WAT ER OP HET SCHERM KOMT L De verdwenen bankdirekteur Tamme Velstra prolongeerde in Beetgum zijn koningstitel Sneek versloeg Rheden met 5-1 en 7hriller: De wraak van een verdachte t.v.-spel: Mandjes uit Mexico RONO T.v.-programma in 1 kort JUBILEUM TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD SN EEKER R. de Groot. G. de Jong Tsjechische lachfilm Atletiek en boksen Hardfietsen Mandjes uit Mexico Hoofd film aoede thriller Twee wedstrijden in zondagvoetbal Liesbet h List en Greet je Kauffeld en I). Talsma in finale kansloos teruggewezen Postduivenver. ’L’Estafette’ De laatste wedvlucht van jonge duiven MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 Sneek TWEEDE OMLOOP DE HALVE FINALE Dinsdag 29 augustus, 22.10 Ned. 1: Ded'cade; met begeleiding van Boy’sBig Band zingt Greet je Kauffeld. Feuilleton door Tom Lodewijk (Wordt vervolgd). In het begin had het er alle schijn van dat H. Zijlstra, Sj. Heeringa en P. Ysbrandi goede winstkansen hadden te gen R. de Groot, G. de Jong en D. Talsma. Zij haalden het eerste spel snel binnen en kregen ook in het volgende halfspel een schone vier aan de tele- Donderdag 31 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-20.00 Grunneger oetzenden. zalencentrum H F De vragen kwamen als pistoolschoten op haar af. „Nee eh nee.” „U zegt dat zo aarzelend. Of toch wel iets?” „Nou ja, dat was eigenlijk niet bij zonder. Ik bedoel, meneer meneer was de laatste tijd altijd zo.” „Hoe?’ „Noue eh zwaar op de hand. Ik zal niet zeggen saggerijnig, maar eh „Zwaarmoedig.” „Dat is ’t, inspecteur. Zwaarmoedig. Ja, hij zag er uit of hij veel zorgen had. Nou, die had hij ook.” „Hoezo?” „Zijn dochter ligt al een jaar in ’t sanatorium. Hoewel ze knapt aar dig op, ze zal zelfs helemaal beter wor den, vertelde meneer. Maar hij zag er toch uit of hij met iets liep. Ik dacht dat ie ’t,aan z’n maag of z’n lever had.” „Dat zou natuurlijk best kunnen. Maar aan de maag of lever is hij niet gestorven. Heeft hij bezoek gehad, gis teravond?” „Meneer eh, inspecteur, dat weet ik heus niet. Ik hou er niet van ach ter de gordijnen te zitten gluren, zoals sommige mensen om te zien wie er in en uit gaat. Ik deed, zoals ik u verteld heb, de huishouding voor meneer en verder bemoeide ik me nooit met zijn zaken. Met niks.” Inspecteur Dekker zag haar door borend aan en wat hij zag bevredigde hem blijkbaar. „Hebt u gisteravond niets gehoord? Want de dokter heeft uitgemaakt, dat het gisteravond eh gebeurd moet zijn.” „Gisteravond, meneer, heb ik naar Juffrouw De Bas moest precies ver tellen, wat ze gezien had. En dat was niet veel. Nee, ze had niets aangeraakt, niets opgeruimd. „Keurig, juffrouw,” prees de inspec teur, „dat is heel goed geweest.” Juffrouw De Bas bloosde en begon zich ietwat op haar gemak te voelen. De inspecteur was toch zo’n barre niet, en hij had haar geprezen. „Wat wist u eigenlijk van meneer Van Maurik?” vroeg de inspecteur. „Och meneer eh inspecteur, wat zou je nou van die man weten. Een leven op de klok. Iedere morgen kwart over acht de deur uit, daar kon je de klok op gelijk zetten, en iedere avond kwart over vijf er weer in nee, soms ook later, want hij werkte wel eens over. Maar dan zei hij dat altijd vooruit.” „Heeft hij gisteravond overgewerkt.” „Nee, hij was op de gewone tijd thuis.” „Niéts bijzonders aan hem gemerkt?” graaf. Maar hoe zij ook zwoegden, het bleef bij dat enkele spel.. Op 52 en 66 loodste Gerrit de Jong zijn par tuur in de finale met een fraaie bo venslag. De finale hebben wij reeds in de aanhef omschreven. De uitslag was dus: 1. (Zaanse klokken) Johan van Seijst, Tamme Velstra en Johan Wes- tra; 2. Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Dirk Talsma; 3. Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa en Piet Ysbrandi. Voor de tweede en derde prijs winnaars waren er fraaie luxe voorwerpen. Sneek speelde gistermiddag in Heino ter gelegenheid van de opening van een nieuw sportcomplex een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Ooste lijke kampioen Rheden. Reeds bij de rust hadden de withemden een com fortabele 30 voorsprong genomen. Na rust werd de stand tot 50 opgevoerd, alvorens Rheden kon tegenscoren. Hoewel de officiële start van het zon dagvoetbal volgende week is, werden gisteren reeds twee wedstrijden ge speeld. In de tweede klas A begon Be Quick met een 31 overwinning op stadgenoot Oosterparkers. In deze klas gingen Frisia en Leeuwarden vorige week reeds van start. De Roodwitten wonnen toen met het kleinst mogelijke verschil (01). Black Boys stak in en tegen Kollum van wal. Het werd een weinig suc cesvolle start van onze stadgenoten want zij keerden met een 42 neder laag naar huis terug. Voor de komende drie dagen biedt het programma weer voor elk wat wils. De vaste series en rubrieken nemen de meeste tijd. De hoofdfilm van de woensdagavond is een spannende thril ler. Het voor de donderdag gebruike lijke t.v.-spel ditmaal een forse toneel- produktie, die in samenwerking met de BRT werd opgenomen: Mandjes uit Mexico, naar een roman van Ben Trave. Woensdag 30 aug., Ned. 1: 17.00 uur Kinderprogramma; 18.46 Minimo- len; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Er was eens 19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster ;20.20 Monty b?nks; 20.35 De oproep; 21.00 De wraak van de verdachte; 22.40 Jour’ 1 revue; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; Gaat en onderwijst. RESTAURANT S. v. d. WAL Leeuwenburg 5-11 Telef. 3863. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 The Beatle- 20.25 Sportpano- rama: 21.10 The wild wild west; 22.00 Ster; 22.05 Journaal. lende armoede heerst. De uitbuiting van de „have-nots” door de rijken was schrijnend. Het mandjesvlechten lever de de mannen met de grote hoeden een paar schamele peseta’s per dag. Som mige niet zo volgzamen, revolutionai ren zo men wil, weigerden zich langer in hun noodlot te schikken. In de hoofdrollen zien we o.m. Paul Cam- mermans, Max Croiset en Hetty Ver hoogt. Een deel van de rollen wordt bezet door Belgische acteurs. Willy Langestraat en Dick Visser zorgen voor een passende muzikale illustratie. Tot slot van de avond de meditatie. Nederland 2. Coronation Street vormt zoals gewoonhjk het openingsprogram- ma voor de VARA, ’t Is weer net als altijd: probleempjes en problemen voor de buurt. Zo gaat Dennis Tanner de stoute schoenen aantrekken. Er zijn al zoveel jongens met lange haren en gi taren beroemd en rijk geworden, dat hij besluit ook een poging te doen als popzanger aan de slag te komen. Dan het betere kluchtwerk van ach ter het ijzeren gordijn. De Tsjechische televisie zond Auto-revue in voor het festival in Montreux. De grote prijs werd aan deze inzending toegekend. De jonge klokkenmaker Antoine wordt door zijn baas op de keien gezet, om dat hij altijd wat bijzonders heeft. Zo springen de door hem gemaakte klok ken altijd uit de band. De knaap ver huist dan naar het autovak maar ook daar blijkt hij een buitenbeentje. Zijn optreden werkte in Montreux danig op de lachspieren. Het Einde van het Lied is een televisieversie van de be kende radioserie Onder de groene Lin de van Ate Doornbosch. Die is bezeten van het volkslied. Hij trekt al vele jaren