Franeker; outsider Franeker Pier de Groot, Tamme Velstra, Jelle Hoogstaand kaatsen op bondswedstrijd in Franeker; outsider Franeker winnaar Eerste elf dorpenwandeltocht van de C.W.S.V: „Sneek" telde 150 deelnemers CAGENDA J Kooistra wonnen draagbare t.v. toestellen SNEEK, WYM BRITS ERA DEEL IJLST van en Ruim 20 deelnemers aan toertocht SZG Officieel Orgaan de gemeenten Sneek in vijfde omloop door St. Anna uitgeschakeld 123e jaargang nr 45 Dinsdag 4 juni 1968 NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Meubilair Burgerwoonhuis Sneek provisioneel verkocht De Henri Dunanl donderdag in Sneek IIat de raad te behandelen krijgt Grote verkeersdrukte in Sneek Onderwijzer bij botsing gedood De lezer denkt misschien dat deze foto in Frankrijk genomen is of een protest is van de Ne derlandse boeren tegen de melk prijs. Een protest is het zeker, maar het gaat in dit geval tegen de uitvoerder van de ruilverka- velingswerken in Offingawier en omgeving. De boeren en in woners van dit dorp zijn erg ontstemd over de manier van werken aan de nieuwe weg. Niets wordt opgeruimd en het is de mensen vaak niet mogelijk op hun erf te komen. Rollen prikkeldraad versperren dik wijls de toegang, zodat men eerst de boel zelf moet oprui men. Kortom, het is een slor dige boel en om op deze nare toestand eens extra de aandacht te vestigen versperden de boe ren zaterdagmiddag de weg met tractoren en bomen. Gevallen van Zeer geslaafde tocht c C 47 getuigschriften lassen uitgereikt door avond- technische school Snoek Voetbal in Oudega (W.) Leerlingen Groninger conservatorium dirigeerden jeugdkorps Sneker Muziekschool en leermiddelen voor r.k. scholen I 1 ...'- Wis»4Yt' V'x k 'ja Ky - Y" - SNEEKER NIEUWSBLAD VERRASSINGEN FINALE In za- 38-jarige ulo-onderwijzer D. café Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kan tooi voor administratie en redaktre GEDEMPTE PUL 8 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer l'eletoon 4091 heer Steegstra, die als tijd 2 uur 21 had ingevuld. In Oudeschouw werd nog even ge zellig nagekaart over de tocht, die me de door het prachtige weer zeer ge slaagd kan worden genoemd. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt hand elsad verten ties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per post f6,per halt jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De tweede ronde zette in met een spannende strijd tussen R. de Groot, J. Halbesma en H. Leeuwen tegen De Boer, S’lkkema en V. d. Berg maar op 5-5 en 6-6 bleef G. Halbesma in het perk in gebreke. J. Monsma, K. v. Wieren P. IJsbrandi leden een smade lijke nederlaag tegen de latere win naars. Het wilde met Monsma c.s. niet vlotten en zij wisten slechts de eer te redden., J. Tamminga, G. de Jong en G. v. d. Heide konden het lang niet bolwerken tegen Okkinga c.s., mede doordat V. d. Heide voor minst negen maal het perk miste. Okkinga, Mulder en Halbesma weerden zich veel beter. Wel kregen Tamminga c.s. het eerste spel, maar daarna was het succes bijna steeds aan de kant van Okkinga c.s. Het einde kwam op 5-3 en 6-4 toen V. d. Heide in het achterperk in ge breke bleef. van de tegenpartij onder zware druk. Het was een eenzijdige wedstrijd, waarin Bolsward al vlug op een 