5 eremedailles 1 Plaatselijke muziekkorpsen kregen spaarbankboekje Ruim (luizend deelnemers aan President Rooseveltmars Sneek, Jeroen Bosch-tentoonstelling in Sneek W y m br i ts eradeel EAGENDA J IJLST WYM BRITS ER A DEEL 1 I Feest bij de Spaarbank 1818 van in in en van Burgemeesters zorgden voor verrassingen 1967 1 Officieel Orgaan Bromfietser in Heeg gewond Fries Scheepvaartmuseum: 5100 bezoekers in de gemeenten SNEEK, A'! «L iSaSiS i 35 Maandag 29 april 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 4 Sclioolkorfbaltoernooi SVS Opbrengst collecte Procesverbaal wegens vernieling Huisvrouwen uit Nijland naar Huishoudbeurs Idee ’68 t i I I Adjudant D. E. de Vries neemt afscheid van groep Wymbritseradeel Sluiting winkelzaken op Koninginnedag Oud-stadgenoot sprak voor dep. Sneek Nijverheid en Handel 1 - '5 123e jaargang nr Begrotingsvergadering raad Sneek op 20 mei dr® r, i SNEEKER NIEUWSBLAD I WIJ VRAGEN GEEN RENTE I I de.overheid. weest. de -■ X;. -■ De nationale collecte voor de Kin derbescherming (Sakor) heeft in Sneek f 3.563,89 opgebracht. Tegen de 18-jarige J.V. uit Sneek wordt proces-verbaal opgemaajkt we gens het vernielen van auto’s. Hij schopte er tegenaan en haalde de bui tenspiegels eraf. Hij werd vannacht om ongeveer 12 uur op het Martiniplein op heterdaad betrapt, toen hij met een antenne bezig was. 1 yerscnijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Rantoor voor administratie en cedaktie GEDEMPTE HOL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur U A de Boer 1'eJetoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) Lager. Abonnementsprijs f 4,— oer half jaar. Franko per oost t6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De groepscommandant van de rijks politie, groep Wymbritseradeel, adju dant D. E. de Vries, zal op 1 mei a.s. afscheid nemen. Hij is benoemd als groepscommandant van de rijkspolitie te Borne. Sneek. Op de >10 km werd de Visserschool uit Sneek eerste. Tweede de Juliana- school 3 en derde Julianaschool 2. Wandelvereniging Vlugheid en Kracht uit Oppenhuizen werd eerste bij de wandelverenigingen; tweede Stanfries uit IJlst en derde de Kennedygroep 3. Buiten de groepen werd er ook door individuele wandelaars deelgenomen. Iedere wandelaar werd beloond met een medaille. De controle-posten wer den bezet door leden van de padvin ders van de Roosevelt-groep uit Sneek. Voorzitter A. M. Sustring vertélde dit op de algemene ledenvergadering van het FSM, donderdagavond in res taurant Onder de Linden. Vorig jaar is de situatie in het gebouw aanmer kelijk verbeterd door het gereedkomen van de verbouwing. Er is veel meer ruimte en daardoor kunnen groepen bezoekers beter worden rondgeleid. In september van dit jaar hoopt men al weer te gaan timmeren. Dan zal de tweede verdieping worden ingericht. Daar zal de afdeling archeologie in worden ondergebracht. Het inrichten van de eerste verdieping heeft ca. f 20.000 gekost. Maar over het geld zit het bestuur niet zo in. Voor de nieuwe verbouwing heeft men de nodige re serves. In de toekomst zal verder uit breiding noodzakelijk zijn als gevolg van de voortdurende groei van het museum. Aanvankelijk om het stadhuis wat te ontlasten werd begonnen met ten toonstellingen in de galerij van het gebouw. Het was de bedoeling daar vooral werk op het gebied van de scheepvaart en de Sneker oudheid te tonen. Allengs werd dit wat uitgebreid en werd er meer algemene kunst ge toond. En dat blijkt veel succes te hebben. Zo werd bovendien wat leven gebracht in de dooie boel”, die het ’s winters wel eens is, aldus de voor zitter. Hij herinnerde even aan de reeds gehouden tentoonstellingen. Op het ogenblik exposeren kunstenaars uit de Zuidwesthoek, zoals thans Jan van Tuinen en straks F. W. Boersma. Hei Sneeker Nieuwsblad is een Leden van de vrouwenbond en van de vrouwenvereniging te Nijland trokkken donderdag j.l. naar Amster dam, waar