Dokter Hoogwater 25 arts in HOLFRIBA j aar Nijland en omstreken Bi Bijzonder mooi concert in raadzaal HU INGEZONDEN onvergetelijke huldiging Zeven dorpen zorgden voor De Wrotters veteranen tegen Olympus veteranen tentoonstelling Bij ||L J VOOR AUTO BANDEN ADVERTENTIES !s| SNEEK in GereL Verpleeghuis Landhouwbrug over Horse i Zeepost Chr. Damclub „De Kroonschijf” Mevr. Douma-Zijlstra te Oppenhuizen Programma voor 13 november Belgisch trio bracht zelden gehoorde werken VERKOOP - MONTAGE - REPARATIE - BALANCEREN KRUIZEBROEDERSTRAAT 27 PRINS HENDRIKKADE 6 Telef. 4820. Ijswegencentrale Sneek. Wymbritseradeel en Ijlst De winter staat weer voor de deur. Koning Thialf kan zijn heerschappij gaan tonen met mooie en nare dingen. Als vaarten en meren dichtgevroren zijn, kunnen wij weer de gladde ijzers onderbinden en tochten gaan maken. En u weet, dan komt de jjswegen-cen- trale in actie om de banen uit te zet ten en bij sneeuwval de banen schoon te krijgen. U west, wat voor moeite en kosten dit met zich meebrengt bij zware sneeuwval. Vroeger werd dit werk door baanvegers gedaan, maar dat is uit de tijd. Het is nu alles geme chaniseerd en dat kost happen vol geld. Dan is spoedig de bodem van de kas van de ijswegencentrale zichtbaar. Op oude trambaan Maandag, woensdag of zaterdagmiddag? De wurgende greep van de astma De bliksemloterij 1967 0 tót aan 3 A A J. W. B. door Wij werken met de beste merken voor dit blad worden in OPPEN HUIZEN gaarne aangenomen door onze agente GEMEENTEARTS Burgemeester Van Hout van Wym- britseradeel kreeg hierna het woord. Hij zei, dat het gemeentebestuur het zeer op prijs stelde dit feest bij te wonen en meende, dat dokter Hoogwater en zijn gezin erg gelukkig mochten zijn met zo’n geweldige feestvreugde. Hij herin nerde eraan, dat dokter Hoogwater ook al bijna vijfentwintig jaar gemeen- chocoladeletters, zo groot als een bord en verrassingspakketten met speciali teiten; It Hinnehüs: heerlijk gekruide halve kippen, warm uit de grill; Groen hout: geschenkenpakketten met aller lei, mooi en/of heerlijk; Van der Wal: naar keuze iets uit de lunchroom, smullen maar; Van der Meulen: een pocketboek naar keuze uit de reuzen collectie; Bijlsma: jus d’oranige of vino d’amore naar keuze; Hollywood, de zaak met de enorme sortering: u zoekt maar wat uit (tot een bepaalde waarde, anders gaat ons korps failliet); Walta: de slagerij met de grootste en de lek kerste kookworsten. Pro memorie: De loten worden ver kocht van 21 t/m 25 november a.s. De trekking is op de avond van de 25ste. Grijp uw kans. Bestuur Sted. Muziekkorps Sneek. Dokter W. J. A. Hoogwater was zaterdag vijfentwintig jaar arts te Nij- land en omgeving. Gedurende die tijd heeft hij zich zeer bemind gemaakt bij zijn patiënten. Maandagavond werd hij door hen in het Gebouw in Nij- land gehuldigd. Bovendien was het evenveel jaren gelede dat de Nijlander dokter in het huwel"k trad, zodat het dubbel feest was in Nijland. Reeds zaterdagmiddag had men in Bolsward en maandagmiddag in Nijland gelegen heid het zilveren bruidspaar te feliciteren, een gelegenheid waarvan zeer ve len gebruik maakten. UITLIJNEN of BEANEN (sporing, meten en afstellen) Vandaag houden de patiënten van het Gereformeerd Verpleeghuis weer hun jaarlijkse tentoonstelling. Dit is een bijzondere, want alles wat hier uitgestald is, is door de patiën ten zelf