WAT ER OP HET SCHERM KOMT herstelde zich Augustus struikelde maar Morgen Songfestival op Ameland T.v.-programma in ’t kort J RONO I DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 De laatste vijf minuten Vakantiekarikatu ren Duivel in zijde Brandkast SG III Plezierige oude dag Songfestival Ameland Veemarkt ^neek Gesprek met Van Riel Burgerlijke Stand BAARDERADEEL varf 29 juli—5 aug. 1967 IT IS MAR IEN KEAR FEEST Simon C. Jansen geeft orgelconcert in Bolsward Kijkers en luisteraars Hebben is hebben Burgerlijke stand jegens den scheidenden leeraar TWEEDE BLAD SNEEKER NIEUWSBLAD i fa van Gemeenteraadsverkiezing. steld voor de tusschentijdse verkie- van 27 van ADVERTENTIËN zal weten te vinden. BURGERLIJKE STAND 22.20 18.56 i Gaskachels. Zij, die dezen win ter Gaskachels wenschen te Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Dick van Dyke; 20.30 Jean Pierre Ferland; 21.00 Duivel in zij de; 22.42 Ster; 22.45 Journaal. fan en (van onze weerkundige medewerker) VEEL ZON AAN HET STRAND NAZOMER ANDER EFFECT Gehuwd: Sjoerd Hiemstra 25 j. en te Maandag 14 augustus 18.30—19.00 RONO-dagboek. 19.0019.50 Recital door Grace van Heerewaarden sopraan, en Henk Broekstra piano. Liederen van Mozart, Brahms, Wolf en Fauré. Pianosolo: Clair de Lune en La Ter- rasse des Andiences van Debussy. Geboren: te Winsüm: Jan, z.v. M. Weijer en W. Gillebaard: te Jellum: Marten Wijtze, z.v. Sj. Dijkstra en F. Boersma; te Mantgum: Tineke, d.v. W. Wiitsma en G. Zandstra. Ondertrouwd: J. Allardus, 25 jr, te Groningen en G. A. Schoustra, 23 jr, te Oosterwierum. Overleden: S. Jellema, 76 jr, van Jellum. Zijt gij gezond? Dan kunt Ge nog heden uw leven verzekeren. Gij weet niet of U darmorgên^nög’mö'-“ gelijk zal zijn. Brêeroo zei: ,,’t Kan verkeeren”. De Algemeene, Dam rak 74, Amsterdam, verzekert U op voordeelige voorwaarden. MAANDAG. Nederland 1. Na het journaal de kerkeliike actualiteitenru- brei Kenmerk. De KRO brengt een af levering van de Engelse serie Survival, de reconstructie van de reis, die Shackleton in 1914 maakte naar het poolgebied. Shackleton beleefde een barre tocht, toen zijn schip door de ijsmassa’s werd vernietigd en hij zich SNEEK, van 3-9 Aug. Geboren: Jan zv Douwe Buwalda en Sjitske Zeijl. Leeuwkje dv Rin- Vrijdag 11 augustus, 19.25: De gasten van Felix Hechinger; met Willi Reichert als Fe lix Hechinger. Rond het weekeinde ging augustus het op een andere manier proberen, namelijk op die van de z.g. gulden middenweg. Heel langzaam werd aangepapt met een uitloper van het Azoren- hogedrukgebied en dit gaf van zondag af een belang rijke verbetering. In het begin van deze week zag ’t er naar uit, dat augustus niet, zoals de laatste jaren Vrijdag 11 aug. Ned. 1: 6.45 Mini- molen; 6.50 Journaal; 6.55 Ster; 7.00 Pop corn; 7.25 Felix Hechinger; 7.56 Ster; 8.00 Journaal; 8.16 Ster; 8.20 Attentie; 8.45 Vakantie van A t/m K; 9.20 De parallelle wereld; 10.15 Hij is het weer!; 10.35 Journaal. Ned. 2: 8.00 Nieuws; 8.01 Ster; 8.05 Vara-ra-boem-tv; 8.55 Achter het nieuws; 9.20 Crisis; 10.10 Ster; 10.15 Journaal. „Dat kan ik ook”, zal augustus hebben gedacht toen de zomerse juli als voorbeeld van de kalender verdween, en kwam prompt met een tropisch warme dag uit de bus. Daarmee tilde augustus even boven haar macht, want prompt volgde er een inzinking met een aantal buien en veel koeler weer. Vorige week vrijdag waren er midden op de dag buien, waarbij het kwik tot 13 graden daalde, hetgeen deze zo mer nog niet was vertoond. Augustus gaf ruiterlijk toe, dat