Sneker kerken vierden samen WAT F.K OP HET SCHERM KOMT hervormingsdag TE KOOP EENGEZINS WONINGEN o Russische revolutie voor 50 jaar T.v.-programma in ’t kort r* "-l aantrekkelijke Avondje Rusland geweest - 't moet mooi worden Niet: ’t is mooi Franse eenakter Midzoniernachtsdroom Caterina Valenteshow Rudi Carrellshou gelegen aan het Bottinge in het uitbreidingsplan Stadsfenne te SNEEK Inlichtingen in de COMPLEET INGERICHTE MODELWONING Bottinge 78, iedere woensdag en vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. Kapelaan Feijen: Christus de enige Verlosser Ds. Witteveen: Kritisch zijn tegen onszelf Jeugd-fotowedstrijd Europese Gemeenschap De zeventigers- nieuw orosramma DE WEI \EI DOKTER Curt je dansen Veemarkt ^neek Geslaagde koekactie van OT!B. Nijland re» i' k,i‘ F. v een ii Ds. HEILIGEN 1: op weg naar op NATIONAAL GRONDBEZIT N.V. deze toch wel magere avond. mevrouw Alain is een enorme klets kous. I. KUIPERS Psn„ Drylts. Tel.: 05150-2222. Makelaardij Van der Schoot Co., Stationsweg 26, Leeuwarden. Tel.: 05100-25566. Nationaal Grondbezit N.V., Postbus 1818, 's-Gravenhage. Tel.: 070 - 606903. ZONDAG. Nederland 1. Het gebrui kelijke zondagmiddagschema, d.w.z. de Teleaccursussen, Monitor met de be- kende onderdelen en een protestantse kerkdienst uit de Tabelnakelkerk in Vaassen. Om half zeven komt het IKOR terug met de vierde en laatste aflevering van Bericht over Luther, het gezamenlijk programma over de reformatie, onderbroken door Pipo de I Clown en Woord voor Woord. Na NTS- ZATERDAG. Nederland 1. Het mid dagprogramma van de VARA zoekt het eerst in het lachwerk en wel in de vorm van de malle Amerikaanse serie Samen op het dak, ja gezellig. In de rubriek Haar/Hem voor de haar een programma over ouders, die niet voogd zijn over hun kinderen en die toch wel eens willen bezoeken en voor hem een show van mannenmode. Voor de hele sport, die toch over iets meer facilitei ten lijkt te beschikken sinds de publie kelijk geuite klacht van Bob Spaak, zet de AVRO het avondprogramma in met de kleurenkomedië de Vliegende Non, die erg enthousiast door de kij kers blijkt te zijn ontvangen. De „luch tige” avonturen van zuster Bertrille hebben vreemde gevolgen. Ja, en dan voor de derde maal in dit seizoen de Caterina Valente-show. Ze hebben allemaal dezelfde gladde, vak kundige uitgewerkte formule. Gast- liedj esschrijver is Frantz Grothe, een echte schlagercomponist van de oude stempel, die tientallen overal gezon gen en gespeelde melodietjes heeft ge schreven. We zullen er vele van ho ren. Medewerkenden aan de show zijn de kleine voortvarende Amerikaanse Peggy March die zestien was toen ze voor een tournee naar Duitsland kwam, maar die daar sindsdien is blij ven hangen omdat ze zoveel succes had de Fransman Jean Pierre Cas sell (met Engelse liedjes) en niet te vergeten onze eigen Ronnie Tober. Natuurlijk zijn ook Silvio Francesco en de zangers en dansers van de partij en ontbreekt een variéténummer niet. Pierre Jansen en Leen Timp presen teren voor de tweede maal in dit sei zoen hun Kunstgrepen. den in eigen huis. Ds. Witteveen waar schuwde er voor, dat we niet alleen maar lief tegen elkaar moeten doen, maar vooral ook eerlijk moeten zijn. In de protestantse kerken zit men nog vaak in het isolement. We moeten kri tisch zijn tegen onszelf, aldus ds. Wit teveen. Het r.k. parochiekoor o.l.v. de heer P. Tiel Groenestege zong vierstemmig het Gloria” in het Nederlands. De aanwezigen zongen samen enkele lie deren, waaronder ook het bekende Luther-lied „Een vaste burcht Brinkman sprak een gebed uit. t er van de idealen van de revolutie is ge- wereldvraagstuk van de eerste I MAANDAG. Nederland 