling ontbreken. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de voetbalvereniging Leeu warden wordt woensdag 23 augustus op het hoofdveld van Cambuur, ’s avonds 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Leeuwarden en een Fries elftal. De volgende spelers zijn voor het Fries elftal uitgenodigd: doel: D. Sein- stra, Jubbega; rechtsachter: W. de Jong, Heerenveen, linksachter: D. ten Cate, Sneek; midden: K. Kooistra, Zwaagwesteinde, D. J. Eppinga, Drach ten, P. Jasper, Sneek en S. Heidstra, Zwaagwesteinde; voor: J. Zuidema, Zwaagwesteinde, A. Abma, Sneek, J. Ligthart, Harlingen en G. Abma, Sneek. Reserves zijn: R. Elzinga, Drachten, R. Riemersma, Drachten, J. Franconi, Rood Geel en J. de Vries, Frisia. WOENSDAG. Nederland 1. De NTS heeft een serie Amerikaanse sprook- jesbewerkingen gekocht, maar al bij de eerste aflevering kwam vast te staan, dat het een miskoop was. Sprookjes zijn typisch van de oude wereld. De Amerikanen kunnen ze niet navertel len. Vanavond het aloude verhaal van de wilde zwanen. Na het journaal is het lachen gebla zen en dat blijft zö de hele avond. Eerst een kwartiertje met de nooit uitgeputte comedy capers. Billy Bevan in de bocht. De hoofdfilm is: The hap piest days of your life, een van die typische Engelse komedies, waaraan wij en met ons vast en zeker dui zenden anderen de beste herinne ringen bewaren. Niet alleen werd het verhaal van John Dighton meesterlijk in beeld gebracht door Frank Launder, maar bovendien waren de hoofdrollen in handen van de twee beste Engelse komediespelers, n.l. de altijd wat nors kijkende, bazige Margareth Ruther ford en de onhandige, eigenwijze en wat hooghartige Alastair Sim. Het tweetal beleeft de dolste dingen, maar blijft er altijd onverstoorbaar onder. Een Amerikaanse documentaire over de Italianen tot slot. Wat zijn de deug den van dit zo heetgebakerde volkje, wat zijn de ondeugden, hoe denken ze over zichzelf? Het is een Italiaan, die de stof aandroeg voor dit wat sati rische programma, waarvoor de opna men werden gemaakt in de laars van Europa. RESTAURANT S. v. d. WAL Leeuwenburg 5-11 - Sneek Telef. 3863 SNEEK, van 19 juli t.e.m. 4 augustus. Geboren: Hendrik Willem, zv Geert Ferwerda en Albertje Hoekstra; Akke- lina Thea Hendrika, dv Rein Aukema en IJmkje Trijntje Falkena; Nicolaas, zv Jolle de Boer en Trijntje Zandstra; Grietje, dv Pieter Wiersma en Hinkje van ’t Zet, van Parrega; Hendrik Rim mer, zv Hendrik Eijzinga en Geertje Londema; Wouter, zv Jacob Koenen en Sijtske Hempenius; Harm, zv Sijbren Egbert Kolk en Frouwke Zijlstra; Jo- landa Patricia, dv Folkert Muizer en Helene Louise Doop; Freerk, zv Mein dert Spoelstra en Geeske Meijer. Ondertrouwd: Simon van der Hei den, 44 jaar en Helena Ruif rok, 36 jaar. Getrouwd: Willem Ekkelboom, 41 jaar en Maria Adriana van Ankeren, 40 jaar; Antoon Westhoff, 28 jaar en Sjoerdtje Thomaske Kolk, 22 jaar; Sij- men Kracht, 26 jaar en Bankje Cou perus, 24 jaar; Geert Bootsma, 24 jaar en Frederica Anna Trijntje Tuinstra, 21 jaar; Fokke Hamstra, 18 jaar en Satsche de Vries, 18 jaar; Wijtze Ried- stra, 23 jaar en Trijntje Sikma, 21 jaar; Simon Mollema, 68 jaar en Louisa Breetveld, 59 jaar. Overleden: Rintje van der Horst, 82 jaar w.v. Antje Walinga; Jan Stelwa gen, 57 jaar e.v. IJke Kooistra, van Itens; Akke Bink, 89 jaar w.v. Thijs Pasma; Trijntje Weerman, 83 jaar e.v. Pieter Keuning, van Joure; Jentje Dijkstra, 54 jaar e.v. Antje Langeraap, van Scharnegoutum; Jetze Boschma, Nederland 2. De AVRO doet het wat