ze een bezoek brachten aan Idee ’68 de huishoudbeurs in de Rai. De opgedane indrukken werden daar na besproken tijdens het diner in Amstelveen. Hierna reed de bus met het gezelschap langs het nieuwe Schiphol en daarna dwars door de hoofdstad waar gen boottocht door de havens werd gemaakt, die veel indruk maakte op de vijftig dames, die hierna voldaan huiswaarts togen. Omdat ook het weer meewerkte is het een uiterst Blijkens een advertentie in dit num mer verzoekt de Ver. van Sneker Za kenlieden de zaken om morgenmiddag te sluiten. Dit in tegenstelling met de annonce van donderdag, waarin sprake was van de gehele dinsdag. De begrotingsvergadering van Sneker gemeenteraad zal worden ge houden op maandag 20 mei. In deze vergadering, die ’s morgens om half tien begint, komen behalve de gemeen tebegroting voor 1968 ook de begrotin gen van de gemeentelijke takken van dienst aan de orde. De nieuwe chr. wandelsportvereniging „Sneek” verscheen in nieuw uniform aan de start. Hier een groepje jeugdige deelnemers (sters) van deze vereniging. er speciaal Leeuwarden gereisd om daar in de archieven te snuffelen en zoveel mogelijk over dr. Galema aan de weet te komen. Hij liet de vergade ring enkele dia’s zien van oude ver handelingen en ook had hij prachtige oude boeken met tekeningen van het menselijk lichaam meegenomen. Dr. Galema kwam in 1831 in Sneek. Hij woonde aan het Kleinzand, later aan het Leeuwenburg. Waar precies is niet meer na te gaan. Sneek telde toen 6000 a 6500 inwoners. In 1832 brak er een cholera-epidemie uit. Een van de ettelijke in ons land in de vorige eeuw. De kermis werd afgelast en er werd een noodhospitaal ingericht, waarin 15 patiënten zouden worden opgenomen. Na korte tijd breidde de ziekte zich uit en in september van hetzelfde jaar waren er al meer dan 100 zieken, ’t Zou kunnen zijn, dat die niet allen cholera hadden. Éven plotseling als de ziekte opkwam men sprak over een dikke, stinkende mist; ook dacht men aan het water, maar het is niet bekend wat precies de oorzaak was was zij weer verdwenen. Dr. Galema heeft in zijn verhandelingen tal van ziektege vallen besproken. Ergens stuit men op een aantal van 61 patiënten, van wie er 50 door hem behandeld zijn. De ziekte eiste veel slachtoffers. SPAARBANKBOEKJE VOOR haafd blijven, waarmee aan de Sneeker BEIDE CORPSEN JMefi de wens, dat ze een,even.lange, levensduur zullén’ hebben als'de Spaar bank, overhandigde mr. Van Botten borg daarna aan de vertegenwoordi gers van het Stedelijk Muziekkorps Sneek en de Chr. Muziekvereniging ^Harmonie” een spaarbankboekje met een inlage van f 500,direkt rente- 'gevend en opvorderbaar. Na een heil dronk op deze drie echt Sneker instel lingen, dankte de voorzitter van de „Harmonie”, de heer Hendriks, mede namens zijn collega van het „Stedelijk’’ het bestuur voor deze gift, waarbij hij tevens het bestuur complimenteerde met dit jubileum. SPRINGLEVEND Burgemeester Rasterhoff toonde zich verheugd, dat deze oude instelling vooral in de laatste tien jaren blijk heeft gegeven nog springlevend te zijn en zich heeft kunnen aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden. Hij be treurde het echter, dat destijds geen gemeentespaarbank is opgericht, het geen voor de gemeente ongetwijfeld grote voordelen zou hebben opgeleverd. Op enkele door mr. Van Bottenburg in zijn lichtvoetig en geestig speechje ge lanceerde stellingen, reageerde de bur gemeester met even speelse tegenzet ten, met name over de mogelijkheden van een nieuw gebouw op het Waag- plein en het z.i. misplaatste verwijt over de verwaarloosde korpsen. Behalve subsidie, leent de gemeen te ook geld aan deze verenigingen en daarvoor vragen wij niet eens rente, aldus de burgemeester onder grote hi lariteit. De burgemeester wees verder op de bijzondere plaats, die beide corp sen, zowel plaatselijk als landelijk in nemen en toonde verder veel vertrou wen in