Emmen ontsnapte het nippertje aan nederlaag Grote desillusie voor Olympus in Groningen H’veense Boys helpt ONS op de troon Emmen en Sneek ook na hun onderlinge strijd nog ongeslagen voor op de konkurrenten op strafschop cadeau) Sportkrabbels ft 11 TWEEDE BLAD SNEEKER NIEUWSBLAD aar Zaterdagvoetbal 2-0 voorsprong Volleybal WZS had niet genoeg aan Kinderpostzegels Suriname I ONS technisch en tactisch beter dan Drachtster Boys NSF had goed j 4W Geslaagd voor diploma lassen en ketellassen Noordelijk zaterdagelftal voor vier districtenloernooi Fiasco van LSC in Groningen Heeg boekte verrassende zege in Leeuwarden Alleen winst voor heren van Oly mpus 11 Leeuwarden zes punten voor op de konkurrenten 5'^ re- L - MAANDAG 16 OKTOBER 1967 aan- 24— 3 10— 7 schonk. 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 2 2 4 3 2 3 0 2 2 0 2 2 1 2 2 4 3 3 5 5 5 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 6 7 6 6 5 6 6 7 6 6 0 0 2 2 1 1 2 2 0 1 1 2 2 0 2 1 1 1 1 1 1 0 0 8 8 8 7 7 6 6 6 5 5 4 7 7 7 7 7 7 8 7 7 7- 6 4 4 4 3 4 3 3 2 1 1 6 3 3 3 3 2 2 1 1 1 2 4 4 4 3 3 20— 8 18—14 12— 13 20—14 15— 19 11—17 16— 14 13— 17 13—17 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 0 3 1 1 2 0 1 1 1 2 0 24—13 27—12 23—12 16—10 12—16 16—14 16— 21 8—12 12—17 17— 20 8—17 11—28 8 7 7 5 5 5 5 4 0 ONS ACV HJSC VVI Heeg Oeverzwal. H’veense Boys Zeerobben Leeuw. Zwal. Dr. Boys MJV QVC 7 4 3 3 3 3 2 2 3 2 2 1 5 5 3 3 3 2 2 2 2 2 0 5 5 3 3 3 2 3 2 2 2 0 0 Het treffen tussen de nummers drie en vier, HJSC en VVI, eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Wittermans c.s. staan nu drie punten achter op ONS. Heeg leverde een uitstekende prestatie. In de hoofdstad versloeg het Leeuwarder Zwaluwen met 12, waar door het naar de vijfde plaats steeg. Onderaan de lijst ook een daverende surprise. QVC, dat na zeven ontmoe tingen nog zonder punten zat, versloeg Zeerobben met niet minder dan 41! MJV en Oeverzwaluwen deelden de winst (11). Toen kwam het voor Sneek noodlot tige moment. Bij een snelle uitval van de gasten zou de toegesnelde Jasper zijn doelman Feenstra te hulp komen. Hij struikelde en kwam met zijn arm op bal terecht. Scheidsrechter Van Wes sel was onverbiddelijk en wees naar de 11-meter stip. Oldenburger voltrok het (te) zware vonnis. (01). 0 12 0 12 0 10 9 8 7 6 6 6 4 2 2 0 12 1 10 2 2 2 2 3 3 4 4 6 0 14 3 2 2 3 3 8 3 4 4 4 4 17— 8 16— 9 10— 9 16—14 16—14 10— 9 11— 9 13—16 9— 9 10—18 6—20 1 3 2 0 0 2 3 2 3 3 0 13 9 8 6 6 6 6 5 5 Een kwartier voor het einde kwam dan toch de meer dan verdiende gelijk maker. De doorgebroken Anno Abma werd in het beruchte gebied onderuit gehaald en dat betekende, met Anno zelf achter de penalty-stip, een zeker doelpunt (1—1). De thuisclub werd nu oppermachtig,- maar zag geen kans meer de Emmen- achterhoede open te breken. De tot ver in de tweede helft sportieve wed strijd werd nu harder. Er werden overtredingen begaan en 10 minuten voor tijd moest de Sneek-achterspeler D. Feenstra zelfs wegens natrappen voortijdig de kleedkamer opzoeken. Een ietwat onaangenaam slot van een strijd die van de eerste tot de laatste 14— 5 16— 8 17— 8 11— 7 10— 10 11— 12 14—12 10—11 13—20 12— 10 8—16 5—22 •0.