Hoe groot is behoefte schoollokalen? aan Belangrijke verkorting van wachttijden in postkantoor Waterpoort -krabbels IJLST WYMBRITS ER A DEEL en van Loketmachines verlichten de arbeid Baaijens pleit voor .creatieve ruimte Nienhuis stelt commissie voortgezet onderwijs voor AGENDA Begroting 1968 voor Wymbritseradeel sluit met aardige reserve Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, -1 Donderdag 23 nov. 1967 DR1JFHOUTS NIEUWSBLAD Sneker raad vergaderde lang over gemeentelijke onderwijszaken Dammen tussen ,De Kroonschijf” en Warns De pluimvee- en konijnenfok kersver. „Sneek e.o.” en „Balk e.o.” zien dan ook al uit naar een ruimere accommodatie. De kwaliteit van de dieren, die uit heel Nederland naar Sneek zijn gebracht, ligt op een zeer hoog peil. Een kijkje op de Waterpoort- show 1967, die vanavond in Ons Gebouw wordt geopend. Het was weer passen en meten om alle 1378 dieren, t.w. 824 konij nen, 361 hoenders en 193 sier- duiven, in hun kooien een in wis- en natuurkunde Oud-Sneker promoveerde Bromfietser tesjen auto in Nijland Automaatdiefstal opgehelderd Bebaarde man gewond bij Scliarnegoulum 122e jaargang nr 94 Sneelmr HUuwsMatl is een aecombineerde uüaave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en te te te te te te plaatsje te geven. Het podium moest erbij worden getrokken. te De pluimvee- en 1 te te te te te te te te te te te te te te I SNEEKER NIEUWSBLAD de toelatingseisen NOG WAT VRAGEN beter Een die met name in de Friese tussen „De Kroonschijf” opgemerkt: kortzichtig.” maandag- samen met Verscnnnt MAANDAGS 2D DUNDEKDAGb .vantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POT 6 telefoon 05150 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De St. Nicolaas- en kerstpakketten worden in het algemeen aan de late kant bij het. postkantoor gedeponeerd. Veelal komt het dan voor, dat de pak ketten n'.t t;.‘d worden besteld. De PTT adviseert om voor uiterlijk 30 no vember deze pakketten op het post kantoor aan te bieden. Men krijgt dan de garantie, dat ze op 5 december be steld worden. C. de uur. hij zou een typefout kunnen maken en tenslotte zou er een zetfout in kunnen sluipen. Daar staat echter vanaf woensdag ’s avonds tot 9 uur kijken. Tenslotte had de heer B. de Vries nog een paar vragen. Over de huren van de sporthal en het recreatieschap Sneekermeer. De voorzitter deelde mee, dat de financiële consequenties eerst moeten worden bekeken. Daar wacht het nog op. kan men nu terecht tot ’s avonds zeven uur (voorheen was dit ’s middags drie uur). Het voordeel dat de Rijkspostspaar- bank biedt, is dat men door geheel Nederland bij alle postkantoren zijn geld kan opnemen tot 7 uur. Dit is niet mogelijk bij de particuliere banken. Deze zijn om 4 uur al gesloten en men is gebonden aan beparlde plaatsen. ST. NICOLAAS- EN KERSTPAKKETTEN Dinsdagavond kreeg de pers in de raadvergadering weer eens de beschuldiging te horen, dat zij de woorden van een spreker op een andere bijeenkomst niet juist had weergegeven. Wethouder Bergsma beweerde dit in het openbaar, maar toonde zich na afloop tegenover de pers toch niet zo zeker van zijn zaak. Hij zou dan ook beter wat voorzichtiger kunnen zijn met zul ke uitlatingen. bruik van alcohol in het snelverkeer uit den boze. Hij zei dit tijdens een verkeersmiddag in Leeuwarden. „Iedereen kan weten dat het ver keer alcoholvrij moet zijn. Om daarover te praten is dom en asoci- Vanmorgen kwam er een abon nee vragen waar de krant van gis teravond was gebleven. Deze was een dag in de war. Toch hoopge vend, dat mén blijkbaar zó naar onze krant uitziet. te te 1 te Op één vraag van dé heer J. P. dé I Vries werd meegedeeld dat er waar schijnlijk binnenkort straatlantaarns op het nieuwe industrieterrein zullen komen. De heer Lichthart wees n.a.v. het allerlaatste punt, de nieuwe marktrech- ten, op de veranderde koopgewoonten van het publiek, die het volgens