Waterpoort-krabbelt Hoogste aantal punten voor R. Dijkstra uit Bolsward AGENDA J. Verloop 45 jaar bij Scharnegoutumer zuivelfabriek „De Terpen” Meesterlijk vioolspel van Johan Kracht IJLST W YMBRITS ER ADEEL van en Uitslagen examens in Sneker manege Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, aeco4nbme«fde twhjavt van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en I 123e jaargang nr 10 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Op solistenconcours te Oosthem v\ Wie kan inlichtingen geven 1 t liii kan. Concordia joech jierlikse ütfiering yn herfoarme tsjerke fan 'e Gacstmar Hongaarse was in 1921 in Sneek r. r n Sneekar NtowsbUti k ma Donderdag 1 februari 1968 Grote belangstelling voor stadhuisconcert Hiemstra (van Arum). Hier laat de 9-jarige Jelle Frans Vijn, een van de jongsten, zien wat hij NCVB Ijlst had lezing over de opvoeding Paardrijden voor iedereen, was de slogan van het be stuur van de Stich ting Manege Sneek e.o. een tijdje gele den. Op ’t ogenblik telt de manege ca. 130 leerlingen, in leeftijd zo tussen 7 en 70. Daarvan de den en doen er de ze week 110 exa men. Dinsdag avond voor exa men I (goede zit, beginselen van stap en draf), gis teravond voor exa men II wat moei lijken, met een stuk theorie) en van avond voor exa men III (weer een graadje moeilij- ker). De jongste kandidaat is een jaar of zeven. Hij kan maar amper tussen de oren van het paard doorkijken, werd ons verteld. De examens worden be oordeeld door de heren S. Boer- sma, Tjerkgaast, instructeur van de l.r. Tusken de Marren in Woudsend, en E. Koopmans, in structeur van de l.r. Gaaster- land. Alle leerlingen werden op geleid door instructrice mej. H. 'f' mej. i n BM ESH .AG i J.W.B. f t 1 lerij tijn. loor uit- Ide- dan den ken end eeld de I i I gin- sitie ;ad- ;en- iten deel inst ge- lur- iyer eek oek ang en -17 ari ’an zan ira- ang ;ot int •e- m- .n is st, el e e Versetujnt MAANDAGS an DONDERDAGS K.antoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE HOL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur EL A de Boet Telefoon 4091 De burgemeester van Sneek ontving ter gelegenheid van de jaarwisseling van de in Budapest wonende Hongaar se familie Kantor een nieuwjaarswens. Mevrouw Kantor schreef, dat zij in 1921 als kind was opgenomen in het gezin van Johannes de Vries. Het was een onvergetelijke tijd voor haar ge weest. Zij wil gaarne de oude vriend schap voortzetten. Het is niet gelukt na te sporen bij wie mevrouw Kantor in 1921 was ondergebracht. Wie kan inlichtingen verstrekken aan de secre tarie, 2e afdeling, of de gemeentebode J. Nauta? Tiemersma 1j dat se de tsjerke ófstean woene. Ds. Bruinsma sleat de joun mei in tankwurd en bea üt namme fan ’e tsjerkfaldij in stik muzyk oan, dat de muzykanten seis ütsykje kinne. de muzyk kaem prachtich ta ey- rjocht en it korps, dat foar 70% üt jeugd bistiet, kin bést tofreden wêze. bitanke de tsjerkfalden, Besloten werd met Brahms’ Sonate in A, opus 100, een veel gespeeld schit terend stuk kamermuziek. Kracht heeft de schoonheid van dit werk in een gelukkig samengaan van klankexpres sie en vakmanschap duidelijk gede monstreerd. Bollen’s voortreffelijke be geleiding was minder geforceerd dan vóór de pauze. Heel begrijpelijk was er veel waar- deting van de zijde der luisteraars. Het Comité Kamermuziekvrienden, dat in samenwerking met Kunst aan Allen, Jeugd en Muziek, het Nut en de Cul turele Raad van Sneek deze kamermu- ziekavonden organiseert, zal hopelijk weldra het initiatief nemen voor een volgend concert in onze