Ijlst huldigde Doety Schilstra Wat de raad te behandelen krijgt Fraaie derde plaats in strijd om kampioenschap van Nederland Geen jaarlijkse subsidie voor kunstijsbaan, wel eenmalige bijdrage Lezing over „Gezag en vrijheid in de opvoeding w Uj IJLST WYMBRITSERADEEL en van Veel lovende woorden en cadeaus Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, i A II 123e jaargang .AD Prachtige prestatie van Stedelijk Muziekcorps e Doetv Schilstra knmnioene Ledenvergadering kleuterschool Ijlst de brug Schipper uit Heeg redt man uil water in Twee gewonden bij ongeval onder Oppenhuizen Bouwterrein voor chr. kleuterschool Noorderhoek F k te of of een en ug lier feit een H«i Sneelur Nieuwsblad is een Auto in sloot onder Nijland 14 Simplex-woningen aan Gonggri jpstraat Groningen Nijland komt ook over Maandag 11 maart 1968 aecombtneede ufaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD U,: nr 21 in l 1 l IN RETRAITE I, KUIPERS Psn., Drylts. B. en w. stellen de Sneker raad voor aan de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs een terrein van ca. 1500 m2 in eigen dom over te dragen t.b.v. de stichting van een kleuterschool. Reeds eerder verleende de raad me dewerking voor de stichting van een schoolgebouw voor de in de Noorder hoek op te richten tweede kleuter school. Deze zal worden gebouwd op een terrein aan de Jancko Douwama- straat. De prijs van de grond bedraagt f 30,per m2. B, en w. adviseren de raad verder betreffende verzoeken van de besturen van bijzondere kleuterscholen om toe kenning van voorschotten op de ver goedingen voor 1968. De kampioene temidden van de jonge lames met de kypmantsjes Doety Schilstra die vorige week op de kunstijsbaan te Heerenveen lange- baankampioene van Friesland werd, is zaterdagavond in het Mienskipshüs te Ijlst gehuldigd door haar stadgenoten, clubgenoten en sportbeoefenaars. 1 ek- is te s d in an de fi ri ng rd. en \en is- ale >k- val ge- fS es ie as k, ■el ia. ke de lef ck iet m- >ys en Verseinjnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Wy yn Drylts libben tige mei As jo rieden op it iis As if gyng op lange ófstan Of soms riden om in priis Mar ien dei, fan stoarm en rein Hat jJ grif in bulte sein Kampioene fiifhündert meter Kampioene lange baen In prestaesje om to priigzgjen Dat wolle wy dan hjirby dwaen Ut namme fan de Drylster minsken Hjir üs allerbêste winsken As wy dit soart dingen' léze Kinne wy der greatsk op wêze Lok dêrmei en fierder gean Dat stipetlde Preamkeskouwers yn har bistean! De ..Deo Gratias” heeft zijn domi cilie in Heeg. De vader van Tjeerd, de kapitein-eigenaar A. Veenstra, is een geboren en getogen Heege- mer. Piet Stalmeier) grote bewondering voor deze vertolking toonde door liefst 164 punten toe te kennen. Kampioen werd Beek en Donk met 175 punten, terwijl nummer 10 (Eindhoven), ove rigens toch nog één van de 10 beste corpsen in de Federatie, slechst 141% punt behaalde. Het behoeft geen betoog, dat de te rugreis in de allerbeste stemming werd aanvaard. Ook op dit punt hebben de Snpkers een reputatie opgebouwd. die zij op geen enkele wijze hebben be schaamd. De laatsten zetten koers naar Arn hem, terwijl het corps „in retraite” ging en zich voor de laatste maal voor bereidde op het grote treffen. En dat is niet zonder resultaat gebleven. Als negende corps betrad het Stedelijk Mu ziekcorps het podium in Musis Sa crum om het door Haydn Wood ge componeerde „Mannion Veen” (een symphonisch gedicht over het eiland Mann) uit te voeren. Het werd een waarlijk indrukwekkend optreden en het was dan ook geen wonder, dat het publiek dit met een ovationeel applaus beloonde. Nog belangrijker was echter, dat ook de jury (bestaande uit de he ren Gerard Boedijn, Piet van Mever en De 17-jarige Tjeerd Veenstra van de „Deo Gratias” heeft vorige week in Groningen een man uit het water van het Van Starkenborghkdnaal gered. De jongeman