Waterpoort -krabbels J Ds. Van der Meulen komt 8 oktober IJLST Gren sper i kelen Krite Snits koe efkes ütpüste bij ^,De Wylde pust I l en van IJLST W Y M BRITS ER A DEEL l Wat gaat er gebeuren met Van der Heem-gebouwen? 5 Officieel Orgaan Fotowedstrijd in IJlst t.g.v. 700 jaar stadsfeesten de gemeenten SNEEK, AGENDA~^ I t 3 76 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD t JAAR STADl r8 b Uit de ingezonden opmerkingen van de heer Leeman uit Delft blijkt nog weer eens hoe gemak kelijk velen denken over het wijzi gen van de gemeentegrenzen in de provincie Friesland. Deze denk wijze wordt maar al te vaak in de hand gewerkt door de vaak ver bijsterende onwetendheid over het zeer bijzondere patroon der Friese gemeenten hoe vaak leest men niet in de grote „Hollandse” bla den, dat er een verkeersongeluk heeft plaatsgevonden in „Menaldu- madeel”, „Tietjerksteradeel”, „He- melumer Oldeferd” enz., als waren dit dorpen en geen uitgestrekte ge meenten. Inwoners kregen circulaire met foutje NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en NCVB Jutrijp-Hommerts werd geconfronteerd met het verkeer 122e jaargang nr Een stukje Sneek, zoals helaas te weinig voorkomt in onze dichtbevolkte stad. Het is het ijsbaanterrein, waar men al Benoemd Tamboerkorps „Harmonie'" had succes in Koudum geruime tijd bezig is met het maken van een nieuwe dijk. De ijs- baan wordt daardoor verbreed tot ongeveer 100 m en ingekort wat 4 de lengte betreft tot ca 175 m. Als het werk, dat in GSW-verband wordt uitgevoerd, gereed is en dat zal pas volgend jaar zijn dan beschikt Sneek over een ijsbaan waar ook langebaanwedstrij- den gehouden kunnen worden. De lengte van de wedstrijdbaan t voldoet dan aan de officieel vastgestelde eisen: minimaal 400 m. Daarnaast zal er voor het publiek een brede strook overblijven om te kijken. Komende winter moet men het doen met een iets kleinere baan dan anders, maar hopelijk kan men winter 1968/’69 f van de grotere baan gebruik maken. Welke merkwaardige vond- t sten men deed bij de graafwerkzaamheden kan men lezen in het i artikel van de heer H. Halbertsma, elders in deze krant. Donderdag 21 sept. 1967 troch it selskip Tetman de Vries A om 11 tl t H. H. doeld als een vermaan tot de auto- en musical bigjint Z.-H. Deze week is er een begin ge- ■0 5 Versctujnt MAAN DAGS an DON DEHD AGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 1268 1968 avond, zo lezen we in het op eigen stencilmachine vervaardigde mede delingenblad „M(OH)3”. Medewei'- king verleent „Q Z Anno”, een jon geman uit Friesland, die zich bezig houdt met een aparte stijl van de bluesvorm, n.l. de talking blues. Het wordt een primeur voor Sneek. De avond is zowel voor leden als niet- leden. De leden hebben echter re ductie. Men kan zich als lid opge ven (als men tenminste tussen de 15 en 21 jaar oud is) bij de heer Van Reijsen. >nze hun zien gen gen quo rsc - 4 -ii -12 -ii j rl2 ■13 ■10 11 ons ge el e naam 4- t t ir - n n 1_Ldi Hef Sneekar Nieuwsblad k ma De inwoners van IJlst hebben een circulaire gekregen, waarin ter gele genheid van het 700-jarig bestaan van de stad in 1968 een fotowedstrijd wordt aangekondigd. De mooiste en origineel ste foto's van, in en om IJlst worden tijdens de feestweek volgend jaar ten toongesteld. De Ulsters worden er door middel van de circulaire aan herinnerd, dat er in 1968 een historische tentoonstel ling wordt gehouden. De medewerking van verschillende musea is reeds,toe gezegd. Ieder wordt opgeroepen zoveel mogelijk voorwerpen, prenten, oude an sichtkaarten of schilderijen tijdelijk te willen afstaan. Ook opgravingen zijn zeer welkom. Aan de fotowedstrijd, die in het ka der van deze tentoonstelling wordt ge houden, kan ieder meedoen. Onder motto mogen maximaal 6 zwart-wit of kleurenfoto’s worden ingezonden. Die foto’s