de toekomst van de Spaarbank. Er ligt een wereld van belangeloze ar beid, toewijding en verantwoordelijk heid in deze 150 jaar besloten. Het lijkt zo eenvoudig, maar uiteindelijk rust de verantwoordelijkheid op uw schouders. Het is verheugend, dat u die verant woordelijkheid heeft aangedurfd. Burgemeester Rasterhoff van Sneek heeft vanmorgen in zijn gemeente vier mensen verblijd met een eremedaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, de vijfde werd vanmiddag uit gereikt en burgemeester Van Hout van Wymbritseradeel reikte in zijn gemeen te een uit. Vanmorgen om half tien begon bur gemeester Rasterhoff zijn rondgang. Eerst naar de Oude Koemarkt, waar in de openbare kleuterschool „De Po pulier” de oud-hoofdleidster mej. J. A. de Vroedt een groep kinderen bezig hield. Het personeel had haar naar school gelokt. Want mej. De Vroedt is vorig jaar al gepensionneerd, na ruim 43 jaar kleuterleidster te zijn geweest. Op 10 maart 1924 kwam zij voor het eerst naar de kleuterschool, toen nog be waarschool geheten. Op 8 maart vorig jaar hield zij op. De laatste maanden voor haar pensionnering was zij met ziekteverlof. Het was voor mej. De Vroedt een grote verrassing de burgemeester haar klas te zien binnenkomen. Deze ging in het kort even haar levensloop na en roemde haar toewijding en de liefde waarmee zij haar werk heeft gedaan. Ook buiten de school maakte zij zich verdienstelijk en wel met de examens van toekomstige leidsters. ,,’k Heb anders niets bijzonders ge daan hoor”, merkte mej. De Vroedt op. „Laten we dan zeggen dat u niet be neden de maat bent gebleven”, ant woordde de burgemeester. Hij speldde haar de gouden medaille op de borst De korfbalvereniging SVS organi seert ook dit jaar weer het schoolkorf- baltoernooi voor lagere scholen. Het toernooi zal plaats vinden op het sport veld te Scharnegoutum op Zaterdag 1 juni a.s. van ongeveer 1 uur tot 5 uur ’s middags. Ook de lagere scholen Uit Sneek en omgeving, die geen schriftelijke uitno diging ontvingen, worden uitgenodigd met één of meer achttallen hieraan deel te nemen. De inschrijving kan men richten aan de heer F. Jellema, Eeuwigelaan 184 te Scharnegoutum, doch uiterlijk vóór 4 mei. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot dit adres. Na dit toernooi speelt het Fries za- terdagmiddag-twaalftal tegen SVS I senioren. Deze wedstrijd beoogt pro paganda te maken voor de korfbal sport. Aanvang plm. 5.30 uur. PARIJS HOEKJE Eert' belangrijk feit is iweï, aldus de voorzitter, dat de Spaarbank ini Sneek in hetzelfde jaar is gesticht als de bank in Parijs. Hierdoor geïnspireerd, hébben wij van de bank een klein Pa rijs hoekje'itrachten te maken, die won derwel past bij de terrasjes, van de omliggende ^kroegjes”. Ons ideaal is om alle Snekers spaarder bij de Spaar bank van 1818 te maken, want de bank is er niet voor hét bestuur, maar voor de gehele Sneker bevolking. By een feest behoort een cadeau en, het 'bestuur heeft gemeend de beide plaatselijke muziekverenigingen te moeten begunstigen, twee, instellingen _ten 'algemenen nutte”, die de gehele ^.^4 i ff—.1:1—rfi aw Te»1 tereq van de aktiviteiten op.hun ter- Het departement van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel hield vrijdag haar jaarvergadering in restaurant Piso onder voorzitterschap van de heer G. F. Tjallema, die het een eer noemde ir. F. Posthuma uit Rotterdam welkom te mogen heten. Niet alleen omdat hij als direkteur van de grootste haven van ons land internationale faam ge niet, maar ook omdat hij een oud- stadgenoot is. Na afhandeling van de agenda hield ir. Posthuma een lezing over de Rot terdamse haven. Spreker bepleitte de noodzaak van de uitbreiding van de haven, waarvoor momenteel geen grond meer beschikbaar is. Hij noemde deze uitbreiding een nationaal belang, alhoewel hij zich het standpunt van vele instanties, die opkomen voor het behoud van het natuurschoon, wel