1 weede kerkmuziek uur niveau voor akkoestisch goede r.k. kerk stond op bijzonder Gemeenschappelijke regeling gemeenten Sudergoa’ Antiek verzamelen: tegenwicht voor ’t koude en zakelijke van deze tijd Veel inschrijvingen voor clubmatch „Kynologen Club Sneek en Omstreken van in Doel: welvaart verhogen, leefklimaat verbeteren IJLST WY M BRITS ERA DEEL en Poppentheater Jan Nelissen voor Jeugd en Muziek f Sneker onderwijzer door bus aangereden en gewond Gemeenten bepalen richting onderzoekingen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Grondtransacties voor baansplitsing rijksweg ’43 123e jaargang nr 7 Maandag 22 januari 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zuidwest Friesland (te Sneek) „lichaam met drie 9 Plattelandsvrouwen in Oosthem proefden soep Sneker hervormden houden actie voor orgel in Ichthuskerk Ook een Chihuahua; kleinste rashondje dat bestaat Drs. H. Halbertsma sprak voor 't Nut Roode Kruis-avond in Oosthem Bozumer kerkorgel wordt donderdag ingewijd J organen Het Sneeker Nieuwsblad is een Gecombineerde utfaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Met ooft op noordelijke ringweg I SNEEKER NIEUWSBLAD BETER SAMENSPEL J.W.B. i i il kG i f SUDERGOA BLIJFT ALS WELZIJNSORGAAN ri n i s ;el ist ,’e- n .7 it L't in- itie ad- en- ten ■rij ijn. lor lit- ie- lan len een ïnd eld de er ik ek ig m ig Het tweede concert in dit winterseizoen in de reeks „Eén uur kerkmuziek” onder auspiciën van de commissie Sneeker Kerkconcerten werd gisteravond gegeven in de r.k. parochiekerk van St. Martinus aan de Singel. Uitvoerenden waren het r.k. kerkkoor Sint Gregorius Magnus van de St. Michaëlskerk te Harlingen (directeur de heer Ton van der Meer) en het Fries Kamerorkest, bij ontstentenis van Jo Diederen gedirigeerd door de heer Alfred Salten, diri gent van het Frysk Orkest. Verscnjjnt MAANDAGS an DONDERDAGS Ran tooi vooi administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 telefoon 05150 - 3005 Redacteur EL A de Boer Telefoon 4091 ANTIEK IN ’T F.S.M. De heer Halbertsma bepaalde zich in eerste instantie tot de rol, die het Sneker museum speelt als het om an tiek gaat. Naar zijn mening is de in stelling van het publiek de laatste 10 Nauwelijks heeft de Ichthuskerk (in ’t Sperkhem) haar klokken of ze zal binnenkort opnieuw verrijkt worden en wel met een fraai pijporgel, ’t Is wel nodig, want nu moet de hervormde gemeente zich behelpen met een ka- merorgeltje. Vanavond worden de lidmaten be zocht. Een team van 150 vrijwilligers bezorgt circulaires. Er wordt gevraagd om eventueel antiek, dat men wel kan missen. Daarvan zal een veiling wor den gehouden en de opbrengst is voor het orgelfonds. Wie geen antiek heeft mag zijn bijdrage in een envelop doen. Het antwoord wordt woensdag of don derdag weer opgehaald. Het orgel, dat door orgelmakerij Bakker en Timmenga te Leeuwarden wordt gebouwd, zal binnenkort ge plaatst worden en in april (hoopt men) opgeleverd. Het is 14-stemmig en heeft drie werken, t.w. 2 handkla- vieren en vrij pedaal (voetklavier). De kast is van massief eikehout. Gisteren was in de beide hervormde kerken een hoekje ingericht met an tiek. Van de in totaal ca. f 60.000 die het orgel gaat kosten is reeds meer dan f 40.000 binnen. woordig is er geen behoefte meer aan mensen die op deze wijze bezig zijn en iemands kunstzinnige eigensch.appen komen zodoende niet tot hun recht. Dat missen we. Bij gebrek aan beter zoeken we compensatie in het verza melen van antiek, aldus de heer Hal bertsma. Hij wees er nog op, dat het oude ook wel eens nadelen heeft, die men dan tracht te ondervangen door namaak- antiek. Maar dat blijft surrogaat. Hij nam vervolgens een duik in de historie, die verschillende soorten antiek kent. Elke tijd heeft z’n eigenaardigheden, eigen sfeer. Veel antiek in ons land komt uit Engeland, vooral van de 18de en 19de eeuw. Er is heel veel literatuur op dit