de boer op, teneinde allerlei oude volksliedjes op te sporen. In deze uitzending gaat hij de herkomst na van enkele Nederlandse en Belgi- Na het journaal eerst een comedy caper, een van die programma’s, die net zo lang bestaan als de televisie en nog niet uitgeput zijn ook. De rest van het NTS-programma hoort thuis in de categorie „drama”. Uit de Bavaria- studio’s komt een kort televisiespel, ge baseerd op een van de novelles van de thans zeer populaire Duitse schrijver Heinrich Böll, een even vooruitstre vend als humaan man. In „de Oproep” vertelt Böll wat de oorlog betekent voor de individuele mens. Een jonge man krijgt een oproep om te komen. Wat zal de toekomst hem brengen? Niemand weet het. Oorlog is iets ver schrikkelijks in zijn collectiviteit; voor het individu is zo’n oproep misschien nog ingrijpender. De hoofdfilm graaft aanzienlijk min der diep. Het is een Frans-Italiaanse coproduktie, getiteld les Canailles of in het Nederlands de Wraak van de Verdachte. Hoofdpersonen zijn een Amerikaans meisje, dat door haar va der naar Italië wordt gestuurd om te studeren en de man die zij daar ont moet. Hij denkt aanvankelijk met een heel stil eigengereid schepsel te doen te hebben, dat hem maar matig inte resseert. Maar al spoedig blijkt deze Hélène een heel andere vrouw: een gevaarlijk verleidster, die zich in niet zo heel mooie kringen beweegt. Totdat de mooie Hélène zelf ook het slacht offer van een misdaad wordt. Een spannende, goed gemaakte thriller, waarvan ongetwijfeld vele kijkers zul len genieten. Dinsdag 29 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-19.00 Landbouwjournaal. 19.00-19.15 Literair kwartier. Redaktie: T. Sudema-Mulder. J. J. Bijlsma be spreekt de verhalenbundel „Tusken Dream en Dea” van Geart Jonkman. Uitgave: Kristlike Fryske Folksbi- bleteek, bij A. J. Osinga te Bols- ward. 19.15-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Juffer Reinalda fortelt oer „Kabouter Wollewat”, in forhael dat se ek skreaun hat. In program wijd oan it geastlik libben yn Fryslan. Gearstalling: ds. Sj. Bijleveld. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs- gjirrichtleden, nijs en kommin- taer. begrijpt wat ik bedoel. Procuratiehou der bij een bank, waar je toch met zul- kf grote bedragen omgaat. Dan dacht ik wel es zou die man niet méér verdienen? U hebt zelf gezien, zo’n weelde was het daar niet.” „Nee,” peinsde de inspecteur hardop, „en die dochter?” „Ja, dat zal wel veel geld gekost hebben. Misschien zat meneer daarom in zorg. Maar hij had het niet breed. En toch altijd prompt op tijd alles be talen. Ik geloof niet dat iemand een cent van hem krijgt. Meneer was daar verschrikkelijk precies op.” „Ja-ja,” zuchtte de inspecteur. Het was een wonderlijk affaire. Een bank bediende schiet zichzelf overhoop, blijkbaar of schijnbaar innerlijk kapot omdat hij het vertrouwen van de bank misbruikt heeft. Fraude maar waar was dat geld dan gebleven? Hij zou er heus zijn sigaren niet mee. aan gestoken hebbe- sigaren „Rookte meneer?” „Nee, inspecteur.” „En toch lag er een peuk sigaar op de asbak.” „Dan moet meneer iemand op bezoek gehad hebben.” Juffrouw De Bas werd opnieuw attent. „Nou, dan zullen we dat maar es uit zoeken. Wees* zo vriendelijk en praat hier niet over. Zeg maar dat de politie het u verboden heeft. Pas vooral op voor de pers O ja. De pers. „Meneer Miedema zit e. voor u, me neer,” zei de dienstdoende agent, toen Dekker op het bureau kwam. „Van de krant?” „Ja meneer.” Het tweedaags kaatstournooi te Beetgum is voor Tamme Velstra, de atleet uit Baard, wel zeer succesvol verlopen. En gezegd