1. Kenmerk is geheel gewijd aan de viering van de 450 jaar reformatie, waarover we de laatste weken al heel wat hebben ge zien en gehoord. Fred Flintstone heeft het niet gezien op z’n nieuwe buurman, maar Dino zorgt voor opluchting als alles fout dreigt te lopen. Na het journaal de KRO-bijdrage aan de herdenking van de Russische revolutie, een halve eeuw geleden. Twee documentaires eigenlijk, die na elkaar worden uitgezonden. De eerste is een historische reconstructie van de gebeurtenissen van vijftig jaar geleden, die van ontzagwekkende betekenis zouden zijn voor de wereldpolitiek. De Britse commerciële maatschappij Gra nada heeft dit werkstuk gemaakt in samenwerking met het Russische film bedrijf Novosty. Dank zij, deze samen werking kon Tien dagen, die de wereld schokten, een historisch C worden. Er is buitengewoon veel werk gemaakt van deze documentaire en dank zij de steun van de Russen kon mep de beschikking krijgen over aller lei materiaal, dat nog nooit aan de onenbaarheid was prijs gegeven. De tien dagen, beginnende met het schot van de nog altijd in de haven van Leningrad liggende kruiser Aurora, worden zo zorgvuldig mogelijk gere construeerd. Men krijgt daardoor een indruk van de gebeurtenissen in de grote Russische steden en van de ge weldige ommekeer, die Lenin en de zijnen teweeg brachten. Een waarde bepaling wil deze documentaire niet zijn Zo zou men de tweede documen taire kunnen zien, die als titel kreeg Vijftig jaar Irter, een tussentijdse ba lans bij het goude” jubileum van de Sovjet-Unie. Joost Tholens en Henk En nu moeten we niet zeggen: ’t is mooi geweest, maar 't moet in Sneek mooi worden. Dat was de oproep, die de gereformeerde ds. G. J. Brinkman tot slot richtte tot de mensen van de verschillende kerken, die dinsdagavond in de Martinikerk waren samengekomen om hervormingsdag te vieren. Ove rigens zullen de aanwezigen het met hem eens zijn geweest, dat het inder daad een mooie avond was. Een historische avond bovendien, omdat voor het eerst protestanten en roomskatholieken samen een Luther-herdenking hielden. Er werden belangwekkende dingen gezegd door kapelaan G. J. Feijen de hervormde dr. K. M. Witteveen. standen aan de kaak stellen, hij wilde hervorming. Voor de R.K. Kerk is het zinvol om stil te staan bij de betekenis van Lu ther voor deze kerk. „Ik ben blij, dat de protestantse kerken niet meer op eigen houtje de hervorming herden ken”, zo vervolgde de kapelaan. Hij wees er op, dat zijn Kerk op het Twee de Vaticaanse Concilie formeel had erkend medeschuldig te zijn aan de verdeeldheid van de christenen. en Het programma begon met inleiden de muziek door de chir. muziekvereni ging „Harmonie”, dat deze keer onder leiding van de heer A. Brens, bewon dering afdwong voor de wijze van musiceren. De grote kerk was behoor lijk bezet. Onder de aanwezigen be vonden zich verscheidene voorgangers van de Sneker kerken. Kapelaan Feijen las het bijbelge deelte Romeinen 1, vers 16 .en 17, waarin Paulus schrijft: „Want ik schaam mij het evangelie niet, want het is een kracht Gods tot behoud voor een ieder die gelooft, eerst voor den Jood, maar ook voor den Griek. Want gerechtigheid Gods wordt daarin ge openbaard uit geloof tot geloof, ge lijk geschreven staat: De rechtvaar dige zal uit geloof leven”. Een „historische week" voor de Nederlandse televisie, waarin veel aandacht wordt besteed aan het feit, dat vijftig jaar geleden de Rus sische revolutie uitbrak. De televisie brengt ons twee indrukwekkende documentaires over dit gebeuren, ’t is dus Russisch wat de klok slaat. Verder een uitvoering van Shakespeare’s Mid- zomernachtsdroom en de shows van Rudi