gebied. Het is gewoon niet bij te houden. De aanwezigen maakten in groepjes een rondgang door de zalen van het museum, terwijl door hen meegebracht „klein antiek” werd besproken. tot de conclusie, dat een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam nood zakelijk was. Daarnaast zou dan als welzijnsorgaan „Sudergoa” voor het verrichten van onderzoekingen onont beerlijk zijn. De nieuwe regeling zal voor de be trokken gemeentebesturen geen con sequenties hebben wat de bevoegdhe den betreft. Elke gemeente zal uiter aard in de kosten moeten bijdragen. Hoeveel de gemeente Sneek moet bij dragen is nog niet bekend. DREMPELVREES In vergelijking met de overige pro vincies is er in Friesland nog wel wat teveel drempelvrees om een museum binnen te gaan, vond de heer Hal bertsma. Hij vertelde, dat het bezoek aan het Fries Museum te Leeuwarden ook niet denderend is. Er zal meer moeten gebeuren om het bezoek te sti muleren. Vervolgens ging hij even in op de historie van het scheepvaartmuseum, dat al gauw ook andere curiositeiten uit Sneek en wijde omgeving in z’n bezit kreeg. De meeste mensen vinden ’t leuker om ook andere dingen te zien dan alleen die betrekking hebben op de scheepvaart. Vroeger bestond er weinig belangstelling voor de ge bruiksvoorwerpen van de gewone man. Dat is nu anders. „Ik geloof, dat ieder wel interesse heeft voor het verleden”, aldus de spreker. In onze tijd is er ook meer gelegenheid om met deze dingen bezig te zijn. MINDER KUNSTZINNIG Waarom verzamelt men antiek? De tijd die ligt tussen die van groot vader en die van ons moet als het ware worden overbrugd. Men wil iets van die oude sfeer bewaren en schaft zich dingen aan die nu geen praktisch nut meer hebben. Als een soort tegenwicht voor de koude, zakelijke sfeer die in onze moderne huizen heerst. De waarde van de voorwerpen wordt bepaald door het gevoel. Men bouwt er a.h.w. een wereldje omheen. Dit ver telde drs. H. Halbertsma, conservator van het Fries Scheepvaart Museum donderdagavond aan een aanzienlijk aantal dames en heren, die gevolg had den gegeven aan de uitnodiging van de Mij. tot Nut van het Algemeen, departement Sneek. Het poppentheater van Jan Nelissen te Amstelveen zal vrijdagavond in de R. J. Sipkensschool optreden voor „Jeugd en Muziek”. Op het programma staan de „Kaffeekantate” van Bach en „Bastien und Bastienne” van Mozart. Het poppentheater Het Kleine Wereldtoneel werd opgericht door Jan Nelissen te Maastricht op 6 december 1946 in de nu nog bestaande Poesje nellenkelder. Na 7 jaar verliet hij deze stad en vestigde zich te Amstelveen. Het theater dankt zijn vermaardheid aan de Politieke Poppenkast in Maas tricht en later in het Internationaal In een uitvoerig voorstel van het Sneker college wordt de raad voor gesteld met de andere gemeenten, te weten Bolsward, Doniawerstal, Gaas- terland, Hemelumer Oldeferd, Hinde- loopen, Lemsterland, Sloten, Staveren, Wonseradeel, Workum, Wymbritsera- deel en IJlst, de gemeenschappelijke regeling te treffen. De aanleiding tot het voorstel van de vier genoemde colleges is het niet voldoende samenspel en tegenspel kunnen leveren van de stichting „Su dergoa”. Bovendien laat het contact vaak te wensen over. Daarbij, zo schrijven b. en w. mag niet uit het oog worden verloren, dat „Sudergoa” in haar mogelijkheden beperkt is. Zij heeft tot taak onvolkomenheden in de opbouw van de Zuidwesthoek bloot te leggen, de wenselijkheid van het tref fen van bepaalde maatregelen vast te stellen en feiten aan de dag te bren gen, die voor het voeren van een be paald beleid van belang kunnen zijn. Maar daarmee houdt haar bevoegdheid op. Het werken met deze resultaten behoort tot de taak der gemeentebe sturen. