SNEEKWEEK 1967 WIJKINDELING Uitgelezen zeilweer zorgde dins dag voor fantastisch schouwspel Holland heer en meester in teamwedstrijd regenbogen FLITSEN Uitslagen Sneek-week tijdens vakantie Sneker huisartsen I Rc ADVERTENTIES Zeepost AFVALSTOFFEN II oensdag Dinsdag Ko voor dit blad worden in Maandag gaarne aangenomen door onze agente Mevr. Hogeboom Zaterdag bespeelt SNEEKWEEK Addie de Jong de beiaard -k WO VR UITWELLINGERGA l Nc da; Re sti MAA DON! Voor het tijdvak van 14 augustus tot 4 september neemt voor dr. K. van den Heuvell waar in: WIJK 1: dokter H. Ubbens Het gebied ten noorden van de spoorlijn Staveren-Leeuwarden (Noorderhoek, IJsbrechtum, omgeving Bolswarderweg). WIJK 3: dokter H. Gerritsma Het gebied tussen Zwette, Stadsgracht en Houkesloot (om geving Leeuwarderweg en Ei land). Deze regeling geldt niet gedurende het weekend. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld. „De Hardzeildag is niet meer wat het geweest is”, zuchtte een stuurman aan de wal. Inderdaad ziet men niet meer de afgeladen boten en zijn rijen toeschouwers bij de starttoren. Dit jaar kwam het ook door de regen in de morgen. Doch ook het karakter veran dert. Meer mensen hebben thans zelf een bootje en gaan ergens liggen. Toch kan men wel weer eens heimwee krij gen naar de massale uittocht uit Sneek en de gezellige drukte zo rondom de toren. De betonplaat bij de starttoren, oor spronkelijk neergelegd om te dansen, wordt momenteel gebruikt als terras en gedeeltelijk om te voetballen. Dit laatste is nogal gevaarlijk, doordat menigeen op blote voeten speelt en er nog wel eens glasscherven liggen. Er heeft dan ook al een paar keer bloed gevloeid. Nog even dit, wanneer u met de pont naar het eiland gaat. Het kwartje op de aanlegplaats hoeft u niet op te ra pen, dit zit ril. vastgespijkerd. Honder den mensen hebben al een vergeefse poging gedaan „gelukkige vinder" te worden. Overigens blijft het altijd een genoe gen daar te zijn. Wanneer de zon schijnt, ziet men veel zonnende en fla nerende meisjes. Wat dit laatste betreft laten de leden van het sterke geslacht zich ook niet onbetuigd. Ook de vele groepjes druk gebarende zeilers horen bij het geheel. Vele wedstrijden wor- dpn weer overgezeild en dan meestal gewonnen. Geen protest, maar een klacht dien de een vrijheidzeiler in tegen een regenboogzeiler. Deze zou bij een duel onparlementaire uitdrukkingen heb ben gebezigd en bij hem aan boord zijn gesprongen. En dan spreekt men nog wel over spelverruwing bij voetbal In de Flitsklasse werden nogal wat bootjes uitgesloten, toen de Verbonds- meter ze controleerde. Er werden veel voorzieningen aangetroffen, die niet waren toegestaan volgens het bouw plan, o.a. curreyklemmen. Deze klasse is ingesteld om eenvoudig en niet duur te zeilen, doch kennelijk is voor som- De meeste prijzen vielen in de smaak bij de zeilers. Het waren kristal-glazen met opschriften. De S.Z.C. op zaterdag en de K.Z.V.S. op dinsdag hadden dezelfde glazen. --- verzen- dinsdata van postpakketten geven de postkantoren. Toen maandagmiddag de wind weg viel, werd er wat gemopperd omdat de baan niet werd ingekort bij het ingaan van de tweede route. Het was ril. 5 uur toen vele klassen voorbij het finishschip „dreven”. Vaurien- en Flits-zeïlers konden toen finishen. Ze hadden soms 6 uur in de wedstrijd ge zeten. De andere klassen werden door een schip gefinishd bij een boei „onder in de Meer”. Het was 7 uur toen de laatsten binnenkwamen. Nabij de tent van de firma Dijkstra, waar men „gegrïllde” kip kan krijgen, bevinden zich de gehele dag loslopende honden. De geur maakt ze wat agres sief en daardoor komt het, dat men zo nu en dan vechtende en bijtende hon den moet scheiden. Zo stonden gisteren plotseling een grote Duitse herder en een