Watopwrt-krabbak Wat de raad te behandelen krijgt f 25.000 extra-subsidie voor OLB Concordia, IJlst, wil nieuwe instrumenten ter waarde van f 3500.- STEDELIJK MUZIEKKORPS HAD SUCCESVOLLE UIVOERING EAGENDA J j I IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van 1 J I Instrumentale-vocale combinatie bewees opnieuw deugdelijk te zijn Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 123e jaargang nr 6 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD tie was hier niet op berekend, de loods lagen op het ogenblik gen. Oud-Bozumer H. Mollema overleden 4 i Woensdag 17 januari 1968 Man in Bozum overleden vermoedelijk door koude 1‘ Alle geldhandelingen op alle postkantoren hele dag mogelijk Ook in Sneek na 3 uur I door het gewicht van het dak J in o t> dm kt. Ezm. nnnr sokonon mevr. n. w arriiiii-xiarnis. en w. stel- len voor de zittingsduur van de per Hef Sneeker Nieuwiblarl is een oecembineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Jaarvergadering besloot tot acties om geld te krijgen brand! De Jachtwerf Van der Meulen heeft dat het leven kostte aan een be- i n i'g 1 tG i p 7 De sneeuw heeft vorige week in het gehele land v'oor veel on gerief gezorgd. Voor de heer J. van der Meulen, eigenaar van de jachtwerf aan de Woudvaart- kade betekende de sneeuw een strop. Het dak van zijn winter- berging stortte namelijk in. De oorzaak was een ongeveer 45 en bovendien te duur was. De ber- gingssom zou ongeveer f 15.000 moe- verscni.ini MAANDAGb an DONDERDAGS Kantuoi vooi administratie en redaKtie GEDEMPTE fOL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur ti A de Boer Telefoon 4091 beiden herkozen en accepteerden deze benoeming. t t Een bewoner van de Harmen Syt- iel ist ;e- jr •k *k ig i s in- tie id- :n- ;en ‘rij jn. >or it- le- lan len :en nd eld de •i n r. n 7 Donderdag 18 januari ’s middags van 4-10 uur in de zaal van de Noorder- kerk Orgelshow van Voluma-Excel- lent. Zondag 21 januari „Een uur kerkmu ziek” in de R.K. Kerk, Singel. Me dewerkenden R.K. Kerkkoor „St. Gregorius Magnus” o.l.v. Ton van der Meer en het Fries Kamerorkest o.l.v. Alfred Salten. Aanvang 20.00 uur. Maandag 22 januari Zaalconcert Sted. muziekkorps Sneek met koren in Amicitia. Aanvang ’s avonds 8 uur. schepen, die op zijn werf zijn ge maakt: drie Friese schouwen, waar van er één met een kajuit, en een een Friese schouw, 6 meter lang. De boot heeft 2 slaapplaatsen. De Grundel is een type, dat niet veel meer voorkomt. Wel een unicum dus voor Sneek, met name voor de heer Van der Meulen. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter R. Boorsma de leden aan het bij uitstek geslaagde feest ter ere van het 70-jarig jubileum van de ver eniging. Hij deelde mee, dat het leden tal nog steeds stijgt. Het repetitie- bezoek kon iets beter, dacht de voor zitter. Hij bond dit de leden met klem op het hart. Oefening kweekt kunst. De heer Zijlstra las de notulen voor en bracht het jaarverslag uit welke beide werden goedgekeurd. Penning meester R. Westerdijk berichtte de le den een klein batig saldo over 1967. De heer D. Zwaagstra, vakman in boe- ken-controle, verklaarde bjj het na speuren geen fouten te hebben ont dekt. De aftreden de bestuursleden R. Westerdijk en A. J. Jelgerhuis werden GEEN GELD VOOR INSTRUMENTEN Het bestuur kwam daarna met twee voorstellen: a. de lieer O. Schilstra te benoemen als 2e penningmeester en b. de leerlingen 25 cent contributie te laten betalen. Beide voorstellen wer den aangenomen. Het volgende voor stel was iets pittiger, nl. de aanschaf van nieuwe instrumenten ter waarde van f 3.500. Het korps is genoodzaakt deze aankoop te doen, daar jeugdige leden op instrumenten spelen, die to taal afgedaan hebben. Het geld er voor is er