Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs te Sneek opgericht Chr. gymnastiekclub „Nea us Nocht” te Oosthem had mooie uitvoering Nieuw gereformeerd jeugdcentrum in Ijlst agenda""] it* en van a en voor anderen naar Openstaan J IJLST W Y M BRITS ER A DEEL GEVOLG VAN MAMMOETWET Jutryp-Hommerts noodzake- 111 hat plannen foar feest Man sprong te water om kind te redden Bestaande vereniging voor chr. m. en v.h.o, wordt opgeheven Rauwerderhem krijgt gemeentelijk streekblaadje Dorpsbelangen Oosthem had ledenvergadering met dia's Foriening „Oranje” Samenwerking lijk tussen dorpen Rauwer derhem Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Streekverbeterings- commissie hield voorlichting Automobilist onder invloed veroorzaakte schade EERSTE GRUTTO’S Z/./V ER WEER Uitvoeringen Krite Snits op 26 en 27 maart Oud-Sneker slaagde aan Amerikaanse universiteit en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 26 februari 1968 Geslaagd 1 123e jaargang nr 17 Hef Sneeker Nieuwsblad is een aecotnbtneerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT L Verschijnt MAANDAGS 2D DONDERDAGS iVantoor «zoor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 telefoon 05150 3005 Redacteur H. A de Boer telefoon 4091 Het is de Krite Snits niet mogelijk om de uitvoeringen op 6 en 7 maart doorgang te laten vinden. Als nieuwe data zijn thans vastgesteld dinsdag 26 en woensdag 27 maart. voor het di- het vertellen Woansdeitojoun haldde de foriening „Oranje” to Jutryp-Hommerts harren ledenjoun. Sa ’t de forwachtingen al wierne, kamen der net folie leden. op ein s e l tr it n n- ial af e- in s- 0- 'TS de n- g l- zr r, ig le Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,— per half laar. Franko per oost f6,per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. den. Het bestuur moet uit tenminste 9 leden bestaan en er zal naar gestreefd worden zoveel mogelijk de verschillen de protestantse kerken die werkzaam zijn in Friesland hierin naar redelijk heid te vertegenwoordigen. Na enkele kleine wijzigingen werden de statuten aangenomen. Daarmee was de nieuwe vereniging opgericht. Dit is nog geen scholengemeenschap. Het voorlopige bestuur bestaat uit de heren S. Akkerman, E. Blok, U. de Boer en U. A. Faber (voorheen het be stuur van de vereniging voor christe lijk schoolonderwijs) en de heren J. D. Kooi, J. Miedema, dr. Y. Schaafsma en ds. M. v. d. Leun uit Workum. De laat- sten vormden het bestuur van de ver eniging voor christelijk mho en vho. LAGE CONTRIBUTIE jongemannen de rust verstoorden. Dat was voor leider en gymnasten erg hin derlijk. De voorzitter bracht tot slot dank aan alle medewerkers; in het bij zonder aan mej. Tjerkstra en de heer Douma, voor het vele werk dat door hen voor de vereniging in het afgelopen jaar is gedaan. Als blijk van waarde ring werd beiden een enveloppe met inhoud aangeboden. Met gezamenlijk zingen werd deze mooie avond geslo ten. De door de Streekverbeteringscom- missie in de ruilverkaveling „De Sneeker Oudvaart” te Gauw en Rau- werd gehouden besprekingen genoten een goede belangstelling. Er werd een overzicht gegeven van de vorderingen van de reeds verrichte werkzaamhe den, een inzicht verstrekt over in uit voering zijnde werken en iets meege deeld over de verdere planning. Onze oud-stadgenoot K. J. Reitsma is aan de Cornell-university te Itaca, in de Amerikaanse staat New York, geslaagd voor de graad master of science. De heer Reitsma studeerde ruim een jaar geleden af aan d- TH te Delft. Als 22-jarige slaagde hij toen cum laude voor metaalkundig inge nieur. Er kwamen vele en uiteenlopende vragen van de aanwezigen. Vele vra genstellers moesten worden verwezen naar de z.g.. wenszittingen van de plaatselijke