60 jaar oude kerkgebouw kreeg eigentijds karakter Twee oude getrouwen namen afscheid Damtoernooi „Eensgezindheid” Woudsend uitstekend geslaagd nu Ghristelijke Gereformeerde Kerk is nu uil de brand 'IMS! 11 van Stijlvolle, [eestelijke ingebruikneming na restauratie is IJLST WYM BRITS ER A DE EL en 1 Postkantoor op vrijdag- avond tot half 9 open Gfficieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Kerkvoogdijen Jutrijp en Hommerts nu samen een lil fl- 4 - A Maandag 8 januari 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Toernooibeker voor Harm Wiersma (Leeuwarden) Kerknieuws Nieuws Sneeker Damclub a i i „Dank voor wat u voor de gemeente hebt gedaan” Autobusje slaat om door sneeuwrand in Hommerts 123e jaargang nr 3 Hef Sneeker Nieuwsblad 0 een aecembtneerde uHqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 11 SNEEKER NIEUWSBLAD NOG TEKORT berijming. t.n.v. i HERINNERINGEN 1 n lG 4 Mevr. L. Nijdam-de Koe en de heer P. Nijland werden ter gelegenheid van hun afscheid van de gemeente in de bloemetjes gezet. ri 1 Versciii.ini MAANDAGb m DONDERDAGS kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE ROT 6 1'eJefoon 05150 3005 Redacteur A. de Boer telefoon 4091 d. Wal te Sneek; schilderwerk: O. de Jong te Sneek; centrale luchtverwar- mingsinstallatie: Mebatherm te Gro ningen; baksteengevels aan de buiten kant, na van een pleisterlaag te zijn voorzien, behandelen met granilux- lucavite:: Mij. t.e.v. De Lange’s Verbe terde Beton-Emaille „Emalux” n.v. te Utrecht; zonwering: Handelsmij. Saf fier N.V. te Assen; vloerbedekking: (Marmoleum van Linoleum - Krom menie) B. Zuidema te Sneek: kerk banken: N.V. Stalen Meubelfabriek „De Valk” te Sneek; doopvont: Klijnsma Beton N.V. te Hoogeveen; bliksem- afleider-installatie: fa. S. v. d. Heide te Kollum; garderobegarnituur: Aestic te Rijswijk; mozaïekwerk boven ingang, verzinnebeelding van Geest en Woord: mej. M. Geels te Arnhem; directie: ar- Het optreden van het kerkkoor zette aan de officiële ingebruikname luister bij. chitectenbureau H. Geels b.n.a., mede werkend architect T. M. Bokhorst, te Arnhem; opzichter: C. H. de Gelder te Enschede; orgel: Bernard Pels en Zn. te Alkmaar. •i n t t n 7 >r :k •k ig i s rij in. or it- e- an en en nd •ld de jel ist e- n- tie d- n- en De ingebruikneming van het gerestaureerde kerkje van de Chris telijke Gereformeerde Kerk Sneek vrijdagavond had een feestelijk ka- De heer De Boer vertelde, dat door omstandigheden dit afscheid nu werd gehouden. Mevr. Nijdam en de heer Nijland hebben het jaar 1967 volge maakt met arbeid voor de bevolking van Sneek. Mevr. Nijdam kwam daarvoor dagelijks helemaal vanuit het Sperkhem naar het kantoor. De heer Nijland onderscheidde zich door zijn bijzondere zorg voor de herten en lama’s. Hij waakte over het park als een leeuw. Het werd -dan ook bijzonder goed onderhouden. De heer De Boer haalde tal van herinneringen op. Zo moest er eens een losgebroken hert worden gevangen. Dat kostte de heer Nijland z’n broek, die in twee stukken werd gescheurd. Beiden gaan nu een nieuwe periode in hun leven in. Namens het personeel sprak de heer De Boer de hoop uit, dat de toekomst veel goeds mag bren gen. gezorgd, dat het gebouw van gemeen tewerken er tip-top uitzag. Misschien, dat zij in de toekomst ook nog eens met een reisje kan meedoen. CADEAUS De heer Fritsma kwam niet met lege handen. Mevr. Nijdam kreeg een keu- kencassette en de heer Nijland een vis hengel. Bovendien was er voor beiden nog een bloemetje. Burgemeester Rasterhoff herinnerde