50 JAAR REGENBOGEN voeren mooie t stadhuis ontvangen Regenboogbemanningen zeilden bij windkracht 6 a 7 goede wedstrijd Regen boogschi ppers strijd in acht geleende skütsjes Regenboogzeilers iverdef$ in ’t stadhuis ontvaneen 17 Regenbogen in open wedstrijden der orgelkunst in Pro Organo-concert w Addie de Jong vertolkte meesterwerken IJLST W YMBRITS ER A DEEL in Hollandse team ook dit duel tvon en van JT'J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 65 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD A' Oude traditie hersteld Ijlster raadslid B. H. de Vrijer verongelukt Feitze Oppenhuizen (na Plastic kap van benzinepomp vernield Regenbogen 37 en 74 verwisselden van Enveloppe met inhoud en eigenaar lang beraad) winnaar 122e jaargang nr. 300,vermist uit plunjezak kampeerder 't Ging er ruig toe met de krachtige wind Virtuoos orgelspel in zeer exclusief programma legpenningen van Sneek Hei Sneelwr Nieuwsblad is een Gecombineerde uiiqave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Maandag 14 augustus 1967 VUURWERK EN NACHTWEDSTRIJD MILJONAIRS van Zaterdag is ter hoogte van Edam de heer B. H. de Vrijer uit Ijlst met zijn auto frontaal in botsing gekomen met een vrachtwagen. De heer De Vrijer werd zwaar gewond. Gisteravond om kwart voor twaalf is hij in het zieken huis te Purmerend overleden. Hij is 53 jaar geworden. op het Sncekermeer. Hoewel het wat buiig weer vrij krachtige westelijke wind stond, kwamen 17 van de 20 luidt: 1. J. de Wilde; 2. G. Bakker jr.; 3. J. Alberda; 4. B. van Wijk; 5. M. Cnossen. Poedelprijs: Regenboog 4 van IJ. S. Dijkstra uit Emmen. Dat lange beraad was het gevolg van de verwarring, die ontstond over de geldigheid van de volgorde van aan komst. Sommige schepen finishten over de doorgaanslijn, andere over de start lijn. Aangezien er geen finishschip meer lag, toeterden de juryleden (van de SZC) alleen die schepen af, die over I Versctnjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Uitslag: 1. H. C. de Goederen; 2. J. Hofland; 3. F. Oppenhuizen; 4. J. C. v. d. Velde; 5. J. de Wilde. MIDDAGWEDSTRIJD Uit erkentelijkheid voor het goede werk van de club bood de burgemees ter daarop een enveloppe met inhoud aan („men had trouwens al geïnfor meerd of de enveloppe er wel kwam”) Een legpenning werd van de stad Sneek aangeboden aan de ontwerper van de klasse, de heer G. de Vries Lentsch. Diens zoon nam de penning in ontvangst. Ook mevrouw C. Bak- ker-Bottema kreeg een dergelijke pen ning, voor haar vele werk als kar- rijdster of post, bij de uitgifte van het jubileum-boek, evenals de heer J. C. („zegt u maar Hans”) van der Velde, als grote promotor van de klasse en de organisator van vele Regenboog- aktiviteiten de heer H. H. Röfekamp. De heer De Vries Lentsch jr., dankte Zaterdagmorgen voeren de bemanningen een onderlinge wedstrijd in de schepen van hun „bazen”. Zeventien Regenbogen namen aan de strijd deel. De „amateurschippers” kregen de handen vol werk, want er stond een pit tige zuidwestelijke bries over het Sneekermeer; af en toe was de windkracht 6 a 7. Baan B (van de Sneekweek) werd eenmaal gevaren. In deze baan zat een prachtig kruisrak van de Heerezijl naar de Gossepalen. Winnaar werd na lang beraad Feitze Oppenhuizen in de 68. Tegen de 18-jarige R. V. uit onze stad is proces-verbaal opgemaakt. De jongeman sloeg in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Parkstraat een plas tic kap van een benzinepomp van ga rage Ózinga kapot uit baldadigheid. De deelnemende skütsjes met de Hol landse schippers waren Heereniveen met Bakker, Sneker Pan met Van der Velde, de Halve Maen met Hofland en Langweer met Tol. Het Friese team bestond uit