commissie, o.a. te Ra"werd; daar kan ieder zich vervoegen met be paalde vragen en verzoeken om na dere informatie. Het te Gauw door de heren Hee- ringa en van Meeteren en te Rauwerd door de heren J. de Vries en Laver- man gesproken woord werd met kaarten nader verduidelijkt. In beide dorpen gaf drs. L. H. Mulder van het Provinciaal Opbouworgaan een nadere kijk op de toekomstmogelijkheden, waarbij in het zogenaamde Dorpenplan van de Prov. - Planologische Dienst de beide dorpen Scharnegoutum en Irn- sum als n eer zelfstandige dorpen worden gezien. De omliggende kleinere dorpen kunnen zich hierop min of meer richten. SNEEKER NIEUWSBLAD Aan de chr. opleidingsschool voor kleuterleidsters slaagden ploma chr. pedagogiek en van een bijbelverhaal in de kleuter school, uit onze omgeving de dames T. Bruinsma, Wolsum, D. Falkena, WoudsencT B. Postma, Oppenhuizen, S. Reitsma, Wolsum, W. Koopmans, Ab- bega, en J. A. Veninga, Oosthem. Het viel enkele aanwezigen op dat de contributie zo laag is. Het voorstel van het voorlopige bestuur was deze op f 2,50 vast te stellen. „Hiermee kun nen we natuurlijk lang niet rondko men”, aldus voorzitter Schaafsma. Maar de vereniging krijgt hopelijk nog wel andere financiële bronnen waaruit zij in de toekomst kan putten. „Ik denk hierbij aan rijkssubsidie, giften van begunstigers enz.” De statuten, met de notulen van de vergadering van donderdagavond, zul len opgestuurd worden om de konink lijke goedkeuring te verkrijgen. De heer Faber kon om ongeveer half elf de avond met dankgebed sluiten. De ledenvergadering van Dorpsbe langen te Oosthem werd in ’t Himster- hüs gehouden. Daarbij was ook de heer E. Faber van Scharnegoutum uitgeno digd. De voorzitter opende de vergadering met gebed en heette allen hartelijk wel kom. Graag had hij de opkomst wat groter gezien. Daarna gaf hij een over zicht van verschillende zaken, die in de belangstelling staan, o.a. dat dé Schatting naar Heeg te zijner tijd ver breed wordt. De plannen zijn al ver gevorderd. De secretaris gaf een verslag over het afgelopen jaar en een heel over zichtelijk verslag van de reis van ou den van dagen. De penningmeester bracht verslag uit over de financiën. Er was een batig saldo. Ook de kas van de ouden van dagen vertoonde een batig saldo. Wegens vertrek van A. Nijdam werd de heer H. Veninga in het bestuur ge kozen. Deze nam de benoeming aan. De rondvraag leverde nogal wat op; o.a. kwam de slechte straatverlichting in Oosthem ter sprake. Ook Nijezijl kan nog verbeterd worden. Aardgas wi1 men ook in Oosthem zien te krij gen. Enkele vragen handelden over bestemming van bouwgrond. De heer Faber kreeg hierna gele genheid zijn dia’s te vertonen. Prachtig mooi waren ze. Bekende plaatsen en mensen waren te zien; de natuuropna men waren schitterend. De voorzitter bracht dank aan de heer Faber voor het vertonen van de dia’s, maar vooral voor het werk en de moeite om ze te maken. De secretaris, de heer Abma, sloot deze gezellige avond met dankgebed. De eerste grutto’s zijn al weer ge zien: op 13 februari een paar bij het Tjeukemeer door de heer P. Bok; 15 februari drie onder Beetgum, die luid roepend achterelkaar aan vlogen (T. Louwrink, Drachten) en 20 febr. één bij de Saiterpolder onder 'rrtena (H. Bijlsma). De grutto, bij ons de skries, is een echte zomervogel, nog meer dan de kievit. De allereersten, een paar voor lopers, komen vaak in februari al te rug uit Zuid-Europa en Afrika. Ze ma ken de reis langs de kusten van Frankrijk, Portugal en Spanje, maar er zijn ook trekringen van grutto’s uit Italië teru gekomen, die dus een iets andere weg naar het zuiden volgden. Maar de meeste grutto’s komen pas in de loop van maart bij ons terug. G. Bosch. De chr. gymnastiekvereniging „Nea üs Nocht” te Oosthem gaf een uitvoe ring in ’t Himsterhüs onder leiding van de heer Douma van Ijlst en mej. Tjerk stra van Oppenhuizen. Als opening werd een intocht ge houden van alle gymnasten, voorafge gaan door drie vlaggendragers. Daarna stelden allen zich op het podium op en werd het clublied gezongen. Voorzitter J. de Vries opende de avond en heette allen hartelijk welkom. Veel inspan ning had het gekost om dit programma te kunnen brengen. De heer De Vries sprak de hoop uit dat het een geslaag de avond mocht worden. Ook werd nog bekendgemaakt, dat. een verzekering wes gesloten voor liet risico door on gelukken. Het programma werd hierna afge werkt. Als eersten waren aan de beurt de kleuters. Een heel leuk programma. Mej. Tjerkstra wist prima met de jeugd om te gaan, ook in de verdere num mers. De nummers van de adsp. dames en van de heren werden prachtig uit gevoerd. Het nummer evenwichtsbalk leverde fraaie prestaties. Aan alles was te zien dat er goed was geoefend onder de bekwame leiding van de heer Dou ma. Het programma stemde allen tot grote voldoening. Jammer dat enkele Op de Prins Hendrikkade werd gis termiddag omstreeks kwart voor drie bij een benzinestation een auto aan gereden en beschadigd door een ande re wagen, die werd bestuurd door de 34-jarige B.M., alhier. De man reed ook een verkeersbord omver. Zijn eigen auto liep daarbij schade op. Het bleek dat deze automobilist onder invloed verkeerde van alcoholhoudende drank. f n n Het inwonertal van de dorpen en de samenwerkingsmogelijkheden en de wil daartoe zijn mede bepalend voor het toekomstbeeld. Het niet openstaan tot samenwerking in groter verband zal tot steeds meer en groter verlies cn ge ringer leefbaarheid voor de kleine dorpen leiden. Ten aanzien van de recreatie, van groot belang voor dit gebied, gelegen te midden van watersportcentra en grotere wooncentra als Leeuwarden, Sneek en Heerenveen. Volgens de heer Mulder, moet echter niet worden ver wacht, dat dit bevolkingstoename zal geven. Doch het bezoek van vele dui zenden toeristen moet voor de midden stand van belang kunnen zijn, wanneer tenminste voldoende aandacht wordt besteed aan zo goed mogelijk verzorgde en goed geoutilleerde bedrijven, waar men goed en voor velerlei zaken te recht kan. In een goed bezochte bijeenkomst van de Kulturele Raad met de besturen van de verenigingen van plaatselijk belang in de zes dorpen van Rauwer derhem is men na een verslag van een ingestelde onderzoekcommissie en uit voerige besprekingen in principe be sloten over te gaan tot de uitgifte vort een maandelijks gestencild mededelin- genblaadje voor de gehele gemeente. De dagbladen voorzien in afnemende mate in de behoefte aan plaatselijk nieuws en het doorgeven van mede delingen van belang voor particulier, zaken- en verenigingsleven. Voor een klein deel der gemeente is in dit op zicht het Sneeker Nieuwsblad nog wel van enig nut. Met twee redacteuren in uiteenlig gende delen van de gemeente en één of meer kontaktpersonen of corres pondenten per dorp, die voor nieuws garing en berichtgeving moeten zorgen, hoopt men met een huis-aan-huis maandperiodiekje in de behoefte aan een betere communicatie tussen de be volking, het zaken- en verenigings leven, kerkelijke en overheidsorganen en andere instellingen en organen te kunnen voorzien. De steun van de ver enigingen van plaatselijk of dorps belang is toegezegd, zowel op finan cieel gebied dan wel met betrekking tot het aanzoeken van personen, die behulpzaam willen en kunnen zijn bij de nieuwsvoorziening, advertentiewer ving en de bezorging. Door het gemeentebestuur van Rau werderhem is financiële steun toe gezegd, zodat de onderzoek- of voorbe reidingscommissie met haar geplande