in denken. De voorzitter bracht de heer Posthuma na afloop hartelijk dank voor zijn interessante causerie. Donderdagavond om ongeveer twin tig minuten voor zeven raakte de 57- jarige J. Hoomans uit Heeg gewond, doordat hij met zijn bromfiets in bot sing kwam met de auto van plaats genoot A.W.T. De heer Hoomans brak zijn been op drie plaatsen en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het ongeval gebeurde op de krui sing Schatting-Koldijk. A.W.T. kwam van de Koldijk en sloeg linksaf om de voorrangskruising op te rijden. Dit had tot gevolg dat de heer Hoomans tegen de zijkant van de auto botste. Auto en brommer werden beschadigd. Het gaat goed met de tentoonstellingen, die in het Fries Scheepvaart museum aan het Kleinzand worden gehouden. Vorig jaar werden er ver scheidene gehouden en dit jaar wordt daarmee doorgegaan. Binnenkort komt er een expositie van schepentekeningen van Van Dijk uit Den Haag. Verder staan op het programma een tentoonstelling over scheepsbouw, van werk van kunstenaars uit de Friese Zuidwesthoek, een tegeltentoonstelling en als klapstuk een Jeroen Bosch-tentoonstelling (o.a. met fotokopieën in kleur van grote stukken, die de eigenaars niet wilden af staan). Deze expositie wordt van tl t/m 21 september gehouden. MARSMUZIEK De ledenvergadering werd door slechts een handjevol leden bezocht. Terwijl buiten op de Marktstraat de muziekkorpsen het jubileum van de Spaarbank van 1818 opluisterden met marsmuziek, opende de heer Sustring met een kort woord van welkom de vergadering. Secretaris B. Brinksma is nog steeds ziek. De voorzitter sprak de hoop en de verwachting uit, dat hij er volgend jaar weer bij zal zijn. Vice- secretaris F. S. Scheltema nam de hon neurs waar. In 1967 bezochten ongeveer 5100 mensen het museum. Er is nogal wat vraag om ook ’s avonds open te zijn. Om de mensen op te vangen zijn de bestuursleden ingeschakeld. De finan ciële toestand van de vereniging is gezond. Wel is er een tekort van ruim f 3800 op de rekening over 1967, maar dat is voor een dergelijke vereniging niet abnormaal te noemen. De balans geeft een negatief kapitaal van ruim f 7800 (de verzameling speelt hierbij geen rol). De penningmeester werd voor zijn beheer gedechargeerd. De begroting voor 1968 vertoont een tekort van f 3777,—. De heer Aukema werd als bestuurs lid herkozen en op voorstel van het bestuur werd dit aangevuld met de heren dr. G. Bakker te IJsbrechtum en K. Gildemacher te Lollum. Conser vator drs. Halbertsma liet verstek vanwege een buitenlandse reis. De voorzitter maakte in zijn plaats mel ding van een lange lijst van aanwinsten in het afgelopen jaar. O.a. een schen king van mej. Feenstra, die vertrokken is zonder dat het bestuur gelegenheid kreeg haar te bedanken. CHOLERA IN SNEEK Na afhandeling van de agenda ver telde dr. G. J. Ubbink, kinderarts al hier, iets over de vroegere dr. S. J. Galema, die in 1832 in onze stad de handen vol kreeg aan een cholera epi demie. Dr. Ubbink was voor naar en wenste haar hartelijk geluk. Van de ex-collega’s ontving mej. De Vroedt een prachtig boeket bloemen. De kinderen, die in een wijde kring op de grond zaten, zongen „Lang zal ze leven” en er volgde een driewerf hoera. De tweede was mej. Sj. Donker, on derwijzeres aan de Koningin Emma- school aan de Frieswijkstraat. Daar had zich een aantal personeelsleden en be stuursleden en hun dames verzameld. De vicevoorzitter van het schoolbe stuur de heer S. U. Lemstra uit Schar negoutum, hield een openingstoe- spraakje en toen was de beurt weer aan de burgemeester. Ik kom maar voor één persoon, merkte hij op, dat is mej. Donker. Vaak zijn het de mannen, die een on derscheiding in de wacht slepen. Van daag is het in Sneek zowat fifty-fifty en daarom is er nog meer reden tot vreugde. Mej. Donker toonde zich eveneens verrast Uit deze onderscheiding, zo vervolg de de burgemeester, blijkt in de eer