F raaie zomer Rendezvous met eergisteren heeft veel goedgemaakt HE7 WEER IN 1967 Sportkrabbels W=n ’t Huis met de Notenbalk, welker bewoners u een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toewensen. I muzikale wensen Muzikale mensen cilens If VOETBALPROGRAMMA Burgerlijke stand WENST IEDEREEN GEZEGEND 1968 naar ■f Bijzondere frankeerzegels Ned. Antillen gaan ook in 1968 met hun Boksbond zoekt jong talent Vrijdag 5 januari in (Eipjodg jdipag vader en aoa hefnmod*^ Jounskursus Bülgaeske folksdounsen Benoemingen bij WOUDSEND- schadeverzekeringen Nijlander biljarters sterker dan Blauwhuis Hop in Friesland Ingezonden Provinciaal Anjerfonds LAAT VOORJAAR De regencijfers zijn de landgemiddelden. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de afwijkingen ten opzichte van het normaalcijfer te zien. G. Bosch. Feuilleton door Gré de Boer (Wordt vervolgd) IJ m Ondertrouwd: Marinus Johan Rooth, 19 jaar en Rinkje Haagsma, 19 jaar. HHHIHHIHHHHHHHIIIIHIIIHIIHIHIHHIII 7,0 13,3 21,5 14,0 WYMBRITSERADEEL van 16 t/m 22 december f n t •s I oostkouk -mroOH m j inspectiecorps. CYCLOON echt. Dit ging hij geleidelijk aan vol komen begrijpen. Het was allemaal echt. Het leed geen enkele twijfel. Volgens de notaris was alles heel pre cies uitgerekend door een accountant. Zijn bescheiden kapitaaltje, dat op die stormachtige oktoberavond door hem en Nico op de grensscheiding van bei de erven aan de grond werd toever trouwd, was na al die jaren tot dit in zijn ogen enorm bedrag uitgegroeid, door toevoeging van rente, samenge stelde renten en winsten. Het gehele bedrijf vertegenwoordigde een waar de van een miljoen gulden. Ook dat was in een snel tempo berekend en getaxeerd. Misschien te vlug, maar dat kon te zijner tijd nog eens opnieuw geschieden en dan wat rustiger. Maar meneer Bergenaar moest er maar re kening mee houden, dat eventuele cor recties van geringe proporties zouden zijn. Overigens, een kleine driehon derdduizend gulden vertegenwoordig de vrij nauwkeurig een vierde deel van de waarde van dit bedrijf, dat be schikte over een volle orderporte feuille en een prima machinepark, ta melijk modern. Voeg hieraan toe, dat er uitstekend geschoold en betrouw baar personeel werkt, dan kan zonder enige terughoudendheid gezegd wor den, dat de financiële pcritie van druk kerij Goverts n.v. kerngezond is. Me neer Bergenaar zou zich er binnen af zienbare tijd zelf van kunnen overtui gen. Als hij experts in de arm wilde nemen om alles nog eens na te kontro- leren, dan was dit vanzelfsprekend zijn goed recht en kon hij op de volledige medewerking rekenen van de bedrijfs leiding en de accountant, die voor de drukkerij werkte. Dit alles had hem overdonderd. Eerst had hij de schok te verwerken gekre gen, toen hem duidelijk begon te wor den, dat hij plotseling een man in bo- was geworden. Gevolgd door de de van f 295000,werd vermeld, wasmededeling van de advokaat dat zijn September gaf met een tekort van 50 uren zon de grootste negatieve en juli met 52 uren meer zon dan normaal de grootste positieve afwijking te zien. Na twee enorm natte jaren was er in 1967 een verbetering te bespeuren, al bleef het toch wat natter dan normaal. De zeer natte winter en ook de te natte herfst zijn hiervan de oorzaak geweest. Zoals al opgemerkt, maakte de zomer hierop een gunstige uitzondering met een landgemiddelde, dat 58 mm bene den normaal bleef. Gemiddeld viel er over het gehele land 882 mm regen, hetgeen 146 mm te veel is geweest. ZEER NATTE