IjsclubFriso” krijgt eigen trainingsgroep Meiinoar len” joech prachtige joun mei „Albidil” yn Drylts H. M. Gerbrandy en ds. mr Vaandrager namen afscheid als bestuurslid Sinterklaas op bezoek bij kinderen van personeel Lankhorst Touwfabrieken Zaterdagmiddag hield de directie van de N.V. Lankhorst Touwfabrieken in samenwerking met de personeelsver eniging in de grote zaal van Hanen burg de traditionele Sinterklaasmid dag voor de kinderen van vier tot en met acht jaar. Bijna 200 kinderen, van wie velen van buiten de stad, werden met busjes gehaald en thuisgebracht. Het geheim van Pandolio en van IJLST WYMBRITSERADEEL Ledenvergadering Ver. voor Clir. VHMO Sneek Oplossing SinbNicolaaspuzzel Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, RONO-uitzendingen half uur eerder AGENDA POSTZEGELEMISSIES 196(8 Damclub ..De Wymerts' Amicitia te klein voor alle belangstellenden Ouders zagen sprookje 122e jaargang nr 97 Foor filatelisten: 9 9 Jongeman gewond 10 nieter van Kerknieuws 582ste staatsloterij luisteraars i Gasbedrijf Westergo heeft 1000 verbruikers 'dUi Hei Sneaker Nieuwsblad is een aecombtneerde uHaave **n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Geslaagd Maandag 4 december 1967 Geslaagd Stand anti-lionger-actie ruim 1.2 milioen Kijkers en •n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Nieuw gebouw Middenstands bank 18 december geopend Voetbalver. Oudega (W.) hield sjoelavond BKV en NBG geven samen hulpmiddel uit bij Bijbellezen na val i 100-JARIG BESTAAN De Horizontaal: In 1971 heeft de ijsclub 100 jaar bestaan. Er zal daarom aan de Bond van Ijsclubs worden gevraagd of de club dan een kampioensrijderij mag houden. Gedacht wordt aan een pro vinciale langebaanrijderij. Omstreeks die tijd zal de ijsbaan wel klaar zijn. De uitbreiding vordert gestaag. De club moet naar dit jaar toeleven en daarom ook niet te royaal met het geld om springen. Friso is ook donateur geworden van de kunstijsbaan in Heerenveen. Deze donatie geeft recht op voorrang bij kaartverkoop voor belangrijke wed strijden. De opkomst voor de vergade ring was weer slecht. Alleen het be stuur en de pers waren vertegenwoor digd. die zo maar van zijn bed stapte naar Voor het diploma A dwarsfluit van de Koninklijke Federatie van Muziek korpsen slaagde de heer Wybren de Wit te Sneek, leerling van de muziek school voor Sneek en omstreken en lid Verschijnt MAANDAGS an DONDERDAGS tCantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H. A de Boei Telefoon 4091 volgt. 8. 18. Woensdagmorgen zal in het Ulster stadhuis een korte bijeenkomst plaats vinden ter gelegenheid van het aanslui ten van de 1000ste gasverbruiker in het voorzieningsgebied van de N.V. Intercommunaal Gasbedrijf Westergo. Zoals bekend wordt Westergo gevormd door een aantal Friese gemeenten, die samen de aankoop en distributie van aardgas ter hand hebben genomen. Het gebeurde bij de in aanbouw zijn de Zuivelbank aan het Schaapmarkt- plein. Met een lift worden kruiwagens met materiaal naar boven gebracht. Bij de bediening van deze lift is de jonge man gevallen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. te scheppen voor andere positief chris telijke groeperingen, die in feite steeds achter het christelijk onderwijs heb ben gestaan. De heer E. Metz vertolkte de gevoe lens van bestuur en leden, toen hij woorden van dank en vriendschap