5-0 achterstand werd gezet. Het had toen nog maar 6 punten in totaal ver gaard. Een korte opleving bij de Bols- warders redde nog wel de eer 5-1, maar hierna was het afgelopen. Op 5-1 en 6-4 rondde Johan van Seijst de partij met een zitbal af. Ook Sneek heeft zijn deel gehad in de grote verkeersdrukte gedurende de Pinksterdagen. Vooral gistermiddag en -avond, toen de enorme stroom vakan tiegangers weer naar huis toog, ont stonden zo nu en dan flinke verkeers opstoppingen. Vooral als de bruggen omhoog waren stonden op de invals wegen lange files auto’s. Door op die momenten de verkeerslichten met de hand te bedienen zorgde de politie er echter voor, dat deze niet van lange duur waren, zodat de doorstroming van het verkeer nog vrij vlot verliep. Op de Lemmerweg ontstond ’s avonds om plm. kwart voor zeven een ket tingbotsing, waarbij zes auto’s waren betrokken die alle blikschade op liepen. Oorzaak: te hard rijden in de file, waardoor men niet tijdig kon stoppen. Het Roode Kruis-schip J. Henri Du- nant komt donderdag in Sneek met patiënten uit Noord-Holland. Ligplaats Pampuskade. ’s Avonds van half acht tot half negen is er gelegenheid de patiënten te bezoeken. Pinkstermaandag hield de SZC weer haar jaarlijkse toertocht waaraan door ruim 20 boten met 120 personen werd deelgenomen. De start was ’s morgens omstreeks tien uur bij de Boompjes. Aan deze tocht was weer een wedstrijd voor de dames en heren verbonden. De dames moesten tien vragen be antwoorden, die alle betrekking had den op de zeilsport. De ingevulde for mulieren moesten in Joure, dat de eer ste pleisterplaats was, worden ingele verd. Van Joure ging het binnendoor naar Terhorne. Hier kregen de heren een formulier met de vraag, hoe laat het schip van de heer P. Olij de Ter- hornstersluis was gepasseerd. In Oude schouw, het eindpunt van de tocht, werden de formulieren ingéleverd. Hier was ook de prijsuitreiking. De uitslag bij de dames luidt: 1. mevr. A. Hendriksma-Kussendrager; 2. mevr. Steegstra; 3. mevr. P. Kluiten- berg; 4. mevr. D. v. d. Werf-de Leeuw; 5. mevr. Amsterdam. Het schip van de heer Olij passeer de de sluis om 2 uur 16. Niet één van de heren had de juiste tijd geraden, maar de heren J. de Jong (eerste) en P. Kluitenberg (tweede) waren er met hun tijden van resp. 2 uur 17 en 2 uur 15 er het dichtst bij. Derde werd de Donderdagavond werd door mr. W. N. C. Ploegsma, waarnemend voor notaris P. Feddema alhier, in restau rant Van der Wal het burgerwoonhuis c.a. lepenlaan 6, groot 1.15 a, provi sioneel verkocht. Het werd beschreven op f 6500,door de heer Tj. Seinen te Sneek, Sneeker Nieuwsblad is een Gecombineerde uitgave van Van het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Sneek is bij het ge meentebestuur een drietal aanvragen ingekomen om ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor: het aanschaffen van meu bilair ten behoeve van de St.-Joseph- school (school voor uitgebreid lager onderwijs); leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St.-Bonifaciusschool (school voor gewoon lager onderwijs); enig meubilair ten behoeve van de St.- Bonifaciusschool. Ter toelichting deelt het schoolbe stuur mee, dat het meubilair in de St.