Waterpoort-krabbes Film niet tegen de BB, achtergrond belangrijker I I I I f I I I t I j Waarom schaft men in Heerenveen de vermakelijkheidsbelasting niet af 7 HE WAR GAME: GEEN SPELLEJJE van en i IJLST W Y M BRITS ER A DEEL Officieel Orgaan Elektriciteitsstoring Oudegaster zuivelfabriek verkocht voor recreatie? I i 0 de gemeenten SNEEK, aecofnbineertk uHqave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I 22 bijzondere jeugddienst 11 Sneekar Nieuwsblad is een Donderdag 14 maart 1968 1 Gymnastiekgebouw bij chr. ulo Kaatsland aanbesteed „Lief zijn voor elkaar”, Benoemd 0 0 0 Kaad Sneek over steun aan kunstijsbaan Traviata in Sneek 123e jaargang nr. Verdi’s Sneker Kaad van Kerken dinsdag geïnstalleerd «Mi™ 1 film toont dit duidelijk aan. Ook als g door de afschuwelijke (de Engelse BB), de politie en FILM REëEL? in bantistenkerk Hoogbouw is nog steeds mode, al begint men er hier en daar wat op terug te komen. De hoge flat langs de Lemmerweg, om pre cies te zijn aan de Potterzijl- straat, heeft z’n eerste bewoners, die vanaf de bovenste verdie ping een riant uitzicht hebben over de stad en haar omgeving. Met een beetje helder weer is de Kop van de Afsluitdijk te zien. De foto toont hoe de stad er „uit de lucht” uitziet. Versciiijnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 of of een en cig- 'lier Feit teen Zaterdag over_een week_ geeft de een »k- is te met een Congres en een Senaat'. in in de H- n- ng rd. en ’.en .is— ale ’k- val ge le is k, el a. ce ie ef ck et n- ys en De belangrijkste oorzaak voor de te korten is de vermakelijkheidsbelasting in Heerenveen, aldus de heer Van Dijk, toen hij als eerste een korte beschou wing wijdde aan het voorstel van b. en w. om de Heerenveense kunstijsbaan niet te subsidiëren, maar een eenmalige bijdrage van f 3500,te schenken. Aan de ene kant wordt er nu gesteund, zo merkte hij op, aan de andere kant wordt de zaak door de overheid af geroomd. (de Engelse BB), de politie en de brandweer, die in zeer moeilijke om standigheden geprobeerd hebben om te ittig rdi- bal- sser teer, edig n de Om kwart voor twee raakte heel Sneek plotseling zonder elektriciteit. Een dragline veroorzaakte deze storing door de hoogspanningsdraden tussen Sneek en het station bij Rauwerd te beschadigen. Omstreeks drie uur was de zo onmisbare stroom er weer. In de 110 kV hoogspanningslijn van Rauwerd naar Sneek werden bij Speers om ca. 12 uur twee draden kapotge- trokken, waardoor beide hoofdvoe dingsmogelijkheden in de richting van Sneek werden onderbroken. Tot ca. 13.50 uur kon de stroomlevering nog worden gehandhaafd, daarna was dit niet meer mogelijk. Een deel van de Zuidwesthoek kon door omschakeling in het net nog van stroom worden voorzien, maar Sneek moest wachten op het provisorisch herstel van het net. De stagnatie duurde voor onze stad gelukkig een half uur korter dan ver wacht was. Als gevolg van de storing konden verschillende artikelen voor onze krant niet meer gezet worden. Deze worden SNEEKER NIEUWSBLAD Dinsdagmorgen heeft architekt J. Teeuw uit Leeuwarden namens de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs in „Ons Ge bouw” openbaar de bouw van een gymnastiekgebouw bij de christelijke ulo aan het Kaatsland aanbesteed. Van de 27 inschrijvers bleek de firma Hoek stra uit St. Nicolaasga de laagste te zijn met de som van f 208.200, Eén na laagste werden gebr. Boom- sma uit Sneek met het bedrag van f214.553. De overige inschrijvers wa ren: Gebr. Adema, Goutum f236.000; Gebr. Andringa, Sneek f 292.000; M. Buwalda, Schettens f 218.000; A. De kenga, Lekkum f 283.500; Firma C. Draisma, Makkum f221.800; N.V. de Eik, Wolvega f220.444; N.V. Friso, Sneek f 229,850; J. Geertsma, Gorredijk f250.200; Firma Gosliga, Wommels f 252.500; Firma Halbesma, Leeuwar den f 258.000; Fa. Hoekstra en