wijdde aan het af'cheid van de heer H. M. Gerbrandy, die gedurende 20 jaar, waarvan 17 jaar als voorzitter, op eminente wijze de belangen van de vereniging heeft behartigd. De heer Metz liet zijn woorden vergezeld gaan van een kado. J. een tien meter hoge steiger gevallen. Hij Geref. Kerken. Beroepen te Wouds- end kandidaat R. S. T‘„ Grijpskerk. SNEEKER NIEUWSBLAD Onze stadgenote mej. A. G. Steegstra slaagde aan de Rijksuniversiteit te Groningen voor het doctoraal examen scheikunde. De anti-honger-actie, die van 23-29 oktober werd gehouden, noteerde op 1 december j.l. een stand van f 1.225.000. Gezien de vele acties, die dit jaar voor ontwikkelingshulp werden georgani seerd o.m. de twee „Eten voor India-actie, die in totaal f 9.000.000 op bracht mag dit resultaat bevredi gend worden genoemd. Vooral mag met waardering melding worden ge maakt van het feit, dat de huis aan huis- en straatcollecte deze keer voor het eerst de miljoen overschreden heeft. Op giro 100200 werd f 200.000 ontvangen. Uit het totaal ontvangen bedrag kun nen de projekten, die als doel voor deze actie werden genomen, worden gefinancierd, zoals bekend: een on derwijsproject in Columbia van Uni cef en Unesco, een waterboor- en irri- gatieproject in Midden-Java en een landbouw- en voedingsvoorlichtings- project in Brazilië. Prijzen van: f 15 eindigend op 7: f 20 eindigend op 012; f 100 eindigend op 712; f 200 eindigend op 303; f 400 eindigend op 440; f 1000 eindigend op 4377*; f 2000 op de nummers 020247*; 060067*; 000297*; 071706; 042421; f 5000 op nr. 010659; f 30000 op nr. 092609. Op dit nummer zijn twee prijzen ge vallen. Met ingang van 1 januari zullen de uitzendingen van de RONO in plaats van om half zeven ‘s avonds om zes uur beginnen. Zodoende sluiten de RONO-uitzendingen op de FM-zenders aan op de uitzendingen van Hilversum III. Het zendschema van de verschillende RONO-programma’s komt er ook an ders uit te zien. Viei- programma’s blij ven op dezelfde avond en dezelfde tijd. Diit zijn: het sportprogramma op zon dag, „Het Noorden Nu voor Later” op maandag. Dier en Plant in RONO-land (dr. Fop I. Brouwer), en de basiscursus Fries op woensdag. Maandag tot en met zaterdag begin- nén de RONO-uitzendingen, gewoonte getrouw, met het weerbericht; en met actualiteiten en sport in „Het RONO- dagboek”. De streekprogramma’s blijven op dezelfde avonden, maar hebben nu alle eenzelfde aanvangstijd, nl. half zeven. Het Literair Kwartier is van dinsdag avond verplaatst naar zondagavond en begint om zes uur. Het Landbouw- journaal blijft op dinsdag, maar wordt na 1 januari uitgezonden van kwart over zes tot half zeven. Op vrijdagavoni zal het RONO-dag- boek een agrarisch gedeelte krijgen: „Vee en vlees; een overzicht van markt en handel in de afgelopen week”. Het „RONO-dagboek” op maandag is voor e i belangrijk deel gewijd aan de sport en in het bijzonder aan komende sportgebeurtenissen. Hiervoor is in het nieuwe zendschema een plaats inge ruimd op woensdagavond van half zeven tot kwart voor zeven. Op 1 december waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 2.542.591 tele- visie-toestellen aangegeven tegen 2.530.446 op 1 november jl. Het aantal geregistreerde radio-toe- stellen bedroeg op 1 december 2.791.946 tegen 2.782.465 op 1 november jl. SURINAME De Surinaamse Postadministratie komt in 1968 met zes