gemaakt. Om half tien vanmorgen werd de tentoonstelling geopend door mej. A. Koopmans van het Rode Kruis. Dat ging allemaal vrij gemoedelijk. Hierna werden de ‘patiënten in de gelegenheid gesteld om alles te be kijken. De voorwerpen waren op gesteld in de vorm van een bazar. Al het werk, zoals sokken, handschoe nen, naaldenkokers, lappenpoppen, mozaïeken enz. is te koop. De pati ënten hebben natuurlijk de eerste keus. „Deze dag is het hoogtepunt van het jaar voor onze mensen”, aldus mej. Koopmans. Nu worden er door de IJWC kaart jes verkocht voor zegge en schrijve 50 cent. Hierdoor steunt men de IJWC en wordt u in staat gesteld om van de mooie Friese schaatssport te genieten. Men kan zijn hart opha len aan het maken van tochten. Dat is u toch wel 50 cent waard? Als men in de omliggende dorpen ziet wat men daar aan kaartjes ver koopt, dan komt Sneek wel heel erg beschamend uit de bus. Dat moet an ders. Wij vragen nu om medewerking. Welke jeugdvereniging, welke jongelui willen zich met ondergetekende in ver binding stellen om de kaartjes aan de man te brengen? Van elk kaartje, dat wordt verkocht, mag men 10 cent hou den. Voor een vereniging kan dit ook een mooie kasversterking zijn. Wie wil meewerken? Bij voorbaat alvast dank. Namens de Ijswegencentrale, afd. Sneek, D. v. d. Werf, W. Burgstraat 16. De heer K. Lycklama a Nijeholt feli citeerde namens de gehele burgerij dokter en z'n vrouw als apotheker met het dubbele jubileum. Hij vond, dat dokter nog maar lang moest blijven en zich maar niet als schot:’.arts of iets der gelijks moest verkwanselen. Daarna diepte ook hij, evenals anderen, enke le gebeurtenissen, waarin de jubilaris een rol speelde, op uit het verleden. Het dorp Folsgare kwam met het stukje: „Fiktorie fan Folsgeare”. In Folsgare komt een concurrent opda gen met likdoor nzalfj es en zo, maar ze moeten in Folsgare geen kwakzal vers. Nee, dokter Hoogwater, hulde! Collega dokter Nieuwenhuis kreeg het woord voor Nut en Nocht, waar de heer Hoogwater voorzitter van is. Hij zei, dat dokter altijd goede ideeën heeft, waarna hij namens Nut en Nocht het zilveren bruidspaar bloemen aan bood en de wens uitsprak, dat dokter Hoogwater nog lang voorzitter mag blijven. Maandagavond was er een grote bij eenkomst voor afgevaardigden van de zeven dorpen van het rayon, waar dokter Hoogwater zijn praktijk heeft, te weten Tirns, Wol—m, IJsbrechtum, Folsgare, Hartwerd, Blauwhuis en Nij land. Alleen afgevaardigden, omdat, hoe jammer het ook was, dat niet ieder spontaan op deze avond heeft kunnen komen, het gebouw voor de massa mensen, die dokter onder zijn hoede heeft, te klein is. Dit zei de voorzitter van het opgerichte actie-comité, de heer H. J. Bootsma, nadat het gezin van dokter Hoogwater de zaal was binnengekomen en daar was ontvan gen met een waarlijk grootse en in drukwekkende zanghulde. De heer Bootsma heette behalve het gezin Hoogwater ook het voltallige ge meentebestuur van harte welkom. Hij feliciteerde het zilveren bruidspaar met het dubbele jubileum en ging uit voerig in op de moeilijkheden die een artsenechtpaar heeft te overwinnen. Tenslotte toonde hij de geschenken, die de gemeenschap dokter en mevrouw hebben aangeboden. Over de grote secretaire zei de heer Bootsma, dat het volgens de deskun digen en ook volgens dokter een mooie kast was en van de elektrische maai- machine