Labours verkiezingsnederlagen Voorta BUITENLANDS WEEKOVERZICHT r PREMIE SPAARPLAN S.D.G. I klaarde het tegen Drachten (12-8) Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? Rennies helpen direkt! koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... - Basis voor persoonlijk bezit i L Veemarkt Mneek ,1 I- l Uitslagen en standen reserveklassen Voorlichtingsvergadering over ruimtelijke ordening „Economische motieven moeten dikwijls de doorslag geven” Volgende week Klaproos-collecte Opbrengst VHV-collecte in Wymbritseradeel f streek, de absolute reinheid van zijn Neltje Walinga. meester niet alle goederen opgaf, I i i Ulst in de Nieuwe Sneeker Cou- boek is, iedere vrouw en elk meisje houden moet inrichten, volkomen I VERSCHIL VAN OPVATTING 128 ren: 90 varkens en slachtbiggen f 1,65, BELGIE-NEDERLAND STAND ADEN STAND SNEEK. Bij een tv alhier is door den c. 2— 1 4—3 3— 0 1—2 R.O. GEEN DOEL, MAAR MIDDEL Rhodesië, Vietnam tot het lidmaat schap van de EEG, komt er in Schot land nog het gevoel bij door „Londen” en de „Londense partijen” al te zeer te worden verwaarloosd. Wilson heeft nog wel enkele jaren voor de boeg voor hij algemene ver kiezingen moet uitschrijven en over tuigd van de juistheid van zijn politiek verwacht hij, dat het bittere medicijn, dat hij het Engelse volk te slikken heeft gegeven, dan een gunstige uit werking zal hebben gehad. Men kan hem in elk geval niet de moed ontzeg gen om impopulair te zijn. Hij zal nu onder zware druk, vooral van zijn ei gen parlementsleden, er toe komen om de teugels minder strak te houden, maar dat zal hem vermoedelijk voor lopig niet van zijn koers afbrengen. 26—14 25—15 24—26 21—19 19—21 18—22 15—25 12—28 D. Brouwer-D. H. Faber 20, H. v. Houtert-W. van Houtert sr. 0—2. Wedstrijdprogramma voor maandag avond a.s.: In het Nederlandse team voor de uit wedstrijd tegen België zijn opgesteld Harm Wiersma en Frank Drost. Ook verder bestaat de ploeg uit jeugdige spelers. 8 8 9 8 6 8 8 8 8 7 8 7 5 5 4 5 4 3 2 2 1 0 6 6 5 4 4 2 2 1 2 1 1 lal grossiers lissaris van 7 6 4 3 2 9 8 7 6 6 5 4 4 23— 2 20—17 20— 11 23—14 21— 17 18—15 13—16 13— 17 14— 25 11—28 6—20 1 1 o 2 0 2 1 2 0 1 2 1 0 2 1 0 3 2 4 1 2 2 34— 15 35— 11 20—13 24—30 14— 9 16— 27 20—<22 18— 25 19— 29 14—22 17— 29 2—4 2—3 2—3 2—3 2—2 2—1 2—0 2—0 6—3 2— 4 4—3 3— 0 1—1 1— I 1—1 1—1 1—1 1—1 2— 0 1—1 1—1 2—0 I I l’ I* I Wiv I van Woensdag 7 en Zaterdag 10 mij. Met dank Sijtze Hiemstra en Jeïtje van ’t I #x TJ/vn rr r'LrvUc’lm H O.TM TY!3 H V I I sr Werf ie Oudega. L Gehuwd: Pieter Steigstra 30 j. te 1 13 2 12 2 12 3 2 3 4 3 5 4 5 8 8 8 9 8 8 8 7 MEER MACHT VOOR PADADOPOELOS In Griekenland zijn enige verschui vingen in de regering gekomen. Nadat eerst al vier civiele ministers in dit geheel door de militairen beheerste ka binet ontslag hadden genomen, hetgeen neerkwam op een krachtproef tussen de militairen en koning Constantijn, die de benoeming van nieuwe civiele ministers eiste, is nu de minister van buitenlandse zaken, die nauwe betrek kingen met het hof onderhield, afgetre den. Hij deed dat enkele uren nadat kolonel Padadopoelos, de krachtigste militaire man in de regering, de be voegdheid had gekregen om over alle wetsontwerpen te kunnen beslissen voordat zij aan premier en koning wor den voorgelegd, De koning trekt ken nelijk aan het