moeten een formaat hebben van 9 x 13 (en niet 10% x 15 zoals in de circulaire staat) of 13 x 18 of 18 x 24 cm. De foto’s moeten authentiek zijn en genomen in IJlst. Ze mogen niet zijn opgeplakt. De sluitingsdatum is: 15 mei 1968. De prijzen zullen bestaan uit waardebonnen op fotografisch ge bied, terwijl er ook een publieksprijs is. Inzendingen kunnen worden gedaan aan: boekhandel J. Visser, Galama- gracht 7, IJlst. Op de verpakking zet ten: Fotowedstrijd 1967-1968 en het motto. Op elke foto ook het motto ver melden. Dan in een aparte dichtge plakte enveloppe naam en adres, aan tal ingezonden foto’s en op die enve loppe het motto nog eens vermelden. Christen zijn in het verkeer. Over dit thema hield de heer B. Lyclama uit Leeuwarden een lezing voor de NCVB te Jutrijp-Hommerts. Wat is het grote probleem van het verkeer? De slechte wegen spelen een rol, zo ook de toename van het aantal auto’s op de weg. Die is soms haast niet meer be rijdbaar. De grote oorzaak ligt echter bij de mens. Wij mensen met elkaar rijden jaarlijks 2500 mensen dood en 10.000 mensen gewond. Hoe komt dit? Wij Nederlanders leven in een vrij land, maar zijn toch aan zekere nor men gebonden. Deze normen houden we echter slecht. De verkeersregels lappen we aan onze laars en wanneer de fiets of de auto niet in orde is, zijn we blij zonder bekeuring thuis te zijn gekomen. We zien de politie als een boeman i.p.v. een ambtenaar van het gezag. Christen zijn in ’t verkeer betekent: Onze kinderen zo voor te leven en op te voeden dat ze op de weg niet alleen Ds. J. D. B. van der Meulen, die is beroepen in de vacature van de in januari van dit jaar vertrokken ds. G. Clements (thans luchtmachtpredi- kant), zal zondagavond 8 oktober a.s. om 7 uur intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Sneek. In dezelfde dienst, die wordt gehouden in de Noorderkerk aan de Kerkgracht, zal hij worden bevestigd door zijn va der, ds. K. van der Meulen, emeritus predikant te Ede. Wyts de Wyldepüst hat hjir har freonen en freondinnen noege om ’t thus omkes, muoikes en fierdere fa- mylje it heechste wurd hawwe. Hja fielt har dêr net by thus en wol op har eigen manier feest fiere. Dit is heit lang net nei ’t sin. Hy mi ent hja heart nou thus to wèzen. En sa bigjint al fuort de wyldepüst it yn ’e kant to setten. Mei in freoun dy ’t Uitgestrekt, want dit is het ken merk van de meeste Friese gemeenten. In tegenstelling met de toestand in de andere Nederlandse provincies is de Friese gemeenteindeling niet beïnvloed door de feodale dorpsheerlijkheden, waarvan de lagere jurisdictie door gra ven of bisschoppen aan hun dienstman nen in leen plachten te worden uitge geven. De ruimheid van de Friese plat telandsgemeenten is derhalve een bij zondere verworvenheid, waaraan niet getornd mag wonden naar gelang het deze of gene kleinere belangengroep het voor het moment voordeliger uit komt. Nu viel het gewaad sommige Friese stadsgemeenten minder ruim. Begrij pelijk, omdat deze hun afzonderlijk ge recht dankten aan het marktrecht, ver leend door het gerecht van de griete nij, waartoe het van dorp tot stad evo luerende oord tot dusverre had be hoord. Dit marktrecht gold uiteraard slechts voor het dorp, dat hierom had gevraagd. Zo verkreeg het dorp Sneek van het grietenijgerecht van Wymbritseradeel marktrecht, dat van toepassing was voor het grondgebied van het dorp Sneek, inmiddels als stedelijke rechts gemeenschap uit het gerecht Wym britseradeel gelicht. Evenzo ook IJlst, terwijl Bolsward werd losgetornd uit Wonseradeel, Hindeloopen, Workum en Staveren uit Hemelumer Oldeferd, Sloten uit Gaasterland, Harlingen uit Barradeel, Franeker uit Franekeradeel, Leeuwarden uit Leeuwarderadeel en Dokkum uit Dongeradeel, toen nog on gesplitst. Deze tot stad uitgegroeide dorpen bezaten echter voldoende grond