zei hij: „Dokter voor uom u zelf te laten trekken”. Vervolgens fe liciteerde hij de dokter nogmaals en sprak de wens uit, dat Nijland en om streken nog lange tijd van dokters goede hulp gebruik mogen maken. BLIK IN DE SPIEGEL Na een korte pauze met koffie en gebak kwam de eerste bijdrage. De be volking van Nijland was het eerst aan de beurt. Toen het doek opging werd men verrast door het mooie decor, ge schilderd door de plaatselijke schilder Sj. Tjalsma, voorstellende „Het dok tershuis”. Kinderen kwamen op en zongen toepasselijk „Yn Nijlan stiet ’n hüs”. Er kwam een handwijzer met de namen van de dorpen, die de ju bilerende arts in hun midden hadden en een andere handwijzer waarop zijn hobby’s en de verenigingen waarin dokter werkt of had gewerkt. Terwijl de heer Rijpkema een kort verslag deed van enkele gebeurtenis sen, werd de dokter een spiegel voor gehouden, zoals dat de verdere avond ook steeds zou gebeuren, door middel van enkele schetsjes. Zoals „De droom van een doktersvrouw”, waarin de te lefoon rustverstoorder was. Met een klein cabaret, waarbij de beroepen, in Nijland „verkrijgbaar”, werden op- gesomd, werd deze eerste bijdrage af gerond. De volleyballiefhebers krijgen dins dagavond 28 november weer een at- traktief partijtje volleybal voorge schoteld. Dan spelen namelijk in de Sporthal de veteranen van De Wrotters tegen de „oudjes” van Olympus. De Een aantal boeren onder Uitwel- lingerga zal binnen afzienbare tijd de beschikking krijgen over een bailey brug over de Horse. De brug, die op de oude trambaan naast rijksweg 43 z l worden aangoiegifa is bestemd voor het langzaam verkeer, zoals trekkers met landbouwipagens e.d. De betreffende landbouwers zouden tot nu toe gebruik moeten maken van de rijksweg om hun landerijen ten oosten van deze weg te kunnen be reiken. Dat is echter niet toègestaan, zodat de mensen ernstig worden be lemmerd in hun bedrijfsvoering. Rijks waterstaat heeft nu toestemming gege ven voor deze (tijdelijke) oplossing. Door middel van lichte puinverharding zal de oude trambaan berijdbaar wor den gemaakt. Met de Cultuurtechni sche Dienst in Friesland is overeenge komen de werken uit te voeren in het kader van de ruilverkaveling „Hom- merts-Oppenhuizen”, die nog in voor bereiding is. Dit met het oog op sub sidie. De kosten van de brug en toe- voerwegen worden geraamd op f 115.000. De gemeenten Wymbritsera deel en Doniawerstal nemen een deel van deze kosten voor hun rekening. wedstrijd wordt georganiseerd De Wrotters, die met de volgende spe lers in het veld komen: F. Poiesz, Jan Huizinga, P. Hoomans, A. Oppenhui zen, W. Brouwer, C. Wolf. De opstel ling van Olympus wordt nog nader be kend gemaakt Waarom is de redactie van uw rond schrijven niet duidelijker gesteld, mijne heren van de Ver. van Sneker Zaken lieden? Het gaat hier niet om de maandag middag, maar om de gehele maandag- sluiting. Of is het de bedoeling, dat velen dit verschil over het hoofd zien? Een klein deel van de middenstand is ’s maandagsmorgens gesloten. Dus de overgrote meerderheid zal zich nood gedwongen achter die minderheid moe ten stellen? Maar de hele levensmid delensector is niet gebaat bij een slui ting op maandag. Voorzeker de groen tenhandel niet. Het is de aanvoerdag van de verse groenten. En wat dacht u van de installatie-bedrijven? ’s Za terdags het personeel de vrije