er aan, dat de heer Nijland altijd in de plantsoenen, en wel speciaal in het Burgemeester de Hoop-park, was te vinden. In het begin was het een „los-vaste verkering”, later kwam hij vast in dienst. Hij wenste hem toe, dat hij met vreugde van z’n pensioen mag genieten. Behalven mensen die aan de weg timmeren, zijn er ook die een meer huishoudelijk aangelegde natuur heb ben en de zaak weer op orde brengen en schoonhouden. Mevr. Nijdam kan nu, van deze beslommeringen bevrijd, van een rustige levensavond genieten. Dank voor wat u beiden in al die jaren, vaak in moeilijke tijden, voor de gemeente hebt gedaan, aldus de burgemeester. Hij merkte nog op, dat de dienst gemeentewerken dit jaar een soort „uitverkoop” houdt. Er zullen straks nog meer afscheid nemen. Samplonius, Bakhuizen, M. Pietersma, Oudemirdum. De wedstrijdleiding, bestaande uit de heren v. d. Brug, Van der Kooi en Atsma bleek ook nu weer uitstekend voor haar taak berekend. Het toernooi is dan ook in een prettige en sportieve sfeer verlopen. De commissie van beheer is er van uit gegaan, dat men voorlopig niet weer kan vernieuwen. Deze restauratie werd dan ook grondig aangepakt, waardoor een vrijwel algehele vernieu wing tot stand kwam. Door een door braak te maken naar een tot concierge- kosterwoning en vergaderruimte inge richt dubbel woonhuis is de mogelijk heid geschapen één van deze vergader ruimten tevens te gebruiken als con sistoriekamer in plaats van een derge lijke kamer weer in het kerkgebouw onder te grengen. Het toegangsportaal wordt aan weers zijden geflankeerd door een garderobe ruimte en draagt een orgelgalerij. Ook het uiterlijk is aanzienlijk veranderd. Daarover schreven wij onlangs reeds. De muren zijn behandeld met een sier- pleister op basis van kunsthars (weer bestendig). Toch is het geheel in vorm, detail en materiaalkeuze zeer eenvoudig gehou den. Vanaf 1 december j.l. zijn een groot aantal postkantoren op de plaatselijke koopavond of op vrij dagavond opengesteld van 19.00 tot 20.30 uur. Ook in Sneek kan het pu bliek in het vervolg op de vrijdag avond voor alle soorten postzaken terecht op het postkantoor. vele genodigden, die het gebouw bijna vulden, hiervan genoten, bleek wel uit het spontane applaus, dat af en toe - tegen de traditie in dat er in een kerk niet geklapt wordt - opklonk. Vooral toen de kleine meisjes vereniging tot slot de geschiedenis van 't ruim 60 jaar oude kerkgebouw al zingend en spelend ten gehore bracht. Dat dit zo oud is, zou men niet zeggen, want architekt en bouwers zijn er in geslaagd de kerk een ei gentijds karakter te geven. Zoals bekend werd het gebouw, dat in 1907 in gebruik was genomen door de een jaar daarvoor geïnstitueerde Christelijke Gereformeerde Kerk, op 13 november 1966 door brand zeer ernstig beschadigd. De kerk was ge bouwd naar een ontwerp van architect L. W. A. de Blinde. Omstreeks 1910 werd het orgel, waarvan het pijpwerk grotendeels bestond uit het in 1749 door de zeer bekende orgelbouwer A. A. Hinsch vervaardigde rugwerk van het voormalige orgel van de hervorm de kerk te Anjum, in gebruik genomen. Het orgel werd geheel vernietigd. Opvallend is het gebruik van lichte kleuren, die het gebouw groter doen lijken dan het is. Een gewelfd plafond van lichtgekleurd hout, wit gepleis terde zijmuren, een moderne preekstoel tegen een zachtgroene wand, sfeervolle verlichting. In het liturgisch centrum staat het stenen doopvont, aangeboden door de beide vrouwenverenigingen en er komt nog een knielbank. De lange houten banken bieden