Veel aandacht voor Waterpoort - krabbels Raad in besloten zitting over „duur” land verkeersvraagstuk en van F IJLST WYMBRITSERADEEL Raad besprak in secties gemeentebegroting 1968 Nog geen nieuwbouwplan- nen voor technische school Raadslid maakte uitvoerig studie van parkeer probleem Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, r I I 123e jaargang nr. 38 Donderdag 9 mei 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I Tentoonstelling met fotowedstrijd 1268 1968 JAAR STAD Zomaar een foto deze keer, de secties (zie elders op deze I pagina) is er ook gesproken over H«t Sneekar Nieuwsblad is een - Ds. van den Boomgaard twaalfeneenhalf jaar predikant JMOtr Opbrengst collecte aeeombtneede uHqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ’l jf l’ l’ *1 sterkade en zag een enorm groot de aantrekkelijkheid van Sneek J schip in de Geeuw, een kust- als vestigingsplaats voor indus- I I vaarder geladen met hout. Een trie. Wel, die aantrekkelijkheid I* toonbeeld van industriële be- is er. De verbindingen zijn uit- f I drijvigheid. Met op de achter- stekend: over de weg, per spoor l I grond de Waterpoort, trekpleis- en over het water. Vroeger *1 ter voor het toerisme. Beide za- moest men het uitsluitend van I ken van groot belang voor het de laatste mogelijkheid hebben I I welzijn van onze stad. Bij de be- en daaraan dankt onze stad haar handeling van de begroting in plaats van vestiging. r* I S’ l I I Onze fotograaf was op de IJl- yart oon pimrrv arnnt. schip in de Geeuw. kust- als vestigingsplaats voor indus- I ii SNEEKER NIEUWSBLAD BEJAARDENSOCIëTEIT een t De brugwachters kunnen voortaan horeca-bedrij- zitting. J. medewer- I l’ I I I I V ersciuj nt MAAN DAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur EL A de Boer Telefoon 4091 op het sportpark. „Voor a.s. zaterdagmorgen schil ders gevraagd, om mede de speel- Voor de verbouwing van de voorma lige openbare uloschool aan de Oude Koemarkt is bij de plan-commissie Friesland een plan aanhangig ge maakt. De mogelijkheid is geopperd deze ruimte te benutten voor een so ciëteit voor ouden van dagen. Op een vraag naar de oorzaak van het geringe aantal aansluitingen op aardgas in het gebied van de N.V. In tercommunaal Gasbedrijf „Westergo” wordt geantwoord, dat dit moet wor den toegeschreven aan de afwachten de houding van de bevolking, de be volkingsopbouw, doch waarschijnlijk ook aan het welstandsniveau, de eco nomische omstandigheden en inbelang- rijke mate aan het ingeburgerde ge bruik van elektriciteit voor kookdoel- einden en warmwatervoorziening. 1 zand zou voor alle verkeer eenrich tingsverkeer moeten krijgen. Met het oog op de vele bezoekers van het ziekenhuis zou ook in de omgeving hiervan eenrichtingsverkeer moeten zijn voor een aantal straten, t.w. de Willemstraat, Sofiastraat, Julianapark, Emmastraat (gedeeltelijk) en Juliana- straat. Er bestaan nog geen plannen voor nieuwbouw van de technische school aan de Kloosterstraat. Dit komt doordat Den Haag geen toestemming verleent, omdat het leerlingenaantal in de eerste klassen te laag is, aldus de heer F. H. Ringnald-’., vice-voorzitter van de ver eniging „Sneeker Ambachtsschool”, dinsdagavond in de ledenvergadering in restaurant „Onder de Linden”. Maandagavond werd in de christelijk gereformeerde kerk alhier het 12%- jarig ambtsjubileum herdacht van de plaatselijke predikant ds. J. P. van den Boomgaard. Het was een stijlvolle avond, die gevuld werd met o.a. duet- zang door de heer en mevr. Moll, solo zang door de heer Douma, orgelspel door de heer Weertman, terwijl orga nist Tj. v. d. Velde de samenzang be geleidde. De leiding berustte bij de tweede voorzitter van de kerkeraad, de heer J. de Jonge. Afgevaardigden namens de kerkeraden van Thesinge en Amster- dam-west, oost en zuid waren aanwe zig. Ds. Van den Boomgaard zal 9 juni in de middagdienst van 5 uur zijn af scheidspreek houden, in verband met zijn vertrek naar Amsterdam. Omdat de voorzitter, burgemeester