om daarmee tot in deze dagen toe te kunnen. Voor het overige vonden over de grenzen tussen steden en grietenijen de eeuwen door nimmer geschillen plaats. De goede verstandhouding over en weer blijkt bovendien wel uit het feit, dat Franekeradeel zijn gemeente huis te Franeker had en nog altijd heeft, Wymbritseradeel te Sneek en Leeuwarderadeel, tot voor enkele ja- ren, te Huizum aan de Schrans, niet in het eigenlijke dorpscentrum zelf. SITUATIE IN LEEUWARDEN Louter praktische overwegingen heb ben er voor en na toe geleid, de stads grenzen van Leeuwarden en Dokkum met de bebouwde kom te laten op schuiven ten koste van de omringende grietenijen. Leeuwarden ging er ten slotte echter toe over meer op te ei sen dan wel strikt noodzakelijk was. Dit heeft kwaad bloed gezet in de al dus geannexeerde dorpen Huizum, Goutum en Wirdum, waarvan de in woners in grote meerderheid zich als onmondige inboorlingen verkocht voel den. Bovendien werden de economische grondslagen van Leeuwarderadeel der mate ondermijnd, dat terecht de vrees ontstond over het uiteindelijke lot van deze plattelandsgemeente. Een dergelijke beduchtheid leeft thans onder de inwoners van Franekeradeel. Er bestaan immers serieuze plannen het grondgebied van de stad Harlingen uit te breiden met enige dorpen van Franekeradeel en Barradeel. Wij wil- Jan Daniël Bouwe van der Meulen werd op 5 augustus 1930 uit een pre- dikantsgezin te Kommerzijl (burger lijke gemeente Grjjpskerk, in de pro vincie Groningen) geboren. Hij be zocht het Willem Lodewijk-gymnasium tc Groningen, daarna het gereformeerd gymnasium te Amsterdam en studeer de aan de Vrije Universiteit te Am- Advertentieprijs: 15 cent per nam. Bij kontrakt handelsad vertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per oost f6,-— per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. len hier nu maar niet ingaan op de vraag of een dergelijke operatie wer kelijk wel de manier is het kwijnende Harlingen tot een wereldhaven te ma ken, doch stellen wel vast, dat deze vi visectie de dood betekent van Frane keradeel. Uit een enquête is bovendien gebleken, dat de inwoners van Frane keradeel zich gegriefd voelen, ook in dit geval weer volkomen genegeerd te zijn door de plannenmakers achter bu reau en tekentafel. Zien wij het goed, dan geeft de on behagelijkheid, die in Friese kringen leeft over de relatieve achterstand van het economische leven in ons gewest, aanleiding tot onberaden snijden in ei gen vlees. Friesland krijgt er geen en kele arbeidsplaats bij, geen schip meer in de havens indien wij met dorpen gaan smijten en gemeenten zolang am puteren totdat de dood er op volgt. Men doet er verstandig aan in derge lijke wondermiddelen niet te geloven. Voor het verbeteren van het indus- terieel en mercantiel klimaat in Fries land is heel wat meer nodig dan het voldrukken en voltekenen van gedul dig papier of het beoefenen van het landveroveringsspellertje. Natuurlijk, er kunnen overal en ten allen tijde re denen ontstaan om gemeentegrenzen te wijzigen, maar dit mag nimmer aan leiding vormen Amsterdam of Rotter dam te gaan nabootsen en onder het mom van economische noodzaak ge hele dorpen op te slokken en daarmee sterdam. Op 12 november 1954 legde hij zijn kandidaats- en op 19 decem ber 1957 ook nog zijn doctoraal examen theologie af. Nadat de heer Van der Meulen praeparatoir examen had gedaan, werd hij door de classis Zaandam beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Eerst is hij toen enige tijd werkzaam geweest als as sistent van prof. dr. G. C. Berkouwer, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, daarna diende hij van augustus 1956 tot oktober 1957 (onge veer veertien maanden) de Gerefor meerde Kerk van Tuindorp Oostzaan als hulpprediker. Op 1 februari 1959 werd hij door zijn vader, toen nog