Barend Blankert: rijkdom aan kleur, symboliek, bijzonder boeiende tekeningen Raadsvoorstellen Wymbritseradeel Kon. Zeilver. Sneek’ had niet over wind te klagen Geslaagde openingswedstrijden met goede deelname E agenda""] Twintigste Waterpoortmars was succes i! SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST van f H en i Opleidingsmogelijkheden voor blinde of Meehtziende kinderen Blikseminslag in IJlst, t.v.-toestel vernield Officieel Orgaan van de gemeenten Recreatiebedrijf in voorm.i zuivelfabriek Oudega (W.) T i f Maandag 13 mei 1968 123e jaargang nr. 39 NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Benoemd meer Examens aan Sneker Karateschool CJV Ijlst verkoopt bloemen ten bate van kerk Nog Brandend propaangas veroorzaakte schrik, maar geen schade g meer grondaankopen voor raad Wymbritseradeel Heel veel deelnemers, geen uitvallers I w i fea», Jé overwegend noordoostelijke De voorbereidingen van enkele par- Een groepje van de wandelsportver- eniging ..Fier en vlug” uit Holwerd op weg van Sneek in de richting Ijlst. Versehynt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL Telefoon 05150 - 3005 Redacteur fL A de Boer Telefoon 4091 Tot onderwijzeres aan de Groen van Prinsterschool te Dokkum is benoemd D.E. mej. A. Boomsma te Scharnegoutum. Zaterdagmiddag heeft de „Sneker Wandel Unie” voor de twintigste maal haar jaarlijkse Waterpoortmars gehou den. Voor deze mars bestond zeer veel belangstelling. Er hadden zich ruim 1500 deelnemers laten inschrijven. Dit is bijna tweemaal zoveel als vorig jaar. Allen volbrachten de tocht. Omdat het een jubileumtocht was, werd aan iedere deelnemer die de tocht volbracht een jubileum-herinnerings- Vrijdagavond werd de Sneker brand weer gealarmeerd voor een brandje in de Jancko Douwamastraat. Daar bleek een fles met propaangas vlam gevat te hebben. Vermoedelijk heeft de fles wat gelekt en toen de eigenaar, de heer J. M., die met z’n auto bezig was en daar bij een sigaret rookte, in de buurt kwam raakte het ontsnappende gas in brand. De mannen van de brandweer waren er snel bij en wisten de fles in een sloot te krijgen. Toen het vuur ge doofd was heeft men het gas voor zichtig laten ontsnappen. Er was geen schade. De Sneker Karateschool hield zater dagmiddag in het gymnastieklokaal aan de Jan van Nassaustraat examens voor een aantal graden. De geslaagden zijn: Voor de 8 kyu: de heren L. Tomita, R. de Wit. F. Kootje. F. Middendorp, W. Jillings, J. de Bruin, W. Falkena, R. Groenland, K. Boom, H. Kanon, E. de Vries. Voor de 6 kyu: de heren T. de Wit, J. K. Mansfeld, J. Ferwerda. Leider was sensei T. W. Komen, 2e dan, Den Helder. Er zijn in ons land drie naar levens beschouwing ingestelde opleidingsin stituten voor blinde kinderen. Ze trachten deze kinderen een ontwikke ling, door onderwijs en opvoeding, te geven tot nuttige leden van onze sa menleving, tot volwaardig geschool de werkers, die in hun beroep kunnen voorzien in eigen onderhoud. Er is ook een speciale school voor kinderen met een beperkt gezichts vermogen. Jongens en meisjes, die niet tot de blinden gerekend mogen worden, maar evenmin voldoende kun nen zien om gewoon met andere kin deren mee te komen. GRONDRUIL HEEG Onlangs is van de heer A. J. Vis ser te Heeg grond aangekocht. In hun voorstel deelden b. en w. toen mee, dat er onderhandelingen liepen met be trekking tot andere transacties, waarbij deze grond als compensatie kon die nen. Inderdaad konden deze