dient te worden, dat hij zowel- zaterdag als zondag in de overwinning een groot aandeel heeft gehad. WOENSDAG. Nederland 1. Het mid- digprogramma van de AVRO is geheel afhankelijk van de weersomstandighe den. Dan van der Wal Bake gaat nl. naar het vliegveld Teuge om de jeug dige kijkers het een en ander te laten zien van de activiteiten van de KNVVL. Bij slecht weer komt daar niet bijster veel van terecht. En.het is al eind augustus. Ook voor de jeugd is het uurtje tussen zeven en acht. In de reeks sprookjes door Amerikanen verfilmd (onder supervisie van Shir ley Temple) deze keer het verhaal van Ali Baba en de veertig rovers. Erg spannend en griezelig. In de eerste omloop kregen W. Vliet- stra, J. v. d. Mei en S. v. d. Wal van het partuur R. de Groot slechts een halfspel. Dit resultaat behaalden ook P. Westra, P. Groenendijk en J. Koopal tegen het partuur Schuil. J. Meijer, E. Heeg en G. v. d. Heide verzetten zich hevig tegen H. Zijlstra, Sj. Heeringa en P. Ysbrandi, maar op 53 en 66 bracht Sj. Heeringa zijn partuur met een fraaie bovenslag in de tweede om loop. J. Tamminga, J. v. Wieren en T. v. d. Berg konden tegen Monsma, G. en Th. Dijkstra geen vuist maken en verloren met een spel. G. v. d. Meer had teveel opslagmissers, hij en zijn maten G. Halbesma en Flip Soolsma brachten het tegen het patuur Pier de Groot tot twee spel. G. Okkinga, S. Sik- kema en B. Hallema waren vermoede lijk verder gekomen als zij de tweede opslag hadden laten verzorgen door de jeugdige Hallema. Men had hem daar mee meer vertrouwen geschonken. Nu bleven zij op een spel staan. Onlangs hield p.v. l’Estafette haar laatste wedvlucht voor jonge duiven van Maastricht. Om 10.15 uur werden de 109 Sneker duiven met nog enkele duizenden Friese duiven in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte bij zuid-westenwind haar hok om 14.12.26 uur, met een gemiddelde snelheid van ruim een kilometer per minuut. Deze duif was het eigendom van de heren Van der Meulen, De Vries en De Boer, die onder de naam „Combinatie aan de wedvluchten deelnemen. Eén minuut later arriveerde een duif van de heer Huitema, die door deze fraaie prestatie dus tweede werd. Beide vo gels hadden een voorsprong van 10 min. op het grote peloton. De afstand Maastricht-Sneek bedraagt plm. 243 km. De volledige uitslag luidt: 1 „Combinatie”, 2, 21 G. Huitema; 3, 5, 9, 10 T. Troelstra; 4, 6, 8, 20, 22 D. Sil- vius; 7, 18 H. Jillings; 11 S. K. Bakker Jzn.; 12 P. Mantel; 13, 19 E. Laagland; 14 K. Wijnja; 15 E. Postma; 16 en 17 Comb. Lichthart-Lageveen. Nu de vluchten voor jonge duiven achter de rug zijn en de balans kan worden opgemaakt, blijkt, dat de vo gels het dit jaar niet gemakkelijk heb ben gehad. Bij warm weer en tegenwind komen meestal de beste duiven op kop. Ook was er enkele malen regen en onweer op de vluchtlijn. Thans zijn de z.g. navluchten in volle gang. Hiervan ho pen we volgende week de eerste uit slag te publiceren. sche volksliedjes. Hij duikt zeer ver in de historie om de herkomst op te sporen. Pier Tania, sinds geruime tijd niet meer bij de VARA, maar gemeen telijk voorlichtingsambtenaar in Gro ningen, heeft de regie van deze uit zending. Na het laatste nieuws volgt nog de gebruikelijke vrijdagse uit zending van de kerken. Het is een Duitse film over de missie in Japan, getiteld Gaat en Onderwijst. Ned. 2: 19.00 Wereldkampioen schappen wielrennen; 20.45 Nieuws; 20.46 Ster; 20.50 The Virginian; 22.05 Wielrennen; 22.35 Journaal. Hierin kwamen de sterke formaties R. de Groot, G. de Jong en D. Talsma en H. Schuil, K. van Wieren en Joh. Halbesma tegenover elkaar. Men