en i Renteloos voorschot van f 4200,- voor Stedelijk Muziekkorps Sneek Nieuwe fabriek voor Kwant op industrieterrein Aankoop pand Galarna^racht 52 hoi>er beerafenisrecht wekten weerstand I I i □Ml I Waterpoort-krabbek en van Ijlster raad worstelde zich door agenda |S IJLST W Y M BR ITS E R A DEEL Toekomstige organisatie gemeentelijk voortgezet onderwijs in Sneek Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Donderdag 16 nov. 1967 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Nota van b. en w. aan raad De natuur is grillig. Zij stelt de mens dikwijls voor verrassingen. 5 Hei Sneelur Nieuwsblad is een necombtneetde uHoave een NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Op stuk grond van anderhalve hectare ^sterkade een rode biet gevonden, die niet minder dan 8 kg (zestien Ipond) woog. Het gebeurde op de volkstuin in de Noprderhoek; deze ftuin wordt bewerkt door de heer G. v. d. Heide. De biet is gegroeid Xuit een heel klein zaadje, van de Egyptische platrondè rode biet. De heer Sikma heeft de biet bewaard. Er is inmiddels zoveel vocht tuit verdampt, dat het gewicht nu 7 kg is. oning Scharnegoutum provisioneel verkocht Gisteravond heeft notaris E. B. en W. stellen verhoging marktgeld voor Oogstdienst in baptistenkerk Geslaagd Voor nieuwe instrumenten Weggelopen jongen aangehouden 122e jaargang nr. 92 '''■WH SNEEKER NIEUWSBLAD De aankoop van het pand Galama- lijf op een teach-in in de Meerpaal, geefs. (Vervolg op pagina 3) K. Verscnijnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur EL A de Boer Telefoon 4091 de en ting het Old Burger Weeshuis de z.g. regentessekamer in het perceel Kleine Kerkstraat 8 te huren voor f 125 per maand. Deze kamer zal dienst doen als .bureau verdeling woonruimte. Voorheen zetelde dit bureau in het gerechtsgebouw. f 45000 PER JAAR AAN HUUR De Grunnigers houden zaterdag hun traditionele „noajoarsviside”, de Verainen „Grönnen”. Er zal dan vast weer naar hartelust Grunnigers worden gepraat. Want al verwijt men de Friezen wel eens vasthoudendheid als het om hun taal gaat, de Gro ningers zijn geen haar anders. De kleuters die hun school in een gedeelte van de lagere school aan het Kaatsland hebben zijn hun zandbak kwijt. De o.l. school krijgt er n.l. een lokaal bij. In deze krant een heleboel over Sint Nicolaas, die goede man. Over morgen komt hij op bezoek. Heel f De wijziging van de verordening op de heffing en invordering van begra fenisrechten lokte wel enige discussie uit. De oude en de nieuwe tarieven gaven we reeds in ons blad van maan dag j.l. De heer De Vries gaf toe, dat de raad in januari van dit jaar deze nieu we tarieven heeft aanvaard, maar dan, als de nieuwe begraafplaats er is. Zo lang dit niet het geval is, is hij tegen de verhoging van de prijs van koop- en huurgraven, niet tegen het begraaf- recht van 30 op 75 gulden. De voorzitter antwoordde, dat de begraafkosten en ook de grafkosten nog helemaal niet hoog zijn, vergeleken bij andere gemeenten. U moet er re kening mee houden, dat u in de naas te toekomst nog wel een keer tot ver hoging zult moeten overgaan. Wat be treft de nieuwe begraafplaats, daar voor hebben we goede hoop, maar de realisering er van hangt af, van het aantal plaatselijke werklozen. De heer Zijsling vroeg hoe b. en w. zich deze transaktie hebben gedacht. Komen deze duurdere graven overal verspreid of op één rij. De voorzitter: Niet op één rij, dan krijgt u meer klas sen en dat willen we er nu uit hebben. De heer V. d. Brug vond de verho ging in één keer te groot en pleitte voor een gedeeltelijke verhoging nu en later de tweede fase. Wethouder Fran kena zei, dat dit niet uitvoerbaar is, gezien het tekort dat de begraafplaats de gemeente oplevert. De heer V. d. Brug houdt te veel vast aan de zeer la ge geldende tarieven. Uitstel van de wijziging betekent verlies voor de ge meente. De voorzitter noemde de toestand deel zijn hieraan debet de verminderde bouwterreingrootte