WAT ER OP HET SCHERM KOMT Modehuis Eringa Opera Forum in Sneek met operette Die Blume von Hawaii” ,Kleuterttlm’: High Chaparall Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? Rennies helpen direkt! BRIJI0SKLIPING T.v.-programma in ’t kort BLOEMEN BESTELLEN BRANDSMA BELLEN DERDE BLAD S N E E K E R NIEUWSBLAD 57 Gastarbeiders Horn over Horn Oude film Paardenrace in Bonanza Kraanvogels in de Peel Dienst doktoren Kijkje in Montparnasse Politieke verkenning Tel. 3133 De laatste maand van het jaar: voor velen de mooiste maand van hun leven. Maak hun nog mooier met een bruidstoilet van Modehuis Eringa. Grote ervaring en vertrouwen op dit gebied door geheel Friesland. APARTE BRUIDSKAMER Grote sortering apotheek. zusters en tandartsen Afd. Sneek Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde Kamerplant moet stevig aanvoelen Kristlike plattelansfroulju yn 'e Gaestmar hiene iiergearkomste Johnny en Rijk Zondagsdienst dokters Balk. Wyckel, Woudeend e.o Ijlst. Nijland, Heeg e.o. Zondagsdienst dierenartsen huidje altijd gaaf r I i W I DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 j «2S* POEDER-CREME-OL1E-ZEEP Evenals trouwens het zien. WAT MIJNHARD^ MAAKT IS GOED Zondag 26 november, 20.30 Ned. 1: Nina en Frederik-show, met als gast: Frans Halsema. Paul Abraham van geboorte, was ponist van ernstige sen echt laat zien, hoe ze zijn met alle kleine gemakken en ongemakken, de pleziertjes en ruzietjes, het helden dom en verdriet. met daar „Knibbel- TANDARTSEN Voor dringende gevallen zaterdag en zondag alleen des morgens van 8.30-9 uur tandarts J. Brink, Markt straat 22. BIJ BRAND Voor brandmelding belle men steeds nr. 2 0 0 0. Zaterdag 25 en zondag 26 november 1967 WIJK- EN KRAAMVERPLEGING GROENE KRUIS Zuster H. Oppedijk, Drakenstraat 41, tel. 3958. ORANJE-GROENE KRUIS WIT GELE KRUIS Zuster C. Landman, Harinxmakade 8a, tel. 3257. Bouwman, die gouden platen gaat uit reiken. En ze zijn er de platen bijv, van Ja zuster, nee zuster. Annie M. G. Schmidt, die de teksten ervoor le verde, .Harry Bannink, die de fijne muziekjes schreef en als vertolkers Hetty Blok, Carla Lipp en Leen Jon- gewaard mogen van ons in goud. Voorts Wim Sonneveld, Ramses Shaf- fy en Boudewijn de Groot. Ook voor hen de gouden plak. In de Bruce Forsyth-show, die voor namelijk uit grollen en grappen van Bruce zelf bestaat, treden als gasten op de bekende Ierse zanger Tom Jones l (van Kansas City, Georgia on my mind i en Green green grass of home) en de [bekende filmacteur Douglas Fairbanks I sr. haalbrug. Naar schatting zal dit prentje 1885-1890 genomen r;;~ Links en rechts vooraan liggen de be kende beurtschepen uit de zuidwest- Nederland 2. De AVRO houdt het programma in de tienersfeer. Lex de Rooy brengt Vjoew, dat na een aarze lend begin nu toch echt wel een eigen gezicht heeft gekregen. De jongste aanwinst, het mooie meisje Bojoura, brengt weer een interview. Bovendien is John Peel paraat met zijn altijd inte ressante en goed verzorgde Special Report uit Engeland. Na het journaal Peyton Place, het langzaam voortsudderende verhaal over de liefdesperikelen van allemaal doodgewone mensen. Er is groot feest, want het dorpje bestaat 350 jaar. Een kwartiertje van de AVRO vervolgens over het Dorp. Wie herinnert zich niet meer de geweldige nacht van Mies, waarin de kijkers de miljoenen bijeen brachten, waarvoor dokter Klapwijk zijn dorp kon bouwen? Omdat het vijf jaar geleden is, dat Mies de actie met de lucifersdoosjes startte, deze repor tage uit het dorp, dat èr kwam. Mies inmiddels naar de VARA overge stapt is zelf ook' van de partij. Tenslotte een speelfilm, nl. Mrs. Mi niver van William Wyler met in de hoofdrollen Greer Garson en Walter Pidgeon. Er zullen weinig oudere kij kers zijn, die zich deze rolprent niet meer herinneren, want het was een van de bestsellers van de eerste