Chr. Technische school klaar voor mammoetwet Christelijke u.t.s. kan eindelijk beginnen illende stijl Schilderes Jeanne Bieruma Oosting: in korte tijd werk van vcrscL Si IJLST W YMBRITSER A DEEL Waterpoort-krabbels Willi van en Jongens- en meisjesstad dit jaarvan 8-12 en 15-19 juli Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD GLG IS Tentoonstelling in Fries Scheepvaart Museum n E. Schoorsteenbrandje in Nijezijl Bijna j 14.000 in hele Zuidwesthoek f 160,— 116,50 110,50 273,65 158.— 169,15 692,06 136,50 377,10 3721,10 klaar zijn en vermoedelijk na de grote vakantie in gebruik wor- Vrijwilligers gevraagd om leiding te geven Proces-verbaal voor joyriding niet brommer Het Sneeker Nieuwsblad is een Donderdag 22 febr. 1968 Lichte schade door botsing onder Folsgare de scholen officieel zullen wor- l’ l’ I ■l I I 'l 1 l' l' I I I Wie was getuige van ongeval op rijksweg 43? DAF moest uitwijken voor tegenligger, gevolg: zware schade Ruim 5900 voor in Sneek 123e jaargang nr 16 aecotnbtneerde uHaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en door aanneming smaatschappij Friso N.V. gebouwd. Dat houdt Naam verandert in m.t.s. af°dg VouXndea%eS E3 Totaal s 11 aan het blijkt te waarderen, zal dit aan- door de Stichting Geestelijk en Li- komen. Maar om verschillende re- wis- pro- Want het is vooral deze dienst- wilden geven, in tentoonstelling digd aan de eigenaar teruggegeven. Haarlemse OOK AFD. BOUWKUNDE Er zal behalve de twee genoemde Twee jaar later dan aanvankelijk de bedoeling was, zal het dan nu wezen met de christelijke uitgebreid technische school in Sneek. Eind augustus of begin september hoopt men te beginnen met twee afdelin gen, elektrotechniek en werktuigbouwkunde. Het ligt in de bedoeling van elke afdeling twee eerste klassen te vormen. Samen dus vier klas sen en dat komt neer op ongeveer 100 leerlingen. kend. De Gerbrandyschool dankt haar naam aan de man, die his- Dit is de „Professor mr. P. S. Gerbrandyschool” aan de Fries wijkstraat. Een nieuwe zesklas- sige christelijke lagere school. Het gebouw is nagenoeg gereed, alleen moeten hier en daar nog wat puntjes op de i’s gezet wor den. In april na de Paasva kantie zal meester S. J. de Boer er met zijn ca. 190 kinde ren in trekken. Thans maken zij gebruik van de (openbare) Bol- werkschool, als gevolg van het VORMING Aan het begin van de vergadering wees voorzitter Tj. Nooitgedagt op het van ver- met een bromfiets. De jongen had deze van een parkeerterrein weggenomen. Verschijnt MAANDAGS ïd DONDERDAGS Santooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half laar. Franko per post f6,— per half Jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het slot van het eerste deel van de t.v.-uitzending „1 op 12” maan- Gistermiddag om een uur of een werd de Sneker brandweer gealar meerd voor een schoorsteenbrandje in de woning van E. Damstra te Nijezijl. De brandweer, die spoedig aanwezig was, wist het vuur tot de schoorsteen te beperken. Er was meer waterschade dan brandschade. De heer Damstra was verzekerd. De stroom werd toen weldra min- van ons allemaal. Dat betekent dat der. Om de mensen in het post kantoor in de gelegenheid te stellen m De gemeentepolitie van Sneek heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de Bij haar olieverfschilderijen vinden 17-jarige, J.L. „ter zake van joyriding we enkele werken, die het Oosterpark ,'"J (waar zij dicht bij woont) tot onder werp hebben, waarbij vooral de grijze Het voertuig is inmiddels onbescha- tinten de bovenhand hebben en er een digd aan de eigenaar teruggegeven. belang van de vorming van de leer lingen voor hun latere leven. Waarom komen de jongens hier? Om dikwijls verschillende redenen. Als ze na een paar jaar de school weer verlaten is er veel gebeurd. Op de school worden vanuit onze christelijke levensovertui ging hun problemen benaderd, aldus de heer Nooitgedagt. Hij vond het nog wat te vroeg