door het wegvallen van een strook grond langs de Pieter Zeemans'traat, te reserveren voor het maken van een oprit naar een even tueel te bouwen brug over d” Houke- sloot en de noodzake1:'ke versterking van de post renteverlies. Bij verdere vertraging in de uitgifte van industrie terreinen is het niet uitgesloten, dat in de naaste toekomst nog tot een vc dere verhoging van de raming voor rente verlies zal moeten worden overgegc.cn, aldus b. en w. in hun voorstel aan de raad. De prijs voor het onderhavige ter rein dient op basis van een nieuwe berekening te worden verhoogd tot f 15,50 per m2. ging, zijn opgeknapt door de gemeen- te-schilder en dat de daarnaast staan de woningen, eigen aan de gemeente, onder handen zijn genomen door een particuliere schilder. De voorzitter antwoordde, dat dit laatste een af spraak was met de plaatselijke schil der en de gemeenteschilder toch lang niet alles kan bijhouden. Dat deze aan de woningen Patrimonium” heeft ge werkt is een vriendendienst geweest. Verder vroeg de heer Zijsling hoe hoog momenteel de huur is van de Patrimo- niumwoningén? Deze huren zullen na de voorzieningen, die momenteel wor den uitgevoerd, onnieuw worden be keken. Het zijn woningwetwoningen, waarop de liberalisatie niet van toe passing is. Advertentieprijs: 15 cent per tmn. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko per oost f6,per half laai Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Machinefabriek en Ingenieursbureau Gebr. Kwant N.V., alhier, is voorne mens een nieuwe fabriek te bouwen op het industrieterrein, gelegen tussen de Oppenhuizerweg en rijksweg 43. Een voor dit doel gereserveerd terrein, ter grootte van ongeveer 15000 m2, is thans van de gemeente te koop ge vraagd. Dit terrein ligt aan de zuidoostkant van de verbindingsstraat tus sen de Lorentzstraat en de weg naar Oppenhuizen, die ter hoogte van de zeilschool aansluit op laatstsgenoemde weg. De te koop gevraagde grond maakt deel uit van de terreinen, waarvoor een verkoopprijs van f 14,50 m2 werd vastgesteld. Gebleken is echter, dat de voor de industrieterreinen vastgestéide prijzen ad f 14,50 en f 15,60, niet kunnen wor den gehandhaafd. Dit wordt veroor zaakt door het feit, dat de in de exploi- tatie-opzet opgenomen post voor het aanbrengen van openbare verlichting als gevolg van de sterk gestegen kos ten niet meer toereikend is. Aan het PEB is enige tijd geleden opdracht verstrekt tot het plaatsen van in eer ste instantie 66 straatlantaarns langs de Oppenhuizerweg en de straten op het industrieterrein. Voor een ander Het was een vrij lange agenda, die de Ijlster raad dinsdagavond moest doorworstelen. Het werd ook een vrij lange vergadering. Na de opening door voorzitter burgemeester Cazcmier, leg de de heer R. Rijpma, opvolger van wijlen de heer De Vrijer de belofte af in handen van de voorzitter. Daarmee was hij toegetreden als lid van de raad. De voorzitter heette hem van harte welkom, memoreerde een ogenblik zijn voorganger en sprak de wens uit, dat hij de hem gegeven krachten zou ge bruiken tot opbouw en heil van de inwoners van IJlst. De voorzitter voeg de aan de mededelingen toe, dat goed keuring van G.S. was binnengekomen over de aanbesteding van bruggen en weg van het plan IJlst-Lemmerweg. Het werk is gegund aan H. de Boer te Hindeloopen (de bruggen) en J. v. d. Wal te Lemmer (de weg met aftakkingen). De aanschaf van een nieuwe gras- maaimachine met toebehoren, samen voor f 5.398,50, werd door de raad aan vaard, waarbij de heer De Vries op merkte, dat slechts één leverancier is geraadpleegd. Bovendien vond hij de afschrijvingstermijn van 10 jaar lang. Het antwoord luidde: wij hebben al jarenlang goede ervaringen opgedaan met de tuinbouwmachinehandel Hoog- hiemstra te Hardegarijp en korter af schrijvingstermijn zit er niet in van wege de begrotingsperikelen. De heer Zijsling had graag deze of die plaatselijke zaak ingeschakeld ge zien. Voorzitter: Zo'n