niet; er is wel een schuld van f 2.100. Het bestuur stelde voor een rente loos voorschot van f 2.100 aan te vra gen bij de gemeente met een looptijd van 10 jaar. De vereniging kon hier mee wel akkoord gaan. Het bestuur wil echter eerst weten hoe groot de subsidie over 1967 en ’68 zal zijn. De resterende f 1500 moet dan uit ver- Hierna nam Bram Feenstra onder applaus achter de dirigeerlessenaar plaats en begon het concert. Het eerste nummer was „Dorpsdansen” van de in 1742 te Luik geboren André Grétry, componist van opera’s, die algemeen bewonderd en vooral in Parijs toege juicht werden. Napoleon verleende hem zelfs het Legioen van Eer. Hij had de gave om goed in het gehoor liggende melodieën te schrijven, ge tuige zijn „Dorpsdansen”, die in klei ne bezetting gespeeld werden en be houdens enkele oneffenheden keurig werden vertolkt. Franz van Suppé was eveneens uit België afkomstig. Hij was hoofdzake lijk werkzaam als theater-directeur te „It sit yn’e left” is het ton-éèl- vrijdag wordt opgevoerd op de skutsjesilers- avond van de Stichting „De Sneker Velen maken in hartje winter al Pan”. Het wordt opgevoerd door de 7- Het belooft de komende zomer. Toen eind vorige een mooie avond te worden, week de sneeuwvlokken voorbij ons kantoorraam vlogen, werden wij en- De brandweer stichtte Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bjj kontrak! handelsadvertenties) Lager. Abonnementsprijs 14,— per half laar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Op bijna negenentachtig] aïige leef tijd is te Apeldoorn overleden de heer H. Mollema, rustend hoofd van de ge reformeerde school te De Lier iri het Westland. De heer Mollema werd op 1 februari 1879 te Bozum geboren. Hij werd aan de normaalschool te Sneek opgeleid tot onderwijzer en was als zo danig o.a. werkzaam te Tzummarum, Apeldoorn en de muloschool te Ermelo. Tot zijn pensionnering in 1944 was hij nog vele jaren hoofd van de gerefor meerde school te De Lier. Daarna ves tigde hij zich metterwoon te Apel doorn. De heer Mollema werd bij herhaling afgevaardigd naar de particuliere sy node van Zuid-Holland-Noord en maakte in 1946 deel uit van de gene rale synode van Zwolle. Hij zal morgen op de algemene begraafplaats. „Heide- hof” te Ugchelen worden begraven. I z.g. Grundel. Ook deze heeft l' kajuit en is, evenals de F l’ was hier een toepasselijk gezegde. I Er deden zich tal van glijpartijen SNEEKER NIEUWSBLAD voor de belangrijke plaats, die hij in het ensemble vervuld heeft. GECOMBINEERD OPTREDEN Met Strauss’ Zigeunerbaron werd dit programmadeel besloten. Na de pauze volgde het gecombineerde op treden van korps en koren. Edward Grieg’s muziek tot Björnsons „Olaf Trygvason”, opus 50, en een selectie uit Carl Zeller’s „Vogelhandler” met hun onsterfelijke melodieën werden met veel begrip voor klankschakering weergegeven. Het compact bezette podium volgde Feenstra’s aanwijzin gen correct en gaf van grote slagvaar digheid blijk. De koorklank was be schaafd en vrij evenwichtig ondanks de te zwak bezette mannenstemmen. Barosso’s Brazil met z’n pittige rit men volgde als instrumentaal tussen spel, waarna het concert besloten werd met een selectie uit Oklahoma van de Amerikaan Richard Rodgers, een in, zijn vaderland veel gespeelde compo nist, die met zijn compagnon, de schrij ver Hammerstein tot de verbeelding van de aanhangers der lichte muze wist te spreken. Zorgvuldig tastten zij de smaak van Broadway af en met succes. Hun compagnonschap bezorgde hen een miljoenenfortuin. Rodger’s talent om de muziek geheel- aan te passen aan het onderwerp was zijn grote kracht. Oklahoma viel ook maandag bijzonder in de smaak. Het werd onder Feenstra’s directie voor treffelijk gespeeld. De ovatie van het publiek