emissies, waarvan de eerste op 7 april verschijnt ter ge legenheid van Wereldgezondheidsdag (2 waarden), gevolgd door de Paas- weldadigheidszegels (5 waarden), die op 10 april uitkomen. Op 29 mei komen er twee zegels ge wijd aan het 300-jarig bestaan van de Hervormde Kerk te Paramaribo en op 29 juni drie zegels ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Zendings- firma Kersten Co. De restauratie van de Jodensavanna-synagoge is aanlei ding tot het uitgeven van drie zegels op 28 augustus en tenslotte zullen de Kinderpostzegels (in 5 waarden) in Suriname op 22 november verschijnen. ANTILLEN De officiële opening en ingebruik neming van het nieuwe kantoorgebouw van de Nederlandsche Middenstands- bank N.V. aan de Markststraat zal op maandag 18 december plaatsvinden, kerde dat men verheugd is ook ruimte Vrijdagavond hield de voetbalvereni ging te Oudega (W) haar sjoelavond. Behalve sjoelen konden er vele spel letjes gedaan worden, zoals met het grote draaiende rad prijsjes winnen, schieten, balspel en raden. Er kwamen wel aardig wat mensen in het gebouw. Wat er overbleef aan goederen werd bij opbod verkocht. Alles tezamen bracht dit netto f 1450 op. Zodat er van een geslaagde actie mag worden ge sproken. Ook de loten gingen vlug van de hand. De hoofdprijs werd gewonnen door de heer K. v. d. Horst. Hij mocht een paar Noren (schaatsen) mee naar huis nemen. Rom 8 ure róp foarsitter D. Wallinga eare-leden, leden en gasten it wolkom ta, net to forjitten de karmasters, dy ’t dizze joun troch de mist hinne nei Drylts kommen wiene om it stik op ynhald en presintaesje to bioardieljen. Albidil, dat is „bemoeial”, is in mo dern stik, in saneamde „thriller”, for- düdelike de foarsitter. Hy hie goede hoop, dat it de spylers(sters) meiinoar slagje soe it publyk dat hieltyd noch oanwoeks en sa süntsjes oan it Miens- skipshüs goed biset makke, in noflike joun to bisoargjen. Hy liet doe under bigelieding fan it oanwêzige muzyk- selskip twa man, beide nije gesich- ten foar de oanwêzigen twa fersen fan üs Fryske Folksliet sjonge. Dêrnei wie it wurd oan it toaniel- selskip. It stik spilet him óf op it kantoar fan de makelder Jalt Weltena en bigjint mei in moard! Hwerop efkes letter in twadden folget. It is foar haedynspekteur Tiering net maklik de dader op to spoaren, mar Sijke Hap- Onder het zingen van Sinterklaas liedjes. op de piano begeleid door de heer S. Dijkstra, kwam Sint met zwarte Piet binnen. Zij werden ver welkomd door de heer De Rapper, voorzitter van de personeelsvereniging. Deze zei blij te zijn, dat Sint en Piet een bezoek wilden brengen aan de kinderen van het personeel van Lank horst. De Sint moest weer vele handjes schudden, Piet trakteerde op peperno ten. Daarna kon de Sint op zijn tjetel plaats nemen. Hij zei, dat hij blij was, dat hij een bezoek mocht brengen bij deze kinderen, want het viel de laatste dagen niet mee alle kinderen te be zoeken met die zware mist. Vooral Piet had het moeilijk op de daken. Maar hij beloofde ze allemaal een ca deautje op zijn verjaardag. Hij vroeg de kinderen of ze hem ook gezien hadden bij zijn aankomst in Medemblik. Hoe die Pieten konden draadlopen. Maar deze Piet, zei hij, doet het niet, deze is daar te oud voor. Nou, ze hadden de aankomst wel ge zien en ook de mooie optocht. Sint Ni- colaas zei, dat Piet de roe niet meer gebruikte, want stoute