Waterpoort-krabbek „CHRISTELIJKE PARTIJEN MEER DAN OOIT TEVOREN WENSELIJK” I I I I I o o I I In toekomst op vakantie met trailbare boot? I I o I I I o I o I o I I Onera Forum had veel succes met „Die Blume von Hawai” IJLST WYM BRITS ER A DEEL van Geen plaats voor progressieve èn conservatieve chr. partij I J o I o o f f 1 o l t 96 en DRIJFHOUT NIEUWSBLAD Berghuis in bijeenkomst A.R.F. o lasten voor de gemeente zijn nog zeer aanzienlijk. Verder heeft Vrouw uil Wonseradeel voor SZC-ers zagen dia's van Joegoslavië Burgerhuis Scharnegoutum finaal verkocht Uitverkoop bracht bijna 2000 op in Jutrijp-Hommerts 0 Julianapark. Nieuw is b.v. de gevelbekroning, die er voor de brand niet was. (Vroeger was er een houten dakruiter, die twee- uw, u.v utuvücnL I.i de toekomst komt hier misschien nog eens een klok in te hangen. Daar is nu geen geld voor, want al wordt een deel van de kosten 0 de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Donderdag 30 nov. 1967 122e jaargang nr aangehouden 0 I o f o o o o o o Boekbespreking en excursie plattelands vrouwen lemstraat/hoek Julianapark zal naar men verwacht in de eerste 0 week van januari in gebruik kunnen worden genomen. Oorspron- f kelijk was het de bedoeling, dat het op 13 november 1966 door brand verwoeste kerkje eind november door de aannemer, Gebr. f U W1.0 llbU, ik/L. LA/IO» M.. wy v— “'—.ij v v 0 schuld van de aannemer is er vertraging ontstaan, De buitenkant is thans zo goed als klaar. De voorgevel is aanzienlijk verfraaid. 0 Daarbij heeft men rekening gehouden met de'plannen voor het f 0 o o o i o o o o o De gerestaureerde christelijk-gereformeerde kerk aan de Wil- f lemstraat/hoek Julianapark zal naar men verwacht in de eerste 0 door de verzekering betaald en kwamen er veel giften binnen, de lasten voor de gemeente zijn nog zeer aanzienlijk. Verder heeft Q mej. Geels uit Arnhem, dochter van de architect, een fraai mo- jf zaïek ontworpen boven de ingang. Dat symboliseert de Geest en 0 het Woord. De kerk zal naar de eisen des tijds worden ingericht. i 0 o o o o Ook komt er een nieuw orgel. In dit verband is het wellicht in- jeugdlid Nederland heffen werknemer en zonder geeft de strijd om het behoud van vertrouwen tussen MOOI VAKANTIELAND Riek Landman de laatste wereldoorlog, die in Frank- BEGINSEL EN PROGRAM Er is veel kritiek op de confessionele Vorige week woensdag hielden kelingshulp. Persoonlijk dacht de heer Berghuis, dat er op het belastingbiljet dan een aparte kolom moest komen. Over het congres van de PvdA merk te hij op: Ik ben blij, dat de PvdA tot de bona-fide partijen zal blijven be horen. Hij doelde hiermee op de be slissing, dat de PvdA voor de NAVO blijft. Hij verklaarde zich tegen een stembusakkoord met PvdA en D ’66. „Je brengt je eigen partij in een ondui delijke positie”. HOE IN DE PRAKTIJK? Versetm nt MAAN DAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boei Telefoon 4091 o Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrak! handelsad verten ti es lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per post f6,per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. actief, zoals ze ook 's middags was geweest. De netto opbrengst i f 1.939,37. Muziek- en zangverenigingen kregen daarvan ieder twee legaten van f 100. De rest zal nog een bestemming krijgen. Zo heeft de hervormde kerk al jaren de steun van de verenigingen gehad. Zij kan daar ook niet meer zonder. De besturen zijn allen, die