WINTER Over de zomer van 1967 niets dan goeds. Er is veel gegroeid waaruit blijkt dat de droogte geen schade van betekenis heeft gebracht. De vacantie- gangers konden in de julimaand hun regenjas rustig vergeten. Toch bleef het aantal echt warme zomerdagen kleiner dan normaal. Vooral juni stelde ten aanzien van de temperatuur wat teleur. Doordat juni te koel bleef, juli warm en augustus vrijwel normaal, eindigde de zomer met een vrijwel nor male temperatuur. De Bilt kreeg 18 uren meer zon dan normaal. Vooral vergeleken met de zo bitter teleurstellende zomers van de laatste jaren was de zomer van 1967 ,.Die is overleden, meneer Bergenaar. Enkele dagen voor zijn dood heeft hij, ten overstaan van goede getuigen, een gehele bekentenis afgelegd. Er is in een snel tempo een overeenkomst ge reed gemaakt, waarin deze man u de volle beschikking geeft over éénvier- de deel van de aandelen. Een afschrift heb ik hier in mijn bezit. Het origineel is uiteraard bij ee” notaris en daar zult u een dezer dagen heen moeten voor het voldoen van enkele noodzakelijke formaliteiten. Als dat achter de rug is, kunt u ten volle beschikken over het geen uw eigendom is geworden.” Bergenaar zat stom verbaasd voor zich uit te kijken. Met bevende han den nam hij nog een sigaret en stak die op. „Het klinkt allemaal als een sprookje, meneer van Werven. En dat in het jaar negentienhonderd en zestig. Het is allemaal waarheid, wat u me heeft verteld? Het klopt toch allemaal, wat u me aanbiedt? Ik bedoel, van die aandelen en zo? Het is toch eerlijk waar?” Even glimlachte de rechtsgeleerde. „Voor de volle honderd procent, me neer.” Hij wees voor zich op het grote bureau. „U kunt zich straks van een en ander rustig overtuigen. Ik heb hier van alles de afschriften.” dam. Heel mooi gezien. Volledigheids halve diene dat wit er niet in liep, doch de partij later op andere wijze verloor. Daar dit de laatste damrubriek van dit jaar is willen wij alle damliefheb bers en lezers en lezeressen vanaf deze plaats het beste wensen voor 1968 en aan allen het volgende probleem op dragen: Probleem no. 11 A. J. de Vries 2e publicatie. 101 mm) (4- 40 mm) 58 mm) 63 mm) De meest dramatische dag in 1967 was meteorologisch gezien zondag 25 juni, toen delen van Brabant, maar vooral Tricht werden getroffen door een cycloon, die in schade niet voor de Borculoramp onderdeed en zelfs meer (zes) slachtoffers eiste. Dinsdag 17 ok tober bracht de zwaarste storm van dit jaar, waardoor tengevolge van hevige rukwinden van orkaankracht veel schade werd aangericht. De warmste dag was 18 juli met 34 graden in Zuid- Limburg en 25 graden in Den Helder en op de Waddeneilanden. Het voorjaar heeft niet verdiend er veel aandacht aan te besteden, want over ’t geheel bleven de weercijfers te ongunstig. Wij hebben heel lang moe ten wachten op de eerste echt warme dagen, die zich tussen 10 en 15 mei meldden toen het kwik op de Veluwe op 11 mei tot 29 graden steeg. Op 24 april werd te Wageningen nog 4 en op 3 mei op het vliegveld Eelde nog 3 graden vorst gemeten. Te De Bilt gaf het voorjaar 32 uren te weinig zon en landelijk viel er 40 mm te veel regen. EINDELIJK MOOIE ZOMER De winter van 1966-’67 was behalve zeer zacht ook zeer nat. Landelijk 273 mm tegen normaal 174 mm. Een bijzon derheid was het kleine aantal vorst- dagen, dat in De Bilt sinds 1877 niet meer zo klein was gebleven. Er kwam maar één korte vorstperiode van enige betekenis voor, namelijk tus sen 5 en 11 januari met op 7 