de skütsjes van Siete Mee- Ad verten tieprij s: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties) lager. Abonnementsprijs t4, per half jaar. Franko per post 16,per halt jaar Giro 85 07 48 ten name Nadat de voorzitter van de Friesche Regenboogclub, de heer Joh. Alberda, bedankt had voor de enveloppe en had gememoreerd, dat men gelukkig moest zijn met een burgervader, die de wa tersport zo’n goed hart toedraagt, kreeg de heer J. C. van der Velde het woord. Hij gewaagde van zijn bewon dering voor de bevolking hier en het feit, dat de burgemeester van Sneek direkt jubileumboeken had besteld. „Het feest in Sneek is prachtig, en het varen in de Skütsjes stel ik op hoge prijs. Ik hoop echter, dat ze verzekerd zijn „Cor van Staveren schreef: In een Regenboog ben je vandaag mil jonair, morgen bedelaar. Ik hoop dat de Friezen volgend jaar miljonair zijn”, aldus deze nestor. De burgemeester reikte daarna nog een plaquette uit aan de bode op het stadhuis, d heer J. Nauta, die al de 20e opening van de Sneekweek heeft bijgewoond en ?ijn vakantie had uit gesteld voor dit evenement. „Nauta is bode, al is dit woord verkeerd. Hij is mijn meest vertrouwde vriend. Joost, je weet ’’’at ik bedoel, je weet wat ik voel. Ik vind het aardig om dat hier te zeggen, ik spreek mijn waardering en dank uit voor je correkte optreden”, zo sprak burgemeester Rasterhoff. De heer Nauta dankte voor de attentie en stelde dat hij het graag 4aan had. Na deze gezellige en drukke receptie waar dames in klederdracht serveer den, begaf men zich gezamenlijk naar hotel Hanenburg voor een diner. De morgenwedstrijd leverde eerst een valse start op. De tweede start was beter, alhoewel de 72 van Joh. Alberda een aanvaring kreeg met de 68, ge stuurd door Feitze Oppenhuizen. Deze laatste lag dwars in de start, doch bleef in de wedstrijd. Zelfs zou hij door een goede slag vanaf de Sijbesloot naar de boei Roekoe, vanuit achterste positie nog als derde finishen. Ir. Geert Bakker had met zijn „Ca dans” al redelijk gauw de cadans te pakken en nam de leiding. Zoals in de aanhef vermeld, kwam hij echter in een veld 16 m2-schepen terecht, die hem driemaal lieten gijpen en door de vind gaan, waardoor hij van eerste in twaalfde positie kwam. Een protest van hem, later tegen het wedstrijd- comité haalde uiteraard niets uit. Het comité kon hier ook niet voor. De leidmg werd overgenomen door de 82, gestuurd door Johny Hofland. Bouw van Wijk in zijn „nieuwe” 74 was ondertussen uitgevallen wegens bak- boord-stuurboord met de 17, terwijl Tom Zwart door een wat agressieve loefpartij van de 40 van F. Noordhoek uit Bodegraven zijn zeil stuk kreeg. Wat gedesillusioneerd verliet hij vlak voor de finish de baan, in de mening dat hij nog een route moest. De af- kortingsvlag op de toren zou hem echter geleerd hebben, dat hij beter had kunnen finishen. Dan was hij 6e geworden. In het voorlaatste rak wist T’. C. de Goederen met de 17 nog vóór ter met Tom Zwart, SWH met Alber da, Woudsend met De Wilde en Eer- newoude met De Vries. De Hollanders hadden bij de krach tige wind een materiële voorsprong op de Friezen, want zij voeren allen in skütsjes van de grootste maat. Maar ook bezetten zij in de strijd de beste posities. Met sterk gereefde zeilen werd twee maal een flinke zig-zag-baan gevaren. Bakker, met ongetwijfeld het snelste skütsje, bouwde langzaam maar zeker aan een grote voorsprong. Hij werd aan het roer geassisteerd door Homme Wes ter. Op ruime afstand kwam Tol, die weer veilig lag voor de onderling knok kende Zwart en De Wilde. H. de Vries, die met het Eernewoudster skütsje veel te laat bij de start kwam, kon on danks het varen met een