- 1 14, 2 13 1 11 3 9 3 3 4 4 4 5 5 7 Met de steun van de harde, schuin over het veld staande, wind begon WZS met een spelletje, waartegen de groenwitten voorlopig niet veel had den in te brengen. De Sneker combi naties waren van veel beter gehalte dan h'et vrij primitieve aanvalsspel van Dokkum. Na twaalf minuten spelen ving rechtsbinnen Werkman de bal keurig op zijn borst op en knalde het leer in een vloeiende beweging achter doelman Rotteveel 0-1. WZS ging door, maar het zou tien minuten duren al vorens midvoor Leo Poiesz met een keihard schot het tweede doelpunt maakte 0-2. De thuisclub forceerde daarna wel enkele hoekschoppen, maar tot aan de rust bleef de stand onge wijzigd. In de tweede helft zetten de groen witten een langdurig offensief in, maar er moest een zwak moment in de Sne ker verdediging aan te pas komen om de thuisclub aan haar eerste goal te helpen. Weifelen bij het terugspelen bracht midvoor Woudenberg oog in oog met doelman Lankreyer (1-2). De reeds gememoreerde strafschop bracht de stand op 2-2 en juist toen WZS zich enigermate had hersteld, leverde enkele minuten voor tijd een buiten- speldoelpunt toch nog de volle winst voor Dokkum op, hoewel rechtshalf Jul. Smit in de allerlaatste minuut nog een fraaie kans kreeg op de verdiende Doelman Van der Duin van Emmen moest heel wat hoge ballen uit de lucht plukken, wat hem uitstekend afging. Belaagd door Joop Abma bleef hij ook bij deze aanval van Sneek meester van het terrein. Van 24 november 1967 tot en met 31 januari 1968 zal de postadministratie van Suriname een serie van vijf bij zondere frankeerzegels met toeslag in omloop brengen. De zegels, die voor dit jaar zijn ontworpen door S. Robles de Medina te Paramaribo hebben de waarden 10-1-5 et, 15 8 ct, 20 10 ct, 25 12 ct, 30 15 ct. De zegels hebben als bijzondere tekst: „Voor het Kind” en de prijs per serie is in Nederlandse munt f 3.De zegels zijn voor de frankering geldig Niettegenstaande goed voetbal in de eerste helft, dat met een 0-2 voor sprong werd gehonoreerd, zag WZS na de rust geen kans deze mooie voor sprong te consolideren. Door onder meer twee dubieuze doelpunten kon Dokkum tenslotte met de kleinst mo gelijke marge (3-2) zegevieren. De ge lijkmaker was een schoolvoorbeeld van simuleren van één der Dokkum- voorspelers. Terwijl een verdediger van de bezoekers de bal wegtrapte liet de ze aanvaller zich onder gehuil van het vrij talrijke publiek theatraal languit op de grasmat vallen. De arbiter trap te er in en gaf een strafschop. Verder zat aan het winnende doelpunt van Dokkum een duidelijk buitenspellucht- je. Gronitas een wel zeer ongelukkige wedstrijd. Met niet minder dan 70 werd de grootste nederlaag van de laatste jaren geleden. Onze stadgenoten, die Adri Graat- sma en Joop de Jong op de zieken lijst hadden staan, waren in het veld zeker niet minder. Ze kregen door Zoethout en Joop Dijkstra goede kan sen, doch zagen geen kans deze te be nutten. Aan de andere kant leverde iedere Groninger aanval een gevaar lijke situatie op of een doelpunt, mede door een volkomen off-day van doel man Schukking. Na de rust, die was ingegaan met een 30 achterstand, vocht een mas saal aanvallend LSC fel terug. Het liet echter vele kansen liggen en verwaar loosde daarbij de verdediging, zodat de uitvallen van Gronitas zeer gevaar lijk waren. De thuisclub voerde de score dan ook regelmatig op, al of niet met behulp van de blauw-witte ver dediging, daardoor het fiasco voor de bezoekers tot een feit makend. Woensdagavond. Uitgestorven straten en overvolle huiskamers, waar de spanning en de rook te snijden was. Hebt u ook gehoord tot die aan de beeldbuis gekluis terde voeballiefhebbersdie, al na gelbijtend, heftig gesticulerend en rauwe kreten slakend, hun benen niet stil konden houden en elke trapbeweging op het scherm met onbeheerst uitschietende benen imi teerden? De leden van het Stedelijk Mu ziekcorps in ieder geval wel. Maar, serieuze muzikanten als ze nu eenmaal zijn, konden ze de op die avond geplande extra-repetitie voor het belangrijke concours (dat gisteren in Emmen is gehouden) niet missen. Men vond toen een gelukkige tussenoplossingdoor de repetities vroeger te laten beginnen, daarna gezamenlijk hun hart aan het voet bal op te halen, dank zij een tijde lijk aangebracht T.V.