Schotse Collie in de belangstelling. De eigenaren probeerden hen met ver hitte gezichten te scheiden. Flitsklasse B: 1. K. Hiemstra, Sneek; 2. G. J. Kruizinga, Grouw; 3. S. Nieu wenhuis, Leeuwarden; 4. W. Stegenga, Joure; 5. mej. F. Geertsma, Sneek. OK-Jollen B: 1. J. de Koning, Rotter dam; 2. P. Loef, Rotterdam; 3. L. Ham- minga, Zuidlaren; 4. A. van Kesteren, Rotterdam; 5. mej. M. A. Gros, Leeu warden. Soloklasse: 1. B. J. de Haas, Rotterdam; 2. J. H. G. Slee, Rotter dam; 3. mej. C. van Baaren, Aerden- hout. Jeugdklasse: 1. P. H. Heerema, Wassenaar; 2. G. R. Blom, Rotterdam; 3. H. de Vlaming. Baarn. Schakel klasse B: 1. K. J. Boersma, Sneek; 2. W. v. d. Meer, Heerenveen; 3. A. P. Timmer, Leeuwarden; 4. Fr. Schutten, Vinkeveen; 5. F. K. Zandstra, Leeu warden. Vaurienklasse I: 1. A. J. v. d. Broek, Rotterdam; 2. K. de Korver, Langweer; 3. J. Jansen, Deventer; 4. G. Mulder, Enkhuizen; 5. K. Eibers, Den Helder. Sternklasse: 1. H. Inne- mee, Amsterdam; 2. D. Rous, Amster dam; 3. H. Lange, Groningen; 4. G. ter Haar, Groningen; 5. Tj. de Vries, Meppel. Flitsklasse A: 1. B. v. d. Pal, Grouw; 2. J. Hinrichs, Groningen; 3. G. Feddema, Appingedam; 4. A. Woud- stra, Grouw; 5. P. Bleeker, Groningen. 16 m2 B II: 1. P. B. Oeseburg, Gronin gen; 2. J. Bruggert, Doetinchem; 3. J. Velthuis, Kampen; 4. S. Nijdam, Mid- laren; 5. Heeger, Hattem. Vrijheid B II: 1. J. Sonnenberg, Sneek; 2. B. Doets, Heiloo; 3 W. A. Bouwes, Leeu warden; 4. W. G. Boon, Groningen; 5. W. v. d. Heuvell, Sneek. Flying Dutch- manklasse: 1. G. Kraak, Gersloot; 2. M. de Boer, Sneek; 3. B. Smit, Giet hoorn. Olympiajoliën: 1. P. Loogman, Kaagdorp- 2. L. Hof, Oudehaske; 3. H. J. Wessels, Sappemeer; 4. S. A. Drij- ber, Utrecht. OK-jollen A: 1. R. E. Wester, Grouw; 2. J. Wolthuis, Wil- dervank; 3. J. K. Vrijling, Grouw; 4. J. W. Martens, Oudkerk; 5. J. Schol ten, Doornspijk. Schakelklasse: A: 1. Hoewel er de beide eerste dagen niet zoveel protesten binnenkwamen, werd het Comité er de volgende dagen bijna onder bedolven. In een B-klasse pres teerde een zeiler het zelfs om iedere dag te protesteren, tot hij bij een door hemzelf ingediend protest reglemen tair werd uitgesloten. Met zoveel sche pen moet men ook wel eens geven en nemen.' De Rode-Kruis-tent op het start* eiland doet goed werk. Dokter Van Reekum en zijn staf hebben al 31 min of meer ernstige gevallen behandeld. Behalve de gepubliceerde lieswond van een in een roeidol gevallen zeiler, waren er gebroken middenvoetsbeentje (aan een metalen kikker gestoten), prikkeldraadverwondingen, hoofdpijn, gebroken middenhandsbeentje. Men staat er voor het eerst dit jaar met zo’n opvallende tent. De vaste staf, be staande uit de heer A. Rentier, mevr. V. d. Schuit-Bosma en zuster N. Coleo, doet dit werk in zijn vakantie. Het gaat de Friezen in de laatste jaren niet voor de wind in de team wedstrijd tegen Holland. Dat bleek dinsdag eens te meer. Na een mooie start, waarbij Oppenhuizen de leiding nam, had Bouw van Wijk, bij de eerste boei in de buurt van de Roekoepolle reeds de leiding overgenomen en hij stond deze ook niet meer af. Om de tweede en derde plaats werd hevig gevochten door Bakker uit Rotterdam „en Jack de Wilde. Tot het voorlaatste rak, dwars over het meer, wist Bak ker voor De Wilde te blijven, maar in de slotfase kon hij het tempo van de Tempo niet meer bijhouden. Hofland finishte als vierde en Oppenhuizen als vyfde. Het puntenaantal voor Hol land werd 30.1, voor Friesland 25 pnt. Na de Flitsklasse B, waarin onze stadgenoot K. Hiemstra door zijn over winning serieuze kanshebber voor de hoofdprijs werd, volgden de OK-jollen B, waarin de grote kanshebber J. de Koning uit Rotterdam genoegen moest nemen met een derde plaats. Win naar werd L. Hamminga uit Zuidla- ren, met op de