sprong té wa ter en wist de man, die al begon te zinken, met gevaar voor eigen leven te redden. Def,drenkeling, de 48-jarige op perman T...D. uit Groningen, had een dieddens:hap om honderd gul den gesloten. Hij zou gekleed heen en terug over het kanaal ztoemme.i. Aldus geschiedde. Met overjas en al begaf hij zich, te water, maar hij was halverwege al zo uitgeput, dat hij zeker zou zijn verdronken als Tjeerd hem niet was nagesprongen. Wanneer volgende week de grote actie „Kom over de brug” in het hele land begint, zal er ook in Nijland hard aan gewerkt worden. Getracht zal worden de actie voor de christenen en hun kerken overzee tot een goed einde te brengen. De vrouwenvereniging, de zangvereniging, de jeugdraad, de vrou wenbond, de jeugdvereniging en de zendingscommissie, e.a alles werkt aan de actie mee. ijsbaan is gevestigd, bijdragen in de exploitatielasten, dan ook niet voor. B. en w. staan derhalve afwijzend tegenover een subsidiëring van ge meentewege van de Heerenveense kunstijsbaan, zowel nu als in de toe komst. Ook al heeft het thans voor liggende verzoek betrekking op de ja- ren 1968 tot en met 1970, menen zij te moeten adviseren het verzoek van het stichtingsbestuur om subsidie van de hand te wijzen. Bij het wel voldoen aan het verzoek wordt voor de tekorten op de exploitatie, die geheel aan het oordeel van de subsidiëerende instan ties zijn ontttrokken, een medeverant woordelijkheid aanvaard die door de gemeente niet kan worden gedragen. Ondanks dit principiële standppunt zijn b. en w. van oordeel, dat op eni gerlei wijze de waardering van de ge meente voor hetgeen in Heerenveen tot stand is gebracht wel tot uitdruk king mag worden gebracht, zij het dat een deel van het college daartoe slechts schoorvoetend bereid is. Zij menen echter dat dit in geen geval moet ge schieden in een vorm die het karakter van een jaarlijkse subsidie draagt of die bij het stichtingsbestuur verwach tingen voor een regelmatige subsidië ring in de toekomst zou kunnen op wekken. Zaterdagmorgen verloor de beroeps militair H.H. uit Den Helder op rijks weg 43 onder Oppenhuizen bij een in haalmanoeuvre de macht over het stuur, zodat de auto over de kop sloeg. Zijn vrouw werd eruit geslingerd, bei den werden gewond. Hun twee kinde ren bleven ongedeerd. Op de Bolswarderweg onder Nijland raakte zaterdagavond omstreeks half twaalf F. de J. uit Heeg met zijn auto in de sloot. De man, die alleen in de wagen zat, kreeg geen letsel, de auto was beschadigd. Het ongeval ontstond toen De J. in een bocht naar rechts moest uitwijken in verband met tegemoetkomende fiet sers. Daardoor raakte de auto in de berm en verloor de chauffeur de macht over het stuur, met het gevolg da* de wagen in de sloot terecht kwam. De Rijkspolitie, groep Wymbritseradeel, Oosterdijk te. Sneek, (tel. 2060) zou graag zien dat de fietsers zich bij haar vervoegden. penningmeester kreeg geen kritiek. De film van de kleuterschool Ijlst 1958, vertoond door mevr. Nooitgedagt, viel er goed in. De bestuursverkiezing had als resultaat: vacature J. Fijlstra, ge kozen mevr. Van der Velde, Sneeker- pad; vacature H. Elzinga, gekozen N. de Boer, Julianastraat; vacature R. Rijpma, gekozen Jac. Wiersma, Stads laan. In het damescomité werden gekozen: mevr. Syperda, Stadslaan, mevr. Dou- ma, W. M. Oppedijkstraat en mevr, de Schiffart, Julianastraat. De aftredende bestuursleden, alsmede de vertrekken de damescomitéleden mevr. Snijder en mevr. Nooitgedagt werden allen dank gebracht door de voorzitter. Het beroep van het bestuur op de leden om samen het gebouw van bui ten een flinke schoonmaakbeurt te ge ven bracht heel wat 4ames- en heren vingers omhoog. leden, die ontzettend hard voor dit re sultaat hebben gewerkt, verdienen ze ker een compliment. De onlangs aan gebrachte wijzigingen in de bezetting, die nu reeds hun waarde hebben be wezen, bieden bovendien ongetwijield