-toestel, en na afloop van de wedstrijd zich weer in mineur en majeur te verdiepen. Wat betreft de wedstrijd, zal dit wellicht mineur zijn geweest, wat de muzikale prestaties aangaat, werd het vanzelfsprekend majeur. Konden wij, eenvoudige televisie kijkers, de spanning soms nauwe lijks verdragen, voor de toeschou wer op de tribune, waar de tempe ratuur zowel letterlijk als figuur lijk het kookpunt benaderde, zal het helemaal ondraaglijk zijn geweest. Onze stadgenoot Anton van Dalen kan dit volmondig beamen, want hij bevond zich woensdagavond met een vriend op de tribunes van het immense Madrileense stadion. ’s Morgens om 9 uur was hij met een 4-motorig vliegtuig vanaf Schiphol vertrokken en in de nacht van donderdag op vrijdag kwam hij, wel vermoeid, maar opgetogen weer in Sneek terug. „Een fantastische belevenis” al dus Anton, „enorm, wat een wed strijd. Ajax heeft schitterend ge speeld. Ze waren beslist beter dan Real, dat de overwinning echt niet heeft verdiend”. En met deze ietwat schrale troost zullen we het dan weer een jaar moeten doen. De beide hoofdklasse teams van Olympus hebben een grote teleurstel ling te verwerken gekregen. De dames gingen tegen Rhea met 31 ten onder in een door hen matig gespeelde wed strijd. De heren keerden met een 30 nederlaag volkomen gedesillusio neerd naar de kleedkamers terug. Het enige succes was de klinkende over winning met liefst 03 van Olympus II op de oud-hoofdklasser Tavenu. Toen de rust met een blanke stand was ingegaan, gaf vrijwel niemand de thuisclub nog veel kans op een overwinning. Immers, de witheinden die met windkracht 7 in de rug, voortdurend h adden stormgelopen op het roodwitte v erdedigingsblok, hadden toen verzuim d dit overwicht met twee of drie doel punten tot uitdrukking te brengen. Tegen de krachtige zuidwester in, zou daar waarschijnlijk niet veel kans op z ijn tegen de hechte Emmer defensie. Sneek had echter maling aan deze voo rspellingen en trok, ook na de hervat ting, hét initiatief onmiddellijk weer nar- zich toe. Slechts een foutieve scheidsrechterlijke beslissing heeft de gasten toen voor een nederlaag be hoed. In een volkomen onopzettelijk handsgeval zag scheidsrechter H. H. v. Wessel een strafschop, die door Olden burger werd benut. De even aangesla gen withemden herstelden zich wonderwel van deze tegenslag en brachten de gasten daarna in een prachtige cadans op de rand van een nederlaag. Het bleef echter bij een door Anno Abma benutte penalty (11) en dit werd ook de eindstand van deze in alle opzichten echte topper. De ongeveer 3000 toeschouwers veer den in de eerste minuut al op, toen Anno Abma met een verrassend af standsschot doelman Van der Duin kansloos sloeg. De bal ketste echter van de onderkant van de lat het veld weer in. Onmiddellijk daarop schoot Jetzes de bal uit een pass van Joop Abma rakelings naast. Sneek ging door en zette de Emmen-defensie onder zwa re druk." De roodwitten verdedigden evenwel bijzonder koelbloedig en wis ten zich met lang niet ongevaarlijke tegenstoten (veelal via dé snelle lin kerwing Oldenburger-Van der Weide) zo nu en dan wat lucht te verschaffen. Ondanks dit Sneker overwicht, kwa men er verder toch maar weinig reële kansen voor de thuisclub, voorname lijk door te onnauwkeurige