bedrijf is hier niet. De aanschaf van een rekenmachine voor een netto prijs van f 1.511,óók afschrijvingstermijn 10 jaar, vroeg geen discussie. Tot onderwijzeres aan de o.l. school werd met 6 stemmen gekozen mej. J. Rienstra te Sneek, terwijl 1 stem werd uitgebracht op mej. Jonkers te Gorredijk. WASSENAAR TEGEN gracht 76 en 76a lokte meer discussie uit. De heer Wassenaar was niét op deze aankoop gesteld. Hij wéés op de sléchte financiële toestand van de ge meente en vroeg hoeveel er straks nog bij komt. Hij zag liever het be drag voor iets anders aangewend, sportterreinen bijv., dan had men er iets aan, zo stelde deze spreker. De heer Van der Brug dacht er ook zo over. Hij wilde voor dat bedrag lie ver de straten zien verbeterd. De be volking heeft niet veel aan deze aan koop. De voorzitter antwoordde, dat het niet mogelijk is het bedrag voor sportterreinen of straatverbetering te gebruiken. Het is een rendabele uit gaaf, die uit de huuropbrengst weer terugkomt. Bovendien staat het pand op de monumentenlijst, wat betekent, dat voor eventuele restauratie 60% terugkomt en die kans zit er beslist in. De heer V. d. Brug dacht dat de huur te hoog wordt. Wassenaar vraagt of er op den duur nog mensen in het pand 76a zullen willen wonen. De voorzitter vertelde, dat het misschien in de toekomst één pand wordt. Maar het gaat om de grote historische waar de. die het pand heeft. De heer Zijsling meende, dat niet alles meer in het pand aanwezig is zo als in het voorstel staat aangegeven. De voorzitter lichtte dit toe. Het voor stel werd aangenomen met de aanteke ning, dat de heer Wassenaar heeft te gengestemd, en daarmee is de gemeen te eigenaar van het pand voor de som van f 9.000, De aankoop van gronden nabij mo len „dé Rat” voor totaal f 13.020, van mevr. K. Schrale-Nauta te Steen- wijk, ondervond geen bezwaar. De heer H. Koopmans zal het onderhavige terrein van jaar tot jaar pachten, zo lang de gemeente deze gronden nog niet nodig heeft. BEGRAFENISRECHTEN In een uitvoerige nota aan de raad nemen b. en w. van Sneek de toe komstige organisatie van het Sneker voortgezet onderwijs onder de loep. Wij hopen maandag de belangrijkste punten uit deze nota te publiceren. Thans volstaan we met de conclusies, waartoe het college is gekomen. B. en w. concluderen, dat het wen selijk is: 1. bij de omzetting van de ulo-school in een'school voor mavo te overwegen of het wenselijk en mogelijk is aan deze school een afdeling met een drie jarige cursus te verbinden; 2. een onderzoek naar de levensvat baarheid van een gemeentelijke school voor m.e.a.o. in te stellen; 3. het stedelijk gymnasium onder de Mammoetwet, althans voorlopig als een zelfstandig gymnasium te handhaven; 4. te gelegener tijd afhankelijk van verschillende omstandigheden op nieuw te overwegen of de vorming van een scholengemeenschap met het atheneum en de school voor havo zo danige voordelen biedt, dat opheffing van het zelfstandig gymnasium aan beveling verdient; 5. te streven naar een nauwe samen werking tussen het atheneum, de school voor havo en het stedelijk gym nasium en de gemeentelijke school voor mavo. Wat is vies? Het is niet zo moei- Het zou mooi zijn als er nu einde- lijk om als antwoord een heel rijtje lijk eens iemand het verlossende niet, tenslotte zijn we een nette pacifisten en hen die vinden, dat krant. Maar het rijtje, dat wij zou- Hoekstra in gebouw Elim te Scharne goutum de fraai gelegen burgerwoning aan de weg Scharnegoutum-IJsbrech- tum. nr. 148, groot 5.87 a. provisioneel verkocht. De woni'g werd beschreven op f 20.499,door J. de Jong te Leeu- statuten van de Stichting Jachthaven en Kampeerterrein „De Domp” en wij ziging van de garantieregeling en ver goeding voor ingebruik gegeven grond. Met de stichting, de Sneeker Zeilclub en de Kon. Zeilver. Sneek zal een overeenkomst worden aangegaan, waarbij de gemeente en de zeilvereni gingen zich jegens de stichting ver binden een eventueel