Uitstekende start van ONS tegen MJV Kappie de Koningsruil en Rienk de Groot, Tamme Velstra en Joh. Halbesma winnen de fietsen in Beetgum Organist Bergstra en zangeres Jannie Hofstra kregen veel belangstelling H JSC, ONS en YVC beginnen competitie hoopvol Black Boys verloor eerste competitie wedstrijd in Kollum Fraaie successen voor Snekers in Heerhugowaard Frank Drost handhaafde zich in de kopgroep van WZS Ri BurffprHjke 1 Weinig wind bij zeilen in Terhorne Midgetgolf o o o o o o o o o o o o o o 1 1 1 1 o o o o o o o o o 1 1 1 1 1 1 o o o o o o 1 1 o WC HJSC versloeg met veel moeite Drachtster Boys Zondag 10 september Groot midget-golf-toernooi in Sneek Om Fries damkam pioenschap TOP-nieu.ws Gerrit de Jong (premie) de grote uitblinker GOED BEGIN VAN YVC HALVE FINALE J.W.B. 1—1, A. 1—2 1—2 3—5 1—3 0—2 dat er tussen de zestig en de honderd spelers zullen deelnemen. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 0 o o o o o 1 1 o o o o o o o 2 2 2 2 2 2 O 0 0 O O 0 2 2 1 1 1 1 0 o o De uitslagen van de finale partijen van het door de vv „Sneek” georgani seerde jeugdtoernooi zijn: A-groep: NicatorVelocitas 06: B-groep: Ve- locitasSneek II 60; C-groep: LSC RES 01; D-groep: Sneek ILSC I 5—0. Leeuwarden YVC DWP SDS Delfstrah. Makkum Oudega Nijland Bolswardia 2— 0 3— 1 5—3 2—1 2—1 4— 1 5— 2 2—2 2— 2 3— 3 3—3 2—5 0—0 halen aan de vrijheid!” sprak de Mees ter somber. Libertien II, die zijn woorden op ving, antwoordde niet, maar hij dacht des te meer. „Inderdaad!” flitste het door zijn hoofd. „Een onbekend en on bewoond eiland, dat nog aan niemand toebehoort - dat is het! Als ik straks eens...” een zitbal de overwinning pakte. De latere winnaars ondervonden van Jan Tammimga, Jappie Visser en Klaas Ku- perus weinig tegenstand. Op 5 om 1 en 60 kwam het einde, toen Tamme voldoende retourneerde. PARTIJ VAN DE DAG Zaterdagmiddag is de voetbalstrijd weer in alle hevigheid ontbrand. HJSC en ONS, die vorig jaar tot de kans hebbers in 3A behoorden, dachten ken nelijk: de eerste klap is een daalder waard. Op het totaal „gereviseerde” veld in Hommerts behaalde HJSC een goede en waardevolle 43 overwin ning op rivaal Drachtster Boys en ONS ging aan de Leeuwarderweg uitstekend uit de startblokken tegen het Meppeler MJV. De oranjemannen zegevierden met 31. Hopelijk is dit eerste gewin geen kattegespin. Heeg stelde tegen nieuweling VVI teleur. Het leed in Idskenhuizen een 20 nederlaag. Heerenveense Boys be gon in Harlingen met een goede 12 overwinning op Zeerobben. Met de zelfde cijfers won ex-tweede klasser Leeuwarder Zwaluwen in Staveren van QVC. Oeverzwaluwen beleefde weinig Het vijfde kerkconcert onder aus- fasen vast te houden en het machtige werk op indringende wijze te besluiten. De organist besloot zijn aandeel met Fantasie over Gezang 92 van Piet Post. Dit is een compositie in licht moderne tinten, die de organist blijkbaar niet kan inspireren tot een levendige ver tolking. Post heeft trouwens beter werk in het licht gegeven. Werk dat de organist meer perspectief biedt. Jannie Hofstra, sopraan, leverde het vocale aandeel aan dit concert. Haar optreden heeft zeer zeker tot het wel slagen van het concert bijgedragen. Begeleid door de organist zong zij Ge bed van All. Stradella, Domine Deus uit Gloria van Vivaldi, twee liederen uit Schemelli’s Gesangbuch van Joh. Seb. Bach en Vier Miniaturen van Piet Post. Haar geluid schoot aan volume net iets te kort om de grote kerk ruimte te vullen. Haar voordracht kan