en te har de passes. Bovendien had men te veel tijd nodig om tot een beslissend schot te komen, een kwaal overigens, waar aan de roodwitten ook leden. Vier prachtig genomen corners achterel kaar leverden enkel maar evenzovele benarde momenten op voor het heilig dom van Van der Duin. Aan de ande re kant kreeg rechtsbuiten Berends bij een uitval een goede kans, maar zijn schot was te zacht. Gerrit Abma zag zijn kogel via de rug van broer Anno net naast gaan, terwijl doelman Van der Duin een schot van Joop stopte. Sneek bleef ko men, maar miste net het tikkeltje raf finement (en ook het nodige geluk) om de strijd in deze periode te beslis sen. Ook de gasten, die te veel in de breedte zochten, zagen geen kans om de Sneker achterhoede (waarin o.m. Kok een grote rol speelde) te ont wrichten. Jalving had bijna succes, toen doelman Feenstra half miste, maar Dick Feenstra redde bekwaam. Kant- half Scholten schoot nog eens rakelings naast en daar ook Jetzes en Joop Ab ma niet de juiste richting konden vin den, bleef het tot de rust 00. STERK SPEL Mede dankzij bijzonder sterk spel van de kanthalfs De Jong en Veluwen- kamp, die beiden een glansrol op het middenveld vervulden, wisten de Sne- kers ook na de hervatting, hun tegen standers in een vaste greep te houden. Emmen, bij wie uitblinker Jalving al les deed om het Sneek-offensief te bre ken, moest terug. In deze fase van de strijd was Sneek oppermachtig en kon elk ogenblik het verdiende doelpunt vallen. Anno schoot oerhard langs de verkeerde kant van de paal, na een listig tikje van Gerrit, en een voorzet van de Sneker aanvalsleider bracht de roodwitte defensie volkomen in pa niek. De gasten, die onmiddellijk het ini tiatief namen, kregen in de eerste mi nuten al een goede kans via linksbui ten Dijkstra. Doelman Hielkema stond echter op de juiste plaats. Voorlopig zou dit ook de enige kans voor de boys Dit alles gebeurde in de 10e minuut. Slechts even waren de withemden aan geslagen. Toen herstelden zij zich won derbaarlijk snel en vanaf dat moment bereikte de strijd wel een hoogtepunt. Doelman Van der Duin stopte een kop bal van Anno, Jetzes miste een fraaie kans en Joop Abma zag zijn poging net op het nippertje verijdeld. De goed combinerende gasten, die de overwinning roken, hadden evenwel genoeg veerkracht om zelf weer aan te vallen en werden o.m. door Scholten met een verraderlijk schot en twee vuurpijlen van linksbuiten Oldenbur ger (de gevaarlijkste aanvaller) nog bijzonder gevaarlijk. Foto Nico Teerenstra minuut boeide en het talrijke publiek alle elementen van een echte topper i Het afgelopen jaar is voor de Neder landse Sportfederatie een goed jaar geweest, zo vermeldt het jaarverslag over 1966. Dit komt tot uiting in de vele nationale en internationale re cords en in de verheugende toeneming van de belangstelling voor de sport in de ruimste zin in de kringen van de overheid en het maatschappelijk leven. De toenemende belangstelling werd o.a. bevorderd door de prestaties van de schaatsenrijders en de verrichtin gen van Ajax in de strijd om de Euro- pa-cup. In totaal werden in 1966 14 sport hallen (meer dan in enig jaar ervoor) gebouwd. Door niet meer volgens tra ditionele bouwwijze te bouwen, kon een dergelijk groot aantal tot stand komen. De omzet van de sporttotalisator be droeg vorig jaar f 40.900.000,Ook dit bedrag is een record. In de toe komst echter zal een vrije toto nood zakelijk zijn, aangezien de concurre rende buitenlandse kansspelen een grote greep op het Nederlandse pu bliek hebben verkregen. Momenteel zijn 62 organisaties bij de