resulteerde in een toegift. Tenslotte waren er bloemen voor de naar het podium geroepen koorleider Abma en voor de heer Feenstra, die directeur Diederen met succes had vervangen. Het korps kan terugzien op een succesvolle avond. Vrijdagavond kwamen bestuur en leden van het Ulster muziekkorps „Concordia” bijeen in het Wapen van IJlst om samen een terugblik in het afgelopen jaar te slaan en een blik in de toekomst te wagen voor het komende jaar. Het was reeds kwart over acht toen korpsvoorzitter Hordijk zijn gebruike lijke inleidende woord tot het publiek richtte. Hij heette de vele muziek liefhebbers hartelijk welkom, in ’t bij zonder wethouder Visser, officieel ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur, en diens echtgenote, enkele le den van de gemeenteraad, ereleden van het korps, vertegenwoordigers van de Culturele Raad Sneek, van zuster organisaties uit stad en omgeving, voorts koordirigent Abma en dirigent Bram Feenstra, die beiden een groot aandeel hadden in de voorbereidingen, en de medewerkende koorleden. De heer Hordijk deelde mee, dat AVRO-RTN van het concert een op name maken om deze op 8 februari a.s. ’s middags van 5 tot 5.30 gedeeltelijk per radio uit te zenden. Vorig jaar, zo vertelde hij, werkten een 70 a 80 koor leden mee, thans zijn het er beduidend meer. Niet minder dan vier koren hebben zich spontaan op deze uit voering geprepareerd. Midden in de voorbereiding heeft directeur Jo Diederen zich wegens ziekte terug moeten trekken. Bram Feenstra was spontaan bereid zijn taak over te nemen. Voorts gaf de heer Hordijk een over zicht van de activiteiten van het korps in het afgelopen jaar. Zo had het een belangrijk aandeel in de 4 mei-her- denking, gaf het een concert in de Sneekweek, nam met veel succes deel aan een concours te Emmen en gaf acte de presence te Arnhem om het kampioenschap. Aan het korps werden twee kontra- bassen toegevoegd, mede dank zij de steun van het Sneker publiek. De heer Hordijk dankte voorts het gemeente bestuur voor de financiële steun. On danks de gestegen kosten, die deels uit de opbrengst van de te houden loterij moeten worden bestreden, kon dit con cert plaats vinden. Hij besloot zijn toespraak met de mededeling, dat wel dra een langspeelplaat voor f 15, in de handel zal worden gebracht. INSTRUMENTAAL CONCERT 1 januari afgetredenen te verlengen tot 1 augustus 1968. Nog een tweetal voorstellen, een tot wijziging van de verordening op het heffen van rechten in het openbaar slachthuis te Sneek en een betreffende het voorstel van het bestuur van IZA tot wijziging van de IZA-regeling, waarmee de raad waarschijnlijk weinig moeite zal hebben. Wenen. Zijn genre was vooral de lichte operette. Zijn ouverture „Leichte Ka- vallerie” uit 1866 met zijn luchtige melodie, werd door het korps uitste kend weergegeven. Georges Bizet’s L’Arlesiènne is een merkwaardig stuk. Deze in twee suites verenigde muziek is geschreven voor een toneelstuk, dat het leven wil uit beelden van Provencaalse boeren en herders. Het is prachtige stemmings muziek, die terecht voor harmonie- korpsen toegankelijk is gemaakt, al klinkt het dan geheel anders dan de componist het heeft bedoeld. De fluit- soli werden op verdienstelijke wijze gespeeld door Gerard van Gorcum, die door voorzitter Hordijk op sym pathieke wijze werd toegesproken. Deze fluitist, die zijn sporen in het korps verdiend heeft, heeft zich te Emmen gevestigd en gaat het korps verlaten. Hem werd dank gebracht van de Vereniging Huishoudschool mevr. H. Warrink-Harms. B. en w. stel- Dat de felle koude ouden van da gen noodlottig kan worden, bleek vo rige week donderdag, toen de heer K. van der Weide te Bozum terwijl zijn vrouw ging rusten nog even de sneeuw van