3 2 4 5 6 ZAKENNIEUWS POSTCHEQUE- EN GIRODIENST net grootste gironet van Nederland - volledig geautomatiseerd Sportkrabbels Rechtstreek. Overal opnemen Overal betalen Rente tot 5; toe Boekhoud-gemak Geen kosten CPB-dames genoten van demonstraties Ned. fabrikaat OPENING NIEUWE SPECIAALZAAK HBZ Opening sehoenmakerij-lederhandel W, K. Adema en Zoon Hoe bestaat het OPENING NIEUWE ZAAK HAWEKO Drachtster Boys HJSC: na spannende schermutseling 1-2 Electronisch kofferorgel Viscount orgel Baby piano ’t Huis met de Notenbalk Fa. H. J. v. d. Wey en Zoon breidde haar winkel uit r Geslaagd Kerknieuws Benoemd i 7 Opbrengst Anti Honger-actie in Wymbritseradeel Met de blauwe girokaart kunt u tegenwoordig bijna overal betalen. U kunt contant geld op nemen bij elk van de 2250 post - kantoren en -agentschappen, overal in Nederland (ook na 3 uur ’s middags!). De particuliere rekeninghouder krijgt nl. 2 kascheques, elk voor max. f 500.-. Na inwisseling ont vangt u een nieuwe cheque thuis. U zit dus nooit zonder. U kunt van de giro zonder meer overschrijven op een spaarrekening bij de RPS - ook per automatische afschrijving. Terugboeking op uw girorekening is altijd mogelijk. Uw geld is dus niet geblokkeerd voor porti, overschrijvingen, kascheques en stortingen op eigen rekening. Uitslagen 11 11 9 10 10 10 11 11 11 9 10 11 7 6 6 5 3 3 3 4 3 3 2 2 9 9 8 6 6 2 3 1 2 4 4 4 1 3 2 2 2 VRAAGT GRATIS FOLDERS. Damclub „De ymerts Jutrijp Hommerts Wijziging telefoontarieven met Ned. Antillen en Suriname De ijsvogel NCVB Scharnegoutum kreeg stuk je kerkgeschiedenis De snelle dagafrekeningen van de postgiro zijn uitvoerig gespecificeerd; naast het bedrag worden ook gironummer en naam van de begunstigde vermeld. en stand 3e klas A Inlichtingen bij elk postkantoor. G. Bosch. de ANDERE UITSLAGEN STAND 5 0—3 3— 0 0—5 1—2 4— 1 5— 2 gemakkelijk betalings verkeer met 1.000.000 particulieren 4- 500.000 winkels en bedrijven. Snel en efficiënt. (Elk jaar komen er nog zo’n 200.000 rekeninghouders bij!' HJSC 2-Nijland 2. HJSC was hier overwinnaar met 170. HJSC 3-Heeg 3: 41. HJSC B moest naar Black Boys B. Ze wisten beide punten mee te nemen naar Jutrijp-Hommerts. Tot kleuterleidster aan de Christe lijke kleuterschool te Oosternijkerk is benoemd mej. A. Hoekstra te Nijland. Benoemd tot ouderling van de ned. herv. gemeente te Oosthsm de heer R. Landman. FVC Dronrijp Emmeloord RES Freno Tijnje Steenwijk Spel. Joure-. DOG Nicator CAB GAVC 23—10 28—14 21— 9 19—17 14—14 16—17 14—17 18—18 11—18 13—14 6—19 11—27 Vier jaar geleden breidde de heer H. v. d. Wey aan de Salverdastraat z’n zaak uit met een showroom op het ge bied van gasverwarming. Alras bleek, dat deze showroom in een behoefte voorzag, maar door de geringe afme tingen te weinig gelegenheid bood alles uit te stallen wat er op het gebied van verwarming te koop is. In 1965 werd ten koste van de werk plaats de showroom uitgebreid met een oppervlakte van 8 m2, maar door de stijgende omzet en de uitbreiding van het assortiment op het gebied van alle huishoudelijke apparatuur, was men andermaal gedwongen tot vergroting Voor 675,leveren wij U een met zes registers en vibrato. Zeer ge schikt voor band en school. Voor f 1295,een tweeklaviers met pedaal. Voor f 1950,zo’n mooie, kleine Nadat N. Brattinga Zonen vorig jaar een tweede zaak aan de Wijde Burg straat had geopend werd vrijdagmid dag een derde zaak aan het bedrijf toegevoegd. Met de aankoop van*het pand Ged. Poortezijlen la, vroeger