nut Heeft Nut nu Prinses Christina opent zaterdag ijsstadion „Thialf” in Heerenveen Os. Van der Heulen deed intrede in Sneker Gereformeerde Kerk IJLST WYMBRITSERADEEL ^AGENDA J en in Vrede, maar hoe? Feestweek met Wiener IJsrevue, Frysk Orkest, Ard en Keessi en Beatfestival van I f 550 - gestolen bij inbraak in wijnhandel I Oudega W, heeft ’s avonds eindelijk verlichting Ras opent Sneker Sporthal Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Eén der modernste en grootste ijspistes in West Europa 81 Maandag 9 oktober 1967 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Auto commissaris der en Ja, zegt voorzitter Van der Molen, maar 't accent wordt verlegd naar de creativiteit 122e jaargang nr Niet heersen is belangrijk, maar dienen Prachtige lampionoptocht in Ijlst koningin aangereden in Hommerts Kettingbotsing op ri jksweg 43 met lichte schade Vier jongelui aangehouden wegens diefstal o Sneekar Nieuwsblad is aecombtneet«k uitaave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD de lampionoptocht een EXTRA BUSSEN hoopte op een goede samenwerking kettingbotsing plaats met als ge-1 De B, In verband met deze feestelijkheden zal de NTM extra busdiensten inleg- aan- was, De heer C. Ras, plaatsvervangend hoofd van de afdeling lichamelijke vor ming en sport van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zal donderdag 26 oktober de of ficiële opening verrichten van onze nieuwe sporthal aan de Almastraat. Da openingsplechtigheid begint ’s avoa^ om 8 uur. NOORSE DEELNEMERS Om half drie volgen langebaanwed- strijden van de Nederlandee topschaat- sers Cees Verkerk en Ard Schenk en de Noorse cracks Fred Anton Maier en Guttormsen. Ook de kortebaanrijders (sters) gaan elkaar bekampen. ’s Avonds om 8 uur kunnen de schaatsliefhebbers in het noorden voor de eerste maal kennis maken met echt ijshockey. De Haagse club Hokij speelt dan een wedstrijd tegen het Canadese Landmachtteam uit Duitsland. De entreeprijzen hiervooi’ zijn zeer laag gehouden, n.l. f 4, f 3, en f 2. Het programma van deze dag wordt besloten met een groot vuurwerk. Een week later wordt de feestweek besloten met een beatfestival in de ijs hal. De deelnemende orkesten zijn Crash uit Sneek, Cuby and the Bliz zards, Q ’65, The "Yards en de Lon- dense groep Dave Dee Dozy Beaky Mick en Titch. De entreeprijs bedraagt f 5,personen boven de 23 jaar heb ben geen toegang. FEESTWEEK Over de feestweek werden donder dagmiddag tijdens een persconferentie mededelingen gedaan. Nadat prinses Christina de baan of ficieel heeft geopend, volgt een mati nee door de Wiener Eisrevue. Zondag en maandag wordt het programma eveneens verzorgd door dit gezelschap. Dinsdag 17 oktober geeft het Frysk Orkest een promenadeconcert in de ijs hal, dat geheel zal staan in de sfeer van de bekende Engelse proms. Woensdagavond om 8 uur volgt er een nationale sportshow, m.m.v. het Friese dames keurkorps met aa. Grietje van Essen, Jannie Vierstra, Atie van Veen en Stientje de Goede, de Ned. kampioensploeg trampoline springen o.l.v. Klaas Boot, de gym nastiekvereniging WIK-FTC uit Hee- renvveen en de Heerenveense Jeugd drumband. De toegangsprijs is f 2, tot 20 jaar f 1, Een hoogtepunt in de feestweek is het programma van zaterdag 21 okto ber. De schaatselite van vroeger en nu zal zich ’s middags om 2 uur aan het publiek voorstellen. Op de lijst van deelnemers prijken namen als Kees Verkerk, Ard Schenk, Jorrit Jorritsma, Peter Nottet, Stien Kaiser, Carry Geijssen, Ans Schut, Wil Burgmeijer. Verder oud-kampioen als J. P. de Koning, Jan Langedijk. Kees Broek man, Egbert v. d. Oever, Gerard Maarse, Wim de Graaf, Henk van der Grift en Rudi Liebrechts. zelf willen doen, is er een z.g. klus- sencursus. Voor al die cursussen kan men zich aanmelden bij de heer J. H. Stubenitsky, Dr. Kuyperlaan 15. De door het Nut georganiseerde voorstellingen zijn gratis voor de le den. Die betalen (voor twee personen) f 