NSF aangesloten. Vorig jaar werd f 4.834.400,toegewezen aan 82 sport organisaties. Verenigingen en andere instanties kregen daarvan f 2.999.250,- toegewezen t.b.v. sportaccommodaties. Hierbij is o.a. f 5.500 voor de v.v. Sneek voor de verbetering van de kleedgelegenheid op het sportveld. Friesland kreeg totaal f 846.000,toe gewezen t.b.v. sportaccommodaties. Voor het jongstleden gehouden exa men gronddiploma lassen, onder aus piciën van het Nederlands Instituut van Lastechniek (N.I.L.) te Den Haag, slaagden onderstaande leerlingen: T. Annema, Sneek; G. Cnossen, Gaast- meer; D. P. Dotinga, Sneek; R. A. Groenland, Sneek; D. Nota, Tirns; G. H. Pabbruwee, Sneek; A. R. G. Rut- kens, Sneek; J. Sietsma, Goënga; W. Talsma, Sneek; G. Wester, IJsbrech- tum. Een kandidaat werd afgewezen. Voor het diploma Ketellassen, even eens onder auspiciën van het Neder lands Instituut van Lastechniek, slaag den: H. C. Ferbeek, Oudega-W.; S. N. Ferwerda, Sneek; D. Hoekstra. Oude ga-W. Afgewezen: geen. Alle geslaag den genoten hun opleiding aan de Avondtechnische school, Kloosterstraat In Heerjansdam wordt zaterdag 21 oktober weer het traditionele vier dis- trictentoernooi gehouden. De keuze- commissie ziet op deze dag het puikje van de zaterdagvoetballers aan het werk, hetgeen haar taak t.a.v. het aan wijzen van de spelers voor de training van het zaterdagelftal aanzienlijk zal vergemakkelijken. Het Noordelijk elftal, dat ’s middags om half twee in het veld komt tegen Zuid, ziet er alsvolgt uit: Doel: W. Kuik (HZVV); achter: E. Blokzijl (Pelikanen), H. Duinkerken (Klazienaveen), Tj. Blom (Workum) en S. Plat (ONS); midden: G. Bil (ONS en D. Hekman (SJS); voor: E. Kapinga (SJS), H. Wittermans (HJSC) J. Schievink (Hark. Boys) en A. Grit- ter (ACV). Reserves zijn: G. Koers (CVSB), S. Veenstra (VVT), W. Kuik (Fit Boys) en E. Schonewille. L.S.C. speelde in Groningen tegen Dankzij de welwillende medewer king van Heerenveense Boys kon ONS in 3A de troon bestijgen. Onze stadge noten boekten zelf een overtuigende 40 zege op Drachtster Boys en in het Friese Haagje leed de naaste concur rent van de oranjemannen, het Asser ACV, een 21 nederlaag! ONS heeft nu twee punten voorsprong op ACV. HOOFDKLASSE DAMES De dames van Olympus konden het tegen het Groninger Rhea niet bolwer ken. De voornaamste oorzaak is ver moedelijk de vrij zware selectietrai- ning, die de dames zaterdagmorgen volgden. Kwalitatief moeten de Sneker „blondines” het van de Groningse da mes kunnen winnen. Op alle onderde len ontbrak echter de nauwkeurigheid en vooral verdedigend waren de dames te statisch. In de eerste set weerden zij zich nog aardig en kwamen ze na een 7—4 achterstand zelfs tot een 89 voorsprong. Rhea nam echter het ini tiatief over en won tenslotte met 1513. De tweede set gaf ongeveer hetzelfde beeld. Daar de Olympus-aan- val ver beneden zijn kunnen speelde won Rhea ook deze set met 1512. In de derde set kwamen de Sneker da mes weer achter, maar door goed spel van Tineke Hartkamp ging deze set toch met 1315 naar Olympus. In de vierde set leek het er even op dat ook deze voor Olympus zou worden (67), maar Rhea drukte door en won ver diend met 1510. De einduitslag werd daardoor 31. HEREN HOOFDKLASSE De Olympus heren hebben een ge voelige afstraffing gekregen van het Groninger Lycurgus. Was de stemming vorige week nog „himmelhoch jau- chend”, afgelopen zaterdag was het „zum Tode betrübt”. Voordat de Sne ker heren het eigenlijk in de gaten hadden stonden ze na „deze koude douche” onder het warm stromende water in de kleedkamer. Olympus ver loor met