na-oor- logse jaren. Het zal wel interessant zijn de film nog eens terug te zien, vooral omdat ze zo speciaal aan de sfeer van die tijd was gebonden. Mrs. Miniver is een dappere vrouw, die de gevaren van de Duitse bombardemen ten trotseert. Zoals trouwens haar hele gezin: een doorsnee Engels gezin tij dens de eerste oorlogsjaren. Een ge voelig verfilmd verhaal, dat de men- Uitsluitend voor spoedeisende ge vallen van zaterdagmiddag 12 uur dokter C. P. Dros, Kaatsland 22, tel. 3681. paters, Karin Kent, de cabarettier Frans Halsema (Ome Nelis heeft kleu rentelevisie), Inga Wilson en niet te vergeten de George Mitchel Singers, die ongetwijfeld weer voor vrolijke muzikale bijdragen zorgen. Hierna een politieke verkenning", getiteld: Hoe is Nederland gestemd? Er is op het ogenblik veel deining in de Nederlandse politieke vijver. De KRO heeft het bureau voor Markton derzoek Veldkamp opdracht gegeven om eens te onderzoeken hoe Nederland op dit moment zou stemmen als er ver kiezingen waren. Bovendien en dat is uiteraard in de huidige situatie van extra veel betekenis vroeg het bu reau .welke combinatie van partijen heeft de voorkeur?” Niet alleen par tijen, maar ook mensen spelen een rol in de politiek. Vandaar de vraag „wel ke politicus geniet het meeste vertrou wen?” De uitkomsten van deze enquête kunnen veel interessant documentatie- en discussiemateriaal opleveren. De Brandpunt-ploeg zorgde voor de voor bereiding en heeft ook de presentatie in handen. Ter sprake komt het boek van D’ 66 Drs. Gruyters „Experiment in democratie”, dat dezer dagen uit komt. Dit is wel een heel oude kiek van de lijk sterke verhalen verteld en uiterst tweede en derde pand (thans resp. situatie rondom het Hoogend. De foto links brengt een vrouw nieuwsgierig Hettinga en Doevendans) moet vóór 1895 zijn genomen, toen de haar hand boven de ogen om te zien, tussen in de zogenaamde houten draaibrug werd vervangen door wat die mijnheer met dat kiekkastje steeg”. de in dat jaar geplaatste ijzeren op- gaat doen. U kunt waarschijnlijk nog de paaltjes haalbrug. Naar schatting zal dit prentje De overkluizing en demping van het met de kettingen zien voor het derde omstreeks 1885-1890 genomen zijn, achterste gedeelte hebben de situatie huis. Het tussen de twee fraaie gevel- Nederland 2. ’t Wordt met Axel Nort en Dirk Talboom nog spannen der, want een van de leiders van de bende loopt tegen de lamp. De politie doet nu een grootscheepse inval in de schoenenzaak, waar de bendeleden hun gelijke schoenen allemaal vandaan kregen, In de reeks natuurfilms, die Jan Veenman nu al gedurende geruime tijd maakt voor de NTS, richtte déze dé camera op gèweldig grote kraan vogels, die in Nederland te zien zijn. In de Peel nl., waar ze eenmaal per jaar schijnen te pleisteren als ze naar warmere streken trekken. Na het journaal de strip Een zekere Jozefien van Dimitri Frenkel Frank en z’n vrouw Jutka Rona, die voor de foto’s zorgt. De winkeljuffrouw ontmoet weer doodgewone mensen in doodge wone omstandigheden, net als altijd. De VARA haalt vervolgens een serie terug, die een tijdje minder vaak aan bod is gekomen dan vorig jaar het ge val was, nl. Z-cars. En toch zijn ze er nog de mannen van de Liverpoolse politie in hun patrouillewagens. Ze hebben een even gevaarlijk als span nend karwei onder handen deze keer. Er is nl. een gevaarlijke gevangene ontsnapt. Tien minuutjes met Mies ZONDAG. Nederland 1. In de och tenduren een eucharistieviering uit de kerk van de H. Michael in Breda, ’s Middags de Teleaclessen, Monitor en als nieuwe serie de Australische jeugd- strip Skippy mët een kangeroe in de hoofdrol. Om vijf uur is er dan nog een kerkdienst, die het IKOR uitzendt in samenwerking met de BBC. Een dienst uit het Begijnhof in Amsterdam, waar een predikant van de English Reformed Church voorgaat. In het