12,50 per jaar aan contributie. Dat is in verhouding tot wat men in 1798 be taalde maar heel weinig. Toen was het f 5,per jaar per persoon. Wat als het aantal leden niet toe neemt? Dan zal er niets anders opzit ten dan het Nut op te heffen. Maar dat zal vast niet nodig zijn, denkt het be stuur. Er is immers nog zoveel te doen. „Je zou eigenlijk met een gezamenlijk programma moeten komen van alle verenigingen voor het hele jaar. An ders gezegd: er zou meer coördinatie moeten zijn”, zegt de heer Van der Molen. Versctiijnt MAANDAGS ïd DONDERDAGS an tooi vooi administratie en redaktie JEDEMPLf! PUL 6 lelefoon 95150 3005 Redacteui H A de Boei telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrak! handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko per oost f6,per halt jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad bieden aan 3200 personen. Rond buitenbaan zijn 1400 overdekte, 1100 niet overdekte zitplaasen en 6500 niet overdekte staanplaatsen. Ijsstadion Thialf is één der modernste en grootste ijspistes in West-Europa. Het departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van het algemeen, kortweg meestal ‘t Nut genoemd, telt op het ogenblik ongeveer 165 leden. Het bestuur vindt dat veel te weinig. Het is van mening, dat de bijna 170 jaar oude vereniging nog een groot aantal taken wacht. Heeft het Nut nu nog wel nut! De voorzitter, architect J. D. van der Molen, antwoordt volmondig ja op deze vraag. „Er zijn nog belangrijke objecten. Neem nu eens de vrije tijd, aldus de heer Van der Molen, en denk dan eens aan het magische jaar 2000. Dan zullende mensen veel meer vrije tijd hebben. Om die tijd te vullen zal er meer aandacht moeten komen voor de creativiteit in de mens. Hier vooral kan het Nut dan de ander van nut zijn”. Maar dat kan alleen als het Nut zelf sterk is en daarom zijn veel nieuwe leden nodig. In een behoorlijk volle Zuiderkerk deed gisteravond ds. J. D. B. van der Meulen intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk van Sneek. Hij wees de Sneker gereformeerden en een flink aantal genodigden van elders op de dienst aan God en de medemensen, die centraal staat in het Evangelie. Hij deed dat rustig en duidelijk, ernstig en op voor ieder begrijpelijke wijze. Ds. Van der Meulen heeft zich doen kennen als een waarachtig dienst knecht, zo merkte zijn collega ds. Brinkman na afloop van de dienst op. Het was de tweede maal binnen en kele weken, dat men in de kerk aan de Rienck Bockemakade een nieuwe pre dikant mocht begroeten. Ook nu was er veel belangstelling voor de 37- jarige dominee en zijn gezin. Onder de genodigden waren weer vertegenwoor digers van de andere kerken in Sneek, burgemeester Rasterhoff en wethouder Baarda, die de plaatselijke overheid vertegenwoordigden en afgevaardig den uit andere gemeenten, o.m. uit Ommen, de vorige standplaats van ds. Van der Meulen. Deze werd bevestigd door zijn vader, ds K. van der Meulen uit Ede. Nadat gen. Bezoekers uit Sneek kunnen na afloop van het beatfeest met een extra bus van het Ijsstadion naar het station reizen, waar zij omstreeks 5 voor twaalf aansluiting hebben met de bus naar Sneek. Voorts heeft de NS een extra trein- stop ingevoerd bij het ijsstadion. In de komende winterperiode van 14 oktober tot en met 15 maart zal elk weekend op vrijdagavond, zaterdagmiddag, za terdagavond en zondagmiddag een aantal treinen stoppen op het voor malige station Oudeschoot bij de ijs baan. Tijdens de persconferentie toonde direkteur Roeper zich hoopvol voor het komende seizoen. Hij verwacht evenals vorig jaar toen zo’n 100.000 mensen de baan hebben bezocht, veel belang stelling, met name voor het ijshockey. Zoals bekend traint onze stadgenoot de heer F. J. Bijlsma de pas opgerichte ijshockeyclub in Heerenveen. Deze club zal dit seizoen reeds aan de com petitie deelnemen. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken bij wijnhandel fa. L. v. d. Leij Co. aan de Gedempte Pol. Het kantoor werd overhoop gehaald en de dader(s) nam(en) een bedrag van on geveer f 550 mee. De inbraak werd zondagmorgen ont dekt door een der firmanten, de heer Eppinga. De inbrekers hebben gebruik gemaakt van een raam, dat zij via het dak konden bereiken. Er werd in het kantoor nogal wat schade aangericht. Een kast was opengebroken, waar schijnlijk met een tweetal schroeven draaiers, die in het kantoor werden gevonden. Later bleek, dat deze waren ontvreemd uit de naastgelegen druk kerij De Motor. Uit deze drukkerij, waar eveneens is ingebroken, werd verder niets vermist. Wel is er kenne lijk gezocht naar geld, omdat men ook hier de zaak overhoop heeft gehaald. De politie stelt een onderzoek in. de zoon „van ganser harte ja” had ge antwoord op de formuliervragen, be steeg deze de kansel om de gemeente te wijzen op de tekst uit Mattheus 20 (vers 26 tot 28): „Maar wie onder u groot wil worden, zal uw dienaar zijn, en wie onder u de eerste wil zijn, zal uw slaaf zijn; gelijk de zoon des men sen niet gekomen is om Zich te laten dienen, maar om te dienen en zijn le ven te geven als losprijs voor velen”. Het draait allemaal om Jezus Chris tus, aldus ds. Van der Meulen. Deze bevestiging betekent dat je in een dienst wordt gesteld. Het woord dienst staat centraal in het evangelie. Dienen is: jezelf ondergeschikt maken aan een ander. In de Kerk gaat het dus om het knecht zijn. Het draait om de ander. Als voorbeeld staat voor ons de figuur van Jezus, die niet kwam om zich te laten dienen, maar om te dienen. Hij was gehoorzaam tot de dood aan het kruis. Daarna heeft God hem ver hoogd. In de praktijk van het leven vraagt dit dienen een stuk zelfverloochening. En ook een geestelijke vrijheid: dat je doet wat er gedaan moet worden. Er is vaak nog te veel angst voor de ander: wat zal die ervan vinden? Laten we Een overzicht van het grote complex. Op de voorgrond een gedeelte van de 400 m-baan op het einde de uitloop van de 160 m-baan. Naast de baan de ijshockeyhal met overdekte tribunes en restaurant. kennen”, antwoordde ds. Van Meulen. Hij zei, dat hij alle leden zijn wijk, de Noorderwijk. zoveel Vele jaren heeft men in Oudega (W) gesukkeld met een slechte straatver lichting. In andere dorpen was het al lang voorelkaar, maar in Oudega bleef men maar wachten. Er is dan ook heel wat gemopperd. Gelukkig is er als gevolg van de slechte verlichting nog nooit een ongeluk gebeurd. De Oudegasters drongen meermalen bij burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel aan op verbetering. Vooral nu het de laatste tijd goed gaat met het dorp, mede door de nieuw bouw en het sterk toenemende toe risme, deed de behoefte aan goede straatverlichting zich des te sterker ge voelen. Lang gewacht en toch gekregen, zeg,t het spreekwoord en het is waar. Sinds enige tijd is er gewerkt aan elektriciteitskabels in de grond. De bovengrondse leidingen met palen en draden zijn verdwenen. Er zijn nieuwe voor in de plaats gekomen. Het is nu één en al licht als men ’s avonds door het dorp gaat. Oudega is uit de duis ternis verlost én voelt zich minder geïsoleerd. Heel de dorpsgemeenschap juicht deze verbetering toe. Zaterdagavond 7 uur verzamelden zich op de overkluizing in IJlst de drumband, het muziekkorps en heel veel ouders met kinderen. De laatsten allen voorzien van een lampion. Con cordia wil nl. in haar activiteiten ook de jeugd niet vergeten. Terugdenkend aan de geslaagde avond van verleden Vrijdag 13 oktober. I.K.W.