Amsterdamse kunstenaars exposeren I Verhoging liggeld ligt bewoners woonschepen zwaar op de maag Anti-honger-actie f AGENDA I soms in de raadsvergaderingen heel origineel uit dg hoek komen. Dat 4 gebeurde ook dinsdag. Als de ge- J meente bij inschrijving land wil ko- 4 pen. dan dient zij te zorgen, dat zij de hoogste bieder is. Zo logisch als Waterpoort-krabbek VRAGEN IN DE RAADSVERGADERING 1 I van IJLST WYMBRITSERADEEL en Oud-burgemeester F. Tjaberings van Wymbritseradeel overleden Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, t t t 122e jaargang no. 86 Donderdag 26 okt. 1967 ORI1FHOUTS NIEUWSBLAD In Fries Scheepvaart Museum Oud-Sneker ds. Ruiter in Baarn overleden JONGEMAN MET AL TO I AN f 80 IN DE SLOOT Hei Sneelur Nieuwsblad is eee combineerde utiaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Leger des Heils krijgt bezoek uit Groningen Weggelopen Duits meisje was in Sneek SNEEKER NIEUWSBLAD LAND KOPEN VVD-raadsüd kan Bosma Het de MEEVALLERTJE voorzitter stelde De der of hij een nieuw shirt kreeg, allemaal begon, gelezen. Unema gerust. Er is geen geld onttrok ken aan het project Looxmaschool. Er wordt naar gestreefd zo spoedig moge lijk met een plan te komen. Het bleek, dat de financiële positie van de ge meente op 1 oktober naar het oordeel van G.S. van dien aard was, dat men geld beschikbaar wil stellen voor de L RASTERHOFF. burgemeester van Sneek Verschil nl MAANDAGS sn DONDERDAGS s-antooi vuoi idmimstratie en redaktie JEDEMP1E HOL b telefoon 05150 3005 Redacteur H. A de Boer telefoon 4091 hadden aanvankelijk de drie klokken op 17 oktober willen aan- t brengen, maar door de hevige storm op die dag kon dit niet door- 4 gaan. Begin november zal ds. mr. J. A. Vaandrager in een bijzon- dere kerkdienst de klokken inwijden. De hervormde gemeente van Sneek kon onlangs tijdens een kerkdienst reeds de klokken 4 horen luiden, nl. door middel van een bandopname. Om de aan- schaffing mogelijk te maken werd een klokkenfonds ingesteld, X waarvoor ruim 9400 bijeengebracht werd. f Vanmorgen is in .Leeuwarden de oud-burgemeester van Wym britseradeel, de heer F. Tjabe rings, overleden. Hij was bijna 75 jaar oud. Ruim tien jaar ge leden, met ingang van 1 augus tus 1957, ging hij met pensioén, na het burgemeestersambt bijna 37 jaar te hebben bekleed, waar van hij 16 jaar doorbracht in Wymbritseradeel. Daarvoor was hij burgemeester in Nieuwolda en Hoogkerk. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Tjaberings volgde in 1941 de door de Duitsers omge brachte burgemeester Van Haer- sma Burna op. Hoewel hij een geboren Groninger was, paste hij zich zeer goed aan in de Friese gemeente. De eerste jaren waren niet gemakkelijk (oorlog), maar de heer Tjaberings beschouwde zijn ambt als een roeping. Hij maakte studie van de Friese taal en schreef later zelfs Friese ge dichten. Hij was zowel bij de inwoners van de gemeente als het personeel bemind om zijn hartelijke en gemoedelijke om gang. rijk, dat zij het deze week in kader geheel overnam. En zo werd het tenslotte ook in Sneek, waar het Laten we het ook nog even heb ben over die andere twee factoren: wonen en werken. Die hangen zo nauw met elkaar samen, dat de meeste mensen hier niet zouden wo nen als ze hier geen werk hadden. Met de woongelegenheid lijkt het op het ogenblik in onze stad niet zo gek. Er staan zelfs heel wat huizen leeg. (Te hoge huur?) De werkge legenheid baart meer zorgen. Ge lukkig wordt er morgen weer een nieuwe fabriek geopend, n.l. Yoshi da. Op het thans nog braak liggende industrieterrein zal binnen afzien bare tijd ook een nieuwe industrie verrijzen. bouw van de kleuterscholen. Daaren boven was nog eens f 270.000,be schikbaar gesteld voor in eerste in stantie de bouw van een nieuw gym nastieklokaal bij de ds. Lucas Fockens- school (chr. ulo-school). Maar het schoolbestuur is zelf vrij om dit bedrag voor