plaats aan on geveer 260 mensen. Het gesprokene wordt beter verstaanbaar gemaakt door een geluidsinstallatie. GRONDIG VERNIEUWD De kosten van het nieuwe orgel woi,- den geheel gedekt door de uitkeringen van de maatschappijen waar het ver loren gegane orgel was verzekerd. Het voor de overige brandschade door de maatschappijen uitgekeerde bedrag dekt slechts een zeer klein gedeelte van de restauratiekosten. Inzamelingsacties, o.a. van kerken uit eigen en andere kerkverbanden, hadden verblijdende resultaten, doch zijn eveneens niet toereikend om het grote tekort te dekken. Het resterende tekort zal ^oor de kleine gemeente, die plm. 375 leden telt, met hulp van Fonds-Steun-Kerkbouw moeten wor den gedekt. Eventuele geldelijke hulp zal dan ook nog gaarne worden aan vaard (gironummer 11 67 612 Hulpactie Herbouw te Sneek). Het open damtoernooi van de dam club „Eensgezindheid” te Woudsend, dat zaterdag in het „Dorpshuis” werd gehouden, bracht liefst 172 deelnemers, onder wie velen van buiten de pro vincie achter de borden. Het zeer ge slaagde toernooi werd geopend door voorzitter C. v. d. Brug, die de deel nemers een prettige en succesvolle dag toewenste en dank bracht aan de ver schillende verenigingen voor het be schikbaar stellen van het materiaal. Van de bekerhouders van vorig jaar slaagde alleen J. de Jong uit Akkrum erin deze in de tweede klas met suc ces te verdedigen. Hoewel de 14-ja- rige Harm Wiersma in de ereklas deed, wat men van hem mocht verwachten en goed was voor het maximale aantal punten, heeft Gerrit IJbema er tijdens de eerste ronde alles aan gedaan hem van de overwinning af te houden. Hij miste evenwel in het eindspel de sterk ste voortzetting en moest zich na een slijtageslag van 85 zetten gewonnen geven. Ook in de overige groepen in de ere-klas trokken de deelnemers van „Huizum” aan het langste eind en on derstreepten hiermede, dat ze in Fries land een klas op zich zelf vormen. De provincie Overijssel, die op dit toernooi uitstekend vertegenwoordigd was, sleepte heel wat prijzen in de wacht. In de verschillende klassen werden winnaar: Ereklas: Harm Wiersma. Leeuwar den; hoofdklas: Bostiannet, Kampen en W. de Vries, Sondel; eerste klas: S. Berkenpas, Balk, R. de Jong, Oude mirdum en Bigelaar, Kloosterhaar; tweede klas: J. de Jong, Akkrum, J. Jorna, Harlingen, terwijl ook J. v. d. Wal, Oudemirdum en J. v. d. Zee goed waren voor het maximum aantal pun ten; derde klas: J. Risselade, Heeg, A. DOMPER OP DE VREUGDE Er viel deze avond ook een domper op de vreugde: ds. J. P. van den Boom gaard was door ziekte verhinderd zijn kerk in gebruik te nemen. Daarom had ouderling J. Speelman de leiding, ter wijl ds. J. Dol uit Drachten de dienst des Woords verzorgde. De heer Speel man las een brief voor van ds. Van den WAAR AANBIDDEN? Ds. Dol zei o.m., dat er reden tot vreugde is, want dit gebouw stelt de gemeente in staat om God te aanbid den. Toch zoekt de Heer niet gebou wen, maar mensen, aanbidders. Waar moet je God aanbidden? vraagt de vrouw in het verhaal. Die plaats is niet zo belangrijk, ’t komt er maar op aan hoe je bidt. Jezus zegt: aanbid Hem in geest en waarheid. Als je maar bidt in verbondenheid met de Vader. Zulke aanbidders zoekt Hij. De vreugde van deze avond is, aldus de predikant, dat dit aanbidden in deze kerk mag ge beuren. God gaat zondags door de rijen en Hij luistert naar de lof van de ge meente. Lof zij Hem, die hier een kerkgebouw geeft. Na deze met geestdrift gebrachte predikatie sprak de heer Speelman nog een woord van dank voor