transacties tot een goed einde worden gebracht, zodat het college thans een driehoeks- ruil voorstelt, met als uiteindelijk re sultaat, dat de gemeente de beschik king verkrijgt over 2.42.20 ha grond, di rect ten westen grenzende aan het bungalowdorp „De Pharshoeke” te Heeg en bestemd voor de komende uitbreiding hiervan en voor de aanleg van een betere ontsluitingsweg hier ticuliere bouwplannen zijn zover ge vorderd, dat ten behoeve hiervan de nodige bouwterreinen kunnen worden verkocht. Het betreft de bouwplannen van de heren P. Dijkstra te Leeuwar den en A. Y. Hofman te Offingawier, elk voor een vrijstaande woning te Scharnegoutum en van de heer H. Gaastra te Oppenhuizen voor een vrij staande woning aldaar. Verder kan te Nijland een strookje grond worden verkocht ten behoeve van de verbou wing van de woning van de heer Sj. Wiersma, aldaar. Bij de aanstaande afbraak van de boerderij Visser/Algera te Heeg komt grond beschikbaar voor de aanleg van een ontsluitingsstraat, terwijl tevens enige grond kan worden verkocht aan de fa. C. L. Nauta, aldaar, voor uit breiding van het bedrijfsterrein. B. en w. stellen voor tot deze ver kopen over te gaan. A.dvertentieprü»; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per oost f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het is nog niet bekend voor welk doel het gebouw precies zal worden gebruikt. Vorig jaar werd het door brand zwaar geteisterd en het zal dan ook geheel verbouwd moeten worden. Er wordt gedacht aan een restaurant, een kantine en een zeilschool. Ons Goed heeft voorts optie gekregen op een stuk land van de heer P. Ozin- ga te Oudega. Op dit terrein, dat grenst aan het fabrieksterrein, zullen waar schijnlijk bungalows worden gebouwd. Dit land ligt vlak achter de fabriek aan de Brekken. terstond dat Blankert met beide benen in deze tijd staat. Wat de schilderijen betreft, moet nog opgemerkt worden, dat enkele the ma’s, b.v. vliegers, schelpen, vogeltjes, steeds weer terugkomen. Ook kerken, en dan zonder dat men ze er zou ver wachten, b.v. in het schilderij „Land- schap met draaimolen”, waar in een kaal landschap behalve de draaimolen zelfs twee kerken staan. De schilderij en doen soms gewild en zelfs beklem mend aan. Veel meer waardering heb ik voor de tekeningen, die stuk voor stuk bij zonder boeiend zijn. Helaas is er van deze tekeningen niet één te koop. Er gens doen ze me denken aan het werk van Co Westerik. Alleen al vanwege de tekeningen is het de moeite waard een bezoek te brengen aan deze ten toonstelling. Tenslotte moet nog worden opge merkt, dat bij aankoop door particu lieren de rijkssubsidieregeling van toe passing is en dat de expositie dagelijks geopend is van 9-12, van 14-17 en van 19.30-21 uur, zaterdags alleen van 14-17 uur en zondags gesloten. Vrijdagmorgen tegen half zeven pas- seerde een zware regenbui het stadje IJlst. Plotseling één felle bliksemstraal, onmiddellijk gevolgd door een harde donderslag die veel nog doezelende inwoners in een moment uit bed deed komen. In het nieuwe stadsgedeelte, in de Jan Nooitgedagtstraat bleek het pand, bewoond door de familie Nollens, getroffen te zijn. Dakpannen lagen her en der verspreid, er zat een gat in het dak, via de antenneleiding had de weerlicht de kamer bereikt. Het t.v.