-discussie- avond over het onderwerp „Vrede- Verantwoordelijkheid” Inleiders de heren Van Apeldoorn, dr. K. M. Witteveen, kapt. H. J. Hoogland. Foyer Amicitia. Aanvang 20.00 uur. T.e.m. 13 oktober. Tentoonstelling van de Vredeman de Vriesschool te Leeu warden in het Fries Scheepvaart Mu seum Kleinzand 12-14. Dagelijks ge opend van 10-12 uur en 13.30-17 uur. Zondags gesloten. Zaterdag 14 oktober. Ijsstadion Thialf, Heerenveen. ’s Middags 4 uur ope ningsfeest Wiener Eisrevue. Zater dagavond 8 uur. Grote gala-voorstel- ling. Verder nog voorstellingen op zondagmiddag 15 oktober om 3 uur, zondagavond om 8 uur en maandag avond 16 oktober om 8 uur. Zaterdag 14 oktober. Open damtoernooi NV Lankhorst Touwfabrieken Sneek in zalen Hanenburg. Aanvang ’s mor gens 10 uur. De auto van mr. H. P. Linthorst Ho man, onze commissaris der koningin, werd vrijdagmiddag in Hommerts aan gereden. Bij deze botsing waren nog twee auto’s betrokken. Niemand werd gewond. Het gebeurde omstreeks 4 uur ter hoogte van de oude waterleidingbrug. De auto van de commissaris die werd bestuurd door zijn vrouw, mevr. R. H. Linthorst Homan-del Court van Krim pen, moest stoppen in verband met een wegopbreking. Achter hen was de heer J. B. uit Scharnegoutum eveneens ge stopt. Daarachter naderde O. B. uit Lemmer. Deze kon niet vlug genoeg stoppen en botste tegen de Simca van J. B., die daarop tegen de auto van de commissaris botste. De Simca werd zwaar beschadigd, terwijl ook de auto van O. B., een Mercedes, nogal wat schade opliep. De Mercedes van de commissaris werd licht beschadigd. Twee jaar geleden werd met de bouw van de kunstijsbaan begonnen, waarmee een bedrag gemoeid is van 4.67 miljoen gulden. Het complex be staat uit een buitenbaan van 400 me ter en één van 160 m (voor korte- baanwedstrijden) een hal met binnen baan (80 x 50 x 15 m), restaurant (180 zitplaatsen), kleedkamers, kantoren, machinekamers, keuken, garderobes en toiletten. De afmeting van de ijsvloer in het overdekte gedeelte is 30 x 60 m, terwijl de tribunes plaats Het departement Sneek van het Nut is een van de oudste van ons land. Het werd in 1798 opgericht, terwijl het oudste in 1784 ontstond. Het waren vooral de notabelen van de stad, die zich hiervoor inspanden. Daardoor zit men nu nog vaak met een valse „ima ge”. Want het is niet waar, dat het Nut een clubje liberale oude heertjes is. Die tijd is zeer beslist voorbij, aldus het bestuur. Men heeft nog een hoop oude boe ken, waarin de geschiedenis van het Sneker Nut is beschreven. Amper 3 jaar oud, stichtte men in 1801 al een departementsschool en een poosje later ook een „bewaarschool”. In 1861 kwam er een gymnastiekschool, zo blijkt uit de boeken en wanneer de Spaarbank van 1818 werd opgericht is wel uit de naam af te leiden. Later stichtte men ook nog een zwembad. Ja, het Nut heeft in de bijna 170 ja ren van zijn bestaan veel nuttigs ge daan. Al die jaren heeft men steeds als devies gehad: het Nut is voor ieder een. Niet alleen dus voor de leden. Legde men in het begin veelal het accent op het onderwijs, tegenwoordig is dat een zaak van de overheid. Het Nut heeft het accent verlegd. VOOR DE KINDEREN Reeds het komend eseizoen zal er meer aan de eigen creativiteit, het zelf scheppend bezig zijn, worden gedaan. Voor één groep, die naar de mening van het bestuur wel eens wat stief moederlijk is bedeeld, nl. de kinderen van 6 tot 12 jaar, zet het Nut zich bij zonder in. A.s. vrijdag zal Feike Bosch- ma voor hen een speciale voorstelling met zijn poppentheater geven. Bij vol doende liefhebberij zal er een teken cursus voor deze kinderen worden ge organiseerd. Waarschijnlijk donder - dagmiddags in de Meerpaal. Gedacht wordt aan het houden van een teken wedstrijd. Op een heel ander gebied zouden de kinderen ook creatief kun nen zijn, b.v. door een balletvoorstel ling te geven. In onze krant van donderdag noem den wij reeds de avonden van het Nut. Het bestuur wil beslist geen doublures met andere verenigingen. Wel de la cune, die er misschien op een of ander terrein is, opvullen. Het contact met de Culturele Raad en Kunst aan Allen wordt daar bij niet uit het oog verlo- I ren. In maart zal er een toneelstuk wor den opgevoerd door de Noorder Com pagnie, nl. „De kale zangeres” van Ionesco. Vooraf zal dat stuk worden besproken en na afloop is er een