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakl handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs t 4,— per half iaar. Franko per oost f6,— per half jaar Giro\ 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad VEELBELOVEND KOOR Het Harlinger kerkkoor, door Ton van der Meer opgericht en geleid, heeft in de betrekkelijk korte tijd van zijn bestaan ’n niveau bereikt, dat een be lofte inhoudt voor de toekomst. Voor de vertolking van de kerkmuziek heeft het zich een muzikale uitdrukkings wijze eigen gemaakt, die menig koor tot voorbeeld kan strekken. In het Himsterhüs is weer de jaar lijkse Roode Kruis filmavond gehou den. De heer Dijkstra, die de opkomst gaarne wat groter had gezien, gaf vooraf een overzicht over het mooie werk van het Roode Kruis en de her denking van het 100-jarig bestaan. Daarna werd een film van de Henri Dunant gedraaid, waarbij men met eigen ogen kon zien, wat er allemaal voor de zieken wordt gedaan en hoe deze genieten van deze reizen. Hierna volgde de hoofdfilm „East of Eden”, waarin het leven werd geschetst van een jongen, die steeds met grote moei lijkheden heeft te kampen in zijn jonge leven. De prachtige film werd met grote aandacht gevolgd. De verloting ten bate van het Roode Kruis bracht een flink bedrag op. De heer Dijkstra bracht aan het slot dank voor de belangstelling en hoopte op een weerzien. Er gaven zich vijf nieuwe leden op en twee bloeddonors. ’s Middags kon de jeugd genieten van een spannende kinderfilm. Ook hier voor bestond grote belangstelling. tot 15 jaar sterk veranderd, Vroeger kwamen de meeste mensen niet zo gauw in een museum. Nu kan men een toenemende belangstelling con stateren. Vorig jaar kreeg het Fries Scheepvaart Museum al meer dan 5000 bezoekers. Het aanbod in antiek neemt ook toe. Sneek is bij uitstek een waterstad, zo dat het bestaan van een museum over de Friese scheepvaart hier wel lo gisch is. Toch zou het museum wel wat meer steun mogen hebben uit de pro vincie buiten de kring van Sneek en de Zuidwesthoek. Het bezoek is sterk aan het seizoen gebonden. Het werk, dat tot nu toe dóór een kleine groep menseh belangeloos werd verricht, breidt zich sterk uit. Het dreigt teveel te worden en er zijn dan ook plannen om full-timekrachten aan te stellen. Nadat alle stoelen in het Fries Scheepvaart Museum zo ongeveer wa ren aangesleept, sprak voorzitter J. D. van der Molen een woord van wel kom, in het bijzonder tot de spreker. „De Snekers kennen u als H. H. en Snecanus. U bent het historisch ge weten van de stad.” Dank aan het be stuur van het F.S.M., dat het gebouw aan het Nut afstond. Het tweede deel van het programma omvatte drie stukken voor koor en or kest, t.w. Bach’s koraal uit de cantate „Herz und Mund und Tat und Leben” (dat door een misverstand afgetikt en opnieuw ingezet moest worden), Han dels Hallelujah-koor uit The Messiah en de cantate „Sancta Maria” van W. A. Mozart. Mozart’s opus, waarmee het con cert werd besloten, ademt een atmos feer en een stijl, die in al hun zuiver heid aan strenge eisen beantwoorden. Op onuitsprekelijke wijze drukt de componist zich uit. Het is koorlyriek zonder ijdele virtuositeit. Een zuiver gevoelig bezingen van de gewijde tekst. Ook in deze werken kwam het koor tot goede prestaties, terwijl het orkest voor een correct muzikale be geleiding zorgde. UNIEKE WEERGAVE De stichting „Sudergoa”, die in 1956 te Balk werd opgericht en is voort gekomen uit een initiatief van de Frie se Volkshogeschool, stelt zich in het algemeen ten doel de culturele, soci ale en economische verheffing van de bevolking van de Zuidwesthoek. Daartoe worden een heleboel onder zoekingen verricht. Van de gemeenten in haar werkgebied ontvangt de stich ting een subsidie van f 0,25 per in woner. De laatste tijd werd steeds meer ge- twijfe’d aan de betekenis van de ver richte arbeid voor de gemeenten. Een in 1963 ingestelde commissie kwam In Pro-Rege hield de Chr. Platte- landvrouwenbond afd. Oosthem een vergadering, waarin een demonstratie met Californiasoepen werd gegeven. Wegens verhindering van de presidente berustte