L. Rasterhoff, verhinderd was, nam de heer Ringnalda zijn taak waar. Hij kon slechts een klein aantal leden welkom heten. De notulen van de vorige vergade ring, dié werden voorgelezen door de directeur der school, de heer J. H. Stu- benitsky, werden goedgekeurd. Ook het werk van penningmeester U. de Bruin werd in orde bevonden. Hem werd décharge verleend. Secretaris F. Z. Ruiter moest periodiek aftreden. Hij werd bij acclamatie herkozen en de heer Ruiter nam zijn benoeming weer aan. Nog steeds volgen twee meisjes het dagonderwijs, vertelde directeur Stu- benitsky. Eén is geplaatst in de afde ling schilderen en één in de afdeling metaalbewerken. Ze doen het even goed als de jongens. In de rondvraag kwam de mam moetwet nog even aan de orde. Iemand uit de vergadering vroeg zich af, wan neer in de brugklas van de technische school een paar beter begaafde leer lingen zitten, of deze wel de kans krij gen voor een goede doorstroming naar een hogere school. Directeur Stubenit- sky gaf de verzekering dat de door stroming van de beter begaafde leer lingen zeker zal plaats hebben, als ze boven de normen van de technische school uitkomen. „Het gaat immers om het kind en niet om de school”. Na afloop van de vergadering, om ongeveer negen uur, werd er nog een verloting gehouden van werkstukjes van de leerlingen. Als argument voor een blauwe zone voert hij o.a. aan, dat de plaats waar een auto kan staan vaker wordt ge bruikt dan eenmaal in 1% uur (de maximaal toegestane parkeertijd). Niet alle straten in de binnenstad zouden volgens het plan van de heer Gerrits onder deze regeling behoeven te vallen. De Prins Hendrikkade valt er buiten, evenals de helft van het Kleinzand, ’n gedeelte van de Singel, van het Groot- zand en van de Marktstraat. Éénrichtingsverkeer zou het effi ciënt parkeren ten goede komen. Voor de Oosterdijk zou dat naar de Leeu- warderweg toe moeten, voor de Krui- zebroederstraat naar de Wijde Noor- derhorne toe. De laatste straat alleen voor auto’s in de richting van de Prins Hendrikkade. Voor de Muntstraat van de Prins Hendrikkade af. Het Groot- wat het voordeligst is. Deze oplossing Na ontvangst van de betreffende ad viezen zal aan de stedebouwkundige opdracht kunnen worden gegeven om, in samenwerking met een verkeers- deskundige, een bestemmingsplan voor de binnenstad met directe omgeving te ontwerpen. Over de voorbereiding van deze plannen is reeds overleg gaande met de stedebouwkundige. Er werd gewezen op de hinder die de patiënten in het ziekenhuis ondervin den wanneer ’s zaterdagsavonds de jeugd zich vermaakt in Ons Gebouw aan de Westersingel. B. en w. antwoor den dat de geluidshinder slechts is te gen te gaan door algehele afsluiting van de Westersingel voor het verkeer. Maar als verbindingsweg tussen de traverse van rijksweg 43 en de bin nenstad kan de Westersingel niet ge mist worden. Daarom wordt gedacht aan de mogelijkheid een verbod tot het rijden met bromfietsen van b.v. ’s avonds 10 uur tot ’s morgens 6 uur in het leven te roepen. „HEILIGE KOE” Bij de beoordeling van het parkeer- vraagstuk rijst de vraag of het zo van zelfsprekend is als in het algemeen wordt aangenomen, dat ieder vrij en onbeperkt de openbare straat kan ge bruiken voor het stallen van een ge bruiksvoorwerp, al is dat dan „een heilige koe”, en daarvoor de gemeen schap belangrijke financiële offers kan vragen, zo antwoorden b. en w. Deze gedachtengang zou er toe leiden in de toekomst niet een z.g. blauwe zo ne in te voeren, maar op ruime schaal parkeermeters toe te passen. Uitvoerig gaat het college in op de voorstellen van de heer Gerrits. Naar de mening van b. en w. zouden vele zaken ernstig gedupeerd worden in de uitoefening van hun bedrijven door de blauwe zone. Ze zouden dan Til. hun ei gen voertuigen maar een beperkte tijd kunnen parkeren. De gemeentepolitie heeft begin dit jaar tellingen gehouden van het aan tal geparkeerde voertuigen op Markt