tekort op de ex ploitatie van de jachthaven met schip- huizen en het kampeerterrein, voorzo ver dat niet uit de reserves kan wor den gedekt, aan de stichting uit te ke ren, elk een derde gedeelte. De aan de stichting in rekening te brengen vergoeding voor het gebruik van de Jachthaven enz. wordt bepaald op f 7000,per jaar. Het marktgeld zal worden verhoogd van een kwartje per vierkante meter met een minimum van f 1,tot f 0,35 per m2 met een minimum van f 1,40, als de Sneker raad hiermee akkoord gaat. B. en w. stellen de raad voor om de betreffende verordening te wijzigen. Zij merken daarbij tevens op, dat de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel medewerking heeft verzocht voor een betere stroom voorziening. De huidige wijze van stroomvoorziening zal uit een oogpunt van veiligheid vervangen moeten wor den. B. en w. zijn het hiermee eens. De daarvoor in aanmerking komende plaatsing van twee aansluitkastjes. waarvan de kosten worden geraamd op f 1500,zou van gemeentewege kunnen gebeuren. Voor een compensa tie van deze kosten zou dan het markt geld moeten worden verhoogd. Gisteravond hield de Sneker politie een 17-jarige jongen aan, die was weg gelopen uit een inrichting te Doorn. De jongeman was afkomstig uit Bols- ward. Hij is we- op transport gesteld naar Doe Op het platform van de baptisten kerk in de W. Lodewijkstraat zullen a.s. zondagochtend vele fruitbakjes en bloemen neergezet zijn die na de dienst als een herfstgroet naar zieken en be jaarden worden gebracht. De dienst, waarin ds. J. van Dam zal voorgaan, zal staan in het teken van de dankbaarheid voor de oogst. Zaterdagmiddag a.s. zullen jongeren in het kerkgebouw aanwezig zijn om van hen die aan deze ’uitdeling’ mee werken de bloemen en het fruit in ontvangst te nemen. De heer S. Wittermans te Oppenhui zen slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het diploma inge nieur, afd. Weg- en Waterbouw. ue natuur is grillig. sten ae mens aiKwijis vuur uenussuij/tii. J Zo werd deze zomer op de tuin van de heer S. Sikma van de Jou- op de begraafplaats ondoelmatig. Van 1938 tot 1963 is er niets veranderd, daar zit de fout! De raad stemde dit toe en besloot met algemene stemmen met ingang van 1 jan. 1968 de voorge stelde tarieven te laten ingaan. Dan het voorstel om een overeen komst met de heer Schilstra, Galama- gracht 52, aan te gaan over een twee tal perceeltjes grond. Deze zaak zou met gesloten beurzen afgehandeld worden. De heer Zijsling vroeg: als straks blijkt, dat de muur van het pand die vrijkomt bijv, een scheur vertoont, wat dan? Is dat voor de heer Schilstra? Voorzitter.' Ja! Wij moeten enkel be rapen en vlakschuren. De heer Zijsling was van oordeel, dat de heer Schilstra goed af is met deze transaktie. De ove rige raadsleden beaamden dit, maar gaven hun fiat aan de zaak. De verbetering van de raadszaal werd algemeen noodzakelijk geacht. Er is al lang over gesproken. De voorzit ter lichtte toe, dat het karwei door eigen krachten zal worden uitgevoerd, 't Is een winterkarweitje. De raad ziet met verlangen de restauratie tegemoet. SUBSIDIES In de subsidietoezeggingen hadden b. en w. een paar wijzigingen aange bracht. De Fryske Bestuursakademy vroeg de jaarlijkse bijdrage thans 4 cent te verhogen tot 10 cent per inwo ner. Het Groene Kruis, dat sinds 19Q3 f 1500 per jaar genoot, zou volgens ’t voorstel van b. en w. f 1750 kunnen krijgen, het Koningin Wilhelminafonds een subsidie van f 10,en de Stichting Sudergoa, thans f 250,50, verzocht ver hoging tot f 0,25 per inwoner. De heer Wassenaar informeerde naar de aktiviteiten van het bestuur van het Groene Kruis. De voorzitter antwoord de: Alles wordt gedaan, kunt u gevoe gelijk aannemen. Bijna elk is lid. Dhr. Zijsling vond de verhoging nogal aan zienlijk en stelde voor de subsidie met f 150 te verhogen. Hij verwachtte, dat er ook wat van de nieuwe inwoners komt. Verder wilde hij de Bestuurs- Akademy geen 10 maar 8 cent