opzet een sluitende begroting kon voorleggen. Eerlang denkt men zich met een eerste proefnummer aan den volke te tonen, waarbij deze zijn fan tasie de vrije teugel mag geven bij het zoeken van een passende haam voor het borelingske. Vrijdagmiddag geraakte een vijf jarig meisje te water vanaf de hoge walkant aan de Noordersingel (Bolwerk}. Gelukkig kwam de heer J. Groenland (27) uit Koudum aangesneld, die zijn jas uittrok en zwemmende het meisje redde uit het gevaarlijke water. De familie Faber voorzag de man van droge kleren, waarna deze met de bus naar huis ging. Hulde aan deze jongeman voor zijn moedige daad. Het is te hopen dat die duik in het ijskoude water voor hem geen nadelige gevolgen zal hebben. l 3 toe is dat ook gelukt. Eén ding wilde de wethouder toch even noemen: die naam ,dat woordje gereformeerd, dat benauwde hem wel wat. Liever had hij het als een oecumenisch centrum ge zien. Lettend op de tijd en de gang van zaken in de kerken, meende hij dat de aanduiding van de naam wat achteraan kwam. Met de wens dat de praktijk in doen en laten van het centrum ons allen zal bevredigen, wenste hij het bestuur geluk met wat er uit de bus is gekomen. Verschillende sprekers uitten onver deeld hun lof over ’t gebouw en wensten ’t bestuur geluk. Ds. Dijkstra sprak na mens de gereformeerde gemeente ter plaatse en bood een enveloppe met in houd aan. Verschillende jeugdigen wa ren de laatste dagen de gemeente door gegaan en hadden f 183,45 weten te verzamelen. Onder applaus werd dit geldelijk geschenk aanvaard. Namens de aannemers, die de ver bouwing en alles wat daarmee sa menhangt verricht hadden bood de heer O. v. d. Woude een elektrische klok aan, waarop óók een applaus volgde. De voorzitter dankte de sprekers voor hun woorden en wensen. Onder muziek, zang en een ditje en datje werd nog enige tijd gezellig door gepraat. De kas fan de ponghalder joech in saldo oan, mar it liet him wol oansjen, dat men hjirmei dit jier gjin feest bi- telje kin. Dêrom waerd der al praet oer in hüs-oan-hüs-kollekte te halden fan ’t simmer. De skriuwer koe mei it jierforslach koart wêze, omt der yn 1967 fanwege de foriening amper oan neat bard wie. De bistjürsforkiezing roun bysünder goed óf: foar de fakature W. Veliinga waerd mefr. Bakker-v. d. Lee fan de Hegemerdyk bineamd. De fakature P. Jac. de Boer waerd biset troch mefr. Bosma-v. d. Veen en de hear P. E. Hofstee waerd op ’e nij bineamd. Alle nij binea.nden hawwe harren funksje oannommen, sadat it bistür hjirmei wer foltallich wurden is. Oangeande it feest f' "r fan ’t sim mer: as forlopige data waerden 1 en 2 augustus oanhalden. De earste dei soe dan bigjinne mei in optocht en de middeis wer de bernespultsjes op it lan. De jouns soe de optocht herhelle wurde en nei de tiid noch 't ien of ’t oar op it feestterrein. De twadde deis it meast folksspultsjes. Praten is oer tountsjefarren of sprietrinnen yn of boppe it wetter, bygelyks yn ’t Bin- nepaed. Dit sil neijer bisjoun wurde moatte. De jouns in stik yn ’t lokael mei efternei dounsjen foar de alderen. Foar it jongfolk wurdt ütsjoen nei in earste klas beatgroep foar dizze joun. It is lykwols noch ütsjen nei in gaedlik plak hjirfoar. It bistjür sil binnenkoart oer it feest programma gear en de leden hjirfan ’e hichte bringe. Der waerd oan ’e fan de joun noch efkes kynd. De vereniging voor chr. schoolon derwijs draagt aan deze nieuwe vere niging haar ulo-scholen (die m.i.v. 1 augustus a.s. mavo-scholen zullen wor den) over. De vereniging voor chr. m. en v.h.o., die met ingang van ’n nader te bepalen datum zal worden opgeheven, draagt aan de nieuwe vereniging het Bogermanlyceum (de Onderwijsinstel ling voor havo en vwo) over. Het voornemen bestaat bij de nieuwe