en Caterina. De fotowedstrijd voor de jeugd, ge organiseerd door de E.E.G. te Brussel, eindigt op 15 november a.s. Jongeren van 13 tot 25 jaar kunnen aan deze w 'strijd deelnemen. Het onderwerp luidt: „Wij Europeanen”. Ook films en dia’s van alle gangbare formaten, max. 5 dia’s en 2 films, projectieduur 10 mi nuten, kunnen worden ingezonden voor deze wedstrijd. Een folder wordt op aanvraag gratis toegezonden. De in zendingen kunnen worden gezonden aan de Stichting ter bevordering van de Amateurfotografie, Singel 32 te Amsterdam. Op het adres: Europa Jeugdprijs ’67 vermelden. Als prijzen zijn beschikbaar: 25 Europareizen per vliegtuig, boot of trein; 1000 prijzen in natura en waar debonnen, alsmede 150 gouden objec tieven. Zondag 5 november, 19.00 Ned. 2: Axel Nort. Zou Elia, de eigenares in tweedehandsgoederen, iets te maken hebben met de zaak? De kapelaan herinnerde er aan, dat de R.K. Kerk een aanzienlijk aantal heiligen kent. Mannen en vrouwen, die zich als geloofsgetuigen deden ken nen. Lichtende voorbeelden. Op de lijst van alle heiligen komt de naarn Maarten Luther niet voor. Wel op een andere lijst, met namen van hen, die getroffen werden door de pauselijke banvloek. In 1520, dus 3 jaar nadat hij zijn 95 stellingen bekendmaakte werd Luther in de ban gedaan. Op 10 de cember van dat jaar verbrandde hij de banbul en sindsdien staat deze da tum in het teken van de definitieve breuk tussen r.k. en protes' anten. Ge lukkig, aldus kapelaan Feijen, is de 31ste oktober niet door de 10de de cember verdrongen. Want Luther wil de geen breuk, hij wilde slechts mis- Zondag 5 november. Ned. 1: 14.00 Teleac; 15.30 Monitor; 17.00 Kerk dienst; 18.30 Bericht over Luther; 18.55 Pipo; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Bericht over Luther; 19.30 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 De vliegende non; 20.56 Caterina Va lente-show; 22.05 Kunstgrepen; 22.30 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Axel Nort; 19.30 De vlieg; 19.40 De le vensvreugde van Rik Wouters; 20.00 Journaal; 20.05 Dans en spirituals; 20.25 Spreek, zie, hoor geen kwaad; 21.20 Staat en kerk in de DDR; 21.25 Tweekamp; 21.55 Zuster Kuyck; 22.10 Journaal. Maandag 6 november. Ned. 1: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Kenmerk; 19.32 De Flintstones; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 50 jaar Russische revo lutie; 22.15 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Coronation street; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Op weg naar jonge onderzoekers; 21.05 Boerderij der dieren; 22.20 Humanistisch Ver bond; 22.40 Ster; 22.45 Journaal. I dame, die veel ouder is da« hij. Het Neuman zijn hiervoor verantwoorde- tweetal heeft zijn intrek genomen bij lijk. Zij proberen na te gaan, wat 'een zekere mevrouw Alain, die ze in 7 7 j. vertrouwen nemen. In haar huis zal worden. Het communisme is en blijft ook het huwelijk worden gesloten. He- een van Ho PPr«tp I laas treffen ze het heel slecht, want orde. Na een kort gesprekje over de her- O kwartier tekenfilm denking van 450 jaar reformatie in j Oost-Duitsland, volgt voor de tweede keer Tweekamp, de quiz voor studen- tenteams met als quizmastei' Kick Stokhuyzen. De ploeg van Utrecht, die de vorige keer won, komt nu uit tegen die van de Vrije Universiteit te Am sterdam. Tot slot een portret van de 75-jarige zuster J. Th. Kuyck, die veel goed werk heeft gedaan voor kin deren, die het slachtoffer zijn gewor- den van echtscheidingen. Vrijdag 3 november. Ned. 1: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Pick-up; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Hier en nu; 20.45 