mocht een spannende strijd verwachten, maar het treffen liep op een teleurstelling uit. In het partuur Schuil kon eigenlijk alleen Klaas van Wieren een voldoende halen, maar zijn acht bovenslagen had den niet het gewenste resultaat. Boven dien blunderde hij zelf nog al eens in het tussenspel Halbesma en Schuil speelden niet sterk. Zij kwamen wel viermaal tot zes gelijk, maar hadden slechts tweemaal succes. J. Monsma, G. en Th. Dijkstra boekten tegen H. Zijlstra, Sj. Heeringa en P. Ysbrandi een achterstand van 15. Daarna lukte het ineens veel beter. Gerrit Dijkstra jjlaatste één vijftal fraaie bovenslagen en daar Tommy er ook beter in kwam werd de stand 45. Maar verder lieten hun tegenstanders het niet komen. Op 5—4 en 62 bleef Ysbrandi overwin naar in een trik trak. Volgens de ver wachtingen waren Pier de Groot, Jac. Visser en Piet de Groot niet opgewas sen tegen de latere winnaars. Zij be haalden wel het eerste bordje, maar daar bleef het ook bij. Op 51 en 64 plaatste Johan Westra een enorme her cules. Beide ploegen kwamen op volle sterkte uit, al waren bij Sneek Jan Jetzes en Johan de Jong voor Herman Hofstra en Appie van Ruiten opgesteld. Vooral Jan Jetzes deed het op de links buitenplaats prima. In de beginfase had de Sneek voorhoede al gauw in de gaten, dat de verdediging van Rheden vooral in het centrum nogal eens een steekje liet vallen en in snelheid be slist de mindere was van de Snekers. De dieptepasses op Joop en Anno Abma leverden de Rheden-defense de nodige problemen op en het was dan ook in overeenstemming met het spelbeeld, dat Joop Abma na 10 min. spelen stopper Zweers te vlug af was en beheerst scoorde. Rheden pakte de zaken energiek aan, maar voor het doel van Feenstra gekomen bleef het bij tempoloos kort spel, een spelletje waarmee de Sneek verdediging wel raad wist. Het meeste gevaar veroor zaakten de withemden zelf door mis verstanden of foutief terugspelen op hun doelman. Daardoor ontstonden en kele hachelijke situaties, maar met veel kunst en vliegwerk voorkwam men doelpunten. De Sneek voorhoede zat ook niet stil en het was Joop Abma die uit twee flitsende aanvallen de ruststand op 30 bepaalde. Bijna was het 40 geweest, maar de daverende knal vavn Jetzes werd door de lat ge keerd. Nederland 2. Het leeuwenaandeel van het NTS-programma vormen de reportages van de wedstrijden om het wereldkampioenschap wielrennen in Amsterdam (als de weersomstandig heden het rijden op de baan toelaten). Van zeven tot kwart voor negen ko men de achtervolgers en de sprinters aan het werk en van tien tot half twaalf kruipen de stayers voor de fi nale achter hun grote motoren. Ba rend Barendse en Fred Racke zorgen voor commentaar. Het tussenstuk is een film in de serie the-Virginian, die al vele jaren lang altijd _voor „vulstof” heeft gezorgd. De ze keer eens wat anders dan anders. Andere personen ook, want de goede bekenden schitteren door afwezigheid. De Virginian is nl. uit zijn vertrouwde dorpje vertrokken. In het althans in die jaren louche New Orleans zet hij meteen de blommetjes maar eens flink buiten. Hij maakt kennis met een lief meisje, Marie Valonne. Op zeker ogenblik blijkt die juffrouw evenwel weg. DINSDAG. Nederland 1. Een heel rustige avond, zowel op het eerste als op het tweede net. Na Mirimolen, re clame en het eerste journaal begint de VARA met de herhaling van een stukje onzin uit het pension van zuster Klivia: Ja zuster, nee zuster. Zuster Klivia raakt verwikkeld in een ruzie met buurman Boordevol. Dan een Joe- goslavisch tekenfilmpje over de Leider, een wat satirisch gevalletje. Na het journaal