de leiding bij mevr. J. Bosma- Jorritsma. Na gezamenlijk zingen en bijbellezing volgde een korte meditatie waarna mevr. Bosma allen hartelijk welkom heette. Daarna werd het huis-- houdelijk gedeelte afgewerkt. Door verhindering van de demonstra- trice werd de avond verder verzorgd door de heer De Vries uit Sneek, die verschillende artikelen van California toonde zowel in pakjes als blikken. De dames konden kennis maken met drie soorten soep en deze lieten zich goed smaken. Intussen was aan alle dames een nummertje uitgereikt en ieder kon een leuk prijsje van Cali fornia mee naar huis nemen. Mevr. Bosma-Jorritsma bracht dank aan de heer De Vries voor de prettige wijze, waarop hij zich van de hem vreemde taak gekweten had. Met gezamenli.il. zingen en dankgebed werd de gezel lige avond gesloten. Het wil ons voorkomen, aldus b. en w., dat ten aanzien van dit samenspel een leemte moet worden geconstateerd. Wij juichen het toe, dat de ontworpen regeling in een beter samenspel tussen de gemeenten en de stichting „Suder goa” voorziet. De gezamenlijke ge meenten worden op deze wijze in staat gesteld mede de richting te bepalen Terug naar het antiek, waarin een levendige handel is ontstaan als gevolg van de behoefte. Hoe komt dat? Als één van de oorzaken zag de heer Hal bertsma het minder kunstzinnig bezig zijn tegenwoordig, ’t Meeste wordt machinaal vervaardigd. Vroeger ge beurde dat met de hand en werkte men in een geheel ander tempo. Oefe ning baart kunst; door het voortdu rend op deze wijze bezig zijn bereikte de ambachtsman een hoog peil. Tegen- Donderdagavond zal in de her vormde kapel te Bozum het gerestau reerde koororgel feestelijk met een concert worden ingewijd. Het inter kerkelijk koor van Bozum o.l.v. Mein dert Tiemersma verleent z’n medewer king, terwijl Wim Eppinga het orgel zal bespelen. Het (waarschijnlijk uit de 17de eeuw stammende orgel het pijp werk is daarentegen gedeeltelijk uit de vorige eeuw werd naar achteren en omhoog geplaatst bij de restauratie, zodat ook ruimte ontstond voor een koor. De windvoorziening werd ge heel vernieuwd, de lade gerestaureerd. Er werden een nieuw pedaal, alsmede twee nieuwe registers geplaatst. Het uiterlijk kreeg eveneens een beurt. Van de ruim 200 poppen zijn er een 20-tal gemaakt door andere poppen makers; de overige vervaardigde hij zelf, geassisteerd door zijn vrouw, die de kostuums verzorgt. In 1963 en 1964 verkreeg Jan Nelissen op internatio nale poppenfestivals te Leuven en Mechelen het Laureaat voor zijn im provisaties. Thans bezit Amstelveen een prachtig vast theater, waarvan Jan Nelissen zie foto directeur is. Cultureel Centrum te Amsterdam. Ook kreeg het bekendheid door zijn muzi kale programma’s. Onze stadgenoot B. F. Keulen, hoofd van de Gysbert Japiksschool, is van middag om goed 12 uur op het kruis punt Ged. Pol-Prins Hendrikkade aan gereden door een NTM-bus. Hij kreeg een diepe vleeswonde aan het rechter been en werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De NTM-bus kwam uit de richting Heerenveen en reed door rood licht. De heer Keulen was op weg van zijn school naar huis. Nadat dokter H. Ger- ritsma eerste hulp had verleend, werd de gewonde met de gemeentelijke am- bulancewagen naar het ziekenhuis ge bracht. Het Fries Kamerorkest voerde zelf standig een tweetal stukken uit, die niet tot kerkmuziek gerekend worden: Concerto Pastorale van Johann Mel chior Molter (1685-1765). Deze Thü- ringer componist was cantor te Eise nach en hofkapelmeester te Durlach. Dit zesdelige werk, een soort suite, geeft van Molter’s compoheerwijze een goed voorbeeld. Het contrasterende Larghetto wordt afgewisseld door een Allegro en een tweetal Aria’s, waar van de eerste een Sarabana-karakter draagt en het tweede meer een Menu- etyorm heeft. Als tweede orkeststuk werd de drie delige Synfonia in D van Carl Stamitz (1745-1801) uitgevoerd. Dit stuk ver scheen