kinderen zijn er niet meer. Toen hij vroeg of het zo was, was het eerst wel een beetje stil. Nou ja, eens een beetje ondeugend, maar niet erg. Maar Piet had de roe wel bij zich. Die is voor grote mensen, want die zijn weleens ondeugend. De kinderen keerden zich en bloc om, want achter in de zaal zaten een paar die iets op hun geweten hadden. Er kwamen veel kinderen, die mooi konden zingen of een mooie tekening hadden gemaakt, bij de Sint. Ze ver telden hem dat ze hun best deden op school. Er was een jongetje bij, dat een oorbel van Piet had gevonden. En één buiten ging. Hij beloofde dit niet meer te doen. Ook dit keer was er een koortje, dat Sinterklaasversjes zong, onder leiding van de pianist. Dat de roe Piet wel te pas kwam, bleek toen een paar grotere kinderen onder de tafel zaten waar de cadeaus lagen. Ze hadden al een paar cadeau tjes onder de jas, maar Piet bracht ze bij de Sint en toen hij de kinderen vroeg wat Sinterklaas met deze bel hamels moest doen, zeiden ze: de zaal uit!. Wat ook direct gebeurde. Tussen de bedrijven door werden de kinderen onthaald op limonade, snoep en koek. De heren De Vries traden op met hun poppekast en ze oogstten bij de kinderen veel succes. Er werd genoten van de lotgevallen van Jan Klaassen. Katrijn, de Chinees en de lange pierlala. Tenslotte kregen alle kinderen een mooi cadeau en een zak met inhoud van de Sint om mee naar huis te ne men. Het was voor iedereen weer een geslaagde middag. I stuk, dat alleen beoogt de kinderen een prettige middag te bezorgen. Maar ook voor de ouderen is het heerlijk om hier nog eens van te genieten en nog een maal kind te zijn. Pandolio de tovenaar waart rond met zijn toverkaars en zaait onrust in het dorp, omdat iedereen die hij betovert met zijn kaars begint te kraaien als een haan of te tokken als een kip. Brigadier Stam gaat dan op onderzoek uit en probeert de tovenaar te pakken te krijgen. Maar telkens is deze hem te slim af en weet weer nieuwe slacht offers te maken. Joris Bloem, die met Stijntje zijn vrouw en hulp Kokky zulke héérlijke „oliebollen” verkoopt in zijn kraam bereid met echt zangzaad ja eer lijk heeft veel klanten. De burge meester en zijn vrouw komen met de dokter en zijn vrouw en ook zij doen zich tegoed aan het heerlijke baksel van Joris. Zij zingen al spoedig dat het een lieve lust is. Maar steeds weer is het Pandolio, die met zijn kaars ver warring sticht. Zeven mensen proberen hem te pak ken te krijgen, maar het is weer de tovenaar, die het wint, en alle zeven worden opgesloten. Behalve Kokky, die wordt vastgebonden, met een tover- touw, maaaarnu breekt de kaars en is de betovering voor allen verbro ken en iedereen is vrij. De kostumering was goed verzorgd. En wat meer opviel, was de uitste kende mime en de verstaanbaarheid van de mensen op het toneel. Er werd met overgave gespeeld en gezongen. Er is veel en hartelijk gelachen om de malle grollen en grappen van Joris, Pandolio en Kokky. Het applaus uit de zaal en de bloemen voor spelers en medewerkers waren dan ook grif ver diend. Wat zullen de kinderen genieten en wat is het fijn om dan met de ouders dit sprookje thuis nog een keer te be leven door het samen nog eens door te praten. De décors waren leuk verzorgd door de heren R. H. Rodenhuis, A. Winkler, H. M. Bijl en A. de Wal; ook regisseur IJ. Dijkstra had eer van zijn werk. In de pauze