stijlvolle raad zaal. Freedtojoun hat de kristlike muzyk- foriening „Concordia” fan ’e Gaest- mar har jierlikse ütfiering jown. Foar it earst yn har bistean wie dizze ütfie ring, of it konsert sa 't se seis seine, yn ’e herfoarme tsjerke. En hoe 'n forbettering dct wie neffens it to lytse gebou, hwer it lüd mar net omheech woe, koene de oanwêzigen daliks Na de pauze gaf Kracht van Badings’ meesterlijk geconstrueerde en tech nisch veeleisende Sonate III voor viool- solo een weergave, die getoetst aan al le eisen van techniek en esthetiek nau welijks kon worden geëvenaard. Zij werd het hoogtepunt van de avond. SNEEKER NIEUWSBLAD M. Nawijn, bugel, L. Bakker, cor, L. Dijkstra, bariton, allen afkomstig van Bolsward, 81 p. Ie pr.; mej. G. van Ommen, Heeg, alt-saxofooon, 80 p. Ie pr.; K. Mollema, Scharnegoutum, bas sib, 70 p. 2e pr.; mej. U. Sijbesma, sopr. sax. en J. Veenstra, tenor-sax., beiden uit Scharnegoutum, 75 p. 2e pr.; O. Hofman, bugel, Sj. Hofman, piston en J. Gaastra, bariton, allen uit Jutrijp-Hommerts, 66 p. 3e pr.; C. Valkema, Oudega (W.), tuba, 71 p. 2e pr.; H. Bergsma, bugel, W. de Boer, bugel, mej. J. Jelsma, cor, en mej. L. Haanstra, bariton, allen uit Jutrijp- Hommerts, 70 p. 2e pr.; L. Hoekstra, Echten, bariton, 90 p. Ie pr. met lof; A. Hoekstra, Echten, bugel, 85 p. Ie pr.; H. de Jong, tuba, en S. H. Visser, trombone, beiden uit Sneek, 74 p. 2e pr.; mej. G. Glashouwer, Sneek, hobo, 75 p. 2e pr.; R. Zeilstra, Gaastmeer, bes bas, 82 p. Ie pr.; J. Rosier, bariton, en C. Hordijk, klarinet, beiden uit Sneek, 94 p. Ie pr. met lof; J. Wildschut, Gaastmeer, trombone, 82 p. Ie pr.; R. Dijkstra, Bolsward, sopr. sax. 98 p. Ie pr. met lof; S. Hóogeboom, Bolsward, tuba, 90 p. Ie pr. met lof; G. H. Hoo- geveen, cornet, en T. Gietema, cornet, beiden uit Bolsward, 83 p. Ie pr.; Sj. Kooistra, Bolsward, bariton, 80 p. Ie pr.; R. Dijkstra, sopr. sax., en S. Hoo- geboom, tuba, beiden uit Bolsward, 87 p. Ie pr.; F. van Ommen, bugel, E. van Ommen, bugel, A. Walinga, bas, allen uit Heeg, 70 p. 2e pr.; S. Leen- stra, trompet, C. van Scheltinga, trom pet, L. Blom, trombone, en J. Wild schut, trombone, allen uit Gaastmeer, 76 p. 2e pr.; kwartet Balk, 80 p. Ie pr.; trio Balk, 86 p. Ie pr.; kwintet Balk, 82 p. Ie pr.; duo Kornelis-Cnossen 82 p. Ie pr. (trompet); Cnossen, Scharne goutum, cornet, 73 p. 2e pr.; R. de Boer, fluit, 75 p. 2e pr.; mej. C. Kor- nelis, 94 p. Ie pr. met lof (sopr. sax). kunstenaarschap van deze vroegere stadgenoot groeien. Bollen’s spel was doorgaans aan de nadrukkelijke kant, van een evenwichtige dosering van het begeleidende klankenspel was nau welijks sprake. Vrijdag 2 februari t.e.m. 9 februari Tentoonstelling van werken van Jan van de Ven in het stadhuis te Sneek. Dagelijks geopend van 9-12, 14-17 en 19.30-21.00 uur, zaterdags van 14-17 uur, zondags gesk'en. Vrijdag 2 februari Sokkenbal in het Himsterhüs. te Oosthem. Band „The Triumphs”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 3 februari Friese Turnkam- pioenschappen voor jongens, meisjes, jonge dames en junior heren in de „Sneker Sporthal”. Aanvang 2 uur. Zaterdag 3 februari Toneelavond Kaatsvereniging „Sneek” met „De Reafin” in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Maandag 5 februari Maatschappij tot Nut van het Algemeen departement Sneek. Optreden van Cabaret Lure- lei in grote zaal Hanenburg. Aan vang ’s avonds 8 uur. Woensdag 7 februari Vergadering van de raad der gemeente Wymbritsera- deel in het gemeentehuis. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Jan S. Willem UITSLAGEN Tj. Volberda, Scharnegoutum, bes bas, 84 p. Ie pr.; S. de Boer, Nijland, alt, 86 p, le pr.; B. de Jong, Sneek, trommel, 80 p. le pr.; K. Beuckens, Scharnegoutum, es bas, 70 p. 2e pr.; A. de Boer, cor, en C. Clifford, alt, beiden Scharnegoutum, 74 p. le pr.; B. Gras, piston, S. Hiemstra, bariton, W. Hoekstra, piston, J. Ozinga, trom bone, allen uit Oosthem, 71 p. 2e pr.; A. Adema, Scharnegoutum, alt, 80 p. le pr.; mej. L. Damstra, cor, B. Gras, piston, W. Hoekstra, piston, allen uit Oosthem, 72 p. 2e pr.; P. de Jong, Sneek, besklaroen, en F. L. de Jong, basklaroen in bes, eveneens uit Sneek, 73 p. 2e pr.; mej. T. de Boer, Tj. de Boer, S. Sijbrandij en H. Hokwerda, allen saxofoon en afkomstig uit Oost hem, 66 p. 3e pr.; P. Kamstra, Oost hem, tuba, 92 p. le pr. met lof; W. de Wit, Sneek. fluit, 87 p. le pr.; Sj. de Boer, Oosthem, sopr. saxofoon, 97 p. le pr. met lof; P. Bakker, bugel, mej. neelsavond van groot belang is voor de goede verstandhouding tussen de per soneelsleden. Die waren in grote getale gekomen met hun dames. Jammer, dat enkelen wegens ziekte niet aanwezig konden zijn. Ook alle bestuursleden met hun dames en enkele genodigden waren gekomen. Het toneelstuk in drie bedrijven werd heel goed gespeeld. De spelers kregen een verdiend applaus. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het gezelschap „The gasbells” uit Ter- horne. Deze gezellige avond, met royale consumptie en goede sfeer, werd besloten met een stoelendans. Voor de liefhebbers was er daarna nog gele genheid om te dansen. Voor de tweede kamermuziekavond in het stadhuis bestond dinsdagavond veel belangstelling. De grote raadzaal, die zich voor dit soort concerten goed leent, was over vol. De heer R. J. Sipkens, voorzitter van de Culturele Raad van Sneek, heette de talrijke luisteraars welkom, stelde de beide co neer tge vers, Johan Kracht, eerste violist bij het Concertgebouw orkest te Amsterdam, en Tom Bollen, musicus te Utrecht, aan het publiek voor en gaf een korte toelichting op het concertprogramma. Van Mozart zijn 30 sonates voor viool en piano bekend. K.V. 304 in e-moll is een tweedelige. Beethoven liet 5 a 6 viool-en-pianosonates na. Opus 12 is een jeugdwerk. Badings 3e sonate voor solo-viool werd in 1951 geschreven en op een concours te Ge nua bekroond. Brahms’ opus 100 in A-Dur, bijgenaamd de Meistersinger - sonate, wekt herinneringen aan Wal ter’s Preislied van Richard Wagner. De executanten openden ’t program ma met Mozart’s Sonate in e-moll en speelden vervolgens Beethoven’s Sona te in D-Dur. Johan Kracht’s kwalitei ten sprongen al direct in het oog. Zijn beheersing van het onderhavige in strument is volstrekt niet aan enige twijfel onderhevig. Naar mate zijn persoonlijkheid zich nog geprononceer der en gemarkeerder zal uiten, zal het Dinsdag had het personeel van de zuivelfabriek „De Terpen” in Scharne goutum in Elim een personeelsavond. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer M. Zijlstra, had de lei ding. De toneelvereniging van Rien- ïtens bracht het stuk „De müle seit wolris hwat” over het voetlicht. De heer Zijlstra vertelde, dat de heer J. Verloop woensdag (gisteren dus) 45 jaar aan de zuivelfabriek verbonden zou zijn. In die jaren is hij van klerk opgeklommen tot assistent-directeur. Om zijn prettig karakter en hulpvaar digheid is hij alom gezien. De voorzitter schetste de jubilaris als een soort computer, waar allerlei vragen in worden gestopt en steeds het juiste antwoord uit komt. De heer Verloop werd gefeliciteerd en kreeg een grote kist