het toch minder ge makkelijk is om warm zo merweer te brengen dan het zo lijkt. dv Jacob Zeijl en Uilkje Groene- veld. Jelle zv Rinze Zéilstra en Y en Jósephina t t zv Thijs Tigcl De twadde püde mei oaljekoeken is hast leech Dan ropt syn maet: tink der om, se lizze dreech Mar Haye seit: it is mar ien kear feest It liif moat hjoed mar ris op ‘e leest Moarn gean wy wer, nei hurdsyldei Dan giet de hiele hüshalding mei Der giet sa’n dei ek hiel hwat troch De bern krije hast nea genöch Mar wy ha allegaar tige skik en myn wiif dy tinkt allyk as ik ’t Is wol in hiele lange dei Wy keapje hwat en nimme ’t mei En jouns dan is it: ,,’t is mooi geweest" It is mar ien kear feest! I. KUIPERS, Psn., Drijlts. Het eerstvolgende concert in de se rie, die onder auspiciën van de Stich ting Orgelcentrum in de Grote Kerk te Bolsward plaats vindt, zal op dinsdag 15 augustus worden gegeven door de organist Simon C. Jansen. Het pro gramma vermeldt: Choral III, César Franck; de uit zeven delen bestaande Suite du premier ton, L. N. Cléram- bault; Psalm 19, H. Gagnebin; negen Inventionen, Herman Strategier; Pas- sacaglia, koraal en fuga over gez. 194 en Fuga in Es; Preludium en fuga in C, J. S. Bach. Het concert begint om 8 uur. Zondag 13 aug., Ned. 1: 16.00 Pi- po; 16.10 Europese waterskikampi- oenschappen; 18.35 God in Frank rijk; 19.05 Woord voor woord; 19.10 Thierry la Fronde; 19.35 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 De laatste vijf minuten; 21.45 Jubileum jazzcon- cours; 22.25 Journaal. Ned. 2: 20.00 Journaal; 20.05 The recluse; 20.50 Spatsommer; Journaal. Nederland 2. Twee toneelprodukties in het NTS-programma, een uit Ame rika en een uit Duitsland. Die uit Amerika heeft betrekking op een stuk experimenteel toneel van de schrijver Paul Foster, getiteld the Recluse (de afgezonderde). Een heel merkwaardig stuk over een oude vrouw, die de dui vel ontmoet. Het wordt gespeeld door leden van het experimentele toneelge zelschap la Mama, dat binnenkort een bezoek aan ons land zal brengen. Ter introductie een gesprek met de schrij ver, de regisseur en de leider van het gezelschap. Van geheel andere aard is het cy nische Spatsommer van de Duitse schrijver Horst Pillau, die als uitgangs punt de novelle Altersschwach nam van de bekende auteur Max Dreyer. Hoofdpersoon is de oude zeerob Röbbe Klingenbarg, een prachtige rol van de acteur Martin Held. Klingenbarg ver maakt zich op z’n oude dag nog best met zijn baantje als veerman. Maar de jongeren zijn wreed voor de oude ren. In het Noordduitse plaatsje, waar Klingenbarg woont, vinden ze, dat de oude baas er het bijltje maar bij moet neerleggen. De gemeente zoekt een nieuwe veerman. Verzetten tegen de overheid heeft nauwelijks zin, dat heeft hij al lang doorgekregen. Dus neemt hij alleen maar wraak. Hij stelt zijn eisen. Per slot van rekening heeft hij er niet om gevraagd om als ge pensioneerde door het leven te gaan. Als ze dat zo graag willen, moeten ze maar voor hem zorgen ook. De ambte naren worden radeloos Hij blijft er doodkalm onder. De ouderdom mag dan al met gebreken komen, je kunt er zelf voor zorgen, dat je nog best een plezierige oude dag hebt Zaterdag 12 aug., Ned. 1: 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjour- naal; 15.57 Ster; 16.00 Sportpanora- ma; 16.50 Kinderprogramma; 19.00 Charlie Chaplin; 19.25 Muziekfilm pje; 19.28 Mijn oom van Mars; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier; 20.45 Kolonel Hogan’s helden; 21.10 Potassy; 21.30 De vijfde colonne; 22.45 