Hiemstra, Leeuwarden f 272.000; Firma Jorritsma, Bolsward f250.400; Bouwbedrijf Kats N.V., Leeuwarden f242.500; Firma K. van der Meer, Warga f252.000; Moko- bouw, Leeuwarden f271.800; Fa. Nan- ninga en Rollema, Bolsward f236.000; J. Nauta, Harlingen f233.904; S. Pro- céé, Suameer f239.900; Gebr. Rijnja, Woudsend f254.200; Firma Steneker, Sint Nicolaasga f 214.800; Firma Westra, Franeker f 220.220; J. Wiersma, Fols- gare f229.500; Firma H. Wijbenga en Zn., Leeuwarden f 258.623; G. A. Vis ser, IJlst f 223.500; Firma P. van Zui den, Tjerkwerd f284.500. De gunning is nog aangehouden. Naar verluidt zal de oude zuivelfa briek van de K.N.M. te Oudega (W.) binnenkort worden verkocht. Van de zijde van de Kon. Fabrieken van Melk- produkten en Voedingsmiddelen Hol- landia N.V. te Vlaardingen, waartoe het Oudegaster bedrijf behoort, is mee gedeeld, dat de zaak waarschijnlijk spoedig zijn beslag zal krijgen. De volleyballers in onze stad ko men woensdag a.s. en de daaropvol gende woensdag aan hun trekken. Voor dames en heren worden door Nevobo Sneek wedstrijden georga niseerd in de sporthal om het kam pioenschap van Friesland. „Vanmorgen betijd is Jan met de trein afgezet. Hij zal uitvanhuis naar een oom en tante in Holland. Zaterdagmiddag zal de nieuwe Hij heeft een tas bij hem, waarvan die als gevolg van- de bombardemen- Regenboog, die op de werf van Dirk de handsels bijna ten einde zijn. In ten omkomen, heeft met die vraag Potma is gebouwd, bij Houthandel die tas heeft hij een paar schone geen moeite. Een ander punt is of Ter Horst aan de Geeuwkade te wa- boeschroentjes. Het is erg druk in men er wat mee opschiet. Bovendien ter worden gelaten. Het is zoals be- de trein. De meeste passagiers gaan, is schelden geen verheffende bezig- bekende de eerste boot in zijn klasse net als Jan, uitvanhuis, maar er zijn heid. En tenslotte gaat het niet aan die na de oorlog is gebouwd. De ook goedens die naar hun werk om alle verantwoordelijkheid voor Regenboog-zeilers zijn wel ingeno- moeten.” Dit fraaje_ stukje proza de gebeurtenissen in Vietnam op de men met deze aanwinst, schouders van één man te leggen. Is „lief zijn voor elkaar” de weg om te raken uit de vele menselijke en maatschappelijke spanningen, die ken merkend zijn voor de mens, in het bij zonder de jongere van vandaag? Op deze vraag zal ds. J. van Dam a.s. zondagmiddag ingaan in een bijzon dere jeugddienst in de baptistenkerk, W. Lodewijkstraat, alhier; aanvang vijf uur. De samenzang zal worden bege leid door een jeugdcombo o.l.v. de heer A. R. Huisman, dat bij voorgaande ge legenheden heeft bewezen over die muzikale kwaliteiten te beschikken, die vooral jongeren aanspreken. Het combo zal ook enkele aparte nummers uitvoeren. Tevens zal aan de dienst medewerking worden verleend door het zangkoor van de baptistenge- plaatste veiligheid te geven. De beelden in de film zijn zeer suggestief. De „man in de street” rea geert er zoals wij waarschijnlijk ook zouden doen. De gebeurtenissen vol gen elkaar vrij logisch op. Dat het een verschrikkelijk moeilijke opgave is om in geval van nood een groot aantal mensen te evacueren wordt spoedig duidelijk. Dat er behalve de ver schrikkingen van het oorlogsgeweld nog een heleboel andere gevaren en problemen ontstaan toonde de film duidelijk aan. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per oost f6,— per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De raad ging tenslotte, zij het dat sommige leden dit schoorvoetend de den, akkoord met het voorstel van b. en w. De heer J. P. de Vries wees op het belang van de kunstijsbaan ook voor Sneek. Het deed hem daarom wat vreamd aan, dat b. en w. niet driemaal het jaarlijkse subsidie van 5 ct. per inwoner (dat gevraagd was), hetgeen neerkomt op f 3750,—, hadden geno men. Mevr. De Graaff kwam tot de slotsom, dat b. en w. niet consequent waren. Waarom zou men niet voor één jaar subsidiëren? De nu gevonden op lossing noemde zij tweeslachtig. En dat is jammer, gezien het belang van de zaak. Overigens wilde zij zich tegen het voorstel niet verzetten, maar zij maakte wel bezwaar tegen de manier waarop de kunstijsbaan nu aan zijn geld komt. De heer Poiesz vond ook, dat b. en w. een „reuzezwaai” hadden gemaakt. Zij wilden niet het etiket subsidie, maar nu wordt evengoed bijna voor drie jaar gegeven. De heer Meijer be toogde, dat dit financieel weinig ver schil maakt. Uit Sneek gaan er vol gens hem een enorm aantal schaats liefhebbers naar Heerenveen. De baan is van belang voor heel Friesland. Waarom doen we ’t eigenlijk niet, die 5 cent per inwoner? De voorzitter antwoordde, dat hij zich kon voorstellen, dat de leden dit voorstel wat wonderlijk vonden. Maar b. en w. hebben beslist het woord subsidie willen vermijden. Om toch uiting te geven aan de waardering voor de kunstijsbaan kozen zij voor een bijdrage. Want de gemeente Sneek heeft op geen enkele wijze medever antwoordelijkheid voor de ijsbaan. Met opzet is een bedrag genomen, dat in de buurt ligt van het bedrag als men had willen subsidiëren. Het is geen ver kapte subsidie, het gaat alleen om ’t principe. Als u iets liever was geweest, dan had u ’t voor drie jaar gedaan, merkte mevr. De Graaff nog op. De heer B. de Vries verklaarde het met het advies volkomen eens te zijn. Om voor sub sidie in aanmerking te komen gelden bepaalde regels en daar had men zich in Heerenveen dan maar aan moeten houden. Een tussenvoorstel van de heer Poiesz om drie jaarlijkse bijdragen van f 1250,te verlenen bleek geen haal bare kaart. De raad had voor dit voorstel van b. en w., waar tenslotte niemand tegen bleek te zijn, de meeste tijd nodig. In zijn inleidend woord wees drs. Tromp op enkele punten, die voor de toeschouwer wellicht van belang kon den zijn bij het zien van de film, al spraken naar zijn mening de beelden wel voor zichzelf. In de eerste plaats is de film oorspronkelijk bedoeld voor een gewone t.v.-uitzending. Watkins, die naam had gemaakt met het re construeren van vroegere oorlogen, kreeg nu van de B.B.C. opdracht voor het maken Van een pre-constructie. De film werd echter door de B.B.C. der mate schokkend bevonden, dat ze niet werd uitgezonden. In de tweede plaats kan men zich afvragen, aldus de spreker, of de gege vens wel reëel genoeg zijn, om op ver antwoorde wijze van een visie op de toekomst te spreken. Watkins heeft zich op vele gegevens in en na de tweede wereldoorlog kunnen baseren. Met name op de gebeurtenissen in o.m. Dresden, Rotterdam, Tokio, Nagasaki en Hirosjima, zodat er naar zijn me ning materiaal genoeg was. De vraag blijft verder, of de film reëel of misleidend genoemd moet wor den. Misleidend in die zin, dat de film te veel overdrijft of juist te weinig werkelijkheid biedt. Tenslotte als vierde i "nt noemde de inleider het feit, dat door deze film de B.B. in dis cussie is gekomen, waarbij de vraag naar voren komt, hoe reëel het oor logsbeeld is, waarop de B.B. de voor bereidingen baseert en of d.e B.B. niet mepwerkf aan een vergroting van de Als typiste aan de secretarie te IJlst is benoemd mej. T. Faber te Sneek. De heer Wim Eppinga te Britswerd is uit vier sollicitanten benoemd tot dirigent van de zangvereniging „Looft den Heer” te St-Johannesga. Deze ver eniging telt thans 39 leden. Dinsdag a.s. zal de pas gevormde Raad van Kerken in Sneek in de doopsgezinde kerk aan de Singel wor den geïnstalleerd. Lector drs. R. J. A. van Eijden, vorig jaar uit Sneek ver trokken, zal spreken over de plaats van de kerk in de tegenwoordige samen leving. De installatie wordt verricht door ds. C. G. Wiegers, hervormd pre dikant. Zoals bekend heeft de raad