januari de laagste temperatuur van 16 gra den op het vliegveld Leeuwarden waargenomen. Vooral februari was een zeer zachte wintermaand. NATTE HERFST Van nazomerweer is nauwelijks sprake geweest. Merkwaardig was de korte uitschieter op 26 september, wel ke dag in Zuid-Limburg nog ruim 30 graden opleverde. Veel te weinig zon gaf september (96 tegen normaal 146 uren). Oktober kenmerkte zich door opval lend warme nachten, waardoor de maand in haar geheel ook belangrijk warmer dan normaal bleef. Er viel vooral in Noord-Holland, alsook in Friesland en de Noordoostpolder, bij zonder veel regen. Den Helder beleefde op één na de natste herfst in de laatste- 120 jaren. Op 9, 10, 11 en 12 jannewaris sil Rositza Sankova, in jonge Bülgaerske dounsliedster, bisykje eltsenien dy ’t graech folksdounsje mei, in tal dounsen üt har lan to learen. Dizze kursus, dy ’t troch de Fryske Kultuerried yn opar- beidzjen mei de „Nederlandse Volks dansvereniging” yn Fryslan op tou set wurdt, sil yn de Kuriostsjerke oan de Julianaleane yn Ljouwert jown wurde. Fierdere ynljochtings en opjeften by de Fryske Kultuerried, Kunstsintrum Prinsetün, Ljouwert, skille: 05100- 34615. De directie van het schadeverzeke- ringsconcern WOUDSEND heeft twee medewerkers de persoonlijke titel van onderdirecteur verleend. Het zijn de heren W. de Vries uit Woudsend en Y. Buruma uit Putten (Gld.). De benoemingen houden verband met de sterke groei van de maatschap pij: meer dan 100% in de afgelopen vijf jaar. Met een premie-inkomen van ruim f 23 miljoen heeft WOUDSEND, zijn positie als middengrote schadever- zekeringmaatschappij verstevigd. De directie van het bedrijf wordt thans gevormd door de heren A. H. Tromp te IJsbrechtum, P. K. van Andringa te Sneek, D. A. W. van der Burgt te Sneek. Beide onder-directeuren zijn als zodanig met ingang van 1 januari 1968 benoemd. De heer De Vries kwam op 13 jarige leeftijd als jongste bediende bij het bedrijf. In 1926 werd hij kantoorbe diende en in 1948 afdelingschef. In 1958 volgede zijn benoeming tot chef van de binnendienst en algemeen pro curatiehouder. De heer De Vries is tevens bestuurslid van het pensioen fonds van WOUDSEND. De heer Buruma is zijn loopbaan in het schadeverzekeringsbedrijf begon nen als inspecteur en later als direc teur van de buitendienst van een Rot terdamse maatschappij. Hij trad in 1962 bij WOUDSEND in dienst en leidt sindsdien bij deze maatschappij het Het is algemeen bekend, dat vergaderingen over het algemeen slecht bezocht wórden. Het is geen uitzondering, dat er van een vrij grote vereniging slechts één of twee leden (buiten het bestuur) aanwe zig zijn. Dit geldt overigens niet al leen voor sportverenigingen, dit is een verschijnsel, dat men bij alle verenigingen aantreft. De leden staan meestal graag klaar met kri tiek achteraf en soms achterbaks, maar als ze dan de kans krijgen om kritiek te uiten op die plaats e.: bij die gelegenheid, waar dit toege staan en zelfs gewenst is, zijn ze niet thuis, of liever gezegd: wel thuis, n.l. voor de beeldbuis. Gehuwd: Siebrand Veldman, 24 jaar en Cecilia Catharina Francisca Flap per, 20 jaar; Gadze van der Velde, 29 jaar en Dieuwke van der Wal, 26 jaar; Willem Walsweer, 28 jaar en Niesje Gezina Jillings, 25 jaar; Leendert Rosier, 25 jaar en Antje de Jong, 22 jaar; AFbe Brouwer, 69 jaar en Jitske Munnii a, 55 jaar; Hotze Schuil, 25 jaar en Anna Johanna Teerenstra, 22 jaar; Hendrik van Buren, 23 jaar en Trijntje Wijnja, 21 jaar; Frederik Jo hann Faber, 