ste plaats de waardering van hen met wie u hebt samengewerkt, die u heb ben gadegeslagen en hebben gezien hoe u uw taak hebt vervuld. Dat hebt u gedaan met bijzondere toewijding en liefde. Twintig jaar heeft mej. Donker het lager onderwijs in Gauw gediend, de laatste 21 jaar het b.l.o. in Sneek. De burgemeester wenste haar nog vele jaren toe. Ook voor mej. Donker een gouden medaille. Er volgde een daverend ap plaus. Als eerste feliciteerde de heer Lemstra haar. Buiten werd de Neder landse driekleur gehesen. Het hoofd der school, de heer C, W. J. Hajer, wees er op, dat mej. Donker ondanks de moeilijkheden die haar werk mee brengt toch altijd weer fris op school verschijnt. Tot slot werd het Wilhel mus gezongen en een driewerf hoera uitgebracht. Meester Y. Plat aan de Koningin Wilhelminaschool zag tot zijn verba zing zijn vrouw de school binnenko men. In de bestuurskamer hadden zich in de pauze de leerkrachten met hun dames en enkele bestuursleden ver zameld om getuige te zijn van de on-< derscheiding van de heer Plat. Deze mocht ook een gouden me daille in ontvangst nemen. De burge meester merkte op: „Wij wisten dat u bescheiden bent. Op 1 mei bent u 40 jaar bij het onderwijs. Al die jaren hebt u als stille werker, bescheiden en toch met volledige overgave, liefde en toewijding uw werk gedaan. Dat was voor ons aanleiding u met goud te versieren. U zegt natuurlijk: Wat is daar voor bijzonders aan? Ik heb ge woon mijn werk gedaan. Maar het zwaartepunt, aldus de burgemeester, ligt in het feit dat zij die u kennen be hoefte hebben gevoeld u hun erkente lijkheid te willen tonen. Ook de vader van de heer Plat was bij ’t onderwijs. U heeft iets van hem, u hebt dezelfde toewijding, zo vervolgde de burge meester. Hij herinnerde er aan, dat de heer Plat lid is geweest van de bios coopcommissie, bestuurslid is van de Ned. Chr. Onderwijzers Vereniging, in de commissie tot wering van school verzuim heeft gezeten en ook nog een rol heeft gespeeld in de organisatie van de inspectievergaderingen, allemaal werk voor de gemeenschap. Ook daar voor hartelijk dank. De heer S. Akkerman, als voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs, verklaarde dat het bestuur blij is dat deze onderscheiding is uitgereikt. Plezierig ook, dat het in de school gebeurde, want meester Plat en de Kon. Wilhelminaschool horen bij elkaar. Hij is een man die niet graag aan de weg timmert, maar in zijn werk is hij trouw. Ook alles wat er gebeurt met ONS gaat hem zeer ter harte, ter wijl de familie Plat zelfs een aandeel heeft in de prestaties van deze voet balclub. Het hoofd der school, de heer Joh. Wolthuizen, verklaarde er „tige greatsk” op te zijn, dat deze onderschei ding, voor het eerst aan een leerkracht die nog aan school is, is uitgereikt. De heer Plat sprak een kort dankwoord. „Ik ben blij dat ik altijd in gezond heid kan werken”, merkte hij op. Dat kwam ook door de goede teamgeest op school. Dat is heel belangrijk. (Vervolg op pag. 6) Met een serenade van de beide plaatselijke muziekkorpsen en een intieme bijeenkomst in „De Wijnberg” is de herdenking van het 150-jarig bestaan van de Spaarbank van 1818 j.l. donderdagavond op stijlvolle wijze begonnen. Ge heel in overeenstemming met de doelstelling van de bank zullen de feeste lijkheden rondom deze „verjaardag” een intiem karakter dragen. Zo zullen de bezoekers van de bank, onder het genot van een kopje koffie, tot 2 mei a.s. ondermeer kunnen genieten van de expositie van twee Sneker kunstenaars, Jan Potma en Ab Roosenstein, waarbij zij tevens gelegenheid krijgen, kennis te maken met de nieuwe beheerder van de bank, de heer H. Haak. Geheel in deze lijn ook meende het bestuur niette moeten recipiëren en daarmee het accent te leggen op de „happy few”, maar wilde men juist een geschenk aan anderen geven. De keus viel daarbij op de twee plaatselijke muziekver enigingen, die, zoals de