kortste eind bij zijn pogingen nog enige macht te. behouden. FVC 2 Spel. Joure 2 DOG 2 Steenwijk 2 MSC 2 Jubbega 3 Emmeloord 2 RES 2 Black Boys 2 LSC 2 Freno 2 0 15 3 11 2 10 2 10 3 10 2 10 5 4 6 6 5 ingrijpen, maar de officieren van dit leger zijn vrij gelijkelijk verdeeld in hun sympathie voor de beide partijen, zodat ingrijpen zou neerkomen op een verscheuring van het leger. STAATSGREEP IN JEMEN MEER MIDDELEN Door de nieuwe wet hebben de ge meentebesturen meer middelen gekre gen om in te grijpen. Kon men vroe ger slechts een bouwvergunning ver lenen of weigeren, thans kan de ge meente vergunning eisen voor andere objecten, die niet direct met de bouw te maken hebben. B.v. een aanlegver- gunning voor de aanleg van verharde wegen, sloten, afgravingen e.d. Ook kunnen er gebruiksvoorschriften in engere zin worden vastgesteld, b.v. de bepaling, dat de grond niet anders dan voor agrarische doeleinden gebruikt mag worden. Belangrijk is dat de betrokkenen tijdig eventuele bezwaren tegen het bestemmingsplan kenbaar maken. De wet geeft ook de mogelijkheid aan voor schadevergoeding. Worden de be zwaren in eerste en tweede instantie niet erkend, dan is er tenslotte nog de Raad van State, die geschillen behan delt. Wie inzage wenst van het be stemmingsplan moet daarvoor wel de tijd nemen en vooral de voorschriften goed lezen. Een belangrijke bepaling in de wet is, dat het bestemmingsplan niet de agrarische structuur mag aan tasten. Alleen om dringende redenen mag het meest doelmatige gebruik van de grond worden beperkt. In het aangrenzende Jemen hebben officieren gebruik gemaakt van de af wezigheid van president Sallal, die in Moskou de feestelijkheden ter gele genheid van de vijftigste verjaardag van de Russische revolutie bij woont, om hem af te zetten. Sallal is jaren lang de man geweest, die een hechte band wenste tussen het republikeinse Jemen en de Egyptenaren, die in 1962 al spoedig het republikeinse leger te gen de door Saoedie-Arabië gesteunde royalisten te hulp snelden. Toen Nas ser eind deze zomer op de Arabische topconferentie te Khartoem met ko ning Feisal van Saoedie-Arabië een overeenkomst sloot, die voorzag in de aftocht van de Egyptische troepen, voelde Sallal zich verraden en weiger de deze overeenkomst te erkennen. Hij zocht steun bij die republikeinse groe pen, die zich tegen een grote Egyp tische invloed hadden gekant. Ver moedelijk hebben die groepen nu de overhand gekregen, nu zij bovendien meer op de Egyptische steun kunnen rekenen, omdat zij wel de overeen komst van Khartoem zullen willen aanvaarden. In poule A verraste H. Postma door winst tegen G. Brouwer, terwijl K. Krot te sterk bleek voor S. Lageveen. In poule B handhaafde K. Lijklema zich in de kopgroep door winst op D. Boot, terwijl De Boer en A. J. de Vries na een spannende partij remise over eenkwamen. In poule C boekte A. Witteman een nuttige overwinning tegen F. Gerlofs, terwijl Harkema, M. Steensma en A. Plekkringa te sterk bleken voor resp. C. Spijker, Th. Zijlstra en Eddy Drost. In poule D won C. de La Férte van de hoger geklasseerde H. v. Tuinen. De overige uitslagen in deze poule wa rren: S. Boot-W. van Houtert 20, Poule A: K. J. de Vries-S. Lageveen, H. Nauta- G. IJbema, H. Krot-Drost sr. Poule B: J. de Korte-H. de Boer, A. J. de Vries- Frank Drost. Poule