25 jaar en Katharina Arnolda Meindersma, 23 jaar; Jacob Harm Meinders, 27 jaar en Jitske Hen- drika Rodenburg, 22 jaar; Lucas Ei- bertus van Loo, 24 jaar en Jetske de Vries, 24 jaar; Sijtse van der Werff, 27 jaar en Ellen Ortrud Weich, 24 jaar; Albrecht Uff, 24 jaar en Carla Abma, 26 jaar; Jan Klaas Stelpstra, 26 jaar en Anna Maria Huitema, 23 jaar; Wil helm Peter Michiel Mulder, 24 jaar en Richtje de Boer, 25 jaar; Albertus van der Meulen, 48 jaar en Anna Franziska Meyer, 27 jaar. Bekijken wij de eindcijfers van het klimatologische jaar 1967 (winter, voor jaar, zomer, herfst), dan vallen vrijwel alle eindcijfers naar de ongunstige kant uit. Toch heeft dit jaar een wat betere indruk nagelaten dan de jaren 1965 en 1966, hetgeen vrijwel geheel is te danken aan de mooie, vrij zonnige en droge zomer, die veel van de overige teleurstellingen heeft goed gemaakt. De gemiddelde temperatuur is iets boven normaal gekomen, hetgeen vooral de zeer zachte winter op zijn naam kreeg te staan. Het is weer een jaar geworden met te weinig zon. In De Bilt zijn daarmee alle jaren sinds 1959 te somber gebleven. Er werden 1499 uren zon waargenomen, hetgeen 75 uren minder is dan normaal. Velen hebben vergadervrees en missen de fut om die te overwin nen. Om bij sportverenigingen te blijven, men wil nog wel aan de sportbeoefening zelf doen, maar voor het organisatorisch gedeelte, dat het tenslotte mogelijk moet maken, dat men die sport kan be oefenen, weigert men heel vaak hardnekkig, ook maar de geringste bijdrage te leveren. En het minste, dat men toch kan doen, is wel het bezoeken van een vergadering, waar over het wel en wee van de ver-- eniging wordt beslist. Het komende jaar 1968 zou nog heel wat kunnen verbeteren. Op de eerste plaats wordt het tijd weer eens (na acht jaren) een jaar te krijgen met be langrijk meer zonne-uren dan normaal, een jaar met niet alleen in de zomer, maar ook in de andere seizoen minder regen. Echter wel met een vorstperiode van, als wij het voor het zeggen heb ben, een veertien dagen goed schaats- ijs, gevolgd door een wat warmer en zonniger voorjaar. Gehuwd: Jacob Uiltje van der Leij, 20 jaar te Oppenhuizen en Harmke Dijkstra, 20 jaar te Oppenhuizen; Roe lof Plantinga, 26 jaar te Poppingawier en Jeltje Feenstra, 20 jaar te Loënga; Balthazar Reinalda de Vries, 23 jaar te Kubaard en Roelofje Fabriek, 21 jaar te Oppenhuizen; Sjoerd Walinga, 24 jaar te Heeg en Idske de Vries, 23 jaar te Heeg; Freerk de Jong, 34 jaar te Sneek en Froukje Wijn ja, 28 jaar te Uitwellingerga. Overleden: Marijke Roorda, 97 jaar, geh. gew. met Sippe van der Meer te Blauwhuis; Jelle Feenstra, 82 jaar, geh. gew. met Hotske Jorritsma te Heeg; Pietertje Walinga, 83 jaar, geh. gew. met Gerke Walinga te Heeg; Rients de Boer, 87 jaar, e.v. Leentje Knol te Woudsend. Vrijdagavond werd in „Het Wapen van Wymbritseradeel” te Nijland de traditionele jaarlijke biljartpartij ge houden tussen een twaalftal biljarters van de club uit Blauwhuis en die van Nijland. Deze handicap-partij verliep als volgt: Blauwhuis: Tj. Brouwer 49 (49); M. v. d. Zee 86 (38); Tj. Brouwer 49 (40); K. Kramer 90 (81); J. Bekema 58 (58); Sj. Hobma 44 (35); T. Bruinsma 60 (56); M. v. d. Zee 86 (37); J. Dooper 68 (61); H. Postma 48 (48); S. Brouwer 39 (39); A. Brattinga 40 (40). Nijland: M. Bonnema 101 (88); A. Twijnstra 74 (74); IJ. Bonnema 74 (74); U. Bon nema 70 (70); S. Breeuwsma 66 (59); J. v. Diggelen 50 (50); J. Schukken 64 (64); B. Bouma 50 (50); A. Seffinga 50 (50); J. Breeuwsma 47 (47); Tj. Hingst 44 (12); M. Suierveld 43 (30). De eerste rij cijfers geeft het aantal punten aan, dat moest worden ge maakt, de tussen geplaatste ’t aantal dat is gemaakt. Het eindresultaat was, dat Blauwhuis 135 punten te weinig had gescoord, tegen Nijland 59 te wei nig. Nijland was alszo met 67 punten voorsprong winnaar van de wedstrijd en kon de prijzen bestaande uit oranje- koeken, mee naar huis nemen. Door de voorzitters van beide clubs werd een dankwoord gesproken voor het vlotte verloop van de avond en de gezellige sfeer, die de avond kenmerkte. Men hoopt in het begin van 1968 de return- wedstrijd in Blauwhuis te spelen. Zaterdag 30 december 1967 3e klas A: OeverzwaluwenVVI ZeerobbenHJSC (A. Lelyveld) klets A WVC—Oudega (S. W. N. ter Horst) DelfstrahuizenLeeuwarden Van de hop (een vogel) komen in voor- en najaar enkele door ons land. Het is dus een buitenkansje een te ontmoeten en dit is dan ook louter toeval. Het is ons nog nooit te beurt gevallen, hoewel we door de jaren verscheidene waarnemingen in onze provincie genoteerd hebben. Mej. Grietje Bijlsma te Friesche- palen zag begin november twee dagen achtereen een hop bij haar huis in de tuin, maar een paar meter van het raam. Het was een bruine vogel met een forse zwart-wit gestreepte staart en een lange kromme snavel, waarmee hij de grond omwoelde. Plotseling, zo schrijft ze verder, za gen we, dat de kat van de buren in een greppel op de vogel loerde en hoe langer hoe dichter bijkwam. De vogel had er geen erg in en daarom klopten we op het raam, waarna hij een meter of tien verder vloog, waar de kat hem volgde. Toen het te gevaarlijk werd, hebben we beide verjaagd. De hop is zo groot als een flinke lijster, hoofdzakelijk kaneelbruin, waarbij vooral de grof zwart-wit ge- bandeerde taart opvalt. Verder de lan ge gebogen snavel en de lange kuif, die soms opgezet wordt. In Midden-Europa en bijv. Italië is hij plaatselijk heel ge woon en ook Afrika is zijn vaderland. In Nederland broedt hij nu en dan in de oostelijke provincies en in Friesland moet hij vroeger in de woudstreken, bijvoorbeeld in Olderberkoop, gebroed hebben. Op 20 januari volgt nog te Eindhoven de ontmoeting zuid tegen Zuid-Holland en vóór 31 januari hoopt men de finales in een nog aan te wijzen plaats te houden. Pas laat in de avond stapte Cor Ber genaar in zijn woonplaats uit de trein. In zijn binnenzak wist hij de brief van Nico Varsink, de brief, welke hij op het kantoor van advokaat van Werven had gelezen en in de trein nog een paar keer herlezen. De biecht van een stervende, noemde de advokaat het schrijven. Zelf had hij het al niet meer kunnen doen, deze brief schrij ven, daarvoor was het uitgeteerde lichaam al tc veel verzwakt. Alleen zijn handtekening, beverig, was enkele dagen voor zijn dood nog door de zwakke vermagerde hand neerge schreven, in bevende letters, maar on miskenbaar Nico’s hand. Zelfs de sierlijke krul van de N was nog enigs zins te onderscheiden. En daarnaast met stevige halen de twee namen der getuigen: de advokaat en de notaris. Voor de authenciteit van de brief stonden beiden in. Hij had, na lezing geen ogenblik aan de juistheid getwij feld. Ook het stuk, dat de notaris later op de middag had voorgelezen en waarin tot in de kleinste bizonderhe- den nauwkeurig omschrevén de over dracht van de aandelen tot een waar-1 nus Zoals gewoonlijk beginnen we met enkele eindspelletjes. In „Damweelde” het maandblad voor de gemeente Kerkrade en