be woond door wijlen de heer J. Gronin ger, die daar jarenlang een klompen handel en verfzaak dreef, was er voor de heren Brattinga een nieuwe moge lijkheid hun zaak andermaal uit te breiden. RESNicator DronrijpCAB G AV CEmmeloord DOGSteenwijk FVCSpel. Joure TijnjeFreno 2 16 2 15 2 13 3 12 3 10 3 10 4 10 6 5 4 6 7 Hebt U interesse? Komt vrijblijvend kijken en luisteren in SNEEK Tel. 2279. Na een verbouwingsperiode van on geveer vijf maanden was het vrijdag zo ver, dat de direktie van H. Bren- ninkmeijer Zonen N.V. de genodigden kon ontvangen in een, wat interieur betreft geheel nieuwe zaak aan Leeu wenburg, nr. 28. Door de gestadige groei van de zaak aan de Oosterdijk zag de direktie zich reeds lang genood zaakt plannen te beramen voor een ingrijpende uitbreiding van de meubel- afdeïing. De laatste grote verbouwing aan de Oosterdijk, welke dateert van 1960, had reeds alle beschikbare ruimte opgeëist, zodat hier geen mogelijkhe den meer waren. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat de direktie van HBZ besloot het pand Leeuwenburg 28, eigendom van de n.v., voor de grote uitbreiding te gaan aanpassen. De vloeropoervlakte van deze zaak beslaat plm. 500 m2, welke geheel be nut wordt voor de afdeling gordijnen, tapijten, beddenvak, rotan-, tuin- en kleinmeubelen. Door deze ingrijpende verandering heeft, men thans aan de Oosterdijk -de beschikking gekregen over een vloer oppervlakte van 1000 m2, die geheel ten behoeve van de afdeling meubelen gebruikt kan worden. Voor de officiële opening van het pand Leeuwenburg 28 was de genodig den verzocht zich vrijdagmiddag in het pand Oosterdijk 7-9 te ye^zamelen. vanwaar men gezamenlijk régen vijf uur naar de zaak Leeuwenburg wan delde. De heer J. Brenninkmeijer verrichtte met het doorknippen van een lint de officiële openingsplechtigheid en ver zocht daarna de genodigden de nieuwe speciaalzaak te bezichtigen. Onder lei ding van architect Jan de Vries is hier een zaak tot stand gekomen, die qua ruimte en inrichting aan alle moderne eisen voldoet en bovendien een archi tectonisch gaaf geheel is geworden. Op de begane grond werden de eta- Dankzij veler medewerking en offer gezindheid is de inzameling ten bate van de Anti-Hong:'-Actie zeer gunstig verlopen. In totaal werd een bedrag van f 5313,40 bijeengebracht. Per rayon was de opbrengst: Woudsend, Ypecols- ga. Indijk en Smallebrugge f 699,60; Goënga f215.55; Scharnegoutum en Loënga f680,75: Abbega f334,50; Oost- hem f 197.55: Gauw f277,75; Nijland f528,50: Offingawier f 161,—Hom- merts-Jutrijp f 438,10; Wolsum f 103, IJsbrechtum, Tirns en Tjalhuizum f 462,05; Heeg f 656,05; Gaastmeer en Nijhuizum f 385,Folsgare f 174,—. Het was voor de heer Adema sr. zaterdag een bijzondere dag. Om onge veer 10 uur werd de deur van de nieu we zaak aan de Ged. Pol 33 voor ge nodigden en publiek geopend. Met de opening van dit nieuwe pand heeft hij een traditie van 92 jaar voortgezet. Het was nl. in 1875, toen de heer F. Jaasma, grootvader van de heer Ade ma, in de Kleine Kerkstraat een schoenmakerij begon met als neventak handel in wild en gevogelte en in het voorjaar handel in kievits- en bonte eieren. In 1877 werd het bedrijf ver plaatst aar de Bothniakade, terwijl om uitgereikt. Een gezellige quiz bezorgde twaalf dames een waardevolle prijs. Als afsluiting werd nog een hapje cultuur voorgeschc*-1De heer Peter ging via een humoristische voordracht „championade” naar de ernst, „Het witte paard” en de „Paradijspoort”. Fokke Gncdde zong 4 negro-spirituals, waarnaar eveneens met aandacht werd geluisterd. In een wat ander program ma zouden ze waarschijnlijk nog beter tot hun recht komen. De kestmiddag van de CPB is vast gesteld op 21 december. In de 1ste klas speelde Sj. Witter- mans een goede wedstrijd tegen B. Bouma met als resultaat een fraaie remise. L. Bergsma maakte in het be gin een blunder, die Joh. Wittermans goed benutte, zodat deze daarmee twee punten rijker werd. In de 2e klas konden J. Jelsma en R. Huitema nog geen einde vinden, zodat ze een andere avond de partij weer voortzetten. S. Hoekstra speelde een goede partij tegen H. Rienstra, maar ondanks een stand van 6 om 4 wist Rienstra toch nog een remise te beha len. Fr. Osinga ging ook weer door met winnen en bond nu R. Hoeksma sr. aan zijn zegekar. K. Louwsma zag tegen Th. Muller een damzet over het hoofd en verzuimde zo om zijn slag te slaan, zodat Muller met de overwin ning ging strijken. In de 3e klas speelden G. Huitema en H. Osinga remise. Hierdoor behield Huitema zijn punt voorsprong op Osinga. Tj. Jelsma moest tegen de jeugdige D. Huisman zijn meerdere erkennen en verloor. Programma voor donderdag 23 nov. 1ste klas: Joh. Wittermans-B. Bouma; S. Osinga-R. Hoeksma. 2de klas: R. Hoeksma sr.-S. Hoek stra; Th. Muller-R. Huitema; J. Jels- ma-H. Rienstra afgebr. K. Louwsma vrij. 3e klas: G. Huitema-Sj. Visser; S. Piersma-H. Osinga; A. Vriesinga-D. Huisman; Tj. Jelsma vrij. Voor het diploma wetenschappelijk biochc;- 'i l?.bo'—‘??ium-~ ante slaagde te Wageningen onze oud-stad- genote mej. Marjan Draisma. Waarom is de Postgiro voor 1.500.000 rekeninghouders zo aantrekkelijk? Met ingang van 19 november a.s. zal in het telefoonverkeer met Suriname en de Nederlandse Antillen, afgewik- keld via de rechtstreekse radioverbin dingen met Paramaribo en Willemstad, één tarief gelden, zowel voor zakenge sprekken als voor familie-gc—rekken. Tot op heden geldt, dat voor zakenge sprekken f 22,65 voor de eerste drie mi nuten wordt betaald, alsmede f 7,55 voor elke minuut meer. Voor familie- gesorekken bedraagt het huidige tarief f 11,30 voor de maximum-duur van drie minuten. De voorbereidingskosten bedragen f 2,25. Het eenheidstarief, dat thans wordt ingevoerd, bedraagt f 14,40 voor de eerste drie minuten en f 4,80 voor elke minuut meer, terwijl de voorberei dingskosten worden teruggebracht tot f 1,45. De thans ge’ier’^e tarieven voor de via New York afgewikkelde ge sprekken ondergaan "een wijziging. De jeugdige keeper H. Gietema stond onder de lat bij HJSC I. Uitstekend heeft hij zijn veste verdedigd. Het was voor HJSC ’n zware opgave om Drach ten te bedwingen, dat verleden week een van de koplopers de das had om gedaan. In de eerste 20 minuten zagen wij een aardig partijtje voetbal, waarbij Drachten zeer hard speelde. HJSC had daar eigenlijk geen antwoord op. Wel waren de aanvallen van HJSC wat ge vaarlijker, maar er kwam voor de rust niets uit. Drachtster Boys zette steeds meer het HJSC-doel onder druk, zodat de keeper Gietema meermalen in actie moest komen. Een minuut voor de rust lukte het hem niet de bal goed over te tippen en werd het 10. Na rust kwam HJSC er steeds beter in en namen de spelers van Drachtster Boys nogal eens het recht in eigen handen. Dat gaf vrij veel vrije schop pen voor HJSC. Zo ook in de 9de mi nuut ’n vrije trap door H. Wittermans, die de bal linia rekta achter keeper v. d. Horst deponeerde: 11. Dracht ster Boys zette