de spontane reacties, die men ontving direct na de brand. Er kwamen tal van giften bin nen en het meeleven was indrukwek kend. Onder de genodigden bevonden zich veel afgevaardigden van christelijk- gereformeerde gemeenten in Friesland, doch ook de andere kerken van Sneek waren vertegenwoordigd. Eveneens het brandweerkorps van Sneek. GELUKWENSEN Een tiental sprekers bood geluk wensen aan. De heer De Geus beet het spits af namens deputaten bijzondere noden en fonds Steun Kerkbouw. „U bent nu uit de brand”, aldus deze spre ker. Namens de classis Leeuwarden ge waagde ds. K. J. Velema van een prachtig resultaat. Architect Geels ver telde iets over de restauratie. Het ge bouw was nog heel gaaf, al was het er na de brand slecht aan toe. Er is geprobeerd met behoud van het waar devolle „toch in deze tijd te zijn.” Namens de hervormde gemeente van Sneek sprak de scriba van de ker- keraad, dr. I. Westerhof. Hij hoopte, dat de „stenen”, die de hervormden aan de herbouw hadden bijgedragen niet zouden dienen om de geestelijke scheidsmuren te verstevigen, maar dat deze muren zouden worden genivel leerd. De gereformeerde ds. G. J. Brink man zei het jammer te vinden, dat er niet meer contact is. Hopelijk komt er in de toekomst meer samenwerking. Namens de r.k. parochie sprak kape- Wie bij de dienst van gemeente werken z’n dagelijks werk heeft, voelt zich vast in een grote familie opge nomen. Regelmatig komt die „familie” bijelkaar als er wat valt te vieren of wanneer een van de leden met pen sioen gaat. Zo ook donderdagmiddag. Twee oude getrouwen namen afscheid: mevr. L. Nijdam-de Koe, 67 jaar en ongeveer 20 jaar als schoonmaakster in dienst, en de 65-jarige heer P. Nij land, die al vanaf 1940 een geziene figuur was bij de plantsoenendienst. Voor hedenavond zijn voor de bonds- competitie vastgesteld: Sneek II-Har- lingen en Sneek III-Terzool. Aangezien de wedstrijd Noord-Ber- gum-SDC I op verzoek van Noord- Bergum naar een later tijdstip is ver schoven, zullen er hedenavond voor de hoofdklas onderlinge competitie wedstrijden worden vastgesteld. Zaterdagmiddag raakte door de sneeuw op de weg in Hommerts een Duits busje met dertien inzittenden in moeilijkheden. Naar verluidt werd één persoon licht gewond. De bestuurder is vermoedelijk in de dikke sneeuwrand tussen autoweg en ventweg, die parallel daarmee loopt en ter plaatse nogal wat lager ligt, ge raakt. Hij probeerde wel de wagen weer in goede banen te krijgen, maar dat mislukte en de auto kantelde en bleef op de zijkant liggen. Voorheen was er een duidelijke mar kering door een haag van boompjes. Nu deze korter zijn gemaakt is de grens tussen hoofdweg en ventweg, vooral als er sneeuw ligt, moeilijk te onderscheiden. DE UITSLAGEN Ereklas A: R. Bergsma, Terhorne 5 pnt„ S. Haven, Marknesse 3 pnt. B: Harm Wiersma, Leeuwarden 6 pnit- G. IJbema, Schettens 3 pnt. C: Ad. Kal* verboer, Leeuwarden 5 pnt., Sj. Visser, Miirmerwoude 5 pnt.Hoofdklas A: S. Siebenga, Oudeschoot 5 pnt., J. Hoog steen, Surhuisterveen 5 pnt. B: H. Jel sma, Rauwerd 5 pnt., M. Liewes, Noordwijk 4 pnt. C: U. Koster, Borne 6 pnt., N. Kerstholt,, Zwartsluis 4 pnt. D: W. de Vries, Sondel 6 pnt., J. Hogen horst, Kampen 3 pnt. E: Bastiannet. Kampen 6 pnt., H. Hornstra, Sondel 3 pnt. F: H. Boers, Zwartsluis 5 pnt, J. Spoelstra, Noord-Bergum 4 pnt. Eer ste klas A: A. Zandberg, Leeuwarden 5 pnt., K. Mondria, Zwartsluis 4 pnt. B: J. van NuiL Westerhaar 5 pnt., P. Hornstra, Koudum 4 pnt. C: Conijn, Emmeloord 4 pnt., W. v. d. Zee, Balk 3 pnt. D: S. Berkenpas, Balk 