Stoelendans; 21.25 De stormridder; 21.50 Farce majeure; 22.10 De zeventigers; 22.45 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Die van hiernaast; 19.33 Open oog; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Peyton place; 20.46 Avro danstest 1968; 21.45 Televizier; 22.15 Ster; 22.20 Journaal. Zaterdag 4 november. Ned. 13.30 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjournaal; 15.57 Ster; 16.00 Samen op het dak, ja gezellig; 16.25 Haar/hem; 17.00 Ja zuster, nee zuster; 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Rawhide; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Rudi Carrel-show; 21.05 Per seconde wijzer; 21.45 Forsyte sage; 22.35 Achter het nieuws; 23.00 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 De dirigent; 19.10 Mik; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De ver loofden; 20.50 Een midzomernachts- droom; 22.40 Evangelie; 22.45 Ster; 22.50 Journaal. Hja gyngen op in joun nei dokter ta Hy sei tsjin syn maet: moat dat hjir sa? It is wol hwat in nuvere boel In protte wetter en in modderpoel De strjitte leit der hjir sa hinne Men kin der hast net mear op rinne Nou moat jo dêr net licht oer tinke Hjir kin noch wolris ien fordrinke It fait jo wiswier net mei Sünder wiete fuotten komt men der net wei In pear klompen oan, ja dat soe kinne Mar op klompen kin gjinien mear rinne In forbettering soe al wêze hie ’k tocht Men makke dizze strjitte jouns Ijocht Hwant as moanne en stjerren oan' ’e himel stean Dan sil it sünder Ijocht wol gean Mar yn ’e winter mei al dat wetter En faeks ek iis, dan is ’t net better Mei eigen en oar syn lot bigien Freegje wy dêrom: kin hjir net hwat oan dien? Nederland 2. Die van Hiernaast. Een zaterdag om nooit te vergeten is de titel. De Butts hebben een fijn feestje en de Garvey’s willen niet voor hen onderdoen. Open Oog geeft weer allerlei tips over en voor het weekeinde. Na het journaal neemt de AVRO de dienst over met een nieuwe afleve ring van Peyton Place. De zeeën gaan steeds hoger in dit merkwaardige „doorsnee” plaatsje, waar de belang rijkste problemen die zijn, waarin de mannet j es-vrouwt j es verhouding een rol speelt. Ze lopen allemaal door el kaar heen, zo langzamerhand. De vol gende uitzending is een honderd pro cent Nederlandse. Albert van Lingen heeft de touwtjes in handen voor de finale van AVRO’s Danstest 1968. In het Hilton Hotel ontmoeten de ama teurs elkaar in de rubriek Ballroom dancing, terwjjl de professionals zich bezig houden met de Latijns-Ameri- kaanse dansen. Willy Schobben heeft de muzikale leiding. AVRO’s Televizier krijgt het allerlaatste halve uurtje van Nederland 2. Na dolle avonturen in de kelder van de bungalow Mimosa en wat daarop volgde, leek de zaak van het straalkacheltje wel opgelost. Dirk dacht dat ook, maar Axel Nort was niet zo goedgelovig. Zoals in deze aflevering blijkt, niet zonder reden. Na een kort Joegoslavisch teken filmpje een programma van de Vlaamse televisie en wel de Levens vreugde van Rik Wouters. Deze beeld- houwer-schilder is in ons land niet zo bekend als bij onze zuiderburen, waar hij als een der allergrootsten wordt be schouwd. Na het journaal de op het ogenblik in ons land werkenden Amerikaanse danser en choreograaf Felix White in een programma van Joes Odufré, dat als titel kreeg Dans en Spirituals. Be halve White zelf zijn de medewerken den de zangeres Berenice Booker en Ymme Dahlberg, dans. Hoofdschotel van de avond is Spreek, zie, hoor geen kwaad, een stuk van Marivaux, dat in 1965 werd teruggevonden en in de Comedie Fran- qaise in april z’n wereldpremière be leefde. Hans van den Bergh maakte in opdracht van de NCRV een Neder landse vertaling, die onder regie van Gerard Rekers wordt gespeeld met Henny Orri in de hoofdrol. Andere medespelenden zijn Anita Menist, Mi mi Boesnach, Margreet Heemskerk, René Lobo, Allard van der Scheer, Jan Hundling en Lou Steenbergen. Het thema van deze eenakter is erg een voudig. Een slimme jongeman is uit' een goed huwelijk met een rijke Op de Sneker veemarkt werden dinsdag 1919 dieren aangevoerd, t.w.: 44 melk- en kalfkoeien; notering f 900, f 1000, f 1100. 