Sernefoardrachtkriich yn Skearnegoutum 7 uinen toont van Nieuw voor Ad. Steylen wmnaar van stratenloop in Workum Plannen voor nieuwe huisvesting voor de P. Bakkerschool aan de Hemdijk Propaganda-uitvoering arbeiderskoren versterkte ’t saamhorigheidsgevoel L agenda""] Jan ontwikkeling, in eigen stad gymnastieklokaal Groen van Prinstererschool W Y M BRITS E R A D E EL IJLST van en Z'll Officieel Orgaan Man te Scharnegoutum verdronken achter woning de gemeenten SNEEK, 123e jaargang nr 29 Maandag 8 april 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Schilders uit Sneek i uitstekende race vierde F Land onder Nijezijl provisioneel verkocht Jongen aangereden door auto 't viel wat mee Geslaagd Toezegging van beroep voor ds. J. Nijenhuis en de Zuidwesthoek in I' SM Cees Clement na Openbare kleuterschool „De Dotter” heeft nog grote wachtlijst IJIst heeft nieuwe concierge gemeentehuis Prachtige cinkriich mei 18 dieinimmers üt e gemeente it l SNEEKER NIEUWSBLAD De allegear jan ver- van D. E. waarschijnlijk moeilijkheden voordoen ten aanzien van het vervoer van de leerlingen tussen het internaat en de school. Om deze reden is het gewenst, dat de school wordt gesticht nabij dit internaat. Het schoolbestuur heeft dan ook als plaats van vestiging van het nieuwe schoolgebouw genoemd het ter rein tussen de oude weg naar IJlst en de spoorlijn. Daarna was de beurt aan „Morgen rood”. Dit koor kwam met Jos. Haydn’s Onze stadgenoot H. Schouten slaagde vorige week aan de lagere tuinbouw school te Berlikum voor de praktische en theoretische examens, welke voor de teeltrichtingen bloemen, groente en fruit werden gehouden. Vrijdagmiddag werd op de Oppen- huizerweg de 13-jarige T.H.P. uit Brits- werd aangereden door een auto, be stuurd door G.A.M.S. uit Drachten. Hij kwam er met een paar schrammetjes af, auto en fiets werden beschadigd. De jongen, die in Sneek op school is, stak plotseling ter hoogte van de Fred. Hen drikstraat de weg over. Het leek aan vankelijk nogal ernstig, zodat omwo nenden een dokter en ambulancewagen alarmeerden. Maar ’t viel wat mee. De jongen kon later naar huis terugkeren. Ds. J. Nijenhuis, hervormd predikant te Scharnegoutum, heeft een toezeg ging van beroep ontvangen van de hervormde gemeente van Hallum c.a. V er senij nt MAAN AGS en DONDERDAGS .kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POT 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Indien de raad akkoord gaat met het advies van b. en w., betekent dit niet, dat met de bouw van de nieuwe school direkt een begin kan worden gemaakt. Omtrent de juiste plaats en de omvang van het bouwplan zal nog nader over leg met het schoolbestuur dienen plaats te vinden, terwijl alvorens met de bouw kan worden begonnen voorts een urgentieverklaring van de minis ter van onderwijs en wetenschappen en de nodige financieringsmiddelen daar voor moeten zijn ontvangen. B. en w. van Sneek stellen de raad voor gunstig te beschikken op een aan vrage van het bestuur van de Vereni ging voor Chr. Buitengewoon Onder wijs alhier om gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen voor het stichten van een nieuw gebouw voor de onder zijn bestuur staande imbe ciele kinderen. Het Sneeker Nieuwsblad is een De 59-jarige heer Anton Egbers werd vrijdagmiddag te Scharnegou tum achter zijn woning gevonden, voor overliggend in een sloot. Vermoedelijk is hij onwel geworden en daardoor ge vallen. Een ijlings geroepen arts kon slechts de dood constateren. De man was rond het middaguur op het erf van zijn onlangs gekochte wo ning op de z.g. Pólle bezig. Hij zou o.m. een strook gras langs de slootrand maaien. Om een uur of één riep zijn vrouw hem voor het eten. Hij was ner gens te vinden. Een buurvrouw ont dekte hem in de sloot. Het echtpaar was ruim een week ge leden uit Velsen, waar de heer Egbers bij de Hoogovens had gewerkt, over