hebben meegewerkt, heel dankbaar. jes, waar je beschutting kunt vinden voor een eventuele storm. In onweers buien kunnen windstoten voorkomen van 120 tot 140 km per uur. Zo’n on weersbui duurt in de regel maar 20 minuten en daarna is het weer prach tig weer. Gecombineerde utfaave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Hei Sneeker Nieuwsblad is een SNEEKER NIEUWSBLAD WAT IS ,NU DE VERNIEUWING? Er werden tal van vragen gesteld. Uit sommige bleek, dat men niet geheel voldaan was over de inleidingen; één der aanwezigen vond, dat hij maar weinig had gehoord over vernieuwing. De heer Berghuis wees er op, dat het gaat om een innerlijke vernieuwing. Vanuit dezelfde uitgangspunten als vroeger moet men tot een andere op stelling komen. Zo is er b.v. voor de oorlog aan de sociale gerichtheid van de ARP niet tot uiting gekomen wat er uit moest komen. Men vroeg meer duidelijkheid over een eventuele belasting voor ontwik- l en aanpassing, welke eigenschappen een Een vragensteller uit een „een ander kamp” wilde spijkers met koppen. Wat is de inhoud van alle gebruikte ter men? Wat is het standpunt van de ARP t.o.v. inkomensnivellering, huur belasting, de kwestie-Vietnam enz. De heer Berghuis hield een lang verhaal, waaruit enerzijds de conclusie werd getrokken, dat men steeds moet uit gaan van het geloof, anderzijds, dat er verschillende antwoorden mogelijk zijn. In wezen is de ARP, aldus de heer Berghuis, sociaal-links. Een term die veel misverstand kan wekken. Maar de grote Kuyper heeft het zelf gezegd, zij het in ’t Frans: gauche”. Over een eventuele samenwerking met CH en KVP merkte de heer Berg huis op, dat men nooit moet vergeten, dat protestanten en roomskatholieken dezelfde Jezus Christus belijden. Sa men zullen zij moeten zoeken naar eeh gemeenschappelijke basis. De leden van de A.R.-kiesvereniging „De Vrije Fries” hadden aan het begin van de vergadering, nadat de voorzitter Th. de Vries een psalm had laten zin gen, ’n gebed had uitgeproken en ’n ge deelte uit de bijbel (Ef. 5 „Zie nauw lettend toe hoe gij wandelt”) voorgele zen, bij acclamatie mevr. A. M. B. Everaars-van Loo tot bestuurslid be noemd. Het bestuur kreeg vrij man daat om een samenspreking te houden met de KVP-afd. in Sneek. De boven zaal van Aere Perennius was aardig vol. Er waren verscheidene raadsleden van de Sneker PCG, alsmede een enke ling van een andere partij. verkocht. De jeugd was daarbij heel Parijs getrouwd met een Poolse tijdens _..jj ^6 laatste wereldoorlog, die in Frank- is rijk op zoek is naar zijn zoontje. In gespannen aa" ht luisterden de vele aanwezigen naar de spreker en beleefden zo de oorlogsjaren en de tijd daarna nog eens, alsof het werkelijk heid was. De presidente bedankte de spreker voor zijn p"achtige voordracht. In de afgelopen week werd een ex cursie gemaakt naar de Beetwortel- suikerfabrieken te Groningen. De ani mo voor deze excursie was zo grpot, dat het aantal deelnemers in tweeën verdeeld moest woUen. Volgend jaar zal nogmaals een excursie worden ge houden. Na de heerlijke koffietafel, aangeboden door de fabriek, werd een rondgang door het bedrijf gemaakt. Daarvan kon veel geleerd worden. Na dien bleef men nog een poosje in Gro ningen, dat met zijn feestelijke ver lichting een gezellige aanblik bood. Voldaan werd de reis naar huis aan vaard. In de nacht van dinsdag op woens dag heeft de Sneker gemeentepolitie de 41-jarige vrouw G. v. d. S. uit de gemeente