om nu al afscheid van directeur A. GerritS te nemen. De komst van de nieuwe direc teur, de heer G. J. van der Schouw, wordt met vertrouwen tegemoet gezien. Hij wees er tenslotte op, dat de school als gemeenschap iets van het licht van Jezus Christus aan anderen kan door geven. stuk menselijk leed, buitenstaander niet is den. Al te lang hebben ouders Jeanne Bieruma Oosting, een be kende naam in onze hedendaagse schil- derswereld. Zij heeft vooral op gra fisch gebied veel roem geoogst, maar is daarnaast een uitstekend, schilderes gebleven. Haar opleiding begon aan de II—1—Kunstnijverheidsschool, ƒ5914,56 De andere plaatsen (in alfabetische volgorde): Bakhuizen f 245,Balk f 505,23; Bozum f 178,05; Heeg f 345,70; Hindeloopen f 564,15; Jutrijp-Hom- merts f 531,Koudum f 727,95; Oos- terend f 236,94; Oppenhuizen f 124,35; Oudega (W.) f 75,10; Oudemirdum f 123,50; Scharnegoutum f 320,71; Sloten f 254,60; Staveren f 423,25; Sijbrandaburen f 30,Warns f 323,25; Woïnmels f 908,35; Workum f 1157.60; Woudsend f535,87; Ijlst f 278.98. To taal f 13.804,14. SNEEKER NIEUWSBLAD Op rijks(ongevallen)weg 43 ge beurde gisteravond om kwart voor zes bij de afrit naar Folsgare nog een on geval. Mej. G. A. uit Folsgare stond met haar VW op de rijksweg voorge sorteerd om linksaf te slaan in de rich ting van haar woonplaats. De achter haar rijdende Mercedes ging haar voorbij, maar de daarachter rijdende Fiat botste tegen de VW. Deze auto werd bestuurd door de heer M. J. R. uit Wolsum. Niemand werd gewond en ook de schade viel wat mee. Sinds dinsdag 20 februari is in het Fries Scheepvaart Museum aan het Kleimand een tentoonstelling te zien van schilderijen, aquarellen en lino’s van Jeanne Bieruma Oosting. Deze schilderes, die 5 februari j.l. haar 70ste verjaardag vierde, werd in Leeu warden geboren en bracht haar jeugd jaren door in BeetsterzwaagTer ge legenheid van haar verjaardag werd zij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en werd deze tentoon stelling georganiseerd. Deze was eerst in de Prinsentuin te Leeuwarden te bezichtigen en is nu dan tot en met 9 maart in Sneek te zien. evenwel pas als de nieuwe school klaar is. De m.t.s., die men niet moet zien als een verlengstuk van de l.t.s., leidt op voor functies als b.v. elektrotechnisch tekenaar, tekenaar-constructeur, op zichter, werktuigbouwkundig teke naar enz. De leerlingen worden ver wacht van ulo-scholen, middelbare scholen en lagere technische scholen. Het ligt in de bedoeling, dat er straks een gezamenlijke advertentie ver schijnt voor de scholen in Sneek, Drachten en Leeuwarden, waarin toe komstige leerlingen worden opgeroe pen. We zijn niet bang voor het bet^t, dat mammoet heet, zo begon de heer De Jong. Hij legde uit welke vormen van onderwijs er straks zullen zijn. Hier gaat het om het beroepsonderwijs en in deze afdeling speciaal om het l.t.o. (lager technisch onderwijs). Belang rijk is het brugjaar, dat elke school voor v.o. (voortgezet onderwijs) krijgt. In dat jaar kunnen de leerlingen zich nog oriënteren. In het lessenpakket is een groot aantal lessen, nl. 23 van de 30 of 32, gelijk voor alle scholen voor beroepsonderwijs. Ieder type geeft aanvullende lessen, die bij de soort school passen. Maar dat mogen geen beroepsgerichte vakken zijn. Wel al gemene handvaardigheid. Zo krijgen de leerlingen de mogelijkheid om zon der achterop te raken te veranderen van school. B.v. van technische school naar landbouwschool of omgekeerd. Ook kunnen zij in het algemeen zon der bezwaar van de m.a.v.o. (verge lijkbaar met de tegenwoordige mulo) naar het beroepsonderwijs of omge keerd. In Sneek bestaan plannen om te ko men tot een scholengemeenschap. DRIE GROEPEN dromerige werking is, met daarnaast stillevens en bloemen, die forser opge zet zjjn en ook kleuriger zijn. Prachtige warme tinten worden dan gebruikt. Zoals reeds gezegd, kunnen we bij de aquarellen hetzelfde onderscheid ma