gekomen. Hij was afgekeurd en van wege de rust en vrijheid had hij op de Pólle een huisje gekocht. Advertenueprtjg: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— oer half laar. Franko per rost f 6,— per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Vrijdagmiddag, werd door notaris E. K. Hoekstra uit Sneek in „Het Wa pen van IJlst” te IJlst een perceel weiland provisioneel verkocht. Het be treft een perceel van 2.24.40 ha in de nabijheid van de z.g. Oude Schatting onder Nijezijl. Het werd beschreven op f 11.379,door de heer D. Boschma te St. Nicolaasga. nadat een urgentieverklaring van de minister van onderwijs en wetenschap pen is ontvangen en het bouwplan is goedgekeurd. Voorts zal over de nodige financieringsmiddelen voor de bouw moeten worden beschikt. WIJZIGING BEGROTING „NIJ NAZERETH” VOOR 1964 B. en w. hebben de raad voorts doen toekomen de tweede wijziging (tevens eindwijziging) van de begroting van het gemeentelijk bejaardencentrum „Nij Nazareth” voor 1964. Uit deze wij ziging blijkt, dat de exploitatie van het tehuis over 1964 een nadelig saldo te zien geeft van f 5.814,85, terwijl de exploitatie van de twintig bejaarden woningen een batig saldo opleverde van f 1.703,66, Woensdagavond kon voorzitter J. v. d. Ley een 70-tal ouders welkom heten op de ouderavond van de openbare kleuterschool „De Dotter”, die in de school werd gehouden. Voordat met het eigenlijke pro gramma werd begonnen, deed mej. Doddema enkele mededelingen. In de eerste plaats deelde zij mee, dat er nog steeds een zeer grote wachtlijst is, maar wanneer de nieuwe openbare kleuterschool in de Noorderhoek klaar is, zal hierin verandering komen. In verband met het vertrek van de heer J. v. d. Ley, zal met de benoe ming van een nieuwe voorzitter van de ouderkommissie ook tot zolang wor den gewacht. Mej. Doddema bedankte de heer V. d. Ley voor het vele werk, dat hij heeft gedaan en bood hem een boek aan. Daarna was het woord, of eigenlijk de daad, aan de ouders, die nu moes ten tonen wat ze waard waren op het gebied van schilderen, plakken, boet seren e.d. Aan het enthousiaste werken was wel te zien, dat dit buitengewoon in de smaak viel. De beloning kwam in de pauze, in de vorm van een kop koffie met een koek. Na de pauze werden dia’s vertoond, van het Sinterklaas- en Kerstfeest op de kleuterschool. Deze dia’s waren ge maakt door resp. mevr. V. d. Valk en de heer Kooi. Voorzitter V. d. Ley be dankte hen hiervoor en bood hun een kleine attentie aan. Het was bijna elf uur toen de avond door de voorzitter werd gesloten. Er bestaan plannen voor de bouw van een nieuw internaat voor de leer lingen van de P. Bakkerschool, op een terrein in het bestemmingsplan Hem dijk. Bij handhaving van het huidige gebouw zullen zich in de toekomst, wanneer het nieuw internaat klaar is, zangstuk „Der Sturm” uitstekend voor de dag, begeleid door het Fries Ka merorkest, aangevuld ’met leden van het Stedelijk Orkest tot symfonie-be- zetting. Gerrit Abma had deze vocale/ instrumentale combinatie goed in de hand. De uitvoering getuigde van de gelijke voorbereiding. Uitgezonderd ’n enkel moment werd van dit muzika le natuurtafereel ’n zeer te waarderen Sneker première gegeven. Het is te wensen dat „Morgenrood” het niet bij deze ene uitvoering laat. Haydn’s werk mag stellig eens vaker worden ge hoord. Als slotnummer werd Mozart’s be roemde Ave Verum door de gezamen lijke koren onder leiding van de heer Abma uitgevoerd, met begeleiding van het Fries Kamerorkest. Een indruk wekkend slot van deze zeer goed be zochte avond, die stellig heeft beant woord aan het doel dat de organisato ren zich voor ogen hadden gesteld: de versterking van het saamhorigheids gevoel van koren en leden. Deze avond was weer een nieuw interessant facet in het Sneker muziekleven. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs alhier heeft de gemeenteraad verzocht gelden beschik baar te stellen voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de Groen van Prinstererschool (school voor gewoon lager onderwijs) in de Noorderhoek, omdat het nodig geachte aantal lessen in lichamelijke oefening (minimaal twee per week) aan de onder zijn be stuur staande scholen voor gewoon l.o. tot nu toe nog niet kon worden ge geven. Gezien het aantal klassen zou den aan deze scholen tenminste 86 les-’ sen per week moeten worden gegeven. De lagere scholen hebben in feite slechts de beschikking over één gym nastieklokaal. Weliswaar geeft de met de gemeente getroffen regeling betref- Benoemd tot concierge van het ge meentehuis te IJlst: de heer M. Keu- ning te Oosterlittens. Deze werkt thans in de zuivel. De nieuwe concierge krijgt tevens de zorg voor de openbare lagere school, terwijl hij bovendien eenmaal per week de brugwachter moet vervangen. De heer Keuning is gekozen uit ongeveer zestig sollici tanten. Nauta; 2e priis 62 p., Tiete Terpstra; 3e priis 61% p., Marjet Veldhuis. Groep 2: le priis 64 p., Jetske Huite- ma; 2e priis 63 p„ Do'ete Gerbrandy; 3e priis 61 p., Doetje Bakker. Groep 3: le priis 73% p., Sytske v. d. Wal; 2e priis 71 p., Margje Reyenga; 3e priis 62 p., Reinske Bakker. De wikselbeker fan de gemeente Wymbritseradiel waerd troch wethal- der Gerbrandy ütrikt oan Sytske v. d. Wal, dy’t dizze beker ek alris earder woun hie. In bysünder slagge joun koe dêrnei troch R. Heeringa ófsluten wurde, in joun hwer’t hiel de gemeente Wym britseradiel greatsk op wêze mei. In kulturele rie, dy’t him sa ynspant, fynt men lang net oeral. In „Ons Gebouw” vond vrijdagavond een propaganda-uitvoering plaats van Friese arbeiderskoren. De organisatie was. namens de bond, in handen gelegd van de Sneker arbeiders-zang vereniging „Morgenrood”, mede in ver band met het feit dat het koor dit jaar zijn 55-jarig bestaan herdenkt. De heer H. Wempe, die deze avond bij het publiek inleidde (hij verving de ziek geworden voorzitter Hans Fijlstra). deelde mee, dat het doel van dit soort manifestaties is, de bnderlinge band te verstevigen en de solidariteit te bevorderen. fraaie vierde plaats ook. Ook Karei Visser, de Sneker marathonloper, was niet snel begonnen, maar hij bereikte toch nog de twaalfde plaats. i De in prachtige stijl lopende Liesje Jonkman van St. Nicolaasga won ge makkelijk de 600 meter voor meisjes en de 1500 m. voor niet KNAU-meisjes werd een zege voor mej. Janneke Spoelman van IJsbrechtum, die in de eindsprint mej. Hooghiemstra versloeg. Een mooi gezicht was de start van de grootste groep, nl. die voor heren niet-KNAU leden, op de 3600 m. A. Bosma uit Hengelo. F. Bakker van Grootebroek en J. Huisman uit Bols- ward streden hier in het voorste ge lid en evenals yorig jaar ging Bosma weer met de eer strijken. De uitslagen zijn: 1500 m. niet-KNAU meisjes: 1. J. Spoelman 5.54.4; 2. E. Hooghiemstra 5.55.3; 3. P. Dijkstra 5.55.7; 4. J. de Boer 6.21.0. 1500 m. KNAU dames: 1. D. Koekoek AV ’34 4.33.6; 2. G. Negenman, AV 55 4.37.2; 3. T. Dijkhuis, Horror 4.49.0; 4. S. Heinen, Blauwhuis 4.57.2 Heren niet-KNAU 3600 m.: 1. A. Bosma, Hengelo 11.50.3; 2. F. Bakker, Grootebroek 11.51.0; 3. J. Huisman, Bolsward 11.54.4; 4. B. Vellinga, Har lingen 12.09.0. Heren KNAÜ 8 km.: 1. A. Steylen, Eibergen 24.38.4; 2. W. Hol, Sliedrecht 24.55.8; 3. K. de Ruiter, AV 34 25.48.2; 4. C. Clement, Horror 26.02.0. 