Wonseradeel op verzoek van de rijkspolitie in die gemeente aangehouden. De vrouw wordt ver dacht van diefstal van f 800. Gister heeft notaris E. K. Hoekstra uit Sneek in gebouw „Elim” te Schar negoutum finaal verkocht het burger huis Scharnegoutum 148, groot 5.87 a. De beschrijvingssom was f 20.499, Dit bod werd met f 1,verhoogd. Koper was de heer A. Wiersma uit Folsgare voor f 20.500, de beide hervormde vrouwenverenigingen van Jutrijp-Hommerts hun jaarlijkse verkoop. Een heel jaar lang hadden de dames van alles gebreid en genaaid. Dorpsgenoten brachten vele goederen in en zo was er weer van alles te koop. Ook waren er verschillende vermake lijkheden, waaraan men tegen be taling natuurlijk mee kon doen. Ook werd er een verloting gehouden. (De 21ste prijs, die is gevallen op nr. 936, ligt nog te wachten op de winnaar: op het adres Lemmerweg 77, Hommerts). Overdag kon dus alles worden ge kocht. Wat er overbleef werd ’s avonds om 10 uur door de heer P. Hoekstra, die als oproeper fungeerde bij opbod De goedheilig man is reeds volop bezig. Hier en daar is hij op bezoek geweest en heeft voor kleine verras singen gezorgd. De grote worden bewaard voor volgende week dins dag. De weken voor Sinterklaas wordt er veel speelgoed gekocht. Er is wel keuze, want de fabrikanten staan voor niets. De waarde van het stuk speelgoed in geld is dik wijls niet evenredig aan de waarde die het voor het kind heeft. Een eenvoudig houten wagentje wordt vaak meer gewaardeerd dan een ingewikkelde plastic machine. Ook kan het gebeuren, dat het kind to taal geen belangstelling heeft voor een een De afd. Sneek en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hield wederom haar maande lijkse bijeenkomst. Spreker op deze middag was ds. Gietema van Oen- kerk, die het boek „Er is een jongetje vermist” van Marghanita Laski be sprak. Dit boek bevat de tragische ge schiedenis van een Engelse soldaat, in Maandagavond hield de heer L. J. Bal uit Bergen in restaurant Olij een lezing met dia’s over het reizen met trailbare boot. De heer Bal was op verzoek van de Sneker Zeilclub naar Sneek gekomen en hij werd om onge veer kwart over acht welkom gehe ten door de voorzitter van de SZC, de heer E. K. Hoekstra. De voordelen van een trailbare boot zijn o.a., dat je kunt zeilen waar je wilt. Je bent niet aan een bepaalde plaats gebonden. Maar je kunt natuur lijk niet een te grote boot hebben, want het maximum, dat een middel grote wagen kan trekken is 2200 kg. De heer Bal is dit jaar naar Joego slavië geweest. De grote moeilijkheid was het overtrekken van de Alpen. Men moet veel in de eerste vershel- ling rijden. En bij voorkeur ’s nachts, want dan is het niet zo druk op de weg en de kans dat je moet stoppen minder. Als je één keer moet stoppen ben je verkocht, want je’ komt dan niet meer vooruit. De meeste zeilschepen hebben na tuurlijk een kiel. De heer Bal had zijn kiel vooruit laten sturen. Dat raadde hij overigens ten sterkste af, want je moet dan invoerrechten voor je eigen kiel betalen. Het echtpaar Bal had een nieuwe polyester boot. Daarmee is ongeveer 2000 mijl op de Adria gezeild. De Adria is een uitstekend zeilgebied. Voor de kust liggen honderden kleine eiland- Susanne Provence. Ze zingt prachtig en en ook haar parlondo's zijn van een heel zuivere dictie, zodat ze altijd goed te verstaan is. Lilo Taro, de prins, gespeeld en gezongen door Harry France, gaf haar heel goed partij; vooral in de tweede