ken. Er hangt een poëtisch geaquarel leerde vaas met voorjaarsbloemen, in zeer zachte tinten gehouden, naast een lineair, vrij fors en in donkere tinten gehouden stilleven. Beide erg mooi. De lino’s doen bijna allemaal erg koel aan. En een deel ervan lijkt meer bestemd als ontwerp voor een stof- druk dan bedoeld als kunstuiting. Technisch is dit werk bijzonder knap, maar op een paar uitzonderingen na weinig boeiend. Fijn dat deze Sneek te zien is. l' l' l' l' I I I I I I I I I 'l I I I I I l' l' f I I i 'l I l' l' UITBREIDING Mr. Y. N. Zeyl, secretaris, gaf een toelichting op het jaarverslag. Het aan tal leden verminderde in 1967 met 15 tot 452. Het bestuur kwam een aantal malen bijeen en overlegde o.m. met de besturen van de chr. technische scho len te Lemmer en Koudum over uit breiding van de school met enkele af delingen (o.m. motorentechniek en ito, is individueel technisch onderwijs). In Koudum en Lemmer is men daar evenwel wat huiverig voor, omdat er uit die plaatsen dan waarschijnlijk leerlingen naar Sneek zouden gaan. Uiteindelijk heeft Lemmer zich toch achter het voorstel gesteld. Van Kou dum wordt nog bericht verwacht. De heer De Jong kreeg lof toege zwaaid voor de manier waarop hij de heer Gerrits tijdens diens ziekte heeft vervangen. Later wees de heer De Jong er op, dat de medewerking van het personeel hem dit mogelijk heeft gemaakt. Het aantal leerlingen daalde even eens en wel met 9. Op 31 december j.l. waren er 370. Bijna 65 procent daar van komt uit de Zuidwesthoek, meer dan 31% zelfs uit de gemeente Wym- britseradeel. Het merendeel is her vormd; n.l. 201; er zijn 141 gerefor- er 5 waar Mesquita haar leermeester was. Zij ging daarna naar de Haagse Aca demie (leerling van Albert Roelofs en van Konijnenburg) en vervolgens naar Parijs, waar zij studeerde onder Stan ley Harper en de knappe kopergraveur Joseph Hecht. Zij werkte in Italië en Parijs. De tentoonstelling in Sneek bestaat uit 16 olieverfschilderijen, 10 aqua rellen en 12 lino’s. Al het werk is in 1966 en 1967 gemaakt. Juist omdat het binnen zo’n betrekkelijk korte tijd tot stand kwam, valt het op, hoe verschil lend de stijl van werken bij haar kan zijn. Er zijn schilderijen en aquarellen, die een sterke lineaire werking hebben, terwijl andere meer dromerig en poë tisch lijken. De groepscommandant van de Rijks politie, groep Wymbritseradeel, te Sneek (Oosterdijk, telefoon 05150-2060) zou graag zien, dat de inzittenden van een Volkswagenbusje (twee personen), die waarschijnlijk getuige waren van het ongeval, dat in de nacht van zon dag op maandag j.l. op rijksweg 43 onder Uitwellingerga plaatsvond, zich bij hem meldden. Zoals bekend kwam bij dit ongeval de Sneker aannemer U. Douma om het leven. Gistermorgen hield een inhaler op rijksweg 43 ter hoogte van het Prin ses Margrietkanaal onvoldoende reke ning met tegenliggers. Het gevolg was, dat een DAF-personenauto, bestuurd door zuster F.S. uit Sneek, moest uit wijken. De auto kwam met de rechter wielen in de zachte berm en sloeg over de kop. Gelukkig kreeg niemand letsel, maar de wagen werd zwaar bescha digd. De tegenligger was een Opel, be stuurd door F. de B. uit Zaandijk. Deze reed in de richting Heerenveen. meerden. Opmerkelijk is, dat roomskatholieken op school zijn. Van het aantal, dat met een getuig schrift vorige zomer de school verliet gingen er 25 naar de u.t.s. NIEUWE NAAM Unaniem besloot de vergadering om, op ^voorstel van het bestuur, de scihoolschoonmaaksters mevr. Remery en mevr. Huitema, die beiden langdu rig ziek zijn, een fruitmand te sturen. Penningmeester J. Speelman gaf een toelichting op de financiën. „Het gaat goed, ’t kan niet beter”, merkte hij op. De voorzitter had uitgerekend, dat een leerling per jaar ca. f 3000 kost, ’t Is heel wat, maar daar krijgen ze ook heel wat voor, meende hij. Tegen het voorstel om i.v.m. de in voering van de mammoetwet de naam van de vereniging te