predikant te Landsmeer, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Emmercompascuum. Op 12 augus tus 1962 verwisselde hij deze kerk met die van Ommen, waar hij ook weer door zijn vader is bevestigd. Zondag avond a.s. neemt ds. Van der Meulen afscheid van de Gereformeerde Kerk van Ommen. Deze dienst is om 7 uur in het gebouw in de Bouwstraat. Tijdens zijn ambtsbediening te Om men was ds. Van der Meulen o.a. in de classis Ommen kerkvisitator, depu- taat ad art. 17 van de kerkorde en deputaat voor de evangelisatie. Hij heeft meegewerkt aan een nieuwe vormgeving van het interkerkelijk fe- creatiewerk onder de vakantiegangers. Ds. Van der Meulen is getrouwd en vader van zes kinderen, waarvan de oudste ongeveer acht jaar is. fotograef is, makket hja in plan op om de alderein ris to kyk to setten, letter lik en figuerlik. As der letter in sen- saesjeblêd de rounte docht yn it doarp, slacht dit yn as in bom, omt it fol fo to’s stiet, dy ’t sa as de notaris it neamt de ear en goede namme fan it doarp oantaeste. Ek seis ontkomt hy net oan fan de nótabelen is hy it dy ’t alle beatfeesten forbiede wol. Mar lang om let kriget jong en aid hwat mear bi- gryp foar elkoar en dat wie ek de opset. Zijn wil is, dat we onze naaste lief hebben als onszelf, ook wanneer ze gewond of soms dood op de weg lig gen. Ik hoop, aldus spreker, dat alle mensen dit bevel van Christus zullen proberen op te volgen. De presidente deelde nog mee, dat de landdag van de NCVB zal worden gehouden op 24 okt. in zalen Schaaf te Leeuwarden. Voor 15 okt. moeten de toegangskaarten worden besteld bij het bestuur. De heer Lyclama sloot deze fijne avond met dankgebed. onze grote plattelandsgemeenten tot I stedelijke bijwagens te vernederen, totdat zij rijp bevonden zijn geheel van de kaart te verdwijnen. Helaas geven bepaalde vertegen woordigers van sommige onzer steden de indruk van een kleinstedelijke grootheidswaan te zijn vervuld en geen oog te hebben voor het goed der ware democratie. Afgezien daarvan kan men belangrijke bevolkingsgroe pen van Friesland niet ongestraft be roven van hun toewijding en aanhan kelijkheid voor de bestuurseenheid, waarvan hun voorgeslacht vele eeuwen lang deel heeft uitgemaakt. Dit zou de mentaliteit van het Friese volk in zijn geheel ernstig nadeel berokkenen en het karakter van Friesland als geheel zodanig aantasten, dat zelfs de provin ciale grenzen niet meer veilig zouden kunnen blijken. Wij doen er goed aan te bedenken, dat ook op wijziging van de provinciale indeling al eens is aan gedrongen, alles onder de vlag van eco nomische noodzaak. Een klein kind kan u in Friesland dan wel vertellen, dat niet Leeuwar den, doch Groningen de lachende der de in dit avontuur zou zijn. Friesland heeft het al moeilijk genoeg zijn zelf standigheid te bewaren op alle moge lijke gebieden. Laten wij ons er dan voor behoeden terwille van een enkele nieuwe stratenbuurt of een nog te gra ven vissershaven de hoekstenen van het Friese bestuurlijk bes*-'] van hun plaats te trekken en daa west, dat nog altijd met t. Friesland draagt, te verlagen tot een amorf, achtergebleven gebied, zonder kraak of smaak. Gaarne wensen wij het provinciaal bestuur de wijsheid toe, het hoofd koel te houden en een matigende invloed uit te oefenen op de onzalige geschillen, welke de verhou ding tussen stad en platteland dreigen te vergiftigen. Tot onderwijzer aan de openbare la gere school „De Kempenaer” te Hee- I renveen is benoemd de heer A. Mulder 1 te IJlst. Het is nog steeds niet bekend wat er gaat gebeuren met de eind juli leeg gekomen gebouwen van Van der Heem Sneek, thans eigendom van Philips. Dit antwoordde men ons vanmorgen bij Philips Eindhoven op onze vraag of het juist is, dat het gebouwencomplex verkocht wordt. Men zou het bij Philips wel toejui chen als de gebouwen