- Josephschool deels uit buis- en deels uit houten banken van z.g. rijksmo- del indertijd aangeschaft op z.g. houttoewijzingen bestaat. Het ge heel voldoet naar de mening van het bestuur niet meer aan de eisen. De beide andere aanvragen zijn een ge volg van een toeneming van het aantal leerlingen van de St.-Bonifaciusschool, die de vorming van een tweede eerste klas mogelijk maakte. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewer king te verlenen. Zaterdag hield de Christelijke Wan- delsportvereniging „Sneek” voor de eerste maal de clfdorpenwandeltocht over 50, 35, 12 en 8 km. De laatste twee afstanden waren speciaal op ver zoek voor jeugdige wandelaars inge legd en bleken een groot succes te zijn. Aan de marsen namen in totaal 150 wandelaars deel, waarvan de 12 en 8 km de meeste wandelaars trokken. De wandelaars kwamen overal vandaan, er waren zelfs deelnemers uit Den Hel der en Surhuisterveen. In de nacht van le op 2e Pinkster dag hebben zich in Sneek enkele ge vallen van joyriding voorgedaan. Twee inwoners misten hun auto, die echter later in de stad werden terug gevonden. Van twee bromfietsen, die ook werden gepikt, kon later één aan de rechtmatige eigenaar worden terug gegeven. De andere brommer is nog zoek. Dinsdag 4 juni tot 15 juni Fries Scheepvaart Museum. Tentoonstel ling schilderijen, etsen en tekenin gen van Piet Boersma. Geopend op werkdagen van 1042 en 13.30-17.00 uur. Vrijdag 7 juni Midgetgolf-wedstrijd op de Midgetgolfbaan „De Domp” voor Snekers, die geen lid of oud-lid zijn van de MGC „Sneek”. Aanvang 19.00 uur. Willielminaschool 1 20pnt., klasse zeer goed. 8 km le prijs: C.N.S. School „Klaver Trijs” Oudega (W.) 22% pnt., klasse zeer goed, 2e prijs: Wilhelmina- school 2 19% pnt., klasse goed, 3e prijs c.w.s.v. „Sneek” 2, 19% pnt. klasse goed, 4e prijs: Kennedygroep 4 18% pnt., klasse goed. De prijzen bestonden uit fraaie standaards en diploma’s. Tij dens de prijsuitreiking heerste er een gezellige sfeer in het ver. gebouw Aere Perennius. Voor de deelnemers aan de 50 en 35 km was het een zware tocht gezien de weersomstandigheden, maar zij komt naar de mening van de deelnemers zeker voor herhaling in aanmerking. Donderdag 6 juni Tentoonstelling en verkoop van door patiënten gemaak te goederen van de Welf are af delin g van het Ned. Roode Kruis afd. Sneek in gebouw Kerksteeg (ingang Nauwe Noorderhorne). Geopend ’s middags van 25 uur. Franeker was de beide Pinkster dagen het middelpunt der kaatsers. Op het prachtige Sjukelan werd fel en fair gestreden en het spelpeil rees in veel wedstrijden tot grote hoogte. Hotse Schuil de grote kaatskoning uit Harlingen werd als eerste speler tot lid van verdienste benoemd. Voor zitter J. Rodenhuis noemde hem de beste kaatsambassadeur aller tijden. Het stadion trilde op zijn grondves ten, toen in de vijfde omloop gelijk tijdig de duels tussen Sneek en St. Anna en Leeuwarden tegen Franker werden uitgevochten. Het waren ver uit de mooiste partijen van de dag. Tot drie eersten gelijk waren de par turen Sneek en St. Anna volkomen aan elkaar gewaagd en dat bleef zo de gehele wedstrijd. Hierna nam Sneek naar het zich liet aanzien een beslis sende 5-4 voorsprong. Maar een bles sure van Gerrit de Jong gooide roet in het eten. Op 5-4 en 6-6 