-toestel werd totaal vernield, evenals de radio. Het behangsel in de kamer verschroeide, de gordijnen vat ten vlam. Door snel ingrijpen van de bewoners werd verder onheil voorko men. Bij de buurman de heer R. Bijl- sma, werd een stopcontact vernield. Nog dagelijks wordt ervaren dat de ze kinderen met de beste bedoelingen zo goed mogelijk door hun onderwijzer (es) worden geholpen, maar dat dit „helpen” veelal niet tot de gewenste resultaten leidt. In vele gevallen wordt te laat opgemerkt dat langzaam maar zeker een hiaat in de kennis is ont staan en vergeleken bij de zienden een achterstand valt te constateren, die veelal (al of niet ten onrechte) eerder aan tekort aan mentale vermogens dan aan het verminderd gezichtsvermogen wordt toegeschreven. Vaak wordt bij de „slechtziende kinderen” tevens (in meer of mindere mate) een tekort aan aanpassingsvermogen aan hun omge ving gesignaleerd om verder niet te spreken over andere bijkomende de fecten. Voor deze kinderen, met beperkt ge zichtsvermogen, zijn er in ons land ver scheidene speciale scholen, die reke ning houden met de handicap, waar bijzondere aandacht wordt geschonken aan „het leren leven” met de handi cap en aan de maatschappelijke aan passing. Vele specialisten o.a. op me disch als ook op onderwijstechnisch gebied worden waar nodig ingescha keld. In het christelijk instituut „Barti- méus” te Zeist zijn zulke scholen voor blinde en slechtziende kinderen. Voor de kinderen die niet dagelijks de reis van huis naar school en terug kunnen maken zijn er de internaten. De lei ding van het instituut streeft naar een intensief contact met de ouders van de aan haar toevertrouwde kinderen. Naast de ontmoetings- en gespreksmo- gelijkheden in het instituut te Zeist en de briefwisseling met de ouders door de leidsters en de kinderen wordt een maal per jaar een ouderbijeenkomst georganiseerd in de provincie waar de kinderen woonachtig zijn. In Leeuwarden zal zaterdagmorgen 25 mei om half elf in het Oranjehotel een dergelijke bijeenkomst worden ge houden. Deze provinciale ouderbijeen komst is niet alleen bedoeld voor geest verwanten van „Bartiméus”, maar ook voor andersdenkenden, voor wie door verwijzing naar andere instituten mo gelijk is. Inlichtingen kan men natuur lijk ook schriftelijk vragen aan het in stituut te Zeist (Utrechtseweg 84). SNEEKER NIEUWSBLAD Hel Sneekar Nieuwsblad is een aecombmeetde uHoave van Behalve de reeds in onze vorige krant genoemde, doen b. en w. van Wymbritseradeel de raad nog enkele voorstellen tot grondaankoop, en wel te Hommerts, Uitwellingerga en Idze- ga. Voor de uitbreiding van de bijzon dere school te Hommerts met een vier de lokaal zal enige grond moeten wor den aangekocht van de hervormde kerkvoogdij te Hommerts. Het gaat om een perceel van ongeveer 1200 m2, waarover overeenstemming is bereikt. Tegelijk kan het betegelde gedeelte van het schoolplein dan wat royaler worden en is er meer ruimte voor een zandbak met springplank ten dienste van het vak lichamelijke oefening. Voorgesteld wordt de grond te kopen en over te dragen aan het schoolbe stuur. Voor de ontsluiting van landerijen nabij de Horsebrug onder Uitwellin gerga dient ca. 1750 m2 grond te wor den aangekocht van ds. Th. Hettinga te Oudemirdum, terwijl aan diens pachter, de heer Y. Attema, een scha deloosstelling dient te worden uitge keerd. Hierover is overeenstemming bereikt, zodat b. en w. de raad deze aankoop voorstellen. Bij de wegverbetering Lytshuizen Oudega is een perceeltje grond, dat deel uitmaakte van de oude wegberm, voor een deel bij de nieuwe weg ge trokken. B. en w. menen dat de ge meente