avondprogramma na In die dagen Barricade, waarin jongeren met elkaar in de clinch gaan over actuele onderwerpen. Vanavond de love-in. Na de sport neemt de KRO de dienst over met het Deens-Nederlandse echt paar Nina en Fredérik. Ze ontvangen als gasten het Cocktail trio, les Mains MAANDAG. Nederland 1. Na Ken- merk, waarin actualiteiten, begint de I NCRV met de Stormridder. De goede I man heeft zijn opdracht nog steeds niet voltooid. Het wordt heet onder zijn voeten, want overal hangt zijn portret j te kijk. Gelukkig zijn er altijd vrien- delijke en behulpzame lieden, zoals de lui van een troep reizende toneelspe- Iers, die hem onderdak geven. i Na het journaal en de actualiteiten- I rubriek Hier en Nu duiken we in „daar en toen”, nl. het programma Inter nationaal gezien, waarin de corres pondenten uit Frankrijk, Tsjechoslo- wakije, Rusland, Engeland en Amerika beelden brengen uit het land waar zij wonen. Veel amusement en verder „gemengd nieuws”. In de instruktieve rubriek Europa pakken Jan van Hillo en Nico van Vliet deze keer een zeer speciale zaak bij de kop, nl. het probleem van de gastarbeider. Zes EEG-landen hebben afgesproken, dat hun inwoners binnen het gehele gebied werk mogen aanne men en dat op dezelfde voorwaarden als de mensen uit dat land zelf. Dit akkoord wordt geïllustreerd met een film van Kees van Langeraad over een aantal Italiaanse arbeiders, die in Ne derland werk zoeken. Tot slot een interview met de cantor-organist Mees van Huis uit Utrecht, die vertelt over zijn werk. Teleac besluit de avond met een programma in de reeks Studievoor lichting. Vanovond: de militaire dienst. De maandelijkse bijeenkomst die dit maal in het teken van het verzorgen en kweken van kamerplanten stond, was zeer druk bezocht. De heer De Haan uit Goutum. voor de afdeling geen onbekende, vertelde hoe men cyclamen, azalea’s, begonia’s etc. kan verzorgen. Hij had daartoe een aantal planten, waaronder enkele orchideeën, die in de kamer kunnen worden ver zorgd, meegebracht. Een goede plant moet volgens de heer De Haan stevig aanvoelen. Het moet niet nodig zijn, dat hij wordt opgebonden. Geregeld water geven, dopen en mesten is zeer belangrijk. Ook de standplaats van de plant moet men niet onderschatten. De ene plant verlangt veel zon. de ander voelt zich in de schaduw het best thuis. Na de pauze kon men vragen stellen aan de spreker waarvan veel leden gebruik maakten. Voorzitter Binnema was de tolk van allen, toen hij vrij laat de heer De Haan dankte voor zijn boeiende en leerzame lezing. Hij liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een attentie voor mevr. De Haan en de spreker zelf. Voor de bloemschikcursus, die in ja nuari gehouden zal worden, gaven zich twaalf leden op, zodat deze door kan gaan. De cursus wordt, afwisselend in Sneek en Balk gehouden. Forline tongersdeitojoun kamen de leden fan it Kristlik Plattelansfrouljus- Boun yn ’e Gaestmar byinoar om har jiergearkomste to balden. De presidinte. frou T. v. d. Goot- Bakker, iepene de joun mei gebed en noege de leden üt om mei har oan to sitten oan in kofjetafel, dy 't der prach- tich ütseach. Op elts boardtsje lei in hearlik slaedtsje, mar under it boardtsje lei in letter en dat wie al minder, hwant dêr moast in rymstikje fan makke wurde. Mar dat gyn ge- weldich, gjinien makke har der fan óf. Nei de kofje en it hearlik iten krige frou B. de Jong-Renema it wurd. Sy fortelde yn ’t koart oer har wurk as maetskiplik wurkster. Inkele fragen waerden behandele yn groepkes. De ponghaldster. frou A v. Berkum- Atsma, wie óftreden. Har waerd tige tank sein foar it folie wurk dat se dien hat. Ny yn 't bistjür kaem frou J. Tysma-v. d. Hoek. In oranjekoek waerd forlotte en woun troch frou S. Kuiper..De skriuwster koe fortelle. dat de ófdie- ling de Gaestmar 42 leden hat; in moai oantal, mar der kinne