akte was hij heel sterk. Bessie, Ans Beverdam (het meisje, dat over enige tijd een hoofdrol gaat vertolken in de musical „De man van La Mancha” naast Guus Hermus en Lex Goudschmidt) en Buffie, Norberth Orth, waren een lekker gek paar. Hun toneelspel was voor zangers bijzonder goed. En toen bovendien bleek, dat Ans Beverdam in gezelschap van Jim Boy (Max van Weegberg) ook nog kon tap dansen, gaf het publiek haar een daverend applaus. Ook Raka, Joke Knaap, verdient een aparte vermel ding, omdat zij haar rol bijzonder fijntjes, duidelijk en sierlijk vertolkte. De operette was danig gemoderni seerd en was nu een goede mengeling van moderne en meer conventionele vormgeving. Het ballet had de moei lijke taak om zowel Hawaïaanse hoela- dansen als modern ballet goed uit te voeren. Het slaagde daar wonderwel in. Er werd zeer goed getimed en ge lijk gedanst. Ze hadden best een per soonlijke vermelding op het program ma verdiend. Verder dient nog vermeld, dat het orkest en het koor evenals de solisten bijzonder harmonieus samenwerkten. Alle inzetten waren trefzeker, een compliment voor de rustig en onop vallend leidende dirigent Hans van den Hombergh. Deze operette, met haar vele bekende melodieën als „Du traumschöne Perle van Hawaï”, „Wo es Madels gibt, Ka meraden” (met de in smetteloos wit gestoken bemanning van kapitein Stone, begeleid door een klappende zaal) en „Ich habe ein Diwan-püpp- chen genau wie du”. Vooral in de laatste akte werden de zangnummers wel eens wat erg „loszanderig”, maar dat neemt niet weg: het was een ver rukkelijke avond. o I 1 o l o o o o o o o Politiek moet worden bedreven vanuit de centrale waarheden van het christelijk geloof. Daar gaat het om. De politiek heeft nog nooit zo zeer beslag gelegd op de mens als in deze tijd. Overal ontmoeten we de overheid, die in gerechtigheid orde op zaken stelt. Zij is er „ons ten goede, door God gegeven” en haar taak zal nog steeds toenemen. Denk maar aan ruimtelijke ordening, industriespreidingwoningbouw, allerlei zaken, die een gevolg zijn van de voller wordende samenleving. Meer dan ooit tevoren zijn christelijke partijen wenselijk, maar dan moet ook duidelijk blijken waaruit dat bestaat. Dit is de mening van dr. W. P. Berg huis, voorzitter van de A.R.P.' Hij sprak maandagavond in gebouw Aere Peren nius over „Partij-vernieuwing”. Hij plaatste dit onderwerp tegen de ach tergrond van de ontwikkeling, die de mensheid doormaakt, vooral op het ter rein van de techniek, ’t Gaat daar om de ontplooiing van gaven, die God aan de mens heeft gegeven. Wel waar schuwde de heer Berghuis tegen de menselijke hoogmoed. NIET AAN DE KANT Vrijwel alles is nu in beweging. Ook de politiek. Als we onze taak als chris ten goed zien, stellen we ons niet aan de kant op. We moeten met beide be nen midden in de wereld van vandaag staan. De heer Berghuis waarschuwde voor verstarring in de ARP, die met haar 90 jaar de oudste van alle par tijen is. Naar zijn mening dienen de christelijke partijen niet ergens tussen liberalisme en socialisme in te staan. Zij hebben het gevaar gekend om een kleurloze centrumpartij te worden. Maar de ARP wil een eigen gezicht laten zien, dat ook zal blijken uit haar visie op de overheid. Die overheid zal allereerst de zwakke plekken in de maatschappij moeten opzoeken. Vroe ger waren dat de arbeiders, thans bij voorbeeld sommige groepen agrariërs. Het gaat bij dit alles om het oog hebben voor de naaste. De