raakte Flip Soolsma in het perk de bal uitstekend, maar ongetwijfeld had Gerrit de Jong wanneer hij geen last van de blessure had gehad, hij dan de bal wel had kunnen retourneren. Deze verdween nu achter de bovenlijn. Dat betekende vijf eersten gelijk en toen was de strijd plotsklaps weer geheel open. Op 4-2 was het alweer de attente c.i.o.s. stu dent Flip Soolsma die prima werk le verde door tot achter de kaats te re tourneren. Gerrit de Jong sloeg een dikke kaats, die Sneek twee punten bezorgde 6-4, maar hierna miste Jan Hoekstra het perk. In de vorige omlopen had Sneek achtereenvolgens Dongjum (6-0), Sint Jacob met 5-3 en 6-2, Jorwerd 5-2 en 6-6 en Pingjum op 5-4 en 6-6 uit geschakeld. Een uitslag die in de eerste omloop de meeste aandacht trok was de grote nederlaag van Sexbierum tegen Wei- dum. De Sexbierumers slaagden er zelfs niet in de eer te redden. Pingjum trad in de eerste instantie op als reu- zendoder. In de eerste ronde gaven ze Berlikum geen schijn van kans en in de volgende omloop haalden ze zelfs het huzarenstukje uit door Baard, de houder van de Pim Mulier-wandelbal, op een dood spoor te rangeren. Een partij, waar veel toeschouwers van ge noten, was die tussen Leeuwarden en Harlingen op het Hertog van Saxen- veld. Harlingen liep uit tot 3-1 en er scheen geen vuiltje aan de lucht, hoe wel het L.K.C. trio in deze periode ook spel van hoge kwalitiet liet zien. De kansen keerden snel. Het werd twee spel gelijk, doordat opslager Daan Scheepstra op 4-3 en 6-6 met een snelle reaktie de bal tot in het perk retourneerde. Leeuwarden nam daar na een 5-4 voorsprong, maar het Een- dracht-partuur vocht verbeten terug en slaagde erin op 5-4 en 6-6 door een opslagmisser van Daan Scheepstra naast zijn rivalen te komen. De slot fase. werd door een onjuiste keur- meestersbeslissing beïnvloed. Op 5-5 en 2-0 sloeg Johrni Westra een bal terug, maar hij stond buiten het speel veld, hetgeen na protesten van de Har- linger kaatsers werd weggewimpeld, omdat de keurmeestei’ het niet had gezien. De beslissing viel op 5-5 en 6-9 met een opslagmisser van Hotse Schuil. VIJFDE EN ZESDE OMLOOP Franeker was de eerste kandidaat voor een plaats in de eindronde, door dat het Leeuwarden in een aantrek kelijke wedstrijd zijn wil oplegde. Dui delijk kwam tot uiting, hoe belangrijk het is dat een partuur het publiek op zijn hand heeft. Op 5-4 miste Daan Scheepstra tweemaal het perk 4-0, plaatste Piet de Groot een bovenslag 6-0 en het vonnis werd voltrokken op 5-4 en 6-2, toen Rienk de Groot onvoldoende terugsloeg, St. Anna, dat Sneek. had uitgeschakeld, bleek hierna volkomen uitgekaatst. Hiervan pro fiteerde Bolsward dat zich door een gemakkelijke zege voor de eindstrijd plaatste. Aan onderstaande leerlingen werd donderdagavond in de technische school aan de Kloosterstraat het ge tuigschrift uitgereikt van de afdelin gen lascursus beginners en lascursus gevorderden. Het betreft hier leerlin gen van de avondtechnische school. Lascursus beginners (booglassen): T. de Boer, Langweer; E. Bok, Ooster- littens; B. Bosma, Uitwellingerga; L. Cnossen, Hommerts; Y. v. Gosliga, Gaastmeer; G. T. Jongema, Winsum; S. Sijbrandy, Heeg; A. Terpstra, Baard; S. J. Wijnja, Uitwellingerga; J. Zeilstra, Gaastmeer; S. v. d. Velde, Gaastmeer: J. Bakker, Heeg; H. Bijl-' sma. Heeg; H. ten Hoeve, Gaastmeer; W. A. de Jong, Joure; L. Oekas, Sneek; T. Postma, Oppenhuizen; H. Prins, Sneek; H. A. Roodhof. Heeg; R. Schengenga, Heeg; M. Visser, IJlst; F. Visserman, Heeg; J. P. de Vries, Woudsend; K. Dijkstra, Bolsward; A. Gorter, Sneek; P. Postma, Sneek; A. v. d. Weg, IJsbrechtum. Afgewezen: 5. Lascursus gevorderden (booglassen) G. Holkema, Sneek; J. Jagersma, Ou- dega (W.); P. Jasper, Sneek; M. Jongsma, Joure; S. W. Kamstra, Sneek; G. Kloosterman. Blauwhuis; D. Nauta, Woudsend; J. Scholten, Sneek; J. L. Siemonsma, St.-Nicolaasga; D. J. Stui- venberg, Sneek; J. G. Wijnja, Boorn- zwaag; T. Wijnja. Oppenhuizen; A. Zijsling, IJlst; A. B. Blondeau, Sneek; H. B. de Boer, St.-Nicolaasga; H. de Boer, Gaastmeer; T. Haitjema, Sneek; K. Hilverda, Heeg; K. Leenstra, Sneek; G. Woudsma, Heeg. Afgewezen: 3. De getuigschriften werden uitge reikt door directeur J. H. Stubenitsky. Enkele werkgevers van geslaagden gaven blijk van hun belangstelling, terwijl de directeur bovendien verte- woordigers van de Friese Mij. van Landbouw welkom kon heten, alsmede enkele bestuursleden. De cursussen lassen staan tegen woordig wel in de belangstelling en deze belangstelling is zelfs stijgende, vertelde de heer Stubenitsky. Hij was zeer tevreden over ’t resultaat van de beide opleidingen. Het lassen is op ’t ogenblik web „in de running”, dat bliikt uit het grote aantal cursisten. Er zijn voor hen na de cursussen voor beginners en gevorderden nog enkele mogelijkheden: het gronddiplo- ma NIL (Ned. Instituut voor Lastech niek) en daarna eventueel specialis tendiploma’s (b.v. constructielessen). Aan de school kan tenslotte nog auto geen lassen worden geleerd. De heer De Jong sprak namens de Friese Mij. en wees op het nut van deze cursussen, in ’t bijzonder voor de jongens die op een boerderij werken. De heer F. Z. Ruiter, secretaris van het bestuur, wees er op dat de cur sisten hun tijd nuttig hebben besteed. Ga op deze weg voort, zei hij tot de geslaagden; dan is hun toekomst ver zekerd, want goede vaklieden zijn al tijd zeer gevraagd. Volgend jaar zijn er weer cursussen. Zondag hield de kaatsvereniging „Jan Bogstra” zijn jubileumpartij op het sportveld „De Bleek” te Franeker onder begunstiging van fraai zomer weer. Wel speelde de harde oostelijke wind de opslagers parten, maar daar hadden slechts de minst sterke opsla gers last van. Twee spelers vielen op door hun prima spel. Het waren Jelle Kooistra van Dongjum en Japie Mul der van Sexbierum. Deze spelers moe ten zich veelal formeren met spelers van minder kaliber. Jelle Kooistra speelde nu met Tamme Velstra en Pier de Groot en hij ontpopte zich als een der allerbeste achterinsen van de dag. Japie Mulder had Johan Hal besma als perkmakker en ook hij heeft prima spel getoond. Vrijdagavond speelden Oudega 3 en ONS 3 een vriendschappelijke wed strijd. De bezoekers speelden beter dan de thuisclub en stonden bij de rust met 21 voor. Ook in de tweede helft wa ren de Snekers sterker en hun tech nisch overwicht werd beloond met een 42 overwinning. Zaterdagavond speelde Oudega 1 te gen Blauwhuis 1. De thuisclub had deze avond een produktieve bui. Voor de