110 slachtkoeien: f 2,90, f 3,40, f 3,50, f 3,95 per kg gesl. gew. 40 pinken: f 850, f 900, f 1000. 13 graskalveren: f 325, f 450. 330 nuchtere kalveren: f 60, f 140, f 160, f 210. 30 bokken en geiten: geen notering. 1158 schapen en lammeren. Schapen: f 95, f 135, f 2,80, f 2,93 per kg gesl. gew. Lammeren: f 85, f 130, f 5,60, f 6,gesl. gew. 100 varkens en slachtbiggen: f 1,62, f 1,72, f 1,85, f 2,05 levend gew. 40 zouters: f 2,10, f 2,15 levend gew. 54 kleine biggen: f 52, f 72. Stemming: gebruiksvee stemming en prijzen onveranderd; slachtvee prijzen niet hoger; pinken voor slacht en leven staande prijzen; graskalveren onver anderd; nuchtere kalveren prijzen iets lager; wolvee handel en stemming iets beter; varkensmarkt prijshoudend; kleine biggen prijshoudend. Vanwege de sportvereniging O.T.I.B. te Nijland werd eind vorige week een koekactie gehouden, die ondanks het vaak minder gunstige weer in alle op zichten geslaagd mag heten. Niet alleen in eigen dorp werd ge tracht de koeken, een prima produkt, aan de man (of vrouw) te brengen, doch niet minder dan een 15-tal dorpen en 3 steden werden met een bezoek vereerd. Dat deze aktie nogal een grote omvang had, bewijst het feit, dat ongeveer vijftig dames en heren hiervoor „yn ’t spier” waren. Men had de beschikking over elf auto’s. Het re sultaat was dan ook navenant. Niet minder dan 1248 koeken werden uitgevent, zodat er voor de sportver eniging een aardig sommetje overbleef. Geen wonder, dat de sportvereniging allen, autobezitters, venters en vooral afnemers, dankbaar is voor alles wat in dezen ir gedaan. Vrijdag 3 november, 20.45 Ned. 1: Stoelendans. Rik van Rooy (Joop Doderer) zit boven zijn maat Broes Valerius (Jef Burms) terwijl Tante Allegonda (Sara Heyblom) het tweetal tracht te kalmeren. Nederland 2. In het KRO-programma wordt het een dolle boel, eerst met een gekleurd tekenfilmpje de Dirigent, dat geïnspireerd is op tekeningen van Gerard Hoffnung, de crazy Engelsman, die de eerste concerten voor orkest met stofzuiger en grof geschut organi seerde. En practical joker van de eerste orde, die heel veel dwaze car toons tekende. Vervolgens Mik, met Gait Jan Kruutmoes, Lubbert van Gor- tel, Gonnie Baars, Bertus Bolknak, de Boertjes van Buuten en de Nederland Marjonettenpeleton, dat vanwege de mooie beentjes mee mag doen. Frans van Schaik, de zingende zwerver van een eeuw geleden en de man van ke telbinkie, keert plotseling terug en zingt een zwerverslied. Na het journaal naar het Italië van enkele eeuwen geleden, waar twee jonge mensen hun uiterste best doen om het zover te krijgen, dat ze man en vrouw mogen worden in de derde aflevering van de kostbare Italiaanse serie de Verloofden. Daarna een op voering door de Old Vic van Shakes peare’s Midsummernightsdream. We mogen haast wel aannemen, dat de meeste kijkers op de een of andere manier (in een openluchttheater of via de televisie) dit heerlijke stuk wel eens hebben gezien. Het speelt in Athene, waar een stelletje onhandige ambachts lieden pogingen doen om een toneel stuk in te studeren voor het huwe lijksfeest van de hertog. Hierdoor be treden ze het rijk van de elfen, waar Puck allerlei guitenstreken