C: A. Sonsma-C. Spijker, H. Terpstra-M. Steensma. Poule D: D. Brouwer-H. v. Houtert, J. Jager-S. Spitse, J. Kooistra-D. H. Faber. Voor de bondscompetitie moeten SDC II en III het thuis opnemen te gen resp. Lemmer I en Oranjewoud II. Thuisspelend rekende SDC met het moeilijk te overwinnen Drachten af. Evenals daarvóór tegen Twijzelerheide bleken de gasten aan de lage borden het meest kwetsbaar, hetgeen IJ. Kroes al spoedig aantoonde door een damzet, die hem uiteindelijk de winst opleverde. Deze heeft echter nog aan een zijden draad gehangen, toen hij even later overzag, dat zijn tegen stander toch nog het voordeel tot zich had kunnen trekken. Het Lagerhuis is weer bijeengeko men en het enige nieuws, dat de re gering heeft meegedeeld, was, dat Engeland zijn troepen uit de Zuida- rabische federatie nog deze maand zal terugtrekken, of er nu een verant woordelijke regering zal zijn gevormd of niet, of de beide nationalistische groeperingen tot een vergelijk zijn ge komen of niet. Uit Kaïro werd ge meld, dat deze groeperingen resp. de NLF en de FLOSY overeenstemming hadden bereikt over een gemeenschap pelijke delegatie om met de Engelsen de overdracht van de macht te be spreken, maar of dit veel om het lijf zal hebben, is onzeker. Beide groepe ringen (waarvan de NLF de laatste tijd zeer actief is geweest teneinde in een aantal sultanaten van de federatie de macht in handen te nemen) voeren in Aden een harde strijd om de macht. Vorige week vrijdag zijn daar ongere geldheden begonnen, die enkele dagen hebben geduurd. De federatie heeft weliswaar een leger, dat zou kunnen is te goed tegenover de straatjeugd, Fédora’s haarkleursel perfect. Ge- I treedt dus wat strenger op.” Dit is garandeerd onschadelijk. Óveral 1 -* alles wat die rare uitdrukking rare verkrijgbaar a f 0,60 en f 1,per I rlin.rrnn l-xrvtnzi*’1 Tla lioov Dnrirfow•flanrin I De heer Bouma had hier vooral het oog op, de boerderijbouw. Een moder ne bedrijfsvoering vraagt moderne ge bouwen. Zo bestudeert men op het ogenblik b.v. het gebruik van hooi- torens. Er is een bouwverordening, een heel dik boek met allerlei voorschrif ten. Het gaat om doelmatigheid en schoonheid. De boerderijbouw heeft ook te maken met planologie en ruim telijke ordening. Voor de bijeenkomst in Sneek waren o.a. de gemeentebesturen van Sneek, Wymbritseradeel, Workum, Hindeloo- pen, Hemelumer Oldeferd, Gaaster- land, Lemsterland, Rauwerderhem, Sloten en IJlst uitgenodigd. Soortge lijke vergaderingen waren door de Friese Mij. van Landbouw samen met de CBTB, de Krite Fryslan van de ABTB, NCAB, St. Deusdedit en de Gewestelijke Raad van het Landbouw schap voor Friesland al gehouden in Leeuwarden, Drachten en Heerenveen. Na Sneek volgen nog Franeker en Dokkum. De heer Bouma kon om goed half tien een matig aantal belangstellenden, onder wie vele burgemeesters en wet houders, welkom heten. AGRARISCHE PROVINCIE De positie van de Engelse Labour-regering is allesbehalve benijdenswaar- dig. Niet alleen moet zij vermoedelijk dezelfde vernederende uitsluiting van de Europese Economische Gemeenschap ondergaan, die de conservatieve re gering in 1963 eveneens door toedoen van president De Gaulle heeft gekend, niet alleen geven indiscreties over wat de ministers hebben gezegd aanlei ding tot geruchten over spanningen tussen