600 m. meisjes: 1. Liesje Jonkman 2.28.5; 2. Cath. Wolf 2.45.4; 3. L. Hoge- ling 2.51.6; 4. G. Lemstra 3.00.2. Meer dan honderd atleten waren zaterdag naar Workum getogen om deel te nemen aan de door de Sneker atletiekvereniging „Horror” uitgeschre ven stratenloop in die stad. De vele toeschouwers hebben in het zonnetje kunnen genieten van prachtige sport. Winnaar op de 8 km. heren werd Ad Steylen van Eibergen in de tijd van 24.38.4 voor W. Hol van Sliedrecht, die een tijd van 24.55.8 noteerde. Op de 1500 meter voor dames leverden de Friese dames G. Negenman van AV ’55 en Tjissie Dijkhuis van Horror in de beginfase een felle strijd met mej. D. Koekoek van AV ’34, maar uiteindelijk moesten zij toch het hoofd buigen voor mej. Koekoek. Dat de winnaar van vorig jaar H. Arends het op de 8 km. zwaar zou krijgen stond bij voorbaat al vast. Nie mand minder dan Adj Steylen, Ned. kampioen en recordhouder op schillende afstanden, verscheen met zijn sterke konkurrenten Wim Hol van Sliedrecht en Klaas de Ruiter aan de start. Wim Hol startte zeer snel en kwam na de le ronde als eerste door. Steylen kon dit natuurlijk niet op zich laten zitten en samen kwamen ze na de tweede ronde door. Hol probeerde daarna keer op keer weg te komen, maar Steylen wist een kleine voor sprong te, nemen, die hij niet meer af stond. Cees Clement van Horror was zeer traag gestart, maar passeerde ronde na ronde steeds meer tegenstan ders. Als laatste werd zelfs Henk Arends het slachtoffer van zijn uitste kende lopen. Het leverde hem een I R. Heeringa koe nammens de Kulturele Ried Wymbritseradiel in flinke smite folk it wolkom taroppe, doe’t tongersdeitojoun de einkriich fan’e berne- foardrachtkriich yn Skearnegoutum halden waerd. Hy brocht yn omtinken dat dizze foardrachtkrigen nou al 14-15 jier lang organisearre wurde en in wurd fan tank oan alle organisatoren wie dan ek wol op syn plak. Elts jier wer moatte der fersen ütsccht wurde, moat der foar soarge wurde dat alles kreas yn in boekje komt en moatte ünderwizers en alders har dér foar yn sette dat der in goed resultaet bihelle wurdt. Neist in flink tal alders, meikaem mei har foardragende bern, wie ek it gemeentebistjür fan Wymbritseradiel yn’e persoanen fan de wethalders Ger brandy en Miedema mei syn frou oanwêzich by dizze kriieh. Foar al dizze minsken hie Heeringa in hertlik wurd fan wolkom, lyk as ek foar de jury bisteande üt mefr. W. Unema- Ehlhardt, D. Tamminga en Ryk v. Hat- tem-Landman. Dizze jury mocht diz ze joun 10 prizen forparte. Foar eltse leeftydsgroep trije prizen en boppedat in kampioenspriis. in wikselbeker oan- bean troch de gemeente Wymbritsera diel foar dyjinge, dy’t de measte pun ten fan allegear helle. Doe kamen de earste seis foardragers op’e planken, bern üt de le en 2e klas sen en ütsocht yn’e foarkrigen dy’t op forskate plakken yn Wymbritseradiel halden binne. Nei dizze lytskes kaem der in skoft, hweryn it blokfluit-ensem- ble fan Abbegea under lieding fan master Hoekstra de oanwêzigen oange- name klanken hearre liet. Wy hearden ü.o. „Ik wil U gaan vertroosten”, de canon „Avondrust” en in solo fan Ytsje en Riemke Kampen op blokfluit en triangel. Dernei kaem wer in groep fan seis foardragers üt 3e en 4e klas sen oan bar, dy’t mei greate ynset strieden om de heechste punten. Nei noch in optreden fan de blokfluiters, mei de canon ,,’t Ros Beyaard” en solo’s fan Wytske Koopmans en Ale Koop- mans, wie it wurd oan de aldste groep. De jury luts har dernei werom foar harren birie en it blokfluit-ensemble spile foar de yn spanning sittende oan wêzigen. Gelokkich kaem doe al gau it momint hwer’t de hiele seal op siet to wachtsjen. Nammens de jury makke Ryk Landman de pfiiswinners bikend: Groep 1: le priis 62% p., Femme Maandag 8 tot vrijdag 26 april Ten toonstelling schilders uit Sneek en de Zuidwesthoek I. Maandag 8 april Concert door het Utrechts Blaaskwintet in het stad huis. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 12 april Matthaus Passion in Martinikerk te Bolsward. Aanvang ’s middags 2 uur. Zaterdag 27 april 21e President Roose velt Mars over 5, 10, 15 en 25 km. Dit contact heeft o.m. ook tot ge volg gehad dat het lied-repertoire der koren een ingrijpende wijziging heeft ondergaan en op een hoger plan is ko men te staan. De oude liederen spreken niet meer aan, voor de nieuwe bestaat veel interesse. De heer Wempe, die zich over de medewerking, welke al- lerwege werd ondervonden, zeer te vreden toonde, richtte zich met een woord van dank tot het Stedelijk Mu ziekkorps Sneek en het Fries Kamer orkest, die beide het instrumentale deel van het programma voor hun re kening namen. Als jurylid fungeerde de heer J. Nauta, die van elk koor een beoorde ling schreef. Na afloop kregen de ko ren dit rapport mee naar huis. Het programma werd geopend met samenzang onder leiding van Morgen- rood’s directeur Gerrit Abma, door al le aanwezige koren, van Otto de No bel’s bekende lied „Morgenrood”. Daar na volgde tot aan de pauze zang van achtereenvolgens vijf koren. Onthou- derskoor „Huizum” opende de rij. Het had o.a. werk van Hassler, Lotti en Mendelssohn op zijn programma. „Hald Moed” uit Marssum kwam iets beter voor de dag met werkjes van Buxte hude, Clemens en Mendelssohn. „Stem des Volks” uit Franeker stond weer een trapje hoger met- Ritter von Glück’s hymne uit „Tauris” en stuk ken van de Fransman Rameau. „Meiel- koar ien” uit Grouw was goed op dreef, vooral in de Friese „Waldsang” op de bekende wijs van Mozart. Dit koor bracht tevens een negro-spiritual ten gehore. „Dageraad” uit Drachten was met Oscar Strauss’ Walzertraum min der gelukkig wegens het niet aanwezig zijn van een piano. Het kamerorkest onder leiding van Jo Diederen besloot het eerste deel van het programma met een weergave van Haydn’s ouverture „Orlanda Paladine”. Jammer dat de zaal op dat moment wat rumoerig was. Na de pauze trad het Stedelijk Mu ziekkorps onder leiding van Jo Diede ren op met het concoursnummer waar mee het onlangs te Arnhem de 3e prijs behaalde: Haydn Wood’s Mannin Veen. Dat ons stedelijk korps mede aan de top staat van de landelijke korpsen, bleek ook vrijdag j.l. weer uit de over tuigende, indringende wijze waarop het musiceerde. Vervolgens traden nog vier koren op, waarvan „Dageraad” uit Leeuwar den, dat het met „Ain boer wol naor zien noaber”. goed deed. „Excelsior” uit Gorredijk is een uitstekend koor, maar nam de tempi in Brahm’s „In stiller Nacht” en „Ich fahr dahin” te snel. „Excelsior” uit Leeuwarden had met werkjes van de hedendaagse Duit se componisten Marx en Pepping iets te hoog gegrepen. Het zal zich stellig verder bezighouden met deze veel- Vrijdag 3 mei Openbare les in de Chr. j eisende moderne muziek. Technische School, Van Schouwen- burgstraat 19, van 18.30-20.30 uur. In de nieuwe tentoonstellingsruimte van het Scheepvaart Museum worden ons zeer overzichtelijk 18 olieverf schilderijen, 8 tekeningen en 5 col lages getoond. ij treffen hierbij zeer verschillende werkwijzen aan. Zo han gen er 2 schilderijen uit 1963, nd°r de rubriek „surrealisme” thuis horen, nl. „droom” en „grensovergang”. Ze zijn met vrij harde kleuren geschilderd en doen uitermate literair-naturalis- tisch aan. Deze werkwijze heeft hij later vol komen losgelaten en hij experimenteert dan weer met gips en ander ruimtelijk materiaal. Dit werk vat hij samen on der „Structuur I, II en III”. De kleuren zijn hierbij nogal somber. Ook bij en kele schilderijen is dat wel het geval, terwijl aan de andere kant zijn werk zo bijzonder kleurrijk kan zijn. Wel blijkt dat hij steeds meer terugvalt op primaire kleuren. Hij werkt graag met felle tinten: rood, blauw, groen, geel, zwart en wit. De compositie van het schilderij krijgt later ook meer aandacht. Voorts wordt 'hij geboeid door de machine en de schilderijen „Mechaniek I, II en III” zijn hiervan het gevolg. Ook hier fel contrasterende kleuren, waarbij het wit een belangrijke rol speelt. Verder wil ik u nog wijzen op de schilderijen „Vegetatie” en „Organisme”. Van Tui nen werkt hier graag met sterke om treklijnen en het felle kleurenspel blijft hem boeien. Zo komen we dan aan het mooiste schilderij van de ten toonstelling het in 1968 