veranderen in „Vereniging voor Christelijk Technisch Onderwijs te Sneek” had niemand be zwaar. Deze verandering is nodig omdat de wet de benaming nijver heidsonderwijs niet meer kent. De heren G. Adema en J. Speelman, beiden aan de beurt van aftreden, werden op „democratische” wijze in het bestuur herkozen. Na het brugjaar komt de keuze van de vakrichting. Vergelijkbaar met wat op de chr. technische school in Sneek al een aantal jaren wordt toegepast, nl. de A-, B- en C-stroom (verschil lende begaafdheid), zullen er straks drie groepen zijn: een T-groep, die meer talen en kunde krijgt <T=Theorie); een Pl-groep, die een normaal gramma volgt (P=Praktijk); een P2-groep, die minder talen en wis kunde krijgt en meer praktijk. Het totaal aantal lessen wordt straks minder. Ook moeten de leerlingen exa men afleggen. Nog even een kleine aanvulling op ons stukje, vorige week in deze rubriek, over de „begrafenis” van de oude, mijnenveger in de Geeuw. Bij wijze van proef zijn de loket- Behalve de Sneker brandweer weer- beambten in het postkantoor sinds den ook de mannen van de Provin- maandag herkenbaar aan een naam- ciale Waterstaat zich dapper bij dit In het Sneker postkantoor, één plaatje, dat op de balie is geplaatst, koude karweitje.'Het wrak lag im- van de ca. 5000 in ons land, die be- Sneek heeft hiermee een noordelijke mers in provinciaal vaarwater. Ere langeloos medewerking verleenden primeur; de andere plaatsen die wie ere toekomt. De televisie-actie ten bate van de geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen, maandagavond gehouden, heeft in Sneek ruim f 5900 opgebracht. De Friese Zuidwesthoek bracht in to taal bijna 14.000 bijelkaar. Dat werd gisteren gestort op postrekening 3333 t.n.v. de Stichting Actiecomité G.L.G. te Den Haag. In de verschillende plaatsen, die ressorteerden onder het postkantoor Sneek, was de opbrengst als volgt: SNEEK: Mr. Visserschool Epema-skoalle, IJsbr. Th. v. Aquinoschool Bonifaciusschool Conventschool Looxmaschool Sperkhemschool Kon. Emmaschool P. Bakkerschool Postkantoor Voor de christelijke technische school in Sneek verandert er niet zo veel door de invoering van de z.g. mam moetwet, officieel Wet op het Voort gezet Onderwijs, per 1 augustus a.s. We zijn er al een paar jaar op inge speeld, aldus de heer Tj. de Jong, adjunct-directeur, in zijn inleiding op de ledenvergadering van de Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs, dinsdagavond in de kantine van de l.t.s. Met nog prettige herinneringen aan het in 1967 zeer geslaagde jongens- en meisjeskamp het succes was voor een belangrijk deel te danken aan het prachtige weer is de Commissie Vakantie-Ontspanning „Jongens- en Meisjesstad” in Sneek voornemens in de aanstaande zomervakantie opnieuw een dergelijk kamp te houden, name lijk van 8 t.e.m. 12 en van 15 t.e.m. 19 juli. Indien het gemeentebestuur Sneek de nodige medewerking leent, zal op het ijsbaanterrein aan de Leeuwarderweg weer een tenten kamp worden gehouden. De jongens en meisjes van plm. 9 tot 12 jaar die dit willen zullen hier een groot deel van de dag doorbrengen. De commissie zal zich beijveren om voor de jeugd weer een aantrekkelijk vakantieprogramma samen te stellen. Gedacht wordt aan bustochten, filmvertoning, het houden van vis- en voetbalwedstrijden, een kampvuur en andere evenementen. Hoewel een deel van de schooljeugd er in de vakantie met de ouders op uit trekt, blijft óók voor deze jeugd nog een periode van minstens drie weken over, die zij binnen de gemeentegren zen moet doorbrengen. Voor de kin deren die in het geheel niet met vakantie gaan is het door de commis sie ter hand genomen jeugdvakantie- werk echtei' in de eerste plaats be doeld. Het doorgaan daarvan staat of valt echter met het verkrijgen van voldoende leiders en leidsters. Daarom zal een beroep worden gedaan op de scholen, die ook vorige jaren in dit opzicht actief wa”en, hun medewer king