uitstékende perspectieven voor de toe komst. Om ruim 10 uur vertrokken muzikanten en supporters in twee bus- sen naar Arnhem. Tot Loenen, waar koffie werd gedronken, bleef men bij- elkaar; daarna scheidden de wegen der muzikanten en supporters zich. Voorzitter A. Frankena opende na het „Ulster kwartiertje” de vergade- ring. In het voorbijgegane jaar is veel tot stand gekomen. Er is nieuwbouw en de daarmee gepaard gaande bevol kingsgroei. Ook voor de kleuterschool heeft dit gevolgen. De bouw van het derde lokaal komt in zicht. Spreker voor deze avond was de heer S. Lutgendorff, directeur van de Chr. Kweekschool Kleuterleidsters te Leeuwarden. Voor drie jaar mijnheer Lutgendorff bent u hier ook bij ons geweest, aldus de voorzitter, en dat zijn we nog niet vergeten. Uw toen behan delde onderwerp „Angst van het kind” heeft een goede indruk bij ons achter gelaten, waaruit volgt dat u het van avond niet gemakkelijk krijgt. „Gezag en vrijheid in de opvoeding”, dat was het waar de spreker deze keer de ouders bij wilde bepalen. Het on derwerp was door hem zeer bewust gekozen, want gezag en vrijheid be horen een samenspel te zijn in de op voeding. Gezag is afkomstig van het werkwoord: gezeggen. Wie met gezag bekleed is, die heeft wat te zeggen, wat in te brengen. Een gezagsdrager moet evenwel beschikken over wils kracht, zelfvertrouwen, zelfsbeheersing en overtuiging. Hij moet uiteindelijk zijn wil durven doorzetten, er zeker van zijn: ik weet het, de baas zijn over zichzelf en overtuigd van zijn opdracht. Vrijheid is géén losbandigheid, maar het los zijn van wezensvreemde ban den. Wij hebben in ons leven veel ban den en ook veel verbanden. In ’t ver keer bijv, zijn we gebonden aan de Op het zaterdag in Arnhem gehou den top-concours van de Kon. Ned. Fe deratie van Harmonie- en Fanfare korpsen heeft het Stedelijk Muziek korps „Sneek” in de strijd om het kam pioenschap van Nederland een prach tige prestatie geleverd door in de sek- tie Harmonie als derde te eindigen met een totaal van 164 punten. Van de tien beste harmoniekorpsen in ons land ble ven slechts kampioen Beek en Donk en Glanerbrug boven de Snekers. Deze prestatie krijgt nog meer reliëf, als men bedenkt, dat Glanerbrug (kam pioen 1966) slechts 1 punt meer behaal de dan Sneek, terwijl de kampioen van vorig jaar, Zwijndrecht, nu op de 7e plaats eindigde. Voorzitter C. Hordijk kan dus tevreden zijn. De Snekers zijn boven zijn vroegere vereniging geëin digd. Niet alleen hij was ingenomen met dit resultaat. Ook burgemeester Rasterhoff en wethouder Visser, die beiden de trip meemaakten, waren bij zonder trots op het Sneker corps, dat overduidelijk heeft bewezen, tot de top van de Nederlandse harmoniekorpsen te behoren. Niet in de laatste plaats dankzij dirigent Jo Diederen, die op zo’n vakkundige en bezielende wijze de Snekers tot deze grote hoogte heeft kunnen brengen. Maar ook bestuur en doorgaande nog eens een auto bruikleen krijgt aangeboden. Mej. Akke Falkena vond het prach tig, dat dit kampioenschap naar de Preamkeskouwers is gegaan en bij Doety is beland. De heer Rijpma, voor zitter van YVC feliciteerde namens al le 140 voetballers van zijn vereniging en verheugde zich er over een rijdster hier in Ijlst te hebben die meetelt. De heer Beetstra dankte alle sprekers met een toepasselijk woord, waarna de Boerekapel nog enkele fleurige num mers blies. MIst heeft haar Doety ge huldigd. zoals zij meende dat het moest gebeuren, blij, meelevend, hartelijk! Vader Schilstra dankte de Preamke skouwers voor de organisatie van het feest en de kampioene, uitermate dank baar, sprak haar voldoening uit voor de gesproken woorden en cadeaus. Vrijheid, het los zijn van wezens vreemde banden, mag nooit losbandig heid zijn. Er is geen ware vrijheid zon der tucht. Tucht betekent leiding, tucht staat in verband met teugel, met lei ding dus. Het kind moet weten