werden de Oudhollandse liedjes en Sinterklaasversjes uit volle borst meegezongen. De (oude?) kelen deden ’t nog best, zodat Amicitia trilde op zijn grondvesten. Tot slot ’n gezellig bal in de foyer, die mooi was versierd. „The Matadors” verzorgden de muziek en zowaar, de Sint verscheen ook nog. Al met al kunnen organisatoren en medewerkers terugzien op een ge slaagde feestavond. Voor het eerst zijn de Bijbel Kiosk Vereniging en het Nederlandsch Bijbel genootschap gezamenlijk als uitgevers opgetreden van een tweetal hulpmid delen bij het gebruiken van de Bijbel. Die hulpmiddelen zijn radiolezingen, die kortgeleden voor de N.C.R.V.- microfoon gehouden zijn onder de ti tels: „Zelf leren bijbellezen” en „Geef de Bijbel een eerlijke kans”. Vele mensen zitten niet alleen met de vraag, welk bijbelgedeelte r? dage lijks zullen lezen, maar vooral ook hoé ze dit moeten verstaan. In de brochure „Zelf leren bijbellezen” zijn zes avond- overdenkingen opgenomen, verzorgd door ds. J. F. van Woerden. De verhel derende en boeiende uiteenzettingen over verschillende bijbelgedeelten zul len zowel individuele lezers helpen als ook de groepsdiscussie stimuleren. De tweede serie van tien lezingen is bijeengebracht in een fleurige pocket van 128 pagina’s onder de titel, die de reeks ook droeg: „Geef de Bijbel een eerlijke kans”. De lezingen hadden als achtergrond „Klare Wijn”, het geschrift van de Hervormde Synode, waarin rekenschap wordt gegeven over geschiedenis, ge heim en gezag van de Bijbel. Brochure (f 1,25) en pocket (f 3,25) zijn thans gereed en verkrijgbaar bij de boekhandel of bij de uitgevers: B.K.V., Keizersgracht 756, Amsterdam en N.B.G., Postbus 620, Haarlem. Voor de laatste maal in zijn jaren lange funktie als voorzitter opende de heer H. M. Gerbrandy op zijn bekende prettige wijze de vergadering. Hij me moreerde in zijn openingstoespraak en kele zaken uit de beginperiode van de vereniging o.a. de moeilijke financiële positie, zodat vele boeren uit Sneek en omgeving schapen en lammeren weid den ten bate van de school. Ook nog een schrijven uit 1948 van wijlen mi nister Algera, waarin deze mededeelde dat voor de eerste maal een subsidie voor de school op de rijksbegroting was geplaatst, zodat de grootste geld zorgen achter de rug waren. Na het afwerken van de bekende agendapunten werd de vergadering on derbroken voor het afscheid van ds. Vaandrager, die enkele jaren als be stuurslid zeer veel werk heeft verzet, maar helaas wegens persoonlijke re denen moest bedanken. De voorzitter sprak een hartelijk dankwoord en bood een klein blijk van waardering aan in de vorm van een boekenbom Hierna was de bestuursverkiezing aan de beurt. In het bestuur werden gekozen ds. M. van der Leen te Wor- kum, mevr. C. de Jong-Walda en mevr. A. van Empel-Bensink te Sneek, zodat ih het bestuur ook dames hun intrede deden. Hierna stond de voorzitter enige ogenblikken stil bij het niet te rugkeren in het bestuur van de heer Niemantsverdriet te Workum, die we gens ernstige ziekte moest bedanken. Het bestuur ziet hem node vertrek ken en mist in hem een trouw en plichtsgetrouw bestuurslid. Zijn laatste werk is geweest het opstellen van sta tuten van de te vormen scholenge meenschap. Dr. Y. Schaafsma leidde de nieuwe statuten in, die nodig zouden zijn na de opheffing van de huidige, om te komen tot een nieuwe