heer Berg huis herinnerde aan uitspraken door hem in het verleden gedaan, ,,’k Heb ze altijd zeer bewust gedaan, inderdaad wel eens om de mensen wat te laten schrikken”. Maar het ging hem er steeds om de mensen te wijzen op de evangèlisché radikalitèit. Dat zullen we in de praktijk waar moeten maken. Vanuit die radikalitèit antwoord geven op de vragen van deze tijd, aldus de heer Berghuis. SPANNING EN ONBEHAGEN De voorzitter van de ARJOS, de heer H. A. de Boer, dacht dat er eigen lijk drie groepen mensen zijn: 1 zij die alles bij ’t oude willen laten; 2 de ver nieuwers; 3 mensen die doorslaan, voor wie het nieuwe nog niet nieuw genoeg is. Een christen zal steeds oude ver worvenheden moeten loslaten en het evangelie toepassen op nieuwe situaties. Daardoor ontstaat spanning: enerzijds is er de vaste verbinding tussen geloof en handelen, anderzijds de eis om het ook waar te maken. Uit onderzoeken is gebleken, dat er veel onbehagen heerst ten aanzien van de overheid. Dat heeft volgens de heer De Boer twee oorzaken: een minach ting van de mondigheid van de burger en het ontbreken van een duidelijk doel. Voor, in en vlak na de oorlog was er wel steeds een doel, maar sinds aan het einde der vijftiger en het begin der zestiger jaren de welvaarts staat z’n intrede deed, honger en ar moede werden uitgebannen, is het on behagen ontstaan. Vandaar het succes van de Boerenpartij, een provopartij en D ’66. Het operagezelschap Forum uit Enschede heeft ongetwijfeld bij alle aanwezigen een buitengewoon goede indruk nagelaten, toen het gisteravond in een tjokvolle Amicitia-zaal een uit voering gaf van de operette „Die Blume von Hawaï” van Paul Abraham. Paul Abraham schreef deze operette in 1931. In navolging van zijn vorige, zo succesrijke operette „Victoria und ihr Husar”, liet hij ook deze operette op verschillende, zich goed voor uit bundige décors lenende plaatsen spelen. Na nog een enkele operette heeft Paul Abraham zich daarna voornamelijk aan filmmuziek gewijd. De inhoud is, als van alle operettes, uiterst simpel: Hawaï, eiland vol zon en dansende meisjes, is de plaats van handeling, waar aanvankelijk iedereen verliefd is op de verkeerde, maar ten slotte iedereen toch de goede partner vindt. Dit alles speelt zich in bij zonder goede en functionele décors af. Vooral het décor van de derde akte, de vier te verlichten séparées in de chique bar te Monte Carlo, was prachtig. De hoofd- en glansrol was, hoe kan het anders, voor Anneke van der Graaf, in haar dubbelrol van Laya en partijen, soms met een kern van waar heid. Men kan zeggen: zonder begin sel geen program, zonder program geen doorwerking van het beginsel. Bestaan er dan drie soorten christelijke poli tiek?” Nee, aldus de heer De Boer, „en daarom is het nu tijd om met elkaar om de tafel te gaan zitten.” Naar zijn mening is christelijke par tijvorming nog steeds noodzakelijk. De basis daarvoor ligt in het evangelie. Daarom zullen de christelijke partijen geen middenpositie moeten innemen. Samensprekingen met andere partijen dienen evenwel loyaal te worden ge voerd. De ARP dient een evangelische partij te zijn, die uitgaat van sociale bewogenheid. De gedachte, dat er plaats zou zijn voor een progressieve èn een conservatieve christelijke partij dient men te verwerpen. j van zijn commandant wegens van mening was dat het nu in toe bleek het 7314 kg te zijn. Het totaal „het ondej-breken van de politie- nemende mate „om het