sigaren aangeboden van de personeelsvereniging. De heer P. de Boer, voorzitter van het bestuur van „De 'Terpen”, wenste de heer Verloop eveneens geluk en directeur Volkerts onderstreepte dit nog eens. Hij vertelde enkele dingen uit de eerste jaren, toen de heer Ver loop als klerk voor f 2,50 per week werkte. Deze mocht een waardevol boekwerk in ontvangst nemen. „Wij hopen, dat het u gegeven mag wor den over vijf jaar het gouden jubileum te vieren”, zo besloot de directeur. Hij wees er ook nog op, dat zo’n perso- Vorige week donderdagavond hield de NCVB-afd. MIst haar maandelijkse vergadering. De heer T. de Vries van Sneek sprak over de opvoeding vroe ger en nu. Vroeger lag de opvoeding geheel in het gezin. Maar gezien de ontwikkeling buiten het gezin kregen ook de kerk en school hierin een grote taak. Bij het opvoeden moet voóral de Bijbel centraal gesteld worden. Op voeden is: de kinderen brengen tot zelfstandigheid. Ook de school heeft hier een verantwoordelijke taak. Maar deze verschuiving mag voor de ouders geen afschuiven zijn. Zij blijven uit eindelijk verantwoordelijk. De presidente, mevr. De Jong-v.d. Spoel, dankte de spreker hartelijk voor zijn mooie lezing. Zoals in het maandagnummer van dit blad reeds is aangekondigd, houdt de kaatsvereniging „Sneek” a.s. zaterdagavond 8 uur in zaal Ha nenburg weer haar jaarlijkse feest avond. Opgpvoerd wordt, door de eigen toneelgroep „De Reafin” een stuk in drie bedrijven van J. Bosga. De toneelgroep van de kaatsvereni ging verzorgt ook regelmatig feest avonden voer andere verenigingen. In het januari-nummer van haar cluborgaan laat de vereniging „Black Boys” enkele prettige gelui den horen. Zo is zij zeer verheugd, dat eindelijk de elektrische leiding naar het terrein tot stand is geko men en dat er thans licht is in de kleedkamers. In de loop van 1968 kunnen nu ook de plannen voor een goede verlichting op het oefenveld worden uitgevoerd. Ook met de aktiviteiten van de bouw van een clubhuis op het terfein gaat het naar wens. Door de Amerikaanse loterij is er reeds f .1200,in kas en de aktie gaat nog steeds door. Er zijn jongens geweest, die sneeuw hebben geruimd en de verdiensten daarvan in de clubhuiskas hebben gestort. hearre. De muzyk klonk wol sa mach- tich moai, Dümny Bruinsma iepene de joun op koartswilige wize. Dêrnei krige de dirigent, de hear S. Tiemersma, it wurd en it stokje. In pear Ingelske hymnen, 4 stikken üt ’e Valerius Suite en dan foar it skoft noch in mars en solo op ’e tuba fan de hear W. v. d. Goot, ft applaus nei de earste helte fan ’e joun wie wol fortsjinne. Nei it skoft, dat in kertier duorre en hweryn elts in kopke kofje krije koe yn it lokael, settè it korps ütein mei in mars, dêrnei in topper fan hjoed- de-dei, hwant ek de jongerein waerd net forgetten. Inkele swierdere stik- Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs t4<— per half jaar. Franko per oost f6,— per hall jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Omdat de belangstelling in het begin van de middag nog zeer gering was, kon burgemeester Van Hout, voorzitter van de Kulturele Raad van Wymbritseradeel, pas later op de middag het solistenconcours openen, dat zaterdag in het Himsterhüs te Oosthem werd gehouden. Hij sprak zijn vreugde uit over het grote aantal deelnemers. Hieruit blijkt, dat de blaas muziek in de gemeente nog springlevend is. Een grote stimulans hiervoor is de muziekschool. In ’t bijzonder heette de burgemees ter de jury welkom; deze werd ge vormd door de heren H. Pijlman uit Heeg en A. Feenstra uit