diverse leden van de regering, maar ook in de ogen van het eigen publiek ontbreekt het Wilson en de zijnen steeds meer aan greep op de problemen. Dat komt duidelijk naar voren uit 1 «J T X— Aavw-M «WAM Mr» «1 AVM A.4 aIo 4^Ïa door het overlijden of aftreden van parlementsleden. den zag men naast het verschijnsel van de onthouding, dat ongeveer vijf pet. van diegenen, die eerst op Labour hadden gestemd, naar de Conservatie ven overgingen, terwijl een groter aan tal halverwege bij de Liberalen bleef hangen. Onderzoekingen hebben uit gewezen, dat het percentage van die-' génen, die van Labour overgestapt zijn naar de Conservatieven, nu is geste gen tot 15. Tevens heeft men geconsta teerd, dat vooral vrouwen de over- gang van Labour naar Conservatief hebben gemaakt. Men kan ook opmer ken, dat daar, waar de zetel bedreigd lijkt of waar oude tegenstellingen tus sen socialist en conservatief geactuali seerd worden, zoals b.v. door de naam Churchill, de vaste kern van Labour zich niet onthoudt van stemming, maar trouw blijft ondanks de bezw’aren. In Leicester hebben de onthouders zich dan op de situatie verkeken. SCHOTS NATIONALISME De heer H. Flik, secretaris van de Gew. Raad van het Landbouwschap, hield een inleiding over landbouw en ruimtelijke ordening in Friesland. Van de 375.000 ha, die Friesland beslaat, zijn er 250.000 ha voor land- en tuin bouw, de rest bestaat uit woeste grond, wegen, steden en dorpen enz. Onge veer 17 a 18% van de mannelijke be roepsbevolking werkt direct in de landbouw. Voegt men de velen, die er indirect hun bestaan vinden bij, dan komt men op 40 a 50%. Al zullen die percentages teruglopen, toch zal Fries land de eerste decennia nog een agra rische provincie zijn, aldus de heer Flik. Dikwijls zal in de toekomst in de agrarische gebieden de landbouw hand in hand gaan met de recreatie. De ruimtelijije ordening in de pro vincie wordt door G.S. (ged. Okma) voorbereid. Zij worden daarin bijge staan door de Prov. Planologische Dienst (PPD). Daarnaast zijn er en kele adviserende commissies. De heer Flik pleitte voor een grotere inspraak van de georganiseerde landbouw in de ruimtelijke ordening. De nieuwe wet op de r.o. geeft een sterke decentrali satie en grote autonomie aan de ge meenten. Die gemeenten moeten zorgen, dat ze voor 1970 een bestemmingsplan ge reed hebben voor alle grond in de ge meente.. Dat plan bnvat dan kaarten en voorschhriften. Het wordt vastge steld door de gemeenteraad. Meestal is het door een stedebouwkundige opge zet. De heer Flik waarschuwde tegen onnodige versnippering van land bouwgrond. Hij zou graag zien, dat ook de gewestelijke raad van het Land bouwschap in het overleg werd be- Na de inleidingen kwamen er veel vragen. Opgemerkt werd, dat in de plattelandsgemeenten vele raadsleden uit de agrarische sector afkomstig zjjn. Toch zijn de mensen van de landbouw organisaties vaak beter thuis in de materie, meende de heer Flik. Een der burgemeesters waarschuwde er voor, dat de boer die aan recreatie wil doen (om er zo wat bij te verdienen) dit niet moet onderschatten. Daarentegen vond de heer Flik, dat men ook niet moet proberen te perfectioneren. De voorgenomen opheffing van de spoorlijn Sneek-Staveren kwam even eens ter sprake. „Wy litte yn Fryslan spitigernóch noch wolris de fügels c— it net