winnen aan levendigheid, terwijl de verhouding tussen vocaal en consonant voor verbetering vatbaar is. De heer Bergstra begeleidde ad rem met gas sende registraties. De 16-voet van het (pneumatische) pedaal had térwille van de duidelijkheid beter door een 8-voet kunnen worden vervangen. Over de belangstelling voor dit con cert had het organiserende comité stel lig niet te klagen. In het kader van deze Pro Organo- concerten zal de heer C. H. Edskes, rijksorgeladviseur op vrijdag 8 septem ber a.s. spreken over het onderwerp „Het orgel, belicht in zijn historische ontwikkeling van plm. 1400 tot he den”, toegelicht met fraaie dia's. Deze bijeenkomst in het gebouw „Aere Perennius” is voor iedereen toegan kelijk. dien erg ongezellig om te zien. „Geen teken van leven!” bromde Kappie door zijn kijker turend. „Dat we ja uitgerekend bij de Futiliteiten eilanden moeten stranden! Een van de onbekendste plekjes op aarde!” „O, wat een ellende en narigheid!” steunde de Maat. „Heb ik het niet ge zegd, toen we een koning aan boord 36. Eindelijk was het dan zover, dat de koning en zijn hofmaarschalk zich konden laten redden. Dat was een hele zorg minder voor Kappie. Maar de toe stand liet nog veel te wensen over. Achter hen lag zijn goede ouwe schuit, door iedereen verlaten en het was niet zeker hoe het schip het geweld van de branding en de naderende storm zou Hoewel het nog te voorbarig is om I dan gelegenheid mee naar voren te nu al conclusies te trekken, lijken de experimenten tijdens het intensief oe fenprogramma van ONS toch succes te zullen gaan opleveren. Het team, dat j.l. zaterdagmiddag het bezoekende MJV met 31 de baas bleef, bezat al thans voldoende positieve punten om dit te onderstrepen. Zo zal de bezetting van de beide buitenplaatsen met o.m. een succesvolle come-back van Bootsma als linksbuiten, beslist geen zorg meer behoeven op te leveren, ter wijl ook de nieuwe achterhoede uitste kend voldeed. Dit laatste kon niet di- rekt worden gezegd van de beide speer punten Van der Heide en Van Dig gelen, die op verschillende onderdelen nog te kort schoten. Als de ploeg ech ter wat meer is ingespeeld, kan dit ongetwijfeld ook nog beter worden. De thuisclub heeft in deze eerste competitiewedstrijd, mede dank zij een goede middenveldbezetting, vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht gehad. Vooral M. v. d. Berg onderscheidde zich op het middenveld, maar voorals nog wist de nieuwe aanvalslinie hier van geen profijt te trekken. Wel kwa men er dank zij goed werk van rechts buiten De Jong, die 'n uitstekende eer ste helft speelde, maar later wat af zakte, en uitblinker Bootsma verschil lende goede kansen, maar zowel Van der Heide als Van Diggelen faalden in de afwerking. De ONS-defensie kreeg het niet al te moeilijk tegen de groen- witten, die evenmin kans zagen hun meestal goed opgezette aanvallen doel treffend af te ronden. Achterspeler Wieringa (een goede aanwinst voor de oranjehemden) kreeg daardoor nu en VR Op het vernieuwde voetbalterrein slaagde HJSC er in Drachtster Boys, zij het met veel moeite, een kleine ne derlaag toe te brengen. Na een 02 en 13 achterstand scoorde Dotinga een kwartier na rust het winnende doelpunt voor de thuisclub. Drachtster Boys ging sterk van start. Reeds na 5 minuten spelen bracht linksbinnen Praagman zijn club aan de leiding toen doelman Wittermans weifelde met uitlopen. Vijf minuten later vergrootte dezelfde speler uit ’n hoekschop de voorsprong tot 02. On