een soort moderamen, dat wordt gevormd door dr. K. M. Witteveen (voorzitter), pas toor H. Th. Dierkes (vice-voorzitter), M. Westerdijk (secretaris) en D. Eve- raars, penningmeester. Verder zitten in de raad: N. Silvius (namens de r.k. parochie), ds. M. v. d. Meulen en S. Bakker (doopsgezind), ds. E. N. van Loo (geref.), W. Oppenhuizen (herv.), F. Meester (Leger des Heils) en J. Baarda (IKW). Uit iedere groepering Het forum kreeg van discussieleider Tromp als eerste vraag: is de film reëel? De heer A. Pebesma van het vor mingscentrum te Kortehemmen: Er worden nogal wat gruwelijkheden ver toond. Toch sluit deze film aan bij de gebeurtenissen in de tweede wereld oorlog in Dresden enz. Zij lijkt mij betrouwbaar in die zin, maar aan de andere kant sluit zij onvoldoende aan bij de huidige politieke situatie. Mr. D. F. Went, Statenlid voor de VVD: Reëel wat de getoonde feiten betreft en de reacties van de mensen, ook in vergelijking met de tweede wereldoorlog. Maar je weet natuurlijk niet hoe ’t precies zal zijn. Zal b.v. het sadisme van de tweede wereldoorlog nog erger zijn? Hoofd BB-kring de heer D. de Vries: Wel reëel. De beelden zijn ontzettend. redden wat er te redden viel. Maar ook is de film irreëel, omdat zij sugge reert, dat dit het einde is. Ik ben pijn lijk getroffen door het binnenhalen van de godsdienst en de manier waarop dat gebeurt in de film. Ik meen ook, dat de film in Moskou zowel als Was hington vertoond moest worden. Op een vraag over de slachtoffers van de aanval met kernwapens ant woordde de heer De Vries, dat de BB hier nog wel nuttig werk zou kunnen doen, omdat ieder wapen in zijn uit werking beperkt is. Al zouden er dui zend atoombommen vallen, dan zou dit nog niet het einde van de aarde bete kenen. Er zullen altijd overlevenden zijn. De heer A. van Apeldoorn, fervent PSP-er: Zeker, de BB-leden die in de kelder zitten De Vries: Het zou onmenselijk zijn om de overlevenden niet te helpen. Van Apeldoorn: Tegen de huidige atoomwapens bestaat vrijwel geen af weer. Ik betwijfel of er nog wat te doen is voor de BB. Even een kleine vraag: heeft de commissaris der ko ningin in de Grouwster commando bunker een aparte w.c.? Op deze vraag ontstond groot rumoer in de zaal. De heer De Vries ant woordde, dat de heer Van Apeldoorn dat beter aan de commissaris zelf kan vragen. De PSP-er weer: Maar ’t gaat mij om de image van de BB. De heer De Vries kreeg het even zwaar te verduren. Verschillende men sen in de zaal stelden alles in het werk om het onnut van de BB volgens hen dan aan de kaak te stellen. Waar heeft b.v. de Civil Defence in de film positief gewerkt? De heer De Vries wees op de brandweer. I I I I I I I gaf tvie- vaan •ens- rug- eters m de nen- :oor- kam- paal BUITENGEWOON ONDERWIJS Bij het voorstel een afdeling voor voortgezet onderwijs voor jongens te vormen aan de openbare school voor debiele kinderen plaatste de heer Ger rits een enkele opmerking. Welke ga rantie is er voor leerlingen die niet op de afd. i.t.o. (individueel technisch onderwijs) van een technische school kunnen, kunnen zij op deze school blij ven? Welke eisen worden gesteld aan de vakleerkrachten? Wethouder Baaijens antwoordde, dat het een zo breed mogelijke oplei ding wordt. Als de i.t.o.