tweede plaats P. C. Benes uit Hoogezand. In de Soloklasse gaat de strijd tus sen B. J. de Haas uit Rotterdam, die tweede werd en mej. C. van Baaren uit Aerdenhout, de winnares. Beiden staan’ in 'het klassement nu vrijwel gelijk. In de Jeugdklasse kan P. H. Heerema uit Wassenaar ondanks zijn tweede plaats achter H. de Vlaming uit Baarn de hoofdprijs bijna niet meer ontgaan. HOOFDPRIJS VOOR RUTGERS G. J. Rutgers uit Zutfen boekte zijn vierde achtereenvolgende overwinning in de Schakelklasse B en is daarmee al zeker van de hoofdprijs. De jeugdige Grouwster zeiler B. v. d. Pal is in de Flitsklasse A veruit su perieur. Ook nu werd hij weer triom fator. H. van Delden Sneek was twee de, Jan Faber, Drachten (3) en R. H. Schaap uit Deersum (4). In de Vrijheidsklasse B II woedt ’n spannende strijd om de hoogste eer. De kanshebbers finishten op de eerste drie plaatsen, t.w. B. Doets uit Heiloo op de eerste, onze stadgenoot J. Sonnen berg op de tweede, en W. A. Bouwes uit Leeuwarden op de derde plaats. Onze stadgenoot M. de Boer werd in zijn Wammes winnaar in de Flying Dutchman klasse en is hierdoor vrij wel onbereikbaar geworden voor zjjn rivalen. P. Loogman uit Kaagdorp boekte reeds drie overwinningen in de Olympiajollen. Zijn tweede plaats van minder dan vijftien minuten. Ook in de 30 m2 klasse en de 22 m2 klasse zijn de kaarten reeds geschud. G. W. van der Meer uit Leeuwarden werd in eerstgenoemde klas voor de derde maal winnaar en H. Goedemoed uit Ferwerd, reeds verschillende malen hoofdprijswinnaar, eindigde in zijn 22- meter op de vierde plaats, na twee overwinningen op zondag en maandag. Winnaar werd H. Faber uit Leeuwar den. Over de kansen in de 16 m2 klasse A I valt nog weinig te zeggen. Winnaar werd Teade Visser uit Leeuwarden. De tweede plaats was voor Herman Olde Agterhuis uit Heerenveen, die dit sei zoen nog bijzonder weinig heeft laten zien. Teleurstellend zijn ook de ver richtingen van Joop Helder uit Paters- wolde, die nu als derde doorkwam, voor J. v. d. Goot uit Leeuwarden op de vierde plaats. Nationaal kampioen R. van Asten uit Helmond heeft in de Pampusklasse ondanks zijn vierde plaats op dinsdag weer de beste papieren voor de hoofd prijs. Winnaar werd de4 bekende Alk- maarder L. van Dijken, voor onze stadgenoot Hessel Donker, die ook nog niet uitgeschakeld is voor de hoofdprijs. P. de Jong werd goede derde. Bij de 34 deelnemers in de Finnjol lenklasse A zijn drie „uitschieters”. Het zijn winnaar N. P. Venekamp uit Leeuwarden, diens stadgenoot J. B. Gros en Th. de Jong uit Hoogezand, die vierde werd achter G. P. van Wie ren uit Nijhuizum. Deze drie zijn de grote kanshebbers voor de hoofdprijs. SNEKER TWEESTRIJD Flitsklasse B: 1. G. J. Kruizinga, Grouw; 2. S. v. d. Wagen, Leeuwarden; 3. P. Stegenga, Sneek; 4. P. Douma, Sneek; 5. K. Hiemstra, Sneek. OK- jollen-klasse B: 1. J. de Koning, Rot terdam; 2. J. Tuinhout, Leeuwarden; 3. F. Stronk, Rotterdam; 4. A. van Keste ren, Rotterdam; 5. P. C. Benes, Hooge zand. Soloklasse: 1. mej. C. van Baa ren, Aerdenhout; 2. H. de Sonnaville, Akersloot; 3. mej. M. Held, Oegstgeest. Jeugdklasse: 1. P. H. Heerema, Wasse naar; 2. H. de Vlaming, Baarn. Scha kelklasse B: 1. C. J. Rutgers, Zutfen. Vaurienklasse I: 1. K. Eibers, Den Hel der; 2. A. J. v. d. Broek, Rotterdam; 3. B. Eijgerhuysen, Wormerveer; 4. G. E. Wieringa, Kampen; 5. D. Fontein, Rot terdam. Sternklasse: 1. Tj. de Vries, Meppel; 2. W. Leeuwrik, Enkhuizen; 3. A. Meppelder, Paterswolde; 4. B. Crol, Deventer; 5. H. Lange, Gronin gen. 16 m2 B. II: 1. ir. H. Visser, Gro ningen; 2. J. Velthuis, Kampen; 3. H. J. F. Knaake, H. v. Holland; 4. H. ten Brink, Enschede; 5. D. G. Vos, Appin gedam. Vrijheidsklasse B II: 1. J. Sonnenberg Sneek; 2. W. A. Bouwes, Leeuwar den; 3.W. G. Boon, Groningen; 