voorzitter der stichting, mr. H. H. J. van Bottenburg in zijn luchtig gehouden feestrede constateerde, hiervoor als „instellingen ten algemenen nutte” het eerste in aanmerking kwamen. Na gewezen te hebben op de vele voorbereidingen, die >aan dit gebeuren zijn voorafgegaan, sprak mr. Van Bot tenburg er zijn vreugde over uit, dat de ‘burgemeester als vertegenwoordi ger van de Sneker spaarders aanwezig kon zijn. De Spaarbank is niet alleen één der oudste spaarinétellingen van het land, maar op een enkele uitzon dering na, ook de oudste van de we reld. Deze ouderdom brengt bepaalde verplichtingen met zich mee, niet ‘al leen om zich te kunnen handhaven, maar vooral ook om bij de tijd te blijven, hetgeen overigens tot nu toe goed is gelukt. Maandag 29 april Sigaren- en Pijprook- wedstrijd Sig. Mag. H. Stuurop in Rest. „De Poort van Cleef”, Markt straat. Aanvang 8 uur. Maandag 29 april Openbare vergade ring PvdA afd. Sneek in zaal Hanen burg. Aanvang ’s avonds 8 uur. Spr. drs. J. M. den Uyl, fractievoorzit ter 2e Kamer PvdA. M.m.v. Zang vereniging „Morgenrood”. Dinsdag 30 april (Koninginnedag) Na tionale Autocross en Parachutesprin gen te Makkum. Aanvang 1.30 uur. Donderdag 2 mei Leerlingen-uitvoe- ring Muziekschool voor Sneek en Omstr. (directeur Bram Feenstra) in de Geref. Kerk te Heeg, aanvang 19.30 uur. Donderdag 2 mei Ledenvergadering afd. Sneek e.o. van het Ned. Roode Kruis in hotel Bonnema. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 3 mei Openbare les in de Chr. Technische School, Van Schouwen burgstraat 19, van 18.30-20.30 uur. Dinsdag 7 mei Ledenvergadering Technische School, Kloosterstraat. Rest. „Onder de Linden, ’s avonds 8 uur. Zondag 12 mei Cantate-uitvoering Mar tini Cantory-Bolsward in de Martini kerk, ’s middags 2.45 uur. Gecombineerde uiiaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Zaterdag werd de 21ste President Rooseveltmars gehouden. Voor deze tocht bestond vrij veel belangstelling. De ruim duizend deelnemers troffen bijzonder mooi wandelweer. Voor de tocht bestond meer belangstelling als vorig jaar. Er waren vijf afstanden ingesteld', waarvan de kleinste 5 km was. Deze tocht was speciaal voor de kleine wan delaars ingesteld. De deelnemers moes ten naar IJsbrechtum wandelen. De 30 km-tocht voerde langs IJs brechtum, Nijland, Hartwerd, Ooster- end, Itens, Rien, Scharnegoutum, .Sneek. Aan deze tocht werd slechts door één groep meegedaan, namelijk de Christelijke Wandelvereniging „Sneek” I. Voor de 15 km bestond meer belangstelling. Van de scholen kwam de Koningin Wilhelmina-school als eerste binnen. Tweede werd de Christelijk Nationale School uit Heeg en derde de r.k. Thomasschool uit Sneek. Als eerste van de verenigingen kwam de CWVS 2 binnen, tweede de wandelvereniging Jannink uit Ensche de en derde de Kennedygroep 2 uit Mi ’T ZIT ER IN, ZET ’M OP’ Ik wens u toe, zo besloot burge meester Rasterhoff, dat uw bestuur de gelegenheid vindt en het initiatief zult kunnen opbrengen om zich aan te pas sen aan de ontwikkeling in het bank en spaarwezen. En wat uw wens om 25.000 spaarders te krijgen, betreft: ’t zit er in, zet ’m op! Vóór deze korte en informele plech tigheid hadden het Stedelijk Muziek corps Sneek en de Chr. Muziekvereni ging „Harmonie” onder leiding van di rigent H. Bakker, het bestuur een mu zikale hulde gebracht. De fraai geïllu mineerde en met bloemen en vlaggen n-- versierde gevel van de bank bleek een Sneker Jbevolkmg willen ‘ideaal klankbord te zijn voor de pit- 1^-;-— *""i' tige marsmuziek, waarvoor ook van de rein en die bovendien zelf vry.wel.nief.. ^ej. burgerij veel belangstelling delen in de sociale voorzieningen >van «bestond. Overigens zal deze versiering. de heer A, Roosenstein werd verzorgd, nog geruime tijd gehand-» „bankstreet” een fleurig accent wordt gezellig en onvergefelijk uitstapje ge- verleend.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1