een ander doel aan te wenden. De heer J. P. de Vries had er be hoefte aan om aan de vooravond van de opening van de sporthal een „woord van oprechte, hartelijke dank” te spre ken. Hij sprak de hoop uit, dat deze hal aan haar doel mag beantwoorden. De heer Van den Akker was bezorgd over de kosten voor de gemeente, die zouden voortvloeien uit het sluiten van een rekening-courant-overeen- komst met de Stichting „Sudergoa”. De voorzitter merkte op, dat er geen of nauwelijks kosten aan zijn verbon den. Als die in rekening zouden moe ten worden gebracht, zou dat lijken op „kruidenierspolitiek”. Vandaag is het een heuglijke dag. Daarom is een woord van dank en hulde voor hen, die zich hebben ingezet om het zo ver te krijgen, dat de Sneker sporthal kan worden geopend, hier zeker op zijn plaats. De bekende spreuk „mens sana in corpore sano” (een gezonde ziel in een gezond lichaam) geeft het be lang aan van de sport, voor de „bo dy” en voor de geest. Dat een stad nog niet een hoog peil van „leef- baarheid” heeft bereikt als men er kan wonen en werken, wordt in deze tijd steeds meer ontdekt. Een derde factor, hoe je er kunt recre- eren, bepaalt die leefbaarheid in grote mate. Waar als gevolg van mechanisatie en zelfs automatise- i ring de toekomst vast en zeker een 1 zee van vrije tijd zal opleveren, is i het scheppen van rr. gelijkheden om die tijd zinvol door te brengen van het grootste belang. Van werkende mens tot spelende mens (homo lu- i dens). Sportaccommodatie, recrea- tieve voorzieningen in de vorm van parken, plantsoenen, campings, ge- bouwen voor culturele manifesta- ties zullen een steeds groter deel van het geld opeisen, dat door de gemeente wordt besteed. Het besluit om deze prachtige sporthal te bou- wen is dan ook een zeer wijs be- sluit geweest. Onze oud-stadgenoot ds. W. Ruiter, predikant van de Chr. Gereformeerde Kerk van Baarn, is dinsdag na een langdurige ziekte op ruim 62-jarige leeftijd in Baarn overleden. Ds. Ruiter, die werd geboren in Huizen (NH), stond van 1945 tot 1953 in Sneek. vanwaar hij naar Baarn ver trok. Tijdens zijn ambtsbediening in onze stad was hij president-curator van het Johannes Bogerman-lyceum, bestuurslid van de Stichting protes- tants-christelijk ziekenhuis te Sneek, bestuurslid van het Sneker kwartet voor evangelisatie, voorzitter van de provinciale afdeling Friesland van de Bond van chr.-gereformeerde zondags scholen, voorzitter van de afd. Fries land van het Verbond van chr.-gere formeerde evangelisatiecommissies en namens de classis Leeuwarden geeste lijk verzorger van de gedetineerden in Sondel. Van zijn hand verschenen tal van publikaties, o.m. een studie over Docent van Lingen. De begrafenis zal zaterdag a.s. plaats vinden om 1 uur op de alg. begraaf plaats te Baarn, na een rouwdienst in de Kruiskerk, die om half twaalf be gint. Niet minder dan elf mensen zaten er dinsdagavond in de Sneker raadzaal op de „tribune” om er bij te zijn als er vragen zouden worden gesteld over de verhoging van de vergoeding, die moet worden betaald voor een ligplaats van een woonschip in gemeentelijk water. Hun ge duld werd niet zo heel lang op de proef gesteld. De agenda was in drie kwartier afgewerkt. De heer Van den Akker kreeg toen gelegenheid zyn vragen op het college van b. en w. af te vuren. Hij vroeg zich af of het noodzakelijk was om de vergoeding van 1.te verhogen tot 4. per week. Een verhoging van 300%. De motivering van dit besluit van' het college vond de heer Van den Ak ker onvoldoende. De bewoners hadden nl. een brief gekregen waarin hun dit werd meegedeeld. Het bleek, dat de verhoging verband hield met de ver huizing van een aantal schepen van de Zwette naar de Woudvaart. Dat was gebeurd omdat zij door de verandering van de Dillebrug bij Oosterwierum van ophaalbrug in vaste brug anders nooit meer uit de Zwette zouden kun nen varen. De heer