omgeving een uitgave van 2 Kerkraadse damclubs onder hoofd redactie van J. H. H. Scheyen troffen we in het december nummer enkele eindspelen aan van J. A. J. Wortman uit Hazerswoude, waarvan wij hier enkele laten volgen. Zwart: 25, 35, en dam op 31. Wit: 37, 44 en dammen op 26 en 50. Opl. 40 (48 gedw.) 44. (48-30a) 49 wint a (25-30) 50, 25 wint. Zwart: 23, 26 en dam op 2. (Wit: 37, 39 en dammen op 22 en 46. Hier is zwart aan zet en deze dacht door (28) te spelen 33 en daarna (30) remise te forceren. Ook hier is het de klemzet die de winst aan wit brengt. Wit speelt n.l. 31 (48 gedw.) 37. Zwart kan niet meer „los’J -etaan dus 25 waarna wit naar 22 speelt en zwart heeft geen goede zet meer. Het 3e vraagstukje ook gebaseerd op de klemzet. t.w. zwart 15, 26 en dam op 33. Wit: 36, 38 en dammen op 29 en 35 is nu niet moeilijk meer om zelf op te lossen. Het partijspel kent eveneens zijn prachtige momentopnamen. We plaat sen de volgende stand op bord. Zw.: 3. 9, 12, 13, 16, 18, 19, 21 23, 24 Wit: 25, 27, 28, 31, 32, 38, 41, 44, 45, 48 Wit heeft als laatste zet 37-31 ge speeld. De vraag is mag zwart 21-26? spelen! Op het eerste gezicht lijkt dit een sterke zet. Het spelverloop zou echter als volgt verder gaan, na (26) 20 zeer verrassend 29, 27-22, 21 44-40, 7. Op de Sneker damclub kwam het kort geleden in een partij van de B poule tot de volgende stand: Zw.: 1 t/4, 6. 8 t/m 14, 16, 19, 20, 24 en 25. Wit: 23, 27, 28, 29, 33, 35, 36 38 t/m 46 en 48. Zwart aan zet speelde hier 25-30 er dreigt nu (34), (21) (22) en (50). Zou wit dit nu door 40-34 hebben willen voorkomen, dan zou er gevolgd zijn „Maar, die dief? U zei, dat hij over leden is, niet?” Wist Nico daar dan niet van? Is dit bekend geworden voor het sterven van Nico of Plotse ling begon het hem duidelijk te wor den. Het bloed trok weg uit zijn ge zicht. Er lag schrik in zijn ogen, toen hij vervolgde: „Bedoelt u, dat dat. De ander knikte. Inderdaad, me neer Bergenaar. Het zal u wel een schok geven, maar uw vriend Nico Varsink was de man, die enkele uren nadat u tezamen het kistje had begra ven, het weer boven de grond haalde en er de volgende dag mee vandoor ging.” Om een snellere doorstroming van C-klasse boksers naar de A en B- klasse te bereiken, houdt de Ned. Boksbond in de maand januari een toernooi voor zogenaamd jong talent. Het toernooi wordt distriktsgewijs ge houden. In de Sneker Sporthal zal hiermede op vrijdag 5 januari een aan vang worden gemaakt. Dan zullen jeugdige boksers uit de districten noord en oost in de ring verschijnen tegen jonge krachten uit Noord-Hol land. In verband met de in 1968 in Mexico te houden Olympische Spelen zal de postadministratie van de Nederlandse Antillen op 19 februari 1968 een serie van drie bijzondere frankeerzegels zon der toeslag uitgeven. Deze zegels zijn ontworpen door de heer Oscar Ravelo Nadal te Willemstad/CuraQao. De waarden zijn 10, 20 en 25 cent en de voorstellingen hand met Olympische vlam 4- Olympisch symbool (5 ringen); discuswerper Olympisch symbool; stadion met vredesduiven -(- Olym pisch symbool. Als bijzondere tekst is op de zegels vermeld „Mexico 1968”. De prijs per serie bedraagt in Neder landse munt f 1,10. De frankeerzegels zullen worden verkocht t/m 18 februari 1969. De gel- digheid voor de frankering is niet be- (25) 20 (21) 18 (22) 13 meerslag. 