Mammoetwet ook in Sneek veranderingen in onderwijsstelsel lal van Grandioze intocht Sinterklaas Interessante teach-in over Vrede en Verantwoordelijkheid Ir. Eringa sprak voor afd. Sneek van de CBTB over grondprijzen ULST W YMBRITSER A DEEL Sneek m en Bromfietser gewond door botsing met vrachtauto Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I 93 Maandag 20 nov. 1967 In ’t stadhuis vielen weer veel goede woorden en geschenken Auto’s in de sloot Hestuurder ging kopje onder •n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ger waarna 122e jaargang nr. Sigaretten au toni aat geplunderd Het Sneeker Nieuwsblad is een aecombineerde uitaave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT WE5 Sol SNEEKER NIEUWSBLAD BRUGJAAR en FINANCIERING hebben de opleidingsklassen REDE SINTERKLAAS om Cuba!) UIT DE NAVO kenden de sigarettenautomaat litie stelt een onderzoek in. gezegd over het thema Vrede en ver antwoordelijkheid. ONTWIKKELINGSHULP WURDE ÜS PLAETSEN EK TO DJÜR? ders geweest. (Denk aan de kwestie Verscmjnt MAANDAGS an DONDERDAGS vantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 leletoon 05150 3005 Redacteur H A de Boer leletoon 4091 Het aantal vakken waarin eindexa men moet worden gedaan zal worden beperkt; voor scholen voor v.w.o. zal dit aantal waarschijnlijk worden be perkt tot zeven en voor het havo en mavo (4-jarige cursus) tot zes. De leerling krijgt een beperkte keuze mogelijkheid, met dien verstande dat enkele kernvakken als verplichte exa menvakken zullen fungeren. Ook de scholengemeenschap, waar van hiervoor sprake was, is een nieuw element in onze onderwijswetgeving. Geheel nieuw is tenslotte de zg. planprocedure, waarmee wordt bedoeld het sarhenstel van voorschriften over de mogelijkheid om gemeentelijke scholen op te richten en in stand te houden en over de voorwaarden, waar aan bijzondere scholen moeten vol doen om voor bekostiging uit ’s rijks kas in aanmerking te komen. De Mammoetwet geeft ook een nieu we regeling voor de bekostiging van de scholen voor voortgezet onderwijs uit ’s rijks kas. De meest ingrijpende verandering is wel dat voor nieuw op te richten scholen het systeem van jaarlijkse bijdragen in de stichtings- kosten (rente en afschrijving) wordt vervangen door een bijdrage-ineens tot dekking van de stichtings- en in richtingskosten. Voor bestaande scho len blijft het systeem van jaarlijkse bijdrage dat thans geldt gehandhaafd. VOOROPLEIDING In zijn openingwoord had vice-voor- zitter I. Veldhuis gewezen op het win- terprogrmma, waarbij de problemen voor het bedrijf en het gezin aan de orde komen in een drietal lezingen, waarvan de eerste op deze avond over het onderwerp: „Wurde üs pleatsen ek to djür?”. In januari zal de heer H. M. Ger- brandij het rapport van de hoofd- in- genieur-direkteur over een nadere concentratie van waterschappen be spreken en begin maart wordt dan de ruilverkaveling onder de loupe geno men. De heer Veldhuis wees verder op de subsidie-mogelijkheden t.a.v. de her- en nieuwbouw en adviseerde de leden het kostenniveau zo laag moge lijk te houden. De C.B.T.B. zal op 28 maart 1968 het 50-jarig bestaan vieren, waarover nog nadere mededelingen zullen volgen. In februari zal weer ge tracht worden een contactavond te or ganiseren, terwijl er ook weer een excursie op het programma staat. De leden waren het verder wel eens met het voorstel van het bestuur om een veekeuring in Sneek te houden. Op 1 augustus 1968 zal de Wet op het Voortgezet Onderwijs (Mam moetwet) in werking treden. Dan zullen de Middelbaar-onderwyswet van 1963 en de Hoger-onderwijswet van 1876 vervallen, met dien ver stande, dat de bepalingen van deze wettelijke regelingen zullen blijven gelden voor het tweede en de hogere leerjaren der scholen voor middel baar en voorbereidend hoger onderwijs. Van dezelfde