hierna alles op alles. De achterhoede van HJSC kreeg het zwaar te verduren, onder meer moes ten drie corners worden afgeslagen. Zo moeilijk als de HJSC-achterhoede het had, zo vlot ging ineens de HJSC-voor- hoede in de aanval. En na een scher mutseling bracht HJSC de stand in de 23ste minuut op 12. Het werd span nend, waarbij ook Drachtster Boys mooie kansen had, die alle niets ople verden. In de 37ste minuut kwam HJSC heel dicht bij het derde doel punt, maar de bal ging net over. De resterende minuten was HJSC met alle spelers in de aanval en daar had Drachtster Boys geen antwoord meer op. De aankondiging, dat er donderdag in Aere Ferennius voor de CPB-afd. Sneek een demonstratie door de Stich ting „Ned. fabrikaat” zou worden ge geven, heeft heel wat dames in bewe ging gebracht. Een tjokvolle zaal heeft genoten van een gevarieerd program ma, dat geboden werd door bovenge noemde stichting. over te gaan. Door medewerking van de gemeente kreeg de heer Van der Wey de beschikking over een oude on bewoonbaar verklaarde woning aan de Napjusstraat, waardoor het grootste gedeelte van de voorraad materialen, pikvaten e.d. naar dit adres kon ver- verhuizen. Thans heeft men de werk plaats weer ongeveer 33 m2 kleiner gemaakt, welke ruimte bij de winkel is aangetrokken. Het resultaat werd vrijdagmiddag aan de genodigden ge toond. De heren Van der Wey kunnen nu wat verkoopruimte betreft royaal voor de dag komen. De winkel heeft een gezellig aanzien gekregen en biedt ruimte genoeg om een behoorlijke col lectie apparatuur uit te stallen. Zo heeft men thans een volledige collectie gasconvectors van bekende merken in de winkel staan met daarnaast een col lectie koelkasten, gasfornuizen en was automaten. Ook werd een hoek inge richt voor geysers en boilers, waar door voor een ieder het maken van een keus wordt vergemakkelijkt. Hoe wel, zo vertelde de heer Van der Wey ons, de zaak buiten het winkelcentrum van Sneek staat, is het voor velen een gemak geworden in de buitenwijk een dergelijke zaak aan te treffen. Veel bloemen en veel genodigden maakten de opening vrijdagmiddag tot een feestelijk gebeuren, terwijl er za terdag voor het publiek gelegenheid was de winkel zonder enige verplich ting te bezichtig"n. De bouw van een en ander werd uitgevoerd door het betonindustrie Joustra N.V.. De heer A. Verwer ver zorgde de complete stoffering van de winkel, terwijl het schoonmaakbedrijf Nadat gezamenlijk een lied gezongen was, opende de presidente met het le zen van een kort gedeelte uit Matth. 25. Daarna vertelde zij uit het leven van Henry Dunent, stichter van het Roode Kruis. Deze leefde van 1828- 1910. Onder de indruk van het lijden der gewonden in de slag bij Solforino (1859) schreef hij een beroemd gewor den boek. Hij zond dit boek naar alle staatshoofden in Europa. Ook wist hij de Zwitserse bondsraad te bewegen een internationale conferentie in Ge- nève te houden. Het jaar daarop, 1864 werd het Internationale Roode Kruis opgericht. In 1901 werd Henry Dunant de Nobelprijs voor de vrede toegekend. Hierna kreeg de programmaleider van het bureau voorlichting het woord. De heer Ruyf begroette de dames als oude bekenden, want vorig jaar is er eveneens met succes een programma gebracht. Nu was het een aantal an dere Nederlandse zaken, die hun me dewerking aan deze manier van recla me maken hadden gegeven. Een serie dia’s met gesproken tekst liet de dames kennismaken met de nieuwste snufjes, door Nederlandse zaken op de