fleane”, vond de heer Bouma. Algemeen was men ’t er over eens, dat de spoorlijn van groot belang is voor de ontwikkeling in de Zuidwesthoek. Interessant was de opvatting te ver nemen bij het Landbouwschap ten aanzien van kuikenmesterijen, gras drogerijen en soortgelijke bedrijven. In tegenstelling tot Gedeputeerde Staten van Friesland is men bij het schap van mening, dat dit soort bedrijven agra rische bedrijven zijn. vaderland! Tegen grijs haar gebruikt men I idora’s haarkleursel perfect. Ge- L de uitslagen van tussentijdse verkiezingen voor parlementszetels, die vrijko men Vorige week donderdag waren er drie zetels in het geding, die normaal gesproken veilige zetels voor Labour zouden zijn geweest. Alleen in Gor ton wist de candidaat van Labour zijn zetel te behouden., zij het met een aanzienlijk geslonken meerderheid. De opkomst was hier (hetgeen in andere tussentijdse verkiezingen meestal het geval niet is) ongeveer even groot als bij de algemene verkiezingen. De so cialist verloor een goede vijfduizend stemmen, de conservatieve candidaat, ditmaal de jonge kleinzoon van sir Winston Churchill, eveneens een Win ston, zag zijn stemmental met 2200 ver meerderd, terwijl de liberaal, die bij de algemene verkiezingen niet had meegedaan, 2400 stemmen veroverde en een plaatselijke candidaat er 1100 in de wacht sleepte. In Leicester verloor de socialist 10.000 van de bijna 19.000 stemmen, die hij bij de algemene verkiezingen had verworven, terwijl de conserva tieve winnaar er bijna 400 minder kreeg en de liberaal van niets op 3125 kwam. Maar hier werden in totaal 7.000 stemmen minder uitgebracht. ONTEVREDENHEID Deze uitslagen geven aanleiding tot enkele belangwekkende waarnemin gen. Op de eerste plaats moet men Zijn tegenstander had blijkbaar niet meer op zoveel geluk gerekend, waar na, mede door toedoen van K. J. de Vries, die de thuisclub aan een 40 voorsprong hielp, de zege niet meer in gevaar is geweest, al moesten De Boer en Nauta het in het eindspel met een schijf minder doen. Deze partijen waren toen echter reeds in een dus danig stadium gekomen, dat remise binnen hun bereik lag. Hoewel het treffen niet minder dan acht remise- partyen opleverde, kan afgaande op het totale spelbeeld vastgesteld wor den, dat de overwinning bij de sterkste is terecht gekomen. De gedetailleerde uitslag is: SDC I Drachten I F. J. Drost sr.-J. Pander Frank Drost-A. Steensma G. IJbema-L. Dourna J. de Korte-B. Bakker H. de Boetr-J. Elzinga H. Krot-H. Nobach K. J. de Vries-M. Vening H. Nauta-K. Dijkstra A. J. de Vries-A. Hes IJ. Kroes-G. v. d. Kooij Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u graag inlichten over het Premie Spaarplan. Een geval apart is de tussentijdse verkiezing in het Schotse Hamilton, waar een candidate van de Schotse nationalistische partij de zetel verover de op Labour, dat bij de algemene ver kiezingen nog een voorsprong had van 16.500 stemmen op de conservatief. Doch hier verloor niet alleen Labour asterk, maar ook de conservatief, die wijzen op een ontevredenheid bij de zijn stemmental meer dan gehalveerd Labour-kiezers, die zich tot nu toe zag. Naast de algemene ontevredenheid vooral had geuit door het niet naar de over bijna alle politieke aspecten, lo- stembus gaan. Bij vorige geiegenhe-1 pend van de economische politiek, via SDC Oldehove '«■Nrd.