datum af zullen de voorschriften van de Lager-onderwijswet 1920 niet meer van toe passing zijn op scholen voor voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs. 3). Te onderscheiden in middelbare en hogere scholen. Ten slotte kent de wet een scholen gemeenschap, waarbij één van de hier voor opgesomde schooltypen met één of meer andere scholen, al of niet in de Mammoetwet omschreven, in één school is verenigd b.v. met een lyceum, een atheneum en een havo-school, een havo- en een mavoschool. sen Hommerts en Oudega auto’s in de sloot. Er waren geen persoonlijke on gelukken. Tussen Woudsend en Balk raakte onze stadgenoot J.S.B. met zijn Opel in een slip tengevolge van mist en gladheid. De auto kwam in de sloot terecht, de bestuurder ging kopje on der. Maar hij wist er heelhuids weer uit te komen en kon, na in de buurt van droge kleren te zijn voorzien, naar huis terugkeren. De auto werd even wel totaal vernield. Gistermiddag raakte H.B. uit Oudega met een Volkswagen in de linkerberm en vervolgens in de sloot. De auto werd licht beschadigd. De Mammoetwet voert enkele nieu we elementen in in ons onderwijsstel sel. Belangrijk is het zogenaamde brug- jaar. Bij alle scholen voor voortgezet onderwijs is het eerste leerjaar een brugjaar. Hierin wordt een middel ge zien om de overgang van het ene schooltype naar het andere te verge makkelijken. Met het oog daarop is voorgeschreven dat in het brugjaar van gymnasia, athenea, lycea, havo- en mavo-scholen in dezelfde vakken wordt onderwezen. I Zaterdagnacht en zondagmiddag l raakten er resp. in Woudsend en tus- De Mammoetwet kent als voornaam- ste schooltypen: A. scholen voor voorbereidend we tenschappelijk onderwijs (V.W.O.) 1. gymnasia (cursusduur van zes ja- ren); 2. athenea (cursusduur van zes jaren); 3. lycea (cursusduur van zes jaren). Deze scholen hebben een A-richting, waarin de studie van de klassieke talen (gymnasium) dan wel die van de eco nomische en maatschappelijke vakken (atheneum) op de voorgrond staat en een B-richting. waarin de studie meer is gericht op de wiskunde en de na tuurwetenschappen; B. scholen voor hoger algemeen voortgezet onderwijs (havo) met een cursusduur van vijf jaren. Dit onder wijs kan ook worden gegeverr-aan af delingen van athenea, lycea, scholen voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs en kweekscholen. Ook op deze scholen is differentiatie bv. in een literaire, economische, maatschap pelijke of exacte richting mogelijk. De kandidaat heeft in de twee hoogste klassen een grote vrijheid in de keuze der examenvakken; C. scholen voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs (mavo) met een cursusduur van vier jaren. Aan deze scholen kunnen afdelingen met een cursusduur van drie jaren worden ver bonden; D. scholen voor lager algemeen voortgezet onderwijs (lavo) met een cursusduur van twee jaren. Dit onder wijs kan ook worden gegeven in het eerste of het eerste en het tweede leerjaar van scholen voor lager be roepsonderwijs; E. scholen voor beroepsonderwijs, te onderscheiden in: 1. scholen voor technisch onderwijs 1); 2. scholen voor huishoud- en nijver heidsonderwijs 1); 3. scholen voor landbouwonderwijs 1); 4. scholen voor middenstandsonderwijs 1); 5. scholen 1 voor economisch- en administratief on- derwijs 1/2); 6. scholen voor opleiding voor onderwijzend personeel; 7. scho len voor sociaal-paedagogisch onder- wijs 3); 8. scholen voor kunstonderwijs. 