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Ester en Abi Ofarim; 20.15 Hebben is hebben; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. voer op H. t verschil tussen uren zon. waargenomen in Den Helder en in de Achter hoek bedraagt vaak 80 a 120 uren in de drie zomer maanden. In deze drie maanden komt Den Helder op ge middeld 661 uren zon; Vlis- singen 642 uren; De Bilt 607 uren; Maastricht 590 uren en Groningen 574 uren zon. Hieruit blijkt, dat alleen tussen Den Hel der en Groningen normaal het verschil al 90 uren be draagt. Uit deze zonneschijn-re- gistratie is ook gebleken, dat dit verschil vóór ’s morgens 10 uur en na ’s middags 5 uur heel wat minder sterk speelt dan in de daar tussen liggende uren. Dit strookt met de wetenschap, dat door ver warming overdag de be wolking verder landin waarts veel zwaarder is dan in het wat koelere kustgebied en de eilanden. Eerst in de nazomer en vroege herfst (september- half oktober) gaat dat ver schijnsel verdwijnen. Het zeewater is dan warmer geworden (ongeveer 18 graden), waardoor er dan niet zelden boven zee meer bewolking en ook buien ontstaan dan in het zomer seizoen. Vandaar ook het gezegde „Voor de langste dag neemt de zee, na de langste dag geeft de zee”. Eigenlijk dient men te stel len: in de zomer neemt de zee, in de nazomer en vroe ge herfst geeft de zee. Met dit geven en nemen wor den dan de buien bedoeld, die in de zomer boven zee meestal oplossen maar in de nazomer boven zee kun nen ontstaan en dan het kustgebied binnen trekken. Nederland 2. De VARA presenteert een eigen songfestival. We hoeven er niet voor naar Wenen, naar San Remo of naar Knokke, maar blijven dicht bij huis. De dorpsomroeper van Ameland heeft nl. het initiatief genomen tot de organisatie van een Amelands Songfes tival en de VVV van dit Waddenei land heeft de uitwerking daarvan ter hand genomen. Amateurs zullen de liedjes zingen, die tientallen vrienden van Ameland hebben ingezonden. Het betreft hier overigens een primeur, want de televisiecamera’s hebben nog nooit beelden van de Waddeneilanden naar de rest van het land gezonden. Vijftig minuten liedjes over en uit Ameland met als gastartiesten Cisca Peters, Cuby and the Blizzards en Tony Bass. Daarna Achter het Nieuws en om de avond te besluiten een nieuwe afleve ring van de Amerikaanse serie Enigma, die we in geruime tijd niet hebben ge zien. In deze serie worden doorgaans sociale of althans menselijke proble men behandeld. Vanavond heeft een vrouw een avontuurtje met de echtge noot van haar beste vriendin. Maar terwijl het tweetal een nacht elders doorbrengt, komt de man te overlijden. Niet helemaal ten onrechte zit de vrouw in zak en as. Ze is bang voor de kon- sekwenties en schaamt zich diep. ZONDAG. Nederland 1. Een bijzon dere verrassing op deze zondagmiddag. Neen, we bedoelen niet, dat de voet balcompetitie begint. Maar wel, dat Pipo de Clown zijn vakantie eventjes onderbreekt om bij de kleine kijkers op bezoek te komen. Verder in de mid daguren weer een reportage van de waterskikampioenschappen in Amster dam. Het avondprogramma begint met 'n herhaling. Voor het CVK/IKOR schreef Ernst van Altena God in Frankrijk, een programma van Franse chansons, die God, duivel, geloof en ongeloof, leven en dood bezingen. Théröse Steinmetz, Peter Blanker en Ton van Duinhoven zingen de Nederlandse vertalingen van chansons van Brèle, Brassens, Ferré en Anne Sylvestre. Doré Smit treedt op als gastvrouw. Woord voor Woord en Thierry la Fronde gaan vooraf aan