-opleiding voor deze jongens haalbaar is, dan is die evenwel beter. Ze moeten daarvoor de kans hebben. Maar een terugkeer zou een handicap betekenen. Dus moet het beter gegarandeerd zijn dan als experiment. Er mag niets nagelaten worden om een zo groot mogelijk aan tal jongens aan het i.t.o. te laten deel nemen. Wat de tweede vraag betreft, b. en w. zullen er scherp op letten, dat er bekwame krachten komen. GEEN PARKEERGARAGE Bij het voorstel tot bouw van 14 Simplexwoningen aan de Gonggrijp- straat vroeg de heer Van den Akker waarom Patrimonium deze woningen niet aangeboden heeft gekregen. De heer Meijer merkte op, dat het steeds weer Friso is, die woningen gaat bou wen. ’t Zou zijns inziens reëel zijn als ook andere aannemers een kans kre gen. Hij dacht dat verscheidene onder nemers er wel happig op zijn. De heer J. P. de Vries dacht, dat men hier nu mooi een soort parkeergarage had kunnen bouwen. Het aantal wo ningen zou dan iets minder moeten zijn. De voorzitter antwoordde de heer Meijer, dat Simplexwoningen uitslui tend door bepaalde aannemers worden gebouwd. Het was uitgesloten van zo’n klein aantal een apart plan te maken, daarom kwam Patrimonium niet in aanmerking. Men zit ook met de curve- prijs. De gedachte van een groot par- keergebouw verwierp de burgemeester. Het zou niet fraai zijn en bovendien in strijd met het bestemmingsplan. Ook wethouder Bergsma zag hier heel wat bezwaren. Je zit ook met het pro bleem bewaking. De kosten zouden erg oplopen. De vergadering nam nauwelijks drie kwartier in beslag. De raadsleden be gaven zich daarop naar Amicitia om te kijken naar „The War Game”. Het operagezelschap Forum uit En schede zal vandaag over 14 dagen (28 maart) in Amicitia een voorstelling ge ven van La Traviata van Giuseppe Verdi, opera in drie bedrijven naar de roman „La Dame aux Camélias” van Alexandre Dumas (fils.). In de hoofd rollen Mia Kroes, Henriette Klautz, Saskia Glastra van Loon, Chris van Woerkom en vele anderen. Jean-Paul Franssens heeft de regie, dirigent is Hans van den Hombergh. In dit stadium kon de naam van de koper nog niet onthuld worden. In Oudega gaan evenwel geruchten, dat het iemand uit Hilversum is, die van plan zou zijn in het pand en op het ter rein een recreatiebedrijf te stichten. Voor dit doel is het zeer gunstig gele gen aan het haventje, dat in verbin ding staat met de Brekken. Vanuit het gebouw heeft men een mooi uitzicht over dit water en de landerijen rond om. Het gebouw dateert uit het laatst van de vorige eeuw. Nadat de produk- tie in de fabriek werd gestaakt is het nog in gebruik als opslagplaats van de produkten uit andere fabrieken van het Hollandia-concern. Het kaaspak- huis werd vorige zomer door brand verwoest. De film „The War Game” is met tegen de BB gericht, hetgeen door velen ten onrechte wordt gedacht; de achtergrond en dat is eigenlijk het hele vraagstuk van oorlog en vrede is ve el belangrijker. Tot deze slotsom kwam drs. H. Tromp aan het einde van een b ewogen dinsdagavond in Amicitia. De film maakte op de meeste aanwezigen veel indruk door de realistische wijze waarop de mogelijke uitwerking van het gebruik van kernwapens wordt ge schilderd. Inderdaad schokkende beelden. „Ik wist niet, dat het zo erg zou zijn”, hoorden wij van verschillende jongeren. De vertoning van de film heeft dan ook zeker nut gehad. Verschillende toeschouwers ble- de meer heeft. Alles schijnt geoor- ken na het zien van de film nogal loofd om het Grote Doel, de vijand geschokt door de afschuwelijke te vernietigen of afbreuk te doen, te beelden. Ze hoeven dat niet zo te bereiken. In ons land vraagt men zijn, omdat wat de film te zien gaf zich nog af of men wel de mensen is nagemaakt. Veel verschrikkelijker die voor dit soort daden in Viet- zijn de journaalbeelden van de oor- nam mede verantwoordelijk zijn, zo log in Vietnam op de t.v., want die niet het meest verantwoordelijk, zijn echt, oorlogsmisdadiger mag noemen. Wie denkt aan de talloze onschuldigen, Dit fraaie stukje proza troffen wij aan in CTS-Contact, het leuke schoolblad van de christelijke Johnson heeft toch ook te maken Zaterdag is het jeugdfeest „Stunt technische school Sneek. Men zou ’68”. Het lijkt ons wel aardig voor het kunnen noemen: proeve van een de jongeren, dat ze alvast kennis vertaling uit het Fries in het Ne- De film „The War Game” geeft kunnen nemen van