4. B. Doets, Heiloo; 5. J. Westers, Gronin gen. Flying Dutchman: 1. A. van Eisen, Oegstgeest; 2. G. Kraak, Gersloot; 3. M. de Boer, Sneek. Olympiajollen: 1. P. Loogman, Kaagdorp; 2. L. Hof, Oude haske; 3. S. A. Drijber, Utrecht; 4. H. G. Bralts, Stadskanaal. OK-jollen A: 1. R. E. Wester, Grouw; 2. J. W. Martens, Oudkerk; 3. G. H. Pabbruwee, Sneek; 4. H. Lammers, Almelo; 5. J. K. Vrijling, Grouw. Schakelklasse A: 1. B. Bouma, Grouw; 2. S. Schurink, Grouw; 3. R. Wester, Grouw; 4. D. Doornbos, Delfzijl; 5. K. Dechesne, Eindhoven. Flying Juniorklasse: 1. J. Zwager man, Den Helder; 2. R. van Noppen, Amsterdam; 3. K. v. d. Torren, Nieuw koop; 4. F. Keuning, Haren; 5. R. v. d. Eijnden, Amsterdam. 16 m2 Bl: 1. J. Kooistra jr., Wartena; 2. mej. C. W. Duursma, Groningen; 3. G. Visser, Wanneperveen; 4. J. Haveman, St. Ni- colaasga; 5. N. Wienia, Lemmer. Vrij heidsklasse: BI: 1. A. Borkent, Heeren veen; 2. G. B. v. d. Heide, Enkhuizen; 3. H. M. Gemser, Arnhem; 4. H. Nijen- huis, Akersloot. Flitsklasse A: 1. R. H. Schaap, Deersum; 2. Jan Faber, Drach ten; 3. J. Hinrichs, Groningen; 4. B. van der Pal, Grouw. Valkenklasse B: 1. D. A. van Slooten, Leeuwarden; 2. D. Rijpkema, Drachten; 3. H. v. d. Varts, Roermond; 4. H. J. Rijnvis, Meppel. 16 m2-klasse BI: 1. J. Kooistra, War tena; 2. mej. C. W. Duursma, Gronin gen; 3. C. Visser, Wanneperveen; 4, J. Haveman, St Nicolaasga. Finnjollen B: 1. P. Nieuwenhuizen, Zaandam; 2. G. migen de verleiding te groot om er wat technische snufjes in aan te bren gen. Zelfs werden enkele prijswinnaars gediskwalificeerd. Over protesten gesproken. Dinsdag middag voeren alle Tjotters uit Heeg en enkele Friese jachten, onder leiding var. „Heit Piersma”, in kiellinie voor de starttoren langs. De laatste Tjotter voerde een protestvlag in het want: Een protest tegen het Sneekweek-co- mité, omdat deze oude jachten niet uitgenodigd waren voor de Sneekweek. Het Stedelijk Muziekkorps Sneek, hield er zondag en woensdag de stem ming dapper in. Het is heel sfeervol wanneer de muziek speelt, de zon schijnt en de mensen bij de starttoren samendrommen. Zelfs ging het korps woensdag met de „Waterwacht" een serenade bij een jarige zeiler brengen. De steeds toenemende industrie over al ter wereld doet ook het aantal ton nen afvalstoffen steeds toenemen. Veel van die stoffen worden afgevoerd. Dat deze gewoonte niet zonder gevaar is blijkt uit onlangs gepubliceerde gege vens. Vast staat, dat bijvoorbeeld synthe tische wasmiddelen zich honderden ki- lometersver van de wal in zeewater verspreiden. Grote steden die niet te ver van ze liggen, blijken tot ver uit de kust het zeewater een meetbare verhoging van het loodgehalte te be zorgen. Dit verhoogde loodgehalte is afkomstig van de uitlaatgassen van de verbrandingsmotoren. Ook wordt de zee de laatste jaren hoe langer hoe meer als stortplaats voor radio-actieve afvalprodukten ge bruikt. Deze toestand zal nauwkeurig in het oog gehouden moeten worden, want de voortdurende verontreiniging kan zeer nadelige gevolgen onder an dere voor de visstand hebben. Het meest ideale zeilweer dat men zich kan denken zorgde dinsdag op het Sneekermeer voor een fantastisch schouwspel. Voor bijzonder veel publiek, zowel op als aan het water, werd dankzij een mooie oostelijke bries in vrijwel alle klassen prachtig strijd geleverd. Van de Roekoepolle tot in de Zoutpoel was een mooi kruisrak, evenals van de Polle naar de Provinciale betonning. De KZVS, die het nu op de toren voor het zeggen had kon zich op deze dag, ondanks vele pro testen, geen betere opening wensen. Aan het Snekermeer kamperen op het ogenblik ook O.K.