ver eniging om deze scholen samen te voe gen tot een scholengemeenschap. De voorzitter van het voorlopige be stuur, dr. Y. Schaafsma, opende de avond met het voorlezen van een ge deelte uit de bijbel en het uitspreken van een gebed, waarna hij het woord gaf aan <je heer S. Akkerman, die een inleidend woord sprak. OUDE NAMEN VERDWIJNEN Door de inwerkingtreding van de door minister Cals ingestelde mam moetwet zullen de oude namen voor bepaalde takken van onderwijs ver dwijnen. Zo zal de naam ulo veran deren in mavo, terwijl hbs en mms gezamenlijk havo zullen worden ge noemd. Hbs apart wordt atheneum. Alleen de namen gymnasium ejijyce- um zullen onveranderd blijven. Na de invoering van de mammoetwet zullen de eerste jaren nog wel de nodige moeilijkheden naar voren komen. De wet zal hier en daar nog wel iets bij- geschaafd moeten worden. Dit zal ech ter nog ongeveer tien jaar duren, want de wet zal na een jaar of zes pas helemaal in werking zijn getreden. SCHEIDING Dé heer Akkerman vertelde verder in zijn inleiding dat het algemeen voortgezet onderwijs en het beroeps onderwijs bij de onderhandelingen in Sneek zijn gescheiden. Wel zal er wor den samengewerkt op de punten waar de belangen van de beide soorten on derwijs elkaar raken. Ook heeft na tientallen vergaderingen tussen lyce um, ulo en kweekschool, laatstge noemde zich teruggetrokken. De heer Akkerman merkte op dat de ulo een belangrijke functie vervult in het hedendaagse onderwijs. Aanvan kelijk waren het vervolgscholen van het lager onderwijs. De ulo-, kleuter en lagere scholen stonden dan ook meestal onder hetzelfde bestuur. Na jaren is de ulo echter een eigen weg ingeslagen en heeft een eigen wetge ving gekregen. Wanneer de ulo ont staan is kan niet met zekerheid wor den gezegd. Waarschijnlijk omstreeks 1919. Door de mammoetwet wordt de ulo (beter gezegd mavo) „bevrijd” van het lager onderwijs en hierdoor wordt duidelijk dat de belangen verschillend zijn. De heer Akkerman had veel lof voor de perfecte organisatie van de ulo-examens. Door de mammoetwet wordt straks een eerstejaars brugklas ingesteld met ’t oog op een goede doorstroming. Alle leerlingen komen gedurende een jaar in deze brugklas, waar zij geobser veerd worden door de leraren, die aan het eind van het jaar verslag uit brengen aan de ouders voor welk soort onderwijs de pupil geschikt is. AANBIEDING STATUTEN Het punt „aanbieding statuten” le verde niet zoveel moeilijkheden op. De statuten van de Vereniging voor Chris telijk Voortgezet Onderwijs bestaan uit 16 artikelen, waarin o.m. is be paald dat de vereniging is aangegaan voor de duur van 29 jaar en 11 maan- Zaterdagmiddag vond de officiële opening plaats van het gereformeerd jeugdcentrum, Zevenpelsen 7 te IJlst. Het geheel gerestaureerde gebouw, dat er werkelijk keurig uitziet, liep vol met genodigden en belangstellenden, onder wie vanzelfsprekend veel jon geren. Een bandje van drie dames en drie heren (allen Ulsters) zorgde voor ge animeerde muziek en zang; de nieuwe beheerder en zijn vrouw, het echtpaar Tichelaar (voorheen Mienskipshüs), wisten de aanwezigen vlug en netjes te bedienen, kortom de gezelligheid was al bij het begin te bemerken. Namens het prov. centrum voor ge reformeerd jeugdwerk-Friesland, opende de heer G. J. Althuis, jeugd werkadviseur, de feestelijke bijeen komst door iedereen zonder onder scheid ’n hartelijk welkom toe te roe pen. Hij schetste in ’n paar woorden al het werk, dat aan dit ogenblik was vooraf gegaan en gaf toen direkt het woord aan drs. G. N. Lammens, voor zitter van het landelijk Centrum voor gereformeerd jeugdwerk. Deze sprak de feestelijke openingsrede uit. In een vlot tempo vertelde hij een en ander over het jeugdwerk in z’n alge