Van den Akker vroeg zich evenwel af wat de verho ging van het liggeld nu met deze ver huizing te maken had. „Als ik er had gewoond, zou ik ook in verzet zijn ge komen”, aldus het raadslid. Hij onderwierp vervolgens de facili teiten, die de bewoners voor dit geld genieten, aan een beschouwing. Die zijn ook bepaald niet om over naar huis te schrijven. Zo is b.v. de verlich ting onvoldoende. Wel is er nu een goed tegelpad, dat moet gezegd wor den. Zou het college de zaak nog eens kunnen bezien, zo vroeg de heer Van den Akker, en dan eventueel het be drag iets terugbrengen? Hij wees er op, dat er in sommige gemeenten he lemaal geen liggeld wordt geheven. REDELIJKE VERGOEDING Burgemeester Rasterhoff antwoord de, dat naar de mening van b. en w. de vergoeding van f 4,per week re delijk is voor het gebruik van ge- meente-eigendom. Ook in vergelijking met wat in andere gementen wordt be taald vond hij dit niet onrechtvaardig. Bovendien hoeven de ménsen in de woonschepen geen personele belasting te betalen en evenmin grond- en straatbelasting. Dat de motivering van het besluit in de brief niet helemaal gelukkig was, gaf de burgemeester toe. De mensen krijgen nog een brief. De heer Bosma vond f 4,ook rijke lijk hoog. Hij vergeleek dit met het bedrag dat hij per jaar aan straatbe lasting moet betalen. Deze mensen moeten zelf nog de paaltjes in de grond slaan voor hun schip. De burgemeester beloofde, dat de verlichting zal worden bekeken. Op een vraag van mevr, de Graaff waar de Notenbalk van Elektronische orgels de heer C. Klaasse van Phi- De heer Bosma toonde zich even eens bezorgd over de gemeentelijke financiën. De gemeente had nl. enkele percelen land gekocht. Is daar een goede taxateur aan te pas gekomen en betaalt de gemeente niet te veel als het bij inschrijving gaat? De voorzitter vond het belangrijker, dat de gemeente het land dat zij nodig heeft kan kopen dan dat er misschien teveel voor is be taald. Naar aanleiding van het voorstel om raamventilatoren aan te brengen in een aantal gemeentewoningen stelde de heer B. de Vries de vraag of dat niet in alle gemeentewoningen kon ge beuren. Het antwoord van de voorzitter en wethouder Bergma luidde, dat men in principe bereid is, maar dat het ver zoek van de bewoners moet uitgaan. Op het ogenblik moet de gemeente nog zoveel mogelijk de niet-noodzakelijke investeringen beperken in verband met de financiën. De heer Van den Akker stelde ook nog een vraag over het aantrekken van mensen voor de functie van ambtenaar van de burgerlijke stand. Het bleek, dat hiervoor nog geen bevredigende oplossing is gevonden. De 17-jarige jongeman P. de H. uit Bolsward kocht onlangs een auto voor f 80,Vorige week zaterdagmiddag ging hij daarmee uit rijden. Bij Nijlan- derzijl raakte de wagen evenwel van de weg in de sloot. Later bleek, dat er een wiel afgelopen was, maar het is niet zeker of dit het gevolg of de oor zaak was van de vreemde manoeuvre. De auto werd zwaar beschadigd, de jongeman kwam er zonder kleerscheu ren af. Hij kon pas deze week door de politie worden gehoord. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt, terwijl de wagen in beslag is genomen. Morgenavond komen bij u jongelui aan de deur om het u vanmorgen door de melkhandelaren verstrekte zakje op te halen. Misschien hebt u, toen uw melkleverancier u dit zakje overhan digde, de verzuchting geslaakt: „alweer een collecte voor de Anti-Honger- Actie”, waarbij u dan dacht aan de nog zo vers in het geheugen liggende in zamelingen voor India. Hoe begrijpe lijk zo’n eerste reactie moge zijn, bij nadere overweging zult u tot de con clusie moeten komen dat het beroep, dat thans op u wordt gedaan, voort komt uit bittere noodzaak. Dagelijks kunt u lezen en zien en horen, dat in g^-ote delen van onze wereld nog bit tere ellende heerst tengevolge van honger en ondervoeding. Hoe erg die ellende