danks de sombere vooruitzichten voor HJSC bracht Stoker na een solo de spanning terug (12). De gasten sloe gen echter hard terug. Na bijna een half uur spelen bracht linksbinnen Jan Dijkstra met een prachtig schot het verschil weer op twee goals (13). Toch liep HJSC voor rust nog in. Herre Wittermans loste kort voor het rustsignaal een hard schot, dat in eerste instantie door keeper Van der Harst werd gestopt. Hij liet de bal echter los en dat betekende 23. Kort na de hervatting, HJSC speelde nu in een gewijzigde opstelling, kwa men de partijen naast elkaar Bij een HJSC-aanval sloeg een Boys-verdedi- ger hands en Wittermans wist wel raad met de strafschop (33). Na een kwartier wist Dotinga het overwicht van de thuisclub in een doelpunt om te zetten. Zijn harde schot was onbe reikbaar voor Van der Harst (43). De gasten stelden hierna alles in het werk om de stand een voor hen gunstiger aanzien te geven. Maar hoe de veste van "Wittermans ook werd be legerd en onder vuur genomen (de lat moest de HJSC-goalie één keer assis teren), in de stand kwam geen veran dering meer. Een benauwde zege in een wedstrijd met meer spanning dan goed spel. HJSC 2 was uitspelend veruit de sterkste van Bolswardia 2. Door doel punten van Johannes Cnossen (4), Jo- Onder auspiciën van de Midgetgolf- club Sneek wordt zondag 10 september a.s. op de golfbaan „De Jachthaven” in Sneek een groot toernooi gehouden. Hieraan kan worden deelgenomen door leden van de Nemibo, de Nederlandse Midgetgolf Bond. Inzet van dit toernooi is een fraaie wisselprijs, de Sneker Draak. Vorige week zijn de uitnodigingen aan alle bij de Nemibo aangesloten spelers verzonden. Het is de bedoeling, dat dit toernooi ieder jaar een week vóór de nationale kampioenschappen wordt gehouden. De strijd om de na tionale clubtitel vindt zondag 17 sep tember plaats in Beekbergen. Er zal worden gespeeld over vier ronden. In totaal zijn twaalf prijzen beschikbaar. Bij de individuele strijd bij de dames en heren en voor de, teamwedstrijd zijn elk drie prijzen te man De kleine en bracht de stand op winnen. De organisatoren verwachten, 31. De boys wensten er nu wat aan te doen en vielen feller aan. Het of fensief leverde echter slechts enkele Deze werd gespeeld tussen Rienk de Groot c.s. en Jan Meijer, Jos van Wie ren en Bauke Hallema. De jeugdige Hallema komt er steeds beter in en vanmiddag bewees hij op de lijst van eerste klassers thuis te horen. Het op papier sterke trio De Groot moest zelfs zijn heil zoeken in een taktische zet om tot winst te komen. Jan Meijer sloeg enorm op en op de stand 33 en 62 plaatste hij een gewaagde zitbal: 4 om 3 voor de Irnsumer schoolmees ter. Wanneer er toen normaal was doorgekaatst was de overwinning on getwijfeld bij zijn partuur terecht ge komen. Velstra en Halbesma probeer den Meijer toen uit zijn concentratie te halen door een tijdje buiten het perk te gaan staan praten. En zij had den succes, want Meijer miste prompt het perk, De volgende opslagbal kwam wel in het perk terecht, maar toen hij de teruggeslagen bal retourneerde be sliste de scheidsrechter dat de bal ,aan’ Dc jongste deelnemer Frank Drost, die het in de afgelopen week moest opnemen tegen de veelvoudige kam pioenen M. Bandstra en P. Bergsma, is hiervan bepaald niet onder de indruk gekomen. Na van Bandstra te hebben gewonnen in een van zijn kant sterk gespeelde partij, mocht P. Bergsma zich gelukkig prijzen met remise. Goed voor een zelfde score waren ook