NTS-sport. Thierry gaat op zoek naar een schat, maar dreigt er bekaaid af te komen, want de vijand slaapt nooit. De VARA brengt een aflevering (voorlopig de laatste) van de Franse serie de Laatste Vijf Minuten. Het werk van commissaris Bourrel viel de laatste tijd steeds beter in de smaak van de kijkers. Bourrel was trouwens een uitstekende plaatsvervanger voor Maigret: net zo gewoon, net zo schijn baar onhandig en stuurs, maar net zo slim en vasthoudend. Alleen de pijp ontbrak. Die Bourrel heeft weer een bijzonder moeilijke zaak in behande ling. Er is een indrukwekkende reeks verdachten als er een wonderlijke moord is gepleegd. De directeur van een soort wassenbeeldkabinet is dood. Hij wordt gevonden met een gipsmas- ker op z’n gezicht. Het tiende jazzconcours wordt in de Jachthaven Van Dijk in Loosdrecht gehouden. Al wekenlang zijn de nieu we- en oude-stijlers in het geweer ge weest. De beste combo’s drongen door tot de finale. Loosdrecht heeft al heel wat sterren opgeleverd in de afgelo pen negen jaar. Bijna alle jazzgroot- heden van ons land begonnen in de bo tenloods. Bezitters van Oude Kunstgebitten t Zondag op Maandag jl. is <een ern- en Tanden!! Donderdag 9 Aug. van stige baldadigheid gepleegd. Op het 11-5 uur houdt Mad. Kattenburg jacht „Brise” van den heer G. E. zitting tot het inkopen van Oude de Boer, aan de Slachtedijk te Jou- Kunstgebitten en Tanden, al zijn rej lag het zeil als gewoonlijk om deze nog zoo beschadigd a 1 Gld. de giek gerold met afdekkleed over- per tand m.g. in het Hotel S. Ra spannen. Toen nu dat zeil Maan- nenburg, Wijde Noorderhorne. In- dagmorgen geheschen zou worden, gang Hotel. Aparte Zitkamer. Wat is Korker? Korker is een Amerikaanse vinding die het lek- worden der binnenbanden voor- komt. Korker is een poeder dat met gesneden was. Het is te hopen dat water vermengd door uw voetpomp Een vulling is voor een jaar vol doende. Dringt van buiten af een spijker in een met Korker gevulde binnenband, men haalt den spijker er uit en rijdt verder. Per doos ver krijgbaar voor Rijwielbanden a f 3,75. Voor Motoren en Auto’s f 5,00. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Agent voor Sngek J_. Smit Ezn. Opvallend is het grote verschil in uren zon tussen de Veluwerand en het Ijs selmeer. Lelystad heeft ge middeld in de zomer tien tallen uren meer zon dan Ermelo, de Hoge Veluwe en het Uddelermeer. Althans tot heden. Over enkele jaren zal dit zich wijzigen, n.l. als Zuid Fle voland droog valt. Men krijgt dan meer opstijgen de, warme lucht, meer wol kenvorming en minder zo merzon in Harderwijk, Dronten en het Eemnes-ge- bied. Men is hier dus bezig met een micro-klimaatver- andering. ZATERDAG. Nederland 1. Tussen de kinderprogramma’s in beelden van de Europese kampioenschappen waterski en, die in Amsterdam worden gehou den. De dames moeten allerlei figuren op het water tekenen, de heren slaan aan het springen over de schans. De enige Nederlandse troef is Gonnie Da ne, maar die zal dan ook wel hoog ge noteerd staan. Om zeven uur begint het programma van de TROS met Charlie Chaplin, die als huwelijkszwendelaar op de beeld buis verschijnt. Vervolgens een avon tuur van Mijn Oom van Mars, dat de titel kreeg the night life of uncle Mar tian. Oom Martin is overspannen ge raakt van zijn drukke werk om zijn ruimteschip voor Mars weer startklaar te krijgen. Na het journaal en AVRO’s Televi zier kolonel Hogan. Hij krijgt bezoek in z’n kamp, nl. van een generaal. Twintig minuten vervolgens met de goochelaar Potassy, die