te verlenen bij het werven van vrijwilligers voor de leiding. Ér bestaat goede hoop, dat het be nodigde aantal leiders/-sters van plm. 30 per week beschikbaar zal komen. Voor hen, die zich gedurende één week (maandag t.e.m. vrijdag) of beide we ken willen inzetten om de jeugd (maar ook zichzelf) een goed bestede vakan tie te bezorgen, bestaat de gelegenheid zich als leider of leidster op te geven bij de secretaresse van de commissie, mevr. G. Hoffmann-de Jong, Nijlan- derhemstraat 7, Sneek, tel. 5206. Aan ouders van schoolgaande kinde ren de actie, wachtten tien man voor deze proef zijn uitgezocht zijn: personeel (vrijwilligers) op de men- Breda, Rotterdam, Den Haag, Be- tekort aan lokalen. De nieuwe sen, die geld kwamen brengen. On- verwijk, Haarlem, Alphen aan de school is in z.g. repetitiebouw geveer een maand geleden was men Rijn en Den Helder. Als het publiek door de Stichting Geestelijk en Li- het blijkt te waarderen, zal dit aan- chamelijk Gehandicapten benaderd, tal worden uitgebreid. In onze stad Natuurlijk werd de medewerking heeft men al enkele leuke reacties in, dat het net zo’n school is als toegezegd. Een moment is er zelfs gehad. Deze opheffing van de ano de Groen van Prinstererschool. sprake geweest, dat een camera- nimiteit van de beambten past ge in de Noorderhoek (Jancko Dou- ?Ioeg naar de Waterpoortstad zou heel in de geest van deze tijd, een komen. Maar om verschillende re- geest van openheid. De klant weet denen werd Drachten gekozen. Een met wie hij heeft te doen. Daar- Postschool’'. Die zal iets later vergadering moesten, kwamen als en de juffrouw of meneer achter het eersten al om een uur of zeven loket a.h.w. kleiner. De laatste heeft hun gaven in de grote postzak de- nu ook zijn eigen naam op te hou- - poneren. De hele avond „druppelde” den. Hetgeen een aansporing kan den genomen. De data waarop het wat door, maar de grote stroom zijn tot een prettige dienstverle- kwam om goed half tien, na het ning. den geopend'zijn nog niet be- eerste deel van de uitzending. De - - - - - PTT-ers kregen het toen druk met tellen. Ook het aantal mensen werd verlening, die het staatsbedrijf van geteld, zódat later een gemiddelde de PTT onderscheidt van een be- torie heeft gemaakt als minis- kon worden vastgesteld. Om 10 voor drijf in de particuliere sector. Op ter-president gedurende de 2e 10 was er al meer dan f 2000 geteld, de keper beschouwd is het eigendom we er gewoon recht op hebben, dat ons de grootst mogelijke service wordt verleend. En dat probeert de voorzitter van de Sneker school- had een Sneker handelaar in radio- PTT nu ook te doen. Om de wacht- vereniging. en t.v.-toestellen 1 t.v.-toestel beschikbaar gesteld. De actie mag dan indruk hebben dagavond zal ongetwijfeld op velen gemaakt, het resultaat in cijfers is een diepe indruk hebben gemaakt, bepaald niet om over naar huis te Men werd geconfronteerd met een schrijven. Voor onze stad was de .,..1. -i-.j, voor de opbrengst ruim f5900 en dat is nog te doorgron- geen kwartje per persoon. Dat ligt 2":k.s van niet aan de mensen die spontaan geestelijk gehandicapten kinde- naar het postkantoor of de scholen ren die sinds de geboorte of door kwamen. Zij zullen wel goed in de ziekte of ongeval het stempel zwak- beurs getast hebben, want men loopt zinnig meekregen min of meer niet zo gauw met één gulden of in het verborgene hun probleem minder door weer en wind. Het ge moeten verwerken. Hun moeilijkhe- middelde wordt gedrukt door al die den kwamen door de t.v. ineens in mensen, die thuis zijn gebleven, het volle licht van de publiciteit. En Daaruit volgt, dat deze manier van daarmee kregen de gezonden de ge- aanpak toch niet de meest effectie- legenheid zich even te bezinnen op ve is om een hoop geld bijelkaar te hun zeer betrekkelijke eigen krijgen. In de buitenwijken van de gezondheid en hun verantwoorde- stad zullen vast mensen zijn die lijkheid voor de