voor en Humanistisch vormingsonderwijs voor v.o. Tegen werkloosheid: ontwikkelingsplan voor Noord-Nederland op korte termijn IJlst heeft sluitende begroting 1968 Gezonde happening lichaam en geest f agenda^ Jongensclub „Benjamin” vierde koperen jubileum SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST van en Feest in Oosthem Twee eerste kievitseieren voor Ulster burgemeester Officieel Orgaan van de gemeenten Xoelapepel voor het eerst in Sneek Maandag 25 maart 1968 NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT I - Broodje bij Opppenhuizen Contactavond van het CNV te Ijlst Sn eek kwam met ruim Geslaagd H«t Sneekar Nieuwsblad is een Gecombineerde uitgave van en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ijlst kwam mot bijna f 12.000 over de brug 85.000 over de brug 123e jaargang nr 25 Donderdag belangrijke raadsvergadering Vrijblijvend denken en praten over problemen I SNEEKER NIEUWSBLAD SUSIDIE KUNSTIJSBAAN drie medewerkers en een hoeveelheid muziekinstrumenten. I Volleybal- om het het den in het z.g. haventje en zal ruimte bieden voor plm. 12 boten. De liggel den zullen gelijk zijn aan die voor de steiger bij het kampeerterrein: voor bo ten tot 10 meter f 0,75 per boot per dag en voor boten langer dan 10 meter f 1,per boot per dag. Tot slot de rondvraag. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H A de Boei Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs £4,— per half jaar. Franko per oost f6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. wordt hieraan ook door Oosthemmer jeugd deelgenomen. Dit was heel in teressant. Nu konden de ouders eens zien waar de jeugd heengaat. De Chr. J.V. kwam hierna met het blijspel „De rêstpil”. Door de leider werd het publiek met de spelers be kend gemaakt. Een huisapotheker in een klein dorp meent in dit stuk door een uitvinding rust en vrede voor de mensen te kunnen brengen. Steeds mis lukt dit. Eindelijk is zelfs zijn eigen gezin veranderd in een huis vol herrie. Het stuk werd door de spelers goed gespeeld. Vooral de uitvinder zat goed in zijn rol. Het gezelschap werd door het publiek met een hartelijk applaus beloond. Het CNV is samengesteld uit vogels van diverse pluimage, aldus de lei der; niettemin kan het een gezellige avond worden. Hij verheugde zich over de aanwezigheid van de districtsbe- stuurder, de heer De Haan, die een korte inleiding zou houden, hij was ook ingenomen met het toneelgezelschap van de Flexa uit Sneek, dat het blij spel „Underdak frege” zou opvoeren. En voor de pauzes was het IJlster clubje van drie heren en drie dames gekomen om met muziek en zang het geheel luister bij te zetten. Het woord was toen aan de heer De Haan, die de bezoekers iets ging ver tellen over de christelijke vakbewe ging en hoe die reilt en zeilt in IJlst. SCHRILLE TEGENSTELLINGEN Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor het doctoraal examen pedagogiek (cum laude) onze stadge noot de heer A. Toornstra. I De huidige „bezetting” van de 12l/t jaar oude jongensclub „Benjamin” te Oosthem met de beide leiders, de heren Van Berkum en Wiersma. Wij leven, zo begon de spreker, in een wereld, die vol schrille tegenstel lingen is, getuige o.a. de actie „Kom over de brug”. Er zijn nog steeds arme en rijke mensen, er zijn voor- en te genstanders van Johnson en in Afrika spant zich een team chirurgen in om door'een harttransplantatie een mens te redden, terwijl in Vietnam honder den gezonde