Kalverboer, Schotanus, Hoekstra en Wiersma, terwijl P. Bergsma mede door zijn inhaalpartij tegen R. Berg sma te winnen, vijf punten aan zijn score kon toevoegen. Hij kreeg hier door aansluiting met de kopgroep, die thans uit vier man bestaat, met in het kielzog Harm Wiersma en Hoekstra op slechts één punt achterstand. De uitslagen: P. BergsmaR. Berg sma 20, R. BergsmaWiersma 02, Drost Sr.P. Bergsma 02, Drost Jr. Bandstra 20, HoekstraIJbema 20, KalverboerSchotanus 11, M. Osin- gaJ. Pander 11. H. WiersmaJ. Pander 11, A. SchotanusOsinga 20, IJbemaKalverboer 02, P. BergsmaDrost Jr. 11, R. Bergsma Drost Sr. 02. De stand na de 6e ronde is: P. Berg sma, Drost Jr., Kalverboer, Schotanus 9 pnt, Hoekstra en Wiersma 8 pnt, Bandstra 6 pnt, Drost Sr. 5 pnt, Pan der en IJbema 3 pnt, Osinga 2 pnt, R. Bergsma 1 pnt. De zevende ronde wordt donderdag avond a.s. gespeeld in „Tivoli” te Hui- zum, terwijl de achtste ronde plaats vindt op a.s. zaterdagmiddag twee uur te Sneek in zaal Leeuwen, waar de volgende partijen worden gespeeld: H. WiersmaSchotanus, IJbemaPander, DINSDAG 25 AUGUSTUS 1942 KAATSEN In geen jaren is er zoveel actie vAn de Kaatsvereniging Sneek uitgegaan als dit jaar. De medewerking, welke men zoowel van autoriteiten als in gezetenen ondervindt is buitengewoon groot. Voor de Zaterdag j.l. georgani seerde propagandawedstrijd waren het bestuur dan ook een 20-tal fraaie ver guld zilveren en zilveren medailles aangeboden. Er hadden zich voor deze partij waaraan ook niet-leden moch ten deelnemen, in totaal 21 parturen aangegeven, n.l. in de A-klas, leeftijd tot 35 jaar, 14 parturen, en voor de B-klas, leeftijd ouder dan 35 jaar, 7 parturen. Fel was de strijd welke er is geleverd. Meermalen hing alles aan de telegraaf, meer dan eens moest de meetlijn er ook bij te pas komen. Om 1 uur werd in drie perken begonnen en te ongeveer half acht eindigde de wed strijd. De uitslagen zijn: A-klas: 1. L. Smit, K. Bosma en J. Terpstra; 2. D. v. d. Molen, W. Oppenhuis, G. v. d. Ploeg; 3. Tj. Walstra, P. Bruining en H. de Jong; 4. Sj. Sikkes, Joh. Vonk en Th. Zands tra. B-klas: 1. L. de Haan, L. Koopal en R. Rienstra; 2. Jac. Jillings, B. Hui zinga en A. M. Nauta; 3. D. de Ruiter, D. Koopmans en B. Wieringa; 4. R. Karsten, H. Ringma, C. Kamstra. VOETBAL Sneek 2 en WZS benutten de laatste zondag vóór de competitie met een oefenwedstrijd. Sneek trad vrijwel volledig aan, terwijl WZS het zonder een vijftal eerste elftalspelers moest stellen, die allen min of meer gebles seerd waren in vorige oefenpartijen, Rudi Silvius is bovendien door een autoongeluk voor lange tijd uitgescha keld. Men had een 3 tal junioren opge steld, omdat het 2e elftal al een com petitiewedstrijd moest spelen. Het is een aardige wedstrijd gewor den, waarin voor rust de partijen goed tegen elkaar waren opgewassen, maar waarin Sneek door A. Westerhof en Joh. Orsel een 2-0 voorsprong nam. Na rust was Sneek eerst beduidend ster ker maai- door uitstekend ingrijpen van het WZS-trio A. Smit, Leo Poiesz en Eef Lankryer (keeper) konden de wit- zwarten erger voorkomen. Toch ver oorzaakten enkele goede Sneek-combi- naties enkele zwakke momenten in de WZS verdediging en Westerhof en Or sel brachten de stand op 40, alvo rens WZS in de slotfase de Sneek-de- fensie onder druk kon zetten. Uit een vrije trap buiten het strafschopgebied schoot Otto Bosma de stand naar 41 en junior speler Ko Otte gaf in de .laatste minuten de score een nog dra gelijker aanzien (42). hoekschoppen