straat, Waagplein, Leeuwenburg, Schaapmarktplein, Kleinzand. Singel en Ged. Pol. In totaal zijn daar 281 plaatsen beschikbaar. Gebleken is dat 66% van deze plaatsen werd benut en van 34% geen gebruik werd ge maakt. Het aantal voertuigen dat langer dan 7% uur per dag op dezelfde plaatsen stond bedroeg 8%. Dat is slechts 1% meer dan in 1966, toen er ook een tel ling werd gehouden. Ook de gemeentepolitie heeft een fo toreportage gemaakt. Daaruit bleek, dat op verschillende straten en par keerplaatsen op betrekkelijk korte af stand van de binnenstad nog parkeer gelegenheid is. Een en ander doet b. en w. tot de slotsom komen dat er „voors hands niet” tot hei instellen van een blauwe zone behoeft te worden overge gaan. Ook eenrichtingsverkeer in de door de heer Gerrits voorgestelde straten wordt door het college niet wenselijk geacht. Evenmin als demping van de Wip en overkluizing van de Suupmarkt, mede gelet op de historische waarde van het stadsbeeld, welke naar het in zicht van b. en w. dient te prevaleren boven het naar hun mening minder noodzakelijke verkeersbelang. Een der leden heeft een studie ge maakt van het verkeersvraagstuk in onze stad, lezen we. Dat lid, de heer Gerrits, heeft zijn anonimiteit prijs ge geven en ons een van vele foto’s voor zien rapport ter inzage verstrekt. Hij stelt het college enkele vragen: Is het juist en verstandig dat de par keersituatie onhoudbaar moet zijn? On dervindt de middenstand wel schade van éénrichtingsverkeer in de binnen stad en van het instellen van een blau we zone? Men heeft nu eenmaal de auto om te gebruiken voor werk en plezier. De auto is voor zeer velen de „paraplu op wielen” en de „boodschappentas op wielen”, aldus het raadslid. Men wil tegenwoordig met de auto voor de win kel komen waar de inkopen gedaan moeten worden. Zoals de situatie in Sneek nu is, zijn er zaken op de Oos terdijk, in de Kruizebroederstraat, aan het Grootzand e.d. waar niet goed of helemaal niet met de auto te komen is. Met foto’s toont de heer Gerrits aan dat de parkeerruimte in de binnenstad zeer beperkt is. Als oplossing geeft hij: 1. Blauwe zone voor een deel van de binnenstad; 2. Eenrichtingsverkeer voor een aantal straten in de binnen stad; 3. Hetzelfde voor de omgeving van het ziekenhuis; 4. Demping van de Wip; 5. Overkluizing van de Suup markt. De extra raadsvergadering maandagavond duurde toch nog langer dan iedereen gedacht had. En dat kwam omdat het voorstel van b. en w. tot aan koop van de boerderij Klein Tinga 2 met landerijen niet met gejuich werd ontvangen door alle aanwezige raadsleden. Het werd tenslotte toch aangeno men met één stem tegen. Na uitvoerige discussie, maar wat er besproken is mag het publiek niet weten. Het was nl. voor het grootste deel een besloten Het 5-Mei-comité heeft ons ver- J zocht om aan allen die zaterdag- I avond hun belangeloze Ij king verleenden bij de dodenher- Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrak! handelsadvertenties) Lager. Abonnementsprijs 4 4,— oer half iaar. Franko per oost f6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De collecte ten bate van het Neder lands Astmafonds heeft in Sneek f 4059,28 opgebracht. lijk is voor het verkeer op rijksweg 43, merken b. en w. het volgende op: Het in de vraag vervatte uitgangs punt, dat de vuilverbranding van ge meentewege in de open lucht plaats vindt, is niet juist. Door bepaalde oor zaken is het mogelijk dat in de vuilop slag brand ontstaat, waarvan het blus sen in de praktijk bijna ondoenlijk blijkt te zijn. Volgens één der leden zou in ver band met de aanwezigheid van een café in de omgeving het plaatsen van een urinoir op het Oud Kerkhof bij het klokhuis noodzakelijk zijn. Bepaalde overlast die omwonenden thans onder vinden zou daarmee worden voorko men. B. en w. voelen echter niet voor uitbreiding van het aantal openbare urinoirs. Het verkeer stelt het stadsbestuur voor problemen. Dat bleek o.m. uit het verslag van de sectievergaderingen van de gemeenteraad voor