zwakkeren. Er werd eigenlijk wel Wat wilden geven, nu eens niet geld gevraagd voor het maar om welke reden dan ook rustig verre India of het nog verdere Viet- thuis zijn gebleven. Het haalt mis nam of Korea (waarvoor natuurlijk schien niet zoveel uit, maar voor ook moet worden gegeven), maar hen volgt hier nog even het giro- voor mensen vlakbij, misschien in nummer: 3333. de zeer naaste omgeving. Daardoor sprak deze goede actie nog meer aan. Slechts een gering aantal ouders en leden had gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de ledenvergadering/ ouderavond. Zij luisterden aandachtig naar de „les”, die de heer De Jong gaf over de veranderingen, die de wet voor de school tot gevolg heeft. WIJ ZIJN NIET BANG De leerlingen zullen in het derde wordt geadviseerd bij het maken van bedrijven. wereldoorlog, toen onze rege ring in Londen zat. Prof. Ger- brandy was van 1919 tot 1926 het t.v.-programma geheel te volge belangeloos een tijden zoveel mogelijk te beperken kan men thans de hele dag terecht voor geldhandelingen, zelfs tot 7 uur ’s avonds. Deze nieuwe regeling blijkt in een behoefte te voorzien, vertelde ons de directeur, de heer J. B. Modderman. Veel mannen gaan nu na het werk nog even hun post zaken af doen. Voor de mensen in het postkantoor betekent het een spreiding van de handelingen over de hele dag. Vooruitlopend op een mogelijke koopavond is het kantoor op vrijdag zelfs tót half negen open. Ook dit voldoet prima. Voor spoed zaken kan men tenslotte ook nog te recht, alleen moet dan voor geld handelingen twee kwartjes extra recht betaald worden. In de Zuid westhoek geldt deze zaterdag-open- stelling alleen voor Sneek, Balk en Workum. „We hebben nóg wel een paar wensen”, zei de heer Modder man, „maar we zijn op de goede weg”. Tegelijkertijd zal er, volgens de plan ning. worden begonnen met de bouw van het schoolgebouw. Dit maakt deel uit van eerf plan voor seriebouw, dat 25 soortgelijke scholen omvat (o.a. ook Drachten). De werkplaatsvleugel zal, alweer volgens de planning, in septem ber 1969 gereed zijn en de hele school medio 1970. De school komt in het be stemmingsplan Tinga (ten westen van de Lemmerweg). VOORLOPIGE HUISVESTING Voorlopig zal de nieuwe school, die als gevolg van de invoering van de mammoetwet de naam middelbaar technische school krijgt we spreken dus in ’t vervolg van m.t.s. voor wat de praktijk betreft worden gehuisvest in de chr. lagere technische school. Voor de theorielessen wordt nog om gezien naar een ruimte in de stad. Vier theorielokalen en een tekenlokaal staan er op het verlanglijstje. Nagegaan wordt wat de mogelijkheden zijn na het gereedkomen van de nieuwe chr. la gere school aan de Frieswijkstraat. De heer A. Gerrits, thans directeur van de chr. l.t.s., treedt met ingang van 1 mei a.s. in functie als directeur van de m.t.s. Hij werd reeds in 1966 be noemd. Als zijn opvolger voor de l.t.s. werd benoemd de heer G. J. van der Schouw. Volgens (het nieuwe systeem wordt de m.t.s. vierjarig. In het oude systeem kon de mulo-leerling er drie jaar over doen; dat wordt nu vier jaar. De lts-er deed er al vier jaar over en dat blijft, gelijk. Het nieuwe systeem omvat 34 lesuren per week (het oude 40). De toelatingsvorm blijft gelijk. De lts-ers worden dus niet gedupeerd door de wijzigingen i.v.m. de mammoetwet. -- - De leerlingen zullen in het derde in de leeftijd van 9 tot 12 jaar ieerjaar stage lopen in verschillende hun vakantieplannen rekening te hou den met de hierboven genoemde data van de vakantieweken voor de jeugd. nimiteit van de beambten past ge- &viueii. iviaar urn versernuenae re- geest van openheid. De klant weet wamasit aai) Komt er nog zo denen werd Drachten gekozen. Een met wie hij heeft te doen. Daar- een: Dat wordt de „Johannes paar oudere mensen, die naar een door wordt de afstand tussen hem V? n I I I I I I 7 s e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1