49 perkt. Nu moet eerlijkheidshalve gezegd worden, dat die vergadervrees niet altijd ongegrond is, omdat er meer malen veel, onbenullig en over bodig gesproken wordt. Gelukkig dan de vereniging, die een krachtig bestuur bezit en een voorzitter, die de vergadering met vaste hand weet te leiden. Maar dat heeft u tenslotte zélf mee in de hand, mits u de moeite neemt, daadwerkelijk deel te nemen aan het verenigingsleven. De tijd van de jaarvergaderingen breekt weer aan. Komaan leden, laat uw bestuur voortaan niet in het hemd staan, bezoekt die bijeen komst en zorgt mee voor de be langen van uw vereniging, die ten slotte ook uw belangen zijn En het kan dan niet anders, of mijn wens, gericht aan alle Sneker sportverenigingen, voor een succes vol en sportief 1968, zal in vervul ling gaan. Winter Voorjaar Zomer Herfst Jaar De cijfers van temperatuur en zonneschijn hebben betrekking op De Bilt. Zw.: 6-10, 12, 13, 15, 18, 19 en 26 Wit: 16, 22, 24, 25. 27, 28. 31-33 en 37 Wit speelt en wint. Correspondentie aan A. J. de Vries, Jan van Nassaustraat 28, Sneek. Gem. max. temp. Uren (+1.9C 0.4C (norm. vriend Nico zelf hem indertijd had be stolen. Geen wonder, dat Nico, na zijn terugkeer uit het duitse leger geen enkel verwijt maakte, omdat het geld en de sieraden verdwenen waren. Hij had ze immers zelf gestolen? En ten derde male moest hij zich realiseren, dat niet alles een utopia was, wat hem werd voorgespiegeld, maar plezierige werkelijkheid, toen de notaris die akten begon voor te lezen. Niet alles had hij ervan begrepen, maar wel deze éne passage, waarin hem werd medegedeeld, dat hij voor éénvierde mede-eigenaar was gewor den van drukkerij Goverts n.v., in aan delen waarde uitgedrukt de som van 295000,guldens. De laatste jaren. als hij de baiansge- gevens verwerkte tot een overzichte lijk geheel van bedrijven, die zo'n slor dige dertig- a veertigduizend gulden schone overwinst hadden gemaakt, voelde hij wel eens een steek, want overwinst was er voor hem bij al zijn harde werken in het geheel niet bij. Als hij zijn eigen balans maakte dat moest nu eenmaal, omdat hij behoorde tot de categorie kleine zelfstandigen en de inspecteur ook graag wilde we ten, wat hij verdiende, waren de de bet en creditzijde doorgaans nagenoeg gelijk. Van winst maken was nimmer sprake. De ontvangsten konden net zo’n beetje de uitgaven dekken. En hij moest enkele maanden extra zuinig leven, als hij een schrijf- of een tel machine nodig had. Uitgaven van zes-, zevenhonderd gulden ineens bezorg den hem wekenlang hoofdbrekens. Lo gisch, dat hij dan wel eens jaloers was op zijn klanten, die veel gèmakkelij- ker aan veel grotere verdiensten kwa men en konden rijden in sleeën vap wagens, terwijl hij nog nooit verder was gekomen dan een fiets. zon 150 (—16) 470 (—32) 626 18) 0,lC 253 (—45) 14,0° (+0,3C°) 1499 (—75) Uit alles blijkt, dat 1967, vergeleken met de normaalcijfers, op heel wat weerfronten te verbeteren is, hoe zeer wij overigens met de goede zomer wa ren ingenomen. Regenval 273 176 155 278 882 mm 146 mm) 18 december 1942. De Sneker bokser K. van Gorkum behaalde een mooi suc ces door onbeslist te boksen tegen de Nederlandse welterkampioen 1941 de Rotterdammer J. v. d. Reijden. Van Gorkum is dit seizoen wel aktief, want sinds september bokste hij zes wed strijden, waarvan hij er 3 won en 3 onbeslist bokste. Hij heeft o.a. versla gen de ex-Noordelijke middengew. kampioen T. Koster (knock-out) en de oud-Noordelijke welterkampioen M. Voornhout (op punten). Onbeslist bokste Van Gorkum tegen o.a. de Am sterdammers J. Rietveld en D. Delsen. Verenigingen en instellingen, die met financiële moeilijkheden