IJlst. Ook richtte hij een welkomswoord aan de heer H. de Blauw, voorzitter van de Federatie Muziekverenigingen Wym britseradeel e.o, De burgemeester zei: „We kunnen genieten van een programma dat vari eert van „Obade aan een vette kip” tot „die Zauberflöte” van Mozart. Na dit openingswoord werd het pro gramma afgewerkt. Er werden zeer goede, maar ook mindere prestaties geleverd. Bij de mindere prestaties is de oorzaak hoofd zakelijk het onvoldoende beheersen van het instrument, of nervositeit. Wanneer men een instrument goed beheerst, worden punten als articu latie, techniek, dynamiek, zuiverheid, frasering enz. hoger gewaardeerd. DE „HOOFDROLLEN” Het was vooral de sopraan-saxo- foon die deze dag de hoofdrol speelde. R. Dijkstra, Bolsward; Sj. de Boer, Oosthem en Clara Kornelis, Oosterend, lieten alle drie horen, wat technisch en muzikaal mogelijk is op dit instru ment. Leuk was het te ontdekken, dat ieder z’n eigen timbre heeft. De tubasolist P. Kamstra, Oosthem, beheerst ook terdege zijn instrument. Hij liet ons mooie genuanceerde mu ziek horen. Ook de bariton L. Hoek stra uit Echten kwam tot een zeer goede prestatie. Technisch en muzikaal een prima uitgevoerde „Return”. De toon die de heer Hoogeboom, Bols ward, uit z’n tuba haalt, is voor velen een ontdekking. Ze vragen zich af hoe het kan. Een mooi uitgevoerde solo. Van de duetten wil ik noemen de heren J. Rosier, bariton, en C. Hordijk, klarinet, beiden uit Sneek. Het is merkbaar, dat deze twee heren hun instrument terdege beheersen. Een voorbeeld van wat technisch en muzi kaal mogelijk is. Verder nog R. Dijkstra en S. Hooge boom uit Bolsward. Deze heren gaven een lèuke interpretatie van de olifant en de mug. Ook het trio uit Balk kwam met een goed samenspel tot een knappe prestatie. De verdere goede en minder goede prestaties kunt u lezen in de hiervol- gende uitslag. 80 punten waren nodig voor een le prijs, 70 voor een 2e en hieronder was een 3e prijs. Met de RONO is contact opgenomen omtrent de mogelijkheid enkele van de beste solisten voor de radio te laten spelen. Ook in het Sportpark aan de Leeuwarderweg gebeurt zo het een en ander. Naarmate de verbouwing in het tribunegebouw het stadium van de oplevering van onze LSC- i Ontvangkamer (plm. 5.50 x 2 me- i ter) nadert, zo lezen wij in „De LSC’er”, komt het probleem van aankleding, stoffering, meubilering, I verwarming en verlichting sterker naar voren. Vooral de financiën spelen ook hier een voorname rol. Er wordt een beroep gedaan op de LSC-aanhang om hier daadwerke- lijke of financiële steun te verlenen. De commissie, die de actie voor een nieuw orgel in de Ichthuskerk J heeft voorbereid en georganiseerd, mag best tevreden zijn over het resultaat. De Sneker hervormden brachten met elkaar een bedrag van ruim f 12.000 bijeen in contanten en j toezeggingen. Er is bovendien een grote voorraad antiek, ds1 voor deze actie is afgestaan door wie maar 1 wat te missen had. Vermoedelijk l eind deze maand of begin maart zal dat op een zaterdag worden ge- veild. Er is heel mooi spul bij. De 1 actie begon met een tekort van ca. f 20.000 (het orgel kost in totaal ongeveer f 60.000). Het ziet er naaa- uit, dat dat tekort een stuk heen wordt gedekt door de actie. De manege organiseert’ voor de leerlingen ook bijzondere evene- menten. Zoals afgelopen zaterdag I toen men met 32 leerlingen en 10 paarden naar Vrcuwbuurtstermolen trok. De ruiters en amazones uit deze plaats waren vorig jaar in Sneek geweest; dit was een soort tegenbezoek. Bii de wedstrijden be- haalden de Snekers