op, die niets opleverden. De voorhoede van Kollum zat ook niet stil. Enkele malen waren ze dichtbij een doelpunt, maar rechtsback Van Netten redde goed. In de 30e minuut was het weer de midvoor van Kollum die scoorde (41). De boys kregen in het laatste kwartier nog wel enige kansen, maar Bosma en De Wolf had den geen succes. Tot 2 minuten voor het einde toen J. Bosma een solo on dernam, waaruit hij fraai scoorde (4—2). was geweest. Een hevig protesterende Jan Meijer miste daarna opnieuw het perk. Het werd 5 om 4 voor De Groot c.s., toen de man uit Irnsüm op 62 weer buiten sloeg. Met de steun van het publiek kwamen Meijer, Van Wie ren en Hallema echter terug, op 62 plaatste Hallema een prachtige boven slag. Alles was dus weer mogelijk. Op 44 sloeg Jos over alles heen en de telegraaf kwam vol te hangen, toen Halbesma met een enorme hercules de ,bal achter de tribune deed belanden. Op deze beslissende stand sloeg Jan Meijer uiteraard voorzichtig op. Mis schien wel te voorzichtig, want zijn zachte bal werd door Tamme Velstra met een hercules resoluut verwerkt. Hein Zijlstra maakte evenals Pier de Groot de fout teveel op Gerrit de Jong te richten. Toen de Deinumer bovendien nog twee maal op de zes het perk miste was een nederlaag onafwendbaar. Deze kwam op 5 om 4 en 64, toen Piet de Groot de kaats passeerde. Het trio van Seijst ondervond weinig tegenstand van een terugvallende Van der Meer. Op 52 en 84 bleef Jelle Kooistra in ge breke. Hoewel Johan van Seijst gewaar schuwd was door Pier en Hein, maakte ook hij de fout te veel ballen aan Ger rit de Jong te geven. De Sneker kreeg daardoor zevenmaal de gelegenheid ’n hercules te plaatsen. Mede daardoor werd het een forse nederlaag. Op 5 om 2 en 66 retourneerde Gerrit vanaf de boven tot in het perk. De uitslag van deze boeiende kaatsmiddag was: 1. Rienk de Groot, Tamme Velstra, Jo han Halbesma; 2. Oebele Anema, Ger rit de Jong, Piet de Groot; 3. Johan van Seijst, Klaas van Wieren, Dirk Talsma. Hotse Schuil had zijn aanmelding te laat ingezonden, zodoende vinden de lezers zijn n-am niet onder de deelne mers. trekken om zijn aanvalslinie te ver sterken. Nóch doelman Hielkema, nóch MJV-keeper Lubbers heeft voor rust veel moeilijkheden gehad, al was de laatste niet onfortuinlijk, toen Van der Heide eenmaal de paal trof. Na de hervatting was het overwicht van de thuisclub zo mogelijk nog gro ter en nadat Van der Heide een trek- bal van Bootsma had gemist, was het Van Diggelen, die in de 10e minuut, na een pass van de goed spelende G. Bil, de bal langs doelman Lubbers te gen het net joeg (10). De gasten trachttten via Zwiers en Paasman nog wel iets terug te doen, maar doelman Hielkema greep beide malen goed in. Toen Van der Heide 10 minuten later uit een moeilijke hoek de stand op 20 bracht, leek de zaak wel bekeken. MJV kwam echter goed terug en wist via rechtsbuiten Wever met een uit stekend schot de achterstand te ver kleinen (21). Nadat J. Cnossen, ge lanceerd door een voortreffelijk spelen de Plat, zijn listig boogballetje net over over het MJV-doel had zien gaan, maakte rechtsbuiten De Jong aan alle onzekerheid een eind door kort voor tijd doelman Lubbers voor de derde maal te passeren (31). Op verzoek van Kollum werd de eerste competitiewedstrijd voor de Boys vervroegd, zodat zij het seizoen reeds hebben geopend. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd en voor beide doe len deden zich kansen voor. In de 15e minuut scoorde J. Bosma uit een voor zet van N. Boom voor de boys 01. Kollum ging hierna feller in de aanval, maar de B.B.