rust scoorden zij driemaal en in de tweede helft zelfs zesmaal. De gasten wisten hier slechts twee doelpunten tegenover te stellen, zodat het einde met een 92 overwinning voor Oude ga kwam. Aan de 35 km mars nam ook deel de bekende Nederlandse kampioen snel wandelen Jan Cijs uit Amsterdam en de. bekende snelwandélaar P. Obbens uit Amsterdam. Zij deden het kalmpjes aan, want zij moesten die zelfde nacht nog een mars van 150 km lopen van Nijkerk naar Amsterdam. De oudste wandelaar was de 69-jarige R. Klui tenberg uit Sneek. Ook hij volbracht de - 50 km. Op deze afstand liep ook de ook eens onder zyn leiding prak- 1 heer G. Horenberg uit Enschede mee. Hij was de verstwegkomende deelne mer. De jongste was de 5-jarige Tj. de Vries uit Sneek, lid van de c.w.s.v. „Sneek”. Zij liep de 8 km vlot uit. Er waren geen uitvallers. De routes waren als volgt: 50 km: Sneek, Jutrijp, Hommerts, Spannen burg, Tjerkgaast, Sloten, Wijckel, Son- del, Bremer Wildernis, Ruigahuizen, Balk, Harich, Ypecolsga, Woudsend, Hommerts, Sneek. 35 km: Sneek, Jut rijp, Hommerts, Woudsend, Ypecolsga, langs het Slotermeer en terug de zelf de route. 12 km: Sneek, Nieuwe weg naar IJlst, Nijezijl, oude weg van Ijlst naar Sneek terug. 8 km: Sneek nieuwe weg naar IJlst, oude weg van IJlst naar Sneek terug. Op het parcours was de E.H.B.O. aanwezig, wat met het warme weer ook wel noodzakelijk bleek. Ook reed er een verzorgingswagen mee om de inwendige mens te voorzien. Alle deelnemers aan de 50 en 35 km ontvingen een fraaie beker, als herin nering aan het volbrengen van deze mars. De deelnemers aan de 12 en 8 km wandelmarsen ontvingen een fraai vaantje met opdruk in de verenigings- kleuren. Door het bestuur van de c.w.s.v. „Sneek” was een jury benoemd bestaande uit drie bekende Sneker in gezetenen en oude veteranen in de wandelsport, nl. de heren: H. Dijkstra, P. Fennema en L. van der Zee. De jury moest de groepen op de jeugd- afstanden beoordelen op verkeer, orde en leider. Na afloop maakte de jury de volgende uitslag bekend: 12 km le prijs: Kennedygroep 1 23 pnt., klasse zeer goed, 2e prijs: c.w.s.v. „Sneek” 1 23% pnt., klasse zeer goed, 3e prijs: 1. Pier de Groot, Tamme Velstra en Jelle Kooistra. 2. Gerrit Okkinga, Japie Mulder en Johan Halbesma. 3. Sjouke de Boer, Sikke Sikkema en Tamme van der Berg. De prijzen bestonden uit draagbare TV-toestellen, koelkasten en draag bare radio’s. De wedstrijd werd bij gewoond door bijna tweeduizend toe schouwers. Een geslaagde kaatsdag voor de 75-jarige kaatsvereniging, die met deze jubileumviering de feeste lijkheden afsloot. het Advendo-gebouw werd terdagmorgen druk gerepeteerd door het Jeugdkorps van de Sneker Muziek school. Ondanks het mooie weer was het korps bijna voltallig om onder lei ding van leerlingen van het Groninger Conservatorium te repeteren. Samen met de heer P. van Bruggen, direkteur van de Johan Willem Frisokapel, le raar aan het bovengenoemd Conserva torium voor Harmonie- en Fanfare- direktie, waren ze naar Sneek geko men, om naast de theoretische lessen, nu tische les te krijgen. Zo’n gelegenheid doet zich niet zo vaak voor, aldus verklaarde de heer Van Bruggen. Hij was de heren Valke- ma dirigent van het Jeugdkorps, en te vens één van