meenheid en kwam vervolgens in IJlst terecht. In IJlst, zo zei hij, wordt onder meer speelgoed gefabriceerd. Ook in dit centrum moet gespeeld worden, zó dat er contact is met de ander. Moet u hier nu zendstation zijn of ontvangst station? zo vroeg hij. Hij meende dat het laatste de voorkeur verdient. Luisteren naar wat anderen te zeggen hebben, daar zijn voordeel mee doen en het waardevolle gebruiken en door geven. Er is veel beweging onder de jeugd. Eigenlijk kunnen we daar alleen maar jaloers op zijn. Hun vrijheid en zelf standigheid gaat verre uit boven die waarover een vorige generatie be schikte. We hebben hier een gereformeerd jeugdcentrum, zo ging hij verder, maar dat houdt niet in dat we enkel gere formeerden hier binnen onze poorten willen hebben. Het houdt wél in dat we open staan naar en voor anderen, echter met behoud van onze gerefor meerde grondslag en dat is het Evan gelie. Na ’n traktatie en onderlinge gesprek ken was ’t woord aan de heer C. Fran kena, wethouder van de gemeente IJlst (de burgemeester was uitstedig). Deze feliciteerde ’t bestuur met ’t tot stand komen van dit fraaie gebouw, dat ook een fraaie bestemming heeft gekre gen. Als gemeentebestuur verheugen wij er ons over dat de jeugd IJlst weet te vinden, zo vervolgde hij. We hebben nu de „Baltic”, dit centrum, en straks aan de Geeuwkade een derde als zeilschool in te richten gebouw. Waar jeugd is, is vertier; is ook lawaai, dat kan niet anders. Het laatste moet soms •wat begrensd worden, maar tot nog In het voorjaar van 1965 is er in Sneek overleg begonnen tussen de besturen van vrijwel alle instellingen voor protestants-christelijk on derwijs. Dit overleg betrof de konsekwenties en mogelijkheden, die het gevolg zijn van de op 1 augustus in werking tredende wet op het voort gezet onderwijs, de welbekende mammoetwet. Het resultaat van dit overleg is de oprichting van een nieuwe schoolvereniging: de Vereni ging voor Chr. Voortgezet Onderwijs te Sneek. Deze vereniging is don derdagavond opgericht in een speciaal daarvoor uitgeschreven verga dering in de aula van het Bogermanlyceum. van deze Tot 9 maart Tentoonstelling schilde rijen, aquarellen en grafiek van Jeanne Bieruma-Oosting in het Fries Scheepvaartmuseum, Kleinzand. Ge opend maandags t.e.m. zaterdags 10-12 en 13.30-17 uur. Zondags ge sloten. Maandag 26 februari Openbare Verga dering VVD in café rest. Piso, Park straat, Sneek. Spreker mr. D. F. Went, lid Prov. Staten van Fries land, over „Liberalisme tijd”. Aanvang 20.45 uur. Woensdag 28 februari Ver. Vrijzinnig Hervormden. Lezing dr. K. M. Wit- teveen over „Rome - Reformatie - en verder?” Fredehiem, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 1 maart Vergadering „Vogel wacht Oppenhuizen c.a.” in café De Jager te Uitwellingerga. Aanvang ’s avonds half acht. Woansdei 26 en Tongersdei 27 maert Utfierings Krite Snits mei „De ein komt yn ’e nacht” yn Amicitia. De viering van carnaval inhet noorden van het land mag dan hemelsbreed verschillen met die in het zuiden, toch wordt er nog wel iets aan gedaan. Zo vierde onze plaatselijke r.k. voetbalvereniging „WZS” zaterdagavond weer haar traditionele carnavalsfeest, ditmaal in de foyer van Amicitia, waar het tot ’s nachts twee uur een gezellige en dolle boel was. Prins Carnaval was natuurlijk van de partij, verge zeld van zij hofkapel o.l.v. Herman Silvius. De deelnemers(sters) konden oo1' prijzen winnen en de jury kwam tot de volgende uitslag.' Groepen: 1. Vier clowns (zie foto); 2. Mini-trio; 3. Oud en nieuw. Paren: 1. Siamese tweeling; 2. Oosterse heer met pier rotte; 3. T uchtmacht-officier met dame. Dames: 1. Nederlandse kleu ren. Heren: Italiaanse kapper. t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1