5 pnt, J. Huls, Zwartsluis 4 pnt. E: D. v. d. Gaast, Oosterzee 5 pnt., J. Laanstra, Harkema Opeinde 4 pnt. F: Sj. Fol- kertsma, Workum 4 pnt., M. D. Visser, Oudemirdum 4 pnt. G: A. Bakhuis, Vriezenveen 5 pnt., H. Duizer, Mark nesse 4 pnt. H: J. v. d. Veen, Sneek, 4 pnt., S. Folkertsma, Sloten 3 pnt. I: P. de Boer, Woudsend 5 pnt., H. Post- ma, Sneek 4 pnt. J. J. Bigelaar, Kloos terhaar 6 pnt., L. H. Moorman, Zwart sluis 3 pnt.K: R. de Jong, Oudemirdum 6 pnt., D. Landman, Doniaga 4 pnt. Tweede klas A: Joh. de Jong, Akkrum 6 pnt., R. Akkerman, Sneek 4 pnt. B: R. van Dijk, Koudum 5 pnt, E. Pie tersma, Sneek 5 pnt. C: D. van der Laan, Noordwijk 5 pnt., J. Faber jr, Woudsend 3 pnt. D: Sj. Twerda, Heer- hugowaard 5 pnt., J. Faber sr„ Wouds end 3 pnt. E: H. de Goede, Zwartsluis 3 pnt., P. Boersma, Oudemirdum 3 pnt. F: D. P. Hoekstra, Akmarijp 5 pnt., J. Keulen, Oudemirdum 3 pnt. G: J. v. d. Wal, Oudemirdum 6 pnt., W. Bruinsma, Abbega 4 pnt. H: J. Jorna, Harlingen 6 pnt., J. Zantinga, Oude- horne 4 pnt. I: J. v. d. Zee, Ijlst 6 pnt, J. Louisse, Marknesse 3 pnt. J: U. Kos ter, Borne 5 pnt., H. Landman, Eester- ga 4 pnt. K: S. Couperus, Workum 5 pnt., Doosje, Zwartsluis 4 pnt. Derde klas A: Lageweg, LangeliUe 5 pnt., H. Osinga, Oudemirdum 5 pnt.B: A. Sam plonius, Bakhuizen 6 pnt., G. Hoeken, Zwartsluis 4 pnt. C: J. Bijlsma, Wouds end 6 pnt., G. Douma, Franeker 4 pnt. D: B. Folkertsma, Oudemirdum 5 pnt, E. Eeken, Zwartsluis 4 pnt.E: Tj. v. d. Honing, Mildam 4 pnt., A. Oppenhuis, Heerenveen 4 pnt. F: D. de Vries, He- melum 6 pnt„ S. Siebenga, Oudeschoot 4 pnt. G: P. Haringsma, Sloten 5 pnt, J. Stobbe, Hemelum 5 pnt. H: M. Pie tersma, Oudemirdum 6 pnt., W. v. d. Zee, Nieuwebrug 3 pnt. I: S. Romkes, Lemmer 5 pnt., Zijlstra, Oudeschoot 5 pnt. J: Th. Westendorp, Beers 6 pnt, B. de Jong, Woudsend 4 pnt. K: J. Ris selade, Heeg 6 pnt., B. Pierik, Zwart sluis 4 pt. L. H. Jongsma, Sneek 4 pnt., J. Hoekstra, Woudsend 4 pnt. Boomgaard, waarin deze zijn geluk wensen uitsprak. Namens de commissie van beheer toonde de heer J. de Haan zich zeer dankbaar, in de eerste plaats jegens God, die alles schenkt. Maar ook aan de kerkeraad, die de commissie zijn vertrouwen had geschonken. Hij sprak de hoop uit, dat ds. Van den Boom gaard spoedig zou zijn hersteld en reikte daarop de sleutel van de kerk uit aan de heer Speelman. Daarmee was de kerk symbolisch heropend. „Dat het Woord van God hier rijke vruchten mag dragen”, aldus de heer De Haan. In zijn dankwoord herinnerde de heer Speelman o.m. aan het werk, dat door de heer A. Gerrits was gedaan fefeche-’en gelui^Tuiïatiërfa. L? v. voordat hij wegens ziekte de commis- - - - - - sie van beheer had verlaten. De kerke raad en de commissie zijn allen die op enigerlei wijze aan de herbouw hun steentje hebben bijgedragen, zeer dankbaar. Nadat het kerkkoor op verdienste lijke wijze enkele liederen had laten horen, volgde een godsdienstoefening. Ds. Dol had zijn preek gebaseerd op het verhaal in Johannes 4 van -Jezus en de Samaritaanse vrouw. Speciaal vers 23:dat de waarachtige aanbid ders den Vader aanbidden zullen in geest en waarheid; want, de Vader zoekt zulke aanbidders De gemeen te zong een aantal psalmen, in de oude laan G. J. Feijen over de verbonden heid in Jezus Christus. De heer Mod derman namens de Baptistengemeente herinnerde er aan, dat deze gemeente na de brand huisvesting had aangebo den. Maar het was niet nodig geweest. Ook de burgerlijke gemeente Sneek was vertegenwoordigd en wel door wethouder Baarda. Hij merkte