per in woner geven en wat er dan door die beide verlagingen overblijft aan de plaatselijke verenigingen geven. De voorzitter deelde de heer Zijsling mee, dat de Fryske Akademy een pro vinciaal belang is. Het is zó: 10 ct ge ven of afzeggen. De subsidie aan het Groene Kruis ligt hier nog ver achter volgens de richtnormen. Bovendien komt 80% van deze subsidie van het Rijk terug, wat verdeling aan de plaat- seiijke verenigingen uitsluit. De heer Rijpma zijn „maiden speech” houdend deelde mee, dat volgens de subsidielijst het Bureau Medische Sportkeuring te Sneek f 25 ontvangt. Er zijn echter moeilijkheden gerezen met als gevolg, dat alle jon gens hier in IJlst zijn gekeurd door de piaatselijke arts. Hij vraagt: is deze f 25.nog nodig? Verder noemde hij de Oranjevereniging, die f 75,ont vangt en zeer weinig uitvoert. De voorzitter vroeg of ook de „Preamkeskouwers” niet door het bu reau te Sneek worden gekeurd. IJlst heeft nl. meer sportverenigingen dan alleen YVC. De heer Rijpma bleek daar niet mee bekend. De voorzitter wilde hier toch wel graag over geïnformeerd worden. Hij wilde de Oranjevereniging niet uitsluiten. N.a.v. het voorstel tot goedkeuring der exploitatierekening 1965-’65 van de Woningbouwvereniging „IJlst” merkte de heer Zijsling op, dat het hem is opgevallen, dat de huizen, toe behorend aan de woningbouwvereni- warden. Als de Sneker raad volgende weck dinsdag zijn goedkeuring verleent, krijgt het Stedelijk Muziekkorps Sneek een renteloos voorschot van f 4200, ten behoeve van de aanschaffing van nieuwe instrumenten. Het bestuur van het korps heeft ter toelichting op z’n verzoek meegedeeld, dat het korps als enige uit de drie noordelijke provincies mag deelnemen aan het in 1968 in Arnhem te houden top-concours, waar door ongeveer acht tot tien muziekkorpsen gestreden zal worden om het landskampioenschap van Nederland. In 1966 is gebleken, dat het met het tegenwoordige te eenzijdig samengestelde instrumentarium niet mogelijk zal zijn tot in de allerhoogste top door te dringen. Daarom wordt het wenselijk geacht, dat dit wordt uitgebreid, zodanig dat de bezetting kan worden aangepast aan de klank verhoudingen. De kosten worden geraamd op f 5000 a f 6000. Het bestuur verwacht, dat het korps hiervan een deel bijeen zal brengen, zodat voor een bedrag van f 4200,een beroep op het gemeente bestuur wordt gedaan. B. en w. merken op, dat het korps in onze plaatselijke gemeenschap een bijzonder nuttige en gewaardeerde plaats inneemt. Het verlangen om tot uitbreiding van het instrumentarium te komen wordt redelijk geacht. BEZOLDIGING B. en w. stellen de raad voor de Bezoldigingregeling voor het gemeen- tepersoneel te wijzigen. Het gaat hier bij om een algemene salarisverhoging per 1 januari 1967 en de opneming in de salarisschalen van een verhoging van 3,14% als nacalculatie van de trend van de loonontwikkeling, als- mede nog enkele wijzigingen. B. en w. hebben geheel nieuwe salarisschalen ontwerpen voor het personeel dat in dienst is van de gemeente. Enkele functionarissen profiteren bovendien van het feit, dat het inwonertal van de gemeente boven de 24.000 is gestegen. Tevens wordt voorgesteld om het personeel een salarisverhoging pver 1967 toe te kennen in de vorm van een uitkering-ineens. De raad krijgt een wijziging van de Arbeidsovereenkom sten verordening, wijzigingen van gemeentebegroting 1963, 1965, 1966 1967. Dan is er een advies van b. en w. betreffende een aanvrage artikel 72 der L.O.