-zeilers uit Grouw. Hoewel dit niets bijzonders is, is het wel opmerkelijk, dat zij een teamleider en coach hebben, nl. de heer Piet Eisenga uit Grouw. Het is dan ook geen wonder, dat deze zeilers tot goede prestaties in de Sneekweek komen, ook al door de goede training. In Sneek schijnt dit nog steeds niet te kunnen. Wuring, Uitwellingerga; 3. H. Koops, Zutphen; 4. J. Hoekstra, Emmeloord. Topklasse: 1. H. Harkema, Zwolle; 2. F. v. d. Meer, Wartena; 3. P. Hiemstra, Wartena; 4. F. Veen, Leeuwarden. Spankerklasse I: 1. J. J. Hamminga, Arnhem; 2. A. Wolthuis, Wildervank; 3. J. Danker, Groningen; 4. M. Dub beldam, Culemborg. Valkenklasse A: 1. U. de Vries, Grouw; 2. B. Staartjes, Bussum; 3. R. Mulder, Langweer; 4. J. Prins, Oud Loosdrecht; 5. H. Vis, De venter. 16 m2-streepklasse AI: 1. Th. de Haan, Sneek; 2. W. B. Kort, Korte- zwaag; 3. J. van der Goot, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. P. de Jong, Sneek; 2. mr. W. Hoekstra, Joure; 3. J. Veldstra, Leeuwarden; 4. R. van Asten, Hel mond. Vrijheidsklasse A: 1. R. S. Al- berda, Sneek; 2. Onno Zweep, Sneek; 3. J. K. de Boer, Hardegarijp; 4. Jan P. Eringa, Sneek; 5. H. P. Repko, Voor burg. Regeriboogklasse: 1. J. Hofland, Rotterdam; 2. J. de Wilde Sneek; 3. B. van Wijk, Woubrugge; 4. L. de Goe deren, Rotterdam; 5. T. Zwart, Sneek. 30 m2 klasse: 1. J. de Boer, Steenwijk; 2. G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. H. Geveke, Kampen. 22 m2 klasse: 1. H. Goedemoed, Ferwerd; 2. H. Schaap, Deersum; 3. A. Rademakers, Heeren veen; 4. A. Bouwes, Leeuwarden. 3. H. v. d. Pol, Monnikendam. Olym piajollen: 1. L. Hof, Oudehaske; 2. P. Loogman, Kaagdorp; 3. H. J. Wessels; 4. S. A. Drijber. Vrijheidsklasse B II: 1. B. Doets, Heiloo; 2. J. Sonnenberg, Sneek; 3. W. A. Bouwes, Leeuwarden; 4. J. Westers, Groningen; 5. W. v. d. Heuvell, Sneek. OK-jollenklasse A: 1. R. E. Wester, Grouw; 2. J. K. Vrijling, Grouw; 3. J. W. Martens, Oudkerk; 4. J. Scholten, Doornspijk; 5. J. H. Mo- gendorff, Almelo. Schakelklasse A: 1. B. Bouma, Grouw; 2. R. A. Wester, Grouw; 3. F. Wessel, Velp; 4. G. J. Ak kerman, Steenwijk; 5. B. Gerritsma, Assen. Flying Juniorklasse: 1. K. v. d. Torren, Nieuwkoop; 2. R. van Noppen, Amsterdam; 3. J. Zwagerman, Den Helder; 4. B. Zuidema, Amsterdam; 5. G. de Vries Lentsch, Amsterdam. 16 m2 B I: 1. J. van Zeilen, Groningen; 2. J. Haveman, St. Nicolaasga; 3. H. Groen, Hoogkerk; 4. C. Visser, Sneek; 5. mej. C. W. Duursma, Groningen. Vrijheid B I: 1. J. Eringa, Sneek; 2. R. Woudt, Wormerveer; 3. H. M. Gemser, Arnhem; 4. A. Borkent, Oranjewoud; 5. P. Zwart, Groningen. Valkenklasse B: 1. H. v. d. Veen, Sneek; 2. H. J. Rijnvis, Meppel; 3. J. P. Huges, Hoog kerk; 4. Tj. Schuurmans, Sneek; 5. J. G. Beekman, Amstelveen. Finnjollen B: 1. P. Nieuwenhuizen, Zaandam; 2. J. Hoekstra, Emmeloord; 3. G. Wuring, Uitwellingerga; 4. M. Tromp, Sneek; 5. K. Feith, Sneek. Topklasse: 1. H. Harkema, Zwolle; 2. P. v. d. Zwaag, Joure; 3. O. de Vries, Sneek; 4. P. Hiemstra, Wartena; 5. J. Th. Ubbink, Groningen. Spankerklasse I: 1. J. J. Hamminga, Arnhem; 2. A. H. Ruiter, Groningen; 3. M. Dubbeldam, Culem borg; 4. J. E. Sloot, Groningen; 5. H. Mulder, Groningen. Vaurienklasse II: 1. H. Prop, Groningen; 2. G. Engel- moer, Haren; 3. R. W. v. d. Wai, Am sterdam; 4. D. de Groot, Vlissingen; 5. P. Reeser, Alkmaar. Valkenklasse A: I. U. de Vries, Grouw; 2. A. Wester, Grouw; 3. J. Prins, Oud Loosdrecht; 4. C. Sentel, Oegstgeest; 5. B. Staartjes, Bussum. 30 m2: 1. G. W. van der Meer, Leeuwarden; 2. J. de Boer, Steenwijk; 3. H. Geveke, Leeuwarden. 