nogal wat sue- oessen. Volgende week dinsdag tot en met zaterdag is er weer een springcursus voor leden van de lan- I deliike rijveren:.gir;?n Streek Zuid- 1 west. Dat geldt voor het hele gebied ten westen van de spoorlijn Sneek-Sta- veren. Men kan daaruit zelfs con cluderen, dat rijksweg 10 de Friese Zuidwesthoek geen verlossing uit het isolement,- waarin dit gebied tot op zekere hoogte verkeert, zal bren gen. De dam tussen Staveren en de Kop van Noord-Holland, waarvoor Workums burgemeester mr. Van Haersma Buma deze week heeft ge pleit, zou dat daarentegen wel doen. Vooral wanneer men er een spoorlijn op aanlegt. Waarschijnlijk zouden meteen de moeilijkheden, die de NS de opheffing van de lijn Sneek-Staveren deden overwegen, daardoor kunnen worden opgelost. De vestiging van industrie in de Zuidwesthoek, met name in de kern Sneek, zou er ongetwijfeld voor ver scheidene bedrijven aantrekkelijker door worden. Voor de recreatiezoe- kendeh in het westen zou onze pro vincie in haar geheel gemakkelijker bereikbaar worden. En tenslotte zouden de Friese bv ■jemeesters wat sneller in Den Haag zijn om er te vechten voor de Friese belangen. Redenen genoeg om adhesie te be tuigen aan het plan van de burge meester van Workum. De ganzen leggen de laatste da gen een opvallende activiteit aan de dag. Bij het krieken van de och tend vliegen ze bij duizenden over de stad en van verre zijn ze te ho ren door hun gesnater. Dr. J. P. Otto vertelde ons desgevraagd, dat het waarschijnlijk voor het meren deel kolganzen zijn, terwijl er ook brandganzen tussen zitten. Nu er in het oosten en noorden van Europa weinig open water ’s, komen ze naar onze streken om hun kostje op te scharrelen. Dat gebeurt iedere winter. Ze overnachten op het wa ter, vermoedelijk het Sneekermeer en omgeving, en gaan dan ’s mor gens op de wieken om te „fourage- ren” in de landerijen in hét westen (o.a. bij ’t Heegermeer en Sloter- meer). Dat de vogels misschien door jagers zijn opgeschrikt omdat ze in zo’n groot aantal tegelijk over vliegen is volgens de heer J. T. Hendriksma (ook een vogelkenner hier ter stede) niet Waarschijnlijk. Daarvoor is hun vlucht te rustig en bovendien werden ze zondagmorgen evengoed waargenomen als andere dagen, terwijl er 's zondags niet wordt gejaagd. Dan even een klein stukje „ach ter het nieuws” van de dagbladen. In verscheidene Nederlandse kran ten stond vorige week een foto, waarop kardinaal Alfrink samen met de praeses van de generale synode van de Gereformeerde Ker ken, ds. Visser. De foto werd, zoals bekend, genomen ter gelegenheid van de ondertekening van een ver klaring inzake wederzijdse e. ken ning van de doop. Een historische gebeurtenis. Naast de praeses was nog een man te zien, wiens naam door de kranten, die wij aezien heb ben niet werd onthuld. In een t.v.- reportage maandagavond zagen wij hem weer: onze stadgenoot ds. E. N. van Loo. Ds. Van Loo is scriba in het uit vier man bestaande modera- men van de synode. Hier zijn de uitslagen van de exa mens die deze week in de Sneker ma nege zijn gehouden; dinsdag voor di ploma I, gisteravond voor diploma II. Geslaagd voor diploma I: Rolf van Hul ten, Josje van der Poel, Silvia Boks, Gjalt de Groot, Rudi Evenhuis, Wim v. d. Berg, Yke A. Veldhuis, Hilda Boks, Janneke Talsma, Robbé Evenhuis, Bieke Nauta, Bram v. Gos- liga, Nanja Dijs, Edith Dijs, Marijke v. d. Zee, Joke Zondervan, Jaap de Jong, Wietske Wiersma, Anita Luit, Herma Disse, Erie Warrink, Marieke Baarda, Michiel Tuinman, Douma, mej. A. Hettema, Kooistra, mej. J. de