mensen worden afgeslacht. Allemaal schrille tegenstellingen, die in onze huiskamers komen via de t.v. Kijken we dichter bij, dan moeten we constateren dat in het westen van ons land voldoende werkgelegenheid is en hier in ’t noorden veel werkloosheid; ook een schrille tegenstelling. En nog dichterbij, hier in IJlst zijn mensen, die volop werk hebben en ook zijn er die geen werk hebben. Wat betekent het; werkloos te zijn? zo vroeg de heer De Haan. Denk het u eens even in: moeder heeft druk werk in haar huishouding, de kinderen heb ben hun werk op school of waar dan ook en vader die toch de kostverdie ner is, zit voor ’t raam, niets te doen! Sommigen zeggen: ze krijgen toch hun geld wel, het kan hun niet zo veel schelen. Maar daar gelooft de inleider niet in, althans het merendeel van de werklozen zal er zo niet over denken. Want als W.W.-er gaan ze toch altijd 20% in loon achteruit en dat betekent in deze tijd nog wel iets. WAT DOET T CNV? Wat doet nu het Chr. Nat. Vakver bond voor de oplossing van de werk loosheid? zo werd gevraagd. Ook van regeringswege wordt er iets gedaan. Denk aan de nota over het noorden Kontaktdag Oude Koe- Vrijdagavond was er in IJlst, geor ganiseerd door de besturen van de plaatselijke afdelingen, aangesloten bij het CNV, een familie-avond, die goed bezocht werd. De leiding berustte bij de heer J. de Boer (Jan Nooitgedagt- straat), die in zijn openingswoord de aanwezigen welkom heette, zijn vol doening uitsprekend over de mate van opkomst. IJlst kwam vrijdagavond met f 11.906,50 over de brug. Dat is ruim f 6,50 per inwoner. Voorzeker een be drag om waardering voor te hebben. Xoelapepel is een geestverruimend spel, waarbij de concentratie op de eer ste plaats staat. Het kan hierdoor tot een grote spanningclimax komen. On der het spel werd dan ook bijna niet gesproken om maar niet te worden afgeleid. Xoelapepel is een woord dat Hesselbach eens gevonden heeft toen hij gedichten schreef. Dit waren ge dichten met alleen maar klanken. Hier door ontstond het woord xoelapepel, een samenstelling van verschillende talen. Het betekent „tovervlinder”. Een zeer toepasselijke naam. De aanwezige jongelui werden zater dagavond verzocht in een rechthoek om een aantal naast elkaar gelegde Wij vragen voor Friesland konkrete plannen, meer aanvulling door het Rijk, nieuwe projecten. Ook zal er meer kontakt moeten zijn tussen werk nemers- en werkgeversorganisaties. En tenslotte zal het onderwijs meer uit breiding moeten ondervinden. SAMEN STRIJDEN stokken te gaan zitten. Toen dit was gedaan ging men zitten wachten, om dat iedereen dacht dat er iets zou gebeuren. Na een poosje realiseerden ze zich echter dat er niets zou ge beuren, tenzij ze zelf hier iets aan zou den doen. Een meisje ging de stokken dwars over elkaar leggen, iemand an ders ging er op zitten tikken. Het duurde niet lang of iedereen was met de stokken bezig. Ondertussen werden de instrumenten bespeeld, eerst rit misch, later doorelkaar. Het werd een kakafonie van geluiden. Het is moeilijk te zeggen waarom iedereen bezig was. Xoelapepel is iets wat je moet beleven, het is erg moeilijk het (e beschrijven, CONCENTRATIE De afgevaardigden van verschillende verenigingen brachten hun gelukwen sen over. De heer Hofstra namens de Chr. M.- en J.