mear by. Inkele froulju diene noch in stikje óf in foardracht. Om goed 11 ure waerd de joun sluten. Noch heas fan al it sj ongen, mar tige foldien gyng elts nei hós. eerd Nederlands programma, waarin (hopelijk) velen hun draai zullen kunnen vinden Onder regie van Karei Prior werken mee Martine Bijl, Hans (AOW) Grürjr hut met Weense liedjes, Eddy Christi an! met een gitaar. Joop Geesink met z’n Rik de kikker en andere teken- filmfiguren, Piet Hendriks (de ingeni eur van zuster Klivia), die samen met Herbert (Kluk Kluk) Joeks een ko misch duo vormt, Fanny Blankers- Koen, Kees Otten, Gijs van Lennep, Cees Verkerk, Jan Derksen (allemaal beroemde sportlieden) en niet te ver geten het Volendams Operakoor en de kikvorsen uit Oeteldonk. De TROS gaat zo langzamerhand de omroep worden, die zoveel sport in haar programma’s doet. Na Caroussel met een hele reeks sportfiguren volgt nog een ander sportprogramma, nl. Horn over Horn. Het praten over Horn kost Leo Horn geen enkele moeite. Hij geeft in een gesprek met Anton Wit kamp een (zijn eigen) visie op het voetbal van gisteren, vandaag en mor gen. Gasten in dit programma zijn Johan Cruyff, Faas Wilkes, Co Prins en Eddy Pieters Graafland: voetballers van gisteren, vandaag en morgen. Dick Harris heeft de regie. ZATERDAG. Nederland 1. Na de Teleaclessen, het weekjournaal en het nieuws brengt de AVRO Tele-Skoop, het programma voor de jeugd met eerst het poppenspel Rikkie en Slin gertje die op zoek gaan naar de boot van Sinterklaas dan Ed en Ebbeltje met Wim Hoddes als graaf Gijs, die spannende verhalen vertelt aan de hoofdpersonen, en Techniek, je vriend of je vijand, waarin de com puter en de automatisering onder de loep worden genomen. Het avondprogramma begint met the Thunderbirds. De dappere mannen van het ruimterejldingstation gaan op zoek naar een soort ruimtelijk radio- Veronika, die in nood is geraakt. Na het journaal Cees de Lange, Ria Bremer, Erica Terpstra en Jan de Cler onder leiding van Nand Baerd in „wie van de drie”. In de Schouwburg Velsen in IJmuiden presenteert een paar apart, geheten Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooijer, z’n Weekendshow. Dan de spannende kleurenwestern High Chaparall. John Cannon (Léif Erickson) heeft zich met zijn familie gevestigd in een onrustig gebied in de buurt van Mexico. Zowel de Indianen als bandieten maken hem het leven zuur en dus probeert hij goede maatjes te worden met de grote baas van het plaatsje, een grootgrondbezitter. De Indianen worden er alleen maar bozer door en het ziet er voor de familie niet al te best uit. Na het laatste nieuws zet de NTS het programma nog voort. In Treslong in Hillegom worden nl. de Europese danskampioenschappen voor beroepsdansers gehouden. Tot middernacht een directe reportage, die door verschillende Eurovisielanden wordt overgenomen. Als intermezzo een formation-groep van Nederlandse dansprofessionals en Connie van den Bosch en het volksliedje zingende duo les Shaloms. Een buitengewoon spec taculaire zaak. Nederland wordt ver tegenwoordigt door het echtpaar Vet ter. Mede door het feit, dat de NTS zo’n groot aandeel heeft gekregen in de programma’s van de Nedtrlandse televisie, is het aantal vaste programmapunten in de wekelijkse schema’s zo groot geworden, dat er nauwelijks nog sprake is van een verrassingselement op het scherm, ’t Is allemaal serie. Zaterdag na de weekend show van de AVRO is er nog een spannende film, nl. een z.g. kleurenwestern: High Cha parall. Voor de rest weinig hoogtepunten. Het operagezelschap Forum uit En schede zal volgende week woensdag (29 november) in Amicitia een voor stelling geven van „Die Blume von Hawaii’’ van Paul Abraham. )60), Hongaar mkelijk com- ,..ak. Hij schreef zijn eerste operette in 1928. In 1930 volgde „Viktoria und ihr Husar”, door Forum met enorm succes gebracht in