met hen uithaalt. De melodieuze muziek van Mendelssohn wordt uitgevoerd door het Philharmonic Orchestra o.l.v. Guy Woolfenden. De belangrijkste rollen worden vertolkt door Patrick Allan (Theseus), Eira Heath (Hippolyta), Anna Massey (Titania), Peter Wyn- garde (Oberon), Tony Tammer (Puck) en Benny Hill (Spoel, de wever). Miles Maleson, de 80-jarige acteur, die de rol van Quince speelt, deed dat 50 jaar geleden voor het eerst. Na afloop spreekt mgr. Bluyssen, bisschop van Den Bosch nog een epiloog. VRIJDAG. Nederland 1. De NCRV doet het luchtigjes aan op deze vrijdag. De eerste vijftig minuten na Pipo en het nieuws zijn voor jonge artiesten, die in Pick Up hun opwachting ko men maken, omdat ze een grammofoonplaat hebben gemaakt. Colin Davis dirigent o.m. van het Londens Symfonie Orkest Sjakie (Glaasje op) Schram, het Delfts Madrigaal Koor, de Utrechtse zanger Don Mercedes, de beatgroep the first Move, Joop (Ik sta op wacht) de Knegt, het trio Dick van Capelle, Martine Bijl, de langharige Wally Tax en inderdaad Johan Cruyff. Alleen al een opname van diens doffe dreunen tegen het leren monster zou een topper zijn. Na het journaal en de actualiteitenrubriek Hier en Nu het tweede deel van Stoelendans, de muzikale komedie, die Jaap Molenaar en Harry de Groot maakten van het oude Russische verhaal de Twaalf Stoelen, waarin de oud tante van Jef een erfenis zou hebben verstopt. Het is een bijzonder gekke serie, waarin naast Doderer ook de twee Wama’s en Sarah Hey blom schitteren. In de Stormridder ontmoet onze held, vermomd als koopman, de heel mooie en heel nuffige dochter van de gouverneur van Savoye, een echte gravin. Dan Farce Majeure en tot slot de Zeventigers, een nieuw gods dienstig programma. Daarin wordt stelling ge nomen ten aanzien van de existentiële actua liteit, waarin mensen zich bevinden en waar door mede de relatie kerk-samenleving wordt bepaald. Het programma krijgt een jeugdig karakter. Jonge mensen (25-35) zullen hierbij betrokken worden. LATE LEGITIMATIE Ook wordt binnen de kerk de nood zaak van voortdurende hervorming nodig geacht. „Is dit niet een late legi timatie van wat Luther oorspronkelijk heeft bedoeld?” zo meende de kape laan. Men erkent nu, dat alle kerken een gemeenschappelijke basis hebben, die veel belangrijker is dan alles wat scheidt. De kerken kunnen ook van elkaar leren. Samenwerking moet wor den bevorderd. Er kunnen b.v. ge- meenschappelij ke godsdienstoefeningen worden gehouden. De kapelaan wees op de z.i. opzien barende veranderingen, die zich in de R.K. Kerk hebben voltrokken. De voor naamste is wel de (h)erkenning van de Bijbel. Ook de vormgeving (litur gie) van de kerkdiensten veranderde. De diensten zijn in de eigen Neder landse taal en niet meer in ’t Latijn. De gelovigen worderi hoe langer hoe meer aktief hierin betrokken. Er vindt democratisering plaats. De Mariaver ering krijgt een ander accent. Haar plaats is niet naast Christus, maar in de Kerk naast de gelovigen. Christus is de enige Verlosser. Samen zijn de kerken op weg naar een nieuwe gestalte van de kerk. Het gaat er tenslotte om: hoe kunnen we samen het evangelie verstaanbaar ma ken aan de wereld van 1967? „WE ZIJN ALLEMAAL AFGEDWAALD” Ds. Witteveen stelde de vraag: moe ten we, ondanks alle veranderingen in de R.K. Kerk, nu zomaar bijelkaar gaan? Hij merkte op, dat vele protes tanten een klaarder geluid willen. Het klinkt hun allemaal nog wat mager. Maar zij moeten bedenken, dat er voor de rooms-katholiek inderdaad een veel radicaler verandering heeft plaatsge had. Er blijven nog een heleboel vra gen: over de paus, het gemengde hu welijk, de doop, ’t celibaat. In de prak