-Bergum Twijzelerheide Heerenveen Drachten Nijemirdum Rinsumageest COMPETITIE SNEEKER DAMCLUB SDC ALLEEN AAN DE LEIDING SDC had aan twee competitiedagen voldoende om zich in de hoofdklasse A van het district Friesland van de KNDB van de leiding te verzekeren. Het treffen Oldehove-Noord-Bergum eindigde nl. in een gelijk spel (10—10). De debutanten Rinsumageest en Nije mirdum verloren opnieuw, nu resp. van Heerenveen met 713 en van Twijzelerheide met 119. Voor Nije mirdum betekende dit een zeer eervol resultaat. De stand is nu: Res. eerste klasse A: Velocitas 2Be Quick 2 Zwaagwesteinde 2Achilles 2 Drachten 2Alcides 2 Asser Boys 2Sneek 2 Res. derde klasse A: Black Boys 2Emmeloord 2 Jubbega 3Steenwijk 2 FVC 2—Spel. Joure 2 DOG 2—Freno 2 Op de veemarkt te Sneek werden afgelopen dinsdag 1703 stuks vee aan gevoerd, te weten: 31 melkT en kalfkoeien f 925, f 1025, f 1125. 90 slachtvee f 2,80, f 3,30 f 3,50 f 3,90 gesl. gew. 60 pinken f 800, f 900, f 1000. 16 graskalveren f 300, f 475. 325 nuchtere kalveren f 50, f 130, f 150, f 190. 20 bokken en geiten. 1021 schapen f 95, f 140, f 2,85 f 3,— gesl. gew. lammeren f 90, f 130, f 5,70 f 6, 90 varkens en slachtbiggen f 1,65, f 1,75, f 1,90, f 2,10 levend gew. Canrinus 76 j. echtg. ladder enz., doch behoefde geen Yrnkjen Postma te Oosthem. I water te geven, daar het brandje ADVERTENTIëN I inmiddels met emmers water was Emmen 2 8 Drachten 2 9 Zw.westeinde 2 7 Velocitas 2 Sneek 2 Germanicus 2 Be Quick 2 Asser Boys 2 Achilles 2 Alcides 2 WW 2 „Uit de verschillende mogelijkheden moet een keuze worden gedaan. De overheid zou daarbij niet teveel moeten verbieden, maar wel adviseren. De dynamische ontwikkeling, die we doormaken op allerhande gebied vraagt veel aanpa":ing. Dikwijls zullen economische motieven bij het doen van een keuze de doorslag moeten geven”, aldus ir. G. J. A. Bouma, voorzitter van de Friese Mij. van Landbouw, dinsdagmorgen op een voorlichtingsverga dering over ruimtelijke ordening in de grote zaal van Hanenburg. trokken. De gemeenten mogen niet meer grond dan nodig aan een agrari sche bestemming onttrekken. Binnen het agrarische gebied dient men bur- gerbouw te vermijden (tweede woning bij het boerenbedrijf is uit de tijd). De landschappelijke indeling is belang rijk. Als voorbeeld worden de boswal letjes in de Friese Wouden genoemd. Zij zullen voor een deel moeten ver dwijnen. De landbouw vraagt nu een maal een nieuwe aanpak. De ruimte lijke ordening, aldus de heer Flik, is echter geen doel op zichzelf, maar al leen een middel ter verbetering van het woon- en leefklimaat. Ir, F. M. van der Putten, medewer ker van de commissie grondgebruik van het Landbouwschap te Den Haag, besprak de nieuwe wet Ruimtelijke Ordening, die in 1965 in werking is getreden. Hij merkte op, dat het zeker nodig is om de ruimte wat te regelen, als men in aanmerking neemt, dat er in het jaar 2000 zo’n 18 a 20 miljoen mensen in ons land zullen wo nen. 50 zouters f 2,05, f 2,10 levend gew. Stemming: Gebruiksvee: prijzen niet hoger. Slachtvee: stugge handel, iets lager. Pinken: bijna prijshoudend. Graskalveren: notering niet hoger. Nuchtere kalveren: lager. Wolvee- markt: onveranderd. Varkensmarkt: als vorige week. Op 11 november is het weer Klap roosdag. Op en omstreeks deze dag wordt de collecte