is kunnen de meesten onder ons zelfs niet bevroeden, omdat wij leven in een land, waar het begrip honger nog slechts de betekenis heeft van trek in eten. Alleen de ouderen, die de tweede wereldoorlog bewust hebben meegemaakt, zijn in staat zich te herinneren welk een verwoestende uitwerking werkelijk gebrek aan het allernodigste veroorzaakt. Het is ter bestrijding van die ellen de, dat de NOVIB (Nederlandse Or ganisatie Voor Internationale Bijstand) thans bij u aanklopt om uw hulp. Anti-Honger-Actie betekent niet alleen, en zelfs niet in de eerste plaats, leni ging van acute hongersnood. Hoe be langrijk dit laatste ook is, het geeft geen duurzame oplossing. Daarom is het streven in de eerste plaats gericht op verbetering van de economische si tuatie in de ontwikkelingslanden. Dit jaar wordt uw medewerking gevraagd voor een irrigatie-project in het ver armde droge gebied Gunung Kidul op Midden-Java, voor verbetering van 't onderwijs in Columbia, voor voedings voorlichting in het slecht gevoede Noordoost-Brazilië en voor pluimyee- verbetering in Ecuador. Door realise ring van dit soort projecten worden de ontwikkelingslanden in staat ge steld zelf het spook van honger en ondervoeding te verjagen. Er wordt tegenwoordig veel gespro ken en geschreven over ontwikkelings hulp. Van het verkiezingsprogram van verschillende politieke partijen maak te zij een belangrijk bestanddeel uit. Thans kunt u tonen, dat deze zaak u ernst is. Moge morgenavond de in ander verband zo bekende uitroep be waarheid worden „Geen Woorden maar Daden”. Hopelijk blijft er in de toekomst ook nog tijd over om zich te bezin nen op de geestelijke dingen. Op dit vlak is de laatste jaren een enorme beweging gaande. Dinsdag is het 450 jaar geleden, dat Maarten Luther de hervorming inluidde. Vandaag wordt door sommige roomskatholie ken openlijk uitgesproken dat hij gelijk had. Wat een aantal jaren ge leden voor onmogelijk werd gehou den wordt dinsdag a.s. werkelijk heid: een gezamenlijke herdenking van hervormingsdag. In de Martini kerk zal ’s avonds het woord wor den gevoerd door kapelaan Feijen en de hervormde dr. Witteveen. De chr. muziekvereniging „Harmonie” zal spelen en ’t r.k. koor zal zingen. Het belooft ’n interessante avond te worden. Overdag zullen in Wit- marsum (Vinea Domini) ongeveer 50 predikanten en 'priesters uit het westelijk deel van Friesland een ge sprek voeren onder leiding van een protestantse professor en een pater. Sinds enkele dagen om precies te zijn: vanaf 21 oktober heeft het Fries Scheepvaart Museum zijn poor ten geopend voor een tentoonstelling van werken van Amsterdamse kunste naars, een tentoonstelling die tot stand gekomen is in samenwerking met de Nederlandse Kunststichting en de Fryske Kultuerried. Er hangen in de daarvoor bijzonder geschikte zaal 36 kunstwerken waar van de helft uit olieverfschilderijen bestaat en verder uit gouaches, aqua rellen, inkt- en krijttekeningen. Bij deze expositie is het niet zo, dat aan één bepaalde schilderrichting aan dacht geschonken is. Integendeel, men kan zelfs wel stellen, dat hier voor iedere willekeurige bezoeker wel wat te waarderen valt. Bij het binnenkomen wordt de aan dacht al direct getrokken door twee stillevens van mevrouw Westendorp- Osieck, bijzonder gaaf en boeiend ge schilderd. Daaruit spreekt een groot vakmanschap, vooral in de verfbehan- deling. Volkomen ander zijn even ver der de schilderijen van Dirk ten Hoedt, („landschappelijk stilleven” en „open landschap”). Buitengewoon sterk ge componeerd werk. Het zou ons te ver voeren om het werk van alle 23 expo santen uitvoerig te bespreken, maar enkele van hen moet ik toch nog wel speciaal noemen. Zo vond ik de krijt tekening van Thea van der Pant bij zonder knap en het grote schilderij van Paul Hugo ten Hoopen, dat op een zeer goede plaats hangt, is een uitste kend werkstuk. De namen