22 m2 klas se- 1. H. Faber, Leeuwarden; 2. A. Bouwes, Leeuwarden; 3. A. Bonnema, Hardegarijp; 4. H. Goedemoed, Fer werd. 16 m2 A I: 1. T. Visser, Leeu warden; 2. H. Olde Agterhuis, Heeren veen; 3. J. A. Helder, Paterswolde; 4. J. v. d. Goot, Leeuwarden; 5. A. J. Hel der, Paterswolde. Pampusklasse: 1. L. van Dijken, Alkmaar; 2. H. Donker, Sneek; 3. P. de Jong, Sneek; 4. R. van Asten, Helmond. Spankerklasse II: 1. F. Rijsdijk, Haarlem; 2. H. G. Rienks, Assen; 3. S. Hiemstra, Arkel; 4. R. A. Visser, Driehuis; 5. P. Voorhans, Eelde. Finnjollen A: 1. N. P. Venekamp, Leeuwarden; 2. J. B. Gros, Leeuwar den; 3. G. P. van Wieren, Nijhuizum; 4. Th. de Jong, Hoogezand; 5. H. Zet- zema, Grouw. Vrijheidsklasse A: 1. M. Molenaar, Westzaan; 2. R. S. Alberda, Het spits werd afgebeten door de deelnemers aan de teamwedstrijd in de Vaurienklasse, die ging fjussen Gro ningen, Noord-Holland en Friesland. Doordat het Hollandse team schitterde doOr afwezigheid, werd het uiteindelijk een strijd tussen de twee noordelijke ploegen. Groningen werd overtuigend winnaar. Het veroverde door de resul taten op maandag en het bezetten van de eerste vijf plaatsen op dinsdag 130.2 punten. Friesland vergaarde 73 punten. De tweedaagse groepswedstrijden in de Finnjollenklasse met ploegen uit Overijssel, Groningen en Friesland le verde een ruime triomf op voor de Friezen. Over beide dagen zeilden zij 108.1 punten bijeen, tegen Groningen 78.1. De Overijsselse ploeg die in dit veld een bescheiden rol speelde, kwam tot 53 punten. HOLLANDE REGENBOOGZEILERS WIJK 4: dokter J. Dethmers Het gebied tussen Houkesloot, Stadsgracht en Woudvaart (Sperkhem). WIJK 5: dokter J. W. v. d. Zijpp en drs. C. P. Dros Het gebied tussen Woudvaart, stadsgracht en spoorlijn (Lem- merwegwijk, omgeving Sta tionsstraat en Badhuisgracht en omgeving). Boodschappen voor 8.30 uur bij de betreffende arts. ZAANSE OVERWINNING De strijd in de Finnjollenklasse B is in een Zaanse overwinning geëindigd voor de Zaandammer P. Nieuwenhuizen. Hij had een grote voorsprong op nummer twee J. Hoekstra uit Emmeloord en G. Wuring uit Uitwellingerga. Het was voor Nieuwenhuizen de vierde zege in successie! Piet van der Zwaag uit Joure en H. Harkema uit Zwolle zijn de kansheb bers in de Topklasse. De Jouster werd tweede achter Harkema, Onze stadge noot O. de Vries eindigde op de fraaie derde plaats. Ulbe de Vries kan de hoofdprijs in de Valkenklasse A niet meer ontgaan. Deze Grouwster crack zeilt dit jaar bijzonder sterk en werd opnieuw on bedreigd winnaar. Zijn plaatsgenoot A. Wester werd tweede en J. Prins uit Oud Loosdrecht derde. De voorsprong van De Vries bedroeg in deze race niet dinsdag achter L. Hof uit Oudehaske brengt de hoofdprijs vermoedelijk niet meer in gevaar. De strijd in de OK. jollenklasse A wordt beheerst door het optreden van R. E. Wester uit Grouw. Hij boekte zijn vierde zege in successie en is reeds zeker van de hoofdprijs. Tweede werd plaatsgenoot J. K. Vrijling en derde J. W. Martens uit Oudkerk. Ook in de Schakelklasse A zwaait een Grouwster de scepter. Het is B. Bou ma, die dinsdag voor de derde achter eenvolgende maal als winnaar werd afgetoeterd. De tweede plaats was eveneens voor een Grouwster, nl. R. A. Wester. In de Flying Juniorklasse valt nog weinig over de kansen te zeggen. Zowel winnaar K. v. d. Torren uit Nieuwkoop, als nummer twee R. van Noppen uit Amsterdam en J. Zwagerman uit Den Helder spelen nog mee. In de Valkenklasse B, die voor de derde achtereenvolgende dag voor een valse start zorgde, is nog van alles mo gelijk. Winnaar werd H. v. d. Veen uit Sneek. Na veel protesten werd H. J. Rijnvis uit Meppel tweede en J. P. Huges uit Hoogkerk derde. Onze stadgenoot C. Visser bracht het dinsdag tot een knappe vierde plaats in de 16 m2 klasse B I, waarin J. Ha veman uit St. Nicolaasga winnaar werd. Jan Eringa behaalde zijn eerste dagprijs door een overwinning in Vrij heidsklasse B I. De grote kanshebber voor de eindzege, A. Borkent uit Oran jewoud werd vierde, achter R. Woudt uit Wormerveer en H. M. Gemser uit Arnhem. B. Staartjes, Bussum; 4. A. Wester, Grouw; 5. J. Hoeben, Leeuwarden. 