gehouden, waarvan de opbrengst bepaalt of het Ned, Oor- logsgraven Comité ook volgend jaar zijn werk weer kan voortzetten. Wat dit werk inhoudt, is u wel bekend: dank zij de steun, die het Nederlandse volk geeft aan de klaprooscollecte, is het mogelijk om de nabestaanden van de in ons land gesneuvelde en ter aar de bestelde geallieerde militairen gast vrijheid te verlenen en in staat te stel len het graf van vader, man, zoon of broer te bezoeken. Gedurende de jaren, dat het comité bestaat, zijn op deze wijze vele tien duizenden nabestaanden onze gast ge weest. Maar in ons land rusten de stof felijke overschotten van ongeveer 30.000 geallieerde soldaten. Tienduizen den nabestaanden wachten tot er ook voor hen gelegenheid is om te komen. De opbrengst van de V.H.V.-kollekte is in de gemeente Wymbritseradeel in totaal f 2.219,42. In de verschillende dorpen zijn de bedragen: Woudsend 337,65; Hommerts-Jutrijp 286,50; Loën- ga 11,75; Goëngamieden 13,50; Tirns 39,35; Wolsum 67,50; Gaastmeer 64,25; Ysbrechtum-Tjalhuizum 80,23; Oppen- huizen-Uitwellingerga 142,68; Scharne- goutum 142,68; Abbega 109,50; Oost hem 76,— Nijland 95,86; Nijezijl 70,—; Gauw 67,Goënga-Speers 61,75; Of- fingawier 44,30; Folsgare 77,---; Oudega 106,64; Heeg 149,16; Blauwhuis 138,25. mij I - mee?” De heer Nauta antwoordde J mij: „Ik heb geen tijd”;-4-k zeide I daarop: „Ik moet het weten”. Toen I zeide de heer Nauta mij „van den I zomer ging U hier bij mij langs en I ik moest zelf de jongens uit mijn I bleek jagen, U als politie deed dit l' niet, dat noem ik rare dingen, U I' treedt dus wat strenger op. I* alles wat die raro nitdrukki dingen betre'1. De heer Burgemees- flacon. ■- heer Mr. P. S. Gerbrandy, te zijnen j. te Wolsum. Jan Dooper 28 j. te 7. j en Regina Walta 25 j. te Gre- I oorzaak was vermoedelijk het te onterp. Pieter Magré 32 j. te Frane- I I heet stoken van een kachel die te ker en Afke van der Meer 22 j. te 'j I dicht bij een wand staat, waardoor Oudega. het behangsel van die wand vuur Overleden: Froukje Zwaga 62 j. I I vatte. De brandweer was spoedig wed. v. Gerrit Gerritsma te Heeg. I ter plaatse, motorspuit, magyrus- Durk Canrinus 76 j. echtg. v. I gebluscht. Een wand en het pla- Extra-Premie voor Vrouwen en I I fond zijn beschadigd, een boeken- Meisjes! ’n Boek voor elke Vrouw!! I kast half verbrand. Een aantal boe- De Lezeressen van de Nieuwe Snee- I vc de plaatsing. van Politie, IJlst. BURGERLIJKE STAND SNEEK, van 2—9 Nov. Geboren: Andries zv Jan Mulder I en An Bakker. Hendrikje dv An- ’j dries Quarré en Grietje de Jong. Janna dv Ijsbrand Ringma en Wil- i t-f-» Andries zv Tae- Jitske Engwerda. van der Meulen Ate vis- r-r en Neltje Walinga. Anne zv Lieuwe Tuinstra en Elisabeth de Vries. I Overleden: Natje Schrijver 74 j. I wed. v. Hartog Blok (woonpl. Lem- mer). Jantje Noppert 4 j. Aaltje Fennema 83 j. wed. v. Jelmer Re- l( 1 ker Courant kunnen aan ons Bu- J reau Ged. Poortezijlen bekomen te- gen den premieprijs van slechts I Vijf en vijftig cent, het Prachtboek J van Mevr, v, d. Wal-Zwanenburg „Huisvrouw zijn”. Het doel van dit I boek is, iedere vrouw en elk meisje die aan het hoofd van een huis- houden moet staan of een huis- I houden moet inrichten, volkomen en uiterst zorgvuldig in te lichten en dat zóó, dat zij van alles geheel op de hoogte is, zelfs