vereniging, om vattende de scholengemeenschap VWO, HAVO, MAVO. Enkele hoofdzaken werden intensief besproken, zoals b.v. wijziging van de formulering van de grondslag waarbij het bestuur verze- Woensdag 6 december Kunst aan Allen Sneek. Opvoering door toneelgroep „Theater” van het toneelstuk „Do dendans” van Strindberg. Amicitia ’s avonds 8 uur. Tot 7 december Tentoonstelling van de gerestaureerde schilderstukken afkomstig van een boederij uit de Zuidwesthoek etc. in het Fries Scheepvaart Museum, Kleinzand. Zondags gesloten. Dinsdag 12 december Speciale Canada- avond voor emigranten, ouders van emigranten en toeristen in Hotel Ha nenburg door Pr=sa?e- en Reisbu reau W. Zeyl en Zoon. Aanvang ’s avonds 8 uur. PTT zal in 1968 een vijftal emissies bijzondere postzegels uitgeven. Op 16 januari a.s. verschijnt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Post cheque- en Girodienst een zegel van 20 cent. Op 9 april start de verkoop van de Zomerzegels in vijf verschillende waar den. De verkoop van de in twee waar den uit te geven Europazegels 1968 be gint op 29 april a.s. In het tweede half jaar van 1968 verschijnt verder een se rie van drie zegels gewijd aan de lucht vaart, mede naar aanleiding van enke le jubilea op luchtvaartgebied. Ten slotte worden in november 1968 weer de Kinderpostzegels (in vijf waarden) uitgegeven. In de 1ste klas kon J. Brouwer het niet bolwerken tegen B. Bouma. Sj. Wittermans en R. Hoeksma speelden een interessante partij, die door Hoeksma werd gewonnen. S. Wittermans was na een afwezig heid van enkele weken weer van de partij. Hij kon echter geen voordeel behalen tegen Joh. Wittermans. In de tweede kits was er voor K. Louwsma tegen Fr. Osinga geen eer weggelegd. Hij werd binnen twintig minuten van het bord geveegd. J. Jelsma en S. Hoekstra speelden een prima partij, maar in het eindspel kreeg Jelsma tempo-voordeel en een dam, waarna Hoekstra wel kon inpak ken. R. Huitema wist tegen R. Hoek sma Sr. ook zijn tweede partij te win nen. Th. Mulder was tegen H. Rienstra niet in zijn beste vorm. In het midden spel zag hij een damzet van Rienstra over het hoofd, waardoor hij drie schijven achter raakte, en de partij verloor. In de derde klas speelden H. Osinga en Tj. Jelsma een mooie partij, maar laatstgenoemde zag geen kans er een remise uit te slepen. Sj. Visser was niet opgewassen tegen A. Vriesinga hoe goed hij overigens ook partij gaf. D. Huisman bood G. Huitema kranig tegenstand en wist een keurige remise te halen. Programma voor donderdag 7 dec.: 1ste klas: B. Bouma-Sj. Wittermans; Joh. Wit- termans-I. Osinga. 2de klas: J. Jelsma-R. Huitema; H. Rienstra- R. Hoeksma Sr.; Fr. Osinga-S. Hoek stra; Th. Muller-K. Louwsma. 3de klas: Sj. Visser-S. Piersma; D. Huisman- H. Osinga; G. Huitema-A. Vriesinga. Wij kregen een enorme stapel op lossingen binnen van de Sint-Nico- laas puzzel in onze krant van 16 november. De meeste kwamen uit Sneek, maar de lezers in de dorpen rond de stad en onze postabonnees lieten zich evenmin onbetuigd. De drie boekebonnen, elk ter waarde van f 10,gaan naar: J. Bos, Fred. Hendrikstraat 12, Sneek, H. L. Zwaagstra, Julianastraat 10, Sneek, en Hans Bosma, Anna Pau- lownastraat 28, Amstelveen. Gefe liciteerd! oplossing luidt 1. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt handelsad verten ties) lager Abonnementsprijs t 4.