dag, ’s maandags de patroon vrij. Wat blijft er over van een vrije dag? Wij willen ook wel naar een koop avond op vrijdag. Maar misschien is het mogelijk om ons zoveel mogelijk aan te sluiten bij de bakkers of de melkhandel en woensdags te sluiten. Al blijft dat -voor installatiebedrijven ook moeilijk. Maar bakkers en melk handel vormen de kern, die op woens dag voor de slijterii al stilstaat. Laten wij ons daarbij aansluiten, hier mee is het publiek ook gebaat. De winkels in het weekend open en de neringdoenden hun vrije dag. Heren zakenlieden, wij hebben een winkel om open te hebben en te ver kopen en niet om te sluiten wanneer het een gedeelte van de winkeliers het beste past! We zijn wel voor een vrije dag, maar niet als men toch niet vrij is omdat het werk het niet toelaat. Zoek daarom een oplossing die goed is en laat het anders over aan de beslis sing van de regering. Daar wordt nu op vooruitgelopen. Ik ben tegen de maandag (middag) sluiting, ik stem tegen. A. Faas, N. Noorderhorne 30. te-geneesheer is, belast met vaccinatie, keuring van gemeentepersoneel en de armenzorg. Hoewel dit laatste nu niet meer voorkomt, verrichtte de dokter dit werk steeds met hart en ziel. Voor deze toewijding sprak de heer Van Hout dan ook zijn hartelijke dank uit, hetgeen hij onderstreepte met het aan bieden van bloemen. Tot slot wenste de burgemeester de jubilaris nog vele jaren goede dienst als gemeente-arts. Blauwhuis was het tweede dorp, dat ten tonele kwam Hier lag het accent op humoristische verhalen uit de lange loopbaan vah dokter Hoogwater. Over gladde, gure, koude en donkere we gen, over de motor, over een non en dat dokter twintig jaar geleden al groot voorstander was van minirokjes. Drie dames zongen en een Blauwhuister e.h.b.o.-er sloot de rij van sprekers en roemde dokter Hoogwater voor het ve le werk dat deze, vooral de laatste ja ren, allemaal voor hen had gedaan. AEISIKER Voor Tirns was er een kwartier uit getrokken, maar één der Tirnsers zei: „Maar dokter, wat is een kwartier?” Klaarblijkelijk bleef dokter Hoogwa ter in Tirns wel eens langer op bezoek. Tirns bracht dan ook een complete band op toneel. Behalve zang van twee dames, vertelde men van de 1- april-póets, die men dokter enkele ja ren geleden bakte. Herinneringen wer den opgehaald over eierzoeken met dokter. Deze werd daardoor zelfs ge ïnspireerd tot het componeren van de „ald hei”-mars, die de band vervolgens ten gehore bracht. Een mars vol vaart, waarin men de goede vogel telkens terughoorde, 't Klonk heel erg bekend. Als slot gaf men vanuit Tirns de goe de raad: bij ziekte niet naar dokter, maar naar Heidenschap om eieren te zoeken. Hardwerd kwam vervolgens met het toneelstuk „Kreamvisite foar 25 jier”, dat vooral achter in de zaal niet goed verstaanbaar was. Geschenken uit Hartwerd waren de Boffert en de koek, die in het stuk voorkwamen. De zangvereniging uit Nijland bracht hierna een paar goede nummers ,die zeker een eerste prijs waard waren. Tussen de bedrijven door was er de hele avond pianospel van Tine Bakker, dat de geesten verkwikte. De droge kelen werden eveneens behandeld met allerlei drankjes nee, niet genees krachtige en hartige hapjes. Voor de Nijlander Oranjevereniging sprak de voorzitter, de heer S. Hiem- stra. Zoals bekend is dokter Hoogwa ter bestuurslid van deze vereniging. De heer Hiemstra bood