Regenboog- spinnaker, geen rol van betekenis spe len. De zege van Bakker met de Gerben van Manen was na de eerste route reeds een feit, evenals de tweede plaats van Tol. Het gevecht tussen Zwart en De Wilde, dat voor de puntentelling echter van geen belang was, werd kort voor de finish beslist in het voordeel van De Wilde. Alberda werd vijfde. Van der Velde zesde, De Vries nog zevende voor de ditmaal teleurstellen de Hofland. De puntenstand van deze wedstrijd, die door flink wat publiek werd bijgewoond, luidt: 19,1 voor Hol land tegen 17 voor Friesland. het argument, dat geheel volgens het Sneekweek-reglement zou worden ge varen. Dat hield tevens in, dat de schepen, die tussen het denkbeeldige finishschip en de boei met de Friese vlag waren binnengekomen niet kon den worden uitgeschakeld. Na lang wikken en wegen kwam men toch nog tot een oplossing. Tijdens de ontvangst op het stad huis van de Regenboogzeilers ston den Jack de Wilde en Bouw van Wijk voor de aanvang in het mid delpunt van de belangstelling. Ze hadden n.l. zojuist de 74 en 37 geruild. Daardoor is de momenteel snel varende 37 wederom in Fries land terecht gekomen. Tijdens ie weekend-wedstrijden voeren beiden al in hun nieuwe bezt. De 74 vroeger Tempo”, heet al ..Rakker”, terwijl beweerd wordt, dat de 37 „De Wilde Rakker” zal heten. teert uit 1860 toen Franck pas tot orga nist aan d St. Clothilde was benoemd. Het beroemde Cavaillé Coll-orgel in deze basiliek inspireerde hem tot het schrijven van dit en andere werken, in genoemd jaar de opusnummers 16 t/m 21. Ons Martini-orgel leent zich uitstekend voor de weergave van Franck’s werken. Addie de Jong be- nutie alié mogelijkheden om dit opus een vertolking van allure te geven. Voordracht en techniek waren onbe rispelijk. De heer De Vrijer had Engelse gas ten naar de boot gebracht en was op de terugreis naar IJlst. Op het bewuste weggedeelte is hij waarschijnlijk ge slipt en daardoor op de linker weghelft terecht gekomen. Het wegdek was ter plaatse vernieuwd. Er waren zelfs nog geen strepen aangebracht. Door de regen was het bovendien gevaarlijk glad. Kort tevoren had er ock reeds een ongeluk plaats gehad, terwijl er later op de dag nog een ernstig onge luk gebeurde. Na de botsing met de vrachtwagen, die geladen was met stro, schoot de wagen van de heer De Vrijer over het fietspad. De politie heeft bijna een half uur werk gehad om de zwaar gewonde uit zijn Volkswagen te be vrijden. Hij had o.m. een schedelbasis- fractuur. De heer De Vrijer was geen Ulster van oorsprong, maar hij woonde er al jaren. Behalve als raadslid (voor de Vrije Kiezers) maakte hij zich zeer verdienstelijk als secretaris van de VVV. Ook zat hij in het bestuur van het Mienskipshüs. Hij was vertegen woordiger van beroep. Tijdens de Sneek-Week was voor het eerst weer de bronzen plaquette aan de zuidzijde van de starttoren beves tigd, die in de oorlog is verwijderd. Deze is destijds geschonken door de N.V. Lankhorst en zij stelt een gezicht op de vroegere starttoren voor. Binnenkort zullen nog twee bronzen platen worden bevestigd waarop vele illustere namen voorkomen van win naars van seriewedstrijden in de Regenboog- en Pampusklasse tot het jaar 1948. Wanneer van alle klassen de win naars tot op heden vermeld werden, zouden er wel eens te weinig muren aan de toren kunnen zijn In het kader van het Friese gedeelte van het uitgebreide feestprogramma ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Regenboqgklasse werden de zeilers met hun bemanningen en hun dames vrijdagmiddag ontvangen in het stadhuis. Onder de aanwezigen waren vertegenwoordigers van de bei de Sneker zeilverenigingen, de voor zitter van de NNWB, de