van de klein- ste bijzonderheden, wat bestuur en I beheer van haar huis betreft. L den heer Nauta gevraagd „welke Sneeker Badinrichting. De prijs l rare dingen hoort U van mij; ik ben van Baden buiten abonnement is j van geen kwaad bewust, zeg vanaf heden tot 50 Cent per bad I mij nu _eens wat bedoelde U daar- verhoogd. Het Bestuur. L Sluit u aan bij den Economischen l Bond! Reeds vele bewijzen van m- f stemming kwamen in, maar npg I lang niet genoeg. Het gaat om 'de ken liep waterschade op. I1 INGEZONDEN Rare dingen. Ge- I achte Redactie. Naar aanleiding van I het raadsverslag van de gemeente IJlst in de Nieuwe Sneeker Cou- I rant van 3 November merk ik het I volgende op. Bij de post politie wer- l' den nl. uitdrukkingen gebruikt die I het gezag benadeelen en ondermij- I nen op zeer schromelijke manier. Ik f doel daarmede op de woorden door I den heer Nauta als wethouder van L IJlst, toen hij er van sprak dat hij I* „rare dingen” over den agent Kiel- I stra had gehoord. Ik heb Zaterdag den heer Nauta gevraagd „welke Uit de Nieuwe Sneeker Courant ter verklaarde hetzelfde tegenover I van. woensaag i en zjaueiucig dj uuj. ivacv I November 1917, vijftig jaar geleden. Kielstra, Agent I* Concert Aldo Antonietti. Als een I lichtstraal in de duisternis dezer j dagen, als een evenement in ons I muziekleven was het optreden van J deze bizondere kunstenaar. Reeds 'l in de samenstelling van zijn pro- Janna usbrand Ringma en Wil- I gramma onderscheidt hij zich van helmina Jongstra. Andries zv Tae- jl het virtuozendom. Trouwens A. kele Altenburg en Jitske Engwerda. I heeft niet noodig met zijn techniek Jantie dv wijger van der Meulen I te schitteren. De gaafheid van zijn en Kaatje Mink> Jantje dv Ale Vis- streek de absolute reinheid van zijn en Neltje Walin,ga. A— spel, de klankschoonheid van zijn I toon, wie denkt hier niet aan I de breede sonoriteit zijner lage to- nen, het is alles zoo vanzelfsprekend I dat het onnoodig schijnt er op te I wijzen. (Enzovoorts, enz. getekend Jac' N-D- H.) ge JOgen I SNEEK Bij een tv lal grossiers WYMBRITSERADEEL, van 2—9 alhier is door den c. ussaris van ^Tqv I politie in beslag genomen eene Geboren; IJnskje dv Auke Hof- I, I groote partij lucifers, voermeel, pa- en Corneliske Wijnja te Ab- I ?JerLtabak' aluin ,aPPelsiro°P- bega. Jelle Johannes zv Seferinus I Voorts is proces-verbaal opgemaakt As6ma en Willemke de Vries te In- I i tegen een ingezetene, omdat deze dijk IJde zv Nolke Bergstra en I op eene vordering van den burge- GJeegke Zoe,thout te Oudega. Pieter I meester niet alle goederen opgaf, zv 4C xxlcrill j I welke hij onder zich had, met name Zet Gatske“caïhariAa“dv 'l eenige kisten gecondenseerde melk. Sjoerd Landman en Elisabeth van Een brandje. Hedenmiddag onge- der Werf te Oudega. f veer half een brak een begin van C I brand uit in het kantoor van den Workum en Baafke Koopmans 23 I *1 heer Mr. P. S. Gerbrandy, te zijnen j. te Wolsum. Jan Dooner 28 i. te huize aan de Verl. Westersingel. De Heeg oorzaak was 11 1... i heet stoken van een kachel die te ker en Afke van der Meer 22 j. te - 1’ 1 1 3 2. Z-X3 het behangsel van die wand vuur Overleden: Froukje Zwaga 62 j. J I vatte. De brandweer was spoedig wed, ter plaatse, motorspuit, magyrus- Durk

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 10