het pad wilde ruimen. De man is, vermoedelijk door de koude bevangen, ter plaatse overleden. Zijn vrouw,, on gerust geworden door zijn lang weg blijven, vond hem voorovergevallen in de sneeuw. De in allerijl geroepen dok ter Heins kon alleen de dood consta teren. BENOEMINGEN Benoeming van een lid van het col lege van curatoren van het Magister Alvinus-gymnasium te Sneek, ter voor ziening in de vakature, welke op januari 1968 is ontstaan door de perio dieke aftreding van de heer dr. P. O. Staal. B. en w. bevelen de heer Staal voor een herbenoeming aan. Benoeming van twee leden van de Culturele Raad, ter voorziening in de vakatures, die per 1 januari 1968 zijn ontstaan door periodieke aftreding van de heren R. J. Sipkens en S. Veenstra. Voorgedragen worden: 1. R. J. Sipkens, Barrewier 7, Sneek; 2. J. D. van der Molen, Grootzand 79, Sneek; In de va- kature-Veenstra: 1. B. Brouwer, van Hogendorpstraat 4, Sneek; 2. F. V. M. van Reysen, Morrahemstraat 38, Sneek. Door de raad worden om de drie jaar gedelegeerden van de gemeente benoemd in de besturen van de Ver eniging Sneker Ambachtsschool, de Vereniging voor Chr. Nijverheidsonder wijs en van de Vereniging Huishoud school. alle gevestigd te Sneek, Als gedelegeerden in het bestuur van de Vereniging Sneker Ambachtsschool hadden laatstelijk zitting de heren L. Rasterhoff en C. H. C. Ek, in het be stuur van de Vereniging voor Christe lijk Nijverheidsonderwijs de heren J. Blok en M. Baayens en in het bestuur De jaarlijkse uitvoering van het Stedelijk Muziekkorps is een cultu rele manifestatie, die zich in het Sneker muziekleven een vaste plaats heeft weten te veroveren. Het korps mag zich bij voorbaat verzekerd weten van een belangtelling, die boven de middelmaat ligt. Ook maan dagavond vulden enkele honderden muziekliefhbbers de grote zaal van Amicitia, om actief deel te nemen aan het muzikale gebeuren, de in drukken op te nemen en deze te verwerken. Het korps had zich ditmaal opnieuw de medewerking verzekerd van een aantal plaatselijke zang koren, t.w. de Katholieke Zangvereniging. „Morgenrood”, het Sneker Cantatekoor en het Vrijzinnig Hervormde Kerkkoor, Deze instrumen- tale-vocale combinatie, die vorig jaar reeds tot bevredigende resultaten leidde, heeft tijdens het concert van maandag opnieuw haar deugde lijkheid bewezen. RADIO-OPNAME Als de raad akkoord gaat, krijgt de vereniging Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Sneek een extra-susidie uit de gemeentekas van f 25.000, voor de exploitatie van de openbare bi bliotheek in 1968. B. en w. merken in hun vooorstel op, dat ten aanzien van de centrale bibliotheek (er is ook een bejaarden bibliotheek en een schoolbibliotheek, waarvan de exploitatie gescheiden is) destijds de verwachting bestond, dat na toekenning van het extra-subsidie van f 25.000 voor het jaar 1966 boven het z.g. verplicht gemeentelijk mini mum voor volwassenen en het z.g. on verplicht gemeentelijk minimum voor de jeugdafdeling er nog een tekort zou resteren. Dit is echter niet het ge val, er is zelfs een batig saldo. Dat zou dan ter beschikking van de vereniging kunnen komen voor de nieuwe inrich ting van de deze winter nog te ver bouwen bovenverdieping. INGEKOMEN STUKKEN Bij de ingekomen stukken iseen schrijven van mevr. N. E. J. Ever- aarts-Haartsen te Sneek met het ver zoek om ontslag als onderwijzeres aan de Gysbert Japiksschool. B. en w. stel len voor dit eervol te verlenen. Voorgesteld wordt ’t Comité Onwen selijkheid Landbouwschap te Roden, dat heeft verzocht om medewerking aan een te houden geheime stemming omtrent de wenselijkheid van het Landbouwschap, te berichten, dat er geen aanleiding is aan het verzoek te voldoen. Verder is er een schrijven van een