— per halt laar Franko pel aost f6,— per naif laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad als schimmel; schoen; 14. kma; 17. subiet; schoorsteen; 21. Piet; 22. scha; 23. ik; 24 re; 25. rups; 27. si; 28. rasp; 29. erelid; 31. one; 32. de; 33. muts; 34. gnoe; 35. kind; 37. leep; 39. Ire ne; 40. oe; 41. amateurs; 44. Ie; 45. blaam; 46. li; 47. aan; 48. ido; 50. krakeling; 53. lelijk; 55. amulet; 57. veel; 59. serieus; 62. iedere; 65. Elim; 66. snor; 67. nota; 70. skat; 71. Ada; 72. Sirene; 73. es; 74. rete; 76. Ur; 77. enig; 79. renet. Verticaal: 2. cs; 3. huppen; 4 ibis; 5. Mie; 6. metselaar; 7 et; 8 schat; 9. chassis; 10. ho; 11. ooi; 12. erken nen; 13. NS; 14. keel; 15. me; 16. anode; 18. scrupuleus; 19. tree; 20. krokodil; 26. unie; 30. roe; 33. mee; 34. gelag; 36. dal; 38. etmaal; 42. makker; 43. rillen; 45. bol; 47. antieke; 49. degen; 51. km; 52. Ier; 54. ijver; 56. suite; 58. eenderoer; 60. elan; 61. sm; 62. is; 63. do; 64. It; 68. oase; 69. asperge; 70. sr; 75. tuin; 78. ne. Over het algemeen was de puzzel niet moeilijk, al zaten er enkele geniepigheidjes in. Eén der inzen ders, wiens huisnummer toevallig 100 is, deed de oplossing vergezeld gaan van de volgende wens: „En nu maar afwachten of de goede Sint de weg naar nummer 100 vindt”. pert, de wurkster (sij is de „Albidil”) wit in soad en de moard komt üt. De haedfiguer yn alle trije bidriuwen is Sijke Happert en it moat earlik sein wurde, sa ’t sij, (mefrou Planting, nou Snitser) dy Albidil-rol spyle, dat wie foartreflik. Fan bigjin oan ’t ein for alles in tsien fan üs kant! Dat haldt net yn, dat de oare meiwurkers nét goed wie ne; né, meiinoar foarmen hja in ploech, dy ’t op elkoar ynsteld wiene. Der wiene by, dy ’t net sa’n maklike rol üt to byldzjen hiene. Hjir wie folie wurk forset, folie tiid oan opoffere, hjir hie de wil foarsitten om it goéd to dwaen! Hulde foar sa- folle ynspanning, hulde ek oan it bistjür fan „Meiinoar len” mei sa’n forsoarge joun to kommen foar de Drylster ynwenners. Foarsitter Walinga brocht oan ’t ein dank oan de warbre spylersploech en fortelde noch, dat op 19 jannewaris ’68 in twadde joun halden wurdt, dan mei in oare toanielbisetting. En op tongers- dei 21 maert in tredden. De léste op forsyk fan de middenstand. It wie in tige slagge joun, dy ’t ófslüten waerd mei in gesellich douns- partijtsje foar hwa’t der sin oan hie. Fr. van het Stedelijk Muziekkorps Sneek. Voor een uitverkocht Amicitia (plm. 200 belangstellenden konden geen kaartje meer bemachtigen) speelden leerkrachten van verschillende open bare scholen donderdagavond „Het geheim van Pandolio”, sprookje m dne bedrijven door K. Oudes en H. Riemers. Dit Sint-Nicolaasfeest in nieuwe stijl was georganiseerd door de Sint-Nicolaas-commissie van Openbaar On derwijs, Volksonderwijs en Ouderraad. Dat het een goed idee is geweest bleek uit de overgrote belangstelling van ouders en belangstellenden. In zijn openingswoord bracht de heer B. Keulen ook de nieuwe stijl direct in toepassing, nl. door iedereen van harte welkom te heten zonder uitzondering, en niet zoals meestal gebeurt een ein deloze reeks namen en persoonlijkhe den op te noemen en deze een zéér spe ciaal welkomstwoord toe te roepen. Wel werd dank gebracht aan de direk- tie van Amicitia, die heel veel heeft ge daan om deze middag en avond te doen slagen. Ditzelfde gold ook voor de