op, dat met verbazing en bewondering de in- rakter, maar gebeurde vooral stijlvol. Dat de kleine gemeente en de j sPp""jpg „te_ J meerde gemeente was gadegeslagen. CADEAUS Beiden werden toegesproken door burgemeester Rasterhoff, de directeur van gemeentewerken, de heer G. J. de Boer, en de heer G. Fritsma namens de personeelsvereniging. Namens de voetbalvereniging „Sneek” waar ze allebei nauwe betrekkingen mee onderhouden, voegde voorzitter K. Doevendans daar nog enkele waar derende woorden aan toe. De bijeenkomst, die in de bovenzaal van Aere Perennius werd gehouden, werd door de heer Fritsma geopend. Hij merkte op, dat je van een afscheid altijd wat treurig wordt. Maar toch is dat een mijlpaal in je leven. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Nijland nog jaren bij de „personeelsploeg” (die haast 150 leden telt) zal kunnen blij ven. Mevrouw Nijdam heeft altijd Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrak! handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs t 4,— oer halt laar Franko pet oost f 6,— per hall jaar Biro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De organist Tj. J. van der Velde, zelf hervormd, vertelde, dat hij van de diensten veel had geleerd. Hi' over handigde een enveloppe met inhoud. Namens de vrouwenverenigingen Dor kas en Maria bood mevr. Dijkstra-Ide- ma een doopvont en een knielbank aan. De heer Speelman bedankte de Doopsgezinde Gemeente, waar de laat ste tijd werd gekerkt. De kosteres mevr. Dijkstra kreeg een bloemstuk als blijk van waardering voor wat zij heeft gedaan. Bij de herbouw waren betrokken voor: bouwwerkzaamheden: fa. Gebr. Boomsma te Sneek, met als onderaan nemers fa. H. Vlagsma en Zn. te Bols- ward voor het stucadoorwerk, N.V. Machinefabriek en Technische Han- delsonderneming v.h. D. Rypkema te Sneek voor de staalconstructies, fa. L. de Jong en Zn. te Woudsend voor het machinale timmerwerk en J. Sikma te Sneek voor het loodgieterswerk; elek- Ned. Hery. Kerk Jutrijp-Hommerts. Tot ouderling werd herbenoemd de heer H. R. Huitema, terwijl in de va- cature-A, L. Cnossen werd benoemd S. Gerbrandij. Tot diakenen werden be noemd: in de vacature-Joh. Witter- mans Wz. Jac. Visser en in de vaca- ture-L. v. d. Gaast P. H. de Boer. De kerkvoogdijen van Jutrijp en Hommerts zijn samengegaan tot één kerkvoogdij: de kerkvoogdij van Jut rijp-Hommerts. De kerkvoogden zijn voortaan ouderling-kerkvoogd. Daar mee heeft men zich aangepast aan de nieuwe kerkorde van de Ned. Her vormde Kerk. In de vacature-K. Koop mens werd Pier de Jager benoemd en in de vacature-W. Visser A. L. Cnos sen; J. Wolthuizen en Joh. Yntema werden herbenoemd. Tot notabelen in Jutrijp werden her benoemd: D. Gaastra en A. Tiemer- sma. J. Reitsma en J. Haagsma zetten deze functie voort. De notabelen in Hommerts traden en bloc af en wer den allen herkozen. Ook zij aanvaard den hun herbenoeming op de heer M. Cnossen na. Het zijn: W. C. Wempe, G. Zijlstra, J. Abma, P. W. Rinkema en L. v. d. Gaast. Dat er nu één kerkvoogdij Jutrijp- Hommerts is, betekent niet, dat de kerkelijke bezittingen van béide ker ken zijn samengevoegd. Administratief blijven deze gescheiden, terwijl er geo grafisch niets verandert. Er is alleen een nauwere samenwerking ontstaan met als doel zo mogelijk tot kostenbe sparing te komen. Deze z.g. fusie hing al een tijdje in de lucht. Met ingang van 1 januari is zij definitief geworden De gemeente, die ca. 350 lidmaten telt, moest eerst haar fiat geven. a -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1