dit hele perceeltje het beste kan kopen, daar de eigenaar terecht kan eisen, dat er anders een afraste ring moet komen. Deze, de heer P. Valkema te Oudega, is bereid de grond aan de gemeente te verkopen. Het C.J.V. (Christelijk Jongeren Verbond) te IJlst hield vrijdag een verkoopavond van allerlei soorten bloemen. Het doel was geld te verdie nen, waarmee dan weer de Kerk in haar algemeenheid geholpen zou kun nen worden. Het is niet gelukt om alle bloemetjes aan de man te brengen. Misschien kwam dat door de grote aanvoer of te weinig kooplust. Hoe het zij, er zijn nog een veertigtal bloemen te verko pen. Dat zal nu morgenavond gebeu ren, om half acht in de consistorieka mer. Wie nog graag een bloemstukje wil moet zorgen er dan bij te zijn. naar toe via het parkeerterrein aan de Hoofdstraat. B. en w. zijn verheugd deze drie- hoeksruil te kunnen realiseren en de andere partijen danbaar voor hun me dewerking. Bij deze ruil dient de gemeente een compensatie aan de gezamenlijke par tijen te betalen van f 2675,82. De kerk wordt eigenares van de door de ge meente aangekochte grond aan de Schatting en staat een iets kleinere oppervlakte grond af aan de heer Bouma, die op zijn beurt weer een on geveer gelijke oppervlakte grond aan de gemeente overdraagt. GRONDRUIL OUDEGA (W) In 1960 is van nu wijlen mevr. wed. Y. Ykema te Oudega W. enige grond aan de Brekken de zgn. Stripe aangekocht, zulks ten behoeve van de recreatie. Naderhand is diverse malen kontakt opgenomen met deze eigenares over de aankoop van meer grond, ge legen achter deze stripe, zonder dat deze onderhandelingen tot enig resul taat leidden. Onlangs zijn deze onder handelingen voortgezet met de huidige eigenaar, de heer Joh. Cnossen te Oude ga W. In deze onderhandelingen is be trokken de mogelijkheid om verkoper te compenseren met een perceel grond aan de Band te Oudega W., dat in 1962 is aangekocht om door middel van ruil aankopen te vergemakkelijken. Op basis van een grondruil met bij te betalen compensatie is met de heer Cnossen overeenstemming bereikt, waardoor de gemeente in totaal 1.20.00 ha grond verkrijgt, direct gelegen ach ter de stripe, waar volgens het hui dige bestemmingsplan een jachthaven met bijbehorende recreatie-objecten kan worden aangelegd. VERKOOP BOUWTERREIN Wanneer er in het Sneker stadhuis een tentoonstelling wordt geopend, kan men er wel zeker van zijn, dat de be langstelling hiervoor groot is. Zo was het ook zaterdag, toen burgemeester Rasterhoff om 3 uur een grote schare familieleden, vrienden, kunstrelaties en verdere genodigden welkom kon he ten bij de opening van een expositie van schilderijen en tekeningen van Barend Blankert. Die expositie wordt van 11 tot en met 25 mei in het stad huis gehouden. Met meer dan gewone schroom zo zei de burgemeester opende hij ditmaal een tentoonstelling, omdat hij juist de dag er voor in een weekblad een artikel had gelezen, waarin: ge steld werd, dat de toespraken van de autoriteiten bij de grote tentoonstelling van beeldhouwwerken van Henry Moore slecht en overbodig Waren. Zou men nu van zijn toespraak hetzelfde zeggen? Bij één van de mogelijkheden, die in genoemd artikel werden aange geven, nl. dat de aanwezigheid van autoriteiten al een feestelijke gebeur tenis is, sloot hij zich graag aan. De genodigden moeten hiermee dan te vreden zijn Over het werk van de exposant wil de hij niet veel zeggen. Geen kritische •beschouwingen over het werk van Blankert, noch