cijfers, die er niet om logen, nl. 157, 156, 155. Een team dat vorige week nog tot grote hoogte kwam, had deze dag een volkomen „off-day”. Lycurgus, sinds vorige week gewaarschuwd, was zeer goed op dreef, en Olympus kon maar geen vat krij gen op het spel van de Groningers. Sterker nog, de Sneker heren konden geen moment in hun normale spel ko men. Erg jammer voor volleyballend LSC GEKRAAKT Ook Be Quick heeft het in 2A niet tegen Leeuwarden kunnen bolwerken. In de Friese hoofdstad leden de Gro ningers een 20 nederlaag. Het bete kende de zevende triomf in successie voor de roodwitten, die thans al een voorsprong van zes punten hebben op hun naaste rivalen, want GRC, dat met Be Quick gelijk stond verloor verras send in Surhuisterveen (20). Rood Geel stelde op eigen veld tegen lan taarndrager VVK zeer teleur door met 11 gelijk te spelen. KOPLOPERS WONNEN In de vierde klas A maakten de kop lopers Blue Boys en Dokkum geen fout. De club uit Nij Beets versloeg Gorredijk met 12 en bleef daarmee de enige ongeslagen club in deze klas. Dokkum kwam thuis tegen WZS net met de hakken over de sloot (32). Uit de Friese hoofdstad kwam een verrassing. MKV ’29 werd namelijk met 12 verslagen door Stiens. Tryn- walden veroverde thuis twee puntjes ten koste van Kollum (32). De ont moeting Oldeboorn-De Walden werd uitgesteld. Blue Boys Dokkum Trynwalden Black Boys Stiens- De Walden MKV '29 Kollum WZS Gorredijk Oldeboorn de volgende keer thuis dubbel te re vancheren. OVERGANGSKLASSE HEREN De enige Sneker overgangsklasse ploeg was Olympus II, dat in „De Wijert” tegen Tavenu speelde. De Sne- kers behaalden in hun tweede wed strijd de eerste overwinning. De eer ste set ging via 27 en 412 met 615 naar Olympus. In de tweede set liet Olympus het even zitten. Het kwam zelfs met 82 achter. Olympus herstelde zich echter keurig en na de tussenstand 99, won het met 915. In de derde set sloeg de aanval, met aan het hoofd Jolt Stienstra een grote bres in de Tavenu-verdediging. Met een goed spelende Wim Ketelaar won nen de Snekers met liefst 315. Uitslagen: hoofdkl. dames: Slinger- aap-CJO 2—3 (15—9, 15—10, 9—15, 13—15, 5—15); Herc./Udi-DVC 2—3 (9—15, 15—11, 15—12, 7—15, 12—15); BATO-SEC 3—2 (15—4, 2—15, 15—6, 1315, 1510); Hygiëa-Mesacosa 32 (15—8, 8—15, 16—14, 8—15, 15—11); Be Fair-SFC 1—3 (3—15, 15—13, 2—15, 6—15). Heren hoofdkl.: Donar-SMS 31 (131 15, 15—6, 15—11, 15—13); Mesacosa- H2C/01haco II 0—3 (13—15, 4—15, 12— 15); Donar-BBSC 1—3 (15—12, 9—15, 12—15, 10—15): ZONO-SFC 2—3 (12— 15, 17—15, 15—10, 3—15, 9—15). Overgangskl. heren: Dosko-Postale 1—3 (15—10, 1—15, 8—15, 12—15); DVC-Ons Genoegen 3—1 (15—3, 15—6. 7_15, 15—4); ZONO H-Stentor 2—3 (5—15, 11—15, 16—14, 15—11, 11—15). 9 8 8 7 7 5 4 2 YVC WON In de vierde klas A heeft Bolswardia zijn voorsprong van vier punten op nummer twee, YVC behouden. Het bleef uitspelend Leeuwarden met 01 de baas. De Bolswarders zijn nog on geslagen. De Ulsters keerden met een keurige 13 overwinning op DWP te rug. Minder goed verging het Oudega, dat op eigen veld met 13 door Delf- strahuizen werd geklopt. Nijland be- bint na een uitermate zwak begin op dreef te komen. In Oosterend deelde het met 3—3 de punten met hekkeslui- ter SDS. Het staat nu op de zesde plaats. Bolswardia YVC Delfstrahuizen Leeuwarden Oudega Nijland DWP Makkum SDS Dankzij een grotere technische vaar digheid, maar vooral door een beter taktisch inzicht, heeft ONS het bezoe- Emmen en Sneek bleven ook in hun onderlln8e strijd aan de Lemmerweg vejfcSdé'rheld“'il«ï ongeslagen. Het werd een 1—1 gelijk spel. Beide doelpunten ontstonden uit