-verenigingen bood een enveloppe met inhoud aan, de heer Feitsma namens de jeugdclub uit Ab- bega ook een enveloppe met inhoud, de heer Veninga sprak namens de man nenvereniging. Allen wensten de jeugd nog een goede toekomst in hun vereni gingsleven. De heer Alkema sprak er zijn vreugde over uit, dat nog zoveel de jeugdvereniging bezoeken. Bedenkt dat eens je ouders de belofte voor jul lie hebben gedaan bij de doop en het ja-woord hebben gegeven. Als God jul lie roept, zeg dan ook ja, wanneer ook; houd dit vast in heel jullie leven, aldus de heer Alkema. Ds. Van Ginkel sprak namens de kerkeraad. Deze heeft diep respect voor de beide leiders, die dit werk 12% jaar hebben gedaan. Dat is wel een woord van dank waard. Mogen ook de jeugd en de leiders nog vele ja- ren doorgaan met dit werk. Er werd een voetbalspel aangeboden. Namens de gereformeerde jeugd sprak de heer Sj. Feenstra nog enkele hartelijke woorden. Met gebed en gezamenlijk zingen van Gez. 135 1 werd deze mooie avond gesloten. De actie „Kom over de brug” leverde in Sneek vrijdag een totaal op van f 85.043,Een bedrag dat slechts een „momentopname” is, want er zal nog wel wat bij komen. In Gaastmeer bracht de actie f 5089,-4f’Jes lands. Het CNV heeft wel enige op. 1 opmerkingen over deze nota, zo deel- Vrijdagmorgen vond de 46-jarige vee houder A. Osinga te IJlst omstreeks 11 uur op zijn land in de Ruterpolderi vlakbij IJlst, twee kievitseieren in één nest. Het waren in deze gemeente de eersten van dit voorjaar en dus be stemd voor burgemeester Cazemier. Deze was evenwel uitstedig en de vin der kon zodoende pas zaterdagavond zijn vondst aanbieden. Vrijdagmorgen werd er vlakbij Oppenhuizen al een broedje kievits eieren gevonden. Vinder was de 62- jarige rentenier-boer R. W. Atsma. Hij vond de vier eitjes langs de Broe- resloot. Elders in de provincie werden diezelfde dag meer broedjes gevonden. Ook burgemeester Van den Bent van Rauwerderhem heeft het eerste kie vitsei in zijn gemeente ontvangen. Het werd gevonden door de 20-jarige T. J. de Wolff uit Irnsum. Na het spel met de stokken moest ieder op de grond gaan liggen, terwijl de heer Hesselbach met monotone stem bevelen gaf: „Je moet denken: ik lig, mijn armen liggen, ik lig helemaal. Langzaam je handen omhoog brengen en ze voor je gezicht heen en weer be wegen en beurtelings van je handen naar het plafond kijken”. Daarna ging men opstaan met de ogen dicht en be gon geconcentreerd rond te lopen. Men moest de ruimte voorzichtig aftasten en proberen tegen niemand aan te lo pen. Daarna met de ogen dicht je eigen plaats weer proberen op te zoeken om met vloeiende beweging weer te gaan liggen. Bij dit alles was concentratie wel het belangrijkste. Xoelapepel is niet zo geschikt voor het erg jeugdige publiek. Het is beslist niet een spel om bij te zitten giechelen, omdat er bijvoorbeeld iemand zo gek met een stok doet. Het is namelijk al leen gek voor hen die er met een nuch ter gezicht bij zitten te kijken. Als er een paar op zo’n manier bij zitten, is het voor de rest bedorven. Het spel is te vergelijk met een soort bewe- gingsexpressie. Na de pauze stond iedereen langs de muur en moest een plaats in de ruimte kiezen en een houding aannemen die men fijn vond. Hierbij moest iets uit gebeeld worden zoals machineonder delen, draaiende machine of machines die in de soep draaiden. Toen dit afge lopen was, werd het licht uitgedraaid en werd er met de zaklantaarns op de zolder geschenen. Men moest zich op het licht concentreren en met d? han den in de lichtbundel bewegingen ma ken, zodat er op het plafond allerlei vormen ontstonden. Deze hele