dis cussie. Ook denkt men er over om iets dergelijks te dpen met b.v. moderne Nederlandse films. Onder Oppenhuizen vond vrijdag middag om 20 voor 4 op rijksweg 43 een I volg alleen materiële schade. Er waren vier auto's bij betrokken. In verband met het aanbrengen van een slijtlaag op de weg, werd het ver keer geregeld door twee mannen van Rijkswaterstaat met rode vlaggen. Uit de richting Sneek naderde een file auto’s waarvan één der bestuurders, A. J. W. G. uit Nijbroek, niet tijdig kon stoppen. Zijn wagen botste tegen de voor hem staande van J. v. d. G. uit Amsterdam, die tegen de auto van H. S. uit Zaandam botste. Tenslotte botste deze weer tegen G. de V. uit Gasselter- nijveen. De schade viel wat mee. langstelling. Tientallen en nog eens tientallen lampions van verschillende kleuren en afmetingen werden door de jeugd meegedragen, zorgvuldig begeleid door hun ouders. Hét was een prachtig schouwspel. Het weer werkte geluk kig mee; drummers en muzikanten zorgden voor een fleurige sfeer. Heel wat thuiszittenden kwamen bij het •z C-»- I -j O WX* V XAX* VAX* gemeente kon zeggen: „Je bent te feli- even uit. De organisatie was uitste- "ix“’i- j- x.-i-i- boekje kend, Concordia heeft opnieuw ge- toond, dat er met betrekkel’jk weinig veel geboden kan worden. Door de rijkspolitie zijn aangehou den, verdacht van diefstal, vier jonge mannen: de 19-jarige H. F. uit Arn hem, de 20-jarige R. H. O. uit Sneek, de 16-jarige J. v. A. uit Grouw en de 18-jarige J. H. K. F. uit Sneek. De eerste drie blijken volgens de politie de daders te zijn van een in braak met diefstal in een kampwinkel aan het Sneekejmeer en een inbraak met diefstal in een woning in Oost- hem. Beide inbraken werden dezelfde nacht gepleegd. Uit de kampwinkel werd een partij snoep, rokerij, limo nade e.d. ontvreemd. Uit de woning in Oosthem, van de familie De B., wer den munten, schoenen, een scheer- apparaat en een slaapzak meegenotnen. De jongste van dit drietal is op het ogenblik uit andere hoofde gedeti neerd. De Arnhemmer, die op verzoek van de rijkspolitie Wymbritseradeel in Arnhem werd aangehouden, wordt er bovendien van verdacht samen met J. H. K. F. een buitenboordmotor te hebben meegenomen, die ze bij het Sneekermeer zouden hebben gevonden. Deze week worden we door de ge zamenlijke kerken opgeroepen om ons te bezinnen op de vrede. En de proble men, die deze vrede bedreigen. Een on derwerp waarover men blijkbaar nooit raakt uitgepraat. De kerken willen het dan ook niet laten bij denken en pra ten. Men wil b.v. acties ondernemen voor een concreet vredesdoel. Want het vraagstuk van de wereldvrede, waar alle mensen op deze wereld als gevolg van de alsmaar beter wordende com municatie steeds nauwer bij zijn be trokken, hangt samen met welvaart en armoede, met democratie of dictatuur, met ideologie of godsdienst. Er zijn duizend-en-één oorzaken te bedenken voor een eventuele versto ring van de vrede. Het wegnemen van deze kiemen van oorlog moet punt één zijn. Ieder wil de vrede. Maar hoe? Men zou de mensen in ons land ongeveer in drie groepen kunnen indelen: 1. zij, die hun hoop gevestigd hebben op het be trekkelijke machtsevenwicht Dissen westerse en communistische landen, dat berust op het vermogen de wereld een aantal malen te kunnen vernietigen (balance of terror); 2. de pacifisten, die het ideaal van algemene ontwape ning waar willen maken door alvast met ons land te beginnen (zij weigeren o.m. dienst); 3. een groep, die zich om al deze dingen niet druk maakt zij hebben het het gemakkelijkst, omdat de problemen voor hen niet bestaan (gelukkig wordt deze groep steeds klei ner). Men kan zeker niet zeggen, dat de eerste groep blinder vredelievend is dan de tweede. Er zijn beroepsmilitai ren in ons land, die hun beroep zien als een hoge roeping. In geval van een „gewapend conflict” (eufemisme voor oorlog) zijn ze bereid zich met hun le ven in te zetten voor ons volk. Het