zo voor en na al eens voor de AVRO-camera’s van zijn kunnen blijk heeft gegeven. Een knap manipulator, die bovendien zijn werk als showman uitstekend weet te verkopen. Het slot van de avond wordt ge vormd door een aflevering van de Duitse spionageserie de Vijfde Colon ne met als ondertitel Brandkast SG III. Het is een spannend verhaal over spi onage en contraspionage. Uit een rege ringsbureau in Bonn zijn verschillende geheime stukken verdwenen. De dieven moeten goed thuis geweest zijn op het ministerie, want ze hebben geen krasje op de kluisdeuren gemaakt. Bovendien liggen de stukken de volgende dag weer op hun plaats, maar dan zijn er andere verdwenen. Het is een hele tour voor de Abwehr de contra spionage om deze zaak op te lossen. Nederland 2. Het KRO-programma wordt geopend met tien minuten show. Het Israëlische echtpaar Esther en Abraham Ofarim zingt volksliedjes. De Duitse televisie heeft een hele reeks van deze tien-minutenprogrammaatjes opgenomen. Esther en Abi zijn nl be kende sterren geworden in het land van onze Oosterburen. Een Duits televisiestuk van praktisch twee uur, dat als Nederlandse titel kreeg Hebben is Hebben, wordt opge voerd onder regie van Rolf Hadrich en met een bijzonder goed verzorgde rol bezetting. Hoofdpersoon is de vroed vrouw Kepes, die ergens in Hongarije de hulp en toeverlaat is van vele vrou wen. Zij ontmoet de jonge Mari, die een baby verwacht. De aanstaande va der, de soldaat Dani, is echter finan cieel niet bij machte een vrouw en kind te onderhouden en dus dreigt de hele boel spaak te lopen. Vroedvrouw Kepes weet echter raad. Ze koppelt Mari aan de oude, maar rijke buurman David, die wel tot een huwelijk bereid is. Er komt een heel plechtige mooie bruiloft met David in z’n zondagse pak en Mari helemaal opgedokt. De dag na het huwelijk gebeurt er echter iets vreemds: de bruidegom komt plotse ling te overlijden. Het stuk, dat speelt in de twintiger jaren in een steppe- dorp, wil een aanklacht zijn tegen de wantoestanden in Hongarije veertig jaar geleden. Het berust dan ook op ware gegevens. Gemiddeld wordt de meeste zonneschijn gevan gen in het gebied noord punt Noord Holland, Texel en Vlieland. Soms ligt het maximum aan zon bij Zee land of de Zuidhollandse eilanden, maar wat met de regenval nog wel eens mo gelijk is, nooit wordt de meeste zon in de zomer op de Veluwe, in Drenthe of in Limburg geregistreerd. Op 1 augustus jl. waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 2.494.557 tele- visie-toestellen aangegeven tegen 2.480.519 op 1 juli. Het aantal geregistreerde radio-toe stellen bedroeg op 1 augustus 2.774.471 tegen 2.761.069 op 1 juli jl. RAUWERDERHEM, maand juli 1967. Geboren: Jitske, d.v. M. A. Heeringa en P. de Haan; Trijntje, d.v. J. Dijkstra en J. v. d. Heide; te Sijbrandaburen: Egbert, z.v. J. Punter en G. Vogelvang te Leeuwarden: Gerrit z.v. E. de Vries en G. v. d. Veen van Irnsum; te Irn- sum: Trijntje Anna, d.v. R. Zijlstra en A. de Vries; Astrid Irma, d.v. R. G. de Moor en M. M. Bralts. Gehuwd: C. Oosterhoff, 24 jr, te Leeuwarden en J. de Boer, 21 jr, te Sijbrandaburen; H. Fokkens, 24 jr, te Sijbrandaburen en H. Abma, 21 jr, te Terzool; R. Bleeker, 21 jr, te Irnsum en B. van der Wal, 24 jr, te Poppinga- wier. Maandag 14 aug., Ned. 1: 18.45 Minimolen; 18.50 Journaal; Ster; 19.00 Kenmerk; 19.30 Survival; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Lekkere diertjes; 21.05 Piste; 21.45 Silhouet; 22.20 Epiloog; 22.25 Journaal. Dinsdag 8 augustus bedroeg de aan- de Sneker veemarkt in totaal 1836 dieren t.w.: 23 melk- en kalfkoeien: f 980, 1080, 1180. 