den is de ONS.defensie vrijwel geen strafschoppen, maar de bezoekers moe hten na afloop nun handen dicht knij- moment ec]lt in moeilijkheden ge- pen, want de strafschop die zij kregen was een cadeautje van de scheids- j D h tempo uitgevoerde 1 ------- - v - - I tcyeit.uafi-L'i.ccvelb u-ui+f O/aueyt/l u-c. met een 2—1 nederlaag naar huis zond, kon hierdoor een punt op het leiden- v,itzwarten vaak V00r onoverkomelij- de duo inlopen. Het heeft nog een achterstand van twee punten. „readtsjes” leden nog geen nederlaag. De staartploegen Jubbega en Harlin gen verrichtten knap werk. De rood witten brachten het in Oude Pekela te gen Noordster tot een 33 gelijkspel en in de Friese havenstad bedwong Harlingen Velocitas (22). Beide clubs kwamen hierdoor een punt dichter bij Drachten, dat in Delfzijl eervol met 10 van Neptunia verloor. Met Ger- manicus is het helemaal mis. In de Drentse hoofdstad incasseerde het van de Sportclub zijn vierde achtereen volgende nederlaag (32). Emmen Sneek Zw.w.einde Neptunia Alcides Spel. Assen Germanicus Velocitas Noordster Drachten Jubbega Harlingen rechter. Van opzettelijk hands was geen sprake. Zwaagwesteinde, dat Alcides jeoenaaiwallen daarentegen stelden de Ook ae jie prof)iemen, waarvan vier uitsteken de doelpunten het gevolg waren. vaarlijker. De vaak ongrijpbare voor hoede met een excellerende De Jong 10— 11 12— 10 17—15 9—12 11— 17 9—17 14—15 13— 20 8—16 - - gasten het grootste gedeelte van de ongeslagen. Het werd een 11 gelijk spel. Beide doelpunten ontstonden uit Oosterparkers met nn Hp viifda nlaats’. Friesland leverde een k’ tie door Harkema Opeinde te bedwin- vallen al bij de 16-meterlijn. ONS, dat gen (1—1). Leeuwarden Be Quick GRC Rood Geel Frisia Gronitas H. Opeinde Surh.veen LSC Oosterparkers Friesland VVK LSC kreeg in Groningen een harde dreun te verwerken. Debutant Groni tas kraakte onze stadgenoten met 70! De blues vielen hierdoor terug van de vijfde naar de negende plaats. Met Fri sia gaat het daarentegen crescendo. Het versloeg ditmaal C 21 en staat nu al op de vijfde plaats', blijven, want meestal strandden de in pe presta- de breedte opgezette tempoloze vanuit een gesloten verdediging, veelal i met dieptepasses werkte, was veel ge- 1 hoede met een excellerende De Jong schiep zich enkele uitstekende kan sen en het eerste doelpunt liet dan ook niet lang op zich wachten. In de 10e minuut kwam de bal na een voorzet van Bootsma, precies voor de voeten van’ midvoor V. d. Heide, die doelman Van der Harst op prachtige wijze pas seerde (1-0). Een kwartier later was het opnieuw de Sneker aanvalsleider,'die goed voor bereidend werk van De Jong op de enige juiste wijze afrondde (2-0). De gasten konden hier alleen maar een goed genomen vrije trap van linksbin nen Mensonides tegen over stellen, die echter geen resultaat opleverde. Ook na de hervatting hetzelfde spel- beeld. Een krachteloos aanvallend Drachtster Boys, dat steeds opnieuw zonder enig taktisch inzicht zichzelf in het Sneker strafschopgebied in de weg liep en een beheerst verdedigend ONS, dat zich via snelle tegenstoten enkele fraaie kansen verwierf. Een tweetal glasharde kogels van G. Bil leverde net geen treffer op, maar in de 18e minuut profiteerde Cnossen van een foutje van de Drachtster doelman en zat ONS op rozen (3-0). Bootsma scoorde nog eenmaal via doelman Van der Harst, maar zag dit doelpunt afgekeurd door scheidsrech ter H. Bouwhuis. In de laatste minuut verrichtte Van der Heide de hattrick en schoot ONS naar een zeer verdien de 4-0 zege. een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5