1) . Te onderscheiden in lagere scholen (3 of 4 jaren), middelbare scholen (max, 4 jaren) en hogere scholen (max. 4 jaren); 2) . l.e.a.o., m.e.a.o. en h.e.a.o.; In een uitstekend bezochte vergade ring heeft ir. L. Eringa j.l. vrijdag avond voor de leden van de C.B.T.B. gesproken over het vraagstuk van de aankoop- en huurprijzen van lande rijen. In zijn eindconclusie zag spreker als een mogelijke oplossing voor de huidige problemen, de verkoop van boerderijen zonder het gebruiksrecht, over welk recht door anderen dan de eigenaar beslist zou moeten worden. Het onderwerp, waarover na de ^auze vragen gesteld konden worden, gaf aanleiding tot levendige discussies en werd door de aanwezigen met grote belangstelling gevolgd. Het gebeurde op het kruispunt Leeu- warderweg-Boeierstraat. De vrachtwa gen, bestuurd door R.J.N.B. uit St. Nicolaasga, ging vsnaf de Leeuwarder- weg rechtsaf de Boeierstraat in. De bestuurder verleende de bromfiets, die rechts op het rijwielpad reed, geen vrije doorgang. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrak! handelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per oost f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Kapelaan Kroon vond dat gemelk over die F of 2% van het inkomen uitgeven voor ontwikkelingshulp maar niks. In de bijbel staat, dat de man die twee stel kleren had, één stel aan de arme moest geven, met andere woorden 50%Nu hoeven wij niet di rect 50% van het inkomen aan ont wikkelingshulp te geven, maar 2% is toch wel wat weinig. De heer Nobel zag er wel wat in, dat een paar l?"den gezamenlijk een hulpbehoevend land hielpen. Ze zou den dan grotere projecten onder han den kunnen nemen. Nu ging het hele gezelschap naar binnen. Hier werd eerst een „bakje” thee gedronken, dat heerlijk was gezet door bode Nauta. De Zwarte-Pieten- band speelde ondertussen enkele lus tige melodietjes, waaronder de grote hit van Sandy Shaw: Puppet on a string. Later werd dit op verzoek van de hoofdpiet nog een keer gespeeld. De burgemeester had de Sint buiten op het bordes al welkom geheten, maar hij deed het nu nog een keer ten over staan van de vele genodigden. In het stadhuis waren ook twee kinderen aanwezig, die tegelijk met de Sint ja rig zijn en 5 jaar worden. De beide kinderen, Margriet Dijkstra uit Joure en Ypie Adolphie uit Abbega, kregen mooie geschenken van de Sint. Deze werd toegesproken door de burgemeester.. Er zijn verschillende projecten, die vorig jaar nog niet klaar waren toen de Sint er was, gereed ge komen. Als belangrijkste natuurlijk de Sneker Sporthal, waar heel Sneek erg trots op is. Voorts kreeg Advendo zijn gala-uniformen. „Sneek staat alom be kend als lichtstad en dit idee is nog meer versterkt, want Sneek kreeg er namelijk een „lichtboei” bij. Hiermee werd de bar-dancing „de Lichtboei” be doeld met als eigenaar de höofdpiet van St. Nicolaas, de heer Van Dalen, tussen Oost-West. Dit is wel eens De 17-jarige S.P. van V. kreeg zater dagmorgen een vrij diepe snijwond in het rechter been toen hij werd aange- hêbben ^geluid: reden door een vrachtwagen. De jon geman moest naar het ziekenhuis wor den gebracht. De voornaamste doeleinden, die met de nieuwe wettelijke regeling, welke tot stand is gekomen nadat verschil lende pogingen om ons onderwijsstelsel te herzien waren mislukt, worden be oogd, kunnen in het kort als volgt worden samengevat: le een aanpassing van het onderwijs aan de gewijzigde maatschappelijke struktuur; 2e een verhoging van hét rendement van het voortgezet onderwijs; 3e het scheppen van betere deter- minatie-mogelij kheden; 4e het openen van meer en betere overstap- en doorstromingsmogelijk- heden; 5e het brengen van meer schake ring in het onderwijsbestel, gepaard aan het scheppen van interne differen tiatie (kern- en keuzevakken). SCHOOLTYPEN MAMMOETWET Zaterdagmiddag was het dan weer zo ver: de goedheilig man uit Spanje, wiens naam wij nauwelijks meer hoeven te noemen, arriveerde in Sneek. Om ongeveer half drie legde de boot, w’aarop de Sint zich be vond, aan bij de Waterpoort. De jeugd van Sneek, was, evenals voor gaande jaren, weer zeer goed vertegenwoordigd. Maar niet alleen kin deren, ook de oudere generatie was Wij vroegen ons af