hem noodzakelijk maken, dat ook zaterdags morgens op het Grootzand (oost) een inrij verbod voor motorvoertuigen geldt. De heer Meijer zou graag een algeheel parkeerverbod voor het gedeelte, dat voor de markt wordt gebruikt, zien ingesteld. B. en w. zullen de zaak be- Daarmee willen wij helemaal niet beweren, dat er nooit fouten in de krant komen. Waar gewerkt wordt worden nu eenmaal fouten gemaakt. Dat geldt overal. Een verslaggever zou inderdaad iets verkeerd kun nen verstaan, hij zou z’n eigen aan tekeningen niet meer kunnen lezen, Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,— per half laar. Franko per oost f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De heer Johan N. Jansonius, afkom stig van Sneek, is aan de Rijksuniver siteit te Groningen gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Dit naar aanleiding van een proefschrift over een röntgendiffractie-onderzoek, getiteld: De kristalstructuur van pa- païne. De heer Jansonius is als wetenschap pelijk medewerker eerste klas ver bonden aan het laboratorium voor structuurchemie van de Rijksuniversi teit van Groningen. Promotor was prof, dr. E. H. Wiebenga, hoogleraar in de algemene scheikunde, scheikundige dy namica en kristalchemie. G. van Oosten-J. Haagsma 20; F. Driest-J. de Graaf 11; J, Zuidema- W. de Vries 02; L. Smid-H. v. d. Zee 02: Mar. v. Oosten-P. Bruinsma 11; K. Nijdam-R. Jongsma 11; Th. Sterk-W. Visser 11; J. v. d. Veen- L. Harkema 11; J. Beetsma-Fl. Vo- Ook adviseert de PTT de verschil lende goederen goed in te pakken en een extra adres in het pakket te doen. In de postwagens worden de zakken op elkaar gestapeld en de pakketten die dus onderin liggen hebben nogal wat te verduren. Ook met het versturen van kerst- en nieuwjaarskaarten en kalenders moet men op tijd zijn, wil men niet het ri sico lopen, dat ze veel te laat worden besteld. Mën kan deze het beste ver sturen in de periode van 7 tot 20 "de cember. Men zal in die tijd dan ook wel op 'de brievenbussen en postauto’s grote stroken met de woorden „Post op Tijd”” zien. makets werd benoemd als onderwijze res aan de R. J. Sipkensschool (ulo). De heer Lichthart verklaarde, dat hoewel hij begrip kon opbrengen voor het voorstel en ^et feit, dat het niet- aanvaarden consequenties zou hebben het hem speet, dat de loonsverho ging voor het gemeentepersoneel een procentuele was. De heer B. de Vries vond, dat dit voorstel wel wat laat in het jaar kwam. Hij pleitte voor een evenwichtige opbouw van de perso neelsbezetting van de secretarie. Hij vroeg of er voor het lagere personeel niet iets te versieren viel. Wethouder Visser antwoordde, dat steeds naar een evenwichtige opbouw wordt ge streefd. Het gaat hier om een verho ging voor een bepaalde groep. Wat de mogelijkheden voor de anderen betreft, die zal het college nog eens bekijken. Een eenvoudige wijziging van de Ar beidsovereenkomstenverordening lokte ook nog enkele vragen uit. Deze wijzi ging heeft nl. voor een aantal arbeiders in dienst van de gemeente de conse quentie, dat zij niet in vaste dienst kunnen treden. Op enkele vragen van de heer Jonkers antwoordde wethou der Visser, dat het in eerste instantie om 48 man gaat, waarvan 22 in vaste dienst zijn. Te zijner tijd zullen er door verminderde werkgelegenheid (terug lopen van uitbreidingen, woningbouw e.d.) mensen moeten afvloeien. Voor de meesten is reeds een oplossing ge vonden. Bij het voorstel om voor één zand tafel voor de Kon. Wilhelminaschool geld beschikbaar te stellen me’kis de heer Nienhuis op. d’t hij dit wel w.at schriel vond. Maar b. én w. zijn af gegaan op deskundige adviseurs, was het antwoord. De heer Poiesz sprak zijn waardering uit voor het voorstel om het Stedelijk Muziekkorps Sneek een renteloos voor schot te verlenen; de heer Bosma maak te zich daarentegen wat zorgen over het rentew’-F'”. MAMMOET BOEZEMT ONTZAG IN De nota inzake de toekomstige or