tijd zien we nog niet zoveel van de toenadering. „Toch vieren we samen deze gedenkwaardige dag. Want de vraag is niet, zijn we Luthers, Calvi nistisch of Rooms, maar: waar is Chris tus? We zijn teveel op onze eigen stokpaardjes gaan zitten en allemaal zijn we van ’t evangelie afgedwaald”. Maar nu gaat alles open; dat is een geweldig ding. We kunnen met grote dankbaarheid zeggen: de dialoog, het tweegesprek, is begonnen. We moe*en daarom niet mekken over ’t verleden, maar vooruitzien en schoonmaak hou- Nederland 2. De VARA met de Engelse serie Coronation Street. Al lerlei meer en minder belangrijke ge beurtenissen uit het leven van Elsie Tanner, Ivan Chevesky, Jack en Anpie Walker, Ena Sharpies, Frank Barlow en al die andere bekenden uit de straat. Na het journaal en Achter het Nieuws loopt de VARA even vooruit op de nieuwe serie Jonge Onderzoe kers, die naar •’anleiding van het suc ces van vorig jaar ook dit jaar weer op he scherm zal komen. Een aantal jon gelui heeft zich al aangemeld. In Dok- kum is een jongen bezig met gehoor- ondfzoek, in Putten doet iemand iets I met stralingen, in Spijkenisse staan elektronica en archeologie op het pro- I gramma en in Rosmalen zal het gedrag van de doodgewone huismus een stu dieobject zijn. De hoofdfilm is een heel bijzondere, I ni. een tekenfilm van een uur en een kwartier, gemaakt naar een bekend boek. George Orwell vooral bekend geworden door zijn roman 1894 schreef Boerderij der Dieren. Een spannend verhaal over varkens en koeien, eenden en paarden. Maar geen kinderverhaal. Men zou eigenlijk beter van een fabel kunnen spreken. De die- r hebben nl. menselijke eigenschap pen en gedragen zich net zo ongeluk kig in de samenleving als de tweevoe ters doen. De kwade heersers zijn de varkens, die met een r ooi smoesje de document hele bevolking van de boerderi’ achter j hun karretje weten ‘e spannen. Het is duidelijk wat Orwell met zijn fabel bedoelt. Bram v. d. Vlugt (dokter Finlay zaliger) spreekt commentaar. Na afloop een mini-omroepje, nl. het Humanistisch Verbond. Drie jonge le den krijgen de gelegenheid hun hoofd bestuur (liefst ’astige) vragen te stel len. IMP. N.V. BOOMSMA LEEUWARDEN 1 niet voor hen onderdoen. Open Oog geeft familie van acht tot tachtig is er nog Ja zuster, nee zuster, waarin Zuster Klivia dolle avonturen dreigt te be leven met meneer De Groot, die ver liefd op haar wordt. Die meneer De Groot is dan Ko van Dijk. Rawhide, de westernserie, is ’s avonds goed voor een uur spanning. Tijdens een buffeljacht is een rijke Engelsman om het leven gekomen. Zijn butler is dus zonder werk en zoekt aansluiting bi: de troep van Gil Favor, waar hij bovendien nog zijn oude be roep wenst uit te oefenen. Na het journaal de Rudi Carrell- show. Misschien heeft Rudi zijn even wicht wat teruggevonden. Hij krijgt de assistentie van zijn vader André (vo rige keer Lou de palingboer), André van Duyn (vorige keer de worstel- scheidsrechter), tante Leen, Ab Hof stee en het Cocktail trio. Lachwerk bij de vleet dus, temeer daar de show zich afspeelt temidden van een brui loft. Hierna Per seconde wijzer met Berend Boudewijn weer als spelleider. Juffrouw Cats is afgevallen, zo de vaste kijker weet. Voor de Familie Forsyte nieuwe verwikkelingen. Soa- mes denkt nu eindelijk het bewijs van overspel te hebben gevonden. De jonge Jolly blijkt te zijn overleden en Monty komt weer thuis. Tenslotte Achter het Nieuws. Het is de bedoeling, dat Koos Postuma hierin ziin debuut zal maken als de Nederlandse Frost. Achter het Nieuws in de zaterdagse aflevering zal nl. een satirisch programma worden. .V.K

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 2