het bruids paar met woorden vol lof een mand met bloemen aan. „CONSTERNATIEBUREAU” Het hieropvolgende schetsje over het consultatiebureau (of consternatie)-bu reau werd op een heel prettige ma niet naar voren gebracht. Men liet zien hoe het daar gewoonlijk toegaat en een ep ander werkte danig op de lachspieren van het publiek. In de grote raadzaal van het stad huis vond maandagavond een bijzonder gebeuren plaats. Wellicht voor het eerst sedert de stichting in 1760 werd hier een openbaar concert gegeven. Het was het Belgische trio Orpheus, gevormd door de heren André Isselée, fluitist, Sandór Karolyi, violist, en André Douvére, violoncellist, dat de eer te beurt viel in deze fraaie rococo- zaal, die zeer goede akkoestische eigenschappen bleek te bezitten, te mogen concerteren. Het was burgemeester Rasterhoff, die als gastheer optrad en executanten en belangstellend publiek welkom heette in het huis der gemeente. Het stadhuis was de trots van de poorters van Sneek, het gebouw van waaruit z j zelf hun stad bestuurden en waar de burgerij zich thuis kon voelen. In de loop der tijden ontstond een zekere drempelvrees. Twee eeuwen lang is dit Hoofdklasse: G. van OostenF. Driest; J. ZuidemaL. Smid; G. Ha- ringa—-Th. Sterk; J. v. d. VeenE. Bruggenkamp; Minne v. OostenMar. v. Oosten; J. BeetsmaK. Nijdam. Ie klasse: U. HoogeveenJ. Wier sma; H. FerwerdaF. Dotinga; S. de HaanJ. de Haan; T. HolkemaR. de Jong; H. v. d. WoudeJ. de Groot. 2e klasse: J. H. BreukelaarJ. Haagsma; L. HeegsmaS. Tichelaar; H. JongsmaM. Veldhuis; S. Beet smaS. Kroles; S. v. d. VeenB. Jonkman; P. KroeseG. de Jong; P. van ManenM. Haanstra. Tenminste 800.000 Nederlanders zijn of worden in hun leven voor kortere of langere tijd geconfronteerd met astma, astmatische bronchites, bron chites en dergelijke aandoeningen van de luchtwegen. Onder deze 800.000 Ne- lerlanders bevinden zich vele duizen den kinderen, waarvan de ergste ge vallen in speciale astmacentra worden opgenomen en verpleegd. Daardoor wordt deze patiëntjes de kans geboden op latere leeftijd niet door tijdelijke of algehele validiteit vanwege hun kwaal te worden getroffen, maar een eigen plaats in de maatschappij op te b uwen. Met recht kan dus worden gespro ken van een volksziekte, die alleen doelmatig kan worden bestreden als heel ons volk meehelpt. Het Nederlands astmafonds is de overkoepelende organisatie op het ge bied van de p-tmabestrijding (en dus ten behoeve van alle gezindten). Dit fonds steunt en bevordert het weten schappelijk speurwerk naar mogelijke o.rzaken en preventie van de ziekte, steunt de bestaande astmacentra, ver leent individuele hulp en is voorts ook op sociaal gebied actief. In tegenstelling tot andere organi saties op het gebied der volksgezond heid is het Nederlands Astmafonds nog j ng. Steun daarom het werk van dit Fonds met duit en daad. De collecte zal te neek gehouden worden op 16 en 17 november a.s. Namens het Nederlands Astmafonds, N. Hoekstra-Kolk. De heer Robert Weeda, die het trio door ons land begeleidt, dankte het gemeentebestuur voor de vriendelijke geste in de historische raadzaal te mogen concerteren en introduceerde de drie kunstenaars bij het publiek. Sandór Karolyi is Hongaar van ge boorte. Hij won op veel concoursen een eerste prijs. Hij woont in Frankfurt. André Isselée is fluitist in het Natio nale Orkest van