30 M2 klasse: 1. G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 2. H. Geveke, Kampen; 3. H. Geveke, Leeuwarden. 22 m2 klas se: 1. A. Bonnema, Hardegarijp; 2. H. Schaap, Deersum; 3. R. Zaadstra, Drachten; 4. R. Dijkstra, Schelling- v oude. 16 m2 A I: 1. H. A. Minks, Leeuwarden; 2. J. A. Helder, Paters wolde; 3. Jaap Helder, Paterswolde; 4. Th. de Haan, Sneek; 5. J. N. Kamp, Haren. Pampusklasse: 1. D. de Haan, Sneek; 2. L. van Dijken, Alkmaar; 3. mr. W. Hoekstra, Joure; 4. R. van Asten, Helmond. Spankerklasse II: 1. F. Rijsdijk, Haarlem; 2. H. G. Rienks, Assen; 3. S. Hiemstra, Arkel; 4. R. A. Visser, Driehuis; 5. L. Westerbeek, Den Haag. Finnjollen A: 1. Th. de Jong, Hoogezand; 2. W. M. Keu"!ng Haren; 3. J. B. Gros, Leeuwarden; 4 J Faber, Leeuwarden; 5. N. P. ner kamp, Leeuwarden. Vrijheidsklasse A 1. C. de Haas, Breukelen; 2. gebr. Slij per, Haarlem; 3. Th. W. Zijlstra, Sneek, 4. H. Meindersma, Amsterdam; 5. R. 5. Alberda, Sneek. Regerboogklasse: 1. J. Hofland, Rotterdam; 2. B. van Wijk, Woubrugge; 3. J. Alberd -, Sneek; 4. T. Zwart, Sneek; 5. G. Bak ker. Rotterdam. 16 m2 A II: 1. W. F. de Bruin, Haren; 2. A. S. '~*uursma, Gro ningen; 3. de Bruyn, Nieuwkoop; 4. R. v. d. Zee, Joure; 5a W. v. d. Wijk, Utrecht. Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur zal de heer Addie de Jong, beiaardier te Delft, een beiaardbespeling in onze stad verzorgen. Zoals bekend geeft hij morgenavond een orgelconcert. Op de beiaard wordt het volgende program ma ten gehore gebracht: 1. a. Praeludium, Georg Böhm (1661- 1733); b. Aria, G. P. Telemann (1681- 1767); c. Gavotte, G. F. Handel (1685- 1759). 2. Uit „Gruytters Beiaardboek”, a. Andate, J. H. Fiocco (1703-1741); b. Marche d’Hanover, F. X. Richter (1709- 1789); c. Giga, H. J. de Croes (1705- 1786). 3. Volksliedjes, bew. Addie de Jong (geb. 1941); a. Ik hoorde dees dagen; b. Komt vrienden in het ronde. 4. a. Standchen, Fr. Schubert (1797- 1828); b. Menuet; c. Moment Musicaux op. 94 3. 5. Volksliedjes, bew. Addie de Jong: a. The ash grove; b. Kathyusha; c. Vi ga óver daggstankta berg. 6. Improvisatie in suite-vorm. B. Bouma, Grouw; 2. F. Wessel, Velp; 3. R. Jung, Culemborg; 4. H. C. Wild schut, Haarlem; 5. G. J. Akkerman, Steenwijk. Flying Juniorklasse: 1. G. de Vries Lentsch, Amsterdam; 2. R. van Noppen, Amsterdam; 3. J. Zwa german, Den Helder; 4. J. Huisman, Zwartsluis; 5. K. v. d. Torren, Nieuw koop. Valkenklasse B: 1. D. A. van Slooten, Leeuwarden; 2. H. v. d. Veen, Sneek; 3. W. Bijker, Emmeloord; 4. J. G. Beekman, Amstelveen; 5. Tj. Schuurmans, Sneek. 16 m2 B I: 1. J. van Zeilen, Groningen; 2. H. Groen, Hoogkerk; 3. J. Kooistra jr., Wartena; 4. N. Wienia, Lemmer; 5. A. Abma, Sneek. Vrijheidsklasse B I: 1. P. de Groot, Drachten; 2. A. Borkent, Oran jewoud; 3. J. Eringa, Sneek; 4. R. Woudt, Wormerveer; 5. P. Zwart, Gro ningen. Finnjollen B: 1. G. Wuik-.g, Uitwellingerga; 2. H. de Vries, Meppel; 3. J. Hoekstra, Emmeloord; 4. W. H. van Zalen, Zuidlaren; 5. H. Koops, Zutfen. Topklasse: 1. P. v. d. Zwaag, Joure; 2. H. Harkema, Zwolle; 3. B. Dijkstra, Heerenveen; 4. J. Th. Ubbink, Groningen; 5. P. Hiemstra, Wartena. Spankerklasse I: 1. A. H. Ruiter, Gro ningen; 2. M. Dubbeldam, Culemborg; 3. J. J. Hamminga, Arnhem; 4. A. Wolthuis, Wildervank; 5. J. E. Sloot, Groningen. Vaurienklasse II: 1. P. P. Tans, Groningen; 2. D. de Groot, Vlis singen; 3. R. W. v. d. Wal, Amsterdam; 4. A. Frijdal, Den Helder; 5. G. Engel- moer, Haren. Valkenklasse A: 1. U. de Vries, Grouw; 2. J. Klazinga, Almelo; 3. Sneek; 3. gebr. Heubers, Kadoelen NH; 4. Th. H. Stas, Krimpen a.d. IJssel; 5. O. A. Zweep, Sneek. 