en Achter het Nieuws een aflevering van Z-cars. De mannen van het Liverpoolse politie bureau hadden eigeplijk het plan, wat klusjeswerk op te knappen. Er komt echter een kink in de kabel. Vervol gens de derde en laatste aflevering van de reeks het Protest, een herhaling van de serie schooltelevisieprogram- ma’s over de neiging van de jeugd om tegen alles en nog wat te protesteren. De avond wordt besloten met een programma van de Belgische televisie. Het is overigens een programma, waar aan louter Nederlanders meewerken. Het zijn Liesbeth List (nog altijd de dochter van de vuurtorenwachter), die inmiddels als zangeres internationale vermaardheid heeft gekregen en deze maand ook haar debuut als toneel speelster maakt, en Greet je Kauffeld (sinds jaar en dag in Duitsland woon achtig en daar een geliefde vocaliste). Ze zingen bij een van de weinige grote jazz-orkesten, die Europa nog rijk is, nl. Boy’s Tig Band. DONDERDAG. Nederland 1. De ver rekijker, een comedy caper, een paar minuten over de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg en de toeristische tips voor hef weekeinde.' Na het journaal gaat de NCRV verder met de finale van het amateurpro- gramma Rodeo. Voor wie het nog nooit gezien heeft: amateurs mogen hun nummer presenteren. Ze doen dat op een draaitoneel. Enkele t.v.-critici van dagbladen zitten naar hun prestaties te kijken. Ze kunnen door een druk op de knop het podium laten draaien, waardoor de artiest in kwestie ver dwijnt. Drukt de ene criticus, dan kan de andere het wegdraaien ook nog te genhouden als hij geen aanleiding ziet tot een afbreking. Na ieder nummer motiveren de critici hun belletjesdruk- kerij. Spannend kan de finale wel zijn, of er zoveel nieuw televisietalent uit te voorschijn komt is iets geheel anders. Een Nederlands-Belgische produktie, die werd gerealiseerd in de studio’s te Brussel onder regie van Gerard Ree kers, is het t.v.-spel, geschreven door de Engelsman Ted Allan, naar het boek Mandjes uit Mexico van Ben Traven. Deze is vooral bekend door zijn de Schat in de Sierra Madre. Taven was ’n sociaal zeer bewogen mens, die als een soort voorloper van John Steinbeck zeer kleurrijke romans schreef, waar in hij de sociale misstanden die hij te genkwam fel hekelde. Zo ook in Mand jes uit Mexico, dat zich afspeelt in het Mexicaanse land, waar nog een ontstel- Woensdag 30 augustus 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-19.00 Dier en plant in Rono-land. 19.00-20.00 „Uit ons repertoire”. Re daktie: F. Smienk. Harmonieorkest Le Fraternité uit Rhienderen o.l.v. Wim Meegens. de radio zitten luisteren tot een uur of tien en toen heb ik afgewassen en ben naar bed gegaan. Ik heb niks gehoord, niks niemandal. Je hoort hier trouwens niet veel, want dit zijn nog vooroor logse huizen, als u begrijpt wat ik be doel.” „Geen muren van bordpapier, bedoelt u,” glimlachte de inspecteur. „Dus u hebt ook nooit gemerkt, dat meneer Van Maurik door iemand eh be dreigd werd.” „Nee,” zei ze verbaasd, „hoe zou ik dat merken!” „Gaf meneer veel geld uit?” Juffrouw De Bas kreeg een kleur. „Ja, ik weet wel, u wilt zeggen dat het zaken zijn, die u niet aangingen, waar u zich nooit mee bemoeide. Maar kijk es, juffrouw, het ziet ernaar uit dat meneer zelfmoord gepleegd heeft. Mondje did t alstublieft daarover. Het zou echter óók kunnen, dat een ander hem eh neergeschoten heeft. Dat moeten wij uitzoeken. Daarbij is iedere aanwijzing van belang. En u wilt toch ongetwijfeld de politie helpen om deze zaak tot klaarheid te brengen?” Hij pauzeerde eer. ogenblikje en juffrouw De Bas knikte