merkwaardig genoeg in 1785 voor het eerst bij een Hollandse uitge ver. Het F.K.O. putte dit werk uit de door het 18e-eeuwse Leeuwarder Mu ziekcollege ..Audi et Tace” nagelaten rijke verzameling kamermuziek. Het F.K.O. gaf vooral van het voor violen con sourdine geschreven mid dendeel een unieke weergave. Het werd door de speelse boekdelen puntig gemarkeerd. Op Saltens aanwijzingen werd prompt gereageerd. De belangstelling voor dit bijzondere programma was verblijdend groot. De Martinuskerk, die bijzonder goede ak- koestische eigenschappen bezit, leent zich uitstekend voor dit soort concer ten. Het derde concert in deze serie vindt plaats op zondag 31 maart a.s. Het zal gegeven worden door het Hee- renveens Vocaal Ensemble, dirigent Cor Nijdam, en met medewerking van Dirk S. Donker, orgel, en Wybren Val- kema, trompet. Door de colleges van b. en w. van Gaasterland, Hindeloopen, Lemsterland en Sneek is een gemeenschappelijke regeling ontworpen, die ten doel heeft het verhogen van de welvaart en het verbeteren van het leefklimaat in het gebied der samenwerkende gemeenten, welke gemeenten dezelfde zijn als de thans de stichting „Sudergoa” subsidiërende. Voor de uitvoering van de regeling voorziet het ontwerp in de vorming van een rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam, Zuidwest-Friesland genaamd en gevestigd in Sneek. Dat lichaam heeft drie organen, nl. een algemeen bestuur, een dagelijks bestuur en een voorzitter. De taak van het lichaam is een onderzoekende en stimulerende. Eén van de middelen daartoe is het geven van financiële steun aan de stichting „Sudergoa”. Het subsidiëren van deze stichting dooi de gemeenten Voor de clubmatch van de Kynolo- gen Club Sneek en Omstreken, die zaterdag 27 januari in Ons Gebouw gehouden zal worden, krijgen de acht keurmeesters handen vol werk. De inschrijving voor deze 9de match over treft alle vorige. De heer Van Asselt uit Loenen krijgt maar liefst 28 Duitse herders, waaronder zeer mooie exemplaren, te keuren. De heer Franzen zal zich met niet minder dan 20 Schotse herders, voorts Shelties, Hollandse en Belgische herders en nog vele andere rassen bezighouden. Het aantal ingeschreven teckels was zo groot, dat het bestuur besloot een extra keurmeester uit te nodigen en wel mevr, baronesse Van Nagell uit Bilthoven. De Settervariëteiten zijn best vertegenwoordigd, evenals de an dere jachthondenrassen. Er zijn o.a. 8 Golden retrievers ingeschreven, ver- dtr Spaniels, Duitse staande honden ei®:., die door de bekende keurmeester E. v. Schuppen beoordeeld zullen wor den. De nestor van de keurmeesters, de heer Aukema, keurt de Friese rassen, terwijl mevr. Cloo-de Vries uit Nije- lamer de Sint-Bernards en Duitse dog gen keurt. De Boxers worden door de heer De Jongh uit Oegstgeest voor zijn rekening genomen, terwijl mevr. Otto de Saluki’s een oosters windhondenras en een Afghaan zal bespreken. Na tuurlijk is er ook een groep Poedels en dameshondjes, die o.a. door Baro nesse Van Nagell gekeurd zullen wor den. Als grote bijzonderheid is ingeschre ven een -Chihuahua (uit te spreken Sjiwawa), die meeegenomen is uit Amerika. Het is het kleinste rashondje, dat bestaat. Het kan in een damestasje worden meegenomen. Waarschijnlijk is het een zeer oud ras, dat reeds ont staan is gedurende een der zeer hoge beschavingen in Mexico, die met de komst van het blanke ras vernietigd zijn. Van de kleinere rassen kunnen nog genoemd worden: Dwergkeesjes en een Shi-tzu. Dit laatste ras is waarschijn lijk in China gefokt uit de Tibetaanse terrier en de Pekingees. Tegenwoordig worden ze ook in Friesland en in de Noordoostpolder gefokt. Een meer al gemeen bekend Chinees ras, de Chow- chow, is ook van de partij. afzonderlijk zal hierdoor achterwege kunnen blijven. van de in het belang van de Zuidwest hoek in te stellen onderzoekingen, waardoor de resultaten van de door „Sudergoa” te