ganisatie van het voor' onderwijs in Sneek in het kader van de Mam moetwet (zie onze krant van maandag j.l.) werd door verschillende leden ’n moelijke materie genoemd. De heer Van Dijk hoopte, dat de raad de zaak nog eens wat dieper kan bestuderen als de kwestie volgend jaar aan de orde komt. Mevr. Unema vroeg aandacht voor het psychotechnisch onderzoek van de kinderen en de schoolvorderingentest richtgeving is door deze maatrege len zo klein mogelijk. Dit schreef De Nieuwe Linie van vorige week naar aanleiding van de kwestie met de langharige Rienstra, die door een scheidsrechter van het veld zou worden gestuurd. „Men kan lang haar niet mooi vinden, maar wat deze scheidsrechter zich meent te kunnen veroorloven gaat alle perken te buiten. Vanmorgen raakte de bromfietser A.A.Y. uit Exmorra licht gewond bij een botsing met een auto op het kruis punt in Nijland. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. Het gebeurde omstreeks half negen De bromfietser kwam uit de richting Bolsward, de automobilist D.H. uit Sneek, van de verbindingsweg. De auto stopte, maar toen de bestuurder weer optrok zag hij niet dat de brom fietser, die voorrang had, er aan kwrm. Zodra zich een rij gaat vormen voor laatste stunt is, dat de giro-omslagen nu een loket, wordt onmiddellijk een z.g. gratis zijn. Met de kas- en de gewone stootloket geopend, dat een deel van cheques i de werkzaamheden van het overbelaste loket overneemt. Alleen op vrijdag- middag tussen kwart voor één en half twee zijn de wachttijden iets langer, omdat dan door bepaalde omstandig heden geen stootloket kan worden ge opend. Het postkantoor is iedere vrijdag tot 7 uur geopend v or alle zaken (dus ook geldzaken!), De hoofdkantoren, waaronder ook Sneek, zijn eveneens op zaterdagmorgen van 8.30 uur tot 11.30 uur open voor zegelverkoop, geld zaken enz. Alleen bij geldzaken moet men het z.g. zaterdagrecht betalen. Dit recht bedraagt f 0,50. De koopavonden voor St. Nicolaas vallen op 29 en 30 november en op 1 en 4 december. Voor de Kerstdagen is dit op 22 december. Het postkantoor sluit zich hierbij aan door op genoem de avonden voor alle handelingen open te zijn van 8.30 tot 9.30 uur. Het nieuwe zelfbedieningskantoor voorziet behoorlijk in de behoefte van het publiek. Er is een telefooncel en er zijn postzegelautomaten. Ook bevin den zich daar de postbussen. Dit kan toor is dag en nacht geopend. Het is ook een voordeel voor de postbushou ders, omdat hun post bij het sorteren voorrang krijgt. NIEUWE MAATREGELEN VAN DE GIRODIENST Er zijn ook een paar veranderingen in de girodienst ingevoerd. De blauwe girokaart kan nu op het postkantoor als betaalmiddel worden gebruikt voor alle normaal voorkomende zaken. De gelzang 2—0; J. v. Oosten-J. Hendriks 11; G. Haringa-Joh. Beukens 11; Minne v. Oosten-E. Osinga 11; E. Bruggenkamp-A. Visser 02; J. de Groot-B. Schilstra 02: F Dotinga-O. de Vries 1—1; H. v. d. Woude-A. Ve nen-a 11; U. Hoogeveen-Tj. de Vries 02; R. de Jong-H. Boersma 20; L. Heegsma-T. Bijl 11; H. Ferwerda- G. de Vries 11; J. de Haan-A Band- stra 02; J. Wiersma-P. v. d. Meer 11; S. de Haan-J. Visser 11; P. van Manen-IJ. Visser 02; B. Jonkman-J. de Vries 11; H. Jongsma-T. Agricola 1—1. Totaal 22—30. Maandagmiddag zijn vier jongelui aangehouden, die ervan worden ver dacht de sigarettenautomaat in de Wil lem Frederikstraat te hebben geplun derd. Het zijn: de 20-jarige C.K., die het al eerder met de politie aan de stok heeft gehad, de 18-jarige E.A.v.d. V., de 16-jarige D.P.viT. en de 17-jarige H.A. De jongemannen maakten zich meester van de sigaretten na de ruit van de automaat stuk te hebben ge slagen. Dinsdagmorgen om ongeveer half tien is de 80-jarige W. Agema uit Lut- kewierum bij het oversteken van de rijksweg bij Scharnegoutum aangere- Uitslagen van de maandag gehouden wedstrijd tussen „De Kroonschijf” en W. In de Plaatselijke Bladen, zo schrijft