hebben te kampen en welker arbeid geacht kan worden de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur in het algemeen te bevorderen, kunnen voor een uitkering uit de in 1967 in Fries land gehouden Anjerfondscollecte in aanmerking komen. De beslissing op de aanvragen berust bij het bestuur van het Provinciaal Anjerfonds. Belanghebbende verenigingen enz. wordt erop gewezen, dat aanvragen om een bijdrage, met duidelijke vermel ding o.m. van haar doelstelling en de financiële omstandigheden waarop de aanvraag wordt gebaseerd, zomede of al dan niet aan de laatste gehouden collecte is medegewerkt, en met opgave zo mogelijk van een giro- of bankreke ning waarop een eventuele bijdrage zal kunnen worden gestort, vóór 18 januari 1968 moeten worden ingediend bij genoemd bestuur, secretaris de heer A. Holkema, administrateur ter pro vinciale griffie, te Leeuwarden. Om onnodige aanvragen te voorko men wordt er nog de aandacht op ge vestigd, dat verenigingen enz., die in 1966 of 1967 een subsidie ontvingen, thans in het algemeen niet voor een uitkering in aanmerking komen, opdat zoveel mogelijk alle verenigingen, die aan de collecte medewerken, op hun beurt kunnen worden gesteund. „geweldig”, al moet er aan worden toegevoegd, dat de zomer in cijfers ei genlijk niet veel bijzonders opleverde Wat dat betreft, zou de zomer van 1968 het zonder veel inspanning zelfs beter kunnen doen. Laten wij het ho pen. SNEEK, van 16 t/m 22 december Geboren: Arendina Sjoukje, dv Okke Wabe Coehoorn en Sjoukje de Groot; Clara Berendina, dv Rudolphus Lambertus van der Linden en Jetta Hendriks; Marten, zv Paul Marten Bruining en IJmkje Jeltje de Jong; Jaap Edgar, zv Ekke Wiersma en Trijntje Leeuwkje Struikmans; Alice, dv Willem van Netten en Fokkeline Klijnsma; Upe, zv Klaas Reinsma en Doutje Okkema van Schettens; Ilse Sentina, dv Gerrit Jan Veluwenkamp en Sentina Poelakker; Theodorus, zv Folkert van der Wal en Anna Thiescheffer: Annemieke Dorothea, dv Cornells Jacobus Romeijn en Martha van Willigen; Andreas Petrus, zv Cor nells Antonius Krijnsen en Jacoba Veronica Helena Mulder, van Sint Nicolaasga; Catharina, dv Watse de Jong en Anna de Boer, van Balk; Margaretha, dv Evert Westerdijk en Geeske Kuperus; Renske, dv Sjerp Jansen en Henderika van der Meer. Overleden: Liduina Theresia Maria Smit, 9 jaar, van Rutten; Leffert Fol- kertsma, 67 jaar, e.v. Hiltje Tjalma, van Oudemirdum; Jacobje Gorter, 76 jaar, w.v. Klaas Rijpkema, van Sint Nicolaasga; Elisabeth Boersma, 78 jaar, w.v. Jelle Jellesma, van Sint Nico laasga; Tjitske Visser, 79 jaar, e.v. Johan Hendrik Harkema; Douwe de Vries, 84 jaar, w.v. Jetske Rusticus; Bontje Harthold, 74 jaar: Jacob de Boer, 71 jaar, e.v. Margje Landkroon; Margaretha Maria Appelman, 53 jaar, e.v. Hendrikus Cijprianus van den Berg, van Lemmer; Jantje Zwaga, 53 jaar, e.v. Aede Feenstra; Neeltje Stei- genga, 71 jaar, e.v. Berend van der Veer; Setske Huitema, 88 jaar w.v. Jo hannes Heegsma; Bouke van der Hei de, 89 jaar w.v. Baukje de Jong; Ben jamin Hendrikus Bos, 80 jaar, e.v. Geertruida Meijer, van Lemmer. Geboren: Anke, dv Gorrit van der Meer en Ybeltje de Jong, te Nijhui- zum; Jetze Durk, zv Sjoerd Osinga en Jeltje Wijnja te Woudsend; Froukje Elske, dv Johan de Jong en Tietje Bakker te Oppenhuizen; Gezina Neeltje, dv Eelke van Netten en Re gina J. Stornebrink te Hommerts; Sikke Johannes, zv Jacobus J. Witter- mans en Grietje Feenstra te Hom merts.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 10