over het stadium waar in de kunst als geheel zich bevindt kregen we te horen. Wel maakte de burgemeester nog enkele opmerkingen, nl. dat hij getroffen was door de rijk dom aan kleur, de symboliek die hij in de schilderijen vermoedde, en de minu tieuze wijze waarop het penseel is ge hanteerd. Tenslotte sprak hij .hartelijke woor den tot degenen, die aan de inrichting van deze tentoonstelling meegewerkt hadden, en namens de schilder tot hen, die werk voor deze expositie tijdelijk hadden afgestaan. Hierna was er voor de aanwezigen gelegenheid de schilderijen en teke ningen van Blankert nader te bekijken. Het eerste wat dan opvalt is het enor me verschil van compositie, van leef- en denkwereld tussen de tekeningen en de schilderijen. Wanneer men zonder te weten wie er in het stadhuis exposeert de hal zou betreden, dan waande men zich op het eerste gezicht tussen werk van een middeleeuws schilder. Dit wordt dan nog versterkt door liet grote drieluik, dat ergens toch wel Bruegeliaans aan doet. Ook de schilderwijze van bomen en rotsen roept herinneringen aan een ver verleden op, evenals de zeer gladde manier van verfgebruik. Maar natuur lijk vergist men zich. Wie na de schil derijen ook de tekeningen beziet, merkt In de Flitsklasse kon Piet Douma zaterdag na een goede start de leiding veroveren. Hij wist zich één route te handhaven. Daarna werkte J. Hiemstra zich naar de eerste plaats en finishte met grote voorsprong. De volgende dag moest hij de Grouwster B. van der Pal deze eer gunnen. Zelf werd hij toen tweede. Fokje Geertsma zeilde beide dagen goed. Zij eindigde op de 4e en 3e plaats wat zeer constant is. Uitslag zaterdag: 1. J. Hiemstra, 2. P. Douma, 3. J. Schurer, 4. mej. F. Geertsma. Zondag: 1. B. v. d. Pal, Grouw; 2. J. Hiemstra; 3. mej. F. Geertsma; 4. mej. N. Bron. De O.K. klasse was met vijf inschrij vingen de kleinste klasse. De eerste dag verschenen zelf maar drie sche pen aan de start, waarvan twee finish ten. Beide keren won de Grouwster Roelof Ernst Wester gevolgd door Ge rard Pabruwee. De Schakelklasse is in Sneek in op komst en was met tien inschrijvingen goed vertegenwoordigd. Door een uit stekende start op zaterdag veroverde Karei Boersma de leiding, doch na één ronde wist Harry Amsterdam hem in het plané-rak voorbij te komen en met flinke voorsprong te finishen. Vlak voor de finish ontspon zich nog een fel duel tussen Boersma en Zandstra om de tweede plaats, dat in het voor deel van eerstgenoemde werd beslist, aangezien Zandstra teveel moest knij pen om de finish aan te leggen. Op zondag was het opnieuw Harry Am sterdam, die zijn nieuwe Schakel als eerste liet afblazen, wederom gevolgd door Boersma. Uitslag: zaterdag: 1. H. Amsterdam; 2. K. J. Boersma; 3. D. Zandstra, Leeuwarden. Zondag: 1. H. Amster dam; 2. K. J. Boersma; 3. J. de Wit, Groningen; 4. D. Zandstra, Leeuwar den. Thijs Zijlstra had in de Vrijheids- klasse op zaterdag een uitstekende start en ging als eerste om de boei Gossepalen. Hij werd echter ge passeerd door Rienk Alberda, waarna gedurende alle drie routes tus sen deze twee zeilers een boeiend duel ontstond, waarbij Alberda er kundig in slaagde Zijlstra onder resp. achter zich te houden. Zijlstra was echter ge handicapt door een kapotte zeilnok. Op zondag zorgde Hans Niemendal voor de grote verrassing door met en kele goede slagen voor Alberda te ko men en als eerste te finishen. Uitslag, zaterdag: 1. R. S. Alberda, 2 Th. W. Zijlstra, 