toe stand ging de kant van het „creatief bezig zijn” op. B. en w. stellen dat de kunstijsbaan te Heerenveen van grote betekenis is te noemen voor heel Friesland. Ook voor IJlst, de stad waar schaatsen wor den gemaakt. Bovendien geniet IJlst als schaatsstad bekendheid door de „Preamkeskouwers”. Het college acht voldoende redenen aanwezig om posi tief tegenover de aanvraag te staan, maar meent tevens dat op grond van de financiële positie van IJlst het moeilijk is om zich voor een aantal jaren vast te leggen. Het stelt de raad voor, voor ’t jaar ’68 gunstig op de aan vrage te beslissen en voor 1969 op nieuw deze aangelegenheid te bezien. Dan komt aan de orde de gemeen schappelijke regeling „Sudergoa”. In het desbetreffende stuk dat b. en w. de raad hieromtrent aanbieden, delen zij mee, dat de regeling ten doel heeft het verhogen van de welvaart en het verbeteren van het leefklimaat in het de de spreker mee. Wij zijn van me ning dat in Nederland wordt aanvaard, dat de regering dient in -te grijpen als het particuliere bedrijf mensen uitstoot. Want dat is het als je werkloos wordt, je wordt uitgestoten en dat zegt veel. Daarbij komt: als je 45 jaar bent, dan ben je al te oud voor een andere be-- trekking, en dan wèl willen en niet kunnen, dat is een probleem. Vervan gend werk kwam er niet uit de nota. Kan de regering er mee volstaan een politiek te volgen van stimuleren? Het CNV wil met klem een ontwikkelings plan voor Noord-Nederland op korte termijn en dat kan bereikt! Maar dan moet er een volledige ontsluiting door wegen en waterwegen komen en moe ten meer woningwetwoningen ge bouwd worden. sen de gemeenten en de Stichting Su dergoa voorzien. Het vrij uitvoerige voorstel eindigt met de aanbieding van het ontwerp-besluit, met de wens dat de raad dit zal vaststellen. De agenda vervolgt met vaststelling voorschot op de exploitatievergoeding bijzondere kleuterschool 1968. Het voor stel: voor het onderhoud van de ge bouwen e.d. een bedrag van 3% x f 1.200 f4.200 en voor aanschaffing van hulpmiddelen en schoolbehoeften e.d. 79,3 x f 22 f 1.744.60. Vaststelling bedrag per leerling openbaar g.l.o. Dit bedrag wordt berekend door de totale geraamde kosten van het openbaar g.l. onderwijs te delen door het gemiddeld aantal leerlingen over het afgelopen jaar. Kosten voor 1968 geraamd op f 3.266,67. Gemiddeld aantal leerlingen over 1967 bedroeg 32 2/3. Het bedrag per leerling voor 1968 dient derhalve te worden vastgesteld op f100.Vast stelling voorschot op exploitatievergoe ding bijzondere scholen 1968. Voor de school voor chr. onderwijs is dit 92 2/3 (gemiddeld aantal leerlingen 1967) x f 100,f 9.266,67 en voor de geref. school 73 2/3 x f 100, f 7.366,67. Ver der premieregeling woningverbetering en -splitsing. Het gemeentelijk aandeel in de aanvrage van de heer A. Sta- persma, Eegracht 61, bedraagt f86,11 en voor de heer S. Walsweer, Eegracht 73. f 188,89. B. en w. stellen voor te benoemen tot lid van de woningcommissie mevr. E. Osinga-v. d. Velde, Eegracht 91. Dan een aanvraag van het bestuur van de herv. school voor aanschaffing van 15 leerlingensets. Kosten f 1.005. Wijziging gemeenschappelijke regeling I.Z.A. Het maken van een aanlegsteiger voor ple ziervaartuigen bij de overkluizing. De- gebied der samenwerkende gemeenten ze aanlegsteiger zal aangebracht wor- in de Zuidwesthoek. De ontworpen re- ---t geling zal in een beter samenspel tus sen de gemeenten en de Stichting Su