heer J. de Boer, die bereid was het keurige kapwerk te verzorgen. Ook aan de ouders die zo voortreffelijk de kol- lektes hadden verzorgd, betuigde de commissie haar erkentelijkheid. Het bestuur heeft, aldus de heer Keulen, een fout gemaakt betreffende deze ou ders, maar hopelijk zal hierdoor geen wrok ontstaan voor onze scholen. „Het geheim van Pandolio” is een toneelstuk zonder pretentie. Een simpel Als de Bond van IJsclubs toestem ming geeft, krijgt de Ijsclub Friso een eigen trainingsgroep. De club nam dit besluit in de jaarvergadering, welke vrijdagavond in café Leeuwen werd gehouden. Momenteel telt de groep al elf leden en men hoopt natuurlijk dat dit aantal nog groter zal worden. De bijeenkomst stond onder leiding van penningmeester H. Bakker, omdat de heer K. Doevendans vorig jaar voor de funktie van voorzitter had bedankt. Er moesten twee r’’euwe bestuur-leden worden gekozen. Kandidaten waren de heren W. Visser en A. J. Oosterhof. De heer Bakker stelde voor de heer Vis ser te benoemen als voorzitter, maar deze zag liever de heer Bakker op deze plaats, omdat hij meer ervaring heeft. Ook de heer Oosterhof kreeg een plaats in het bestuur. De funkties zullen onderling worden verdeeld. In zijn openingswoord had de heer Bakker verder nog opgemerkt, dat het een slecht seizoen was geweest wat be treft de hardrijderijen. Hij hoopte dat het dit seizoen beter zal worden. Des ondanks had „Friso” nog twee rijder ij - en kunnen houden. Voor dit wintersei zoen staan drie rijderijen op het pro gramma nl. een rijderij voor mannen, één voor junioren en één om het kam pioenschap van Sneek. Financieel gaat het de ijsclub voor de wind. De penningmeester kon de boe ken afsluiten met een voordelig saldo van f 471,95. De penningmeester werd décharge verleend. In de kascommissie hebben evenals het afgelopen jaar weer zitting de heren D. Douma en H. Dijkstra. Zoals in de aanhef al is gemeld, krijgt „Friso” misschien een eigen trainingsgroep. Deze trainingsgroep mag echter geen wedstrijden organise ren. De ijsclub moet echter contributie betalen voor de trainingsgroep. Als de groep niet al te groot wordt is dit niet bezwaarlijk voor de kas, maar als ze zich snel zou uitbreiden levert dit wel moeilijkheden op. De ijsclub moet nl. 50 ct. per lid betalen. SCHOONMAKEN VAN DE BAAN Het schoonmaken van de ijsbaan vormt elk jaar weer een probleem. Er zijn geen mensen, die dit willen doen. De voorzitter stelde voor de direkteu- ren van de verschillende scholen te vragen om de leerlingen op een vrije middag ertoe te bewegen de baan schoon te maken. Ze mogen dan een paar keer vrij rijden. Voor dit voor stel voelde de vergadering wel en al dus werd besloten. De Administratie van de Nederland se Antillen heeft voorlopig besloten tot drie postzegelemissies in 1968, t.w. in februari drie zegels gewijd aan de Olympische Spelen in Mexico, in mei vijf zegels ten bate van Sociale en Cul- Elgersma uit i turele Instellingen en tenslotte vier I Kinderpostzegels in november 1968. Freedtojoun bea de Drylster forie- ning „Meiinoar len” oan leden en bilangstellenden in toanieljoun oan. hwer ’t it toanielstik „Albidil” opfierd waerd. De 17-jarige leerling-timmerman H. Tromp is vrijdagmorgen van moest met een hersenschudding naar het St. Antoniusziekenhuis worden ge bracht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1