het onderzoek van de gemeentebegroting 1968. De vragen van de raadsleden (anoniem) en de antwoorden van het college van b. en w. zijn neergelegd in een 65 sten cils tellend boekwerk. Enkele interessante zaken nemen we er uit over. Zo kondigde een der leden aan dat hij in zijn op de begrotingsvergadering te houden algemene beschouwingen over de oprichting van een cultureel centrum in Sneek zal spreken. Het beleid, zo merken b. en w. op, zal zich moeten kenmerken door slag vaardigheid, door een woekeren met de mogelijkheden die er op een be paald ogenblik bestaan. Dit voor ogen houdende zou ’n „planning” zo flexi bel moeten zijn dat er nauwelijks meer van planmatigheid zou kunnen worden gesproken. Over de werkgelegenheid wordt op gemerkt, dat aanvullende werken worden gemeld bij de provinciale com missie voor de werkgelegenheid met de bedoeling om deze in z.g. DACW-ver- band te doen uitvoeren. Van deze mo gelijkheid wordt ruimschoots gebruik gemaakt. Op het nemen van een be slissing kan van gemeentewege echter in ’t algemeen geen invloed worden uitgeoefend. B. en w. zijn van mening dat, als de van toepassing zijnde bezoldigingssys- temen daartoe de mogelijkheid bie- den, de lonen van de laagst bezoldigde werklieden dienen te worden ver hoogd. In sommige gevallen bestaat de ze mogelijkheid echter niet. Het leidingwater zal duurder wor den. Er wordt n.l. een tariefsverhoging voorbereid in verband met een verho ging van de inkoopkosten van het wa ter. Per m3 is deze prijs 2 cent hoger geworden. De post op de begroting is in verband daarmee wel f 25.000 hoger geraamd dan voor 1967. WONING-DOORSTROMING Onder de huidige omstandigheden is er wat de woningbouw betreft, in het algemeen voldoende doorstroming. Er bestaat dan ook geen behoefte aan een gemeentelijke doorstromingsregeling. Van de mogelijkheid een betere en duurdere woning te krijgen wordt op ruime schaal gebruik gemaakt. Zelfs in die mate dat San de aanvragen onvol doende kan worden voldaan. De mogelijkheid is geopperd het ste, deskundig als het om landaanko- toekomst het land toch pen gsm, uau eimeie zan-eii up pajiiei uei. in veroanu met siaasunoreiamg, gezet voor zijn fractievoorzitter, de werd de raad voofgesteld de hele boer- heer Van Dijk. Deze stelde het college enkele vra gen: Moet de nieuwe ringweg nu per sé dwars door deze boerderij? Kan men het tracee niet verleggen en daardoor de boerderij sparen? En dan de prijs. (Vroeger waren de raadsleden al eens overeengekomen dat deze niet ge noemd zou worden en daaraan hield ook de heer Van Dijk zich.) Hij liet dóórschemeren deze wel hoog te vin den. Hoeveel land is er eigenlijk di rect nodig en wat gebeurt er met het ongebruikte land. Als al die hectares zo blijven liggen, dan kan dat aardig oplopen. Gezien de melkprijs dacht de heer Van Dijk, dat de grondprijzen wel een dalende tendens zouden vertonen. Maar hier is daar niets van te zien. De voorzitter antwoordde, dat er meermalen tracees zijn gemaakt voor de nieuwe ringweg, waarbij is getracht de boerderijen te sparen. Later moes ten deze ontwerpen dan weer aange past worden; tenslotte werd de oplos sing gevonden, waarbij alleen deze boerderij zou moeten verdwijnen. Voor de weg is maar een betrekkelijk klein gedeelte land nodig, waarop net de boerderij staat. Een mogelijkheid zou nu zijn deze af te breken en elders weer op te bouwen. Maar de vraag is Wethouder Baarda en de heer Jon- zou in ieder geval vrij kostbaar zijn, kers waren verhinderd. Maar de laat- En omdat de gemeente mogelijk in de -- 2 11 nodig zal heb- pen gaat, had enkele zaken op papier ben in verband met stadsuitbreiding, J- --- 2 2f*X 2 2 X X J I 1 i i t i 1 i wciu. ue ictait vuuigeatciu ut iieie uuui- derij met land te kopen. Inderdaad zal het ongebruikte land wel eens een na delig saldo kunnen geven. Maar dat moet men dan afwegen tegen wat je anders zou moeten doen. De gemeente zal in de toekomst meer landerijen no dig hebben. Eventueel zouden