-achterhoede bleef de zaak meester, vooral door toedoen van doel man De Kleine, die enkele malen uit stekend ingreep. Maar na 25 minuten liep rechtsbinnen De Jong na een fout in de B.B.-defensie goed door en scoor de fraai (11). Tot rust kregen beide ploegen nog kansen, maar werd er niet gescoord. In de tweede helft viel Kollum nog feller aan, wat resulteerde in drie cor ners, uit één waarvan rechtsbuiten Visser koppend scoorde (21). Door dit doelpunt waren de bezoekers wat gedeprimeerd, waardoor hun spel er niet beter op werd. In de 20e minuut ontving de mid voor van Kollum de bal in buiten- spelpositie, omspeelde rustig doel- Ook voor de voetbalvereniging TOP uit Oppenhuizen-Uitwellingerga is de competitie begonnen. Het eerste elftal speelde zaterdag in en tegen Oosterzee met 33 gelijk. De lA-junioren speelden thuis tegen Oudehaske IA. Het werd een vriend schappelijke wedstriid. doordat de In tegenstelling met de vorige keer toen er te veel wind was, had de zeil vereniging „Onder Ons” te Terhorne gisteren bij haar open wedstrijden wel iets meer wind kunnen gebruiken. Dat zal ook wel de oorzaak zijn geweest, dat van de ingeschreven honderd deel nemers er tachtig aan de start ver schenen. De uitslag is: 16 m2 A: 1 Th. de Haan, Sneek; 2 J. Haveman, St. Nicolaasga. 16 m2 B: 1 A. Jansen, Terhorne; 2 S. Kampen, Langweer; 3 G. Schilstra, Akkrum; 4 E. Reidinga, Akkrum. Vrijheid: 1 J. Schippers, Langweer; 2 W. Zijlstra, Heerenveen. Top: 1 J. Duisterhout, Heerenveen; 2 A. de Jong, Opmeer. Onger. 16 m2: 1 L. Oost, Ak krum; 2 W. Uhlendahl, Leeuwarden; 3 C. Betjes, Terhorne; 4 Gez. v. d. Molen, Scharnegoutum. Schakel: 1 H. Amstefdam, Sneek; 2 J. de Wit, Grouw. Flits: 1 R. Schaap’, Deersum; 2 D. Dijkstra, Schellingwoude, 3 F. A. Fok- kema, Wolvega. G.W.S. Schouwen: 1 J. de Boer, Grouw; 2 Sj. Leistra, Grouw; 3 D. v. d. Schaaf, Grouw; 4 S. Andringa, Grouw; 5 K. Boersma, Ter horne. Akkrumerjollen: 1 J. Lodewijk, Wolvega; 2 mej. R. Timmer, Langweer. Akkrumer Jeugdjollen: 1 J. Beeksma, Heerenveen; 2 A. Bergsma, Akkrum; 3 F. Schuurmans, Akkrum; 4 Van der Heide, Oldeboorn. Kleine houten schouwen: 1 St. v. d. Werf, Gorredijk. Ni da R< st piciën van het orgelcomité „Pro Orga- no” werd vrijdag gegeven door de heer G. Bergstra, organist van de doops gezinde kerk te Leeuwarden, en mej. Jannie Hofstra, sopraan. Hun program ma vermeldde werken van Neder landse, Italiaanse en Duitse componis ten van de 16e eeuw tot heden, met als eerste een Toccata van Jan Pietersz. Sweelinck, de grote Hollandse meester die van 1580 tot 1621 aan de Oude Kerk te Amsterdam fungeerde en als pedagoog Europese vermaardheid had. In zijn toccata’s treedt Sweelinck ons het meest als klavierspeler tegemoet. Zowel in de bouw als in de verwerking en behandeling der technische figuren spreidt hij al zijn fantasie ten toon. Karakteristiek voor de toccata’s vooral zijn de „versieringen”, die Sweelinck noteert, doch die helaas in de meeste moderne uitgaven van zijn klavier werk ontbreken. Toccata in a aeolisch werd in een doorzichtige klankkleur ten gehore gebracht. Van de befaamde Lübeckse orgel meester Dietrich Buxtehude beluister den wij een van diens meest imposante werken, Praeludium, Fuga en Ciacona in C. gr. terts. Buxtehude’s werken munten uit door een rijkdom van klank en gedurfde fantasie, kenmer kend voor de barok. Daarin neemt de polyfonie