ontstane „Schilderij” (nr. 12 van de catalogus). Hier is een harmonie tot stand geko men van kleur en compositie. Van het zelfde niveau is de zeer goede tekening „Marionet”. Dit werk doet ons al met belangstelling uitzien naar zijn vol gende tentoonstelling. Tot 26 april blijft het werk van Jan van Tuinen in het museum te zien. Wij hopen, dat velen van de gelegen heid gebruik zullen maken deze én de volgende tentoonstellingen van schil ders uit onze omgeving te gaan bezich tigen. gecombineerde utiaave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Het schoolbestuur is van oordeel, dat het gebouw van de P. Bakkerschool aan de Harinxmakade, waarin ruim 50 imbeciele kinderen onderwijs ontvan gen, niet meer voldoet aan de te stel len eisen. De lokalen zijn te klein, de speelplaats heeft geen open verbin ding met de direkte omgeving, de sani taire voorzieningen zijn niet toereikend en de afwezigheid van een speel- en therapiezaal voor een permanent ge bruik, is naar het oordeel van het be stuur een gemis. Ook b. en w. zijn, na terzake inge wonnen ambtsberichten, tot de con clusie gekomen, dat het gebouw aan de Harinxmakade niet meer voldoet aan de eisen en daarom voor het beoogde doel niet meer bruikbaar is. Het is, zo zegt het college in zijn voorstel, niet mogelijk in het gebouw de nodige ne venruimten, die het onderwijs vraagt, te scheppen, zonder daarbij de klasse- ruimten drastisch te verkleinen. Ook op het terrein achter de school is geen ruimte voor uitbreiding. In verband met een en ander is het schoolgebouw naar zijn oordeel redelijkerwijs niet meer ‘bruikbaar te maken. Hopelijk zijn wij in Sneek al enigszins gewend geraakt aan de regelmatig terugkerende exposities die in het Fries Scheepvaart Museum worden ge houden. In elk geval kan al geconstateerd worden, dat men er in geslaagd is de kunst dichter bij het Sneker publiek te brengen. Nu heeft de directie van het Museum ons weer verrast met een nieuw initiatief, nl. een serie tentoonstellingen onder de titel „Schilders uit Sneek en de Zuidwesthoek”. Het is onze stadgenoot Jan van Tuinen die als eerste de gelegenheid kreeg hier zijn werk te exposeren. Men mag dan wel eens zeggen, dat een profeet niet in eigen land (stad) geëerd wordt, zaterdagmiddag, op de eerste dag van de tentoonstelling, was er direct al veel belangstelling voor het werk van deze jonge sympathieke Sneker kunstenaar. Jan van Tuinen, 24 jaar oud, volgde na het verlaten van de lagere school de lessen van de schildersklas aan de .technische school. Na bij een schil dersbedrijf in de praktijk gewerkt -te hebben, kwam hij in dienst als litho- fotograaf bij de firma Flach. Hij be zocht 4 jaar de Grafische School in Zwolle en 2 jaar de kunstnijverheid school te Leeuwarden. Voor hem is dit zijn eerste grote tentoonstelling. Hij wil ons nu laten zien, hoe zijn talent zich in de afgelopen vijf jaar heeft ontwikkeld. Binnen niet al te lange tijd hoopt hij in de gelegenheid te zijn zijn laatste werk te laten zien. earste-, twadde- en tredde-priis- winners üt alle trije groepen. It famke mei de wirselbeker, Sytske v. d. Wal, wie de béste fan allegear mei 73 Va punten. fende het gemeenschappelijk gebruik van de gymnastieklokalen bij de open bare en de bijzondere lagere scholen enig soulaas, doch er blijft naar me ning van ’t bestuur toch ’n groot tekort aan ruimte. Dat ’t bestuur medewerking vraagt voor de bouw van een gymnas tieklokaal bij de Groen van Prinste rerschool houdt verband met de om standigheid, dat in de Noorderhoek elke gelegenheid voor het geven gymnastieklessen ontbreekt. Na toetsing van de aanvrage n de te dezen aanzien in de Lager Onder wijswet 1920 neergelegde normen, zijn b. en w. tot de conclusie gekom dat de gevraagde medewerking dient te worden verleend. Met de bouw kan worden begornen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1