hoe de Sint het voor elkaar gebokst had om zo snel in Sneek te zijn. De oude baas kwam n.l. zaterdagmiddag om één uur in Me- demblik aan en om half drie was hij al in Sneek. Maar wij zullen ons hier niet druk om maken, want hij is er nu eenmaal en dat is toch wel het belang rijkste. Bij de aanlegplaats was het een drukte van je welste. Vele kinderen krioelden door elkaar en vol ver wachting klopte hun hart, in afwach ting van de komst van Sinterklaas. Óp de kade wachtte de ruitersvereni- ging „de Water-Poorters” en ook het Stedelijk Muziekkorps was aanwezig. Om half drie was het dan zo ver. Sta tig kwam de boot de bocht bij de Rienck Bockemakade omgevaren en legde aan bij de Waterpoort. Geëscor teerd door twee boten van de zeever kenners. Sinterklaas had dit jaar een Zwarte Pieten-band meegebracht, die bij de aankomst St. Nicolaasliedjes ten gehore bracht. St. Nicolaas had enige moeite met het bestijgen van zijn paard, een mooie witte schimmel. De lange rokken zaten hem in de weg en hij wordt natuurlijk een dagje ouder. Hierna volgde de gebruikelijke rondrit door de stad. Overal langs de route krioelde het van de mensen. Met het weer trof de Sint het bijzonder goed, hoewel het op de Noordzee wel koud zal zijn geweest. Om ongeveer half vier arriveerde de goedheilig man met zijn gevolg bij het stadhuis, waar zich vele mensen bevonden. Hier wachtte burgemeester Rasterhoff en het bijna voltallige ge meentebestuur de stoet op. Na de be groeting hield de burgemeester een korte speech. Hij zei, dat hij zeer blij was, dat de Sint weer in het land was. Hiermee sprak de burgemeester ook wel de mening uit van alle kinderen uit Sneek. Daarna sprak St. Nicolaas de schare voor het stadhuis toe. Hij zei, dat hij ook blij was weer in het land te zijn. Hij vroeg of er nog stoute kinde ren waren, waarop alle kinderen na tuurlijk nee riepen. TOSPRAKEN EN GESCHENKEN Na de rede van Sint Nicolaas wer- de geschenken uitgereikt. Als eerste was natuurlijk de burgemeester aan de beurt: hij kreeg een nieuwe tas voor „lijvige” stukken, want zijn oude zag er nogal schamel uit. Verder kwamen de andere leden van het gemeentebe stuur, de directeur van gemeentewer ken en de directeur van de gemeente bedrijven aan de beurt. Ook de boden van het stadhuis werden niet vergeten. De heer D. van der Werf was vorige week 25 jaar getrouwd geweest. Hij werd toegesproken door Sinterklaas en kreeg een presentje, waarop de heer Van der Werf op zijn beurt de Sint be dankte. Daarmee was het feest in het stadhuis afgelopen. Alleen werd op verzoek van de opperpiet nog even het nummer „Puppet on a string” door de Zwarte-Pieten-band gespeeld. Ds. De Pree merkte nog iets op over de bewapeningswedloop. Nederland zit in de NAVO en als er dus iets nieuws op bv. het gebied van geleide raket ten wordt uitgevonden moet Nederland zich die apparatuur ook wel aanschaf fen, anders loopt het achter bij de andere mogendheden. We zouden tot een algemene vredesovereenkomst kun nen komen als wij, (het Westen met Amerika en Engeland) de NAVO op hieven en het Oosten het Oostelijk Pact. Maar voor het zo ver is zal er nog heel wat water door de Rijn moe ten stromen. De persoonlijke mening van ds. De Pree is uit de NAVO te treden. Voor de pauze is verder niets meer PROTESTMARSEN EN TEACH-IN Veel voorkomende zaken tegenwoor dig zijn de protestmars en de teach- ins. Nu wordt de doorsnee-mens ook in de gelegenheid gesteld zijn mening over allerhande zaken naar voren te brengen. Er zijn al veel teach-ins ge houden over het onderwerp van van avond, maar het is en het blijft een moeilijk onderwerp. De oorlog-van tegenwoordig is meer gedemocratiseerd dan vroeger. Veel meer mensen ondervinden de directe gevolgen ervan. Hierbij wordt aam de atoombom en de waterstofbom, die nog krachtiger is, gedacht. Er moeten