het werk van derlands. Dit is voor heel wat leer- een beeld hoe de totale vernietiging Chris Vrijwiel, die waarschijnlijk op lingen van Friese scholen niet zo er ongeveer uit zal zien. Er zullen Stuntje ’68 meer van z’n werk zal eenvoudig. Het bovenstaande is dan waarschijnlijk zoveel doden zijn voorlezen. Dit schrijft hij: daarvan het voorbeeld. We willen u deskundigen spreken van „mega- „Kind. Een kind te horen zeggen het slot van het stukje niet onthou- doden” (mega betekent miljoen) wat waar is, kan je meer pijn doen den: Toen Jan eindelijk moe bij dat het nauwelijks nog zin lijkt te dan een messteek in je borst. Een oom en tante was aangeland, kreeg hebben zich nu al druk .te maken, kind kan je doen zien wat je niet hij eerst een bord suipengrottenbrij. over het handjevol overlevenden, zo wilt zien. Een kind kan recht zetten Hij vroeg tante: „Is er vanavond ook die er zijn. Toch'is dat wel het ge- wat jij probeerde recht te zetten wat te redden op de t.v.?” Er was val. Juist omdat elk mensenleven voordat je het in elkaar trapte. Een die avond niks bijzonders te redden waarde heeft, is deze film geen be- kind kan huilen om iets waar jij op de t.v. en daarom ging Jan maar wijs dat de BB nutteloos zou zijn, om lacht. Helaas, kinderen worden vroeg op bed. Wel machteloos ten aanzien van een groot en „eerlijk” wordt vervangen groot aantal verschrikkingen. De door „volwassen”. J’:1— - _i3 j-je mens wordt door Chris aldus Een poosje geleden konden de ge- er inderdaad maar een heel klein gezien: regelde kijkers een t.v.-spel zien, aantal mensen gered zou kunnen „Mens. Hij loopt alleen met dui- waarin op een gegeven ogenblik een worden, heeft het bestaan van de zend mensen. Hij geniet van het bom zou worden geplaatst in een fa- BB zin. Dat het bestaan van de BB geluid van duizend sprekers, die briek. De handeling speelde in Bor- de bereidheid tot een oorlog zou niets zeggen. Hij wil gaan zwemmen, neo. Der man die de bom zou plaat- vergroten omdat ze een-gevoel van omdat hij water haat. Hij wil zich sen, een blanke, liet de ontploffing veiligheid zou geven, dat vals is, is gaan bedrinken, omdat hij lak heeft op het laatste moment niet door- theorie. Als men ons maar eerst aan dronkaards. Hij is normaal, om gaan omdat er nog twee koelies naar onze bereidheid zou vragen, dat ie hardstikke gek is. Iedereen (kleurlingen) in het gebouw waren, zou er waarschijnlijk geen oorlog kijkt hem na, omdat ze hardstikke Hij stelde hun levens boven het meer zijn. Het is dan ook, dachten gek zijn, maar hij niet, want hij wil Grote Doel. Daarmee kwam hij er wij, juist voor de BB van veel be- vérder leven, omdat hij dood zou raar tussen te zitten, want zijn ras- lang, dat de film „The War Game” willen zijn”. Het is maar dat u genoten verweten hem collaboratie wordt vertoond. Zo mogelijk op de het weet. met de gekleurde terroristen, de beeldbuis. Het publiek kan dan met laatsten lustten hem niet meer om- eigen ogen zien voor welke gewel- dat hij zijn opdracht niet uitvoerde, dige moeilijkheden deze organisatie Stichting „De Sneeker Pan” Wat ons in dit stuk het meest trof komt te staan als het ooit zo ver filmavond voor donateurs en begun- was het motief van de man om de komt. Daarom verdient de BB eer- stigers. De film „Skütsjesilen 1966”, bom niet te plaatsen. De levens van der alle respect dan dat steeds maar opgenomen door de filmclub Kleare de twee koelies waren belangrijker weer alleen alle tekortkomingen van Kimen, zal worden vertoond. dan het vernietigen van de fabriek, deze organisatie worden aangewe- In een oorlog vindt voortdurend het zen. omgekeerde plaats. Het lijkt of een mensenleven dan geen enkele waar- Ik heb respect voor de Civil Defence oorlogskans door ©en gevoel van mis- 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1