déze dan als ruilobject kunnen dienen. Tot zo lang kunnen ze verhuurd worden. Er moet volgens de voorzitter met drie elementen rekening worden ge houden: 1. de verwachtingswaarde van het land (waarbij ook de melkprijs een rol speelt); 2. er zit een schadevergoe ding in verdisconteerd, zodat een ver gelijking met andere boerderijen niet zuiver is; 3. en dan een element van uitkoop. De heer B. de Vries had enkele za ken op z’n hart, die niet in de publici teit mochten. De zitting werd besloten; pers af. Na een half uur mochtde pers weer binnenkomen. Het voorstel werd toen zonder hoofdelijke stemming aan genomen, met de aantekening dat de heer Van Dijk geacht wenste te wor den tegengestemd te hebben. Het tweede en derde voorstel van deze korte agenda (zie ook onze krant van maandag j.l.) leverden geen moei lijkheden op en werden eveneens z.h.s. aangenomen. Deze keer wat over de tentoonstel ling, die tijdens de feestdagen zal wor den gehouden. De commissie onder voorzitterschap van de heer J. Zijsling, Stadslaan 44, heeft bij circulaire allen die over enig tentoonstellingsmateriaal beschikken reeds in begin november 1967 om hun medewerking gevraagd. Zij is daarin niet teleurgesteld; wat natuurlijk niet inhoudt dat er niets meer bij kan. Ook de fotowedstrijd, welke ressor teert onder dezelfde commissie, en waarin het gaat om foto’s van, in en om IJlst, wordt een succes. Welk suc ces z’n hoogste trap bereikt als heel velen er aan meewerken. Bij deze fo to’s zal behalve de foto-techniek, ook terdege meespelen: hoe heeft de maker het gezien en wat is er van gemaakt? Om u, waarschijnlijk overbodig, nog even te attenderen op de wedstrijd- voorwaarden, het volgende: Onder het motto mogen maximaal 6 zwart-wit of kleurenfoto’s worden ingezonden, die een formaat moeten hebben van 9 x 9 cm t.m. 18 x 24 cm. De foto’s moeten authentiek zijn en genomen van Ulst. Ze mogen niet zijn opge plakt. De uiterste sluitingsdatum is 25 mei 1968. De mooiste en meest origi nele foto’s worden tijdens de feestweek tentoongesteld. Inzendingen bij boek handel J. Visser, Galamagracht 7, IJlst, waar ieder inlichtingen over deze wed strijd kan inwinnen. Denkt u vooral om de datum: 25 mei. De tentoonstellingscommissie heeft zich voor haar taak intensief ingezet en hoopt dan ook tijdens de feestda gen op een talrijk bezoek te kunnen rekenen. De prijzen zullen zijn: waar debonnen op fotografisch gebied en een publieksprijs. De propagandacommissie voor de a.s. stadsfeesten te IJlst verzoekt hen, die een reclamepapier hebben ontvan gen met de toezegging dit op de ach terruit van hun auto te zullen beves tigen en dat nog niet hebben uitge voerd, een voorbeeld te willen nemen aan hen die het wel op de bestemde plaats hebben aangebracht. De propagandacommissie van zomer-avondvoet- a.s. CruycebroederShof, wanneer dit t.z.t. door een nieuw gebouw is vervangen, eventueel als gezinsvervangend tehuis in te richten. Over de verontrusting van een aan tal leden over de rookverspreiding van de gemeentereiniging, die hinder- in beide richtingen, n.l. 6.27 naar Leeuwarden en 6.28 uur naar 1' Staveren, blijven gelijk. De vol- gende is 1 minuut eerder, de daar- I opvolgende 2 minuten. De trein van 8.19 naar Leeuwarden zelfs 7 mi nuten eerder, nl. 8.12 uur. e wip, orgaan van ae „De Lemmerweg” en ”’t Kaatsland”.) I Sommige plaatsnamen in ons hei- telan vertonen enige overeenkomst, I zoals Gauw en Grouw, Abbega en Abbengawier, (Allingawier), Ak- I krum en Arkum, Britsum en Brits- I werd enz., om maar enkele te noe- men( zie telefoonboek). De PTT zal I er ook op een andere manier wel 1 over mee kunnen praten, want ge- makkelijk geeft een dergelijke over- l eenkomst aanleiding tot vergissin- J gen. Dan willen we het nog niet eens hebben over drie plaatsen met I dezelfde naam, nl. Oudega (W.), J Oudega (H.O.) en Oudega (Small.). Haast klassiek is de vergissing aan I het worden, die gemaakt wordt met J de Goïngarijpster poelen bij