aankweken van 4’4 1 226’4 0 stuk speelgoed, dat de ouders hoop geld heeft gekost. Daar om, ga met overleg te werk en vraag u af of het speelgoed dat u koopt voor uw kind geschikt is. Een misselijke rotstreek wérd gisteren door een onbekende, naar de stem te oordelen een meisje, uitgehaald. Om kwart voor tien kreeg de brandweer de melding, dat er in Heeg een uitslaande brand was. Bij aankomst in Heeg bleek er niets aan de hand te zijn. Toen er om 5 uur een brandmelding uit Oudega (W.) kwam, werd eerst ge ïnformeerd. Weer bleek het loos alarm te zijn. Wie aan de weg timmert heeft veel bekijks. Als er één groep men sen is op wie dit spreekwoord, en waarschijnlijk nog wel een paar, van toepassing is, dan is het wel de pers. Vorige week schreven wij iets over het maken van fouten. We zullen het nu niet hebben over de schijnbaar onvermijdelijke fouten als uitgerekend in dezelfde krant, waar een kleurenfilm kleuterfilm werd genoemd. We troosten ons met de gedachte, dat dit soort fou ten in elke krant voorkomen, al is het een schrale troost. Maar wet houder Bergsma, die door ons min of meer werd uitgedaagd, heeft er recht op, dat we nog eens op zijn opmerkingen aan het adres van de pers terugkomen. Gebleken is nl„ dat hij toch gelijk had en dat er in een verslag van een paar weken terug een kleine onjuistheid is ge slopen. (In een zin werden Sneek en Wymbritseradeel genoemd in verband met de verdeling van de lasten van een op te richten recrea tieschap. Als de volgorde omge draaid werd, was ’t goed geweest. De besprekingen over deze zaak zijn overigens nog niet afgesloten. Op de laatste vergadering van voetbalvereniging Black Boys deed de secretaris van het jeugdbestuur, de heer De Wit, een voorstel om een clubhuis op het terrein in de Noor- derhoek te bouwen. Hij had alle plannen en tekeningen al uitge- Boomsma, zou worden opgeleverd. Door tegenslagen buiten ae werkt. Alle leden vonden het een groots plan, maar de verwezenlij king zal nog wel heel wat voeten in de aaide hebben. Er zullen acties gehouden moeten worden om het benodigde geld bij elkaar te bren- gen. De op het St.-Nicolaasbal ge- maai door de bliksem werd getroffen en tenslotte verdween.) In houden collecte bracht een kleine - - 400 gulden op. Dit is lang niet mis en als het zo doorgaat, zal het club huis er komen en zal het geen droomhuis blijven. Verder willen de zwartjes graag vier schijnwerpers op hun terrein, want om in het don ker te trainen is ook niet alles Als het onverhoopt gaat vriezen, denkt u dan om uw waterleiding? Er zijn nog veel, vaak oude, huizen licht Is er enige zedelijke moed voor litie. Wie zo’n berichtje leest, wordt waar de leidingen gemakkelijk be- nodig, maar wij menen dat, waar bepaald niet aangemoedigd te gaan vriezen als er vorst komt. Het is dit College (bedoeld wordt G.S., solliciteren. zaak om de bedreigde plekken nu red.) toen het een besluit nam In dit verband is het wellicht in- alvast eens op te zoeken en maat- evenmin als It Fryske Gea de ver- teressant te lezen wat er in Drach- regelen te nemen ter bescherming, andering van inzichten op technolo- ten werd gezegd bij de opening van U kunt daarvoor b.v. kranten ge- gisch gebied heeft kunnen voorzien, het nieuwe politiebureau (volgende bruiken (waar die al niet goed een opnieuw aan de orde stellen van week zaterdag komt dit op de t.v., voor (waar die al niet goed zijn). Ook moet u weten waar dit project geen prestigeverlies