verrichten arbeid meer weerslag zullen vinden binnen Tiet kader van het „bestuur”. De opzet van de ontworpen regeling is echter niet alleen het geven van een bepaalde basis aan de stichting ..Su dergoa”, doch haar strekking is wijder. De huidige economische, maatschap pelijke en technische ontwikkeling noopt tot samenwerking op allerlei gebied. Vele belangen raken niet meer uitsluitend één gemeente, maar hebben ben betrekking op een groter gebied, vaak op een gebied dat economisch een eenheid vormt. Met de introïtus „Exurge, quare obdormis Domine” (ontleend aan Psalm 44 24-27, „Waak op! Waarom slaapt Gij Heer? ontwaak!) voor zondag Sexa gesima (dit jaar op 18 februari) opende het koor uit een viertal a-capella-wer- ken bestaande eerste programmadeel. Deze kerkelijk-liturgische muziek, voor een groot deel voortgekomen uit de gezangen van de Joodse synagoge, ontwikkelde zich tot een eigen christe lijke muziek in de eerste eeuwen van onze jaartelling. De gregoriaanse ge- zangen-cyclus is vrij zeker ontstaan in de 7e eeuw in de zangkloosters te Rome en is het resultaat van een lang durige liturgische en kerkmuzikale evolutie, waarin Gregorius de Grote een groot aandeel heeft gehad. De stijl van het gregoriaans wordt gekenmerkt door: onbegeleide eenstemmigheid, vrij ritme en geschreven in een der oude kerktoonsoorten. Na Gregorius Mag nus (gest. 604) beleefde deze zang een periode van grote bloei. In het cen trum van de ontroerende intredezang naar Psalm 44 staat de doxologie „Eer aan de Vader en de Zoon en de Heilige Geest”. Plechtig en vol uitdrukkings kracht klonk dit zich door zijn vredige gebedsstemming kenmerkende gezang door de kerkruimte. Het koor vervolgde met het meer stemmige motet „Domine, non sum dignus” (Lukas 7 6, Heer ik ben niet waard dat Gij onder mijn dak komt...” van Tomasso Ludovico da Vittoria (1540-1613), een treffend voorbeeld van polyfone sacrale kunst, en het „Agnus Dei” uit de beroemde „Missa Canoni- ca” uit 1718 van Johann Joseph Fux (1660-1741), waarvan de tekst ..Zie het Lam Gods” uit het Johannes-evangelie stamt. Fux’ werkterrein lag in en om de Weense St. Stephansdom. Zijn kerk- muziekstijl herinnert aan die van de grote Palestrina en is dus overwegend polyfoon van constructie. Bij „Exultate Deo” (Jubelt Gode, naar Psalm 81 2) van All. Scarlatti (1660-1725) heeft de strakke meerstemmigheid reeds plaats gemaakt voor de meer beweeglijke re ligieuze verbeelding der (Italiaanse) barok. B. en w. doen de Sneker raad een voorstel toekomen tot aankoop en rui ling van gronden, benodigd voor het maken van een baansplitsing in rijks weg 43 t.b.v. de aansluiting van de noordelijke ringweg en de Hemdijk. Voor de aansluiting stelde de raad reeds eerder een krediet beschikbaar. Er moest nog 1150 m2 grond worden aangekocht, waarover onderhandelin- gen met de eigenaren werden gevoerd. Met een drietal eigenaren is overeen stemming bereikt over aankoop van grond. De Mobiloil N.V., een van deze drie, was eerst na langdurige onder- handelingen bereid grond aan de Bols- warderweg met gesloten beurzen te ruilen voor terrein aan de rondweg. Voorwaarde was daarvoor, dat er in het bestaande contract tussen gemeen te en n.v. betreffende het Mobil- station aan de Prins Hendrikkade wij zigingen werden aangebracht. B. en w. stellen voor de overeenkomst te wijzigen in die zin, dat het station mag worden gehandhaafd vier jaar na het gereedkomen van de overweg over de spoorlijn naar Leeuwarden (Worp Tjaardastraat-Goeman Borgesiuslaan). Er zal zo spoedig mogelijk met de baansplitsing en de aansluitingen van de noordelijke rondweg.en de Hem dijk worden begonnen. Op de agenda voor de morgenavond te houden raadsvergadering komt nog de benoeming van twee ambtenaren van de burgerlijke stand voor. Aanbe volen worden mevr. W. Unema-Ehl- hardt en de heer D. S. Algra.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1