markt gebracht. Een map met reclame, zo wel in natura als in drukwerk, werd Er zijn van die vogels, die er bij hun overige gevederde schepsels helemaal uitlopen, zoals bijv, de koekoek en het winterkoninkje. Maar vooral ook het ijsvogeltje. De meeste opmerkzame vo gelvrienden hebben hem wel eens ont moet, vooral in voorbije jaren, toen er enkele meer waren dan tegenwoordig. Hoewel zijn naam doet denken aan een vogel, die aan het ijs gebonden is en zich daarbij kan handhaven, is het in werkelijkheid juist andersom. Het is een vogel die aan het water gebon den is en van visjes en ander water- gedierte moet leven. Is de winter streng, zoals die van 1962/’63, dan hebben ze moeite open water te vinden en dikwijls slagen ze daar niet meer in. Men vindt ze dan later van de hon ger omgekomen. Het is dan ook geen wonder dat ze na die winter zeer schaars geworden zijn. Maar ze hebben nu eenmaal de naam ijsvogel. Ook de Duitsers zeggen „Eis- vogel”, maar de Engelsen noemen hem meer toepasselijk „King fisher” en de Fransen „Martin pêcheur”. De (jsvogel broedt in een klein aan tal op geschikte plaatsen in ons land. Ook in Friesland. In 1953 schreven wij in „Vanellus”, het orgaan van de Bond van Friese Vogelbeschermingswachten: „Ongetwijfeld broedt het ijsvogeltje, zij het in gering aantal op geschikte plaatsen in onze provincie. Het maakt daarvoor een gang in steile oevers of neemt een reeds bestaande gang of holte in beslag”. We noemen de vol gende plaatsen: Workum, Beetster- zwaag, Gaasterland, Leeuwarden, aan de Leijen, Molkwerum, Dronrijp en Marssum. Plaatsen waar ze in vroegere jaren vrij zeker gebroed hebben. Om te vissen zit het vogeltje boven het wateroppervlak, meest op een overhangend takje, plonst in het water en komt dan met een visje vaak een stekelbaarsje weer boven, schikt het in de lange forse snavel tot de kop van het visje naar binnen wijst, waarna het door het keelgat verdwijnt. Het is daarom dat de kop en de snavel on evenredig groot zijn. De rode pootjes daarentegen zijn klein, het staartje kort. De kleuren zijn fantastisch en doen tropisch aan: blinkend blauw met groen, onderzij bruinrood. De lichaams- grootte is als van een mus. Ze zijn vrij schuw en vliegen meestal reeds weg, vóórdat de wandelaar ze in de gaten heeft. Hoogstens ziet hij nog een blauwgroene schicht vrij laag over het wateroppervlak met een scherpe „tick” verdwijnen. Al zijn ze zeldzaam geworden, toch hebben we de laatste tijd al weer mel dingen van waarnemingen ontvangen: 31 augustus. Een ijsvogeltje in de een- dekooi onder Giekerk (Sj. Sipma, Ahorn); 3 september. Een ijsvogeltje op de Froskepolle bij Leeuwarden (S. J. Swart, W. de Jong); 10 september. Eén boven boven een sloot rond Corn- jumerbos (B. Land); 16 september. Een onder Anjum (Bantpolder) (A. Witte- veen); 16 september. Een ijsvogel bij de Saiterboerderij (J. Spiekstra, War- tena); 24 september. Onder Vegelins- oord een ijsvogel (P. v. d. Veen, Hee- renveen). Vorige week woensdag kwam afdeling Scharnegoutum van de Ned. Chr. Vrouwenbond in vergadering bij een. De avond werd geopend door de presidente, mej. T. Glastra van Loon. Spreker voor deze avond was de heer P. Idzenga uit Edens, met het onderwerp „Rome en de Reformatie”. Hier tegenover stelde de heer Idzenga de woorden „waardering of wantrou wen”. Met beide gevoelens krijgen we nog steeds te maken. In grote lijnen tekende de spreker de ontwikkeliing in het verleden en de verhouding in onze tijd. Bij