mevr. Unema-Ehelhardt in het Kontaktblad van de PvdA-afd. Sneek (hoofdletters van haar), vindt u voor de raadsvergaderingen altijd een opsomming van de pun ten, waarover de raad moet beslis sen. Deze punten gaan over zaken, die in het belang van de stad en haar inwoners zijn en die u, als politiek geïnteresseerde burgers van die stad zeker zullen interesseren, althans een aantal ervan. De zit tingen van de raad zijn openbaar, d.w.z. dat ieder die belangstelling heeft deze mag bij wonen op de pu blieke tribune. Komt u óók eens, als het welzijn van Sneek u ter harte gaat, aldus mevr. Unema. in het kader van voor de scholen. De heer Nienhuis vergeleek de oude situatie, waarbij een deel van de leer lingen voor het v.h.m.o. in de eerste klas van de ulo en een ander deel in de opleidingsklas van de Gysbert Ja- piksschool werd voorbereid, met de toekomstige brugklas aan alle scho len voor voortoezet onderwijs. De vraag is echter: in welke brugklas zullen de leerlingen terecht komen? Het w.'s hem opgevallen, dat in de nota niet gesproken wordt over de brugklassen van schelen voor beroeps onderwijs, b.v. technische school, huis houdschool enz. Beseft men wel de be- langrijke rol, die het hoofd der school speelt in het bepalen van de school keus? Zou het niet wat zijn dat er een commissie in het leven werd geroepen, waarin de hoofden van lagere scholen, onderwijzers, leraren bij het voortge- zet onderwijs of de directeuren c.q. rec toren van scholen voor voortgezet on derwijs (ook beroepsonderwijs) zitting hebben? Deze commissie zou zich dan bezig moeten houden met de school keus. Verder informeerde de heer Nien- i huis naar het percentage, dat gebruik maakt van een psychologisch onder zoek. Hoe denken b. en w. tenslotte over de horizontale samenwerking tus sen de brugklassen aan de verschillen de scholen te realiseren? Mag ik opti mistisch zijn of pessimistisch? vroeg hij tot slot. De heer J. P. de Vries noemde het stuk een prachtnota en wilde zich ach ter de conclusies van b. en w. stellen, De voorzitter antwoordde, dat er een samenspel zal moeten zijn tussen ge meente en hoofden van scholen. Een commissie als door de heer Nienhuis is voorgesteld zal er inderdaad moeten komen. Hoeveel er gebruik maken van een Psychologisch onderzoek is niet be kend. De vraag is nu maar hoe het straks kom’ met he* vonrtoezet onderwijs in Sneek. Het b1--’.- duidelijk dinsdag avond, dat de Mammoetwet het ge- me’r.teb'r'rur voor grote problemen stelt. De Sneker gemeenteraad heeft dinsdagavond de meeste tijd besteed aan het onderwijs. De 23 agendapunten namen in totaal ruim 2'/z uur in beslag. Uitvoerig werd stilgestaan bij de nota van b. en w. over de behoefte aan schoollokalen in de gemeente. Daartoe had het college een aantal cijfers ver zameld en na veel gegoochel- was men op een behoefte aan een bepaald aan tal lokalen gekomen, voldoende tot 1977. De heer Jonkers had ook een serie berekeningen gemaakt, waarna hij tot de slotsom kwam, dat de opzet van b. en w. te krap was. In plaats van een verwachte ver meerdering van het aantal woningen met 500 per jaar. kwam de heer Jon kers op 600 tot 700. Hij meende ook, dat -er altijd meer lokalen nodig zijn dan het simpele rekensommetje: aantal leerlingen gedeeld door 33 (de huidige leerlingenschaal). Op het ogenblik zijn er 36 lokalen in gebruik. B. en w. heb ben volgens hem geen rekening gehou den met handenarbeidlokalen. Tenslot te drong hij er op aan ook de wijk- indeling van de stad in de behoeftebe- rékening te betrekken. Ook mevr De Graaff wilde aan het cijfermateriaal geen absolute waarde toekennen. Zij wees er op, dat we te maken hebben met de ontwikkeling van het hele noorden, woningbouw e.d. De cijfers zouden dan regelmatig moe ten worden herzien. Mevr. De Graaff had nog een aantal vragen: krijgen de schoolraden ook kennis van de no ta? Houden b. en w. rekening met de ontvolking