weer een in dustriële bestemming kregen, aldus on ze zegsman. Wanneer er een gegadigde zou zijn, zou er altijd gesproken kun nen worden. Voor de rest hield men zich aan de eerder gedane medede lingen. Destijds werd bekendgemaakt, dat men de gebouwen als opslagruimte zou gebruiken voor de in het noorden gemaakte artikelen. Als zodanig is het complex tot op heden nog niet in gebruik. Op het afgelopen zaterdag in Kou dum gehouden nationaal tamboer-con- cours is het ons plaatselijk tamboer korps „Harmonie” gelukt een 2e prijs te behalen in de afdeling uitmuntend heid. De tamboer-maitre kreeg op één na het hoogste aantal punten toege wezen. Eén en ander is een mooi suk- ses voor het tamboerkorps „Harmonie” en zijn tamboer-maitre/instructeur de heer L. Canrinus. IT STIK It dekor is sober halden (allinne in pear setstikken. De - - - mei in jierdeifeestje yn it doarpshüs. aan zichzelf denken, maar ook aan de medemens. Onderweg moeten wij aan de volgende punten denken: Hebben we tijd of vliegen we ieder een voorbij? Hebben we nog eerbied voor 't le ven? Proberen we foutloos te rijden? Drinken we geen alcohol? En wanneer we ongeschikt zijn om auto te rijden, laten we het dan ook? Doen we de wil van Onze Vader? IT SPYLJEN De wyldepüst waerd fol jonge oer- moed spile troch Leny de Vries, en as de hjoeddeiske jongerein net oer- dwealsker wie as dizze Wyts, dan mocht it noch hinnebruije. Strykstra (Klaes Westra) wie yn dizze rol op syn bést, as it drokke mantsje dy 't neat snapte fan de moderne aspiraesjes fan syn dochter. It fyn ynleine lietsje oer dit thema wie mei fan it béste fan ’e joun. Pier (Leo Dijkstra) as sjarmeur en fotograef wie yn dizze rol ek goed, al die syn halding hwat krampeftich oan. De rol fan notaris lei him noch better. Flapper (Tetman himsels) is fan alle merken thüs, lyk as ek Berber (Mien de Vries) dy ’t mei har Bildts suver in kréaesje makke fan har rol, en Jante (Boukje Velkers), de hwat mear ynfier en freondinne fan Wyts, makke ek har paed s'kjin. Tael en dialekt krigen yn dizze mu sical har gerak wol, nést Frysk en Hollansk hearden wy noch Ljouwer- ters en Bildts. De muzyk wie fan Johan Bok, wylst Eggy Westra de pianobegelieding for- soarge. Dat dy piano sa foaroan op it toaniel stie, wie suver hwat steurend, mar hawar, dat sil syn reden wol hawn ha tink? It wiene fleurige Kritejounen en de foarsitter bitanke dan ek üt namme fan alle leden dit treflik selskip. Syn wurden waerden ünderstreke troch in daverjend applaus. Yn it skoft wie der in forlotting en der koe nei ofrin noch dounse wurde yn 'e foyer, hwer it orkest fan Gerard Wiersma foar master opsloech. A. Zaterdagavond om half acht heeft de wegfïn hèt^bijzönder de Meerpaal weer zijn eerste grote 'rn la-zan vzra nat nn airfaïl ’o wraek fan de jongerein. En as ien r Vrijdag 22 september Jeugd en Muziek avond in „Onder de Linden”. Me dewerkers John Holvast en Rikkert Zuidenveld. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 23 september Dansen in het Ned. Herv. Lokaal te Jutrijp m.m.v. Attemp One. Zaterdag 23 september „De Beurs”, Lange Veemarktstraat. „De Meer-1 paal presenteert Radio Caroline In- ternational met Dj’s Malcolm J Spencer, Stanley Soul. Verder „One of those”, QZ 4nno Talking blues.1 Zaterdag 23 september Sluitingswed- I strijd voor leden van de Kon. Zeil vereniging „Sneek” op het Sneeker- meer. Eerste start 2 uur. Zondag 24 september Sluitingswed- strijd Sneeker Zeilclub. Aanvang 13.Ó0 uur. Maandag 25 september Bloemschikwed- strijd voor iedereen (mits amateur) v. d. Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde afd. Sneek e.o. in de .grote zaal Hanenburg. Dinsdag 26 september Sigaren- en pijprookwedstrijd sigarenmagazijn Henk Stuurop in hotel „De Gouden Leeuw”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Tot 27 september Tentoonstelling teke ningen en schilderijen van Louis Boermeester in het Fries Scheep vaartmuseum, Kleinzand. Woensdag 27 september Kontaktdag Slump’s Speciaalzaak Oude Koe markt 46. Dr rijks-hbs in Leeuwarden be staat honderd jaar. Eén van de oud ste oud-leerlingen is onze oud-stad- genoot de heer Jac. N. D. Hoogslag, u allen welbekend. Ter gelegenheid van het jubileum van de r.h.b.s. heeft de 90-jarige heer Hoogslag, die in 1889 toelatingsexamen tot deze school deed, een boekje geschreven: „1889-1893 Vier jaar R.H.B.S. te Leeuwarden”. In de acht pagina’s, die het boekje telt, haalt hij tal van maakt met de restauratie van het herinneringen op, die zeer de moeite bordes voor het stadhuis. Een kar- van het lezen waard zijn. „In de wei, dat naar schatting zo’n drie vier jaren R.H.B.S. van Japie (1889- maanden zal vergen. Het wordt uit- 1893) viel heel wat voor”, zo schrijft gevoerd door steenhouwerij Klaas hij. „Op 23 november 1890 stierf de Vries uit Buitenpost, hetzelfde Willem III, wat ons scholieren een bedrijf, dat ook de Waterpoort heeft dag vrijaf bezorgde. Op de dag van gerestaureerd. Een van de onderde- i de begrafenis kon men op een aan- len van het werk is de ijzeren sta- plakbord bij' het Dokkumerend le- ven, die de blokken steen van het t zen: Wee het volk wiens vorstin een bordes met elkaar verbinden, te kind is! Japie heeft het zelf gezien, vervangen door koperen, aangezien Kreten stegen op en men riep: Daar die niet roesten. SNEEKER NIEUWSBLAD Tetman de Vries en syn selskip brochten de fleur der wol yn tiisdei- en woansdeitojoun yn ’e greate seal fan Amicitia. Óanienwei wisten hja de hannen opelkoar to krijen en klonk der in klatterjend laisjen op, sadat sawol de Krite Snits as it selskip lo freden wéze kinne. Tiisdeitojoun wie in gréat tal krite- leden opkomd en al wie it woansdei tojoun hwat minder (Ajax-Real?), de fleur wie der net minder om. Krite- foarsitter F. S. Doting sei in koart wurd fan wolkom, spesiael foar mevr. Rasterhoff en it earelid de hear H. Niemeijer. Hwant, sa sei foarsitter Doting, mei al syn aide maten fan ear- tiids hat hy de Krite great makke. Noch in pear saeklike meidielings, en doe gyng it doek iepen foar „De Wyl depüst”. Hja kinne mei harren routine de seal maklik bispylje en dêrom wie it spitich, dat guon minsken it net goed heare koene efter yn ’e seal, foaral foar it skoft; letter wie it folie better. It is fris en modern hwat Tetman en syn minsken oer de fuotljochten brin- ge. De problematyk fan in hüshalding mei greate dochters is hjir oan ’e car der; alden dy ’t de bern net begripe, mar wol it béste mei harren foar hawwe. „Tink om üs bern” staat er op een hè je nou die socialen weer”. „De i groot bord in Deersum. Het is be- tocht van de koninginnen Emma t doeld als een vermaan tot de auto- en Wilhelmina door Friesland in r mobilisten, die dikwijls met grote 1892 trok ook de aandacht der snelheid over de rijksweg het dorp- R.H.B.S.’ers. Eén dag daarvan was I je naderen. Ze mogen daar een gereserveerd voor een bezoek aan klein eind niet harder dan 70 km de zeilwedstrijd op „de Sneeker- per uur. Maar wanneer er een kind meer. Hier lagen in de Houkesloot I plotseling de weg zou oversteken, is de schuiten zij aan zij, zodat naar dat misschien nog te hard. De op- men zegt men droogvoets van J roep van de mensen in Deersum is wal tot wal kon komen en het peil zeker niet overbodig. Ze geldt ook van het water aanmerkelijk zou ge- I niet speciaal de kinderen van Deer- stegen zijn.” sum. Meer nog dan op het te allen J tijde juist opvolgen van verkeers- T borden dient de-man-achter-het- J stuur bedacht te zijn op andere t mensen op de kinderen. Dat is niet meer dan t het toeprssen van het gebod van naastenliefde. 4 t 4 4 4 t 4 4 t t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1