be- in Regiovizier) Mr. Cleveringa, chef de hoofdkraan is en hoe u moet tekent”, zo t handelen met aftapkraantjes. november-nummer van Vanellus. He jeugdlid van de Sneker Krachtsportvereniging, Hans Stout- patrouille een kopje koffie was gaan lektie, opleiding en vorming vond hart, is zoals wij maandag al be- drinken bij een collega, is een 38- mr. Cleveringa een grote en steeds richtten jeugdkamplioen gewicht- jarige wachtmeester eerste klas van belangrijker wordende rol spelen, heffen van Nederland geworden, de rijkspolitie uit Leiderdorp vorige In dit verband zei spreker dat hoe Maar bovendien verbeterde hij twee week gestraft met inhouding van belangrijk een adekwate voorberei- Nederlandse records. Bij het druk- een vakantiedag. Die straf kreeg ding op het vak ook zal blijven, hij ken maakte hij 7214 kg, na weging hij van zijn commandant wegens van mening was dat het nu in toe- de drie oefeningen werd met zaak voor een niet dringende par- van een juiste mentaliteit gaat”, kg verbeterd en gebracht op ticuliere reden.” De man kwam op „Dit vraagt inzicht en begrip voor kg. Op het wedstrijdtotaal de koffie zogezegd. Formeel zal dat de hedendaagse verschijningsvor- werd dit afgerond, vandaar de ge- wel juist zijn, maar het is een men in onze samenleving, een aan publiceerde 225 kg. typisch staaltje van bureaucratie, voelingsvermogen voor een aan- Zoiets is ten enenmale ondenkbaar vaardbaar evenwicht tussen vrijheid Onze stadgenoot dr. J. P. Otto in een bedrijf, waar het wederzijds en gebondenheid geeft de strijd om het behoud van vertrouwen tussen werknemer en zonder welke ei??-x^— het natuurschoon bij het Bergumer- werk- c.q. opdrachtgever de basis politieambtenaar zijn verantwoorde- f meer nog niet op. Zoals bekend be- is voor goede arbeidsverhoudingen, lijke en boeiende taak niet meer staan er plannen om daar een nieu- En dan te bedenken, dat er een naar behoren kan uitoefenen”, al- we PEB-centrale te bouwen. „Wel- groot personeelstekort is bij de po- dus mr. Cleveringa. Na zijn korte inleiding begon de heer Bal met een fotoverhaal. Hij had een grote serie dia’s meegenomen, die hij zelf had gemaakt. Ze gaven een beeld van het Joegoslavië van nu. Er heerst nog wel armoede, maar ook vindt men er welvaart. Vooral in de kustgebieden staan prachtige hotels, speciaal voor de „Yanks”: f 170,per dag zonder ontbijt. Natuurlijk treft men er ook wel rustieke hotelletjes aan. waar men veel minder betaalt. Als men zelf niet over een boot beschikt, is dat geen bezwaar. Tussen de ver schillende eilanden varen de lijnboten, waarvan vooral door de jonge men sen gebruik wordt gemaakt om te „honeymoonen”. In de pauze liet de heer Bal nog een kaart zien met de hele kuststrook van Joegoslavië. Daarna ging het fotoverhaal weer verder en om onge veer elf uur was het afgelopen. De heer Hoekstra bedankte de heer en mevr. Bal voor de mooie avond en sprak de hoop uit de heer Bal een volgend winterseizoen nog eens in Sneek terug te zien. Toen gingen al len naar huis, verrukt over al het moois dat ze gezien hadden. Ze dach ten nog eens terug aan hun eigen va kantie. opnieuw aan de orde stellen van week zaterdag komt dit op de t.v.. schrijft dr. Otto in het afd. politie, directie orde en veilig heid dep. Binnenlandse Zaken, hield een rede. De Drachtster Cou- Omdat hij tijdens een nachtelijke rant schrijft het volgende: De se- f s? W

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1