een grote plaats in. Organist Bergstra trachtte alle mogelijkheden '"elke het romantisch gedisponeerde orgel hem bood uit te buiten om dit briljante stuk in een verantwoord klankbeeld te zetten. Bach’s Fantasie in G. gr. terts is een driedelig werk, bestaande uit een breed uitgesponnen, rustige en volstrekt polyfone kern, die omrankt wordt door delen van glan zende beweeglijkheid. Vooral 1 t aan grijpende slotdeel is van indrukwek kende zeggingskracht. Met zijn voor dit werk opgezette registratieplan wist Bergstra voor een treffende weergave te zorgen. Reger’s Introductie en Passacaglia is een subliem meesterwerk. Vooral de passacaglia munt uit door verbeel dingsrijke variatiekunst. Na een wat snel genomen inzet kwam de organis’ de zesde variatie met het tempo in de balans o-' dit tot de markante slot- plezier van zijn lange reis naar het Asser ACV. Het draaide uit op een 53 nederlaag. VVI ONS ACV H’veense Boys Leeuw. Zwal. HJSC Dr. Boys QVC Zeerobben Oeverzwal. MJV Heeg In de vierde klasse A stak YVC in en tegen Oudega (W.) prima van wal. Met een ruime 25 overwinning keer den de IJlsters huiswaarts. Met een even groot verschil werd eert teleur stellend Nijland in de Friese hoofd stad door Leeuwarden verslagen. De uitslag was hier 41. De andere drie nieuwelingen in deze klas sleepten een punt in de wacht. SDS speelde thuis verdienstelijk 2-2 gelijk tegen DWP en Makkum en Delfstrahuizen deelden de buit met 33. De grote man van de zaterdag jl. gespeelde uitnodigingswedstrijd in Beetgum was ongetwijfeld Gerrit de Jong. De Sneker speelde op het bijzonder mooi versierde veld zijn beste wedstrijd in dit seizoen. Geen enkele bal was hem te machtig en het partuur, waarvan de opslager niet bij machte was de bal ach terin te plaatsen, was bij voorbaat kansloos. Aan hem lag het dan ook niet, dat tenslotte Rienk de Groot Tamme Velstra en Johan Halbesma winnaars werden van deze op goed peil staande wedstrijd. Gewaarschuwd door de vele boven slagen van Gerrit in de voorgaande partijen deed Rienk het enige wat juist was. Alle ballen werden op Piet de Groot geplaatst. Hoewel de Frane- ker echt niet slecht kaatste, kon hij de grote serie ballen toch niet voldoen de verwerken. De start van deze finale- partij was veelbelovend. Om en om werden punten gemaakt, tot op 6—6 Johan Halbesma schitterend boven sloeg. Ook het tweede bordje kwam bij De Groot, toen Halbesma op 64 voldoende retourneerde. Daarna na men Anema c.s. een 60 voorsprong, maar door pech verloren zij ook dit halfspel. Op 66 sloeg Gerrit kwaad uit. Met een zitbal op 60 bracht Oebele de spanning weer wat terug, maar veel hielp dat niet want de Wei- dumer gaf daarna op 6—6 het volgen de bordje weg. De stand was toen 4 om 1 en veel zou afhangen van het volgende eerst. Het werd weer 6—6 en weer kwam het bordje bij Rienk de Groot terecht, doordat Tamme de kaats passeerde. De tegenstand van Oebele, Gerrit en Piet was toen gebroken en door drie buitenslagen van Anema en een bovenslag van Tamme Velstra kwamen Rienk, Tamme en Johan in het bezit van de fietsen. EVEN WINT VAN ONEVEN Opvallend detail bij de eerste om loop was dat alle oneven nummers verloren. Sjouke de Boer, Gerrit Dijk stra en Johan Westra gaven Johan van Seijst, Klaas van Wieren en Dirk Talsma best partij. Zij hadden pech toen Sjouke op de stand 44 en 66 met een grote kaats het perk net miste. Klaas van Wieren passeerde daarna op 66 de kaats. Gerrit Okkinga, Evert Heeg en Sip- ke v. d. Wal