aantal ingezetenen met het verzoek een in hun omgeving wonend gezin door toewijzing van een andere woning te verplaatsen. B. en w. stellen voor dit schrijven te stellen in hun handen ter afdoening. schillende acties gehaald worden. Het oud papier, verzameld door de heer Sj. Nooitgedagt, heeft in 1967 het mooie bedrag van f 250 opgebracht, waarvoor bestuur en leden zeer dank baar zijn. DUBBELTJESACTIE Besloten werd een circulaire aan alle ingezetenen te zenden met de mededeling, dat de leden van de ver eniging één keer per maand met een auto rondkomen voor een ophaaldienst en dat men zal starten met een dub- beltjesactie. Dat houdt in: één keer per week door IJlst gaan en vragen om een dubbeltje. Vele kleintjes ma ken één grote! Voor de drumband zal men proberen een nieuwe instructeur te werven. Aan de uniformen kan geen geld besteed worden. Er zijn te veel jonge krachten om die allen een uniform te laten aan meten. Concordia besloot verder haar medewerking te verlenen aan de 700- jaar stadsfeesten. De. tweede voorziitter, de heer Jelger. huis, dankte namens Concordia de heer Boorsma voor het vele werk en de plezierige leiding, die van hem was uitgegaan in het afgelopen jaar en sprak de wens uit, dat het zo ook mag worden in 1968. De heer Boorsma dankte de leden voor hun opkomst en besprekingen, en wenste de dirigent, die deze vergadering meemaakte, en de leden veel succes in 1968. Daarna sloot hij met dankgebed. Met ingang van maandag a.s. 22 januari zal op alle postinrichtingen gedurende de gehele openstellings- tijd, dus ook. na 15.00 uur, gelegen heid worden gegeven tot het ver richten van alle geldhandelingen. Dit betekent, dat de dienstver lening op maandag t.e.m. donderdag na 15.00 uur wordt uitgebreid met het aannemen van girostortingen en het behandelen van alle soorten cheques, SVB-uitkeringen, postbe- talingen, postwissels en kwitanties. Voor alle soorten geldhandelingen kan het publiek nu terecht op het kantoor Sneek van 8.30-19.00 (ma- do); van 8.30-20.30 (vrijdag). Op de ressortpostinrichtingen kan dat nu voortaan ook tijdens de avond openstelling: van 17.00-18.00 Bakhuizen, Balk, Koudum, Wommels, Workum en IJlst; van 17.30-18.00 Bozum, Heeg, Hindeloopen, Oosterend, Oudemir- dum, Scharnegoutum, Sloten, Sta veren, Warns en Woudsend. Bovendien te Workum op vrij dagavond van 19.00-20.30 uur. Van het kantoor Sneek is het telefoonnummer bü het verschijnen van de nieuwe districtsgids, uitgave januari 1968, gewijzigd. In plaats van 4041 dient men voortaan 2622 te draaien. ijzel te kunnen strijden, nog steeds in Gaastmeer, waar men Zo’n 150 vrijwilligers zullen alle lid- ten overnam van Sneek. Twee din- dewerking. Met dit nieuwe pijporgel strastraat, zo hoorden wij van een gen werden er veranderd: de plaats zal de kerk compleet zijn. I* len nog niet met zekerheid zeg- land opgebeld. Vragen: wanneer ongeveer 8 uur stak de brandweer J gen. wordt de Sneek-week dit jaar ge- namelijk de mijnenveger „Terschel- I houden of op welke datum is het ling” opnieuw in brand. Men deed I Hardzeildag? dit in opdracht van Rijkswaterstaat, Jachtwerf Van der Meulen heeft die op haar beurt weer opdracht van ook een stand op de watersportten- de Marine had gekregen het wrak toonstelling „Hiswa”, 15 maart in tragische ongev^ in Heeg, te verwijderen. Hoewel er £rote Amsterdam. De heer Van der Meu- dat ,het, leven, kostte aan een be- rookwolken opstegen, viel er bijna len poseert hier met vier Friese Jaarde dame, bewijst eens te meer, geen vuur te bekennen. Waarschijn- dat het wenselijk is, dat alleenwo- doordat het hout drijfnat is. nenden (ook wanneer ze nog met uitbranden wilde dan ook niet bejaard zijn) te allen tijde ”,ln, de erg opschieten. Men heeft besloten