volijverig. „Daarom moet u proberen op alle vragen die ik u stel een zo goed mogelijk antwoord te geven, er hoeft u zich geen zorg te maken over eh indiscretie. Meneer Van Maurik eh is er niet meer, wat u zegt kan hem niet schaden, kan ons alleen helpen. Daarom vraag ik u: hebt u de indruk, dat meneer Van Maurik veel geld uitgaf, dat hij boven z’n stand leefde?” „Gunst néé, meneer als ik eerlijk mag zijn, ik heb wel ’es gedacht, dat je toch erg tegen zo’n baan aankijkt, als u Donderdag 31 aug., Ned. 1: 18.45 Mimmc’ 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 De verrekijker; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Andy Cly de; 19.45 Wereldkampioenschappen wielrennen; 19.53 Toeristische tips; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Attentie; 20.45 Rodeo; 22.55 Mandjes uit Mexico; 22.40 Jeroen aan het woord; 22.45 Jour naal. Dinsdag 29 aug., Ned. 1: 18.45 Mi- nimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Ja zuster, nee zuster; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Z- cars; 21.40 Het protest; 22.10 Dedi- cade; 22.35 Journaal. Ned. 2: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Coronation street; 21.20 Auto- 21.50 Het einde van het lied; 22.30 Na rust wilde Rheden de stand natuurlijk graag een wat dragelijker aanzien geven, maar hoe Slijkhuis (ex Vitesse) zich ook weerde de Sneek- defensie gaf geen krimp. Vooral doel man Feenstra ranselde heel wat scho ten uit zijn doel. Een uitval van Sneek leverde door Joop Abma, die overigens nogal eens in de buitenspelval tippelde, 40 op, terwijl Anno Abma goed ge lanceerd door Johan de Jong 50 liet aantekenen. Een onstuimig op de aan val spelend Rheden kon in de slotfase een in een lager tempo opererend Sneek door een doelpunt van Slijkhuis niet meer verontrusten, waardoor de eind stand 51 werd en Sneek de volkomen verdiende overwinning behaalde op een Rheden, waaraan door trainer Epie Jansen nog heel wat gedokterd zal moeten worden om de ploeg weer op het niveau van het afgelopen seizoen te brengen. Dit was vooral zondag het geval. In de finale wandelde hij met Johan van Seijst en Johan Westra gewoon over het sterke drietal Rienk de Groot, Ger rit de Jong en Dirk Talsma heen. Het eerste halfspel scheen te gaan naar het partuur De Groot, maar de fraaie 62 voorsprong veranderde in 66 en toen eiste Westra het eerst voor zijn partuur op door fraai te re tourneren. Op fraaie wijze nam Gerrit de Jong het volgende halfspel door op 66 onhoudbaar de kaats te nemen. Met slechts tien punten tegen liepen Van Seijst c.s. daarna echter uit tot 51 en toen Rienk de Groot daarna op 62 buitensloeg werd het drietal Van Seijst, Velstra en Westra door zeer veel kaatsenthousiasten geluk gewenst. DE WEDSTRIJD Nederland 2. Voor het laatst kan de AVRO het programma openen met een Beatle-(teken)filmpje, want de voorraad is uitgeput. AVRO’s Sport- panorama is gewijd aan twee sporten, nl. atletiek en boksen. Beide onderde len werden al eerder uitgezonden. Het eerste is een film van de Franse cine ast Pierre Etaix over de technische aspecten van de atletiek, het tweede is een aflevering van de serie Grootste gevechten van deze eeuw. Opnieuw zien we hoe Max Schmeling bij ver rassing de big bomber Joe Louis naar het canvas zond. In the Wild Wild West terug naar lang vervlogen tijden, toen er nog ro mantiek was en sterke mannen helden konden worden. Zoals James T. West en Artemus Gordon. Deze keer geen strijd tegen Indianen en zo. Meneer West wordt ervan verdacht een ge heim Frans wapen te hebben gestolen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5