-wet 1920. De Ver. van Chr. Schoolonderwijs verzoekt medewerking voor de aanschaffing van enige hulp middelen voor de Kon. Wilhelmina- school, t.w. een zestal zandtafels. Ter toelichting deelt het bestuur mee, dat naar zijn mening elke klas over een zandtafel dient te beschikken. Daar in de zevenklassige school thans slechts één zandtafel aanwezig is, zul len er nog zes moeten worden aange schaft. B. en w. vinden evenwel, dat niet in elk lokaal een zandtafel noodzakelijk is. Zij achten het goed mogelijk, dat meer dan één klas van één tafel ge bruik maakt. Zij stellen de raad dan ook voor slechts medewerking te verle nen voor één zandtafel. Een aantal ingezetenen heeft aan vragen ingediend om toekenning van een premie op grond van de „Premie regeling woningverbetering en -split sing 1953”. Zij kunnen niet profiteren van de de tijdelijke verhoging van de toe te kennen premies omdat hun aan vragen voor 1 juli zijn ingediend. B. en w. stellen voor om medewer king te verlenen tot de verbouw van de winkelwoning Willem Frederik- straat 2, eigendom van de gemèente. De huurder wil de kosten van deze verbouwing voor zijn rekening nemen (ca. f7000) als de gemeente de ver huur van het perceel aan hem of aan zijn' bedrijfsopvolger vanéf het tijdstip van gereedkomen van de verbouwing nog gedurende tenminste 10 jaar ga randeert. B. en w. achten dit voor de gemeente aanvaardbaar. Dan een voorstel om van de Stich- i aangename gewaarwording onder- ,weer haar jaarlijkse verkoping. In j gaan, via t oog, ’t oor, de smaak, de i reuk of het gevoel, kortom onze zin- J tuigen. Deze gewaarwording is heel f persoonlijk. Wie dan ook iets wil verbieden omdat hij het vies vindt, f maakt zich schuldig aan tirannie. i Hij wil anderen onderwerpen aan georganiseerd door j zijn eigen persoonlijke smaak. Daar- om was de houding van de scheids- j rechter, die zaterdag een Sneker voetballer niet mee wilde laten 1 spelen omdat de jongen naar zijn smaak te lang haar zou hebben, J volkomen mis. Hij mag lang haar vies vinden overigens lijkt ons I het woord hier verkeerd gebruikt, omdat het suggereert, dat de jongen J z’n haar niet gewassen heeft, ter wijl, het toch eigenlijk om de lengte gaat deze men ig kan hij niet een ander opleggen. De jongeren gaan morgenavond wat kinderen zullen "hun schoen op- het probleem oorlog weer eens te zetten. Laat ons hopen niet tever- I11T zin onn 4- n n V. t vr 1 T LIJ XV Ulll OXO CtilL W UU1 u. CCJl 11CC1 XXJVJt. XXJXV UVHÖ nvt r J woorden in te vullen. We doen het woord sprak, dat de kloof tussen t niet, tenslotte zijn we een nette pacifisten en hen die vinden, dat 4 J krant. Maar het rijtje, dat wij zou- oorlogsgeweld met oorlogsgeweld t den kunnen noemen zal waarschijn- beantwoord moet worden, over- 4 lijk niét gelijk zijn aan uw rijtje of brugt. dat van uw buurman. Er zijn ver- r schillende opvattingen mogelijk, Helpt uw ieder heeft een eii'en smaak. Men Een slagzin denke slechts aan de slakjes, die in heeft gekregen, maar tevens B. en w. kunnen de raad thans een voorstel doen tot vaststelling van de huurprijs van het gebouw waarin de Pier de Boer Stichting is gehuisvest. De aanvankelijk geraamde stichtings- kosten zijn met rond f 78.950,over schreden. Het op de gemeentebegro ting uitgetrokken krediet bedraagt f 713.185,Op basis van de definitieve stichtingskosten en het gewijzigde fi- nanciermgsschema is een nieuwe op stelling gemaakt ter berekening van de huurprijs, die resulteert in een jaar lijkse huurprijs van f 45.000. B. en w. stellen de raad voor om het beschikbaar gestelde krediet te verho gen met f73.915,(zijnde f 78.950 min een reeds eerder verleend krediet van f 5035,en bovendien de huurprijs vast te stellen op f 45000,per jaar. De raad krijgt ter benoeming van een onderwijzeres aan de R. J. Sip- kensschool (openbare u.l.o.) een voor dracht van twee personen: 1. mej. T. Wagenmakers te Sneek; 2. mej. L. Stienstra té Giekerk. NIEUWE STATUTEN „DE DOMP” De raad krijgt verder nog een voor stel betreffende goedkeuring van de Roode Kruis helpen! die veel bekendheid een zuidelijker streken als een lekkernij oproep, die iedereen kan onder worden beschouwd. Wie iets vies schrijven. Maandag houdt de wel- vindt, heeft van dat „iets” een on- fare-afdeling van het Roode Kruis aangename het gebouw Kerksteeg (Nauwe Noorderhorne), ’s middags van 2 tot 5 uur. 4 J i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1