Jong, mej. H. Poeisz, mej. A. Beeksma, mej. G. Veldman, mej. N. Postma, J. Wie- benga, mevr. Van der Werf, mevr. De Jong, mevr. Koster, F. Krommendijk, hr. Koster, mej. V. Kars, Galt Douwinga. Geen herexamens. Geslaagd voor diploma II (met theorie): Marieke Tasma, Tineke Minkema, Bart de Boer, Joke de Boer, Anita Haga, Santje Roghair, Nanja Dijs, Nien Basser, Tuul Beerman, An neke Bakker, mevr. Gaastra, Jeanet Beerens, Richtje Arema, Paul Heida, Harmen Grunstra, mej. G. Hiemstra, Jaap Greydanus. Zes herexamens, welke vrijdag wor den afgenomen. In onze krant van maandag stond een berichtje over het overlijden van de oudste inwoner van Sneek. De vraag rijst wie thans de oudste is. Wel, dat is mevr. Jellema-Land- man, bewoonster van rusthuis Tha- bor. Zij is 97 jaar. Wanneer er op eenzelfde avond diverse vergaderingen worden ge houden of andere gebeurtenissen plaatsvinden, is de kans groot, dat het bezoek aan één of meer van deze evenementen er onder 'lijdt. Afgelopen vrijdag hielden de sküt- sjesi’ers hun feestavond, het man nenkoor Edoza gaf zijn zanguit voering. in de sporthal werd ge bokst. Jeugd en Muziek had een muzikaal poppentheater laten aan rukken en in het bijgebouw van de Ichthuskerk was een Israël-avond. Je hebt natuurlijk in het bezoek een bepaalde selectie, maar er zul len mensen zijn, die voor een moei- lijke keuze komen te staan. En de krant moet ook maar zien mensen 1 te vinden die van de gebeurtenis- sen verslag geven. Dat alles zou voorkomen kunnen worden doop van tevoren overleg te plegen over de data. Een a^endabureau zou geen overbodige luxe zijn. Het pleit is al gewonnen, schrijft ons de 72-jarige heer Klaas Dijkstra in Hilversum, Sneker van oorsprong. Voor drie weken schreven wij over hem in deze rubriek: „de man die nog steeds in de platte aarde ge looft”. De heer Dijkstra schreef ons terug: „Dat dit echter méér dan een „geloof” is, gelooft u wellicht niet, wordt ook niet van u ver- langd. Maar ondergetekende is van mening dat het pleit dat we geen tegenvoeters hebben al gewonnen is. En dit op grond van het feit dat 1 zijn maanspiegel-theorie, in zijn werk „Pleidooi voor de platte aarde” gelanceerd, door satellieten overge- i seinde foto’s van aardfasen werd bevestigd”. En om deze bewering kracht bij te zetten stuurde de heer Dijkstra ons afschriften van inge- zonden stukken in bladen „in hét westen des lands”, waarin zijn theo rie werd verdedigd. Wie weet krijgt hij, zoals eens Galileï (die op het idee kwam dat niet de zon om de aarde, maar de aarde om de zon draaide), nog eens gelijk; Tegenvoeters of niet, de communi catie tussen de groepen mensen, die onze aarde (bol of pannekoek) be volken, blijft een belangrijke zaak. De verbindingen tussen Friesland en de rest van ons land zijn van groot belang voor de ontwikkeling van ons gewest. Waar zouden we zijn zonder de Afsluitdijk? Zonder dé 1 spoorwegen? Zonder onze rijks we- 1 gen? Het is dan ook voor de pro- vincie als geheel belangrijk, dat er in de toekomst een snellere ver- binding tot stand komt door de I IJsselmeerpolders (rijksweg 10) met het westen. Ook al zal men van Sneek naar Amsterdam dan altijd nog sneller over de Afsluitdijk kun- nen rijden. ken waerden ófwiksele troch solisten. De hear J. Wildschut spile trombone, de hear E. Atsma, in aid-lid, spile sopraan-saxofoon en de hear R. Zeil stra de swiere B-bas. De solisten hiene bigelieding op it oargel fan de hear Tiemersma. It wie in fijne heechsteande joun, kaem prachtich ta syn U* fc

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1