verloren enigszins ver rassend van Geert v. d. Meer, Gerrit Halbesma en Jelle Kooistra (bijgeloot wegens ontbreken van de geblesseerde Gerrit Langerak). Okkinga kreeg van zijn beide maten te weinig steun. Toen hij te langen leste zelf in het perk stapte was het te laat. Op 52 en 62 sloeg de Berlikumer buiten. Het trio Jan Monsma, Jappie Mulder en Tamme v. d. Berg bleef aanvanke lijk goed bij tegen Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa en Gerrit van der Heide. Toen echter de stand 4 om 5 was bereikt ga ven ze zich gewonnen. Op 60 plaatste Hein een zitbal. Pier de Groot maakte de fout te veel ballen op Gerrit de Jong te plaatsen. Zes maal sloeg de Sneker boven. Dankzij dit forse uit- slagwerk werd de stand 53 en 60 bereikt, waarna Pier het perk miste. Jan Meijer is altijd het beste op dreef op uitnodigingspartijen. Ook nu weer sloeg de Irnsumer hoofdonderwij zer best op. Kolthof, Sikkema en Ys- brandi moesten dan ook lijdelijk toe zien hoe Meijer op 53 en 6—4 met WIJMBRITSERADEEL, van 19 t.e.m. 25 augustus. Geboren: Hendrik Jan, zv Jan de Hoop en Gorritje Haanstra te Oudega; Gonny, dv Jelle Vleer en Jies de Vries te Heeg. Gehuwd: Karlheinz Ludolf Adolf Broker, 26 jaar te München (Dl.) en Dieuwke Rusticus, 24 jaar te Wouds- end. Overleden: geen. Tijdens het zaterdag in Heerhugo waard bij Alkmaar gehouden open midgetgolftoernooi hebben de leden van de Midgetgolfclub Sneek fraaie successen geboekt. De inzet, de Zilve ren Stick, werd een prooi voor L. Rus- schen, terwijl bij de dames de hoofd prijs in de wacht werd gesleept door mevrouw J. Russchen-Baving. Aan dit toernooi, dat onder prach tige weersomstandigheden werd ge speeld, namen 44 spelers deel. Zij kwa men uit Heerhugowaard, Medemblik, Wassenaar en Sneek. De elf Snekers eindigden allen bij de eerste vijftien. Er werd gespeeld over drie ronden. De heer Russchen sloeg in de eerste ronde 32, in de tweede 33 en in de derde ook 33. Zijn totaal van 98 was zes punten lager dan dat van Belle- kom uit Wassenaar en J. Russchen uit Sneek, die beiden 104 sloegen. Na een barrage ging de tweede prijs naar Bel- lekom, de derde prijs was voor Rus schen. De laagste ronde kwam op naam van onze stadgenoot Ruurd Douma, die 29 sloeg. Van de dames was mevrouw J. Rus schen-Baving veruit de sterkste. Over de drie ronden sloeg zij 112. Dat was 13 beter dan mej. Rietveld uit Medem blik, die 125 sloeg. Onze stadgenote mevr. H. Russchen-Swart werd derde met 132 slagen. De prijzen werden na afloop uitgereikt door de loco-burge- meester van Heerhugowaard, de heer Van Stralen. De uitslagen zijn: heren: 1. L. Rus schen, Sneek, 98 pnt2 Bellekom( Wassenaar, 104 pnt.; 3. J. Russchen, Sneek, 104 pnt.; 4. R. Douma. Sneek, 115 pnt,; 5 H. Dam, Sneek, 117 pnt.; 6. P. Wiersma, Sneek. 122 pnt Dames: 1. mevr. J. Russchen-Baving, Sneek, 112 pnt.; 2. mej. Rie'v-ld, Medemblik, 125 pnt.; 3. mevr. H. Russchen-Swart, Sneek, 132 pnt. P. BergsmaKalverboer, R. Bergsma straOsinga. En de rest van de tocht bleef hij al lerlei plannetjes zitten uitbroeden. scheidsrechter niet opkwam. Oudehas ke won met 2—3 TOP 2B speelde uit tegen Joure 6B zonder te scoren gelijk. luisteren!” „In elk geval kan hij zijn hart op- eenzaamste eilanden ter wereld, ver van elke scheepvaartroute en boven hannes Bakker en Jetze Nieuwenhuis r werd het een 06 overwinning. HJSC Hoekstra, Drost Jr.Drost Sr.,~Band- 1B won met 50 van YVC 1B. straOsinga. ji.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6