voorzitter van „de Kaag”, de heer G. de Vries Lentsch ’r., terwijl ook enige echtgenotes van feestvieren wel aangeslagen bij de c crleden Regenboogzeilers acte de pré- ■sence gaven. Burgemeester Rasterhoff, die werd geflankeerd door de wethouders Berg- sma en Visser, opende met een har telijk welkom. „Er is mij gevraagd of ik me wel be wust was, dat ik de bloem van de zeilers zou ontvangen, het neusje van de zalm”, zo begon de burgemeester. „Nu, ik had er op gerekend. Mede uit naam van het gemeentebestuur ben ik verheugd, dat wij de Regenboogklasse deze receptie kunnen aanbieden. De Regenboogklasse en Sneek horen bij elkaar. Ze is de zwaan van het Snee kermeer en we willen haar niet mis sen. Het is immers spektaculair voor de toeschouwers en als ze komen gaat er een zucht over het Sneekermeer”. Sneek heeft vele goede Regenboog zeilers opgeleverd; markante legen darische figuren. De burgemeester vertelde van pogingen in de dertiger (crisis-) jaren om een nieuwe weg in Sneek te krijgen. De minister die toen op bezoek kwam werd ook naar de Regenboogwedstrijd gebracht en raak te nogal onder de indruk. Hij vroeg aan de toenmalige burgemeester wie een bepaalde zeiler was: „Een bakker, excellentie”. „En wie is dat?” Ook een bakker, excellentie.” Onder hilariteit vertelde burgemeester Rasterhoff, dat de minister gezegd had: „Ach het valt wel wat mee met de crisis”. Na de Regenboogklasse een lang en voorspoedig leven toegewenst te heb ben en de wens, dat door de tijds verandering deze klasse niet zal ver dwijnen waarbij hij hoopte, dat de jeugd eenzelfde portie doorzettings vermogen mocht hebben als de oudere garde richtte de eerste- burger van Sneek zich tot de feestcommissie: „Hier was een voortreffelijke commissie aan het werk, die dank zij harde arbeid op een geslaagde herdenking kan terug zien”. Onder gelach vertelde hij, dat enkele zeilers niet kunnen slapen en alsmaar Regenbogen zien. LEGPENNINGEN VEEL TALENT Max Reger was stellig de grootste polyfonist van zijn tijd. Hij was even als Bach, Mozart en Schubert een veel schrijver. Tegen het einde van zijn abrupt afgebroken leven, brak de pe riode van groot en rijp meesterschap aan. Zijn monumentale fantasieën op koralen, opus 27, 30, 40 en 52 dateren echter uit een vroegere periode, nl. die van Reger’s organistschap te Leip zig. Het in zijn tijd veel gebouwde „Riesenorgel” had hij nodig voor het geen hij met massale klank en uit bundig coloriet had te zeggen. Reger’s orgelwerken behoren dan ook tot het oeuvre in grote stijl. Merkwaardig voor de rooms-katholieke Reger is, dat hij het Lutherse koraal als onderwerp koos. Addie de Jong speelde uit opus 52 de Phantasie over „Wachet auf, ruft uns die Stimme”, het beroemde koraal voor de laatste zondag van het kerke lijk jaar. Reger heeft deze symfoni sche fantasie uitbundig opgezet; hij besluit het werk met een majestueuze koraalfuga. Het spelen van dit werk vergt veel van de vertolker. Naar Re ger’s eigen getuigenis is hij hier tech nisch tot het uiterste gegaan. Reger schrijft het drie-klaviers-orgel voor. Addie de Jong durfde het aan het stuk op een twee-klaviers-orgel te spelen. Geassisteerd door twee kundige re- gistranten, zijn collegae Bergstra en Donker, kwam De Jong tot een weer gave, die op een zeer hoog plan stond en van veel talent getuigde. Zo hebben stadgenoot en vreemde ling kunnen luisteren naar virtuoos orgelspel in een zeer exclusief program ma. Al had het organiserend comité graag wat meer belangstellenden ge zien, het was niet ontevreden over de opkomst. Het vierde zomeravond-concert vindt plaats op vrijdag 18 augustus. J.W.B. Lang heeft het er zaterdagmiddag naar uitgezien, dat