60 slachtkoeien: f 3,45, 3,75, 3,85, 4,20 per kg gesl. gewicht. 40 pinken: f 800, 900, 1000. 6 graskalveren: geen notering. 250 nuchtere kalveren: f 75, 150, 160, 260. 25 bokken en geiten. 1268 schapen en lammeren. Schapen: f 80, f 125; 2,90, 3,— gesl. gewicht. Lammeren: f 80, 115; 5,5,30 gesl. gew. 95 varkens en slachtbiggen: f 1,80, 1,90, 1,92. 2,levend gew. 45 zouters: f 1,90, 2,levend gev\ 24 kleine biggen: f 60,75, Stemming. Gebruiksvee: prijshou dend; slachtvee: staande prijzen; pi - ken: prijshoudend; graskalveren: wei nig stemming; nuchtere kalveren: prijs houdend; wolvee: aanvoer niet groot, prijshoudend; varkensmarkt: voor- n arkt prijshoudend, afloop iets lager; kleine biggen: weinig temming. De tijd van de eigen pro- (ukties is nog niet aangebro ken en de actualiteit neemt een bescheiden plaatsje in in de programma’s van de ko mende dagen. Maar het aantal buitenlandse programma’s is groter dan ooit. Een uitzonde ring vormt het songfestival op Ameland. De eilanders gingen ervan uit, dat de Nederlan ders moeten leren inzien, dat er daar aan de duinrand geen inboorlingen wonen, maar echte Nederlanders. vaak gebeurde, zou verval len in een uitermate slecht- weer-periode mét veel re gen. Het zich tijdig her stellen kan tot gevolg heb ben, dat ook augustus zich bij de zomerse tendenz die de zomer van 1967 tot he den liet zien, weet aan te passen. Juni gaf 30 a 40 uren zon te weinig, juli een overschot van 50 uren en de eerste week van augus tus was vrijwel normaal, zodat op dit moment nog niet kan worden gezegd: „Wat hebben we een bij zonder zonnige zomer”. Wil deze zomer een echt zonnige indruk achterlaten, dan kan augustus hieraan misschien nog iets doen. Uit de Nieuwe Sneeker Courant Bergsma, allen te Heeg. Hein zv Woensdag 8 en Zaterdag 11 Atze Hettinga en Rienske Cnossen Augustus 1917, vijftig jaar geleden, te Oppenhuizen. Thomas zv Ulbe Steenstra en Afke Talhout te Wol- Gemeenteraadsverkiezing. Door sum. Hillagart Hermiena dv Ber de afd. Sneek van den Vrijz. De- nardus Brouwer en Elisabeth Rei- mocratischen Bond is candidaat ge- mering te Woudsend. steld voor de tusschentijdse verkie- c-’—1 TT' zing voor den gemeenteraad (vac. Sjieuwke Bonte 22 j. beiden 7 Bakker) de heer D. Zuiderbaan. De Heeg. t afd. van de Vrij-Liberalen komt dit- Overleden: Ypke van der Wal 83 J maal niet met een eigen candidaat j. ongeh. te Offingawier. Trijntje alhier is voor de le Reijenga 80 j. wedn. van Akke een lid van den van Slageren te Heeg. IJLST, van 3-10 Aug. Geboren: Petronella dv Sijtze van Koningsveld en Tetje Kaspersma. BAARDERADEElj., van 21 Juli- 4 Aug. Geboren: te Oosterlittens: Wieger zv Romke Toering en Aagg Visser. Gehuwd: Johan Elzard Hesse 36 j. te Groningen en Margaretha Ge- bina Geertruida Hanekamp van Ha- rinxma 26 j. te Weidum. Overleden: te Bozum: Hans Wit- teveen 73 j. wedn. v. Freerkje de Haan; te Weidum: Johannes Weijer 74 j. van van Kaatje Kuipers; te Wieuwerd: Harmen Tjallema 53 j. man van Sierkje Bakker; te Win- sum: Hendrik Leijenaar 63 j. man vah Afke Dijkstra. HENNAARDERADEEL, maakt, maar zijn zoon Ulli, die op vrijersvoeten is. Jos van der Valk pre senteert zijn Piste. In Treslong in Hil- legom treden beroemde sterren op uit de wereld van circus en variété. Er zijn jongleurs bij, acrobaten, kunst- fietsers, een juffrouw met een zee leeuw en grappenmakers. Nog wat ernst ook. In zijn rubriek Silhouet heeft Henk Neuman nl. een lang ge sprek met de heer H. van Riel, lid van de Eerste Kamer voor de VVD. De heer Van Riel goedmoedig uiterlijk en zijn accent nooit verbloemend is een oudgediende in de politiek. Ve len beschouwen hem als een van de meest conservatieve elementen in de WD. Hij heeft grote tegenstanders, maar ook vele politieke vrienden. Van Riel is de man er niet naar om zijn mond te houden. Het gesprek met Neu man kan beslist wel interessant wor den. Tot slot nog een epiloog van aal moezenier Groenendijk. Zondag 13 augustus 18.30-19.00 Sport. 