van de scholen in de bin nenstad? Mevr. Unema vroeg of men nu ein delijk eens van de oude Looxmaschool en de oude Gysbert Japiksschool wordt verlost. Ook pleitte zij voor een extra lokaal voor elke school voor het hand- vaardigheidsonderwijs. Wethouder Baaijens hoopte met de heer Jonkers, dat 500 woningen meer per jaar -te laag zou zijn, maar dacht toch dat dit een reëel aantal is. Hij merkte op, dat de wettelijke voor schriften geen mogelijkheden geven voor handenarbeidlokalen. Persoonlijk dacht de heer Baaijens. dat een flinke creatieve ruimte als onderdeel van de leef- en werkruimte in elk lokaal de besté oplossing is. Bij dé niêuwé. plan nen zal daar naar worden gestreefd en als ’t niet haalbaar is, dan maar crea tieve hulpruimten. Handenarbeidloka len konden dus beter niet in het loka lenplan worden opgenomen. In ant woord op een vraag van mevr. De Graaff onthulde hij, dat de nieuwe Lemmerwegschool in het toekomstige plan-Tinga zal worden gebouwd of daar vlakbij. Mevr. Unema merkte nog op: liever aparte handenarbeidlokalen dan dat ’t vak handenarbeid genegeerd wordt. IS IE ER WEL OF IS IE ER NIET? De heer Van Dijk informeerde hoe het nu eigenlijk zit met de z.g. plan- ningscommissie. Is die er nu wel of niet? Zo niet, wat is er dan toch aan de hand? Deze vraag veroorzaakte enige op schudding. De voorzitter legde uit, dat er -aanvankelijk twee menteen van de schoolbesturen waren aangewezen plus van de kant van de gemeente de bur gemeester en wethouder Baaijens. La ter bleken er bij de schoolbesturen tegen de commissie toch bezwaren te bestaan en heeft men van de instel ling afgezien. De heer Nienhuis, door de heer Van Dijk gevraagd om zijn mening over deze kwestie te geven, verklaarde dat hij het betreurde, dat de plannings- commis-sie er niet is. ANDERE VOORSTELLEN De raad die op de heer Gerrits na voltallig was had met de andere voorstellen minder moeite. Alle wer den overigens zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Op voorstel van de heer Van Dijk werd in de vacatures-De Blauw in een drietal commissies de heer Jonkers dóór de raad benoemd, Mej. T. Wagen- Tongersdei 23 novimber Jubileum-re- vue Snitser Frysk Toaniel jouns 8 ure yn Amicitia. Donderdag 23 november 20 uur komt Evangelist Wout van Beek bij de Filadelfia Gemeente Sneek. Tempe lierenhuis, Oosterdijk. Vrijdag 24 november St. Nicolaasbal v.v. „Black Boys” in hotel Hanen burg. Aanvang ’s avonds 8.30 uur. Vrijdagavond 24 november Lezing door ds. R. Bruinsma (pred. der Zevende- dags Adventisten, Sneek) over het onderwerp: Halen wij het jaar 2000?’ Hotel „De Wijnberg”. Aanvang acht uur. Zondag 26 november Martinikerk Bols ward. Kerkmuziek voor de Doden zondag door de Martini Cantory m.m.v. violen en orgel. Aanvang ’s middags 2.45 uur. Maandag 27 november Sneeker Zeil- club. Lezing met dia’s over reizen met auto en trailbare boot naar de Adriatische Zee, door de heer L. J. Bal. Lunchroom J. Olij, ’s avonds 8 uur. Donderdag 30 november ’s avonds 8 uur in Amicitia Sint Nicolaasfeest Openbare Lagere Scholen. Opvoering van „Het geheim van Pandólio”. Na afloop bal. Vrijdag 1 december Finales Boksen Noordelijke Nieuwelingen en klasse kampioenschappen in Sporthal. Aanvang ’s avonds 8 De begroting voor 1968 voor Wym- britseradeel sluit. De gewone dienst is in evenwicht en er is zelfs een bedrag van f 139.968,93 beschikbaar voor het dekken van de jaarlijkse lasten welke uit kapitaalsuitgaven voortvloeien of voor het dekken van andere uitgaven. Dit is het gevolg van de stijging der inkomsten, waardoor de gestegen uit gaven ten opzichte van 1967 konden worden opgevangen. Het totaal van in komsten (en uitgaven) is f 445.000 meer dan vorig jaar. Gistermiddag heeft de raad de begroting sectiegewijs behan- I deld. den en gewond geraakt. Doordat het vrij mistig was had de oude man de naderende wagen, die bestuurd werd door K.J. uit Sneek, niet