de skütsjesilerij met de Regenboogschippers vanwege de krachtige wind niet door zou gaan. Aanvankelijk zou om twee uur worden gestart. De organisatoren besloten echter de start een uur uit te stellen. Om drie uur werd er wel gestart en de acht deelnemende skütsjes zorgden vooral door de sterke wind voor een fraai schouwspel. Winnaar van dit duel werd evenals in de Regenbogen Holland. De 23-jarige H. T. W. uit Leiden, die vorige week in onze stad op de camping kampeerde, bemerkte tot zijn schrik op de terugreis naar huis, dat uit de portefeuille, die hij in zijn plun jezak had bewaard, een bedrag miste van f 300,. De politie stelt een onder zoek in. ,.\A. Als laatste onderdeel van het jubileumprogramma hield de Friese afdeling van de Regenboogclub, in samenwerking met de beide Sneker zeilverenigin gen, zondag open wedstrijden c. ,1 was en er een - ingeschreven schepen aan de start. Men had voor deze gelegenheid de Sneek-week boeien laten liggen, zodat baan C gevaren kon worden. In deze baan ligt ook een boei in de Zoutepoel, welke, zonder dat er overleg gepleegd was door deze vereniging, in een 16 m2-wedstrijd van de w.v. „Nannewijd” opgenomen was. Zo kon het gebeuren, dat enkele Regenbogen deze boei tegengesteld na men aan de 16 m2-schepen, waardoor vreemde situaties ontstonden. Bij de starttoren waren veel toe schouwers, die intens meeleefden, vooral bij de vele brokken en averijen. 's MORGENS Deze wedstrijd werd overigens be ëindigd met gedunde gelederen. Be halve de 82, vielen de 71 van Krijn Tol, de 76 van Melis Cnossen, de 45 van Meije Oppenhuizen, en de 61 van Hans van der Velde, uit wegens gescheurde tuigage. Na afloop diende Henny Röfekamp een protest in tegen Feilze Oppen huizen, wegens een kwestie met ruim te geven bij boei 7. Dit werd toege kend, waardoor Oppenhuizen gedis kwalificeerd werd en hem de wissel- beker ontging. Uitslag: 1. Ir. G. A. Bakker: 2. H. C. de Goederen; 3. H. H. Röfekamp; 4. Joh. Alberda; 5. J. de Wilde. De wisselbeker, aangeboden door de Rotterdamsche Zeilvereniging, werd Vrijdagavond gaf de Delftse organist Addie de Jong het derde Pro Organo- concert in de Grote Kerk. Zijn programma omvatte meesterwerken der orgelkunst van Bach, Franck en Reger, welke nimmer in Sneek ten gehore werden gebracht. Als deelnemer in 1964 aan het nationaal orgel-improvisa- tie-concours te Bolsward vestigde deze jonge organist reeds de aandacht op zich met de verbluffende techniek, die hij daar demonstreerde. Dat De Jong veel in zijn mars heeft, toonde hij vrijdag opnieuw. Het feit dat hem binnen kort de „Prix d’excellence”, de hoogste onderscheiding voor orgel, zal worden uitgereikt, bewijst dat zijn uitnemend spel erkenn: g heeft gevonden. In be kwaamheid heeft hij menig veel beluisterd „bekende” organist achter zich gelaten. Addie de Jong begon met Bach’s grote Praeludium en Fuga ir e. moll, een stuk geweldig van opzet en van zulk een grootheid, dat het het bevat tingsvermogen van de gemiddelde luis teraar bijna te boven gaat. Het ont stond in de laatste, rijpe scheppings- periode van de Thomascantor, om streeks 1740. Met het klankbeeld waarin De Jong het werk zette, heeft hij blijkbaar een drie-klaviers-orgel willen suggereren. Er moest op het twee-klaviers-orgel in onze Martini dan ook tamelijk veel geregistreerd worden. De Jong’s stijl-interpretatie was echter zeer aannemelijk en het ge compliceerde werk kreeg in zijn totali teit een magnifieke weergave. VERTOLKING VAN ALLURE In 1739 voltooide Bach „Clavierü- bung” deel III. Dit opus bevat een aan tal uitgebreide bewerkingen van z.g. Katechismusliederen uit de Lutherse gezangbundel. Het is een cyclus, die mogelijk zowel