hoe ver het gaan kan. Dat geldt ook voor onszelf; we moeten zelfdiscipline heb ben. Het is belangrijk de kinderen heel vroeg bij te brengen dat ze zich moe ten houden aan uw tucht, dat is aan uw leiding. Die eerste opvoeding in die Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs £4,— per half jaar. Franko per oost £6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ttig rdi- ral- sser eer, zdig zde gaf vie- ■aan zns- ■ug- ters i de ten- ior- am- oaal Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over acht. De militair was met verlof en kwam van zijn woonplaats Den Helder, waar hij dient bij de Kon. Marine. Het gezin was op weg naar Groningen voor familiebezoek. Het echtpaar moest naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd worden. De man had een gebroken onderbeen en klaagde over zijn rug. Ook de vrouw had rug klachten. De auto werd zwaar bescha digd. B. en w. stellen de Sneker raad voor om afwijzend te beschikken op het ver zoek van de Stichting Noord-Neder- landse Kunstijsbaan te Heerenveen om een jaarlijkse subsidie uit de ge meentekas. Zij stellen voor een een malige bijdrage van f 3500,te ver lenen, om op die manier uitdrukking te geven aan de waardering voor wat in Heerenveen tot stand is gekomen. Het behoeft naar de mening van b. en w. geen betoog, dat het destijds, bij de voorbereiding van de plannen tot stichting en exploitatie van een kunst ijsbaan, van het begin af aan vast stond dat deze exploitatie jaarlijks een groot tekort zou opleveren. Desondanks zijn de plannen verwezenlijkt. Het ligt voor de hand, dat het stichtingsbestuur zich toen reeds van de dekking van dit tekort rekenschap heeft gegeven en een weg heeft gevonden om dit tekort gedekt te krijgen. Het gaat, vinden b. en w. niet aan om, nadat het stichtingsbestuur zelf standig de plannen heeft verwezenlijkt en zodoende óf zelf de daaruit voort gevloeide risico’s heeft aanvaard, dan wel een bereidheid van andere zijde heeft ontmoet om dit risico te dragen, nadien een beroep op andere gemeen ten te doen om financiële steun te ver lenen. Indien dat dan van het begin af aan in de bedoeling heeft gelegen, had het stichtingsbestuur tijdig met de be sturen van die gemeenten contact moe ten zoeken over de realisering van zijn plannen tot stichting en exploitatie van een kunstijsbaan. Dan was voor de gemeentebesturen de mogelijkheid aanwezig geweest tot inspraak in de met de exploitatie verband houdende problemen en om invloed op de te nemen beslissingen te kunnen uit oefenen. Thans onttrekt het financiële beleid van ’t stichtingsbestuur zich geheel aan 't oordeel van de besturen der gemeen ten waarvan een subsidie wordt ge vraagd. Naar onze mening zijn mede- betalen en medezeggenschap nu een maal onafscheidelijke begrippen, aldus b. en w. Het door het stichtingsbestuur gehanteerde motief, dat de kunstijsbaan te Heerenveen van belang is voor een groter gebied dan de eigen gemeente komt ons zonder meer onvoldoende voor om de ingeslagen weg te recht vaardigen. Een zodanig standpunt leidt bovendien tot consequenties die moei lijk te aanvaarden zijn. Tal van voorzieningen, waarbij ook die van infrastructurele aard, zijn in verschillende gemeenten aan te wijzen die van betekenis zijn voor een gehele provincie of voor een bepaalde streek. Er zjjn zelfs zaken die van landelijke betekenis zijn. De hieraan te verbin den consequentie dat dit een rechts grond is om in deze voorzieningen van andere gemeenten, die op generlei wij ze bij de betreffende aangelegenheid betrokken zijn geworden, bijdragen te vragen, is naar het oordeel van het Sneker college niet te aanvaarden. Bij de andere kunstijsbanen in ons land doet zich de figuur, dat andere ge meenten dan die waar een zodanige De heer Beetstra, voorzitter van de Preamkeskouwers, waar Doety lid van is, opende de avond. Waarom wij hier gekomen zijn, dat weten we. Het