veranderingen plaats hebben anders gaat het mensdom door zijn eigen duivelse uitvindingen te gronde. Tien jaar geleden zou de vraag waar schijnlijk anders gesteld zijn, aldus ir. Eringa, secr. van de Friese C.B.T.B. De vraag zou dan 1 „Worden de huren ook te hoog?” Nu echter moet daarnaast worden ge vraagd, of de prijzen voor het land niet te hoog zijn. Er van uitgaande, dat de richtlijnen, met name van de melk, de maximumprijzen bepalen, kan aan de hand van een eenvoudig rekensom metje gesteld worden, dat het land veel te duur is. Toch worden deze hoge prijzen betaald. In hoeverre is dit. ge zien het rendement, eigenlijk verant woord? Spreker zag hiervoor twee oorzaken,1 n.l.: 1. de koper heeft een andere kostprijs in zijn hoofd, dan die welke door de organisatie met het Ministerie is over eengekomen, en 2. hij wil voor extra land ook graag extra betalen. Kloppen de huren dan niet meer? OVERGANGSWET W.V.O. De overgang van het bestaande stel sel naar het nieuwe onderwijssysteem is uiteraard een ingewikkelde materie. Hieraan is de, inmiddels tot stand ge komen 128 artikelen tellende Over gangswet W.V.O. gewijd. Op 1 augus tus 1968 zal tot aanpassing van de be staande scholen aan de nieuwe wetge ving moeten worden overgegaan, met dien verstande, dat de vóór die datum aangevangen leerjaren haar de oude wettelijke voorschriften en leerplannen worden afgewerkt. De op 1 augustus 1968 bestaande en uit ’s rijks kas bekostigde gymnasia worden dan gymnasia in de zin der nieuwe wet. Dit voorschrift geldt der halve voor het Magister Alvinus-gym- nasium. De Rijkshogereburgerschool met mid delbare school voor meisjes, alhier, zal worden omgezet in een atheneum en een school voor havo. De openbare school voor uitgebreid lager onderwijs (R. J. Sipkensschool) zal automatisch een school voor mid delbaar algemeen voortgezet onderwijs worden. Vrijdagavond werd er een teach-in gehouden in jeugd-sociëteit „de Meer paal” met als thema „Vrede en Ver antwoordelijkheid”. Er is echter niet zoveel over het thema zelf gezegd. Bij na alle plaatsen waren bezet door hoofdzakelijk jongere mensen, maar ook waren er wel ouderen aanwezig. Het forum bestond uit de heren Nobel van het Polemologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Groningen (Po lemologie is de wetenschap, die zich bezighoudt met de vraagstukken van oorlog en vrede), ds. De Pree uit Hin- deloopen, kapelaan Kroon uit Harlin gen en de heren Derkzc.i uit Meppel en Antonides uit Ureterp. De organisa tie was in handen van de Meerpaal in samenwerking met de IKW (interker kelijke werkgroep). Toch wel, aldus ir. Eringa, alleen wordt er te weinig rekening gehouden met het feit, dat voor extra land ook-meer huur betaald kan worden. De staffel ligt in dit verband niet goed. Omdat er meer beweging is, maar vooral ook omdat het weinig zin heeft iemand te beschermen, die zelf veel te veel betaalt, voelde spreker wel voor vrijlating van de huren. De stelling, dat een grotere plaats minder intensief is dan een klein bedrijf en het laatste een groter rendement heeft, gaat te genwoordig niet meer op. De bestaande huurnormen dienen aan deze gewijzig de omstandigheden aangepast te wor den, door op zijn minst gelijkschake ling hiervan en liever nog verhoging van deze normen, al naar gelang de boerderij groter is. Voor land geldt eigenlijk hetzelfde. Door verkrijging van extra land wordt de kostprijs ver laagd en is het ook verantwoord een stevige prijs hiervoor te betalen. Er is een grote vraag naar land en uitbrei ding van de bedrijven. Hoe kunnen wij aan dit verlangen tegemoetkomen en hoe kan de plaats worden vergroot. Ik kan u hierop, zo besloot ir. Eringa zijn lezing, geen afdoend antwoord geven, maar ik meen wel, dat een mo gelijke oplossing zou zijn, om het land te verkopen zonder het gebruiksrecht De