België en André Dou- vère speelt in het Westvlaams kamer orkest. Vervolgens leidde de heer Weeda 8e drie vóór de pauze uit te voeren werken in. Het trio, opgericht in 1953, kon door zijn ongebruikelijke samenstelling een programma van zeer bijzondere en zel den gehoorde werken brengen. Het omvatte een zevental stukken van componisten uit zes Europese landen. Vóór de pauze hoorden we het „Con certo a flauto traverso etcetera” in g van Ant. Vivaldi, Duo in G voor fluit en viool van Carl Philipp Emanuel Bach en Trio in G van Karl Stamitz. Deze werkjes van „oude meesters” viel de meest accurate en fijnste vertolking ten deel. De drie kunstenaars vorm den een qua stijl en techniek homo geen team. Na de pauze gaf de heer Weeda een karakteristiek van de uit te voeren stukken van moderne, w.o. drie eigen tijdse componisten, waarna het trio het concert voortzette met Serenade opus 44 nr. 3 van de Belg Victor Legley (geb. 1915). Legley’s schrijfwijze doet herinneren aan die van een Benjamin Britten. Hij is een componist met bij zondere kwaliteiten, die een gemak kelijke en vaardige pen hanteert. In Debussy’s „Syrinx” voor fluit-solo be wees Isselée vervolgens zijn kunste naarschap. De Andriessens vormen een sympa thieke Nederlandse muzikanten-fami- lie. Hendrik Andriessen (geb. 1892) mogen we als nationaal componist van grote betekenis beschouwen. Zijn drie inventies voor viool en cello zijn zake lijk en sober van opzet en onsentimen teel ondanks zijn romantische inslag; desondanks meesterwerkjes. Het concert werd besloten met Se renade van Knud Aage Riisager (geb. 1897). Deze componist behoort tot de jonge Deense generatie. Zijn drie-de- lige Serenade is degelijk van construc tie, doet in het tweede deel aan Grieg herinneren en wordt besloten met een onstuimig, van talent getuigend Alle gro. Ook in het moderne genre bewezen de drie musici hun kunstenaarschap. Het publiek dankte met een hartelijk applaus, waarna als toegift Vivace uit Trio in D van Joseph Haydn volgde. Dit bijzonder mooie concert vond plaats in het kader van het cultureel akkoord tussen België en Nederland en met steun van het Belgisch en Ne derlands departement van cultuur enz. Het werd georganiseerd door het Co mité Kamermuziekvrienden Sneek, sa mengesteld uit Kunst aan Allen, het Nut, Jeugd en Muziek en de Culturele Raad Sneek. Moge dit concert spoedig door meer in dit genre worden ge volgd. Voor het Sneker muziekleven zijn ze van niet te onderschatten be lang. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Algorab” (14-11). Brazilië: ms „Algorab” (14-11). Canada ms Beaverash” (15-11), ms „Ornefjell” (17-11). Chili: ms „Ares” (14-11). Idonesië: ms „Eumaeus” (15-11). Ned. Antillen: ms „Medon” (14-11). Nieuw-Zeeland: ms „Leuve Lloyd” (13- 11). Suriname: ms „Ulyssus” (14-11). Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Song” (15-11), ss „Ameri can Racer” (16-11). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein” (14-11). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. huis getuige geweest van het wel en wee der Snekers, tijdens de Franse overheersing, de Napoleontische tijd, de Duitse bezetting. Muziekuitvoerin gen werden er voor zover bekend nim mer gehouden. Dit was de eerste keer. De burge meester hoopte, dat dit concert een traditie zal inluiden en repte over plannen omtrent de uitbouw van het stadhuis en de stichting van een bur gerzaal ten behoeve van de burgerij van Sneek. De organisatoren van het concert zijn dit experiment begonnen. De burgemeester hoopte, dat de proef zal slagen en voor herhaling vatbaar zal blijken en wenste het publiek een prettige avond. r nr- De bliksemloterij zal dit jaar voor de 14e maal gehouden worden. Er is steeds voor gezorgd, dat deze loterij elk jaar attractiever werd. Dat is ook nu weer het geval. Vorige week is de loterij al in dit blad aangekondigd, waarbij werd toegezegd, dat nu meer zal worden verteld over de prijzen. En dat wordt met graagte gedaan, want het is een collectie om trots op te zijn. Lees maar eens: Hoofdprijs f 400,aan goederennaar keuze. Vervolgens 12 prachtprijzen, tentoongesteld in de etalages van de hieronder genoemde zaken. Leest u maar weer verder: Een uitgebreid ser vies: Yme Bakker, de speciaalzaak, Oosterdijk; een fauteuil naar keuze uit een collectie: Aukema, het meu belpaleis, Oosterdijk; een winterjas naar keuze: Tromp (nog steeds troef), W. Burgstraat; een zware elektrische boor: Alkema, hoek Galigastraat; een Marok. lederen poef (uw vrouw is daar gek op): Het Schathuis, Peper straat; een herenpoLhorloge: Repko (met de grote collectie), Oosterdijk; een trui of vest naar keuze: Fijlstra (altijd goed), Grootzand; een smeed ijzeren jrandelaar of klassieke spiegel: Atema, O. Koemarkt (de zaak met die mooie kunstnijvcrheidsartikelen); een zelfregelend lichtgew. strijkijzer: Sil- vius (de naam is voldoende); ’n schoor- steenman'.eluurwerk: Schurer, de klok kenspecialist, Oosterdijk; een paar Noorse schaatsen: Zandstra Sport (kwaliteit), Schaapmarktplein; een elektr. scheerapparaat: Minkema (de zaak met service), Kruizebroederstraat. U merkt het, kwaliteitsartikelen van gerenommeerde zaken. En dat voor ’n kwartje per lot. Neem maar vlug voor een tientje. Zo’n prijs is het waard, eens te proberen, of het lot u gunstig is. En het Stedelijk Muziekkorps kan dat tientje van u zo goed gebruiken. Maar verder met onze collectie at tracties in de loterij; niet minder dan 500 stuks. Leest u maar weer: Patisse rie Royal: de niet te overtreffen ha- zelnootslagroomtaarten, handgemaakte (Y FRJEMDE SPREKÜRE Het laatste dorp met een bijdrage was IJsbrechtum. „De frjemdste sprek- üre, ea by dokter Hoogwater halden” heette het stuk, dat het werd ter loops opgemerkt geschreven is door Abe Brouwer. Het werd fantastisch gespeeld en dokter kon het er maar mee doen. Met de tocht in de wacht kamer en met het gezegde: „Als je hier niet ziek komt, dan ga je wel ziek weg.” Het muziekkorps „Excelsior” van Nij land bracht tenslotte het zilveren bruidspaar met gezin een serenade, waarna de heer Bootsma een laatste woord sprak. Hij bracht dank alle medewerkenden en hoopte, dat dokter Hoogwater deze avond nog lang mag heugen. De jubilaris sprak zelf tot slot nog een dankwoord. Hij had de laatste tijd een bibberend gevoel gehad van al die geheimzinnigheid. Nu had hij een huis vol bloemen en ontzettend veel geluk wensen. Dokter Hoogwater zei dank voor alle hartelijkheid, die hij en zijn gezin van de gemeenschap ontvingen. De muziek speelde nog een mars en iedereen kon bij de uitgang dokter en mevrouw de hand drukken. De klok sloeg toen half twee; het was een on vergefelijke avond. 1 F*; v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 2