de opkomst van de re formatie was heel West-Europa ge kerstend. De R.K. Kerk had een machtspositie over de staat. Luther wilde geen breuk met Rome, maar een theologische uitspraak uitlokken. Rome stootte hem echter uit. Op het concilie van Trente heeft Rome zich bewust van de Reformatie afgekeerd. Er ontstonden bloedige vervolgingen in de tijd van de 80-jarige oorlog. Later kwamen er in Nederland niet veel bot singen meer voor, want Rome bleef in de minderheid. Wel toenadering in noodsituaties, b.v. in de oorlog. Ook zien we koerswijziging. Men heeft meer begrip voor Luther en er zijn andere opvattingen ontstaan. Rome en de Reformatie hebben beide te kam pen met een gezags- en geloofscrisis. Bij Rome vormen de onderwerpen ge zinsvorming en het celibaat en bij de Reformatie kerkelijke verdeeldheid de struikelblokken. Als positief punt noemde de spreker de oecumene. De eenwording lijkt nog heel ver af. Ze moet gedragen worden door het gebed. lagekasten uitgebroken, waardoor een grote winst aan ruimte werd verkre gen, de opgang naar boven, een trap midden in de winkel, is weggebroken en door een zeer moderne, in wengé hout uitgevoerde trap, vervangen. Bo vendien is deze trap in de hoek van de winkel geplaatst, waardoor meer ruim te is gewonnen en het geheel een roy aler aanzien heeft gekregen. Parterre vindt men thans de tapijtaf- deling, alsmede de afdelingen vitrages en gordijnstoffen. Op de eerste verdie ping is voor de beddenafdeling een komplete toonzaal ingericht. De tweede verdieping werd ingericht voor het uit stallen van losse ledikanten, houten en stalen bedbanken, etagebedden, wen- telbedden met ombouwkasten, tiener - kamers, rotan-, zomer- en kleinmeube len. Een zeer groot aantal genodigden maakte van de gelegenheid gebruik de zaak, welke door een groot aantal bloemstukken een feestelijke aanblik bood, te bezichtifn: Met deze reorganisatie beschikt H, Brenninkmeijer Zonen N.V. thans over twee speciaalzaken op het gebied van woninginrichting. De verbouwing werd uitgevoerd door aannemingsbedrijf Gebr. Andringa, de elektrische instal latie werd uitgevoerd door fa. Groot Boersma, het schilderwerk werd ver richt door de heer R. Silvius, de een- tralé'Verwarming werd-< geleverd' do’of1 J-.'v. d! Schaa^fflbdeWèr'kfng VWèande. de fa. Koster,, de winkelbetimmering is geleverd door fa Schuhmacher; de staalcontruc.tie door de fa. Ruiter, ter wijl de inrichting van de winkel in eigen beheer werd verricht. De aan kleding van de zaken aan de Ooster dijk en Leeuwenburg was in handen van de heren Uit Oude Groeneveld en Dillingh. Onder de vele genodigden was het gemeentebestuur vertegenwoordigd door de wethouders Baarda en Berg sma. Deze keer niets over langharige spelers en kortzichtige scheidsrech ters, al kunnen bij nader inzien aan deze kwestie, als wij ons even aan onze fantasieën overgeven, wel merkwaardige consequenties ver bonden zijn. Stel nu eens bijvoorbeeld, dat een voetballer zou weigeren om te spe len, omdat het haar van de arbiter hem niet aanstaat, of als hij zijn broekje te lang vindt, zijn snor te groot of zijn baard weerzin opwekt. Of, als hij pertinent weigert onder een vrouwelijke scheidsrechter te spelen, omdat dat zo gevaarlijk kan zijn. Je zult maar met zo’n arbi- terske in botsing komen... je ge zicht kan er volkomen door belem merd worden... Nee, hierover ver der geen woord. Ditmaal willen wij alleen maar even de aandacht vestigen op een scheidsrechter bij het betaalde