zijn leerlingen, en Feen- stra, direkteur van de Sneker Muziek school, dan ook zeer erkentelijk voor de organisatie. Ingestudeerd werd de Hollandse rap sodie van Van Lijnschoten. Een stuk dat de jongelui nog niet eerder had den gezien. De heer Van Bruggen was verrukt over het enthousiasme, waar mee gewerkt werd en loofde de goede kwaliteit van dit korps. Tot slot van deze voor de leden wel bijzondere re petitie hanteerde de heer Van Bruggen zelf nog even de dirigeerstok. Bij het opmaken van de balans bleek dat twee parturen tot de eind strijd waren doorgedrongen, die door alle kaatsdeskundigen als outsiders waren bestempeld. De jubilerende kaatsvereniging Jan Bógstra uit Fra neker en Bolsward. Van.de eerste slag af nam Franeker het heft in handen. Vooral Johan van Seijst zette het perk Zaterdagen 8 juni en 27 juli Seriewed- strijden Kon. Zeilvereniging „Sneek” voor leden en jeugdleden. Eerste start ’s middags 2 uur. Donderdag 13 juni Jaarl. Vergadering van deelnemers Sneker Onderl. Brandwaarborgvereniging in Piso. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 15 juni Dagboottocht van het Roode Kruis, afd. Sneek s.a. De Woudstra uit Grijpskerk is vrijdag morgen bij Twijzel door een auto-on- geval om het leven gekomen. Na het passeren van een stilstaande auto stuurde hij te scherp naar rechts en botste vrijwel frontaal tegen een boom. De heer Woudstra, die afkomstig is uit IJlst, was gehuwd en va^cr van vijf kinderen. Hij was op weg naar Leeuwarden voor het examineren van ulo-Ieerlingen. In de eerste omloop vielen af G. v. d. Meer, R. v. Wieren en D. Talsma met een halfspel, O. Anema, J. v. Wieren en J. Westra speelden een spannende kamp tegen S. de Boer, S. Sikkema en T. v. d. Berg, maar op 4-5 en 6-6 gelukte het Jos van Wieren niet de kaats te nemen. D. Scheepstra, J. v. d. Mei; en S. v. d. Wal sneuvel den met een spel, J. v. Seijst, Sj. Heeringa en F. Soolsma brachten het tot de helft; H. Zijlstra, G. Dijkstra en Piet de Groot slaagden er niet in de eer te redden en J. Meijer, E. Heeg en K. Cüperus kwamen tegen de Okkinga c.s. tot de helft. GROTE SPANNING UITSLAG 1. Franeker Joh. van Seijst, S. Sik kema en P. de Groot. 2. Bolsward S. de Boer, F. Haan- stra en P. Brunia. 3. St. Anna G. v. d. Meer, F. Sool sma en W. Hiemstra. 4. Leeuwarden R. de Groot, D. Scheepstra en Joh. Westra. 5. Sneek J. Hoekstra, G. de Jong en P. Ysbrandi. DE DEMIFINALE Deze ging tussen de parturen S. de Boer en P. de Groot. Eerstgenoemden hadden zich tot die tijd prima ge weerd, maar waren nu nergens. Het enige spel, dat zij aan de hang kre gen, hadden zij te danken aan enige onwisse buien van Pier de Groot. Op 2-5 en 4-6 bleef Sikkema het antwoord schuldig op een snelle bal van De Groot. In de .finale werd een spannende strijd verwacht tussen de parturen Okkinga en Pier de Groot c.s. Maar dat viel tegen. Okkinga haalde het eerste bordje binnen. Op 2-3 en 6-6 was Mulder zo ongelukkig een bal ver boven, doch kwaad uit te slaan, waar door’ de stand een om twee spel werd in het voordeel van De Groot c.s. Tenslotte werd de stand 3-6 en 4-6 bereikt, waarop een opslagbal van Okkinga buiten de lijnen terecht kwam. Y ’j'Y Z’ '5' Y’s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1