dergoa voorzien; de gemeenten zullen mede de richting bepalen van de in het belang van de Zuidwesthoek in te stel len onderzoekingen. De ontworpen re geling zal in een beter samenspel tus- Jurjen Hoomansstraat. Aangezien wenselijk is met deze verbouw schoolgebouw gelijkertijd van centrale verwarming te voorzien, zal in de be staande personeelskamer de centrale- verwarmingsinstallatie worden ge plaatst en het door een pergola afge sloten hofje worden omgebouwd tot een personeelskamer. B. en w. stellen voor de gevraagde medewerking te ver lenen. Noodzakelijk is, dat de ouders na drukkelijk aan het begin van het schooljaar de wens te kennen geven dit onderwijs voor hun kinderen te verlangen, in overleg met hun kinde ren. Voor het godsdienstonderwijs hoe ven de ouders niet zoveel moeite te doen, teneinde hun kinderen dit soort onderwijs te doen volgen. De mogelijk heid ertoe staat op het aanmeldingsfor mulier aangegeven. Dit is dtiidelijk dis criminatie. Door het appèl aan de ouders'weten wij echter, dat die geheel achter ons staan, aldus de heer Höster. Het Humanistisch Verbond heeft de bevoegdheid erkende vormingsleiders af te leveren. Hun opleiding duurt drie jaar en omvat o.a. filosofie, kennis van het christendom en de niet-christelijke godsdiensten, waaronder behalve de monotheïstische stelsels ook de primi tieve godsdiensten, pedagogiek en ze- deleer. De verschillende richtingen van het christendom worden op die vor mingscursus vertegenwoordigd door theologen van die richtingen. Waarom humanistisch vormingson derwijs? De humanisten menen, dat ze de zaken anders doordenken: het pra ten en denken over de problemen ge- De heer R. Höster uit Drachten sprak -schied bij hen vrijblijvend. Ze zijn er gisteren voor de gemeenschap Sneek van het Humanistisch Verbond over het humanistisch vormingsonderwijs. Van meet af aan bestond bij het verbond de behoefte aan een geestelijke oriëntatie van de mens in de samenleving. In on ze tijd is hiermee ernst gemaakt door het ter hand nemen van de opleiding van vormingsdocenten, die aan scho len voor l.o. en voortgezet onderwijs werkzaam kunnen zijn. De z.g. mam moetwet maakt deze activiteit voor v.o. mogelijk. En als de regering dat wil, dan kan dat alles gebeuren! U zult vragen: wat kunnen dan wij hier in IJlst doen om dit te bevorderen? U als leden van het vakverbond hebt onderdak; denk aan het zo dadelijk op te voeren blijspel. U hebt uw plaats! Weet u ook wat u kunt doen op die plaats? Samen hand in hand vechten voor uw idealen! Samen zorgen voor onderdak van die anderen! En als u weet wat uw taak is, dan zal alles „rech komm”, zo besloot de heer De Haan zijn vlot naar voren gebracht betoog. Na een gezellige pauze was het woord aan het toneelgezelschap, dat met het stuk in 3 bedrijven „Underdak frege” de zaal een plezierige avond bezorgde. Het was in ’t bijzonder de hoofdrol-vertolker, de wiskundeleraar Hilbrand Lanting, die opviel. Hij stak beslist boven allen uit, en maakte daarmee de paar keer dat het even stokte, geheel goed. De souffleur was bij tijd en wijle te sterk, achter in de zaal hoorbaar. Evenwel, bloemen en applaus aan het slot bewezen, dat er genoten was. Met een hartelijk dank woord aan medewerkers en aanwezi gen en dankgebed sloot de heer De Boer deze goede kontaktavond. Zaterdagavond gingen de leden van de stichting „Jeugd en Muziek” met elkaar xoelapepclen in de aula van de openbare uloschool aan de Kon. Wil- helminastraai. In