16 m2 A II: 1. mej. G. Siebrand, Kampen; 2. R. de Jong, Wolvega; 3. W. v. d. Wijk, Utrecht; 4. C. Couperus, Sneek; 5. W. Postma, Franeker. Regeriboogklasse: 1. J. Hofland, Rotterdam; 2. G. Bakker, Rotterdam; 3. B. van Wijk, Woubrug ge; 4. L. de Goederen, Rotterdam; 5. J. C. v. d. Velde, Den Haag. Groeps wedstrijd 16 m2: eindstand: 1. Fries land 99,1 pnt.; 2. Groningen 83,1 pnt.; 3. Overijssel 57 pnt. Groepswedstrijd Vaurienklasse (eindstand): 1. Gronin gen 130,2 pnt.; 2. Friesland 73 pnt. Groepswedstrijd Finnjollenklasse (eindstand): 1. Friesland 108,1 pnt.; 2. Groningen 78,1 pnt.; 3. Overijssel 53 pnt. Teamwedstrijd Regeriboogklasse: 1. Holland 30,1 pnt.; 2. Friesland 25 pnt. (Protesten voorbehouden) Flitsklasse B: 1. K. Hiemstra, Sneek; 2. P. Stegenga, Sneek; 3. P. Douma, Sneek; 4. F. Tuinhout, Leeuwarden; 5. W. Stegenga, Joure. Soloklasse: 1. mej. C. van Baaren, Aerdenhout; 2. B. J. de Haas, Rotterdam; 3. J. H. G. Slee, Rot terdam. Jeugdklasse: 1. R. Koopmans, Etten-Leur; 2. P. H. Heerema, Wasse naar; 3. H. de Vlaming, Baarn. Scha kelklasse B: 1. C. J. Rutgers, Zutfen; 2. K. J. Boersma, Sneek; 3. A. P. Tim mer, Leeuwarden; 4. J. F. Henneman, Beverwijk; 5. G. C. M. Compier, Vin keveen. OK-jollen B: 1. L. Hamminga, Zuidlaren; 2. P. C. Benes, Hoogezand; 3. J. de Koning, Rotterdam; 4. A. van Kesteren, Rotterdam; 5. B. Timmer jr., Haren. Vaurienklasse I: 1. A. J. v. d. Broek, Rotterdam; 2. D. Fontein, Rot terdam; 3. G. E. Wieringa, Kampen; 4. C. Grapendaal jr., Uitgeest. Stern klasse.’ 1. H. Innemee, Amsterdam; 2. K. Botman, Enkhuizen; 3. H. Lange, Groningen. Flitsklasse A: 1. B. v. d. Pal, Grouw; 2. H. van Delden, Sneek; 3. Jan Faber, Drachten; 4. R. H. Schaap, Deersum; 5. E. H. Broer, Grouw. 16 m2 B II: 1. H. ten Brink, Enschede: 2. D. G. Vos, Appingedam; 3. L. H. Wedema, Haren; 4. J. Velthuis, Kampen; 5. P. B. Oesebrug, Gronin gen. Flyiing Dutchman: 1. M. de Boer, Sneek; 2. A. van Eisen, Oegstgeest; Sommige toeschouwers worden „kriegel" wanneer de Hollanders de Friezen weer de loef afstaken bij de Regenbogen. Hardzeildag kwam het Hollandse team zelfs voor de dag met een uitgekiende start, waardoor vier westelijke zeilers de leiding ver overden. Gelukkig doen de Friezen het meer dan uitstekend in de 16 m2-, Finnjollen- en Vrijheidsklasse-team- wedstrijden. Helaas staan die niet zo in de belangstelling als de Regenbogen. WIJK 2: dokter W. Lofvers Het stadsgedeelte binnen de ou de stadsgrachten en het gebied tussen spoorlijn en Zwette (binnenstad en Kloosterstraten, staatsmanstraten en bloemstra- ten). Argentinië: ms „Cap Palmas” (15-8). Australië: ms „Clan Macdonald” (14-8), ss „Radja” (16-8). Brazilië: ms „Algorab” (17-8). Canada: ms „Tindefjell” (16-8). Chili: ms „Jytte Skou” (15-8). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Mo- hasi” (18-8). Ned. Antillen: ms „Mercurius” (15-8). Suriname: ms „Kreon” (15-8). Verenigde Staten van Amerika: ms „Gaasterdijk” (16-8), ss „Rotterdam” (18-8). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Spaarnekerk” (16-8). Inlichtingen betreffende de Bijzonder spannend is het verloop van de strijd in de Vrijheidsklasse A. De grote strijd gaat hier voorlopig tus sen de Snekers Rienk Alberda en On no Zweep. Rienk bezette dinsdag de tweede plaats, Onno werd vijfde. Win naar werd M. Molenaar uit Westzaan. Een mooi slot van deze ideale zeil- dag had de strijd in de Regenboogklas- se kunnen zijn. Het liep allemaal an ders. Het werd een zeer eentonige wed strijd, die op grootse wijze werd ge wonnen door de vermoedelijke hoofd prijswinnaar J. Hofland uit Rotterdam. Hij lag een straat voor op de rest. De Friezen bleven weer ver achter. Alber da was met zijn zesde plaats de best geklasseerde. G. Bakker bezette de tweede, Bouw van Wijk de derde, L. de Goederen de vierde en J. van der Velde uit Den Haag de vijfde plaats! 2

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6