gaten worden gehouden (al hoe jn brand te steken, omdat onsympathiek deze uitdrukking ook berging de moeite niet meer loonde is). In geval van nood moeten zij - -■ - immers kunnen waarschuwen. Dik- wijls zijn de buren de aangewezen ten&bedragen personen. Laat ieder maar eens na gaan of er misschien in zijn buurt kommeren als niemand zich om hem zou bekommeren. ’I tie was hier niet op berekend, ooggetuige, leverde een fijn staaltje Sneek in Gaastmeer, het jaartal.1902 hoewel hij een flinke storm an- van gemeenschapszin. Zondagmor- in 1911. De instrumenten, behalve I ders noa wel kan doorstaan In Sen zorgde hij niet alleen, dat z’n klarinetten en saxofoons, werden aeis nog wei Kon doorstaan, in eigen gedeelte van de s,traat niet voor f20,0 overgen0men. De heer Ij de loods lagen op het ogenblik meer g.ia<i was, maar ging tot ver- Osinga was er als 16-jarige muzi- 'l meer glad was, maar ging tot ver- schepen. Hoewel het een enorme hele straat door met kruiwagens UOy WEL TTieE. V UTb LWCC KCLJUlb^ jachten waren de stuurkasten ingedrukt. Een paar schepen weer plannen voor hun vakantie in „Fryske Komeedzje”. kregen betrekkelijk lichte scha- J' J '1 de. Hoe groot de schade precies I was, kon de heer Van der Meu- kele keren uit het westen van het Raar maar maar. Vanmorgen om I len nog niet met zekerheid zeg- land opgebeld. Vragen: wordt de Sneek-week di - Een nieuwe sociëteit is JMPt niet iemand is, die letterlijk zou ver- jeugd en Muziek-Meerpaal. De le- den komen uit deze beide clubs, als ze 18 jaar of ouder zijn, terwijl ook 17-jarigen lid kunnen worden als ze Een inwoner uit hetzelfde Heeg, dat graag willen. L dooi, ,,’t Moat earst op syn slimst” nl. de heer D. Osinga, vertelde ons do?» wppIt pnkplp wetenswaardifi- het vaandel van _het volgende week eenactie wvoor het r XIlLlZ.ieA.ft.UTps Liicuwv; wigex, u.ai. vexjLxxuevLxxxxjx. xwg gemeente, die voor schone straten cordia. In onze krant van 2 januari deze -maand in de Ichthuskerk zal zorgden. Dag en nacht waren ze in schreven wij, dat niet meer was te worden geplaatst. Ifet kost ca. L touw. Men kwam haast mensen en achterhalen waar dit vaandel ge- f 60.000 en vorige week was er nog I machines 'te kort om de strijd tegen bleven was. Welnu, het vaandel is een tekort .van, ongeveer f 25.000. I sneeuw en ijzel te kunnen strijden, nog steeds in Gaastmeer, waar men Zo’n 150 vrijwilligers zullen alle lid- het in 1911 samen met 18 instrumen- maten_ bezoeken om financiële me- Het was het afgelopen weekeinde maar bar en boos met het weer. Eerst strenge vorst, toen plotseling deze week enkele wetenswaardig- De Sneker hervormden houden Er deden zich tal van glijpartijen heden over 1—-----1 ''7Z ----- voor. Hulde aan de mannen van de vroegere Sneker muziekkorps Con- nieuwe orgel,, uat vermoedelijk nog gemeente, die voor schone straten cordia. In onze kr;-t 2 zorgden. Dag en nacht waren ze in schreven wij, dat niet meer was te worden geplaatst. Het kost i i cm dikke sneeuwlaag, die er za- I terdag met een zuidwester storm jl was opgewaaid. De dakcontruc- hoewel hij een flinke storm an- van gemeenschapszin. Zondagmor- in 1911. De instrumenten, behalve 7 eigen gedeelte van de straat niet voor f200 overgenomen, De heer de loods lagen op het ogenblik meer glad was, maar ging tot ver- GoLlso -- j van de ramp ongeveer dertig rassing van de andere ménsen de kant bij. 'l schepen. Hoewel het een enorme hele straat door met kruiwagens l ravage was, viel de schade töch ™et zai)d. Ook een gedeelte van de sh yn’e he noa wel mee Van twee kaiuit- Wassenberghstraat werd door hem stuk, dat volgende week nog wei mee. v an twee Kajuit bewerkt. wordt ongevoerd oo de ska

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1