ge zegde „wie de vrede wil bereide zich voor ten oorlog” doet in deze kringen nog opgeld. Zij wijzen er op, dat door de aanwezigheid van de NAVO er sinds haar ontstaan dan toch maar geen oor log in dit deel van de wereld is uitge broken. Al was het een paar keer op het nippertje. De pacifisten willen de vrede op een andere manier. Zij menen, dat de ri sico’s van eenzijdige ontwapening min der groot zijn dan van doorgaan met de verschrikkelijke bewapeningswed loop, zoals die nu al sinds de tweede wereldoorlog aan de gang is. Hun stem men beginnen steeds luider te klinken. Hoewel hun overtuiging berust op menselijke overwegingen, bewogenheid en verontrusting om de vreselijke ge volgen van de oorlog, ziet het er naar uit, dat zij door de wetenschap, de nuchtere, zakeüjke, maar bovenal ob jectieve wetenschap, in het gelijk ge steld worden. (Graag wijzen wij op de cursus polemologie, die door prof. Rö- ling, zondagsmiddags voor de t.v. wordt gegeven.) Hoe kan de vrede worden gewaar borgd? Wij noemden het al: door alle mogelijke oorzaken voor een oorlog weg te nemen. Dat betekent, dat alleen het wegnemen van de middelen waar mee de strijd gevoerd wordt, ontwape ning dus, niet voldoende is. We zullen moeten beginnen om de ongelijkheden °P te heffen, de armoede te bestrijden, uitbuiting en corruptie krachtig aan te pakken, medicijnen en voedsel te stu ren naar hongerlijders, waar ook ter wereld. Kortom, de wereld verbeteren. De christenen zijn daar al ongeveer 2000 jaar mee bezig, al was het dik wijls meer met de mond dan met de daad. Daarom wordt in deze vredes- week het accent op de daad gelegd, met een centraal thema: „Geen sprei ding van kernwapens, wel spreiding van welvaart”. De ideale wereld, waar in oorlog onmogelijk is, lijkt thans nog oneindig ver. Men denke aan de uit zichtloze oorlog in Vietnam, aan de kwestie-Israël, India-China, Kongo en ai die landen waar het broeit. Toch is het de moeite waard om te ijveren voor die betere wereld. Anders ziet het er niet zo best uit. Het is een zaak van leven of dood. Deze week dus allemaal denken over de nroblemen van de vrede. Met elkaar discussiëren en trachten antwoorden te vinden on de vele moeilijke vragen. In onze stad is daar o.m. vrijdagavond gelegenheid voor in de foyer van Ami- citia, onder leiding van een drietal prominente inleiders. CURSUSSEN ««ah vtx, cxvuixu van vcneueii Het creatieve element komt ook tot jaar, wilde de vereniging de kinderen uiting in de cursussen, die worden opnieuw r georganiseerd .Voor ouderen wil men, 1 bieden. Dat deze suggestie juist zoals in het verleden ook gebeurde, i bleek zaterdagavond uit de grote be weer een tekencursus houden. Voor mensen die allerlei kleine karweitjes De kunstijsbaan in Heerenveen, Ijsstadion Thialf zoals ze zal heten, is klaar. Zaterdagmiddag a.s. om half drie zal prinses Christina de officiële opening verrichten. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit organiseert het comité IJS ’67 een feestweek in het stadion. Medewerking hieraan verlenen o.a. de Wiener Eisrevue, het Frysk Orkest, de nationale schaatskernploeg (met Ard en Keessie en Stien"), de Noorse schaatscracks Fred Anton Maier en Guttormsen, de Haagse ijshockeyploeg Hokij en vijf beatbands. samen Christus dienen. Zijn wil doen. Alleen dan heeft het zin om gemeente van Christus te zijn, aldus ds. Van der Meulen. Ds. G. J. Brinkman, zelf ook pas nieuw, meende, dat hij wel tegen de voorbijtrekken van de stoet de deur r-x- -- citeren”, zoals de titel van een 1 luidt. Namens de kerkeraad en de ge meente heette hij ds. Van der Meulen hartelijk welkom. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat er in Sneek iets waar zal worden van de dienst des Heren. „We zullen elkaar nog moeten leren antwoordde ds. Van der van mo gelijk persoonlijk wil bezoeken. Hij besloot met: We gaan aan ’t werk!

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1