kalmer aan. Echt zo op z’n zomer- avonds. Eerst twintig minuten met de Beatles. In een tekenfilmpje dan altijd nog, want in levende lijve zijn ze niet te betalen. Dan het internationale fes tival van folkloristische amateur- dans- en zanggroepen. Uit tal van lan den kwamen de jongens en meisjes, de mannen en vrouwen van de volksdans naar Middelkerke. Een half uurtje Televizier en dan gaan we voor de zoveelste maal deze week naar het wilde westen van Ame rika. Deze keer ook terug in de tijd. De geheime agenten Artemis Gordon en James T. West bemoeien zich met een geheimzinnige moordzaak. Spoor wegarbeiders, die bezig waren met de aanleg van een spoorlijn naar het wes ten, werden vermoord. Het was zo klaar als een klontje: Indianen waren de schuldigen. Maar waarom die moordzucht? En waarom juist spoor wegarbeiders? Na het laatste nieuws gaat de com binatie CVK/IKOR/RKK nog verder met het derde deel van de Italiaanse film over het leven van Franciscus van Assissi. Dinsdagavond hield de Sneeker Zwem- en Poloclub „Neptunus” zwem wedstrijden voor haar leden en abon- né’s van het Zwembad in het Burge meester de Hooppark. De uitslagen luiden als volgt: 33 1/3 m schoolslag meisjes t.e.m. 12 jaar: 1. J. de Jong, 33 seö.; 2. Sjoeke Buitenveld, en Aly Couperus, beiden 34,1; 3. Jacomina Bakker 34,3. Idem jongens t.e.m 12 jaar: 1. Marten Metz 31,1. Idem meisjes t.e.m. 15 jaar: 1. A. Groe- neveld 29,7; 2. J. Zijlstra, 29,9; 3. A. v. d. Meer 30. Idem jongens t.e.m. 15 jaar: 1. Hajo Slager 29,2; 2. Bert v. d. Pijpekamp 30,8. 33 1/3 m rugslag meisjes t.e.m. 12 jaar: 1. Jacomina Bakker, 37,9; 2. Janny de Jong, 38,8; 3. Aly Couperus, 39,7. Idem t.e.m. 15 jaar: 1. J. Zijlstra, 31,8; 2. J. Groenveld 33; 3. A. v. d. Meer, 34,1. Idem jongens t.e.m. 15 jaar: 1 Bert v. d. Pijpekamp 27; 2. Hajo Slager 30. 66 2/3 m vrije slag dames: 1. Jenny Smit-Flapper, 1.02,5; 2. Fem Oppenhui zen, 1.09,7. Idem heren: 1. Schuhmacher 59,5. 66 2/3 m rugslag dames: 1. Jenny Smit- Flapper 1.11,4; 2. M. v. d. Zee 1.17. Idem heren: 1. Coos de Vries 1.05,4; 2. U. Schumacher 1.07,1, Het derde zomeravondconcert onder auspiciën van ..Pro Organo” wordt vrijdagavond a.s. in de Grote Kerk ge geven door de Delftse organist Addie de Jong. Deze jonge organist slaagde vorig jaar cum laude voor het solisten-exa- men orgel, terwijl hem binnenkort aan het Rotterdams Conservatorium (dir. George Stam), de „Prijs van uitne mendheid” zal worden uitgereikt. Addie de Jong speelt werken van J. S Bach (Praeludium en Fuga in e. moll), Orgelkoraal Jesus Christus un- ser Heiland” uit de zg. orgelmis) even eens van Bach, Cesar Franck’s Grande Pièce Symphonique en de Symphoni- sche Phantasie mit Fuge ueber den Choral „Wachet auf, ruft uns die Stimme. van Max Reger Dit orgelre- cital begint om 8 uur ’s avonds. „Aegir” is een bij de KVNWV aan gesloten vereniging met ongeveer 450 leden. De preases is niemand minder dan de bekende Regenboogzeiler John Hofland. Dank zij zijn initiatieven kon de reis dit jaar worden gehouden. Leider aan boord is de heer J. de Koning, textielwinkelier en lid van de sectie jeugdzeilsport van de KVNWV. Veertien meisjes en 26 jongens in leeftijd van 12 tot 19 jaar varen mee. Bovendien bevinden zich aan boord achttien kielloze zeilboten (O.K.