gezien. De heer Agema liep een beenbreuk en inwendige kneuzingen op. Hij werd per ambulance naar het Sint-Antonius- ziekenhuis te Sneek vervoerd. Er wordt nogal eens geklaagd, dat de wachttijden in het Sneker postkan toor zo lang zijn. Hierin is nu verandering gebracht. Er zijn enkele z.g. loket machines in gebruik genomen, waardoor de loketbeambte veel vlotter de klanten kan helpen. Aan deze vlotte afwerking kunnen de mensen zelf ook meehelpen door bijv., indien nodig, hun legitimatiebewijs bij de hand te hebben of de formulieren ingevuld af te geven. Men hoeft dit dan niet meer op het postkantoor te doen en dus ook niet meer zolang te wachten. laatste stunt is, dat de giro-omslagen nu s 5 N •o re spresen over aiconoipromiuage m de voorzitter van de ARJOS, de het bloed. Volgens hem is elk ge- heer H. A. de Boer (nee, niet de redacteur van uw S.N.) te praten over „Partij-vernieuwing”, zeer actueel onderwerp. Tenslotte nog iets voor degenen, S die begaan zijn met het lot van onze aal. Maar waarom accepteert men taal> die met name in de Friese dan wel alcohol bij snelverkeer?”, steden steeds minder als voertaal aldus dr. Nelemans. Een onderzoek wordt gebruikt. Dit schrijft drs. R. in Amerika heeft aangetoond, dat straatsma, directeur van het Buro bij gebruik van een heel kleine h< I - foar Taelbifoardering in het jaar- veelheid alcohol, b.v. een glas ster- verslag van dit bureau: „Taelbi- ke drank, de kans op een ongeluk al foardering kin in tige wild fjild groter is door een verminderd reac- bislean, hwant in libbene tael stiet tievermogen. nea Op himsels. De tael is in middel ta kommunikaesje. Dêrom kin in Nog een paar kleine nieuwtjes, tael ek allinne mar bistean as er Schilderstukken, afkomstig van een funksionearret. len man sil in tael boerderij uit de Friese Zuidwest- dan ek nea rédde kinne, hwant foar hoek, zijn te bewonderen op een kommunikaesje binne altyd mear tentoonstelling iri het Fries Scheep- nedich. De béste wize fan taelbi- vaart Museum. Tot 7 december, da- foardering sil dochs wol bliuwe it gelijks van 10 tot 12 en half twee gewoan brüken fan de tael, sawol tot 5 uur. mounting as skriftlik”. 5 ■o te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te Dr. F. A. Nelemans, lid van de verbondsraad van het Verbond voor p Berghuis, komt te spreken over alcoholpromillage in de voorzitter twijfelgevallen probeert hij er dus in verband met deze winkelopen- dient ér rekening mee te houden, te dat de weg over Offingawier, van de Groene Dijk tot de Paviljoenweg 5 voor alle verkeer wordt gesloten in te verband met verbreding van deze weg in het kader van de ruilver kaveling „Sneeker Oudvaart”. Volgende week donderdag vieren Kunnen de openbare lagere scholen hun Sin scheidsrechters voor zoiets geschorst tetklaasfeest in Amicitia. Er wordt te worden? Terecht kan hier worden een stuk opgevoerd: „Het geheim opgemerkt: beter langharig dan van Pandolio”. ’s Avonds is er na afloop St. Nicolaasbal. De voorzitter van de. ARP, dr. te Veilig Verkeer, vindt het onzin om aVond naar Sneek om de ARJOS, de te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te te De winkels zijn volgende week te maf woensdag’s avonds tot 9 uur te tegenover, dat een verslaggever nog geopend. Deze regeling duurt tot liever helemaal niets schrijft dan en met maandag 4 december. Naar te iets waarvan hij niet zeker is. In verluidt heeft de VARA-televisie twijfelgevallen probeert hij er dus in verband met deze winkelopen- achter te komen hoe het precies zit. stelling besloten om de Forsythe te Voor de krant gedrukt wordt wor- Sage op een later tijdstip uit te den de stukken een paar maal ge- zenden op zaterdag 3 december dan corrigeerd. De kans op onjuiste be- aanvankelijk de bedoeling was. Wie naar het Sneekermeer wil, te te te te te te te te te te te te te te te te te te te 1 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1