3. Sj. Feenstra, Gro ningen, 4. O. A. Zweep, zondag: 1. H. Niemendal, 2. R. S. Alberda, 3. O. A. Zweep, 4. J. P. Eringa, 5. K. v. d. Meer. De start op zaterdag in de Pampus- klasse was nogal roerig. Twee schepen moesten terug vanwege een valse start Dick de Haan wist de leiding te ver overen en stond die niet weer af. De uitstekend zeilende bakker werd ook zondag eerste. Uitslag zaterdag: 1. D. de Haan, 2. H. Jongejans, 3. H. Donker. Zondag: I. D. de Haan, 2. P. de Jong, 3. J. Sche per, Heerenveen. In de Valkklasse liep na de start J. Hoeben onder Hotze de Boer weg en legde zo de basis voor zijn overwin ning. De Langweerder notaris Reinard Mulder werd tweede maar eiste de vol gende dag de overwinning voor zich op. Nu werd de Emmeloorder Bijker twee de en de jeugdige H. v. d. Veen in de „Vivian” derde. Uitslag zaterdag: 1. J. Hoeben, Leeu warden, 2. mr. R. Mulder, Langweer, 3. H. G. de Boer. Zondag: 1. mr. R. Mulder, Langweer, 2. W. Bijker, Em- meloord, 3. H. v. d. Veen, 4. J. Hoeben, Leeuwarden. De 16m2-klas.se was met 25 inschrij vers veruit de grootste klasse. Zij was gesplitst in een A en een B groep. Stadgenoot Joop Abma werd zaterdag in de B-klasse met grote voorsprong eerste, doch zondag bracht hij het niet verder dan een derde plaats. Newco mer Geert Vonk werd toen eerste. In de A-klasse viel het op dat de Leeuwarder Henny Minks zijn „draai” niet kon vinden. Adri Graatsma die al leen zaterdag zeilde, aangezien hij zon dag moest proberen zijn voetbalclub LSC voor degradatie te behoeden, werd goede eerste. De Terhornster Janssen deed zondag goed werk door alle an deren zijn spiegel te laten zien, nadat hij de vorige dag reeds derde was ge- Voor de openingswedstrijden van de Koninklijke Zeilvereniging „Sneek’’ bestond goede belangstelling. In totaal hadden 95 schepen ingeschreven, die echter niet allen aan de start verschenen. De aanvankelijk vrij krachtige zuidwestelijke wind deed vele eigenaren besluiten aan de wal te blijven, wat ze waarschijnlijk later betreurden aangezien de wind tot matig afnam. Zon dag bracht een matige, doch wisselvallige en overwegend noordoostelijke wind vele verschuivingen in het veld teweeg. Maandag 13 mei Mij. tot Nut van het Algemeen Dep. Sneek. Tentoonstel ling van tekeningen gemaakt tijdens de jeugdtekencursus in de jeugdafd. van de leeszaal, Marktstraat, ’s Av. 7 uur prijsuitreiking. Maandag 13 mei Leerlingen-uitvoering Muziekschool voor Sneek en Omstre ken in de R. J. Sipkensschool aan de Wilhelminastraat. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 14 mei Jaarlijkse algemerr vergadering van het Groene Kruis, Sneek in het Wijkgebouw aan de Westersingel, ’s avonds 8 uur. Woensdag 15 mei Filmliga Foyer Ami- citia. Film „La vie de la chateau”. - Aanvang 8 uur. Donderdag 16 mei Open avond met tentoonstelling Chr. Detailhandels- vakschool aan de IJlsterkade, ’s av. 7-9 uur. Zaterdagen 18 mei, 8 juni en 27 juli Seriewedstrijden Kon. Zeilvereni ging „Sneek” voor leden en jeugd leden. Eerste start ’s middags 2 uur. Donderdag 23 mei (Hemelvaartsdag) Elfmerentocht M.A.C. „J. C. Visser” voor auto’s, motoren en brommers. worden. Deze klasse startte zondag om 11 uur aangezien meerdere zeilers moesten inschepen voor deelname aan de kampioenswedstrijden in Alkmaar. Uitslag B zaterdag: 1. W. J. Abma, 2. H. J. v. d. Hoek, Steggerda. Zondag: 1, G. Vonk, 2. J. de Schiffart, Grouw, 3. W. J. Abma. A-groep, zaterdag: 1. A. Graatsma, 2. Th. de