toewijzing van het gebruiksrecht zal dan, onafhankelijk van het eigen domsrecht, door anderen dienen te ge schieden. Met de woorden: „Zover is het echter nog niet” besloot spreker zijn betoog, waarna de leden ruim schoots gelegenheid kregen over een en ander hun gedachten te laten gaan. Om 8 uur werd het welkomstwoord ;en door de heer Van Reyssen, de inleiding werd gesproken Lemmerweg met zijn huizenhoge flats. „Het wordt mijn pieten wel erg moei lijk gemaakt, ze zullen veel moeite hebben om dergelijke, tot de, hemel reikende transen te beklimmen.” Hier op antwoordde de burgemeester dat er liiften in het gebouw aanwezig zijn. Sinterklaas vond het jammer, dat er geen nieuwe scholen in de Stadsfenne geprojecteerd waren. Helaas was hij hierover verkeerd ingelicht want er komen vier of vijf scholen, aldus de burgemeester. Sinterklaas betreurde het echter, dat er grote gebouwen als Van der Heem leeg stonden. Het was hem opgevallen, dat er in Sneek twee kranten zijn. „Het was economisch be ter verantwoord, als ze bij elkaar stap ten”, aldus de oude heer. Met de sporthal heeft de gemeente Sneek een stap gedaan, waarop vele gemeenten jaloers zijn. Ook met de zeilsport gaat het goed en er ligt een nieuwe jachthaven in het verschiet. Tevens zijn er plannen voor een nieu we rioolzuiveringsinstallatie, maar de contanten ontbreken nog, zodat het er voorlopig wel niet van zal komen. GESCHENKEN door de heer Nobel. Het thema Vrede en verantwoordelijkheid is een groot thema, er zitten veel kanten aan. De belangrijkste vraag die betrekking heeft op dit thema is wel: „Wat kan ik er aan doen, hc? en waar?” De oorlog ontstaat vaak door de te genstelling arm en rijk. We moeten proberen deze tegenstelling zo veel mogelijk op te heffen, wat niet mee zal vallen. We houden immers toch nog de tegenstelling tussen het Oosten en het Westen. Het Oosten is commu nistisch, 'terwijl het Westen over ’t al gemeen democratisch is. Dit is een te genstelling, die niet gemakkelijk is op te heffen, alhoewel er op het ogenblik toch wel een goede stemm'-g heerst an- In het nieuwe onderwijssysteem, waarbij aan alle scholen voor voort gezet onderwijs het eerste leerjaar de funktie van brugjaar vervult en deze scholen zelf de selectie en de deter minatie van de leerlingen ter hand nemen, hebben de opleidingsklassen aan de ulo-school en de Gysbert Ja- piksschool hun betekenis verloren. Zij passen niet meer in het systeem en zouden bij handhaving een minder ge wenste situatie scheppen. Vervolg op pagina 3 aanwezig. Omdat de hoofdpiet nu in de zaken is gegaan, zal hij volgend jaar wel niet meer als hoofdpiet fungeren. De Sneker middenstand zit met het probleem van de koopavond. De me ningen hierover zijn nogal verdeeld. „Maar ze kunnen zich natuurlijk wel tot St. Nicolaas wenden om advies”, aldus burgemeester Rasterhoff. De burgemeester betreurde het, dat hij de Sint niet op een mooie, in volle glorie zijnde stoep had kunnen ontvangen. „Maar er wordt druk aan gewerkt en volgend jaar zult u op een mooie stoep komen te staan”. De burgemeester be sloot zijn toespraak met enkele wen sen uit te spreken, zoals de uitbrei ding van het zwembad en het verkrij gen van een instructiebad. Verder wenste hij de Sint een goed verblijf toe in Sneek. In de afgelopen nacht hebben onbe- Lzndcn de sigarettenautomaat van Van A. in de Willem Frederikstraat opengebroken en leeggestolen. De po- Nu was de beurt aan de Sint om een toespraak te houden. Sinterklaas was blij weer in Sneek te zijn en ook de zwarte Pieten vonden het leuk weer in Nederland en vooral om in Sneek te zijn. St. Nicolaas hoopte ook, dat hij volgend jaar de stoep voor het stadhuis in zijn volle glorie kon be treden. Er is het afgelopen jaar veel gebeurd in Sneek. Hij noemde o.m. de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1