van schilders als Bob Buys, Jef Diederen (van hem hangt er een fel, explosief geschilderde „dak dichting”), en Dick Elffers spreken voor zichzelf. Prachtig van kleur nuances is ook het schilderij „Fontai nebleau” van Wim Vaarzon Morel, en bijzonder boeiend het werk van Jean Moreaux, vooral zijn „Sarphatipark”. Het peil van deze tentoonstelling is zeer goed. Van het eerste („Var- om de verhoging nu plaatsvond, ant woordde hij, dat dit alleen een gelijk trekken betekende. De mensen in de Zwette moeten nl. al lang f 4,per week betalen. De heer B. de Vries herinnerde er aan, dat dat bedrag destijds was vast gesteld aan de hand van een begroting om de kosten, die waren gemoeid met een tegelpad en andere voorzieningen langs de Zwette, te dekken. Aan de Woudvaart ziet het er echter heel an ders uit. Moeten de mensen daar nu betalen voor wat aan de Zwette is ge beurd? De voorzitter bleef echter bij zijn eerder uitgesproken standpunt. B. en w. hadden trouwens diezelfde dag de zaak nog bekeken. NIEUW RAADSLID BEëDIGD Zoals gezegd leverde de agenda wei nig stof tot opmerkingen uit de raad, die op de heren Gerrits en Meijer na voltallig was. Deze beide heren waren wegens ziekte verhinderd. Aan het begin van de vergadering werd de heer Jonkers beëdigd, waarna de voorzitter een gelukwens uitsprak. Hij had ge hoord dat het nieuwe raadslid wel eens scheidsman was geweest en sprak de hoop uit, dat hij indien nodig ook in de raad als zodanig zou optreden. Mevr. De Graaff had tal van vragen n.a.v. een ingekomen stuk, nl. de be groting van de Stichting Muziekschool Sneek e.o. Wordt er gestreefd naar een centraal gebouw, b.v. een schoolge bouw, dat niet meer in gebruik is? Deze zaak is zeer urgent. De toestand zoals die nu is is onhoudbaar. De voorzitter antwoordde bevesti gend. Het kan ook zijn, dat er een andere oplossing wordt gevonden. Daarover beslist echter het algemeen bestuur en niet het gemeentebestuur. De raad benoemde mej. M. Siemers tot lerares lichamelijke oefening aan het Magister Alvinus-gymnasium en mej. T. Kooima uit Heerenveen tot onderwijzeres aan de Bolwerkschool (openbare school voor g.l.o.). Mevr. Unema sprak namens haar fractie (de PvdA) haar vreugde uit over het plan om twee kleuterscholen te bouwen, nl. één in de Noorderhoek en één in de Lemmerwegwijk. Zij wees nog eens op het belang van het kleu teronderwijs. Maar zij had nog één zorg: Waaruit worden deze scholen gefinancierd? Toch niet met het geld, dat bestemd is voor de bouw van een nieuwe Looxmaschool? Wat deze school betreft drong zij aan op spoed. Mevr. De Graaff vroeg hierbij aan sluitend of de financiering wel rond is. En is er ook geld beschikbaar voor een bijzondere kleuterschool in Noordoosthoek? Het komende weekeinde komt een groep van 15 jonge mensen van het Leger des Heils uit Groningen met hun leidprs naar Sneek om daar enkele bijeenkomsten te leiden. Zaterdagavond 8 uur is er in het gebouw aan het Kleinzand een bijeen komst, die aangepast is aan de jonge mensen. Verder zijn er bijeenkomsten op zon dagmorgen 10 uur en zondagavond 8 uur. Aan de laatste samenkomst gaat om 7 uur een bijeenkomst vooraf op de Eierbrug bij het Grootzand. Tot en met zaterdag 4 november Ten toonstelling schilderijen van Amster damse kunstenaars in het Fries Scheepvaart Museum. Dagelijks ge opend van 10.12.00 en 13.30-17.00 uur. Zondags gesloten. Zaterdag 28 oktober Keurturnwedstrijd heren Nederland-Oostenrijk in de nieuwe Sporthal, Almastraat. Aan vang 19.30 uur. Maandag 30 oktober 's avonds 8 uur in „Ons Gebouw” Demonstratie door Het Huis met Philicorda m.m.v lips. Dinsdag 31 oktober Show- en Voor lichtingsavond voor dames van za ken in de Galigastraat etc. Foyer Amicitia, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 31 oktober Interkerkelijke bij eenkomst ter herdenking van 450 jaar Hervorming in de Martinikerk te Sneek, m.m.v. het kerkkoor van de R.K. Parochie en de Chr. Mu- ziekver. „Harmonie”. Sprekers kape laan G. J. Feijen en dr. K. M. Wit teveen. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Maar één ding is zeker: Leraren zijn geen katjes die je zonder hand schoenen ku->‘ aanpakken. Dat lezen wij in Limiet, het schoolblad van het christelijk lyceum. Er is een 1 nieuwe redactie, die één kreet alvast f van de vorige heeft overgenomen: help ons aan kopij. Overigens ziet het er keurig uit voor een school blad. Vooral met het interviewen van meer of minder prominente personen is men op de goede weg. Wie weet bent u vo1~'nde keer aan de beurt, zo einj:"t het eerste f interview. 1 Binnenkort zal ook in het Sperkhem op zondagmorgen feeste- lijk klokgelui weerklinken. Woensdagmorgen werden drie zware bronzen klokken in de klokkenstoel van de Ichthuskerk gehesen. Het was een heel karwei, maar de mensen van klokkegieterij Van J Bergen uit Heiligerlee hadden zoiets vaker bij de hand gehad. Zij Door de politie is deze week het 16- jarige Duitse meisje M. Z„ afkomstig uit de buurt van Dortmund, aangehou den. Zij was weggelopen van huis en verbleef al een paar weken in ons land. Ze verkeerde hier voornamelijk I in provo-kringen. Via Twente en Gro ningen belandde zij in onze stad, waar ze sinds het weekeinde onderdak vond in een gezin. Daarvoor had ze wat rondgezworven. Gisteren is zij door haar vader opgehaald. kens” van mevr. Esser-Wellensieck) tot het laatste werk (het al genoemde schilderij van Wim Vaarzon Morel) blijft het boeien. Een bezoek aan deze expositie is stellig de moeite en de kosten (de entreeprijs bedraagt f 0,50) waard. Voor wie lust krijgt een schil derij te kopen, op deze expositie is de rijkssubsidieregeling (25% korting) van toepassing. De tentoonstelling blijft tot 4 novem ber te bezichtigen, alle dagen be halve zondag van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. eerst mevr. wat, anders gaat het land naar een ander. Op de vraag of het verschil met de op één na hoogste bieder groot of klein was, antwoordde de voorzitter lakoniek, dat dat wel dui zenden guldens kan schelen. Uit dit antwoord blijkt wel, dat de andere leden ten onrechte een beetje de T gek hadden met de zuinigheid van de heer Bosma. Deze verstond zijn J plicht als raadslid zeer wel, nl. te waken over het geld van de ge- J meente (dat zijn wij met z’n allen). Blijft de vraag hoe de gemeente op 1 de goedkoopste wijze land kan ver- krijgen. J Je leest de laatste tijd nogal eens t van incidenten op de sportvelden; 4 voetballers die weggestuurd wor- t den, scheidsrechters die gemole- 4 steerd worden enz. De sportiviteit is t bij dergelijke gebeurtenissen wel 4 ver te zoeken. Gelukkig kan het ook f anders. Zo gebeurde het begin sep- i tember, dat in de wedstrijd Leeu- t warden zm. II tegen ONS II (uit 4 onze stad) het shirt van een Leeu- i warder voetballer scheurde toen 4 een Sneker het per ongeluk beet- t pakte. Op de vraag van de Leeuwar- 4 der of hij een nieuw shirt kreeg, t antwoordde onze stadgenoot, dat dat 4 niet ging. Wel kon hij een nieuw J stel ondergoed leveren, want hij 4 werkte in de textielbranche. Tot t verbazing van de Leeuwarder, die 4 het voorval al haast was vergeten, t ontving hij enige dagen later in- 4 derdaad een pakje met een stel on- ondergoed en een brief, waarin de ONS-man ook nog zijn excuses aan bood voor het beschadigde shirt. Het bovenstaande krabbeltje zou nooit geschreven zijn als het club- 4 blad van S.C. Leeuwarden er niet een leuk verhaal van had gemaakt onder de kop „Er zijn nog heren onder voetballers”. De redactie van de Sportkroniek vond het zo belang- t t t b t Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt hand elsad verten ties) lager. Abonnementsprijs t 4, per half jaar. Franko per oost f0,— per half Jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1