de uitnodiging was een ieder verzocht gemakkelijk zit tende kleding aan te trekken, zaklantaarns mee te nemen en muziekinstru menten. De leiding van de „xoelapepel-avond” was in handen van Arthur Hesselbach, de geestelijke va.der van xoelapepel. Hij kwam met een staf van Dinsdag 26 i.e.m. zaterdag 30 maart Fries Scheepvaartmuseum. Exposi ties: Renze Hettema Beelden en An kie van Dael Wandkleden. Openings uren maandag t.e.m. zaterdag van 10-12 uur en van 13.30-17 uur. Tiisdei 26 en woansdei 27 maert Utfierings Krite Suits mei „De ein komt yn ’e nacht” yn Amicitia. Dinsdag 26 maart Demonstratie met de nieuwe boortoestellen door Friteko- Span, Leeuwarden. Aere Perennius, Kleinzand, van 97 uur. Woensdag 27 maart Slump’s speciaalzaak, markt 46. Woensdag Donderdagavond a.s. om half acht komt de raad van IJlst in openbare vergadering bijeen in het stadhuis. De agenda telt 19 punten, waarbij de vast stelling van de gemeentebegroting en de begroting woningbedrijf 1968. Bij de ingekomen stukken is o.m. het Koninklijk Besluit tot goedkeuring be treffende wijziging van de verordening op de heffing en invordering van be grafenisrechten in de gemeente IJlst. Mededelingen: met ingang van 1 mei ’68 is eervol ontslag verleend aan de schrijver ter secretarie J. Hoomans we gens benoeming tot adjunct-commies-A ter secretarie van Oostdongeradeel; te vens is op zijn verzoek per 1 mei ’68 eervol ontslag verleend aan U. Algera, bode-concierge. In de vacature-Hoo- mans is m.i.v. 1 april benoemd mej. T. J. M. Faber te Sneek. De gemeentebegroting is sluitend, terwijl de post onvoorzien een bedrag van f8.640,81 aangeeft, waarvan voor kapitaalsuitgaven beschikbaar is een bedrag van f5.966,31 (f8.640,81 minus 1783 inwoners x f 1,50 i 2.674,50). Het totaal der höofdstukken I t.e.m. XIII in inkomsten en uitgaven in de ge wone dienst is f 1.009.582,74. In 1967 waren deze bedragen resp. f'748.255,86 en f 782.163,70. Voor de kapitaaldienst zijn inkomsten en uitgaven voor 1968 resp. f6.125.373,42 (1967: f4.480.790,21) en f 6.906.717,59 (1967: f4.925.175,10). De begroting biedt thans een klein perspectief, zo menen b. en w. hoewel er nog ontzettend veel achterstand is op allerlei gebied, welke zaken in de komende jaren de volle aandacht van het college zullen verkrijgen. De begroting van het woningbedrijf geeft de volgende cijfers: bezittingen f 3.792.234,66, schulden f3.630.919,85, terwijl onderhoudsfondsen f35.619,43, reservefondsen f 123.755,38 en waar borgsommen f 1.940 aangeeft. De agenda vervolgt met: voorstel tot verbetering der bestrating van Uilen burg. B. en w. stellen voor Uilenburg i op een breedte van 4,50 meter te heen- gen met langs de bestrating een be strate goot. De in de verbreding voor- komende afscheidingen zullen worden verwijderd en door derden worden aangebracht. Aan straatmakersbedrijf M. Cnossen te Sneek is prijsopgave ge vraagd. Op één uitzondering na is van de betreffende eigenaren de volledige medewerking ontvangen voor het. uit voeren van deze werkzaamheden. Het bestuur van de vereniging heeft medewerking gevraagd voor de uit breiding van de kleuterschool met de daarvoor benodigde inrichting van het schoolgebouw in verband met de sterke toename van het aantal leerlingen. Het is mogelijk, dat aan het schoolgebouw een lokaal wordt bijgebouwd langs de niet van doordrongen, dat de bijbel de enige waarheidsbron is. Het christendom is niet belangrijken dan andere grote