het seizoen 1958-1959. Deze operette en de hierop volgende „Die Blume von Hawaii en „Ball im Savoy” van 1931-1932 maakten zijn naam over de gehele wereld bekend. In 1960 overleed Abraham in Frank furt. Met „Die Blume von Hawaii” brengt Forum een posthume hulde aan de componist van zoveel heerlijke, bruisende melodieën. „Die Blume von Hawaii” speelt in de exotische sfeer van het bekende Zuidzee-eiland. Amerikaanse koloniale belangen en verwikkelingen rond de in Parijs in ballingschap wonende prinses, voormalig heerseres over het eiland, vormen het stramien. Marsen, Nederland 2. De NCRV brengt een interessante documentaire van de Franse televisie. Jean-Marie Drót zal in drie afleveringen de geschiedenis laten zien van de Parijse wijk Mont parnasse. In deze eerste uitzending komt de tijd rond de eerste wereld oorlog aan de orde: Marc Chagall, Zadkine, Lipschitz en niet te vergeten de Nederlandse Parijzenaar Kees van Dongen, die al vele tientallen jaren in de lichtstad zijn atelier heeft. Na het journaal de internationale serie de Parallelle wereld, waarin deze keer een produktie van de Japanse televisie te zien is. Het Japanse aspect vinden Yves Ciampi en Jean Dewever in een journaliste, die in Parijs werk zaam is als correspondente van een Japanse krant, maar die tegelijk als spionne optreedt. Ze ontmoet een jon geman, die uit het Midden-Oosten komt, zogenaamd om een werkkring bij de ambassade te aanvaarden, maar in werkelijkheid om een spionageopdracht uit te voeren. In de rubriek Postbus 1000 gaan Tanja Koen en Dick van Bommel ver zoekjes van kijkers inwilligen. Ze krij gen assistentie van Eddy Christiani. enkele vocalisten, Leo Schmidt met de quiz en natuurlijk van mensen, die ook iets te vertellen hebben. Ds. P. A. E. Sillevis Smit uit Utrecht zorgt voor een meditatie. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zon dagavond 11 uur dokter G. A. Th. Teu- nisse te Woudsend, tel. 05141-370. Van zaterdagm -g;.i 10 uur tot maan dagmorgen 8 uur dokter D. Ferwerda te Heeg, tel. 05154-2292. Van zaterdagmiddag 1 uur tot zondag avond 12 uur dierenarts K. D. Vink, Stationsstraat 17, Sneek, tel. 05150-2714. Nederland 2. Het NTS-programma begint met Die van Hiernaast. Gerald heeft gehoord, dat heel veel etens waren door toevoeging van kunststof fen worden verknoeid en wil nu alleen nog maar „puur natuur”. Z’n vrouw is daar minder gelukkig mee dan hij zelf, want zij wil nog wel eens een lekker hapje. Voorts de weekendru- briek Open Oog. Met het spelltje van de week en informatie over wat APOTHEEK Van vrijdagavond 5.30 uur tot maandagmorgen 8 uur (behalve zondag van 11-17 uur) Post/ma, Oos- terdijk 65. Vrijdag 24 november. Ned. 1: 10.20 Schooltelevisie; 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Rin-tin- tin; 19.32 Mr. Terrific; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Kleine mensen hebben grote wen sen; 20.45 Caroussel; 21.55 Horn over Horn; 22.40 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Die van hiernaast; 19.33 Open oog; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De verloofden 20.45 Brandpunt; 21.35 Bonanza; 22.25 Ster; 22.30 Journaal. Zaterdag 25 november. Ned. 1: 13.30 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjournaal; 15.57 Ster; 16.00 Tele-skoop; 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Thunderbirds; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Wie van de drie?; 20.55 Weekendshow; 21.45 De high Chaparral; 22.45 Journaal; 22.50 Europese danskampioenschap pen. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Montparnasse in de jaren rond de eerste wereldoorlog: 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 De parallelle wereld; 21.20 Postbus 1000; 22.10 Evangelie; 22.16 Ster; 22.20 Jour naal. Zondag 26 november. Ned. 1: 11.00 Eucharistieviering; 14.