-jollen, Pluis, Solo, Stern en Vaurien), waar van veertien meedoen in de wedstrij- radiatie; 10.40; Journaal. Ned. 2: 8.00 Nieuws; 8.01 Ster; 8.05 Music please; 8.15 De ijzeren slang; 9.00 Stromboli; 10.15 Ster; 10.20 Journaal. een werd van de been geworpen „We zitten op de zandplaat!” schreeuwde Kappie. Zeer waarschijnlijk zou het schip daar voorlopig wel blijven zitten ook, want ofschoon de Meester de machine onmiddellijk weer op achteruit had ge plaatst en het verraderlijke water door de razende schroef tot schuim werd geklopt, verschoof het schip geen mil limeter... Voor het Prakt ij kdiplom» Boekhou den (Ass.) slaagden: H. B/ihksfna en A. Veldhuizen te, Sneek, L.’.G-, goot jes te Workum en' A. Zeilstra te Schar negoutum. Voor het diploma Mod. Bedr. Adm. (Ass.): C. de Vries te Sneek, P. Spoel stra te MIst en P. Terpstra te Gauw. Allen werden opgeleid door de heer L. M. Vierstra. Vrijdag 11 en zaterdag 12 augustus a.s. organiseert de Sneker Wandel Unie voor de 5e maal de bekende Mariniers- marsen over de afstanden van 80 en 50 km. Deze marsen werden destijds aanbevolen door wijlen president Ken nedy van de Verenigde Staten, spe ciaal de 80 km. Voor hen die zich nog niet op deze afstand durven wagen heeft het bestuur een 50 km-mars in gelegd. De mars wordt georganiseerd onder auspiciën van NCWB en staat voor een ieder open. Men rekent evenals voorgaande ja- ren weer op een flinke deelname. Voor de 80 km-mars staat o.a. al een groep van 17 wandelaars ingeschreven uit Emmercompascuum; verder komen er inschrijvingen uit het gehele land bin nen. De start van de 80 km vindt vrijdag avond plaats om 23.30 uur vanaf het verenigingsgebouw Aere Perennius, Kleinzand 10. De 50 km-mars start zaterdagmorgen om 9 uur vanaf de zelfde plaats. Het inleggeld voor de mars bedraagt f 10,Daar is. de ge hele verzorging inbegrepen, met soep, koffie en broodjes. Frisdranken zullen tijdens de mars verkrijgbaar zijn voor f 0,25. Er zullen speciale wagens op het parcours rijden voor het meenemen van kleding enz. Om de 10 km zullen verzorgingsauto’s gereed staan om de wandelaars verzorging te geven. Ook zal tijdens de mars de e.h.b.o. aanwezig zijn. Deelnemers, die de 80 km niet geheel kunnen volbrengen, maar wel boven de 50 km komen, zullen de herinnering van de 50 km ontvangen. Ieder die de tocht volbrengt zal een mooie herin- neringsplaquette ontvangen met groot draaglint en speld met de afbeelding van een marinier. De inschrijf adressen voor de tocht zijn: het secretariaat: W. G. Adema, Ged. Poortezijjen, 2, Sneek; Tj. de Vries, Age Piersstraat 7, Sneek en J. M. Hoekstra, Hemdijk 11, Sneek, tel. (05150)-3177. Route 80 km: Sneek, Ysbrechtum, Nijland, Bolsward, Parrega, Workum, Koudum, Molkwerum, Staveren (grote rust), Warns, Hemelum, Bakhuizen, Rijs, Balk (rust), Wijckel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg, Hommerts, Jutrijp, Sneek. Route 50 km: Sneek, Jutrijp, Hom merts, Woudsend, Ypecolsga, Balk, Kippenburg, Harich, Oudega (H.O.), Elahuizen, Ypecolsga, Woudsend, Hom merts. Jutrijp, Sneek. Rusten en zware punten zullen tij dens de mars bepijld zijn. Na afloop van de marsen vindt een gezellige ge zamenlijke prijsuitreiking plaats in Aere Perennius. Dinsdag 8 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-19 00 Landbouwjournaal. 19.00-19.15 Literair kwartier Drs. G. A. G. Meerburg bespreekt „Hwerom is de himel swart”, een dichtbundel van Durk van der Ploeg. Uitgeverij A. J. Osinga, Bolsward. 