Haan, 3. J. Jans sen, Terhorne. Zondag: 1. J. Janssen, Terhorne, 2. J. v. d. Goot, Leeuwarden, 3. H. A. Minks, Leeuwarden, 4. R. de Jong, Wolvega. Jack de Wilde startte in de Regen- boogklasse zaterdag uitstekend en stond zijn voorsprong niet weer af. Achter hem werd verwoed strijd gele verd door onder meer Albert Betten die enkele duels aanging met Johannes Alberda. Meije Oppenhuizen wist zich naar de tweede plaats te werken ten koste van Henny Röfekamp, die later nog meer afzakte doordat hij vanwege de aanvankelijk straffe Wind zijn stag fok vier. Zondag werd er in deze klas se zo mogelijk nog meer van plaats gewisseld. Jack de Wilde scheen aan vankelijk zijn prestatie van de vorige dag te willen herhalen, doch Alberda wist de leiding te nemen, gevolgd door Meije Oppenhuizen en Ulrik Jager. De Wilde zakte toen zelfs af naar de acht ste plaats. Na nog enige wisselingen kwam Henny Röfekamp als eerste uit het laatste kruisrak, op de spiegel ge volgd door Joh. Alberda. In een boord- aan-boordfinish leek het aanvankelijk dat Röfekamp eerste was, doch op de toren had het comité geconstateerd, dat de spinnaker van Alberda voorlij ker was dan de boot van Röfekamp. Reglementair 'n juiste beslissing, aan gezien enig uitrustingstuk van de boot doorslaggevend is. Uitslag zaterdag: 1. J.. de Wilde, 2. M. Oppenhuizen. 3. A. Betten. Zondag: I. J. Alh.c.-d 2. II. ÏL RöJekamp, 3. M. Oppenhuizen. medaille uitgereikt. In deze medaille, een zes-puntige ster, waren behalve de Waterpoort, ook de sectoren handel, scheepvaart, industrie, recreatie en on derwijs afgebeeld. De deelnemers waren in verschillen de categorieën verdeeld: scholen en wandelverenigingen. De wandelvereni gingen waren weer onderverdeeld in senioren en junioren. Voor de junioren waren er drie afstanden ingesteld en wel 5, 8 en 12 km. De senioren kon den kiezen uit 18 en 25 km. De school- groepen liepen 8 of 12 km. Bij de wandelverenigingen junioren werd Vios 3 uit Driesum eerste op de 5 km. Op de 8 km wist „Altijd Fit” groep I uit Dokkum beslag te leggen op de eerste plaats en op de 12 km werd de eerste plaats bezet door „Fier en Vlug” 2 uit Holwerd. Er was een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de wandelvereniging die de meeste punten had behaald. Deze beker ging I naar „Fier en Vlug” 2 uit Holwerd. Bij de senioren ging op de 18 km de eerste prijs naar de eerste groep van de wandelvereniging „Berend Botje” uit Zuidlaren. De eerste groep van de „Wandelvereniging Sneek” wist beslag te leggen op de eerste plaats op de 25 km. Ook hier was een wisselbeker be schikbaar gesteld voor de wandelver eniging met de meeste punten. Dit werd „Berend Botje” I uit Zuidlaren. De schoolgroep „Klaver Trije” uit Oudega (W.) wist op de 8 km de eerste plaats van de afdeling schoolgroepen te bezetten. Op de 12 km werd eerste de chr. uloschool uit Murmerwoude. Voor alle eerste-prijswinnaars was er een wisselbeker. Het was zaterdagmiddag prachtig wandelweer en de organisatoren kun nen terugzien op een zeer succesvolle twintigste Waterpoortmars. Zoals bekend zal de voormalige zui velfabriek te Oudega (W.) een recrea tieve bestemming krijgen. Door bemid deling van makelaarskantoor H. v. d. Schoot en Co te Leeuwarden is het pand verkocht aan de beleggingsmaat schappij N.V. Ons Goed te Heemstede. De bedoeling is op een terrein bij de fabriek een dertigtal bungalows te bouwen. ’''Hè

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1