uit pedagogische als uit liturgische overwegingen is geschre ven, al heeft Bach het blijkens de titel voor de „Liebhabern, und besonders denen Kennern von dergleichen Ar beit, zur Gemüths Ergezung verfer- tigt”. De Jong speelde het moeilijke werk feilloos in een pittig temoo met een uitgebalanceerde registratie. Cesar Franck’s opus 17, de Grande Pièce Symohonique is een gigantisch werk van langere speelduur. Het da gingen, waarvan W. de Boer in de Coppelstock niet terugkwam en dus direkt al werd uitgesloten. Na onge veer een kwart baan had J. de Goede ren in de 40 een kleine voorsprong. Hij werd direkt achterna gezeten door Feitze Oppenhuizen en D. Postma in de 61. Deze beide schepen leverden een hevig gevecht om de tweede plants. Vierde was in de Heerezijl H. van Dijk de Swan In het voorlaatste rak was in de volgorde van de eerste vier geen wij ziging gekomen. Voor W. de Visser in de Flamingo kam er vroegtijdig een einde aan de strijd, doordat in de Heerezijl zijn nok het begaf. In het laatste rak van de Roekoe naar de finish maakte Oppenhuizen een goede slag. Hij maakte zich los van Postma en voer eveneens over De Goederen heen. Postma moest ook Van Dijk nog voor laten gaan. De uitslag van deze geslaagde wed strijd is: 1. F. Oppenhuizen met Bruiser (68); 2. J. de Goederen met Boogschut ter (40); 3. H. van Dijk met Swan woonplaats Oegstgeest al te ver van de Kaagsociëteit, maar vader zal ver rast zijn”. Hij was getroffen door én het mppie landschap én de gezellige sfeer. Hij dankte allen die tijd en moeite gaven de klasse levendig te houden. „Gelukkig is het niet zo, dat de afstand van zuid naar noord groter is dan van noord naar zuid. Ik vind het jammer, dat de Friezen zoveel verliezen in de laatste jaren en ik hoop dat ze de volgende teamwedstrijden zullen winnen. Friezen en Snekers zet hem op”, aldus de heer De Vries Lentsch. De Regenbogen kort na de start in de I De feestelijkheden werden zaterdag avond voortgzet met een schitterend vuurwerk, dat geheel in het teken stond van de Regenbogen. Met name het stuk met een Regenboog met het zeilnummer één was zeer spectaculair. In de late avonduren was het zeer druk aan het Sneekermeer. Veel mo torboten lagen aan het Kolmeersland, terwijl de pont tot half twee ’s nachts af en aan voer. Kennelijk is deze vorm van liefhebbers. De uitslag van de nachtwedstrijd SNEEKER NIEUWSBLAD In de middagwedstrijd startten 15 schepen. Hoewel de 74 van Bouw van Wijk probeerde onder het veld uit te lopen, kon hij bij de eerste boei in de Gossepalen niet „vrij voor” komen, waardoor hij ruimte moest geven, en achteraan raakte. Bij deze gijpboei ging het ruig toe met de krachtige wind. Johnny Hofland had een bak- boord-stuurboord kwestie en ver" 't meteen de baan. Ir. G. A. Bakker nam de leiding, gevolgd door de 14 van Puck de Vries, 68 van Feitze Oppen huizen, 72 van Joh. Alberda, en de 17 van H. C. de Goederen. Henny Röfe kamp, had in dit rak met zi:n 43 moei lijkheden met de spinaker er raakte wat achter. Hij zou dit echter later weer ruimschoots ophalen. In het grote kruisrak van de Zoute poel naar de boei bij Roekoe, maakte Feitze Oppenhuizen een „bovenslag” om niet door de Heerezijl te kruisen, maar om de Klok, via de Sijbesloot. Hij legde hierdoor de basis voor een prach- tiige overwinning vóór i~. G. A. Bak ker, en werd 1 loond met een applaus de toeschouwers bij de sfarttore- GEDUNDE GELEE REN v “M 1—1 U vil ld 111 Cl- L-* La lx C D 1 y Gerrit Ooms met Beneventum (82). werd. Rotterdam. „Door zijn hoge ouderdom was zijn schippers verweerden zich terecht met beste start. Er waren drie die te vroeg

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1