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.31 Monitor; 17.00 Kerkdienst; 18.55 Pipo; 19.00 In die dagen; 19.05 Barricade; 19.30 NTS- sport; 20.25 Journaal; 20.30 Nina en Frederik-show; 21.30 Hoe is Neder land gestemd; 22.45 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Axel Nort; 19.30 Bespied; 20.00 Journaal; 20.05 Een zekere Jozefien; 20.35 Z- cars; 21.25 In ’t goud; 21.35 Bruce Forsyth; 22.20 Journaal. Maandag 27 november. Ned. 1: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Ster; 19.07 Kenmerk; 19.32 De stormridder; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Hier en nu; 20.45 Internationaal gezien; 21.35 Europa; 22.15 Pasfoto in pedalen en manualen; 22.20 Studievoorlich ting; 22.25 Journaal. Ned. 2: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal; 19.03 Vjoew; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Peyton place; 20 45 Het dorp kwam er; 21.00 Mrs. Miniver; 23.05 Ster; 23.10 Journaal. wel sterk gewijzigd (zo zijn bijv, de tjes ingeklemde pand was destijds een bomen verdwenen) maar aan de ge- zogeheten „gang”, waar drie gezinnen hoek en achter de brug o.m. schepen bouwen is in de loop der jaren toch niet in woonden (nu kantoor van Alkema). uit Zwolle en Lemmer. De foto geeft zo veel veranderd. De huizen links Alleen het trapgeveltje is bewaard ge- tegelijkertijd een indruk van de rust op achter op de foto zijn nog vrijwel in- bleven Het andere ging verloren. Op straat (men loopt nog onbekommerd tact en ook het eerste huis rechts (op de hoek Hoogend-Kleine Palen nu De midden op straat) en de bedrijvigheid het Hoogend dus) waar destijds de fa- Doofpot was vroeger de slagerij van aan de wal bij het laden en lossen mille Lahkhorst woonde (nu schoen- Pierik. Boven de bomen uit kunt u nog (achter de brug rechts). In het groepje makerij Canrinus), is uiterlijk geheel het torenspitsje van de katholieke kerk d’yves Jolies, de New Orleans Synco- mannen voor de brug worden kenne- onveranderd. VRIJDAG. Nederland 1. Een hele lange avond van de TROS. Rusty en Rin Tin Tin en luitenant Masters reizen naar Californië op uitnodiging van ene Don Alfonso, die het snode plan heeft opgevat, daar een eigen staat te stichten. Rusty en Masters komen daar achter en besluiten Don Alfonso en z’n bende onschadelijk te maken. Nog een sterk verhaal: Mr. Terrific. De slome Stanley Beamish moet het aardig sommetje van twee miljoen machtig zien te worden, dat door een beruchte inbreker is verstopt. Na het journaal voor de tweede maal Kleine mensen hebben grote wensenen die worden door de TROS vervuld. Karin van Wamelen presenteert vervolgens Caroussel, een gevari- iemand die zich verveelt zou kunnen gaan doen. Na het journaal de KRO met de Verloofden, zevende deel. En ze bleven nog maar altijd verloofd en ze wilden zo graag trouwen, maar dat lukte niet. Brandpunt krijgt vijftig lange minuten en dan Bonanza. De paardenrace is de titel van dit verhaal, waarin Hoss en Adam plannen maken om aan paar denraces te gaan deelnemen. Ze kopen een renpaard, om even later tot de ontdekking te komen, dat ook broer little Joe zich een dergelijk dier heeft aangeschaft met dezelfde bedoelingen. walsen en foxtrotts „Wo es Madels gibt, Kameraden”, „Ich habe ein Di- wan-püppchen genau wie du”, „Du traunschöne Perle von Hawaii” enz. De rolverdeling is als volgt: Laya Anneke van der Graaf; Lilo Taro Harry France; Kanako-Hilo Carel Swagerman; Kapitein in Stone Pe ter van Zon; Gouverneur Anton El- dering; Buffy Norbert Orth; Bes sie Ans Berverdam- Raka Joke Knaap; Jim Boy Max van Weeg- berg; Susanne Provence Anneke van der Graaf; Perroquet-Johan van Haagen; Kaluna Gerard Rückert. Decor en kostuums zijn ontworpen door Wolfram Munz resp. Use Grams. De regie is van Peter Massmann. Diri gent is Hans van den Hombergh.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 9