19.00-20.00 Gelders Orkest o.l.v. Fran cesco Mander. Programma: 1. Cheru bini Symfonie in D; 2. Debussy Twee Nocturnes. Nederland 2. De AVRO laat Dick Dyke opdraven met zijn oude vrienden. Meneer Alan Brady, de baas van Dick, zal een avondje op visite ko men. Voor de liefhebbers van het chanson vervolgens een bijzondere gast. Fred Oster haalde de jonge Frans- Canadese chansonnier Jean Piere Fer land naar de stfidio, toen die onlangs een bezoek aan ons land bracht. Hij is een volslagen onbekende in Nederland, maar dat zegt niets ten nadele van zijn capaciteiten. Een volledige hoofdfilm is een ruim tien jaar oude rolprent uit de Duitse school, gemaakt onder regie van Rolf Hansen met in de hoofdrollen Lilli Palmer en Curd Jürgens. Zij spelen in Duivel in Zijde een echtpaar. De vrou- welijke helft is bijzonder jaloers en egoïstisch. Hij is componist en heeft daarvoor veel concentratie en toewij ding nodig. Hij houdt van haar en verdraagt zonder mokken haar onmo gelijke houding. Er komt evenwel een breekpunt als ze ook nog van hem eist, dat hij zijn secretaresse ontslaat. Hij weigert en zij neemt dat zo hoog op, dat ze zelfmoord pleegt. Als tij dens het onderzoek aan het licht komt, dat de man een verhouding had met de secretaresse, ziet het er slecht voor hem uit. Hij belandt voor de rechter en lijkt weinig kans te maken een von nis wegens moord te ontlopen. Een spannende rechtzaak vormt het hoog tepunt van deze film. Vrijdag 11 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje Johan van der Zee. Foar de bern: In reportaezje. „Microcartoons”, in program lichte platen, presintearre yllustrearre troch Cor Hoekstra. Produksje en regy: Pieter de Jong. In reportaezje oer it wurk fan in kultuer-technisch buro. Tusken de bidriuwen troch re- portaezjes en muzyk. Zaterdag 12 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-20.00 Drense uutzendink. marktplein no. 74. „Groene Kruis”. Ontsmetter ge- Jan Veltman vraagd voor Sneek en den Z.W. en Hendrina Hoek. Aanmelding schriftelijk bij en Pietje Dr. Ament te Sneek. VRIJDAG. Nederland 1. De NCRV begint het avondpro gramma met een herhaling: Onder de titel Pop Corn en kele fragmenten van de tie- neruitzending Twien, met o.m. Sandy Shaw en David Gar rick. Vervolgens de tweede aflevering van de Gasten van Felix Hechinger. De hotelpor tier krijgt deze keer een boks kampioen in z’n hotel. Hij wil de man een dienst bewijzen, maar dat pakt verkeerd uit en de bokser wordt razend. Na het journaal en Attentie een pro gramma van de Duitse televisie. De karikaturist Manfred Schmidt heeft ’n serietje gemaakt, dat hij de titel mee gaf Klein Reise-ABC. Hij filosofeert wat over vakantie en hangt aan alle letters van het alfabet een gekke bele venis op. Met zijn tekenstift, maar ook met grappige filmbeelden speelt hij wat met vakantiegangers en vakantie- problemen. Dick van Bommel, in wiens lijn dit Reis-ABC helemaal ligt, geeft er een typisch op understatement ge richt Van Bommel-commentaar