gaat vanavond om Doety, zo begon de heer Beetstra. We leven hier in Ijlst al wat in de feestsfeer, alles wijst naar eind juni, begin juli en Doety heeft de feeststemming nog een duw meegege ven, haar succes van deze week past goed in het ge'heel. We springen hier in IJlst niet zo gauw uit de band, maar dit konden wij niet ongemerkt voorbij laten gaan. Hij verheugde zich bijzon- der over de belangstelling en riep een speciaal welkom toe aan de Boereka pel, de Preamkeskouwers, die, wat de damesleden betreft, spontaan waren op gekomen, het college van b. en w„ de vertegenwoordigers van de technische commissie gewest Friesland, de KNSB gewest Friesland en het bestuur van „de Ulster Schaats”. Lang hebben we er naar uitgekeken, dat Doety onze kampioene zou worden, thans is het bereikt. Zij heeft zich, aldus de heer Beetstra, al gauw gemeld voor de trai ning. Dat was niet altijd gemakkelijk, maar ze wist van doorzetten. Per bus mee naar Deventer en ’s zomers in de bossen van Gaasterland, zij was er! Wat ze nu bereikt heeft dankt zij mede aan haar trainer de heer ,K1. Visser, wiens werk op dit moment ook ’n feli citatie waard is. Ook mej. Rinske Zein- stra onze nationale kampioene is in ons midden en ook aan haar onze harte lijke gelukwensen, (applaus). Met de wens dat de dames zullen doorgaan besloot de voorzitter zijn inleidend woord en kreeg de Boerekapel' de gele genheid feestelijke marsen ten gehore te brengen. Op dat moment kwamen acht jongedames in costuum binnen met mandjes vol kypmantsjes, waar mede de dames- na afloop goede za- ken-deden'in de zaal. Het woord was toen aan burgemees ter Cazemier. Ook het gemeentebestuur wil gaarne aan 'de huldiging van onze Doety meedoen, zo begon de burge meester. Wij zijn van harte blij dat dit kampioenschap in MIst is. beland. De training heeft veel van je gevergd, maar door dat alles heb je de konkur- rentie verslagen en ben je bovenaan gekomen. Dat je dit bereikt hebt is een goede start voor de komende feesten. Ook voor de Preamkeskouwers is het een succes. Deze vereniging die haar terrein vrij ver heeft uitgestrekt is in Ijlst begonnen en de naam van KI. Vis ser moet hier vanavond persé ook ge noemd worden. Het door mej. R. Zein- stra behaalde succes willen we even min onder stoelen of banken schuiven. Ook haar feliciteren wij van harte. Om mee te werken Doety in rima conditie te houden hebben we als gemeentebe stuur haar ’n taart aangeboden, hoewel we weten dat snoepen voor sportbeoefe naars niet gewenst is, hebben we het er voor deze keer toch maar op ge waagd. De burgemeester dankte de heer Beetstra, dat hij zo spontaan deze avond heeft georganiseerd en prees eveneens de Boerekapel Yoor de mede werking. De heer Bergsma, sprak namens de Technische Comm. gewest Friesland en bood de kampioene een fraai bord van Makkumer aardewerk aan. De heer Van der Woude, voorzitter van „de Ulster Schaats” schetste Doety »als een meisje, die van jongs af aan zich thuis voelde bij de jongens. Al in haar wiegje speelde ze met jongensspeelgoed, klau terde later in de hoge bomen rond de kerk en ging de landerijen in met de polsstok op de schouder. Is het een wonder dat ze nu kerelswerk heeft verricht? zo vroeg spr.. Hij bood na mens de ijsvereniging gelukwensen aan iacxapte dat Doety op deze wijze SNEEKER NIEUWSBLAD eerste levensjaren laat z’n sporen ach ter, het kind gaat.in-die sporen verder. Aan het slot van zijn betoog plaat ste de heer Lutgendorff nog enkele praktische opmerkingen: 1. wen uw kinderen van jongsaf aan gezag en vrijheid. 2. als wij gezag willen uit oefenen over onze kinderen, moeten we gezag heljben over ons zelf. Als vader afwijkt van een eenmaal geno men standpunt, dat merken ze op! 3. Verschuil u niet achter uw juridisch gezag; ons persoonlijk gezag moet niet te kort schieten. 4. Geef niet gebod op gebod en regel op regel in de opvoe ding. Zulks komt voort uit uw liefde, maar het accent valt verkeerd. 