Goin- garijp. En niet bij Goënga zoals „Dit I is Friesland”, het toeristisch maand- J blad van de provinciale Friese VVV (nota bene) doet voorkomen. I I I I In het verslag van de sectieverga- denking, in het bijzonder de mu- j ook over de ziekkorpsen, de politie, gemeente- I speelvijver aan de Worp Tjaarda- werken en onderwijzend personeel j’ Een der raadsleden toonde van diverse scholen, zijn dank over zich bezorgd over de hygiëne in de te brengen. L Een opmerkzame voorbijganger viel het vorige week bij de jacht- I haven op, dat er wel een prachtige 'j vlaggemast staat, maar schijnbaar J was er geen vlag, vertelde hij ons. I l' De bordjes hier en daar in de stad, die de vreemdeling de weg wijzen naar bijzondere gebouwen, I. zoals verschillende horeca-bedrij- ven, voorzien kennelijk wel in een behoefte. Zelfs de VVV in Monni- L kendam toonde onlangs belangstel- ling voor deze bordjes om ook in I eigen plaats aan te brengen. In de helft van de Nederlandse I gezinnen maakt een dier deel uit L van de huishouding, zo lezen we in Canis Frisiae, het blad van de Ky- I nologenclub Sneek e.o. In 20 pro- cent van de huishoudingen komt een hond voor, in 18 procent een kat. I Vandaag is op het Martinipiein I de jaarlijkse voorjaarskermis weer opgebouwd. Met tal van attracties j voor jong en oud. Volgende week kunnen ook de „Hier is dan eindelijk de eerste liefhebbers van zomer-avondvoet- I |- uitgave van onze schoolkrant ,>Hab- bal hun hart ophalen. Maandag a.s. I bekras”. Wij zijn van plan om de begint dit op het sportpark. I schoolkrant op onregelmatige tijden J te laten verschijnen”. Aldus de re- I dactie van de nieuwe krant, die er „Voor a.s. zaterdagmorgen schil- I is „door en voor de leerlingen” van ders gevraagd, om mede de speel- de christelijke detailhandelsvak- tuin in de verf te zetten. 7.30 uur I school in Sneek. Directeur A. J. aanwezig zijn. Wie niet een kwast i i l I I l‘ I I I I l' I I I dermgen lezen wij straat. I zien oezorgu over ue ui me I vijver. Het water wordt tweemaal .1 per week ververst in warme perio- I den, zo lezen we, en in koelere pe- I rioden minder vaak. Dit is eveneens het geval, wanneer de kinderen I minder vuil in het water werpen, I wordt lakoniek opgemerkt. I - l’ onderling een babbeltje maken. B. I en w. hebben n.l. besloten een tele- I foonaansluiting aan te brengen. I Wanneer nu b.v. door de Oppen- I collega verderop waarschuwen, i I De vrij scherpe bocht die het ver- I keer hindert op de Prins Hendrik- kade, als ze het kruispunt Ooster- I poortsbrug naderen, zal belangrijk minder scherp worden. Dat gaat ten koste van het trottoir aan de noord- j zijde van de kade, terwijl daar een I aantal parkeervakken komen te ver- vallen. Hierdoor wordt het mogelijk j de as-streep op de weg te verplaat- 5 sen. Het voorsorteren wordt daar- door verbeterd, evenals de opstel- ruimte. Een en ander zal ca. f 18.000 I kosten. I I I I i dactie van de nieuwe krant, die er J de” christelijke detailhandelsvak- tuin in de verf te zetten. 7.30 uur school in Sneek. Directeur A. J. aanwezig zijn. Wie niet een kwast Dijkstra schrijft er een stukje in van huis meeneemt kan er ter plaat- I „ten geleide”. De voorzitter van de se een bekomen. Een ieder kan een schoolclub ,,’t Neertje”, J. ten kwast vasthouden. Met groeten, na- Brummelhuis, begint z’n artikel met mens het bestuur” (Deze oproep I „Luitjes”, verder staan er stukjes in lazen wij in De^Wip, orgaan van de over voetbal, een opwekking om te- speeltuinver. I gen de oorlog te demonstreren, een I prijsvraag en een verhaal. I Treinreizigers in Sneek zullen met S ingang van 26 mei wat vroeger I moeten opstaan. De N.S. stuurde ons I een nieuwe dienstregeling toe. We 8 hebben even voor u nagekeken, dat de treinen in beide richtingen voor I het grootste deel iets eerder uit I Sneek vertrekken. De eerste treinen J in beide richtingen, n.l. 6.27 uur I i J V. VV, .VW. ,x'\V 1'?:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1