19.15-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. Douwe van Dam. Foar de bern: Johan van der Zee fortelt oer „Liuwehoun”. in for- hael fan H M Hoeve. „Froulju foar’t front” Gearstal ling mefrou J. Faber-Welling; meiwurkster Akke Radsma „Nijsco” In traktaesje fan nijs- gjirrichheden, nijs en taer Woensdag 9 aug. Ned. 1: Wonderland; 6.45 Minimolen; 6.50 Journaal; 6.55 Ster; 7.00 Er was eens 7.51 Socutera; 7.56 Ster; 8.00 Journaal; 8.16 Ster; 8.20 Hu mor uit vroeger dagen; 8.35 De mooiste tijd van je leven; 9.55 The Italians; 10.40 Journaal. Ned. 2: 8.00 Nieuws; 8.01 Ster; 8.05 Eén horizontaal; 8.30 Politie museum; 9.30 Ds. J. Langstraat; 9.35 Pondspondsgewijs; 10.10 Ster; 10.15 Journaal. Donderdag 10 aug. Ned. 1: 6.45 Minimolen; 6.50 Journaal; 6.55 Ster; 7.00 Verrekijker; 7.10 Van gewest tot gewest; 7.30 Mensen in de sport; 7.53 Toeristische tips; 7.56 Ster; 8.00 Journaal; 8.16 Ster; 8.20 Een mens is maar een mens; 8.45 Wereld op wielen; 9.20 Jean Genet; 9.35 De meiden; 10.50 Journaal. Ned. 2: 8.00 Nieuws; 8.01 Ster; 8.05 The Beatles; 8.25 Folkloristisch festival; 8.50 Televizier; 9.20 The wild wild west; 10.10 Ster; 10.15 Journaal; 10.30 Franciscus van As sisi. 30. Het gegier van de vrijgemaakte motor deed de Meester verschrikt van zijn bezigheden opzien. Met één sprong was hij bij de hefboom, maar juist te laat! Koning Libertien had de ma chine op volle kracht vooruit geplaatst en de gewillige Kraak gehoorzaamde onmiddellijk „Krakende krukassen! Blijf met je zuigers van die hefboom af!” kreet de Meester. „Brokkenmaker! Weet je niet gewestelijk journaal, Mensen in de sport en toeristische tips. Na het jour naal komt de VPRO aan bod. Nettie Rosenfeld presenteert eerst haar programma Een mens is maar een mens, waarna Fred van der Vlugt in zijn autorubriek Wereld op Wielen een vergelijkende test houdt van een aan tal (reeds eerder apart behandelde) automobielen uit de populaire prijs klasse. De voor- en nadelen van de Volkswagen, de DAF, de Simca 1000, de Opel Kadett, de Skoda en de Re nault tien. Dan het bekende toneelstuk de Mei den van Jean Genet. Aan het stuk gaat een inleiding vooraf van een kwartier, waarin een beeld zal worden gegeven van de schrijver en de achtergronden van diens werk. De Meiden is een heel merkwaardig en bepaald geen plezierig stuk, waarin Henk van Ul sen, Hans Culemans en Eric van der Donk in travesti de rollen spelen van twee dienstmeiden Claire en Solange met hun mevrouw. Het feit, dat Genet de rollen in travesti liet spelen is niet alleen hoewel natuurlijk bepaald wel voor een gedeelte omdat hij zelf een homofiel is. Hij wil n.l. de toe schouwer op de meest absolute wijze in verwarring brengen. En dat lukt hem wonderwel, want de meiden spe len in dit stuk ook nog voor elkaar. Ze verwisselen nl. herhaaldelijk van ge daante. Dat is het gevolg van een even merkwaardig als luguber spelletje, dat ze samen hebben uitgedacht. De Mei den is een stuk met een dubbele bo dem, zoals het „mclernisme” vereist. Eén ding dient wel gezegd: Genet mag dan al een vreemd manneke zijn, schrijven kan hij wel. Zijn taalgebruik is formidabel en zijn stukken zijn meesterlijk geconstrueerd. John van de Rest heeft de regie. Algemeen was de kritiek van oordeel, dat de acteurs be- wonderenswaardige prestaties lever den. Dinsdag 8 aug. Ned. 1: 6.45 Mi- nimolen; 6.50 Journaal; 6.55 Ster; 7.00 De onbekende wereld; 7.20 Sportpanorama; 7.30 Hogan’s hel den; 7.56 Ster; 8.00 Journaal; 8.16 Ster; 8.20 Televizier; 8.50 Ray An thony; 9.40 De twee aspecten Woensdag 9 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-19 00 Dier en plant in RONO- land. 19.00-20 00 Uit ons repertoire. Frits Smienk presenteert de K S W Har monie uit Sommer.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5