5. Durf, als ’t er op aankomt keihard neen te gen uw kinderen te zeggen. Als u la ter tot inzicht komt, ’t is toch verkeerd geweest, beken dat dan ruiterlijk aan ze. 6. Als u gezagsmaatregels neemt ten opzichte van uw kinderen, laat u dan nooit leiden door wat andere men sen ervan zeggen. 7. Tracht in uw ge zin een fijne sfeer te hebben. Dat is het allerbelangrijkste. Als uw kind het thuis heerlijk vindt is dat een grote winst en voorrecht. Moeder de vrouw bepaalt de sfeer thuis, vader en kinde ren moeten niet het huis uit lopen. 8. Als er iets fout .gaat in uw gezin, dan goed nadenken wat u gaat doen. En als dit achter de rug is, wat dan? Uren na de tijd er nog over mopperen? Of „stymje”? Dan past zelfbeheersing en het aan de kant doen„ dat bindt de kin deren aan u. 9. De vaders moeten óók voor hun kinderen tijd hebben, open oog voor hun noden. Niet elke avond op sjouw! 10. Wij denken vaak bij ons zelf: ik maak veel fouten, had ik maar voldoende wijsheid om mijn kinderen op te voeden. Bezin u dan en lees er eens over. Maar u kunt ook om wijs heid bidden. God geeft mild en zal de bidder zijn onwijsheid niet verwijten! Na het beantwoorden van enkele vra gen dankte de voorzitter de spreker heel hartelijk. Ook nu weer was er met voldoening naar hem geluisterd en de mogelijkheid van een vervolg zit nog wel in de lucht. Notulen en jaarverslag van'sekreta- ris Rijpma werden vlot goedgekeurd en ook het exploitatieoverzicht van de verkeersregels en als we een afspraak met iemand maken zijn we daar ook aan gebonden die na te komen. Maar dergelijke banden zijn niet vreemd met ons wezen. Wèl in strijd met ons wezen is bijv, in de gevangenis te moe ten zitten; voor een kind: in een kast te worden opgesloten. Volstrekte vrij heid is in feite de anarchie verkondi gen. Gezag komt van God. Hij is de hoog ste gezagsdrager. Hij heeft ons als ouders gezag gegeven over onze kin deren. Ook deze school gaat uit van de ouders, die op hun beurt hun gezag weer overdragen aan de leidsters. We onderscheiden wettelijk (juridisch) ge zag en persoonlijk gezag, waarvan het laatste voor ons als ouders het belang rijkste is. Ook in ons gezin moeten we persoonlijk gezag hebben. Dit gezag is beslist niet los te denken van twee eigenschappen, nl. liefde en verant woordelijkheid. Alléén gezag uitoefe nen, dat is in wezen tirannie. Alleen liefde geven kweekt verwende kinde ren. Alleen verantwoordelijkheid beoe fenen vormt u tot ’n angstvallig behoe der. Zet daarom deze drie niet op een rijtje maar smeed ze aan elkaar. Wet en liefde horen bij elkaar. U stelt de wet aan uw kind: denk er om dat je niet buiten dat hekje komt! Dat is uw liefde om het te behoeden. Vrijheid, het los zijn van Donderdagavond liep het speellokaal van de kleuterschool vol, voor ’t meren deel met vaders en moeders van het jonge volkje, dat overdag daar wordt beziggehouden. De woningen zullen door aanne- mingsmaatschappij Friso” N.V. wor den gebouwd in twee blokjes van resp. 8 en 6 woningen. Dit type is ook ge bouwd in de uitbreiding Noorderhoek II. De woningen zullen worden voor zien van een centrale-verwarmingsin- stallatie. Friso is bereid het plan uit te voeren tegen een aannemingssom van f 352.450,De totale stichtings- kosten worden begroot op f 490.976, De huur is voorlopig berekend op f 128.60 per maand. Daar komt nog f 1,10 bij voor eventuele risicoverzeke ring, f 1,30 voor aanleg en onderhoud van gemeenschappelijke voortuinen, f 2,60 voor het aanbrengen van een gas geiser en f 0,90 voor het schoonhouden van putten. B. en w. stellen de Sneker raad voor over te gaan tot de bouw van 14 wo ningwetwoningen volgens het Simplex- systeem op een terrein aan de Gong- grijpstraat, grenzend tegen de achter erven van de woningen aan de Ype Staakstraat. K ïl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1