bij. Hierna de vierde aflevering van de Parallelle Wereld, de door Yves Ciam- pi opgezette reeks over de spionage, ontdaan van alle romantiek. De serie werd gemaakt aan de hand van offi ciële dossiers van de geheime diensten van verschillende landen. Vanavond de Duitse bijdrage, die is getiteld Lief de in het Geding. Liefde en vrouwen spelen vaak een rol in de wereld van de spionage en contra-spionage. Tot slot van de avond heeft de heer Van Gelder een gesprek met de NCRV- dominees Van den Bosch en Jager over het boekje „Hij is het weer” van prof. dr. C. A. van Peursen. t afd. van de Vrij-Liberalen komt dit- uit. Door de r.k. kiesvereeniging Jacobs de Vries 8 j. te Wolsum.^ Jel- f „Gelijk Recht” a_— t verkiezing van een lid van I gemeenteraad tot candidaat gesteld de heer C. G. Stockmann, die de I candidatuur heeft aangenomen. De t candidaat der S.D.A.P. is niet de I heer Ligthart, zoals wij verleden t week meldden, maar de heer U. Sijtema, terwijl door een groep on- t afhankelijke kiezers candidaat ge- f steld is de heer IJ. Rienstra. IJLST. 5 Augustus. In de gods- dienstoefening van hedenmiddag nam ds. H. J. Busé, sedert meer dan 4 26 jaar doopsgezind predikant al- f hier, afscheid van zijn gemeente, t Hij sprak voor een talrijke schare I naar aanleiding van Matth. 10 42. t Namens de kerkeraad vertolkte de I heer C. Sweris de gevoelens van 4 aanhankelijkheid, die de gemeente t koesterde. Staande werd door al de Aug. aanwezigen den predikant Gez. 115 Geboren: Hendrik zv Ynte van 4 van den Leidschen bundel toege- Gosliga en Roelofje Falkena te Hi- zongen. Behalve voor zijn gemeen- daard. t te is het vertrek van ds. Busé voor Gehuwd: Sikke Sijbrandy 36 j. te de geheele plaats een verlies te ach- Oosterend en Aaltje Bakker 28 j. 4 ten. Hij heeft zich o.a. verdienstelijk te Lutkewierum. f gemaakt door het verzamelen van 4 historische bijzonderheden van IJlst. Een lage daad. In den nacht van I bleek dat ’s nachts onder langs de t giek, waarschijnlijk met een scherp f mes, eenige lange vegen waren ge- t daan, waardoor het mooie zeil op verschillende plaatsen totaal door- 4 g-caiicvccu waa. xxen, xa te xxvrpexi vmv c- -c I de politie den laaghartigen dader ln binnenband wordt gespoten, j Tal «roian Een vullins is voor een iaar vol— I ze Jaasma en Jantje Terband. Jitske X rlxr TnrZrsiil An TTil lr-ï o Clrnori veld. Jelle zv Rinze Zéilstra Jeltje Oppedijk. Jan zv Harm de Vries en? Lupkje Scheffer. Johan nes -Hijronimus zv Oepke de Vries van der wëlcfë. Sijbe zv Thijs Tigchelaar en Sijke Sij- besma. Hotze zv Hendrikus Seinen en Antje Zondervan. Gehuwd: Jan Wellema 65 j. en Uilkje Terpstra 63 j. Willem Scheur water 23 j. en Carolina Boerstra 27 j. Wietze Koopmans 26 j. en Sjouk- je Bearda 22 j. Johannes Vrindt 25 ter Gaskachels wenschen te ge- j. en Hendrika M. W. Hanewacker bruiken, worden verzocht hiervan 24 j. Sjoerd Wiersma 48 j. en Tjettje voór 14 dezer, schriftelijk opgave te Bokma 43 j. doen met vermelding van aantal, Overleden: Trijntje de Jonge 7 j. aan het Brandstoffenbureau, Visch- marktplein no. 74. WYMBRITSERADEEL, van 3-10 Aug. Geboren: Anske zv en Pietertje Bosman dv Reinder Schengenga een weg moest banen naar de bewoon de wereld. Een Engelse televisieploeg volgde zijn voetsporen ruim vijftig jaar later en maakte er de film the Terrible Journey (de verschrikkelijke reis) van. Na het nieuws een aflevering van Alle meine Tiere. De dierenarts Hofer krijgt bezoek van een deurwaarder.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5