voet bal, de heer Van Ravens, die zich langzamerhand bedreigd voelt en alle velden wil voorzien van een getraliëd hek met een ijzeren kooi voor de toegang naar de kleed kamers. Een begrijpelijke reactie, gezien de vele wilde tonelen, die zich wekelijks op en om de voetbal velden afspelen. Wij vragen ons alleen af, hoe dit in de praktijk te realiseren is. Ge zien het feit, dat er in de amateur sector ook wel eens het een en an der voorvalt, zullen alle velden in een arena veranderd moeten wor den, wil zo’n maatregel effect sor teren. Het wordt dan wel bijna een cir cus bijnaniet helemaal. Want in een circus bevinden zich de bloeddorstige dieren altijd nog binnen de tralies... Van de oude zaak is inwendig niets overgebleven. Het resultaat is een zeer moderrie winkel geworden, waarin het natuurprodukt hout domineert. Een en ander geeft aan het geheel een gezellig en rustig aanzien. In de nieuwe zaak, die met opzet niet te vol is gezet, zijn de afdelingen Cosmetica, Parfumerieën en Geschenkartikelen ondergebracht. Via een tussendeur is dit pand te bereiken vanuit de speel goedzaak aan de Wijde Burgstraat. Het oude woonhuis boven de zaak werd in gericht voor magazijn en opslag. Omdat deze zaak de derde is van de fa. Brattinga, is als naam voor dit pand uitgedacht „Trio”, welke naam nog in neonletters op de gevel zal wor den aangebracht. Namens de fa. Brat tinga zal deze zaak worden gevoerd door een der zonen, de heer J. Brat- tin"'. Een aantal bloemstukken gaf aan de openmg vr'Hagmid’ een feestelijk tintje. De verbouwing werd uitge voerd door het aannemm^-bedrijf H. en C. Faber, de verlichting werd gele verd door Nico Silvius en Zonen, de heer Th. Otte verzorgde het sanitaire gedeelte en leverde de gasverwar ming en schildersbedrijf fa. H. Sluyter verrichtte het schilderswerk. streeks 1900 een werkplaats in de Truffelsteeg aan de Oosterdijk werd betrokken. Omstreeks 1928 verhuisde het bedrijf andermaal naar de Nauwe Noorderhorne no. 4, waar de heer W. Adema als knecht bij z’n grootvader in dienst -am. Door de heer Adema werd in 1933 een werkplaats in de Potbuurt betrok ken en in 1938 werd de zaak aan de Ged. Poortezijlen gevestigd. Doordat het pand dat aan de familie Van Ham behoorde, er’ge jaren geleden aan de Amro-bank werd verkocht en deze eigenaar het huis bij het bankgebouw wilde aantrekken, werd de heer Ade ma genoodzaakt naar iets anders uit te zien. De opheffing van de woning inrichting „Eigen Haard” van de heer Blom aan de Ged. Pol schiep voor de heer Adema de gelegenheid z’n zaak naar dit adres te verplaatsen. Veel belangstellenden maakten za terdag van de gelegenheid gebruik de nieuwe zaak te bezichtigen. Met de verhuizing heeft de familie Adema te vens de zaak uitgebreid met een le derhandel en fournituren. Op het ge bied van klompsokken kreeg de heer Adema de alleenvertegenwoordiging in linkse en rechtse modellen. Achter de winkel bevindt zich de werkplaats, die ook door haar ruimte het werken aanmerkelijk vergemakkelijkt. Als cu riositeit bewaart de heer Adema nog enkele gereedschappen van z’n groot vader, gereedschappen waarmee in de vorige eeuw het schoenmakersvak werd uitgeoefend. Behalve een etalage aan de Ged. Pol heeft de winkel nog een etalage aan de Hooghuistersteeg, waardoor ook dit veelgebruikte pad naar de binnen stad aan waarde heeft gewonnen. Ver schillende bloemstukken gaven aan de opening een feestelijk tintje.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6