godsdiensten. Deze over tuigingen leiden er toe, dat voor het aandragen van bouwstenen voor le vensovertuiging zij geporteerd zijn, niet voor geestelijken, maar voor humanis ten. In de klas zal het bij dit soort on derwijs niet zozeer gaan om kennis overdracht, want dit bergt al het ge vaar in zich een overtuiging op te dringen. Uit een discussie waaraan de leerlingen deelnemen, moet de grote lijn komen. De problemen kunnen ook van de leerlingen komen. Hoe breng ik het probleem? Deze vraag als op dracht houdt ook een stukje houdings- vorming in. Voor jongere leerlingen moet de aanpak niet te theoretisch zijn. We kunnen ze laten dramatiseren. De leerling krijgt een rol, bijv.: hoe houdt men zich, als een jongen i.p.v. om tien uur om half twaalf thuis komt? Humanistisch vormingsonderwijs komt neer op het geven van „possibili ties and responsibilities of life”. J.M. De jongensclub van Oosthem had vorige week een feestavond, waarop het 12%-jarig bestaan werd herdacht. De leiding berustte bij de heren Th. v. Berkum en P. Wiersma. Voor afwisse ling zorgde de CJV van Oppenhuizen- Uitwellingerga met het komische to neelstuk „De rêstpil”. Geopend werd met gezamenlijk zin gen van Psalm 150 1 en gebed. De heer Van Berkum heette allen hartelijk welkom, zowel de jeugd als ook de ouderen, maar vooral de heer Alkema uit Franeker, voorzitter van de Prov. Raad, en de CJV uit Oppenhuizen. In het kort memoreerde de voorzitter even de jaren, die voorbij zijn. Want 12% jaar is een hele tijd. Nu lijkt het maar kort, toch is er nogal wat ge beurd. Het zijn soms mooie jaren ge weest, hoewel niet altijd de vlag kon worden uitgestoken en er ook wel eens storm was. De jeugd, zegt men wel, is minder dan vroeger. Maar de jeugd verandert niet, de ernst is er ook altijd geweest, op de vereniging, en de bij belinleiding, die soms op kinderlijke manier gebracht werd, was toch altijd nummer één. Veel vragen werden er soms ook door de jeugd gesteld, zodat men wel goed voorbereid er heen moet gaan. Maar ook is er steeds plezier ge weest. De heer Wiersma las Gen. 45, vs. 1 tot 14. Eén van de jongsten, Stolte, hield hierover een keurige inleiding. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eniging was opgericht op 22 januari 1955. Ook de penningmeester liet een keurig verslag horen. Daaruit bleek, dat men met papieracties en donateurs de kas gevuld weet te houden. De kerkeraad werd dank gebracht voor het gebruik van de consistoriekamer. De heren vergaderen nu in ’t Himster- hüs. De heer Alkema vertoonde een film over het leven in de vakantie in een jongenskamp in Leusden. Steeds j 27 maart wedstrijden (dames en heren) het kampioenschap vm Friesland in de Sneker Sporthal. Deelnemende teams: Dokkum, Drachten, Franeker, Heerenveen, Leeuwarden en Sneek. Vrijdag 29 maart Ingelandenvergade ring Waterschap ,,’t Marian” ’s av. 7.30 uur in café O. de Jager te Nij- land. Zondag 31 maart Een uur kerkmuziek in de Geref. Noorderkerk, Kerk- gracht. Aanvang 2 uur. Maandag 1 april Oriënteringsrit MAC J. C. Visser, ’s Avonds 8 uur vanaf hotel Bonnema. Dinsdag 2 april Modeshow Speciaal zaak „Elegance”, Osinga en Winia en kapsalon Femia in foyer Amicitia. Aanvang 8 uur. Zaterdag 6 april Openbare les met ten toonstelling in de Technische School, Kloosterstraat 1 van 2-4 uur nam. Vrijdag 12 april Matthaus Passion in Martinikerk te Bolsward. Aanvang ’s middags 2 uur. s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1